Sayfa 84 Toplam 2725 Sayfadan BirinciBirinci ... 34 74 82 83 84 85 86 94 134 184 584 1084 ... SonuncuSonuncu
Toplam 68102 adet sonuctan sayfa basi 2,076 ile 2,100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Dosyası - 16 -

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Ahmetcan
    ömür
    baka
    djaniny
    Uğurcan

gideceklerini düşündüğüm isimler. Korkum o ki Dorukhan da eklenebilir.

yukarıda 50 milyon euro yatıyor.

Ben hocanın yabanacı kaleci isteyeceğini düşünüyorum.
    fakat Sinan Bolat gayet iy sezon geçirmiş. Belçikada 25/26 gol yemiş 8 clean sheet bence hücuma dayalı futbol oynanan ligde gayet iyi

yerli olarak

Halil ak
    onur bulut
    sinan bolat
    Tayfur
    A bardakcı
    Kaan ayhan

bunlardan 3/4 tanesini temiz almak lazım

erenslash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Dorukhan gitmez

Ahmetcanı ben olsam satmam. yerli stoper lazım bulunsun yedek ve alternatif olur.

Yerlilerden ise büyük Trabzonsporumuza yakışan melih demiral,mert müldür ,orkun kökçü gibi adamlardır.
    Konu erenslash tarafından (17.05.2022 Saat 15:07 ) değiştirilmiştir.
    "Annuit cœptis"

Kaan Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı asilhamsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi beğenmediğin ve neden beğenmediğini anlattığın adamlardan sonra cidden potansiyelli isimler yazacaksın diye bekliyor insan.

ama yazdığın adamlar berkay,trezeguet,abdülkerim,eren elmalı.

Üstte birçoğunu benim yazdığım adamlarla arasında ciddi fark olduğunu düşünmüyorum.

hatta mesela fernando oyunun her iki yönünü oynayan ve bana kalırsa berkaydan bir kaç gömlek üstün bir oyuncu.

doğukan tam tersine teknik kapasitesi yüksek,dar alanda iş yapacak yeteneği olan,pas oyununa yatkın bir isim. Zaten 10 numaradan devşirme bir kanat oyuncusu.

haji wright da pas sprinter olmasından ziyade servis yapmayı da becerebilen bir santrafor. Bize çok daha iyisi lazım eyvallah ama bana kalırsa oyuncu analizlerin biraz ezber gibi görünüyor.
    Doğukan Sinik bu kadar yüksek teknik kapasitesi ve dar alan yeteneğiyle süper ligde kaç gol atmış acaba diye bir bakalım.
    108 süper lig maçında 4 gol. Belki de senin düşündüğün kadar yetenekli değildir
    Sabaha kadar pas oyununa yatkın olsun - ki değil bence - klasik süratli, dağınık, karar anlarında saçmalayan kanat tipi.
    Yusuf Sarı çapsızı bile Rize'de 13 maçta 3 gol attı.

Yahu stoper Abdülkerim Bardakçı'nın bu sene 33 maçta 5 golü var

Fernando'ya gelirsek. Net yetenekli oyuncu ama Antalya'da merkezde aldığı rol bizde Hamsik'in rolü. Aradığımız oyuncu değil.

Trezeguet'in Doğukan'dan ciddi farkı olmadığnı mı düşünüyorsun?
    Süper ligde 77 maç, 28 gol, 20 asist.

Rakamlar her şey değildir, ama çok şeydir.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Kaan Çetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğukan Sinik bu kadar yüksek teknik kapasitesi ve dar alan yeteneğiyle süper ligde kaç gol atmış acaba diye bir bakalım.
    Sabaha kadar pas oyununa yatkın olsun - ki değil bence - klasik süratli, dağınık, karar anlarında saçmalayan kanat tipi.

Fernando'ya gelirsek. Net yetenekli oyuncu ama Antalya'da merkezde aldığı rol bizde Hamsik'in rolü. Aradığımız oyuncu değil.

Dogu kan i canli da izledim boş alanda yakaladığında özellikle kontralarda çok tehlikeli ama o kadar bunyaminse serkan asan i köy antalya ya o kadar oynar haciwright djanini nin fiziklisi gibi daha iyisi lazım ama eren elmalı muazzam bir oyuncu olurda dorukhan giderse yine kasimpasali dogu anda teknik kuvvetli ve hırslı bir çocuk trezeguet dar alanda çok yetenekli sağlam bir forvet almak gerek

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Merih 30 milyon euro,
    Orkun 17 milyon euro,
    Mert 7 milyon euro.

Almaya kalksanız bunun üzerine çıkmanız lazım.

Yazarken güzel tabi.

batugol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

[QUOTE=ccd6167;1921655895]Ahmetcan
    ömür
    baka
    djaniny
    Uğurcan

yukarıda 50 milyon euro yatıyor

Biraz muahsebecilik yapalim
    Sampiyonlar liginden 35 de gelirse
    85 eder
    Borc yaklasik olarak 125 milyon
    Uygun transferler ile borcum yarisi gider
    Ama sportif basari gelir mi
    Tartisilir

Ceyhun Öncü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

[QUOTE=batugol;1921655919]
    Alıntı ccd6167 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmetcan
    ömür
    baka
    djaniny
    Uğurcan

85 eder
    Tartisilir
    Borc son kur artisiyla 140 milyon €
    [Trabzon kimliği demek 'Her şeyi ile Trabzonspor'u alırım başımın üstünde taşırım.' anlamına gelmiyor. Kim bu acıyı bizlerle paylaşacak, sahada mücadele verecek, kim gelecek 'Ben buranın en önemli parçasıyım.' diyerek yüreğini ortaya koyacak, onlarla devam edeceğiz.]

Nereden
    Ankara

[QUOTE=Ceyhun Öncü;1921655927]
    Alıntı batugol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Borc son kur artisiyla 140 milyon €
    Bilmiyordum
    O zaman 2 sene daha sampiyon olursak ancak eritiriz
    Allah yonetime guc kuvvet ve sans versin

Nereden
    Almanya

Alıntı nakzo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O sezon sadri ve özellikle şenol Trabzonsporun fişini çekti 2011 travmasına rağmen hala en iyi kadro bizdeydi en iyi adamlarını sadece selçugun sözleşmesi bitmesine rağmen gs ye gönderen 2 şahış jajayı yattarayı takımdan kovan 2 şahış ağzımıza öyle bir ettiler ki tam 7 sene sonra takım kendine gelebildi ve 10 sene sonra şampiyon olabildi.
    "..Sözlesmesi bitmesine ragmen galatasaraya gönderilen" BU cümledeki anlam kopuklugu nedir? Sözlesmeleri bitmeseydi göndermeyecektik mi demeye calisiyorsun ya da sözlesme uzatamadik mi yaziyorsun?
    O yil yasananlari bilmiyormus gibi senin mahalleden arkadasin sadri sener´e de Sadri diye hitap ettigini göre trabzonun ileri gelenlerinden haciabdalogullari ailesindensin muhtemelen.
    Selcuk gitmek istiyordu. ayni bu yil Waka ile yasadigimiz sorunun benzerini yasiyorduk ve Selcuk macsounu demclerinde falan kalacagim, sezon sonu imzalayacagim vb demecler veriyordu. bizi oyaladi ve sonra da gitti. Ne Sadri sener ne de Günes bu konuda bir sey yapabilirdi. adamlar gitmek istiyordu ve gittiler.

Yattara takimdan kovulmadi, kontrati bitti ve uzatilmadi. Jaja da gitmek istedi ve gitti. Olaylari saptirmadan anlatmayi dene istersen. Kaldi ki o yil yasanan sike travmasinda da Sadri sener cok yerinde aciklamalar, reaksiyonlar verdi. senin albayraklarin ve digerleri Aman AKp ile tadimiz kacmasin diyerek kacak güresirken Sadri sener cikip direkt Erdoganin adini vererek elestiride bulundu. <Öyle iskembeden sallamayla olmuyor bu isler. Senol dedigin adam da bu yil ki sampiyonluk disinda tüm sampiyonluklarinda adi gecen, 20-11 sezonu da dahil oyuncun, teknik direktörün. sdaygisizlik yapmamayi ögren. muhtemelen Özkan hoca icin de ileri geri konusmussundur. sadece gecmis zamanda yazdiklarini gözden gecirmeye bakar bunu kanitlamak.

shagrath61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Borcu eritmek için öncelikle kasanızı doldurmanız gerekiyor. Bunun için ise avrupa şart kere şart.

Yurt içinde tl bazında kazanacağınız herhangi bir ücretin getirisi yok denecek kadar az.

Şampiyon olmanın da ( avrupaya direk gitme hususu olmasa ) getirisi , tam olarak olmasa da Trabzonspor un olimpiyat stadından kazandığı gelir ile neredeyse aynı.

Yerli 10 tane adam alacağına , 5 tane al ama kaliteli al. Sahada İşleyen bir sistem kurduğunda , araya koyacağın gençler de sırıtmayacaktır…

Aksi halde ; yusufa al , yunusu al , gürayı al , alper uludağı al vs vs .. hepsi kasaya eksi yazıyor.

Bu arada şampiyonluk forması için 700 TL nedir arkadaş ? Bu ülkede asgari ücret 4300 TL.

Bu fiyat politikalarını yönetememelerinden yıldım. Sürümden kazanma denilen olay hiç düşünülmüyor nedense.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Oktay AKKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Güven çözülebilse ikna edilebilse ki ikna edilmesi gerektiği sebebi ise kendisinin sürekli oynamak istemesi. Girdiği her maçta katkı verdi, milli takıma kadar yükseldi. Halil’den ziyade Güven daha iyi bir oyuncu, fizik gücü iyi, kanat forvet olarak da görev yapabiliyor.
    Herkesin polisi kendi vicdanıdır ; fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır..

asilhamsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce

Alıntı Kaan Çetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben Doğukan bitirici adam demedim ya da ilk 11 icin istemedim. Ama benim izlediğim dorukhan rotasyonda iş yapacak yeteneği olan bir oyuncu. Söylediğinin arkasındayım dar alanda etkili olabilecek isim.

Fernando büyük takımda ne yapar diyorsun ya o zaman trezeguet hedefe oynayan takımda mi attı o golleri yoksa boş alanda bulduğu pozisyonlarda mi?

Sen benim dediğimi anlamadın. Tamam bu adamlari neden beğenmediğini teknik Analiz ile anlattın.

Sonra istediğin adam konyada bir sene parlayan Abdülkerim,ne oynadığı belli olmayan Berkay.

Hadi trezeguet büyük lig gördü ki orada varlık gösteremedi ancak bizim ligde iş yapar.

Yani demek istediğim senin önerdiğin isimler de A class oyuncular değil.
    ALAYINA İSYAN,ALAYINA BAŞKALDIRI,ÖLENE DEK MÜCADELE..

BÜYÜKLERLE SEVİŞEN YÖNETİM İS-TE-Mİ-YO-RUM.

Nereden
    Tokat

Uğurcan kesin gidecekse yabancı bir kaleci ile birlikte emre bilgin beşiktaştan alınabilir (Emre’nin doğan Alemdar gibi bir potansiyeli mevcut) Trabzonlu olması lazım… erce satılmalı… Muhammed taha ve Arda’dan biri de kiraya verilip devam kaleyi güvene almamız lazım..

asilhamsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce

İlk 11 için trezeguet yatırım yapmam ancak yerli kuralinda rotasyon için Doğukan cüzi bir para verilebilir benim anlatmaya çalıştığım bu.
    ALAYINA İSYAN,ALAYINA BAŞKALDIRI,ÖLENE DEK MÜCADELE..

BÜYÜKLERLE SEVİŞEN YÖNETİM İS-TE-Mİ-YO-RUM.

shagrath61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Transfer Dosyası - 16 -

İlk 11 için trezeguet yatırım yapmam ancak yerli kuralinda rotasyon için Doğukan cüzi bir para verilebilir benim anlatmaya çalıştığım bu.
    Geçen sezon gökdeniz için 3,5 milyon euro , adanada oynayan stoper için 3 milyon euro bandında para istediler.

Adamlar , yabancı kuralı varken oynattığı yerli 11 oyuncusunu sana cüzzi miktara verecekler mi?

Sanmam.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

[QUOTE=batugol;1921655919]
    Alıntı ccd6167 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmetcan
    ömür
    baka
    djaniny
    Uğurcan

85 eder
    Tartisilir
    Bu isimler 50 edecekse dükkanı kapatalım 60 minimum dorukhan eklenirse 70 üstü almak lazım siz uğurcan 25 altına gider mi sanıyorsunuz artık

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kargalar nasıl yaptı bilmiyorum ama Ghezzal 3 milyona geldi.

Trezeguet'in de 1 senelik sözleşmesi var. 3'e Trezeguet mi Doğukan mı? Ne vereceği belli olan adam Trezeguet. (Antalya'nın 3e bırakacağına bile inanmıyorum)
    ( ゚д゚)

jairzinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı shagrath61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen sezon gökdeniz için 3,5 milyon euro , adanada oynayan stoper için 3 milyon euro bandında para istediler.

Adamlar , yabancı kuralı varken oynattığı yerli 11 oyuncusunu sana cüzzi miktara verecekler mi?

Sanmam.

aga anadoluda oynayan yerlileri çok abartıyoruz

bu yerliler kendilerini ispat etmiş değiller hocam

bi defa büyük takımda oynamak ve kapanan rakiplere karşı oynamak olayında test edilmemişler

dar alanda ve rakiplerin ful konsantre olduğu durumlar farklı özellikler ister, haaland bile acaba guardiola sistemine uyar mı diye tartışmalar var

özetle anadoludaki yerlilerden çok alt yapıdaki yerlilere bakmamız daha önemli

misal anadoluda ahmetcan kaplan yok aga,bulamazsın bu yetenekte yerli stoper

daha fazla ahmetcan kaplan bulmamız gerekiyor,sayı olarak yetmez

ha alt yapıdan illa ahmetcan kaplan tarzı 7 lik potansiyel oyuncu bulmak şart değil,5 lik oyuncuda olabilir,

bizim yaptığımız hata bazı alt yapı oyuncularına çok fazla şans vermemiz oldu,2 lik oyuncular bunlar,hüseyin türkmen ve serkan asan misal,bunlar A takımda olduğu için alt yapıdan yeni denenecek oyuncularında önü tıkanıyor

özetle 5 lik yerli oyuncu ihtiyacını alt yapıdan karşılamak gerekiyor,zaten anadoludan transferde alacağın oyuncuda 5 lik olacak ve maliyetli olacak

kadro mühendisliğini 2 ye ayırıyorum

1- godoman kariyerli hazır garanti oyuncular

2- alt yapıdan gelen düşük maaşlı 5 lik yada 7 lik potansiyel oyuncular

üçüncü kategoriyi iptal etmek gerekiyor,yani andoludan 5 lik garanti olmayan ve maliyetli yerliler,eren elmalı doğukan tarzı oyuncular misal

dorukhan toköz? bonservisi olmayan,büyük takımda oynamış ve milli takımda oynamış,7 lik oyuncu,ne vereceği belli, eren elmalı doğukan kategorisinde değil dorukhan toköz

misal büyük takımda ne vereceği bell olmayan ve maliyetli olacak eren elmalı yerine alt yapıdan arif boşluk u denemeye alırım ben olsam,sonuçta iki oyuncuda garanti oyuncular değil,o zaman maliyetsiz olanını deneyeceksin aga

ayrıca bu şekilde maaş mühendisliği yaparsan ilk 11 için godoman kariyerli oyuncuların maaşlarınıda kolay şekilde ödemiş olursun

dediğim gibi şu hata yapılmamalı,alt yapı oyuncuları demek serkan asan türkmen değil,2 lik oyuncular üzerinde fazla zaman kaybı yapıyoruz,misal ali alperen çelik i denememiz ve süre vermemiz gerekiyordu serkan asan yerine bu sezon,ama yapmadık,yanlış,ha ali alperen de tutmayabilir,ama denemek lazım hocam
    2024-2025 SEZONU FATİH TEKKE YÜKLENİYOR ...

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Djaniniye ilk geldiginde azimsanmayacak sayida cöp diyenler olmustu burdaysalar el kaldirsinlar..sozlesme imzalamiyorsa yenilemiyorsa piyasasi varken 8 bandinda gonderilmeli zaten yuzde 15 yada 20 si kendisinin sozlesme geregi arap ligleri sever boyle oyunculari para degil 8 milyon avro araplar icin

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı gurur6134 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Djaniniye ilk geldiginde azimsanmayacak sayida cöp diyenler olmustu burdaysalar el kaldirsinlar..sozlesme imzalamiyorsa yenilemiyorsa piyasasi varken 8 bandinda gonderilmeli zaten yuzde 15 yada 20 si kendisinin sozlesme geregi arap ligleri sever boyle oyunculari para degil 8 milyon avro araplar icin
    Ben ben ben

Haksız olduğumu da düşünmüyorum ama ilk geldiğindeki haliyle şimdiki hali arasında dağlar var. Özellikle formunun zirvesindeki haliyle izlediğimiz videolar sonrası büyük hayal kırıklığıydı. Yine de Afobe'yi gördükten sonra zulüm çekeceksek Djaniny'le çekelim diye yazmıştım hakkımı yedirmeyeyim
    ( ゚д゚)

sakosako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

hobaaa. evlat evine dönme zamanın geldi

Nereden
    Ankara

[QUOTE=Someone;1921655944]

Bu isimler 50 edecekse dükkanı kapatalım 60 minimum dorukhan eklenirse 70 üstü almak lazım siz uğurcan 25 altına gider mi sanıyorsunuz artık

Acikcasi ben kim kaca gider bilmiyorum
    Sadece bildigim futbolda bir oyuncunun fiyatini alici ile satici arasindaki anlasma belirler

Nereden
    İstanbul

[QUOTE=Someone;1921655944]

hocam bende uçup kaçıyordum rakkamlarda

lakin sakin kafayla düşündüğüm zaman rakkamlar konusunda daha mantıklı olmak gerekiyor

olumsuzlukları sıralayalım :

1- süper lig uefa sıralamasında 20. sıralara geriledi,yani lig kötü,kötü olduğuda tescillendi son sıralama ile,yani 5 büyük lig kötü bir ligden oyuncu transferinde rakkamları fazla yükseltmez

2- portekiz hollanda belçika ligleri gibi her sezon onlarca oyuncu 5 büyük lige transfer olmuyor,demekki istatistiksel olarakta bırak bonservis rakkamını oyuncu süper ligden 5 büyük lige gitmiyor yada almıyorlar

3- tek tük 5 büyük lige giden oyuncuların durumuda çok iyi diyemeyiz,kötüde değil ama orta düzey,yani bir marka yaratmış deyiliz türk oyuncular için

4- arjantin brezilya ve güney amerika ülkeleri gibi saf yetenek yetiştirme yada çıkma sayılarıda düşük

5- hollanda gibi alt yapı oyun bilgisi veren bir ülkede değiliz,yani bzde yetişen oyuncular orta düzey yetenek ama oyun bilgileri çok iyi de diyemiyoruz

6- yerli oyuncular süper ligde belli bir süre oynadıktan sonra maaşları anormal artıyor,haliyle alacak olan kulüp için dezavantaj oluyor,misal dorukhanın maaşı,yüksek aga,haliyle bonservis kazanman düşüyor,ama yusuf yazıcının maaşı düşük olduğu için kazanacağın bonservis artıyor,

bu olumsuzluklar içinde daha önce yazdığım süper lig üst sınırından oyuncu satma fikri mantıklı görünmüyor,malum üst sınır 20 milyon avro süper ligden avrupaya transferde kazanılan bonservis,

üst sınırı zorlarsak oyuncu satamayız gibime geliyor,uğurcan röportaj da diyor ya : ben fedakarlık yaptım(maaş olayında),kulübümde biraz fedakarlık yapsın,yani bonservis talebini düşürsün

özetle yeni beklentim çift haneli teklif gelirse değerlendirmek, yani 10 milyon avro ve üstü tekliflere açık olmak,bu uğurcan çakır içinde ahmetcan içinde ömür içinde geçerli bana göre

başkanı başkanın sayfasında ahmetcan için uyarmıştım(20 milyon avro ),ama sakin kafayla düşündüğüm zaman 10 milyon avro ve üstü teklifleri değerlendirmekte fayda var

yalnız genede ahmetcan için şu plan yapılabilir,süper lig izlenmiyor ve kalite düşük,lakin bu sezon şu olay var,cl gruplarında oynamak,

eğer ahmetcanı süper ligde ilk 11 de oynatıp cl maçlarında da oynatırsan süper ligin olumsuz şartlarını biraz kırmış olursun ve ahmetcan için süper ligin üst sınırı olan 20 milyon avro teklif alabilirsin,
    ozan kabak mesela,gs de cl maçlarında oynadı ve çıkış maddesi olmasına rağmen 11 milyon avroya transfer oldu,

ha ahmetcanı gelecek sezon cl de süper ligde oynatmayı düşünmüyorsan o zaman 10 milyon avro teklifi gördüğün an satacaksın hocam,üst sınırı beklemeden,

zaten gelecek sezonlarda avrupa kupalarında türk takımları olmayacağı için oyuncuya piyasa yaptırmak zorlaşacak,kimse vasat süper ligden gelen oyuncuya yüksek bonservis vermek istemeyecektir,yüksek potansiyel olsa bile,misal bana göre ahmetcanı süper ligin üst sınırı olan 20 milyon avro dan aşağı bırakmam,potansiyel olarak yüksek bir potansiyel,ama süper ligin olumsuz şartlarında üst sınırdan teklif gelmeside zor görünüyor

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ben ben

Haksız olduğumu da düşünmüyorum ama ilk geldiğindeki haliyle şimdiki hali arasında dağlar var. Özellikle formunun zirvesindeki haliyle izlediğimiz videolar sonrası büyük hayal kırıklığıydı. Yine de Afobe'yi gördükten sonra zulüm çekeceksek Djaniny'le çekelim diye yazmıştım hakkımı yedirmeyeyim
    Boyle çope can kurban yas 31 sozlesmesinin bitimine 1 yil kalmis ilk gelen teklif 6 milyon avro hoca kalmasini istemese sana bu sene ihtiyacim var diye ikna etmese menejeri 8 milyon avro teklif getirebilirim isterseiniz demisti sezon basi keske her cöp boyle olsa

Nereden
    İstanbul

imdi sadece bizim için değil süper lig genelinde de şu planlama yapılabilir :

5 büyük lige oyuncu ihracatı

bu nasıl olacak

oyuncunun değeri yada potansiyeli 20-30-40 milyon avro olabilir,o anda, lakin oyuncuları 5-15 milyon avro arasında daha düşük rakkamlarla satmak ile başlanabilir, bu sayının artması demek,ayrıca bu oyuncuların başarılı olması durumunda 5 büyük ligde türk oyuncu markası yaratmış olacaksın,hem sayı artacak hemde marka yaratacaksın,öncelik bu olmalı,

sayıyı artırıp ve markayı yarattıktan sonra diyelim 5 yıl sonra , süper ligden avrupaya gidecek oyunculardan yüksek bonservis talep etmek durumu doğal olarak ortaya çıkacak,ama şu anda durum böyle değil,gidenlerin sayısı çok düşük,ve gidenlerin başarılı olma oranı orta düzey

özetle bu zamanda mecburen oyuncuyu değerinin altında satmak zorundasın,geleceğe yatırımdır bu aynı zamanda

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 10 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (1 kayıtlı ve 9 misafir)

1. ÖmürKaradeniz61