Sayfa 132 Toplam 2732 Sayfadan BirinciBirinci ... 32 82 122 130 131 132 133 134 142 182 232 632 1132 ... SonuncuSonuncu
Toplam 68281 adet sonuctan sayfa basi 3,276 ile 3,300 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Dosyası - 16 -

Manava61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Waka’nın gidişi halinde oyun kilitlendiğinde oyunu çözebilecek bireysel yetenekleri üst düzey bir oyuncu almamız lazım 10 noya veya kanata. Bu sene bu tip bireysel performansların faydasını çok gördük ki dünyadaki her takım da bu tip futbolculara ihtiyaç duyuyor.
    Konu Manava61 tarafından (25.05.2022 Saat 12:38 ) değiştirilmiştir.

Ahmet Taşçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı asilhamsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hoca kafasındaki şablona göre oyuncu arıyor.O şablona uygun oyuncu bulduğu zaman ne yapıp ne edip alıyor. Bence de masouras eninde sonunda alınacak.

Çok fazla izlemedim ancak videolardan anladığım kadarıya profil olarak visca benzeri bir isim. Takım oyuncusu,gösterişsiz oynar,skor yapar.
    Waka mı, Tello mu Masouras mı dersen her türlü Masorusas derim hem oyunu iki yönlü oynuyor, hem yaşı avantaj hem hocanın sistemine dediniğin gibi Visca gibi cuk oturur.

faysal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

luis suarezi alsak varya ne efsane olurdu ki sene rahat top oynar gruplarda bize maç bile aldırır,üstüne ligin içinden geçerdi

shagrath61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ahmet Taşçı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Waka mı, Tello mu Masouras mı dersen her türlü Masorusas derim hem oyunu iki yönlü oynuyor, hem yaşı avantaj hem hocanın sistemine dediniğin gibi Visca gibi cuk oturur.
    Bir takımda aynı tip iki oyuncu olması sanıldığı gibi avantaj değildir .

Kapalı savunmaları visca , masouras gibi adamlarla açamazsın. Bunlar takımla beraber oynar takımla beraber performansı düşer.

Kanat oyuncusu özelinde muhakkak adam eksiltme yönünün olması gerek.

Kapalı savunmaları açmak için bu tip adamlar şart.

Bu saydığınız isimlerden gelmesini istediğim en son isim masouras.

Tabi yaşı bir avantaj , orasını da inkar edecek değilim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Nereden
    Kocaeli

Alıntı shagrath61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir takımda aynı tip iki oyuncu olması sanıldığı gibi avantaj değildir .

Kapalı savunmaları visca , masouras gibi adamlarla açamazsın. Bunlar takımla beraber oynar takımla beraber performansı düşer.

Kanat oyuncusu özelinde muhakkak adam eksiltme yönünün olması gerek.

Kapalı savunmaları açmak için bu tip adamlar şart.

Bu saydığınız isimlerden gelmesini istediğim en son isim masouras.

Tabi yaşı bir avantaj , orasını da inkar edecek değilim

Ligde kapalı savunmalarda sıkıntı yaşarız katılıyorum. Lakin Avrupada oyunu tut hızlı çık skor bul yaslan taktiği iş görüyor.Aykut Kocaman, Mustafa Reşit Akçay gibi adamlar bunun ekmeğini çok yedi.... Ligde de Cornelius kalırsa bu yıldan daha çok gol atar bir tek yan top nereye kadar götürür bilmiyorum tabi lakin 38 yıl sonra gelen kupadan sonra şehrin ve taraftarın birikmiş gazı atıldı bence bir yıl 2.lik, 3.lüğe kimse ses çıkarmaz seneye daha da gençleştirmek şartı ile tabi.

asilhamsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce

yarmelenko ismini yazmış gazete son durumu nedir bu arkadaşın?
    ALAYINA İSYAN,ALAYINA BAŞKALDIRI,ÖLENE DEK MÜCADELE..

BÜYÜKLERLE SEVİŞEN YÖNETİM İS-TE-Mİ-YO-RUM.

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Olimpiakostaki Yunan oyuncu çok kaliteli bir futbolcu transfer edilirse bayağı katkı sağlar.

Ekrem D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı alper* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar,

Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağız diye oraya göre transfer yapılmaz.

Ligde üst üste olmasa da 2 3 senede bir şampiyonluk olursak kadro zaten bir süreçte belirli bir noktaya gelir.

Öyle 38 senede bir şampiyonluk sevinci yaşayıp hop Tottenham Roma Zagreb Villareal bunlarla boy ölçüşecek düzeye gelemeyiz.

Yavaş yavaş .
    "Tottenham Roma Zagreb Villareal" dortlusu netflix dizisi gibi cok farkli siniflarin/renklerin bir araya geldigi ilginc bir grup olmus.

Hadi Tottenham, Roma, Villarreal'i gectim de Zagreb ne alaka? Adamlarin kadro degeri bizimkinden daha dusuk. Zagreb'i de eleyemeyeceksek kimi eleyecegiz?
    Yahsi Bati 51:28

Nereden
    Düzce

eğer canini giderse bir tane forvet alınabilir ama canini kalırsa ki bence kalacak emrehan,enis,batuhan varken başka forvet alınmaz.
    Koita nın eksikliğini hisstemeyeceğiz çünkü zaten yoktu bu isimler ciddi potansiyeli olan çocuklar.
    kouassi yeterli görünmüyorsa kiralanıp onun yerine bahsedilen adam eksilten kanat oyuncusu alınabilir.

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Ekrem D. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Tottenham Roma Zagreb Villareal" dortlusu netflix dizisi gibi cok farkli siniflarin/renklerin bir araya geldigi ilginc bir grup olmus.

Hadi Tottenham, Roma, Villarreal'i gectim de Zagreb ne alaka? Adamlarin kadro degeri bizimkinden daha dusuk. Zagreb'i de eleyemeyeceksek kimi eleyecegiz?
    Zagreb bizi lahana çorbasına çevirir hocam,Hırvat,Sırp,Kuzey ülkelerinin takımlarını eleyemeyiz çok zor. İkinci sınıf Moldeyi bile galip gelemeden zorla eledik düşünün Bodoyu. Fizik güçleri çok fazla o takımların Nwakaeme gibi sahada yürüyen adamlarla o iş olmaz.

Nereden
    Düzce

iki merkez alınacak gibi duruyor bence 10 numara alınmayacak. Bir 6 iki 8 ile oynayacağız.Hoca ömür,baka ile yapmaya çalıştı baka nisbeten uyum sağladı ancak ömür o bölgede zayıf kaldı.Oyun devamlılığı çok düşük bir isim haline geldi ömür.

umut,fernando gibi isimler bana hocanın sistemini düşününce mantıklı geliyor.Oyunu iki yönlü oynamaya çalışan isimler.Ancak takımın kısır kalabileceği de bir gerçek.

dorukhan,berat,siopis,fernando,hamsik,umut güneş gibi bir merkez üretkenlik açısından kısır kalıyor.

belki de hoca 4-3-3 sistemine dönecek.Bu durumda kanattaki isimler daha çok kanat forvet gibi oynayacak.

Aslında waka kalsa merkezde bu kadar çift yönlü oyuncu varken çok daha faydalı olurdu.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Ahmet Taşçı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ligde kapalı savunmalarda sıkıntı yaşarız katılıyorum. Lakin Avrupada oyunu tut hızlı çık skor bul yaslan taktiği iş görüyor.Aykut Kocaman, Mustafa Reşit Akçay gibi adamlar bunun ekmeğini çok yedi.... Ligde de Cornelius kalırsa bu yıldan daha çok gol atar bir tek yan top nereye kadar götürür bilmiyorum tabi lakin 38 yıl sonra gelen kupadan sonra şehrin ve taraftarın birikmiş gazı atıldı bence bir yıl 2.lik, 3.lüğe kimse ses çıkarmaz seneye daha da gençleştirmek şartı ile tabi.
    Abdullah hocanın takımları genelde orta yaş üstü takımlar oluyor… ben ligin son maçlarında gençlerin oynamasını bekledim ama süre alamadılar.

Ligin sonuna doğru şans verilmeyen gençler , seneye oluşacak bir yarışta oynayabilir mi? Pek ihtimal vermiyorum.

Bu arada eğer söylediğiniz hızlı atağa çıkma sistemi uygulanmak istenirse , buna göre bir de santrafor almak gerekecek.

Zira cornelius bu sisteme uygun bir futbolcu sayılmaz. Onun haricinde elde bir tek djaniny kalıyor . O da , sağ kanat , sol kanat , santrafor da dahil her yeri yedekliyor. +1 net isim şart.

Nereden
    Düzce

-----------ugurcan------------

perez----edgar----hugo----konan

-----dorukhan---fernando---hamsik----

visca---------cornelius----------waka

Avrupada iş yapmaz mı?

Nereden
    İstanbul

Standart Transfer Dosyası - 16 -

Alıntı ÖmürKaradeniz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zagreb bizi lahana çorbasına çevirir hocam,Hırvat,Sırp,Kuzey ülkelerinin takımlarını eleyemeyiz çok zor. İkinci sınıf Moldeyi bile galip gelemeden zorla eledik düşünün Bodoyu. Fizik güçleri çok fazla o takımların Nwakaeme gibi sahada yürüyen adamlarla o iş olmaz.
    Genel olarak dediğiniz her şeye katılıyorum ancak nwakaemenin de bu kadar , deyim yerindeyse gömülmesine anlam veremiyorum.

Geçen sene roma ile oynanan ilk maçta adam sol kanadı kevgire çevirmişti. Mourinho bu adama avrupa da önlem aldırdı.

Evet adam ağır , evet defansif katkısı yok ama diğer kanat futbolcuları gibi arkasında oynayan bek in desteğine ihtiyaç duymadan sazı eline alıp kanadını verimli kullanabiliyor.

Zaten dediğiniz şekilde seri bir adam olsa , bizde oynamazdı.

( 3 yıllık sözleşme , 3 milyon euro gibi paralara kalmasına karşıyım )

Nereden
    İstanbul

Avrupada iş yapmaz mı?
    Güçlü bir takıma karşı önde oynuyucaksak is yapar ama derinde bekleyip visca cornelius tony ile kontra yapamıyoruz yapamaz yani bu kadro

Enaldo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Avrupada iş yapmaz mı?
    Yaşlı bu kadro çok zor bence başarılı olması kondisyon sağlam olacak Avrupa'da. Ya da yorulduğunda yerine aynı etkiyi verecek adam girecek oyuna. Ben Tony'le başarı geleceğini sanmıyorum orada. Edgar da sakatlıktan çıkacak ancak yedek olur bir süre. Peres de aynı şekilde onun zaten iyi döneceğine de ihtimal vermiyorum.

Nwakaeme'nin yeteneklerini hepimiz biliyoruz görüyoruz ancak Avrupa'da takım savunmasına yeterince katkı veremeyen adam hücumdaki katkısından büyük sorun yaratır bence. Gol yemen onun gol attırmasından daha kolaylaşır. Tony'le 4-5 kere gidersin 1 gol zor atarsın, ama geri dönmez eksik yakalanırsın tekte cezayı keserler.
    Konu Enaldo61 tarafından (25.05.2022 Saat 13:25 ) değiştirilmiştir.
    2010-2011 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ŞAMPİYON TRABZONSPOR!

Ekrem D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı ÖmürKaradeniz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zagreb de bizi lahana corbasina cevirecekse kapatin dukkani. Sadece gecen sene transfere adamlarin 3 kati para harcamisiz. Biz 15 milyon Euro harcarken adamlar 5 milyon Euro harcamislar. Bu kadar kaynakla hala lahana corbasi oluyorsak hic para sacmaya gerek yok.

Cok degil iki sene once Turkmen'li Campi'li savunma, Dogan Erdogan'li Yusuf Sari'li, Avdijaj'li ortasaha ile - yenemesek de - Zagreb ayarinda takimlara (Getafe, Basel) kafa tuttuk. Sakatlardan ilk 11 kuramadigimiz takim lahana corbasi olmadi. Simdiki takim lahana corbasi olacaksa hic Hamsik'e, Hugo'ya, Visca'ya Cornelius'a falan gerek yok o zaman. Satilsin hepsi en azindan borcun bir kismi odenir.

Taraftara da kimse masal anlatmasin.
    Konu Ekrem D. tarafından (25.05.2022 Saat 13:27 ) değiştirilmiştir.
    Yahsi Bati 51:28

Nereden
    Kocaeli

IMG_20220525_134314.jpg
    Lig için ben de Bi kadro yapiyim....
    Onur Bulut - Parmak +500.000 Euro
    Kaan Ayhan - 4.500.000 Euro
    Konan - 500.000 euro imza parası
    Fernando - 1.000.000 euro serbest kalma md.
    Masouras - 5.000.000 euro.... Toplam 11-12 milyon euro maliyet ilk 11 için....

yatmaztara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kuzey takımlarına karşı lahana çorbası olmayacak bir kadro yapabilirsem bir gün mutlaka bende kadro paylaşacağım
    Başıboş sokak itleri toplanıyor...

Kaan Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Avcı 19 yaşında alt ligden Cengiz Ünder almış. İlk ve tek yılında sadece ligde 2500+ dakika vermiş, kupa ve Avrupa'dayla beraber 3300 dk oynatmış.
    21 yaşında süper ligden aldığı İrfan Can'ın süresini ise 3 yıl boyunca artırarak gitmiş, 1000, 2000, 3000 yapmış.

Neden böyle yapmış? Demek ki Cengiz'i 19yaşında olmasına rağmen daha hazır görmüş ve sürekli oynatmış.
    İrfan'ınsa gelişmesini beklemiş.
    Yani yaşa değil, yeterliliğe bakmış.

Hoca yetenek ve tecrübeyi yüksek tutuyor evet.
    Ama asla genç oynatmaz diye bir şey yok.

Hoca bize imza attığı hafta Erdal Hoş'a altyapı bir yıldız var demiş, Ahmetcan'ı söylemiş.
    Bazen zorunluluktan da olsa mesela GS maçının ikinci yarısında çok da mecbur değilken Denswil'in yerine pat diye sahaya attı meselai hepimiz şaşırdık. Güvenmeyip Denswil'le devam etse kimse neden Ahmetcan'ı atmadın demezdi. Ams güvendi.
    19'luk Ahmetcan'ı seneye ideal 11'e koymaz evet ama yaşında dolayı değil, hala eksikleri var. Bu sene 1200dk vermiş, seneye 1600 yapar, sonra 2500. 22 yaşında da 15M'e satabilirsin mesela.

Genç oynat genç oynat diye yaygara koparacağına 'hocam gençlere süre verirken ya da transfer ettirirken hangi kriterlere bakıyorsun, neye göre süre veriyorsun, Ahmetcan'ı tutup Hakan Yeşil'i kiralarken kriterin nedir bizi bi aydınlat' diye sormak lazım. Adam bize anlatsın.
    Konu Kaan Çetin tarafından (25.05.2022 Saat 13:55 ) değiştirilmiştir.

Kaan Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hoca bize imza atarken benden ne istiyorsunuz diye soruyor.
    Başkan ve Ertugrul Doğan da bu sene takımı sağ salim limana yanaştıralım, seneye de şampiyonluğa oynayalım diyor.
    Hoca da seneye hedef direkt şampiyonluksa tecrübe lazım diyip listesini veriyor. Yönetim alıyor. Sonuç geliyor.
    Beklenti-plan-uygulama-başarı.

'hocam bu sene 11'e 2-3 genç monte et, biraz da yetiştirelim' diyorsan şampiyonluk beklentini törpüleyeceksin.

"Genç takım + yüksek tempo + şampiyonluk" 3lüsünün hepsini aynı anda istiyorsan 50M Euro'yu da masaya koyacaksın.
    Ya da şampiyonluktan vazgeçip 3 yıl bekleyeceksin.
    Trade-off sonuçta.
    Ya da hocaya bırakacaksın, her sene yetenek+tecrübe ile yarışalım, gençleri 'sahaya atma' safsatası yerine yetkinliklerine göre süre vermesi için hocaya güvenelim.

Her sene 10M+ satış hedefi koyalım. Gerekirse Djaniny'yi satsın gerekirse Ahmetcan'ı.

Hem ayranım dökülmesin hem ..... ....mesin diye bir şey hayatta olmadığı gibi sporda da yok.
    Konu Kaan Çetin tarafından (25.05.2022 Saat 14:10 ) değiştirilmiştir.

Enaldo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Alıntı Kaan Çetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoca bize imza atarken benden ne istiyorsunuz diye soruyor.
    Başkan ve Ertugrul Doğan da bu sene takımı sağ salim limana yanaştıralım, seneye de şampiyonluğa oynayalım diyor.
    Hoca da seneye hedef direkt şampiyonluksa tecrübe lazım diyip listesini veriyor. Yönetim alıyor. Sonuç geliyor.
    Beklenti-plan-uygulama-başarı.

'hocam bu sene 11'e 2-3 genç monte et, biraz da yetiştirelim' diyorsan şampiyonluk beklentini törpüleyeceksin.

"Genç takım + yüksek tempo + şampiyonluk" 3lüsünün hepsini aynı anda istiyorsan 50M Euro'yu da masaya koyacaksın.
    Ya da şampiyonluktan vazgeçip 3 yıl bekleyeceksin.
    Trade-off sonuçta.
    Ya da hocaya bırakacaksın, her sene yetenek+tecrübe ile yarışalım, gençleri 'sahaya atma' safsatası yerine yetkinliklerine göre süre vermesi için hocaya güvenelim.

Her sene 10M+ satış hedefi koyalım. Gerekirse Djaniny'yi satsın gerekirse Ahmetcan'ı.

Hem ayranım dökülmesin hem ..... ....mesin diye bir şey hayatta olmadığı gibi sporda da yok.
    Valla ben seneye de şampiyonluk istiyorum bunun için ne lazımsa yapalım. Bununla beraber bu dönem toplamda bir 20 milyonluk da satış yaparsak yeterli.
    Konu Enaldo61 tarafından (25.05.2022 Saat 14:29 ) değiştirilmiştir.
    2010-2011 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ŞAMPİYON TRABZONSPOR!

abcabca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Siopisin yanına 2 tane fizikli teknik 8 numara bulmak lazım (hamsik değişmeli oynayacak), Fernando'yu alırsak siopis ile değişmeli oynar, baka 5 milyon üstüne satılmalı. Avrupada basmayan ortasaha ile madara olursun.

Nereden
    İstanbul

Kendimizi kandırmaya gerek yok . Hoca olmuş futbolcu seviyor . En son 26 yaş ortalaması ile takım kurduğu zaman 2010 / 2011 sezonu imiş . Bir de 2016 / 2017 sezonunda bir maçı var.

Bu hususu yadırgamıyorum da . Sadece hocanın önümüzdeki sene gençlere şans vereceğini düşünmüyorum .

Batuhan , Enis , Kerem , Emrehan ve Taha gibi oyunculardan faydalanmayacak isek kesinlikle kiralık olarak göndermemiz gerekiyor. Bu futbolcular bizim geleceğimiz olduğu gibi , TÜRK milli takımının da geleceği.

Ahmetcan konusuna gelecek olursam , elinde stoper yok bir tek oyundan alındığı için trip atan Hüseyin kalmışken kadroya alınması gayet doğal . Ek olarak bu futbolcunun da performansından memnun olmayınca çok fazla seçenekte kalmıyor.

Devre arasındaki konuşmaları çok iyi hatırlıyorum . Samet ve / veya Kaan ' ın transferi olsa yine bu çocuk oynamayacaktı . Ancak , hoca açılmış olan puan farkına da güvenerek eldekilerle idare ederim dedi ve devam etti .

Nereden
    Bursa

Alıntı Mehmet BAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyük kulüplerimizin sponsor bulmakta zorlandığı, ligimize yayıncı dahi bulamadığımız ortamda Antep'in üç büyük sponsor bulacağını düşünmek abesle iştigal olur. Kusura bakmayın ama bu tip haberleri komik buluyorum. (Şahsınız ile alakalı değil.) Bir gerçeği artık anlamamız lazım. Bu ligde değil Anadolu kulüpleri, İstanbul kulüpleri dahi 3 Milyona yaklaşan ücretleri artık veremezler. Bu maaşları verdikleri oyuncuları da teker teker elden çıkartacaklar. Zaman hepimize gerçeği gösterecektir.
    Bu sponsor bulma muhabbetleri de hiç bitmez, bir de zenginler devreye girdi 2 tane pahalı oyuncu alacaklar mubabbeti. 30 yıldır türkiye ligini takip ederim bir jetpa futbola para yatırdı sonrasında tamamen çekildi. Onun harici 3 istanbul takımı, biz ve son yıllarda siyasetin de desteğiyle başakşehir futbola para yatırıyor. Antep kim futbola büyük yatırım kim, kim verecekmiş o kadar yüksek sponsorluk paralarını.
    Şampiyon olan Trabzonsporun imzalatamadığı oyuncunun daha fazla para verilerek antepe gideceği; komik bile değil

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 5 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (2 kayıtlı ve 3 misafir)

1. Arif Timurcioğlu,
  2. Murat Keçeci