Sayfa 206 Toplam 2722 Sayfadan BirinciBirinci ... 106 156 196 204 205 206 207 208 216 256 306 706 1206 ... SonuncuSonuncu
Toplam 68050 adet sonuctan sayfa basi 5,126 ile 5,150 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Dosyası - 16 -

sessizkral_1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Kenshi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eren beş kuruş etmez, şu yerli kuralı bizi çöplere mecbur bırakıyor.
    5 kuruş etmez erenin 3 asist bi golü var, senin bütün beklerinin istatiğinden fazla,
    Sanılmasın Yine basmış onu bunaltılar,Yanılmasın öyle dalga geçen yabancılar...tek ve gerçek aşk Trabzonspor

jairzinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

öyle demeyelim

bu tarz oyuncuları 500 bin -1 milyon avro bonservisle ve 200 bin avro maaşla alırsan mantıklı olur,ya tutarsa transferleridir,

ha sonraki satıştan da kulübüne yüzde 20 verirsin,

ya tutarsa transferinin ekonomik mantığı budur

bu tarz oyunculara 4-5 milyon avro bonservis verilmez hocam

1 yıllık naklen yayın gelirinin yarısını ya tutarsa transferine ayırmak,akıl alır gibi değil

bu olaylara birilerinin (tff) dur demesi gerekiyor,ama diyen yok,dernekler yasası nedeniyle,

ha kulüplerin sahibi olur,o sahip zarar etmek ister maddi olarak,kendi cebinden verdiği için,buna kimse bişey diyemez,ama kulüplerin sahibi yok aga

haliyle birilerinin çıkıp sen naapıyorsun aga demesi lazım,ispanyada barça ya diyorlar,bunu alamazsın diye,ispanya fedarasyonu yapıyor bunu,
    2024-2025 SEZONU FATİH TEKKE YÜKLENİYOR ...

61_Hasan_69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı sessizkral_1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 kuruş etmez erenin 3 asist bi golü var, senin bütün beklerinin istatiğinden fazla,
    Bu mu yani tüm mesele

Arif Timurcioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yabancı kuralı meyvelerini verdi kime değsen 5 milyon eurodan açılıyor kapı. Eren potansiyelli çocuk ama 4 milyonluk olmadı henüz olacak mı orasıda yüzde yüz değil, kullanmadığımız yunus mallı dahil hiç bir yerliyi bu ciğersizlere hibe etmeyelim.
    Trabzonsporlu olmak bir ayrıcalıktır.

Uğur Ö. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

4-5 ciddi paralar gerçektende, ama bonservisi yüksek yıllık maaşı az oyuncular bana daha mantıklı geliyor. Satarsın 2-3 e en azından kurtulursun. Solbeke Bruno tarzı ihtiyar birini 2 milyona bağlayacağımıza, 4 vadeli kasımpaşaya verip almak mantıksız değil.
    Elektrikte Edison,futbolda Trabzon,Araplarda petrol ,Trabzon'da Futbol...

Kemal Öztel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bakasetas 12 S.Lizbon, Cornellius 13 Monaco olsa 25 m euro. Bu işi yapabilmemiz lazım Bakayı 3e Cornelliusu 5 e aldık. Verim alıp sportif başarı sağlayıp üstüne de kâr ederek sattın mı kalıcı başarıların temelini atarsın..
    #11Yattara | 97 Tellioğlu

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Standart Transfer Dosyası - 16 -

Rubik kazan küme düştü şuanda Dinamo Batum’da kiralık oynayan kvicha kvarsthelia alamazmıyız sol rubin e de dönmez bence bize çok iyi gider bu oyuncu yada beşiktaştan ayrılan larin bence bu iki oyuncuda da wakaemeden daha uygun olur bizim sol tarafa

Edit : napoli çözmüş bile 10 m€ ya bence masouras 8 ediyorsa bu adam 10 a bedavaydı

O zaman larin e asılmak en iyisi
    Konu Someone tarafından (06.06.2022 Saat 00:01 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Bursa

Alıntı crixus_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baka fena yazdı
    Bakasetas bizde neredeyse 6 ay hicbir katki veremedi sadece ga macindaki golu var. Ama iki mactir milli takiminda cok guzel goller atiyor.
    Biz de neden dusmustu acaba formu. Ilginc.
    Penalti bile atamamaya baslamisti. Stres mi acaba.

Nereden
    Avrupa Diğer

Yerli kuralinda 3 oyuncuyu kendi alt yapimizdan cikaramiyorsak oturup bir dusunmemiz lazim tum liglerde 61 numarali o kadar oyuncudan hic birisimi ise yaramaz?

Nereden
    İstanbul

2022-2023 sol bek mühendisliği

ismaily

onlarca maç cl oynama tecrübesi ve seviyesi

https://www.transfermarkt.de/ismaily...spieler/124028

https://fmdataba.com/tr/21/p/630318/ismaily/

yedek solbek

arif boşluk

https://www.transfermarkt.de/arif-bo...spieler/801693

biri istatistik mi dedi ?

4 gol 8 asist

Nereden
    İstanbul

2022-2023 sezonu defans mühendisliği

peres---felipe---hügo---ismaily

4 brezilyalı

big tecrübe big kariyer

ligin en iyi 4 lü defansı

ne bardakçılarla eren elmalılarla uğraşıyorsun hocam

yerli kuralı mı ?

başkan masaya yumruğunu vurup kuralı değiştirecek ,bunun lamı cimi yok

böyle saçma bi kural olmaz,ilk 11 i tff belirleyemez diyecek başkan ,lakin başkan 8+3 devam etsin diyor,ehveni şer olarak,ilk 25 i belirlesin tff

değiştirmedi mi?

koy abi merkeze dorukhanı ömürü,

al oğuzhan özyakup u

berat ın var daha

yunus mallı var,big kariyer

ben olsam misal soner aydoğdu yu alırım,avcı nın sisteminde iş yapar,bonservisi yok,

salih uçan mesela, 2023 te sözleşmesi bitiyor,yetenekli oyuncu

avcıya yetenek ve vizyonu olan oyuncu vereceksin

bu arada avcı nın yeni city sisteminde halil dervişoğlu hamlesini yapıp yerli kuralında da avantaj sahibi olursun,

bir taşla iki kuş

hem city sistemine geçiyorsun,hemde yerli ile bunu yapıyorsun

cornelius tan da 10 milyon avroyu kasaya indiriyorsun

halil dervişoğlunu 3 milyon avro bonservisle rahat şekilde alabilirsin
    Konu jairzinho tarafından (06.06.2022 Saat 00:58 ) değiştirilmiştir.

cyberentalpi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı objek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yerli kuralinda 3 oyuncuyu kendi alt yapimizdan cikaramiyorsak oturup bir dusunmemiz lazim tum liglerde 61 numarali o kadar oyuncudan hic birisimi ise yaramaz?
    Gs maçından sonra gol atınca kalçasını kırabilirdi. Biraz stres bence. Birde hırçınlığı çok iyi. Ayarınıza dalarım modunda. Bu da takımı hem ezik birakmıyor. Hem de az da olsa hırslandırıyor
    13 Vitor Hugo

Nereden
    Almanya

Altyapinin Maclarini izeleyenlere sorum:
    - Arif Bosluk birseye yaramazmi?

Eren Elmaliya 4 Milyon gibi parayi ödemek icime sinmiyor. Okadar para ödeyecegime Arifi görmek isterim. Bizde oynayacak yetenege sahip degilmi Arif?

lazibere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Onur Erçetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben dedim bunu açıkça yazabilirsiniz sorun değil.Ben Cornelius nasıl daha başarılı olur diye bir soru sormuş olsaydım bu cevabınızı mantıklı olurdum.Ben sistemden bahsediyorum.4-3-3 sisteminde hangi tarz oyunculara ihtiyaç olduğunu anlatıyorum.Dünyanın en iyi takımları bu sistemi kullanıyor.Barca,Real,Liverpool vs.Bunun haricinde A.Madrid 4-4-2 yi mükemmel kullanan bir takım ama harikulade oyuncuları da var bunu da ifade etmek gerek.İnter 3 lü savunma oynuyor ama o sistemi uygulamak da zor.

4-2-3-1 oynayacaksan Corneyi sürekli beslemek şartıyla oynatabilirsin.4-3-3 oynayacam diyorsan Corne santrafor olmaz,olursa da sadece idare eder.İleride tek başına çırpınır durur.

Sistem farklı,oyuncu kalitesi farklı.Yukarıda da ifade ettim.İbrahimovic gibi olağanüstü bir santrafor bile bu sisteme uygun olmadığı için Barcadan gönderildi.

Corne tarzı pivotlar her zaman desteklendiği müddetçe iş yapar,1996 yılında 40 tane orta açtığımız sezonlarda bir Corne olsaydı muhtemelen o maçlarda fark yapardık.Ben bu tarz oyuncuların öneminin farkındayım ama daha iyisi olsa daha iyi olur düşüncesindeyim.Sonuçta dünyada hava üstünlüğü olan,duvar olabilen tek santrafor Cornelius değil.Maliyet olayı var,takıma uyum var birçok detay var bunların farkındayım.Hoca da bunları düşünüyordur muhtemelen.Hocanın Corneyi beğenmesi normal çünkü uzun topu çok kullandık bu sene,adam tek başına ileride didinip durdu topun bizde kalması için.Bu işler taktiksel durumla ilgili.Uzun vadede daha iyisi gerekiyor diye düşünüyorum ama yukarıda ifade ettiğim gibi maliyet önemli.

Cornelius gitsin sonra bakarız gibi bir düşüncede değilim.Daha iyi bir santrafor alacağımız kesinleşirse o zaman Cornenin ayrılmasını savunabilirim onun dışında birşeyi bende savunmam.
    aynen bende sizin gibi düşünüyorum
    Aptallık nedir biliyor musunuz ?
    50 kuruşa içtiğin suyu, 1 liraya işeten düzene destek vermektir..

lazibere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şampiyon takımın şampiyon taraftarı olarak, geçen sene yapılan transferlerin tutması sonucunda rakiplerimizin de çok cömert puan bırakmalarını da ekleyince aslında kadro olarak hak verdiğimiz bir oyun oynamayan bir takımımız vardı, Hiç bir oyuncudan istediğimiz performansı sağlayamadık. Cornelius'u besleyemedik, Hamsik'teen tam faydalanamadık, Peres'in atak oyunlarından da faydalanamadık, keza bakasetas gibi bir şutorumuza birle şut çekecek alanlar açamadık,

Şimdi önümüzde bir transfer dönemi var ve yine başarılı olacaklarına olan inancımızla bekliyoruz ama ortada bir Wakame gerçeği var? Bu oyuncu performansı evet düştü ama onun yerine kim alınacak ve hangi sistemle oynayacağız gibi bir sürü deli sorular kafamda.

Visça evet çok iyi bir 5 maç geçirdi bizde ama acaba ondan bu sene kaç maç faydalanabileceğiz dolayısıyla onun yedeği kim olacak diye de düşünmüyor değilim, kaldı kı Hocamısın, Visça ya olan özel ilgisi nedeniyle, yorgunluktan ölecek olsa bile oyundan almadığını biliyorum. O açıdan onun mevkisinide kim olacak

Sağ bek de Peres, sakatlıktan nasıl dönecek??

Sol bek kime emanet edilecek, Pushak kiralık bir transferdi ki hatadan dönüldü, Yine benzer bir hata yapılır mı??

Berat, sezon boyunca oynamadan şampiyon oldu, O devam edecek mi?

7+4 olmıyacak tamam ama Uğurcan ve Ömür giderse, bana sahada oynatabileceğin Dorukhan'dan başka yeri oyuncu söyleyebilecek var mı?? Sakın Ahmetcan demeyin

Cornelius, bu sistemde üretken bir oyuncu olmadı, Şişirme oynadığımızda onu topla buluşturmaya çalışıyoruduk ondan sekeni de Wakame topluyordu, Corneliusun skor azlığı bize pahalıya patlar mı

Stoper de Edgar ile devam edecekmiyiz??

Bekleyeceğiz, 16 haziranı iple bekliyorum
    Aptallık nedir biliyor musunuz ?
    50 kuruşa içtiğin suyu, 1 liraya işeten düzene destek vermektir..

Ceyhun Öncü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Linc edilmeyeceksem

Atinc Nukani alirim.
    Alparslan ile Göztepede güzel bir form yakalamisti, yaninda kasar bir stoperle form grafigini yükseltip, kendisini Almanyaya götüren formunu yakalayabilir
    [Trabzon kimliği demek 'Her şeyi ile Trabzonspor'u alırım başımın üstünde taşırım.' anlamına gelmiyor. Kim bu acıyı bizlerle paylaşacak, sahada mücadele verecek, kim gelecek 'Ben buranın en önemli parçasıyım.' diyerek yüreğini ortaya koyacak, onlarla devam edeceğiz.]

Mehmet BAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Eren Elmalı, bu sezon iyi çıkış gösterdi ancak bu çıkış oyuncunun ligde henüz kendini ispatladığı anlamına gelmiyor. Bir sezonluk performans sonrası kulübü tarafından saçma sapan rakamlar talep ediliyor. Kasımpaşa kulübü kusura bakmasın ama bu fiyatlara futbolcu değil ancak saman satarlar! Eren yetenekli lakin kimse çaylak bir oyuncuya 4-5 Milyon Euro vermez! Trabzonspor kulübü başkanı, hocası da bu durumun farkında, nitekim hocamız da yaptığı açıklamalarda ''O fiyatlar doğru ise bu iş olmaz'' şeklinde bir açıklama yapmıştı. Eren ileride iyi bir sol bek olur mu? Olabilir, potansiyeli var. Ancak dediğim gibi önünde daha çok yol var.

asilhamsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce

mert---felipe/boateng----hugo---kazımcan

bence yeterli bir defans hattı.

eren için o paralar cidden çok çok fazla. Kazımcan cok daha ucuza mal edilebilir ve cok daha potansiyelli bir isim.

mert hem stoper hem bek olarak fazlaca iş görür ama maliyeti ne olur bilemiyorum.
    ALAYINA İSYAN,ALAYINA BAŞKALDIRI,ÖLENE DEK MÜCADELE..

BÜYÜKLERLE SEVİŞEN YÖNETİM İS-TE-Mİ-YO-RUM.

Onur Erçetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Someone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rubik kazan küme düştü şuanda Dinamo Batum’da kiralık oynayan kvicha kvarsthelia alamazmıyız sol rubin e de dönmez bence bize çok iyi gider bu oyuncu yada beşiktaştan ayrılan larin bence bu iki oyuncuda da wakaemeden daha uygun olur bizim sol tarafa

Edit : napoli çözmüş bile 10 m€ ya bence masouras 8 ediyorsa bu adam 10 a bedavaydı

O zaman larin e asılmak en iyisi
    Larin olmaz hocam.İlk yazdığınız isim gibi teknik kapasitesi ve dribbling becerisi yüksek,hızlı bir kanat oyuncusu lazım.Larinin topla bir etkinliği yok,topsuz alanda içe katederek forveti ikiliyor ve gol buluyor.Şuan itibariyle forvetten bozma bir kanat oyuncusu ihtiyacımız yok.Elimizde Djaniny var.

Nereden
    Trabzon

Alıntı jairzinho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2022-2023 sezonu defans mühendisliği

peres---felipe---hügo---ismaily

4 brezilyalı

big tecrübe big kariyer

ligin en iyi 4 lü defansı

ne bardakçılarla eren elmalılarla uğraşıyorsun hocam

yerli kuralı mı ?

başkan masaya yumruğunu vurup kuralı değiştirecek ,bunun lamı cimi yok

böyle saçma bi kural olmaz,ilk 11 i tff belirleyemez diyecek başkan ,lakin başkan 8+3 devam etsin diyor,ehveni şer olarak,ilk 25 i belirlesin tff

değiştirmedi mi?

koy abi merkeze dorukhanı ömürü,

al oğuzhan özyakup u

berat ın var daha

yunus mallı var,big kariyer

ben olsam misal soner aydoğdu yu alırım,avcı nın sisteminde iş yapar,bonservisi yok,

salih uçan mesela, 2023 te sözleşmesi bitiyor,yetenekli oyuncu

avcıya yetenek ve vizyonu olan oyuncu vereceksin

bu arada avcı nın yeni city sisteminde halil dervişoğlu hamlesini yapıp yerli kuralında da avantaj sahibi olursun,

bir taşla iki kuş

hem city sistemine geçiyorsun,hemde yerli ile bunu yapıyorsun

cornelius tan da 10 milyon avroyu kasaya indiriyorsun

halil dervişoğlunu 3 milyon avro bonservisle rahat şekilde alabilirsin
    O geri dörtlüyü görünce heyecanlandım hacı.Bence de olabilir aslında.Gueye tarzı bir 6 numaranın hemen önünde Dorukhan ve Ömür çok başarılı olabilir.Dorukhanda çok koşan bir oyuncu zaten.Gueyede 6-8 karışımı inanılmaz enerjik bir adam.Söylediğiniz olabilir aslında.

Avcı de muhtemelen yabancı sınırından ötürü sövüyordur sürekli.Abi bu sınır adamı bunalıma sokar.Adam ne yapacağını şaşırmıştır.Uğurcan gidecek mi , Ömür gidecek mi ? Bir dünya şey düşünmek zorunda kalıyorsun.
    Konu Onur Erçetin tarafından (06.06.2022 Saat 07:42 ) değiştirilmiştir.

asilhamsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce

-----------ugurcan/erce----------

mert/perez---boateng/taha----hugo/huseyin---kazımcan/denswil

----dorukhan/berat----fernando/siopis---bakasetas/hamsik--

visca/halil-------cornelius/canini/emrehan/enes--------yusuf demir/kouassi

ömür ve ahmetcan ile gelir elde edebiliriz. Onu dısında kadroyu dağıtmaya gerek yok.
    ALAYINA İSYAN,ALAYINA BAŞKALDIRI,ÖLENE DEK MÜCADELE..

BÜYÜKLERLE SEVİŞEN YÖNETİM İS-TE-Mİ-YO-RUM.

Nereden
    Trabzon

Alıntı asilhamsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mert---felipe/boateng----hugo---kazımcan

bence yeterli bir defans hattı.

eren için o paralar cidden çok çok fazla. Kazımcan cok daha ucuza mal edilebilir ve cok daha potansiyelli bir isim.

mert hem stoper hem bek olarak fazlaca iş görür ama maliyeti ne olur bilemiyorum.
    Kazımcanı çok yetenekli buluyorum.Ofansif,ayakları iyi bir bek.Forvetten kanada,oradan beke evrilmiş bir oyuncu.Kazımcanın muhtemelen defansif yönü şuan için çok yeterli olmayabilir çünkü kendisi ofansif açından Erenden daha iyi bir oyuncu buna rağmen Erenin ilk tercih olması defansif durumdan kaynaklanıyor olabilir ama ben herşeye rağmen Kazımcanın mutlaka alınması taraftarıyım.Rıdvan Yılmaz profilinde teknik kapasitesi yüksek bir bek.

Mert sağ bek haricinde sol bek ve stoper olarak da oynayabilen ; fizik kalite,hız ve defansif kalite anlamında çok iyi bir isim.Topla etkinliği tabiki bir Pereira vs. özelinde değil ama idare ediyor işte.Sassuolo 4.7 milyon euro vermişti kendisine.Bu sezon neredeyse tüm maçlara çıktı.2000 dk dan fazla süre aldı.Kaan için 8 milyon istiyor adamlar,muhtemelen Mert için 20 milyon falan isterler.
    Konu Onur Erçetin tarafından (06.06.2022 Saat 07:41 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Trabzon

Yabancı oyuncu sınırı Türk futboluna vurulmuş bir darbedir.Dünya futboluna sunduğumuz bütün yıldızlar yabancı oyuncu sınırı yok iken piyasa yaptılar.Türk oyuncu yetiştirmenin yabancı oyuncu sınırı ile ilgisi yok.Potansiyeli olan,kalitesi olan mutlaka bir yerlerden çıkıyor.Kerem Aktürkoğlu dediğiniz adam 3.ligden bir anda sıçrama yapmış bir adam.Premier lig gibi inanılmaz kaliteli bir ligin olsa yerli oyuncular forma şansı bulamıyor diye eleştirirsin belki ama her anlamda berbat kalitesiz boktan liginde yerliler şans bulamıyorsa bu onların ne kadar alt seviyede olduklarını gösterir.Bu sınırın artık kaldırılması lazım.

Yusuf Yazıcı
    Cengiz Ünder
    Zeki Çelik
    Çağlar Söyüncü
    Merih Demiral vs. gibi.

Enaldo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Benim de dikkatimi Eren'den ziyade Kazımcan çekmişti ama defansif yönü hakkında iyi bir analiz yapmak lazım.
    2010-2011 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ŞAMPİYON TRABZONSPOR!

Nereden
    İstanbul

Alıntı Onur Erçetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O geri dörtlüyü görünce heyecanlandım hacı.Bence de olabilir aslında.Gueye tarzı bir 6 numaranın hemen önünde Dorukhan ve Ömür çok başarılı olabilir.Dorukhanda çok koşan bir oyuncu zaten.Gueyede 6-8 karışımı inanılmaz enerjik bir adam.Söylediğiniz olabilir aslında.

Avcı de muhtemelen yabancı sınırından ötürü sövüyordur sürekli.Abi bu sınır adamı bunalıma sokar.Adam ne yapacağını şaşırmıştır.Uğurcan gidecek mi , Ömür gidecek mi ? Bir dünya şey düşünmek zorunda kalıyorsun.
    gueye ve dorukhan aynı anda olmaz bence avcı sisteminde,pas olayında sıkıntı olur

avcı nın city sisteminde tek 6 no olur , mahmut tekdemir gibi,diğerleri teknik ve pasör oyunculardır,oyun bilgisi olan oyuncular

ben daha çok profil olarak casemiro kroos modriç üçlüsünü tercih edeceğini düşünüyorum avcı nın,

misal dorukhan ömür adel taarabt üçlüsü olabilir,gerçi dorukhan 6 numara oynar mı bilinmez,genelde 8 oynamayı seviyor,ileri sık çıktığı için

hem regista olup hemde fizikli 6 no bulmakta zor, berat biraz formunu yükseltse neden olmasın,

hamsik regista 6 ama fizik kapasite sprint atma olayı yok onda da

avcı en son mahmut mossoro irfancan üçlüsü yapmıştı, 2 teknik oyuncu, mahmut ise oyun bilgisi olan arkayı kollayan bir profil,fazla teknik olmasada

bu arada mahmutunda fmdatası hiç fena değilmiş, 65 puan,boru değil,özellikle zihin olarak çok iyi görünüyor

https://fmdataba.com/tr/21/p/607555/mahmut-tekdemir/
    Konu jairzinho tarafından (06.06.2022 Saat 08:20 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 11 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (2 kayıtlı ve 9 misafir)

1. Kaan Çetin,
  2. yusufemrah