Sayfa 3 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 171 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kitaplar

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı **Maxim** Nickli Üyeden Alıntı

Ayrica bu tip kitaplardan bana önerecekleriniz varsa ögrenmek isterim..

Umberto Eco "Gülün Adi" iyi bir örnek,ama biraz yavas ilerliyor konu .Dan Brown "Da Vinci Sifresi", bu dafazla hizli ilerliyor))

Bir de macera kitabi arayanlara Henri Charrieré "Kelebek" siddetle tavsiye edilir.Gerçek ve inanilmaz bir yasam öyküsü.Devami da var "Banko" diye,ama devam iste fazla söze gerek yok,her devam gibi siradan...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

Alıntı TheCrow Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı **Maxim** Nickli Üyeden Alıntı

Ayrica bu tip kitaplardan bana önerecekleriniz varsa ögrenmek isterim..

Umberto Eco "Gülün Adi" iyi bir örnek,ama biraz yavas ilerliyor konu .Dan Brown "Da Vinci Sifresi", bu dafazla hizli ilerliyor))

Bir de macera kitabi arayanlara Henri Charrieré "Kelebek" siddetle tavsiye edilir.Gerçek ve inanilmaz bir yasam öyküsü.Devami da var "Banko" diye,ama devam iste fazla söze gerek yok,her devam gibi siradan...

"Kelebek"gerçekten mükemmel. Ama bu kitabi okuduktan sonra,bende yazarin büyüsüne kapilip "Banko"yu aldim ve okudum. Ne yazik ki "Banko" tam bir hayal kirikligi yaratti bende.

Ayrica filmini muhakkkak izlemissinizdir,ama yine deMario Puzo'nun "The Godfather-Baba" adli eserini okumanizi tavsiye ederim,en az filmi kadar zevkli diyebilirim...

TheRapZoNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı CeSS Nickli Üyeden Alıntı

J.K.Rowling in yazmis oldugu Harry Potter serisi ; bir hayal gücünün ne kadar gerçekçi yazilabileceginin en iyi kaniti.

+ Parola 61

Nereden
    Trabzon

Bugün çok eskilerden Frederic ( soyadini unuttum) 'in ''Sultan'' adli romanini bitirdim

Bir ask romani olmasina karsin bence romandaki betimlemeler çok etkileyiciydi. Eski Mogol Imparatorlugunun Hindistandaki macerasi ve '' Tac Mahal'in yapilisi konularini birlikte barindiriyor.

Ask,Entrika ve süksenin insani cezbettigi bir roman Sultan .. tavsiye ederim[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Nereden
    Ankara

"Üzerinize felaket gibi çöken kitaplar gerek.Bir kitap,içinizdeki donmus degerleri parçalayacak bir balta olmalidir.Insani isiran ve sokan kitaplar okumaliyiz.Okudugumuz kitap bir yumruk indirerek bizi uyandirmiyorsa ne ise yarar!"

Franz KAFKA

Prof. Dr.Nazan Bekiroglu. Hemsehriniz. Erzurum'daki dört yillik üniversite hayati haricinde hep Trabzonda yasamis, simdi KTÜ'de edebiyat hocasi. Ey be diline, kalemine kurban oldugum, böyle de yazilmaz ki...

Okumaya yeni baslayanlar için agir olabilir ama okumadan ölmeyin, yakindan takip edin, hatta gidin tanisin derim ben. Nun Hikayeleri, Isimle Ates Arasinda...

Nereden
    Avrupa Diğer

iskender pala= tavan arasi

CeSS Yazdi:

J.K.Rowling in yazmis oldugu Harry Potter serisi ; bir hayal gücünün ne kadar gerçekçi yazilabileceginin en iyi kaniti.
    kesinliklekatiliyorum...herkes çocuk kitabi gibi görsede aslinda büyüklerin bile algilamakta zorlanacagi ince bir zeka ürünü bu eserler okunmali...[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley2.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

Genel Koordinatör
    Çakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hulki Cevizoglu - Ya sev, ya Sevr (Bir Gafletin Büyümesi)

Tavsiye ederim...

can dündar-uzaklar ve yine can dündar-savasta ne yaptin baba?[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Nereden
    Trabzon

Alıntı ihtiyar Nickli Üyeden Alıntı

Prof. Dr.Nazan Bekiroglu. Hemsehriniz. Erzurum'daki dört yillik üniversite hayati haricinde hep Trabzonda yasamis, simdi KTÜ'de edebiyat hocasi. Ey be diline, kalemine kurban oldugum, böyle de yazilmaz ki...

Okumaya yeni baslayanlar için agir olabilir ama okumadan ölmeyin, yakindan takip edin, hatta gidin tanisin derim ben. Nun Hikayeleri, Isimle Ates Arasinda...

haklisin.kendisi abimin türkçe ögretmenligi bölümünde hocasiydi. bende abim sayesiyle alip okudum kitaplarini. .. en son okudugum kiabi adi su an hatirimda yok ama kapaginda kanuni sultan süleymanin resmi vardi.. gerçekten güzel bir deneme kitabiydi. Nazan Bekiroglu yaslandikça hatta yaslandikça demiyim de yasi ilerledikçe ve yasama bir katma daha atinca daha iyi yaziyor küskusuz[img]smileys/smiley17.gif[/img]

@therapzone,

o resim yildirim bayezid'in olmasin??? [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Nereden
    İstanbul

böyle bölümün forumda olmasina çok sevindim

Cengiz ÖZAKINCI-- NEVESER

tavsiye edilir

Nereden
    Trabzon

Haklisin ihtiyar[img]smileys/smiley3.gif[/img]

Kanuni Sultan Süleyman Trabzonlu oldugu için ayrica bir sempati var bizden ona karsi .Bende o kitabin kapagindaki Beyazit'i bu yüzdem Kanuni sandim olsa gerek [img]smileys/smiley9.gif[/img]

zisinoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Tanrinin Melekleri-Gökhan YESILYURT...

Özürlü çocuklari olan annelerin paylasimlarinin aktarildigi kitap, "her birey bir özürlü adayidir" sözünü ve bulundugumuz yeri bizlere hatirlatiyor...

Semih58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

YA SEV YA SEVR HULKI CEVIZOGLU

BILINMEYEN OSMANLI AHMET AKGÜNDÜZ

SEYTAN BU KITABA ÇOK KIZACAK KARINCA YAYINLARI

TARIHIN AYDINLATTIGI GELECEK ISMAIL HAKKI KÜPÇÜ

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TURHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Metal Firtina yi öneririm, ülkemizin gelecegine dairilginç bir politik-kurgu.Kitap zaten suaralar çok popüler...

Ivan Goncarov - Oblomof

Her tip ögrensinin okumasu gereken kitap

Nereden
    İstanbul

'Unutulanlar disinda yeni birsey yok' Osman Pamukoglu

Yasadigimiz terör yillarini ve neler çekildigini anlatiyor.Güneydoguda görev yapip harekatlari direkt olarak yöneten kisi tarafindan yazilmis bir kitap.Millet olaraktoparlanmak,ders çikarmakkavramlarini nasil unutmak olarak anladigimizi seriyor gözler önüne.

Nereden
    İstanbul

2.Dünya savasi falan ilginizi çekiyorsa,Alman denizcilerinin,aslinda u-bot personelinin yasadiklarini anlatan süper bir kitap var.Elinize alip bitirmeden birakmazsiniz.Kitabin adi Amiralin Kurtlari.Siddetle tavsiye ederim.

Analyzer
    Ziyaretçi

Bu basligi ilk gördügümde Henri Charriere'den Kelebek romanini tavsiye etmek geçmisti aklimdan. Hayatimda okudugum en güzel romandir. Ancak Kaan (TheCrow) sagolsun bu baslik altinda defalarca bu romani tavsiye etmis. Romani okuduktan sonra filmini izlemek tam bir iskence. Film, romanin verdigi zevkin yüzde birini veremiyor malesef. Roman hakikaten saheser. Bir solukta okuyorsunuz. Bittigine üzülüyorsunuz.

Umberto Eco'nun yazdigi Gülün Adi romaniyla ilgili benzer seyler söyleyemeyecegim. Derinden etkileyici kisimlari vardi tabi ancak benim gözümde kurgu zekasi olarak sinifta kalmis bir romandir. Katili daha kitabin yarisindayken bulmustum. Benim gibi orta çag avrupasi meraklisi insanlar varsa yine bir klasik olanDecameron Hikayeleri'ni tavsiye ederim. Çogu Floransa kökenli olan sapkin hikayelerle bezeli bu kitap çok eglenceli. Dahi yazarBoccacio gençliginde bu kitabi yazmis olmaktan ilerleyen yaslarinda utanmis. Bence o dönemin yasantisina iliskin çok güzel ipuçlari var kitapta.

Okumayi ögrenir ögrenmez baslayip okudugum Ökkes serisi çok anlam ifade eder benim için. Muzaffer Izgü'nün yazdigi bu romanlarserisi kitap okuma aliskanligi kazanmamin en büyük nedenidir. Umarim her çocuk bu kitaplari okuma zevkine erisir.

Okuma aliskanligi kazanmak konusunda yine Kaan'in verdigi bir örnekten devam edeyim. 7 yasindayim. Ilkokul 1. sinifi bitirmis, köyden sehire (Denizli'ye) dayimlarin evine gelmisim yaz tatili için.Ökkes serisini okuyorum sürekli. Yazlari çok sicak Denizli'de. Dayimi çok seviyorum. Her sabah ben uyandiriyorum ise gitmesiiçin. Uyanmakta nazlaniyor ama hiçbir zaman beni kiramiyor. Uyaniyor, kahvalti yapiyoruz. Sonra dükkana beraber gidiyoruz. Dedem zaten orada sabah 7'de dükkani açmis oluyor. Dayimin Tommiks, Teksas, Kizilmaske, Zagor serileri var. Ögrenciliginden beri biriktirmis. Bir sandik dolusu. Bütün yaz tatilim boyunca bu çizgi romanlari okuyorum. Okuyup bitirince çok üzülüyorum. Keske daha fazla olsa diyorum. Tommiks en sevdigim çizgi roman oldugu için Tommiks'leri ikinci defa okuyorum sirayla. Yaz tatilim bitip köye geri döndümde babam beni çizgi romansiz birakmiyor. O zamanlar her hafta yayinlanan Tommiks serisini haftasonlari sehire gidip bana getiriyor. Çizgi roman okumamdan dolayi bana kizacagina, bana kendi eliyle çizgi roman getiriyor. O yasimda anliyorum özgürlügün degerini. Çünkü dayim bana anlatmis. Dedem ona Tommiks okumayi yasaklamis. Sobada yakmis okudugu çizgi romanlari. Yasaklanan seyler daha çekici oluyor oysa. Yasaklar dayimi inandigindan alikoymamis ama o yasaklari koyan dedem simdi çok daha ilimli bir insan. Hatta o yillarda bile bana çizgi roman okudugum için kizmazdi.

Okumak böyle birsey iste. Okursun daha da çok okumak istersin. Kitaplarin yakilir, yasaklanir ama sen yolunu bulur okursun hiçkimse engel olamaz. Kitap okumak zahmetlidir ancak güzeldir. Okuyun kendinize iyilik yapmis olursunuz.

Nereden
    Trabzon

UMBERTO ECO NUN 'FACAULT SARKACI' VARDIR BIDE, BENCE 'GÜLÜN ADI' NDAN DAHA IYI BIR KURGU...

YAZARININ AKIL SAGLIGINDAN SÜPHE ETSEMDE YALÇIN KÜÇÜK KITAPLARI HER ZAMAN OKUNMALI DIYE DÜSÜNÜYORUM, ÖZELLIKLE 'SEBEKE' SERISI...

YAZILMIS AMA BEN TEKRAR EDEYIM DON BROWN IN 3 KITABIDA BIRBIRINDEN ILGINÇ...

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Savas'in(Analyzer) Ökkes serisi ve Tommiks ile ilgili yazdiklari çok hos... Ökkes i her Türk çocugu gibi ben de severek okurdum[img]smileys/smiley17.gif[/img]TROKE>LAS>fficeffice" />HAPE>HAPE>lakin çizgi roman türü eskiden beri ilgimi çekmedi nedense.. ayrica Decameron Hikayeler i benim de çok hosuma gider.. Dante'nin Ilahi Komedyasi, Sheakesphere' in tüm eserleri, Balzac'in özellikle Goriot Baba ile Ihtisam ve Sefalet'i, Stendhal'in Kirmizi ve Siyah'i -ki bence çagin romani-, Dickens'in Oliver Twist'i, rus yazarlardan Tolstoy'nun Anna Karenine ile Savas ve Baris'i, Gorki'nin Ana adli eseri, Solohov'un Durgun Don'u, Gogol unÖlü Canlar'i, Dosto'nun diger eserlerinin yaninda pek taninmis olmasa da YerAltindan Notlar ve Insanciklar'i,diger yandanGothe'ninFaust'u, Erasmus'un Cinnet'e Methiye'si, Nietzsche'nin Zerdüst'ü, Hugo'nun Sefiller'i Homeros'un Ilyada ve Odysseia'si, Rabelias'in Gargantua'si, Sartre'nin Ruhun Ölümü, La Fontein'in Masallari, Kafka'nin Günlükler'i -yalnizligin insanin yaratici gücüne ne denli bir katki sagladiginin en büyük ispati-Knut Hamsun'in Göçebesi, Steinbeck'in Gazap Üzümleri, Aytmatov'un Gün Uzar Yüzyil Olur'u benim begendiklerim..

bunlari genelde çogumuz biliyoruz.. ama pek fazla bilinmese de beni çok etkileyen Lübnan asilli sair Halil Cibran'in tüm kitaplarini dostlara tavsiye ederim.. ilgi alani sosyoloji olanlar için yerli tek bir isim bilirim Cemil Meriç... bu son ikisi yukaridakiler kadar meshur degillerse de bilenlerin veya okuyanlarin sanirim hayata bakis açilarini en çok etkileyen yazarlar olmuslardir..

epeydir bu konuya yazmayi düsünüyordum.. geç oldu ama saglam oldu[img]smileys/smiley2.gif[/img]Edited by: BesinciMevsim

Nereden
    Ankara

Cenk kardesim (BesinciMevsim) güzel bir "Okunmasi elzem kitaplar listesi" çikarmis bize yukarda...Cemil Meriç'in "Bu Ülke" ve "Jurnal" adli kitaplari güzel.Ökkes serisini unutmak mümkün mü?..

Aramizda matematikle ilgilenenler varsa,Sinan Sertöz-"Matematigin Aydinlik Dünyasi"(TübitakYayinlari) tam eglencelik...

irwin yalom

Sana gül bahçesi vadetmedim ki

çok hos bir kitap

sonra

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)