Sayfa 157 Toplam 2730 Sayfadan BirinciBirinci ... 57 107 147 155 156 157 158 159 167 207 257 657 1157 ... SonuncuSonuncu
Toplam 68238 adet sonuctan sayfa basi 3,901 ile 3,925 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Dosyası - 16 -

Nereden
    İstanbul

Alıntı Birtan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoca her röportajında Hamsik sahada olduğu sürece çok rahatım diyor, yani tahtaya yazılacak ilk isim olur bence kadrolara yazılıp yazılmamasını tartışmak gereksiz.
    Açıklanmadı ama geçen yıl oynayamama sebebi bel fıtığı ve bu sezon(biten sezon) bir daha oynaması çok zor diye duymuştum. Zorunluluktan oynatıldı ama son halleri çok kötüydü.
    Yaklaşık 30 yıldır bel fıtığı olan biri olarak söyleyebilirim ki zor hastalıktır.
    Öldürmez süründürür.
    Hocanın açıklamaları sonrası anladım ki sağlıklı ve fit olduğu sürece oynatacak.
    Zaten sağlıklıyken hiç çıkartmadı oyundan.
    Nwakaeme, Ömür,Baka’lı kadro ile çok geçirgen bir takım oluyorduk.
    Daha dinamik oyuncularla Hamsik’in defansif zaafiyetlerini giderebiliriz.
    Sonuçta top ondayken müthiş bir oyun zakası var.

ensarusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Onumuzdeki sezondan beklentim; fbem kesenin agzini acar bi dunya transfer yapar. Bi dunya borca daha girer. Tsem yine sampiyon olur. Hadi olmadi gs,bjk olur. Bizde cekirdeklerimizi citleyip izleriz.

Enaldo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Alıntı ensarusta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onumuzdeki sezondan beklentim; fbem kesenin agzini acar bi dunya transfer yapar. Bi dunya borca daha girer. Tsem yine sampiyon olur. Hadi olmadi gs,bjk olur. Bizde cekirdeklerimizi citleyip izleriz.
    ya bu bjk'nin de farkı yok fbden ha. yine bunların içinde arkadaşlarımdan da bakıyorum en ortada buluşabildiklerim gsliler oluyor.
    2010-2011 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ŞAMPİYON TRABZONSPOR!

AntiŞike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Söylediklerinin çoğuna katılmakla beraber,

"...yerli tempolu box to box oyuncu alacağız..." Bu seviye ve tarzda yerli oyuncu kim var , düşündüm bulamadım,

Alıntı cubido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avcı'nın , başkanın tüm röportajlarını dinledim, okudum.
    Anladıklarım ve tahminlerim şu şekilde;
    Planlama konusunda yine erken davranıldı.
    Her mevki için alternatifler hazır.
    Net eksiğimiz olan sağ stoper, sol bek ve ön libero bölgeleri için anlaşmalar yapıldı, yapılmak üzere.
    Diğer bölgeler gidecekler, yabancı kuralı gibi değişkenliklere bağlı olduğu için henüz aksiyon alınmadı.
    Uğurcan gidecek. Alternatifi hazır.
    Nwakaeme'yi hoca bu sene 1.alternatif düşünmüyor. Özellikle CL ön elemeleri ve kalırsak grupları için onun temposu, defansif yönü yeterli değil.
    Daha tempolu birini her halükarda(Masauras gibi) alacağız.
    Nwakaeme bizim şartlarımızda imzalarsa Kouassi vs gönderilip o kalır.
    Ama ben bir anlaşma olacağını sanmıyorum.
    Taraftar tepkisi de düşünülerek kalması isteniyormuş ama fiyatta anlaşamamışız algısı oluşturulur.
    Bence de o maliyetle gitmeli. Bizim teklif ettiğimiz tutar bile çok yüksek.
    Ben bu sene Hamsik de ilk 11 oynamaz diye düşünüyordum ama hoca ona büyük saygı duyuyor.
    Anladığım etrafına daha tempolu, dirençli adamlar koyup, onun oyun zekasından yine yararlanacağız.
    Onur ve Eren alınmayacak. Bu durumda sağ stoper %99 yerli olur. Kaan veya Ozan Kabak'tan biri olur sanırım.
    Ön libero için yaşlı olmayan, dinamik, ayağı da iyi olan tempolu bir oyuncu alacağız o kesin.
    Bir de yerli tempolu box to box oyuncu alacağız anlaşılan. fb'li Ozan gibi ama tabi onu alma şansımız yok. Alanayasporlu Umut gibi diyelim.
    Kanat rotasyonu için Visca,Sol açık kaliteli bir oyuncu ve yanlarına iki kanata minimum 2 yedek. Biri Halil gibi yerli bir oyuncu olur.
    Ben Kouassi'yi de göndereceğimizi düşünüyorum.Buada temel konu Gervinho'nun nasıl döneceği. Gervinho katkı verebilirse o kalır. Veremezse belki Kouassi kalır onun sözleşmesi fesh edilir.
    Djaniny'nin kalmasını istiyoruz.
    Baka pas oyununda yetersiz bence bu sene ilk 11'de düşünmez hoca onu.
    Teklif gelirse de satarız.

Hepimiz ligin sonlarındaki futboldan rahatsız olduk.
    Fakat hoca bu benim oyunum değil, sakatlıklardan dolayı, sadece kazanma odaklı, nasıl oynamamız gerekiyorsa öyle oynadık diyor.
    Bu sene çok daha tempolu, daha dominant oyun oynayan bir Avcı takımı göreceğimizi düşünüyorum.
    Geçen yıl sadece bu yıl şampiyon olabilecek, yaşlı, tecrübeli bir kadro kurulmuştu. O kadro vazifesini tamamladı.
    Bu sene yeni bir takım izleyeceğiz.
    Hoca gençlere karşı ön yargılı değil.
    Ömür'ü de Cengiz Ünder'i de o oynattı.
    Ama maceracı bir adam değil.
    Kimden katkı alabilecekse onu tercih ediyor.
    Ben bu yıl gençlerden Taha ve Ahmetcan haricinde kalacak olan olacağını sanmıyorum.
    Hocanın potansiyel gördükleri varsa kiralanır.
    Diğerleri satılır.
    Burada seyretmeden methiyeler düzdüğümüz(Ben dahil) Hakan Yeşil'in kadroda olma ihtimali %0.
    Hocanın geçmiş tecrübeleri, bu yıl 50 üzeri maç oynama ihtimalimiz dolayısıyla 27-28 kişilik bir birine yakın kalitede oyunculardan kurulu bir kadro bekliyorum.
    Ahmetcan hariç diğer gençler kalırsa da bu sayının üzerine ek olur.
    Yılların öğrenilmiş çaresizliği, kaybetme korkusu, sabırsızlığı, stresi bitti.
    Hoca da rahatladı camia da.
    İşi bile bir adamın ellerindeyiz.
    Benim içim çok rahat. Bu yıl çok daha iyi futbol seyredeceğiz.

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Genç oyuncular alalım derken kaliteli,gelecek vaadeden anlamında genç oyuncu. Gidip Galatasaray’ın aldıkları çöpler gibi genç değil. Norveç,İsveç,Danimarka,Avusturya gibi liglerde atlama yapmak isteyen çok kaliteli genç oyuncular var hem de bizim yapımıza uygun iş ahlağı olan insanlar ama eskisi gibi bedava değil en az 4-5 milyon Euro parayı gözden çıkaracaksın.

Nereden
    Asya Diğer

YES diyor ki şu an 30 yaş üstü oyuncu almama kararı var. Şu an listede 30 yaş üstü isim yok ama sonradan mecbur kalınır şartlar değişirse bir şey diyemeyiz.

Cenkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Uğur Kalyoncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hamsik ve Nwakame ikisi de çok büyük yetenek ama bu arkadaşlar artık 90 dk yı kaldıramıyorlar. Hamsik en iyi olduğu dönemde bile 70 ten sonra takımı eksik oynatıyordu. Bu iki arkadaş ekonomik kullanılacaklarsa kadroda bulunmaları bize çok büyük güç katar. Yok ama özellikle Hamsik dün akşam ve birçok maçta olduğu gibi sahada yürürken bile 90 dk sahada kalacaksa teşekkür edip göndermek bizim için en hayırlısı olacaktır.
    Arkadaşım, Hamsik seneye de takımda olacak, bizi şampiyonluğa taşıdığı sezonda olduğu gibi yine bütün maçlarda oynayacak.

Trabzonsporu şampiyon yapan 5 topçu saysan ben Siopis ve Dorukhan derim. Ne tesadüf ki bunlar en son yapılan transferler oldular.

Takımda Hamsik yerine 8 oynayacak topa yön verecek bir tane adam yok.

Allah yüzüne baktı Hamsik ve Bakasetas dönüşümlü sakatlandı da orta sahada Siopis ve Dorukhani kullanmak zorunda kaldı.

Kendisine minnettarligimiz ömür boyu bitmeyecek ama doğru gördüklerimizi de saygı ve terbiye çerçevesinde söyleyeceğiz yapacak hiçbir şey yok.
    Kardeşim, Hamsik seneye de takımda olacak, bizi şampiyonluğa taşıdığı sezonda olduğu gibi yine bütün maçlarda oynayacak.

Yapacağımız en doğru hamle Hamsik'e hizmetlerinden dolayı teşekkür edip adam gibi bir 6 ve bir de tempolu bir 8 alıp göbeği yeniden dizayn etmek olur.

Ama bu tabii ki olmayacak. Göbekteki hem tempo hem defans zaafiyetini hoca nasıl çözecek merak ediyorum.
    Biraderim, Hamsik seneye de takımda olacak, bizi şampiyonluğa taşıdığı sezonda olduğu gibi yine bütün maçlarda oynayacak.

İlk düğmeyi yanlış iliklersen sonra devamı gelir.

İlk yapılacak iş Hamsik'e hizmetlerinden dolayı teşekkür edip güzelce yollari ayırmak olur.

Kontenjan serbest olur. Yedekliği sorun etmez ayrı ama onun üzerine takım kurmak gelecek sene için intihar olur.
    Toprağım, Hamsik seneye de takımda olacak, bizi şampiyonluğa taşıdığı sezonda olduğu gibi yine bütün maçlarda oynayacak.

Ben gelecek sene şu Hamsik üzerine takım kurmam. Kadroda bulunmasını isterim ama onun üzerine takım falan kurmam. Bu mesaj burada dursun. İnşallah yanılan ben olurum.
    Hemşerim, Hamsik seneye de takımda olacak, bizi şampiyonluğa taşıdığı sezonda olduğu gibi yine bütün maçlarda oynayacak.

Kesinlikle öyle. Witsel, Hamsikin yerine gelecekse bir şey diyemem ama ikisi oynayacaksa Kayseri maçının benzeri çok maç oynarız biz gelecek sene.
    Ballim, Hamsik seneye de takımda olacak, bizi şampiyonluğa taşıdığı sezonda olduğu gibi yine bütün maçlarda oynayacak.

Ben 11 in de Hamsik ve Nwakamenin olduğu sahada yürüyen bir takım görmek istemiyorum.
    Tatlım kıymetlim, Hamsik seneye de takımda olacak, bizi şampiyonluğa taşıdığı sezonda olduğu gibi yine bütün maçlarda oynayacak.
    Naber?

Nereden
    Asya Diğer

Hamsik'e iyi sarmış harbiden, Hamsik bu takıma gelmiş en büyük futbolcudur kalabildiği kadar kalacak. Bu formayı giymesi hem onun için hem bizim için büyük şereftir, yaşadığı sorunlar sakatlık nedeniyle oldu bu takımın en çok koşanlarından ayrıca, bu takımı şampiyon da yaptı Allah razı olsun büyük karakter. Grande Marek Hamsik!

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı AntiŞike Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söylediklerinin çoğuna katılmakla beraber,

"...yerli tempolu box to box oyuncu alacağız..." Bu seviye ve tarzda yerli oyuncu kim var , düşündüm bulamadım,

Umut Güneş bence
    ( ゚д゚)

Nereden
    Asya Diğer

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umut Güneş bence
    Şu Alanya'ya birkaç topçu verelim hayrına adamlarla iyi alışveriş yapıyoruz valla. Hüseyin Parmak Koita Trondsen falan

Onur Erçetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

https://www.youtube.com/watch?v=0Avf3H97zhw

Barcelona bu arkadaşı serbest bırakmış.Geçmişinde Psg de var.Neden serbest kaldı bilmiyorum ama bir bakmak lazım.Yetenekli bir arkadaşa benziyor.

AntiŞike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

çok takip edemedim.. yeterli olur mu bilemedim

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umut Güneş bence

Ekrem D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Onur Erçetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Barcelona bu arkadaşı serbest bırakmış.Geçmişinde Psg de var.Neden serbest kaldı bilmiyorum ama bir bakmak lazım.Yetenekli bir arkadaşa benziyor.
    Soyunma odasinda ot icmis diye bir tweet var.
    Yahsi Bati 51:28

Uğur Kalyoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Cenkhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım, Hamsik seneye de takımda olacak, bizi şampiyonluğa taşıdığı sezonda olduğu gibi yine bütün maçlarda oynayacak.

Kardeşim, Hamsik seneye de takımda olacak, bizi şampiyonluğa taşıdığı sezonda olduğu gibi yine bütün maçlarda oynayacak.

Biraderim, Hamsik seneye de takımda olacak, bizi şampiyonluğa taşıdığı sezonda olduğu gibi yine bütün maçlarda oynayacak.

Toprağım, Hamsik seneye de takımda olacak, bizi şampiyonluğa taşıdığı sezonda olduğu gibi yine bütün maçlarda oynayacak.

Hemşerim, Hamsik seneye de takımda olacak, bizi şampiyonluğa taşıdığı sezonda olduğu gibi yine bütün maçlarda oynayacak.

Ballim, Hamsik seneye de takımda olacak, bizi şampiyonluğa taşıdığı sezonda olduğu gibi yine bütün maçlarda oynayacak.

Tatlım kıymetlim, Hamsik seneye de takımda olacak, bizi şampiyonluğa taşıdığı sezonda olduğu gibi yine bütün maçlarda oynayacak.
    Çok boş beleş adamsın.

Futbol üzerine yaptığın bir tane yorum yok.

Aklın sıra herkesle dalga geçmeye çalışıyorsun.

Sana bu kapıda ekmek çıkmaz.

Git başka kapıda oyna.

Nereden
    Trabzon

Alıntı Enaldo61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    YES diyor ki şu an 30 yaş üstü oyuncu almama kararı var. Şu an listede 30 yaş üstü isim yok ama sonradan mecbur kalınır şartlar değişirse bir şey diyemeyiz.
    Courtois : 30
    Carvajal : 30
    Casemiro : 30
    Kroos : 32
    Modrid : 36
    Benzema : 30
    Van Djik : 30
    Thiago : 31
    Henderson : 31
    Mane : 30
    Firmino : 30
    Walker : 32
    İlkay : 31
    De Bruyne : 30
    Mahrez : 31

30 yaş altı oyuncu alınırsa tabiki mutlu oluruz ama öyle sıradan adamlar olmayacak.Kaliteli oyuncular olacak.

30-32 arasına ise ise hiç katılmıyorum.Fiziksel olarak bitmiş götünü kaldırmakta zorlanan adamları getirip 30 yaş üstü oyuncuları beğenmemek bence art niyetli bir yaklaşım.Peres 32 yaşında ama 90 dk depar atıp duruyor ve hiç durmadan oynuyor.Emre Belözoğlu 38 yaşına kadar top oynadı.Atiba 40 yaşında hala top oynuyor.Bir sürü örnekleri var.Önemli olan fiziksel durumundur.Fiziksel olarak 30 yaş üstü olupda makine gibi olan bir sürü oyuncu var.İbrahimovic 40,Ronaldo 37 yaşında.

Nereden
    Trabzon

Ayakları iyi,refleksleri kuvvetli Kaleci : Uğurcan
    Ofansif sağ bek : Peres
    Ofansif sol bek : Emerson
    Pozisyon bilgisi yüksek,havadan etkili stoper : Hugo
    Hızlı,güçlü ve ayakları idare eder stoper : Ozan
    Üst seviye süpürücü,ayakları iyi önlibero : Gueye
    Box to box,dinamo ortasaha : Dorukhan
    Oyun kurucu,pasör,takımın beyni : Hamsik
    Hızlı,teknik ve bitirici kanat : Trezeguet
    Hızlı,zeki ve şutör kanat : Visca
    Hızlı,güçlü,kafacı,bitirici santrafor : Sörloth

Nereden
    Trabzon

Kaynak nereden gelecek diye sormayın.Çok basit bir cevabı var.Ömür ve Djaniny ikilisinin satışından rahatlıkla gelir.Bakasetas ve Corneliusa da iyi teklif varsa değerlendirilir.

Uzun vadeli,atletik bir takım kurmak lazım.Djaniny tarzı kanat-forvetler var sözleşmeleri biten,bir tanesi alınabilir.Eddie Nketiah,Jordan Ayew,Danny Welbeck tarzı isimler var,her biri en az Djaniny kadar iyi isimler hatta daha iyi olanları var.Maaşlarına bir bakıp Cl de oynamak için ikna edilebilirler.Djaniny için 6 milyon vermişler,yüzde 15 ini kendisine verecez.Bu yüzden en az 8 milyon almak lazım,seneye sözleşmesi bitecek zaten.

Ömürden 8-10,Djaninyden 8-10,Bakasetastan 5-6,Corneden 5-6 milyon falan alabilsek harika bir takım kurabiliriz bence.Toplamda 25-30 milyon euro arası bir transfer geliri bütün ihtiyaçlarımızı karşılar.Buna Cl den gelebilecek 30 milyon euro veya Avrupa liginde gelebilecek 10-15 milyon euroda eklenirse bu sezoj büyük iş yapmış oluruz.

Atletik ve yetenekli bir takım olmak şart.Corne,Baka gibi ağır vasıta ve vasat tekniğe sahip adamlarla her maç sancı çekmek zorunda kalıyorsun.

Ortasahada sadece yetenek ve zekadan dolayı atletik olmasını beklemeyeceğimiz tek isim var o da Hamsik.Onun dışındaki hem vasat tekniğe sahip olan hem de ağır olan oyuncuların bizde işi yok.

Ortasaha ve hücum hattına alternatif olabilecek yerli isimler var.Umut Güneş,Can Bozdoğan,Ozan Tufan,Halil Akbunar,Halil Dervişoğlu gibi.Yedek olarak oturtursun,arada kullanırsın.Bunda maliyete de bakmak gerekecek tabiki.

Trondsen,Yunus Mallı,Koita,Gervinho gibi isimlerle yolları ayırmak lazım.Puchaczın kiralık sözleşmesi bitecek geri dönüyor.Wakaya o istediği paralar verilmez kesinlikle,o da ayrılacaktır.

Nereden
    Asya Diğer

Sanırım şu göbeğe tam da bu Gueye gibi bir oyuncu lazım düşünüyorum bakıyorum araştırıyorum özellikle bu tip bir siyahi orayı iyi toparlar gibi geliyor. Ozan ve Sörloth'a çok tamamım diğer yazdıklarınız bende soru işareti.

Nereden
    Trabzon

Alıntı Ekrem D. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soyunma odasinda ot icmis diye bir tweet var.
    Bende diyorum bu kadar yetenekli,19 yaşında hem Psg hem Barca görmüş biri nasıl serbest kalıyor demekki bundanmış.Avcı ona güzel bir rehabilitasyon uygular bence.Neticede 19 yaşında çocuk,şimdiden dışlarsak çocuğun geleceğini karartırız

Bence kendisi transfer edilmeli ve Trabzonun yaylalarında Serkan Asanla takılmalı.Bu sayede doğal güzellikleri keşfedecek ve ota ihtiyaç duymayacak hale gelecektir.

Büyük bir potansiyel barındırıyor kendisi.

Tahir61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

bir sürü kadro gördüm

ilk kez heyecanlandım

ozan soru işareti; olur mu, olursa nasıl olur?

trezeget yerine de beleşe tello veya satış durumuna bağlı olarak yunan gelir gibi
    https://www.youtube.com/watch?v=2EAE...nnel=haydevira
    Eze eze 2021-2022.
    #Rahatsızlık vermeye devam. #Dik Oyna. #Kazım Gibi Sev.

Ekrem D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bende diyorum bu kadar yetenekli,19 yaşında hem Psg hem Barca görmüş biri nasıl serbest kalıyor demekki bundanmış.Avcı ona güzel bir rehabilitasyon uygular bence.Neticede 19 yaşında çocuk,şimdiden dışlarsak çocuğun geleceğini karartırız

Bence kendisi transfer edilmeli ve Trabzonun yaylalarında Serkan Asanla takılmalı.Bu sayede doğal güzellikleri keşfedecek ve ota ihtiyaç duymayacak hale gelecektir.

Büyük bir potansiyel barındırıyor kendisi.
    Gelsin, gerekirse Mesut Ozil'in torbacisini ayarlariz ona
    Yahsi Bati 51:28

Nereden
    Asya Diğer

Xavi Simmons diye de bir çocuk var serbest kalıyormuş.

Nereden
    Trabzon

Alıntı Enaldo61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım şu göbeğe tam da bu Gueye gibi bir oyuncu lazım düşünüyorum bakıyorum araştırıyorum özellikle bu tip bir siyahi orayı iyi toparlar gibi geliyor. Ozan ve Sörloth'a çok tamamım diğer yazdıklarınız bende soru işareti.
    Ozan,Emerson,Gueye,Trezeguet ve Sörloth yazmışım.Gueye ve Sörlothu anlatmaya gerek yok zaten.Gueye Kante vari bir adam.6-8 karışımı bir önlibero.Harika bir oyuncu.Sörloth desen zaten 33 gol 11 asist yapmış bir adam.

Ozan pozisyon bilgisi biraz sıkıntılı olsa da uzun boyuna rağmen çabuk sayılabilecek bir stoper.Ayakları fena değil.Kafa vuruşu ve zıplama konusunda iyi.Yer tutma konusunda biraz sıkıntılı ama bu seviyelerde problem olmaz fazla.Genel olarak fena bir stoper değil.Elimizde yerli stoper yok,çok acil yerli stoper lazım.Kaana istenen para çok fazla.Ahmetcan hem ağır bir stoper,hem sağ ayaklı değil hem de o boyuna rağmen havadan malaasef iyi değil.

Trezeguet 2017/2018 sezonunda Türkiyede 33 maçta 16 gol 8 asist yaptı.2018/2019 sezonunda Türkiyede 38 maçta 9 gol 10 asist yaptı.2019/2020 sezonunda İngilterede 34 maçta 6 gol 2 asist yaptı.2020/2021 sezonunda İngilterede 21 maçta 2 gol 1 asist yaptı.Bu sezon ise devre arasında kiralık olarak geldiği Başakşehirde 13 maçta 6 gol 4 asisti var.Hızlı,teknik,dribblingi iyi,orta açabilen ve şut çekebilen,geriye de dönebilen,fizik gücü fena olmayan bir oyuncu.Kendisi süper lig düzeyinde harika bir kanat oyuncusu.Premier ligde bile ilk sezonunda 6 gol atmayı başarmış bir oyuncu,orası dünyanın en zorlu ligi,santraforlar bile 10 gol atmakta zorlanıyorlar orada.Adam sol kanat oyuncusu yani.

Emerson ise mükemmel bir sol bek oyuncusu.Chelsea sürekli kiralıyor kendisini.Fiziği çok iyi.Hızlı bir sol bek.Tekniği iyi.Dribblingi iyi.Ortaları fena değil.Savunması idare eder.Tam bir ofansif bek.Peresin sağda yarattığı etkiyi solda çok rahat yaratabilecek bir isim.Chelsea üçlü savunma oynuyor,bu yüzden savunması çok daha kuvvetli olan Marcos Alansoyu sol kanat-bek oyuncusu olarak kullanıyorlar.Net Maaşı 1.5-2 arası birşey.Kiralık olarak alırsın lige damga vurur.

Nereden
    İstanbul

Kaynak nereden gelecek diye sormayın.Çok basit bir cevabı var.Ömür ve Djaniny ikilisinin satışından rahatlıkla gelir.Bakasetas ve Corneliusa da iyi teklif varsa değerlendirilir.

Uzun vadeli,atletik bir takım kurmak lazım.Djaniny tarzı kanat-forvetler var sözleşmeleri biten,bir tanesi alınabilir.Eddie Nketiah,Jordan Ayew,Danny Welbeck tarzı isimler var,her biri en az Djaniny kadar iyi isimler hatta daha iyi olanları var.Maaşlarına bir bakıp Cl de oynamak için ikna edilebilirler.Djaniny için 6 milyon vermişler,yüzde 15 ini kendisine verecez.Bu yüzden en az 8 milyon almak lazım,seneye sözleşmesi bitecek zaten.

Ömürden 8-10,Djaninyden 8-10,Bakasetastan 5-6,Corneden 5-6 milyon falan alabilsek harika bir takım kurabiliriz bence.Toplamda 25-30 milyon euro arası bir transfer geliri bütün ihtiyaçlarımızı karşılar.Buna Cl den gelebilecek 30 milyon euro veya Avrupa liginde gelebilecek 10-15 milyon euroda eklenirse bu sezoj büyük iş yapmış oluruz.

Atletik ve yetenekli bir takım olmak şart.Corne,Baka gibi ağır vasıta ve vasat tekniğe sahip adamlarla her maç sancı çekmek zorunda kalıyorsun.

Ortasahada sadece yetenek ve zekadan dolayı atletik olmasını beklemeyeceğimiz tek isim var o da Hamsik.Onun dışındaki hem vasat tekniğe sahip olan hem de ağır olan oyuncuların bizde işi yok.

Ortasaha ve hücum hattına alternatif olabilecek yerli isimler var.Umut Güneş,Can Bozdoğan,Ozan Tufan,Halil Akbunar,Halil Dervişoğlu gibi.Yedek olarak oturtursun,arada kullanırsın.Bunda maliyete de bakmak gerekecek tabiki.

Trondsen,Yunus Mallı,Koita,Gervinho gibi isimlerle yolları ayırmak lazım.Puchaczın kiralık sözleşmesi bitecek geri dönüyor.Wakaya o istediği paralar verilmez kesinlikle,o da ayrılacaktır.
    Bu büyük değişim demek ama. Zor iş.

Nwakaeme(malum gidecek gibi), Djaniny ve Ömür bu takımın en önemli bağlantı oyuncuları. Ayağında top tutabilen, pas alışverişleri kuvvetli olan oyuncular. Üçü birden giderse yerlerini zor doldurursun. Rolleri iyi oturtmak lazım. Örnekten cımbızla çekmek istemiyorum ama Welbeck kütük gibi kalır Djaniny'nin yanında mesela.

Yabancı kontenjanı ve hocanın gelecek sezonki oyun planını net bilmiyoruz. Bu ikisi kadro yapısını çok etkileyecek.

Cornelius ve Bakasetas'ı en çok eleştirenlerden biriyim ama sezonun ikinci yarısındaki oyun onları taca attı. Topu hızlı dolaştıramayıp, topa %60-65 sahip olamıyorsan bunlar iş yapmaz. Rakibin her oyuncumuzu kucağımıza almışken Bakasetas sırtında adam varken top alıp dönemez. Cornelius oyuncularımız ona uzakken ayağı çabuk olmadığı için iş yapamaz. Bunların yerine doğru adam alalım diyebilirsin ama şu an hoca "Gelecek sezon üçüncü bölgeye yerleşip set hücumu oynuyoruz" diyebilir.

Nereden
    Trabzon

Abdullah Avcı pragmatist bir insan ama bazen duygusallaşıyor.Kardeşim Corneliusla falan bu iş olmaz,bunu unut.Büyük takım santraforu hareketli olmak zorundadır.34 yaşında Benzema Madridde sahte 9 gibi oynuyor.Real Madridin ilerideki oyun kurucusu resmen adam.Muhteşem bir teknik,o yaşa rağmen atletizm ve enerji var.9-10 karışımı bir adam.

Cornelius nedir allah aşkına.Tank gibi adam.Çalım atamaz,adam eksiltemez,savunma arkası koşu yapamaz.Oyun kurucu gibi oynayamaz.Ortasahaya gelip top dağıtamaz.Uzun boylu,güçlü diye viking diye şişirip duruyoruz adamı.Onunla bu iş olmaz.Oraya atletik,alıp gidebilen bir Sörloth şart.Cl de güçlü olmayan takımlar her zaman kontra atak oynuyor.Sen Waka ile,Corne ile,Baka ile ağır vasıtalarla kontra oynayabileceğini sanıyorsan yanılıyorsun demektir.Bu bir hayaldir dostum.Süper ligde bile baskı yiyoruz,bu zaten bizim taktiğimiz deyip kendimizi kandırıyoruz.Kapanacaksan Real Madrid gibi,Villarreal gibi,A.Madrid kapanacaksın,basit pozisyon vermeyip üstüne hızlı ataklarla rakibininin üzerine gideceksin.Biz geriye çekilip alanı daraltıyoruz ama bir sürü de pozisyon veriyoruz çünkü temposuz ağır vasıtalarla ne savunma ne de hücum yapamazsın.Waka,Baka,Corne gibi ağır adamlar var.Kalkıp da Vinicius Junior gibi adam getirin demiyoruz ama takımı genel olarak atletik ve topla arası daha iyi oyunculardan kurmak şart.

Waka,Baka,Corne gibi adamlarla yollar ayrılmalı.Viscayı da beğenmiyorum ama onun en azından hızı ve çalışkanlığı var.

Dinamik,yetenekli ve atletik oyuncular olmadan Avrupada başarı imkansız.Türkiyede bir şekilde gidiyorsun ama sürekli stres yapmak zorunda kalıyorsun.Rahat rahat maç izleyemiyorsun.

Bu arada Yusuf Demirde kiralık olarak takıma katılmalı ve yavaş yavaş sağ kanada alıştırılmalı.Viscanın performansı düşüşe geçti son dönemlerde.Onun yerine yetenekli,gelecek vadeden birini de hazırlamak lazım.Yusuf Demir yeni Cengiz Ünder olabilecek yeteneklere sahip.Fiziksel,taktik ve mental anlamda gelişmeli ve bunun içinde sürekli maç oynamak ve iyi çalışmak zorunda.Opsiyonlu kiralanabilir.Topla arası iyi,dribblingi fena değil,hızlı,ortaları ve şutları da idare eder seviyede.2-3 seneye kalmaz çok iyi bir oyuncuya evrilebilir.Barcadaki opsiyonu 10 milyon euro idi.Bence biz 8 milyon euroluk bir opsiyon koydurabiliriz kendisine.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 7 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (1 kayıtlı ve 6 misafir)

1. Sefa Murat Dokuz