Sayfa 389 Toplam 2732 Sayfadan BirinciBirinci ... 289 339 379 387 388 389 390 391 399 439 489 889 1389 ... SonuncuSonuncu
Toplam 68281 adet sonuctan sayfa basi 9,701 ile 9,725 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Dosyası - 16 -

Ceyhun Öncü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı nakzo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kulüp Trabzonspor g.birligini tut kendini tatmin et o zaman. Büyük kulüp burası şu k.emrah zihniyetinizden kurtulamadınız gitti. bjk ile fb ile yarışamazmış sana onların kadar para harca diyen mi var 20 yılda bir kadro buldunmu elinde tutacaksın dağıtmayacaksın ne diyeceksin yeni nesile biz garip gureba kulübüyüz 40 yılda bir şampiyon oluyoruz onun dışında 4.olursak seviniriz sizde bizim yaşımızda 1 şampiyonluk görürseniz sevinirsiz Allahtan a.avcı varda o izin vermez bu zihniyete yoksa bizim bu ligde bu kafa yapıyla şampiyon olma ihtimalimiz zaten yoktu.
    Cok degil 2 yil önce Sampiyonlar Ligi elemelerine maddi cezan yüzünden sen degil Bjk gitti.
    Ayagini yorganina göre uzatmak zorundasin.
    Haciosmanoglu burak, onur, cardozo, malouda ve konstanta 2,5 milyon € lari dagitti da sampiyonmu olduk.

Kulübün suanki yillik gideri bile haddinden fazla. 1,9 milyar da döndürebilicek bir borc degil. Haddimizi bilmemiz lazim
    [Trabzon kimliği demek 'Her şeyi ile Trabzonspor'u alırım başımın üstünde taşırım.' anlamına gelmiyor. Kim bu acıyı bizlerle paylaşacak, sahada mücadele verecek, kim gelecek 'Ben buranın en önemli parçasıyım.' diyerek yüreğini ortaya koyacak, onlarla devam edeceğiz.]

Nereden
    Ankara

Tecrübe en büyük sermaye, kullanmasını bilene. Biz camiya olarak çok büyük tecrübeler kazanarak bu günlere geldik
    En büyük Trabzon

Nereden
    Ankara

Alt yapıya torpille adam alırsan ne olur? Bunu yaşayarak gördük. Tayfun corayı a takımda gördüğümde ben altyapıdan umudumu kesmiştim.
    Genç oynatıyorum ayağına 6-7 tane yeteneksizle sahaya çıkarsan ne olur? Bunu da gördük. Takımı dağıtırsan ne olur? bunu da defalarca deneyimledik. Maaş bütçesini yüksek tutarsan kaleciye 3,5 forvete 4,5 verirsen ne olur, gördük. Senede 3-4 hoca değişirsen ne olur… o kadar deneyim yaşamışız ki… şimdi bunlardan aldığımız dersleri uygulama zamanı
    Konu serdaracıl tarafından (26.06.2022 Saat 13:59 ) değiştirilmiştir.
    En büyük Trabzon

Serdar A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonspor bu yıl şampiyonlar ligine girmeyi başarırsa, sezon geliri yaklaşık 1 milyar türk lirası artacak.

Trabzonspor'un iki kez üst üste şampiyon olup, arka arka ŞL gruplarda mücadele ettiğini hayal edin.

Sportif başarının yarattığı ekonomik güç logaritmiktir.

Böyle bir başarı Trabzonspor'u devam eden 10 yıl boyunca çok farklı bir noktaya tırmandırır.

*

İşin bu tarafını başarısını ispat etmiş yönetime bırakalım.

Bizim Kalmar birliğini kurma çalışmaları ne aşamada acaba?
    Konu Serdar A tarafından (26.06.2022 Saat 14:15 ) değiştirilmiştir.

Onur Erçetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Enaldo61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Larsen 14 gol atmış orada bize gelmez bence alıcısı vardır Avrupada. Boş gündem.
    Borcun kontrol edilebilmesi adına birileri mecburen satılacak yani buna yapacak birşey yok.Uğurcandan 25,Ömürden ise 15 koparabilir miyiz acaba.Toplamda 40 milyon euro yani 713 milyon Tl yapar.Cl den de 30 milyon euro alsak o da 535 milyon tl yapar.İkisi toplamda 1.3 milyar Tl eder.Bizi ciddi anlamda rahatlatır.Borcumuz 1.9 milyar tl zaten,geriye sadece 600 milyon tl borç kalır.

Nereden
    İstanbul

Uğurcan'ı 15-16'ya satıp ŞL'nin kapısından dönmek mi,

Yoksa Uğurcan'dan bir kuruş para kazanılmasın ama takım ŞL vitrinine mi çıksın deseler,

Kesinlikle ikincisini seçerdim.

nakzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Alıntı gurur6134 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen emekliligi gelmis wakaya yillik 3 milyon avro vererek yarisirsin onlarla..borcun 1.9 milyar yilkik geliri senin en az 3 4 kati olan gs 2.6 yarisirsin sen bu kafayla onlarla. birde karadenizlilere inat derler sana ne anlatsak bos kafayi sabitlemissin bir yere ayni kafayla devam.sen 40 senede bir sampiyon olmak istemiyorsan git istanbul takimi tut bu takim 40 sene resmi sampiyon olamamis olabilir 96 da 2002 de 2011 de 2020 de calinmis 4 sampiyonlugu var masa basinda en az sampiyonu son macta tayin ettigi sezonlar var dik durarak. sen once tarihini ogren bu klubun buyuklugu sampiyonluk sayisinda degil once felsefesini kavra senin zihniyetteki azinliga inat bu klup ileribet ayakta kalacaktir cocugumunda torunumunda takimi olacaktik buyuklugunden 1 gr kaybetmeden git transfer fetisini fm de gider karnimiz tok bunlara..borcsuz klup yokmus kafaya bak dagitin paralari o zaman oyuncuda satmayin allahtan muhasebeci falan degilsin sirketini 2 3 yila kalmaz batirirdin
    Bu kulubün felsefesinide tarihininde senden ögrenecek değilim 33 yıldır bu kulübü destekliyorum ve Trabzonlu değilim. Bildiğim bu kulübün bir köy kasaba kulübü olmadığı,ezik olmadıgı, anadolu takımlarından 7 gol yemeyecek kadar büyük bir kulüp olduğu ,4.olunca sevinilmeyeceği. Şampiyon olur veya olmaz her daim şampiyonluğa oynaması gerektiği bunun için bu kulübü tutuyorum .Bu kulübü küçültmeye çalışanlarlada futbol ortamında her türlü mücadeleyi veriyorum sizin kafalar çok azalmıştı ama son şampiyonlukla tamamen silindi artık futbolcu eskileri ve takunyacıların elinde küçük olsun benim olsuncuların egolarını tatmin edecek bir kulüp değil. Bu kulüp hep büyük hetr zaman büyük diyorum ya g.birligi var sivas var akcaabatsebatvar 1461 var bunları destekleyebilirsin ne akar ne kokar hobi olarak.. Bu kulüp sizin düşündügünüz seviyeye inmeyecek o iş bitti.
    Konu nakzo tarafından (26.06.2022 Saat 14:41 ) değiştirilmiştir.
    Ayşema yan göz ilen kimseler bakmayacak
    O yaylaya çıkmadan çiçekler açmayacak
    Atın beni ateşe cayir cayir yanayim
    Koyun beni mezara ayşemla uyuyayim ......

Nereden
    İstanbul

Hayatın kendisi gibi futbol kulübü yönetimi de bir denge gerektirir.
    Maliyetleri düşürmeli miyiz? Evet.
    Bunu yapmak için kaliteli bütün futbolcuları satıp, ucuz futbolcular mı almalı mıyız? Hayır
    Bunu Muharrem Usta ilk transfer dönemi denedik ve sonu facia oldu.
    Genç futbolcuları düzenli olarak kadromuza katıp, yetiştirip satmalı mıyız? Evet
    Gençleştirme adı altında önümüze gelen her genci almalı mıyız? Hayır
    Sadri Şener ilk dönemi, İHO, ve bu sene devre arası alınan gençlerin niteliğinin ne kadr önemli olduğunu ortaya çıkardı.
    Kadro geniş ve alternatifli olmalı mı? Evet
    27-28 Kişlik tamamı hazır, kaliteli kadro ve 30 M Euro kadro maliyeti olmalı mı? Hayır
    17-18 kaliteli alternatfi. 10 kişlik daha uygun maliyetli, alternatif oyuncularla max 25M euroluk bir kadro olmalı. Ki bu bile fazla.
    Geçen sene sadece Koita, Gervinho ve Yunus Mallı kadroda olmasa 5 M Euro tasarruf edip kadro maliyetini 20 M Euro civarına indirebiliyorduk.
    Altyapı önemli mi? Evet
    Alt yapıdan her yıl oyuncu çıkartmalı mıyız? Çıkartırsak iyi olur ama her kulüp her yıl bunu yapamaz.
    2 yılda bir bir kalieli oyuncu çıkartsak bile iyi bir sonuç.
    Yaşlı/genç,yabancı/yerli,hazır/gelişime açık,pahalı/uygun maliyetli hepsinin harmanlandığı ve sonuç olarak sürdürülebilir bir dengenin kurulduğu kadro olmalı.
    Bu denge içerisinde transfer hataları da olacak
    Alt yapımız sürekli üretmeli. Türkiye'nin en iyi alt yapısı olmak için çaba göstermeliyiz.
    Aynı zamanda scout ekibimiz çok çalışmalı. Hem A takıma hem alt yapıya alternatifler bulmalı.
    Bu yıl alınan oyuncular scout işi değil.
    Demek ki orada hala verimli çalışan bir ekip yok.
    Abdullah Avcı işine çok hakim.
    Fakat onun olmadığı bir dönem için de yönetim yapılanmalı.
    Alt yapı, scouting, yardımcı hocalar tüm bu etmenlerle hazır olmalıyız öyle bir ayrılık dönemine.
    Yoksa Avcı gider, film biter.

Nereden
    İstanbul

Ben de ikincisini seçerdim Serdar.
    Ama çocuğun hayalleri var.
    Anladığım kadarıyla verilmiş bir de söz var.
    Keşke CL elemelerinde kalede motive bir şekilde Uğurcan oynasa ve sonra 20 M civarına satsak.
    Motiva diyorum çünkü geçen yıl satış olmayınca sezona çok moralsiz ve kötü başlamıştı hatırlarsanız.

Alıntı Serdar A Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yoksa Uğurcan'dan bir kuruş para kazanılmasın ama takım ŞL vitrinine mi çıksın deseler,

Nereden
    Erzurum

Alıntı Ceyhun Öncü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok degil 2 yil önce Sampiyonlar Ligi elemelerine maddi cezan yüzünden sen degil Bjk gitti.
    Ayagini yorganina göre uzatmak zorundasin.
    Haciosmanoglu burak, onur, cardozo, malouda ve konstanta 2,5 milyon € lari dagitti da sampiyonmu olduk.

Kulübün suanki yillik gideri bile haddinden fazla. 1,9 milyar da döndürebilicek bir borc degil. Haddimizi bilmemiz lazim
    Bizim haddimiz ne mesale kıytırıktan adamlarla başımızda ünal karamanla 4.olup hülooo diye sevinip istanbul takım taraftarları tarafından alay edilmek mi bu haddi bize kim çiziyor o zaman ben büyük takımım demeyecesin ben sıradan bir anadolu takımıyım diyeceksin büyüklük osuruktan sloganlar atmakla olmuyor o iş bitti z kuşağı ha.. ktr çeker bize gider istanbul takımını tutar yönetim işini biliyorsaki bildiği için başta o halde bırakacaksınız yönetecek takımını dağıtarak kimse düzlüğe çıkmadı aksine yerin dibine battı.

kudu_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Arkadaşlar bu kadar kafa yormayın. Toplum olarak üretmeye karşı olduğumuz için borç falan önemli değil. Yanlış da anlaşılmasın. Yoldan çevirip birine sorsan bu tespiti yapar zaten. Ama haydi üretelim dersen zahmetli ve süreç gerektiren bir yol olduğu için yapmak istemez. Tüketim toplumudur bu. Her şeyi ister, hem de anında ister. Her şeyi hak eder, biriciktir çünkü o. Herhangi bir vasfı olmasına da gerek yok hani. Sadece dünyaya gelmiş olması bu bireylerin en büyük hak etmem için yeterlidir algısının sebebidir. 80 milyonluk ülkeden futbolcu da çıkaramıyoruz. Onu da ithal etmek istiyoruz. Edelim agalar. Evimizdeki ekonomiyi bile kredi kartı asgarisi ödeyerek, bir kart ile diğer kartı kapatmaya çalışarak yöneten insanlarız. Kulübün borcunu da biz mi düşünelim. Haklısınız.

Nereden
    Erzurum

Alıntı cubido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayatın kendisi gibi futbol kulübü yönetimi de bir denge gerektirir.
    Maliyetleri düşürmeli miyiz? Evet.
    Bunu yapmak için kaliteli bütün futbolcuları satıp, ucuz futbolcular mı almalı mıyız? Hayır
    Bunu Muharrem Usta ilk transfer dönemi denedik ve sonu facia oldu.
    Genç futbolcuları düzenli olarak kadromuza katıp, yetiştirip satmalı mıyız? Evet
    Gençleştirme adı altında önümüze gelen her genci almalı mıyız? Hayır
    Sadri Şener ilk dönemi, İHO, ve bu sene devre arası alınan gençlerin niteliğinin ne kadr önemli olduğunu ortaya çıkardı.
    Kadro geniş ve alternatifli olmalı mı? Evet
    27-28 Kişlik tamamı hazır, kaliteli kadro ve 30 M Euro kadro maliyeti olmalı mı? Hayır
    17-18 kaliteli alternatfi. 10 kişlik daha uygun maliyetli, alternatif oyuncularla max 25M euroluk bir kadro olmalı. Ki bu bile fazla.
    Geçen sene sadece Koita, Gervinho ve Yunus Mallı kadroda olmasa 5 M Euro tasarruf edip kadro maliyetini 20 M Euro civarına indirebiliyorduk.
    Altyapı önemli mi? Evet
    Alt yapıdan her yıl oyuncu çıkartmalı mıyız? Çıkartırsak iyi olur ama her kulüp her yıl bunu yapamaz.
    2 yılda bir bir kalieli oyuncu çıkartsak bile iyi bir sonuç.
    Yaşlı/genç,yabancı/yerli,hazır/gelişime açık,pahalı/uygun maliyetli hepsinin harmanlandığı ve sonuç olarak sürdürülebilir bir dengenin kurulduğu kadro olmalı.
    Bu denge içerisinde transfer hataları da olacak
    Alt yapımız sürekli üretmeli. Türkiye'nin en iyi alt yapısı olmak için çaba göstermeliyiz.
    Aynı zamanda scout ekibimiz çok çalışmalı. Hem A takıma hem alt yapıya alternatifler bulmalı.
    Bu yıl alınan oyuncular scout işi değil.
    Demek ki orada hala verimli çalışan bir ekip yok.
    Abdullah Avcı işine çok hakim.
    Fakat onun olmadığı bir dönem için de yönetim yapılanmalı.
    Alt yapı, scouting, yardımcı hocalar tüm bu etmenlerle hazır olmalıyız öyle bir ayrılık dönemine.
    Yoksa Avcı gider, film biter.
    Bunu diyorum işte hurra küçülme direk başarısız sonuçlar akabinde taraftar tepkisi kurtulmak için dahada borçlanma bunu yaşadık ama kafa almıyorsa anlatamazsın.

Hamza Yilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bende ikincisini secerim ama Ugurcan hangisini secer ? Hersey onda bitiyor Eger böyle bir Teklif gelirse, bence gelmiyecek o ayri.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
    HY67...

falcon_61_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

aklı olan herkes zaten 2.yi seçer. Uğurcan CL gitsek de gitmesek de zaten o paraları edecek. Ön elemede oynatıp 20 + paya satsak çok tatlı olurdu

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    durun laa "KADROMUZ YETERLİ"ymiş

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu kulubün felsefesinide tarihininde senden ögrenecek değilim 33 yıldır bu kulübü destekliyorum ve Trabzonlu değilim. Bildiğim bu kulübün bir köy kasaba kulübü olmadığı,ezik olmadıgı, anadolu takımlarından 7 gol yemeyecek kadar büyük bir kulüp olduğu ,4.olunca sevinilmeyeceği. Şampiyon olur veya olmaz her daim şampiyonluğa oynaması gerektiği bunun için bu kulübü tutuyorum .Bu kulübü küçültmeye çalışanlarlada futbol ortamında her türlü mücadeleyi veriyorum sizin kafalar çok azalmıştı ama son şampiyonlukla tamamen silindi artık futbolcu eskileri ve takunyacıların elinde küçük olsun benim olsuncuların egolarını tatmin edecek bir kulüp değil. Bu kulüp hep büyük hetr zaman büyük diyorum ya g.birligi var sivas var akcaabatsebatvar 1461 var bunları destekleyebilirsin ne akar ne kokar hobi olarak.. Bu kulüp sizin düşündügünüz seviyeye inmeyecek o iş bitti.
    Nerden tutsan elinde kaliyor anadolu klubunden 7 yemek istemiyorsan borcu senin demenle buyuterek kapatmaya calismayacaksin ac bak antalya macinin kadrosuna kimlerle oynayip 7 yemissin senin kafan yuzunden maaslar bile odenemiyordu tecrubesiz alt yapi oyunculariyla maca cikmak zorunda kalmistik semihler melih kabasakallar digerleri havada ucusuyordu klupte kaos hakimdi biz o gunleri ozlemedik aksine ders cikardik karnimiz tok artik..hatanda israr etmekte kararlisin yuz kisi sana hatalasin diyor ama kafa degismez ne desek bos sacmaliyorsun bunun farkinda degilsin ustune ustune gidiyorsun..utancagini bilsem gecen sezon basinda yazdiklarini da cikarir koyarim onune ama yok gereksiz ona da bir klif bulursun isin gucun elestirmek negatiflik pompalamak hadi allah carsina pazar versin o yazdigin takimlarin seviyesine hicbir zaman inmeyecek bu takim senin zihniyetin curudu artik cogunluk uyandi gozunu acti senin kafayla hareket etsek 7 yemeye devam ederiz 2 seneye kalmaz..

Nereden
    İstanbul

Norveçli gol kralı Trabzonspor'a rekor bedelle imza atarken.

HasanTezel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Arkadaşlar herkes Trabzonspor için en iyisini söylemek istiyor, her fikir yazılabilir alınmayın , karşıysak da nezaketle katılmadığımızı belirtelim!

Ülkemizde spor yöneticileri, hiçbir özellik aranmayan SİYASETE GİRİŞ kapısı göründü, hala öyle gibi ama SPOR YASASI İLK UYANANI öne çıkaracak, üretmeyen batacak…

Finans ve Mali hesap bilen 1 CEO/CFO Trabzonspor a bambaşka şeyler katar, yazayım belki gören/faydalanan olur:

Klüp değerimiz nedir? 110 milyon euro

Net borç ne? 2 milyar Tl yani nerdeyse eşit, 110 milyon euro

Durum vahim mi, evet. Çıkış var mı, evet!

Nakit akışında yıllık ürettiğimiz KAR YOK, yani kar etmedikçe borç artacak belli, senede 100 milyon kar etsek borç çerez, yapılandır 10 yılda öde faizini(anapara kalsın 11. Seneye ve 2033 de 1 milyar çerez olsun)

Peki son tablomuzda, korkunç bir zarar var, bu nasıl çözülecek?

Senede 500 milyon gelirimiz var, maaş bütçemizi kapatamıyor, BRÜT ZARAR EDİYORUZ, tek yol o lazım olan 100 milyonu SATIŞTAN ELDE ETMEK

Yani, bir CEO/CFO oturup en az 10 yıllık nakit akışı planlayacak, Başkan da azami uyacak, çok basit ama uygulamak çok zor
    Trabzonspor ligin yeni ALFA'SI, onu yenmek bile şampiyonluk gibi artık!

Nereden
    Tokat

Ekonomi yerine transfer konuşulsun batarsak batarız o zaman dilaverlerle ragıplarla üzümlerle oynarız şampiyonlar ligine iki maç kalmış en iyisini alır devam edelim neyi tartışıyorsunuz acaba.. alamadığımıza da salça olalım muleka werghost emre mor vs onlar alamazsın ama net transferleri bitirilelim satılacakları satalım önümüze bakalım

Nereden
    İstanbul

Herkes aynı fikirde, kullanılan üslup yüzünden sanki farklı taraflar var gibi anlaşılıyor.

Takım iyi bir kadro ile şampiyonluğa oynasın ŞL gruplarına kalsın ve bu arada da iflas tehlikesi yaşamasın.
    Bu.
    Bu kadar.

Şu oyuncu alınmalı, şunlar gönderilmeli ve şunlar da asla gönderilmemeli.

Senin bildiğin her şeyi sorumlusu da biliyor, endişelenme.

Alınacak, gönderilecek ve gönderilmesini istemediğin oyuncularla görüşmeleri de onlar biliyor, sen bilmiyorsun.

Her şey de sana anlatılamıyor. Burada iş ‘güven’e geliyor. Sorumlulara güveniyor musun, güvenmiyor musun? Mesele budur.

Yıldıray Emanet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şampiyonlar ligi gediklisi bir takım gelmezse ki gelmez herhalde turu geçmemiz lazım zaten bunun bahanesi yok. Burada iş sezon başı kampında bitiyor. İyi hazırlanmak şart

Oktay AKKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hazır Roma Ömür söylentileri çıkmış, Corne satılma ihtimali varken 1-2 yıllık kiralık Eldor Shomurodov çözülebilirse müthiş transfer olur.
    Adı geçen Larsen’i izlemedim ama Hollanda liginde o sayıda gol atan genç oyuncu bize kalacağını sanmıyorum.
    Keşke Wout Weghorst’a kanca atsaydık. Ama Çebi ricacı olup vazgeçirirdi başkanı sanırım.
    Herkesin polisi kendi vicdanıdır ; fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır..

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı HasanTezel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkes Trabzonspor için en iyisini söylemek istiyor, her fikir yazılabilir alınmayın , karşıysak da nezaketle katılmadığımızı belirtelim!

Ülkemizde spor yöneticileri, hiçbir özellik aranmayan SİYASETE GİRİŞ kapısı göründü, hala öyle gibi ama SPOR YASASI İLK UYANANI öne çıkaracak, üretmeyen batacak…

Finans ve Mali hesap bilen 1 CEO/CFO Trabzonspor a bambaşka şeyler katar, yazayım belki gören/faydalanan olur:

Klüp değerimiz nedir? 110 milyon euro

Net borç ne? 2 milyar Tl yani nerdeyse eşit, 110 milyon euro

Durum vahim mi, evet. Çıkış var mı, evet!

Nakit akışında yıllık ürettiğimiz KAR YOK, yani kar etmedikçe borç artacak belli, senede 100 milyon kar etsek borç çerez, yapılandır 10 yılda öde faizini(anapara kalsın 11. Seneye ve 2033 de 1 milyar çerez olsun)

Peki son tablomuzda, korkunç bir zarar var, bu nasıl çözülecek?

Senede 500 milyon gelirimiz var, maaş bütçemizi kapatamıyor, BRÜT ZARAR EDİYORUZ, tek yol o lazım olan 100 milyonu SATIŞTAN ELDE ETMEK

Yani, bir CEO/CFO oturup en az 10 yıllık nakit akışı planlayacak, Başkan da azami uyacak, çok basit ama uygulamak çok zor
    Yok olur mu oyuncu satmayalim ali kocun bile kapiyi gosterdigi wakaya 3 milyon avro verelim yillik sonrasi ne mi alt tarafi avrupaya almazlar ffp nedeniyle men yeriz icerde de bankalara olan borcumuzu oyuncu maaslarini personel giderlerini vs odemeyiz gecmiste oldugu gibi kupalara haciz gelir kusura bakmayin ben bu kadroyu bilmemkac yil sonra kurmusum benden para istemeyeceksiniz istesenizde vermem deriz kapiyi vururuz kiliti vurmasakta alt yapi oyunculari ile cikar oynar bazilarinin bahsettigi siradan anadolu klubune evriliriz 5ler 6lar 7ler havada ucusur yine..yada bu ligde sampiyon olur 3 5 sene daha kendi kendimizi tatmin ederiz su ligde sampiyon olduk diye ahada kupamiz der gozumuze sokariz sonunda herseyi..matematik basit ama anlayana bakkal bile yonetemiyecek adam gelmis buyuyerek borcu kapatlim diyor butun buyuk kluplerin borcu varmis epl takimiydik zaten maas butceni bile karsilamiyor avrupa gelirin olmazsa su ligde kazandiklarin..resmi olarak borca batik bir sirketiz su anda alacaksin spk raporlarini gozlerine sokacaksin anlayacaklarini bilsemde yok..sanki herseyi satalim dagitalim yeniden baslayalim diyoruz anlamamakta israr ediyor bu borc oyuncu satmadan kapatilmaz yerine daha dusuk maliyetle daha iyisini getireceksin buna sadece biz degil turkiyedeki butun klupler mecbur bu saatden sonra ama ozellikle biz mecbur oglu mecburuz bizim gelirimiz onlarin yanina bile yaklasamiyor cunku israrla anlamak istemiyorlar..

Ceyhun Öncü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bizim haddimiz ne mesale kıytırıktan adamlarla başımızda ünal karamanla 4.olup hülooo diye sevinip istanbul takım taraftarları tarafından alay edilmek mi bu haddi bize kim çiziyor o zaman ben büyük takımım demeyecesin ben sıradan bir anadolu takımıyım diyeceksin büyüklük osuruktan sloganlar atmakla olmuyor o iş bitti z kuşağı ha.. ktr çeker bize gider istanbul takımını tutar yönetim işini biliyorsaki bildiği için başta o halde bırakacaksınız yönetecek takımını dağıtarak kimse düzlüğe çıkmadı aksine yerin dibine battı.
    Istanbul takimlari büyük mü? Birakin bu ezikligi
    Kulüb saglikli yönetilmeli
    [Trabzon kimliği demek 'Her şeyi ile Trabzonspor'u alırım başımın üstünde taşırım.' anlamına gelmiyor. Kim bu acıyı bizlerle paylaşacak, sahada mücadele verecek, kim gelecek 'Ben buranın en önemli parçasıyım.' diyerek yüreğini ortaya koyacak, onlarla devam edeceğiz.]

Mehmet BAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Alıntı serdaracıl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam burası forum. Ne bekliyorsun? ne yapsın insanlar

Kardeşim, yapılması gereken belli ama insanımızın işine gelmiyor. Önce haddimizi bileceğiz sonra da profesyonellere itibar edeceğiz. Hepsi bu. Yoksa eleştiri de yapılır, fikir de beyan edilir. Bunlarda hiçbir sıkıntı yok. Ancak hiçbir baltaya sap olamadığı halde her konuda en iyisini bildiğini zannedip hiçbir şeyden memnun olmayan insanları görmekten sıkıldım. Evet, burası bir forum ve ben de bu zihniyeti eleştiriyorum.

Nereden
    İstanbul

Alıntı cubido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de ikincisini seçerdim Serdar.
    Ama çocuğun hayalleri var.
    Anladığım kadarıyla verilmiş bir de söz var.
    Keşke CL elemelerinde kalede motive bir şekilde Uğurcan oynasa ve sonra 20 M civarına satsak.
    Motiva diyorum çünkü geçen yıl satış olmayınca sezona çok moralsiz ve kötü başlamıştı hatırlarsanız.

Geçen yıl satıştan değil, bir kova uğruna, kulübümüzün efsanesi dahil neredeyse bütün ülke çocuğa yüklenmişti. Bunu da grupta kalesine gelen zilyon tane toptan sonra yaşamış;. Bütün takım bok gibi oynarken, Uğurcan hezimetleri kendi başına durdurmaya çalışmıştı.
    istanbul basını bizi çözmüş, içimize süper bir dinamit bırakmış. "futbolu en iyi bilen taraftar" demişler bize. şimdi çık çıkabilirsen işin içinden.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 12 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 12 misafir)