Sayfa 7 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 5 6 7
Toplam 171 adet sonuctan sayfa basi 151 ile 171 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kitaplar

no NAME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

belki biraz fazla olacak ama affiniza siginirim.

sabah uyanip yeni bir güne baslarken mutlaka yataginizin basucunda olmasini ve sindire sindire okuyup kendinizi güne öyle hazirlamanizi isteyecegim bir alinti. okumaniz dilegiyle.

Gürültü, patirtinin ortasinda sükunetle dolas; sessizligin içinde huzur bulundugunu unutma. Baska türlü davranmak açikça gerekmedikçe herkesle dost olmaya çalis.Sana bir kötülük yapildiginda verebilecegin en iyi karsilik unutmak olsun.
    Bagisla ve unut. Ama kimseye teslim olma, içten ol; telassiz, kisa ve açik seçik konus. Baskalarina da kulak ver. Aptal ve cahil olduklari zaman bile dinle onlari; çünkü dünyada herkesin bir öyküsü vardir.
    Yalniz planlarin degil, basarilarinin da tadini çikarmaya çalis. Isinle ne kadar küçük olursa olsun ilgilen; hayattaki dayanagin odur. Sevecegin bir is seçersen, yasaminda bir an bile çalismis ve yorulmus olmazsin. Isini öyle sev ki, basarilarin, bedenini ve yüregini güçlendirirken verdiklerinle de yepyeni hayatlar baslatmis olacaksin.
    Oldugun gibi görün ve göründügün gibi ol. Sevmedigin zaman sever gibi yapma. Çevrene önerilerde bulun ama hükmetme. Insanlari yargilarsan onlari sevmeye zamanin kalmaz. Ve unutma ki, insanligin yüzyillardir ögrendikleri, sonsuz uzunlukta bir kumsaldaki tek bir kum taneciginden daha fazla degildir.
    Aska burun kivirma sakin; o çöl ortasindaki yemyesil bir bahçedir. O bahçeye layik bir bahçivan olmak için her bitkinin sürekli bakima ihtiyaci oldugunu unutma. Kaybetmeyi ahlaksiz bir kazanca tercih et. Ilkinin acisi bir an, ötekinin vicdan azabi bir ömür boyu sürer. Bazi idealler o kadar degerlidir ki, o yolda maglup olman bile zafer sayilir. Bu dünyada birakabilecegin en iyi miras dürüstlüktür.
    Yillarin geçmesine öfkelenme; gençligine yakisan seyleri gülümseyerek teslim et geçmise. Yapamayacaklarinin yapabileceklerini engellemesine izin verme. Rüzgarin yönünü degistiremedigin zaman, yelkenlerini rüzgara göre ayarla. Çünkü dünya, karsilastigin firtinalarla degil, gemiyi limana getirip getiremediginle ilgilenir. Arasira isyana yönelecek olsan da hatirla ki, evreni yargilamak imkansizdir. Onun için kavgalarini sürdürürken bile kendinle baris içinde ol.
    Hatirlar misin dogdugun zamanlari: Sen aglarken herkes sevinçle gülüsüyordu. Öyle bir ömür geçir ki, herkes aglasin öldügünde, sen mutlulukla gülümse. Sabirli, sevecen, erdemli ol. Eninde sonunda bütün servetin sensin. Görmeye çalis ki, bütün pisligine ve kallesligine ragmen dünya yine de insanoglunun biricik güzel mekanidir.

Xsentius, M.Ö. IX.yy.
    Edited by: no NAME

bahr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

***Bana kitap okuma aliskanligini eski dostum kazandirdi ***

***Halil Cibran *** (Tavsiye Ederim)

'Kirik kanatlar '

bülbül yavrulari köle olmasin diye yuvasini altin kafes içine kurmaz
    sayfa 32 ....
    .....
    Güzelligi sadece ruhlarimiz anlayabilir yasayabilir onunla gelisebilir.Güzellik aklimizi karistirir onu sözcüklerle tanimlamakta yetersiz kaliriz, gözlerimizin göremedigi hem seyredende hem seyredilende gelisen bir histir. Gerçek güzellik, tipki topragin derinliklerinden gelen ve çiçege rengini ve kokusunu veren yasam gibi ruhun kutsalliklarinin en kutsalindan yayilan ve vücuduaydinlatan bir isiktir

***Gerçek güzellik bir kadinla bir erkek arasinda ortaya çikabilen ve ask diye adlandirilan ruhsal uyumda yatar.

***Tanistigimizda o gün ruhumla Selma'nin ruhu birbirine dogru mu çekilmisti ve bu hasret mi bana onu dünyadaki en güzel kadin olarak göstermisti?

...
    *Ask dünyadaki tek özgürlüktür, çünkü ruhu o kadar yüceltir ki, insanligin yasalari da, doganin harikalari da artik onun gidisini degistiremez

V.Hugo (Sefiller) Beni en çok etkiyen 7. sinifta okumustum [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Paul Astler (Yanilsamalar) Farkli [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Balzac (Ask ve Gurur) .............!!![img]smileys/smiley1.gif[/img]

Balzac (Vadideki Zambak) Begenmedim

Cengiz Aymatov (Beyaz Gemi /Ilk Ögretmenim) [img]smileys/smiley1.gif[/img]

9. Hariciye Kogusu [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Felatun Bey ile Rakim Efendi[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Sunay Akin'in kitaplarini okumak istiyorum [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Da Vinci Sifresi (basladim biraktim sirf meraktan okuyacagim)[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Bu aralar kitap okumak istemiyorum daha çok dergilere bakiyorum arkeoloji - Atlas ve N.Geograhy

worldmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Metal Firtina

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı no NAME Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı TheCrow Nickli Üyeden Alıntı

A.B.D'nin istedigi zaman uydulardan gelecek olan konum bilgilerini degistirerek G.P.S.(Global Positioning System) cihazlarini sadece kendilerinin anlayabilecegi hale çevirebildigi biliniyor.Yani savas aninda sizin G.P.S.leriniz Ankara yerine Cape Town'i gösterirken,onlar her yeri gözetleyebiliyorlar.

Peki,bu teknoloji ülkemizi ele geçirmelerine yeter mi?Afedersiniz ama babayi alirlar.Istiklal Marsi'ni tekrar okuyunuz lütfen,orda çelik zirhli duvarlarin nasil bertaraf edilecegi açik ve net olarak belirtilmis.Bagdat'a bile 13 yil süren tam ambargo,yerel isbirlikçiler ve diktatöre duyulan öfkeye ragmen korka korka zor girdiler.

üstad,teknooji ne kadar gelisirse gelissin neticede onu kullanacak olan ve o güce karsi durmasi gerekenler hep insandir. ve en önemlisi o insanlarda o CESARETin varligidir. bizim toplumumuzda( malesef bir zamanlardemek zorundayim) cesaret olgusunun hangi boyutlarda oldugunu burda anlatmayacagim.bize,teknolojiye karsibir sokak direnisi örnek verdin. daha kolay, daha muhtesem ve tarihtebir emsali daha olmayan örnegi ,müsadenle ben vereyim,

Çanakkale Muharebeleri

Kesinlikle haklisin.Ancak ben cesareti degil cesaretsizligi örnek vermek istedigim için bu örnegi seçmistim...

deliadam61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

reis

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Unutulanlar Disinda Yeni Bir Sey Yok(92-994 PKK olaylarini anlatiyor)+Ey Vatan(Ülkemizin su anki durumuyla ilgili)

Yazaremekli)Tümgeneral Osman Pamukoglu

Bir solukta okunacak 2 kitap,siddetle tavsiye ederim...

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Hz. Ali'nin hayatini okumaktayim...

müthi$, harika...o-ku-yun !!! [img]smileys/smiley32.gif[/img]

immortal_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Metal firtina yazarlarindan Burat turnanin üçüncü dünya savasi adli kitabini okuyorum herkese tavsiye ederim.

metinulusoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Aydogan Vatandas'in --Apokalipse ve Armagedon Kitaplarini tavsiye ederim.Bilmedigimiz ne çok sey varmis dedim,sizin de diyeceginize adim gibi eminim.

kutoz
    Ziyaretçi

Benim aslinda kitap isminden ziyade, okumak istediginiz kitap size ne verecek. Bunu düsünerek okumanizi tavsiye etmek istiyorum. Çünkü 1950'li yillardan sonra, Amerikanin dünyaya armagan ettigi "Postmodern Edebiyat" anlayisi, daha çok gerçeküstü eserler üretilmesini saglamistir. Bu dayatmanin en baslica sebebi, bireylerin düsünme özgürlügünü elinden almak,verilenle yetinmesini saglamak, düzene karsi fikir üretmeden yasamlarini saglamakti.Neydi bu eserler? Hepimizin sevdigi, Superman, Batman, Örümcek Adam, Harry Poter, Yüzüklerin Efendisi vb. gibi fantastik eserler.

Bu anlamda da ben, teknolojik bir ortaçaga girdigimizi düsünüyorum. O zamanlar kiliseye karsi mücadele verilmis ve rönesans hareketleri dogmustur. Ki o dönemin dünya sanat tarihine, nasil sanatçilar verdigi malumlarinizdir. Bugünse gerek dünya edebiyatinda, gerekse türk edebiyatinda ki durgunlugun en büyük sebebide Amerikanin dünya düzenine sundugu (sunmak istedigi) sistemdir.

Bu yüzden okumak istediginiz kitabin, bireylere ne verecegi çok önemlidir. Dünya gerçekleri içinde yer almayan fantastik kahramanlar bize ne verir? sorusuna cevap alabilmek ya da, Kemal Tahir, Necip Fazil, Nazim Hikmet gibi birçok yazar, sair, ressamin eserlerinin bize ögretecekleri nelerdir sorusundan çikaracagimiz sonucun önemli olacagi kanisindayim.

Ama ne olursa olsun, okuyalim... Okuyan insandan degil, okumayan dan zarar gelir. Çünkü okuyan insanin, zarar vermek için zamani yoktur. Zamani, okudugu kitabin sayfalari arasinda atmatadir...

(Not: Postmodern edebiyatla ilgili olarak "Demirtas Ceyhun'un Edebiyatimi Geri Istiyorum" adli kitabini okumanizi öneriyorum. Yukarida anlatmaya çalistigim, Amerika gerçegini daha net anlamaniz açisindan faydali olacaktir.)Edited by: kutoz

Amin Maalouf tan Tanios Kayalari ve ayni yazarin tüm kitaplari,Octavio Paz ve Gabriel Garcia Marquez'in tüm eserleri,Pablo Nerudanin siir kitaplari,Mayakovski,Nazim Hikmet,Umberto Eco ,bulabilirseniz Macar masal kitaplari,Dogan Avcioglunun kitaplari.

immortal_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Jean cristophe grange;(Kizil nehirlerin yazari) Kurtlar imparatorlugu,leyleklerin uçusu,tas meclisi ve son çikan siyah kan isimli romanlari gerilim türü sevenlerin çok hosuna gidecegini saniyorum

Dan brown un son çikan ihanet noktasi da okumaya deger bir kitap.

AGA BENIM LISEDE BI DINKULTURU KITABIM VARDI 3 SENE BENLE BIRLIKTE OKULA GITTI GELDI COK VEFALIYDI BEE BIDE SIGARAM [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Gülşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gabriel Garcia Marquez'in bütün kitaplari, özellikle "Yüzyillik yalnizlik, Yaprak Fitinasi,Sili'de Gizlice, On iki gezici Öykü, Albaya Mektup yazan kimse yok,aslinda bütün kitaplari iste... son birkaç ayda okudugum; Jerzy Kosinski'nin Seytan Agaci ve Hiç bir Yerde... Faik Bulut'un Binbir Gece savaslari- Araplarin gözüyle Irak Isgali, Isabelle Allende'nin Sonsuz Düzen'i...Tama Janowitz'in Newyork Köleleri... Özellikle ve özellikle Teodor Zeldin'in Insanligin Mahrem Tarihi, Eduardo Galeono'nun Gölgede ve Güneste Futbol.... Simdilik...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

"Ferrarisini Satan Bilge" yi okumanizi tavsiye ederim.Hayatda huzur bulmanin ne kadar onemli oldugunu,hayatin her saniyesinin ne kadardegerli oldugunu ve kafayi bosaltip kisinin kendisinden maximum verim almasini saglayan yontemleri, akici bir dilde anlatan,insani rahatlatici bir kitap.

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Oguz,kitabin adini okuyunca aklima otomatikman "Ferrari'sine LPG taktirmak isteyen Türk" geldi...

Kitabin yazari kimdir,eski midir,yeni midir?Biraz daha bilgi lütfen...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Merhaba Kaan, kitabin yazari Robin S. Sharma,kitapda cikali 2-3 ay oldu sanirim,biraz simyaci turu bir kitap,insanin ufkunu da genisletiyor. Fas'da bile yasasan, hayat o kadar da kotu degilmis dedirten bir kitap [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Su Çilgin Türkler kitabini okuyan var mi acaba...

Kitabi nasil buldunuz...

Ben daha okuma firsati bulamadim ve bugün satin almayi düsünüyorum...

elias canetti : korlesme + kitle ve iktidar

albert camus : yabanci

kafka : sato + dava

giovanni papini : gog (1-2)

jack london : martin eden

gg marquez: yuzyillik yalnizlik

eco: foucault sarkaci + onceki gunun adasi

james joyce : dublin 'liler + ulysess (hala bitiremedim , 2 yildir falan okumaya calisiyorum)

amin maalouf : araplarin gozunden hacli savaslari + afrikali leo

kemal tahir: devlet ana

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

siyah kan

tas meclisi

kurtlar imparatorlugu

büyük uyanis

hedef türkiye

gizli dünya imparatorlugu

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı

Su Çilgin Türkler kitabini okuyan var mi acaba...

Kitabi nasil buldunuz...

Ben daha okuma firsati bulamadim ve bugün satin almayi düsünüyorum...

SU ÇILGIN TÜRKLER kitabini tüm arkadaslarima tavsiye ediyorum. Eminimki bilmedigimiz ne kadar çok sey varmis diyeceksiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)