Sayfa 2794 Toplam 2878 Sayfadan BirinciBirinci ... 1794 2294 2694 2744 2784 2792 2793 2794 2795 2796 2804 2844 ... SonuncuSonuncu
Toplam 71930 adet sonuctan sayfa basi 69,826 ile 69,850 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Dosyası - 16 -

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı BatuhanB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İskeletimizi muhafaza etmek için Onuachu en kritik adamlardan biriydi çünkü gerçekten bu ligde santrforla direkt kafaya oynuyorsun, 1-2 bayrak adam daha buldun mu şampiyon oluyorsun.

O kalmıyorsa en az onun kadar yisyiri, fil gibi bir adam almak lâzım gelir.
    Batu Yaremchuk'a ne diyorsun?

Onuachu sonrası olması büyük handikap ama milli takımdan baya iyi hatırlıyorum. Form yakalarsa Cornelius, Weghorst etkisi yaratır gibi.

Gent'teki gollerine bakarken fark ettim. Gent'in kadroya bak, Yaremchuk, Sörloth arkasında Jonathan David. Korkunç.

( ゚д゚)

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Alıntı serdaracıl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yönetimden kurtulmamız lazım. Kulübün başına Ağaoğlu tekrar gelmeli. Bu çapsız çocuk çoluk tiplerle olacak iş değil.
    Kaçan biri geri gelmez.
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Nereden
    Afrika Diğer

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Batu Yaremchuk'a ne diyorsun?

Onuachu sonrası olması büyük handikap ama milli takımdan baya iyi hatırlıyorum. Form yakalarsa Cornelius, Weghorst etkisi yaratır gibi.

Gent'teki gollerine bakarken fark ettim. Gent'in kadroya bak, Yaremchuk, Sörloth arkasında Jonathan David. Korkunç.

Doğrudan olumsuz değilim, hatta 2 yıl önce alalım diye birkaç mesaj yazmıştım buraya ama güncel form durumunu hiç bilmiyorum. Keşke yabancı sınırı müsaade etse de yanına bir yabancı daha katabilsek, o zaman tav olurdum.

Bence bu pozisyona kumar oynama lüksümüz yok. Hele ki Maxi Gomez, Afobe kazalarını düşününce...

Nereden
    İngiltere

Kulüp hesabı şikebahçeye güzel geçirmiş..Bir haramzadenin haram helal üzerinden algı yapması haram kelimesini ağzına alması pişkinliğin arsızlığın tezahürüdür..Bizim kulüp de bu arsızlığı bu pişkinliği şikecilerin yüzüne vurmuş..Bunun gs sempatizanlığıyla ne alakası var...

John Lennon

Nereden
    Ankara

Alıntı David_LuiZ4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaçan biri geri gelmez.
    Kimse kaçmadı. Adama darbe yaptı bu çapsızlar. Sonra da her darbeci gibi ellerine yüzlerine bulaştırdılar
    En büyük Trabzon

Nereden
    İngiltere

Kimse kaçmadı. Adama darbe yaptı bu çapsızlar. Sonra da her darbeci gibi ellerine yüzlerine bulaştırdılar
    Her Darbe kendi evlatlarını yer diyorsun yani İyi bakalım.

John Lennon

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

Sörloth Real Madrid yapıyormuş helal olsun be sana çocuk.
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

Nereden
    İngiltere

Dribling top sürme top tekniği ve hız özellikleri olmayan adam almayın takıma da kimi alırsanız alın..Gerisi bir şekilde halledilir..

11'in en az 7 8 topçusu hızlı topçulardan oluşmalı..Hızlı adam çalım yiyebilir defalarca çalım yemesine rağmen tekrar rakibinin karşısına çıkabilir..Futbolda bu çok önemli..Aynı şekilde rakipte yaratıcı bir adam vardır ince noktaya boş alana pas atar senin adamın da hantalsa o alanı kapatamaz ama hızlı adam boş alanı çabuk kapatır..

Diğer taraftan yine hız konusuna değineceğim..Hızlı adamların varsa sahada çabuk pozisyon değiştirir çabuk boşa çıkarsın bu da paslaşırken az top kaybı ya da azmpas hatasına yol açar..Hızlı adamlarının olmasının bir diğer artısı rakip oyunculara rahat kart aldırırsın rahat faul yaptırırsın..

İşin hız tarafı böyle..

Dribling ise rakip takım alanın büyük bölümünü kapatabiliyorsa pres gücü de varsa senin oyuncunun bunu görüp icraata kendi başlamasıdır..Yani revers yapmak topu sağa sola çekmek önünü açıp dikine topla koşmak boş alan yaratmak rakip takımın yerleşimini alan savunmasını bozar..Çünkü sahada senin oyuncunun driblingle rakipten 1 oyuncuyu ekarte etmesi başka mevkideki rakip oyuncunun üzerine gelmesi için bir tuzaktır ve rakibin savunma yerleşmesi adam paylaşımı gibi özelliklerino bozar dengeyi kaybettirir..Başka türlü rakip sahada boşluk bulamazsın ki günümüz futbolunda vasat altı takımların bile savunma yapmayı öğrendikleri bir gerçek..

Bütün bu özellikler bir takımın 11'inin 7 8 topçusunda yoksa o takımın başında futbolla kafayı bozmuş Pep bile olsa işe yaramaz..Mesela İsmail Kartal benim gözümde hoca falan değil ama oyuncularının çoğu hızlı ve driblingi top tekniği olan adamlar..

Bu senr bu minvalde görüşlerim doğrultusunda Avrupa'dan birkaç takım örneği verebilirim..

Marsilya
    Benfica
    S.Lisbon
    Atalanta
    Rennes
    Girona

Bahsettiğim tarzda oynuyor bu takımlar atletik ve hızlı oyun stilleri var..Gole yatkın takımlar bunlar zaten Madrid City gibi first class takımların seviyelerine çıkamamalarının sebebi gol pozisyonu bulamamaları değil kadrolarındaki final-bitiriş vuruşunu yapacak yetenekte oyuncu sayısının kıtlığıdır..Yani bir Kross bir Kevin gibi top tekniği nirvanada adamlar yok bunlarda..

İşte Trabzonspor'un kadro mühendisliği yaparken bunlara dikkat etmesi gerekiyor..Oyuncunun isminden ziyade profili önemli..Hız ve teknik baş kriter olmalı tercih yapılırken transferde..

A.Bilbao ile A. Madrid de yukarıda yazdığım takımlara eklenebilir..Özellikle iç sahada boğuyorlar rakibi..Zor iş değil bu tarz oyuncular bulmak..Şu anki kadronun yarısından fazlasının şutlanması ve bu tarz oyunculara yönelinmesi gerekiyor..Hamsik tarzı ununu eleğini asmış 1 2 adam koy 11'e tecrübedir deneyimdir bir şey demiyorum ama geri kalan 7 8 oyuncu dediğim profilde olmalı..

John Lennon

Courage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı champions Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1-Uğurcan 2- Meunier 3-Eren 4-Trezege 5-Bardhi- 6-Mendy 7-Enis
    Bu 7 oyuncunun bir an evvel satılması gerekiyor, 1 Temmuz'da hiçbiri kadroda olmamalı.

1-Denswill 2- Fernandes 3- Umut 4- Kerem 5- Fountas 6-Orsic 7- Visca 8-Bozok
    Bu 8 oyuncudan da bir şekilde çıkmak gerekiyor. Baniya da 2 milyon üstüne satılabilir.

15-16 oyuncu gitmeli bu kadrodan.
    Teklic , bakic , kourbelis, maxi gomez , lahtimi de var.

Ama yukarıda saydiklarinizla birlikte göndersek bile çok fazla transfer yapmamız gerekiyor. Bence Mendy, Meunier, Enis ,Visca hatta Trezeguet kalır. İstenilen teklif gelmez bunlara.
    Hominem te memento... - Sadece bir insan olduğunu unutma...-

StopMatchFixing.Com

DeAgLeMaNyAq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Önümüzdeki sezon için BJK'nin 17, FB'nin 16, GS'nin 13 bizim ise 14 kontratlı yabancımız var.

Kalması beklenen yabancılar: Meunier, Mendy, Visca, Orsic
    Transfer edilen yabancılar: Barisic, Lundstram, Draguş
    Ciddi teklif gelmemesi durumunda kalacak yabancılar: Bardhi, Trezeguet
    Gönderilmesi kolay yabancılar: Bakic, Teklic, Kourbelis, Lahtimi, Fountas
    Göndermekte zorlanacağımız yabancılar: Denswil, Fernandez, Gomez

Denswil, Bardhi ve Trezeguet kalırsa geriye sadece 2 yabancı hakkımız kalıyor. O iki kontenjanı da stoper ve santrafor için kullandığımız takdirde hem ofansif orta saha hem de sağ kanat alternatifi olarak ciddi bir eksikliğimiz olacak. Uğurcan'ın gitmesi durumunda ise yabancı kaleci alma ihtimalimiz yok. Ayrıca yerli oyuncu açısından da kalitemiz yeterli sayılmaz. Uğurcan, Taha, Onuralp, Baniya, Hüseyin, Eren, Umut Güneş, Göktan, Enis ve Umut Bozok gibi oyuncularımız var ama Uğurcan haricinde hiçbiri 11 oyuncusu değil. 14 yerli kontenjanı olduğu için Süper Lig seviyesinde en az 4 yerli oyuncuya ihtiyacımız var. Önümüzdeki sezon altyapıdan yetişmiş 2, diğer yerli kulüplerden yetişmiş 5 oyuncu bulundurma zorunluluğu var. Altyapıdan yetişme olarak Uğurcan ve Hüseyin, diğer yerli kulüplerden yetişmiş olarak da Taha, Onuralp (Kalması halinde iki yıl sonra kulüpten yetişmiş olarak sayılacak), Eren, Umut Güneş ve Enis yer alıyor. Baniya, Göktan ve Umut Bozok gibi oyuncular ise yerli yetişme olarak sayılmıyor...
    Trabzon bir sevda,
    Trabzonspor bir destan...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düzenli hak çalan kulüp açık vermiş, başka amaca gerek var mı gerçekten?

Hababam'ın mazisi, esprisi var. Ona lafım yok. Diğer topa girmek yerine hareket çeken Beşiktaşlı'yı özür diletmelerini, tercih ederdim.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu yazın en kabus dolu başlığı bu olacak; ama bu sefer transfersizlikten değil, çok transferden.

Maalesef mevcut yapının yapacağı her işin mali külfetten başka bir getirisi olacağına inanmıyorum artık.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

shagrath61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

AA takımın başındayken transfer falan yapmayın .. Yıldız olabilecek futbolcunun değerini düşürüp yok pahasına sattıracağı gibi , takımın da avrupa kupasına gidemeden ön elemelerde elenmesine sebebiyet verecek ( muhtemelen ) .

Ya da transfer işlerine hiç bu adamı karıştırmayıp , ihtiyaç bölgelere takviye işini direkt olarak scout ekibi sağlasın .

AA ' nın aldığı futbolcuların kumarına gireceğime , scout ekibinin aldırdığı futbolcuların kumarını oynarım daha iyi .

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

2 yılda yapılan 10 dan fazla transfer

2 yılda kazanılan kupa sayısı 0

geçen sezon mağlubiyet sayısı 13

bu sezon mağlubiyet sayısı 13.

bir sezonda 3. oluyorsun, diğer sezonda 6. oluyorsun.

bunları başarı diye taraftara yutturmaya kalkıyorlar.

başarı nedir?

çağdaş atan'ın küme düşme hattındaki başakşehir'i alıp sene sonunda 4. yapmasıdır.

crixus_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Yatıyorum kalkıyorum aklımda Maxi Gomez... ve sağ kanada geçip yerden sektirmeli ortaları...

Nereden
    İstanbul

mevcut hoca ve yönetimle önümüzdeki sezon için heyecan duyan var mı? takımı izlerken eğleneceğimizi düşünen var mı? avrupa'da iş yapacağımızı düşünen var mı?

çoğunluğun umutlarını söndürdüyseler, bunlar yanlış insanlardır. çok analiz kasmaya gerek yok.

Onur Erçetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı David_LuiZ4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başkan ve yönetim görev süresini uzatmak istiyorsa tabiri caizse üzüm yemek istiyorsa Şenol hocayı takımın başına getirip Tekke ve Gökdeniz'i yardımcısı yapmalı..İlk transfsr hamlesi bu olmalı..İki sene evvel ki şampiyonluğa giden yolu taklit ederek bir yere varamayız..Yok ben Avcı ile devam edeceğim diye tutturacaklarsa transfer edecekleri oyunculardan yüzde 90 isabet kaydetmeliyiz..Yeni Bardhiler yeni Umutlar yeni Fountaslar Kourbelis falanbelis filanbelis ile bu iş yürümez..Bakın şu kadronun başına Hansi Flick'i de getirsen taktiksel açıdan bi cacık yapamaz Avcı'nın başarısızlıkta hata oranı yüzde 30 40 ise geri kalan yüzde 60'lık dilim kadro mühendisliğinin yanlış olmasıdır...
    Hocam seni severim ama Şenol Güneş falan olmaz.Bize fosiller değil genç adamlar lazım.Şenol efsane 96 kadrosunu bile şampiyon yapamamış bir adam

Avcının kovulması lazım.

Alıntı BatuhanB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İğrenç.

Sahamızda Galatasaray'dan 5 yerken gram tepki olmayan yerde Fenerbahçe maçında sahaya atlanmasının rezil bir uzantısı bu.

Kulüp değerlerini iyice hiçe sayıyorlar, özgünlüğümüzü heba ediyorlar.

Day'oğullarıyla, siyasî bağlantılarla kurulan ekibin çıktısı da bu işte.

Hiç hafife alınacak bir iş değil, utanıyorum bu angutlardan.
    Aynen katılıyorum.Galatasarayın arka bahçesi olduğumuz algısına destek oluyor bu paylaşımları yapanlar.Amacın kupayı almaksa gideceğin yer belli sosyal medyada boş yapmaya gerek yok.Bu kafayla Gs her yıl şampiyon olur.

Aynen. Şu isimler beni acayip korkutuyor. Seneye kabuslar görmeyelim
    Barisic vasat oyuncu.Yapacağı tek şey iyi orta açmaktır.Avcının temposuz berbat oyununda arada bir orta açsın diye alınan tiplerden.Bu tarz adamlarla tempolu oyun oynayamazsın.

Lundstram net oyuncu değil.Dorukhan kadar oynar daha fazlasını yapamaz.Gelecekse bile yanına Sosa ya da Hamsik profili bir adam alınmazsa ortasaha yine çöker.

Draguş alternatif kadro için iyi.

Yaremchuk geçmişte iyiydi ama uzun süredir düşüşte.Bunun sebeplerine bakmak lazım.İnşallah iyi oynar ne diyeyim.

Alıntı Enes Başkaya60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sörloth Real Madrid yapıyormuş helal olsun be sana çocuk.
    Adamlar 1 sezon boyunca forvetsiz oynadılar.Joselu gibi vasat bir adamla maç kazandılar.Sörloth Madridin tempolu ve yetenekli oyuncularıyla birlikte çok gol atar.Geniş kadroda ciddi fayda sağlar.

Real Madrid harika bir kadroyla geliyor.Seneye Mbappe de kendileriyle olacak.Biliyorsunuz Mbappe kariyerinin ilk yıllarında sağ kanatta oynuyordu,sonra sol kanat ve santrafor pozisyonlarında devam etti.Bu açıdan Reale ciddi katkı sağlayacak.
    Konu Ozan Yılmaz tarafından (27.05.2024 Saat 13:18 ) değiştirilmiştir.

Onur Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Arkadaşlar kimse yeni kurulacak nispeten de pahalı bir kadroyu Fatih Tekke’ye filan emanet etmez. İşi bu yönüyle düşünen kimseye daha rastlamadım.

Genelde çok romantik yorumlar yapılıyor ama hiçbir yönetim bunu yapmaz. Tekke önce kendini ispatlaması lazım. Tekke’nin bize gelme ihtimali ani bir kovulmada gerçekleşecektir. Misal Mucib 10.hafta kovulur o zaman Tekke gelir ve kendisini o andan itibaren ispatlayıp bu takımın hocası olabilir. Ve başarılı olursa yeni sezona kendi kadrosu kurulup tam anlamıyla takım ona emanet edilir.

Eminim ki Tekke de bu şekilde armut piş ağzıma düş bir görev beklemiyordur ve dahası buna inanmıyordur. Gerçekçi bakmak lazım burası büyük bir kulüp şu an Avcı kovulsa düşünülecek ilk isim Şenol Güneş olacaktır.

Mutlaka kendini ispat etmiş, şampiyon veya kupalı hoca tercih edilir. Tekke’nin gidecek daha yolu var.

Ha dersek ki Tekke gelsin ve ucuz-genç bir kadro kurulsun takım hedefsiz mücadele etsin o zaman Tekke olabilir ama bunu da ne yönetim der ne de taraftar kabul eder.

Sizleri anlıyorum ama bu gerçekçi bir beklenti değil.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Nazim Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Ön tarafı hiç bozmayıp orta saha stoper ve sol bek mevkilerine vasat üstü adamlar alında gelecek sene Avcıya rağmen ilk 2 de yer alırdık, ama şu ismi geçen adamlarla yine önce Avrupadan eleniriz bir köy takımına sonra Kasımda seri puan kayıpları ile 6-8arası bir yerde ligi bitiririz ondan sonra başlarız kadro kötü diye ağlamaya, Avcı hastalıklı yapı der kaçar, Başkan da Aralıkta bırakır, gelecek sene buna yakın bir senaryo bizi bekliyor.
    No one wins. One side just loses more slowly.

Nereden
    Ankara

Alıntı Onur Akyüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kimse yeni kurulacak nispeten de pahalı bir kadroyu Fatih Tekke’ye filan emanet etmez. İşi bu yönüyle düşünen kimseye daha rastlamadım.

Genelde çok romantik yorumlar yapılıyor ama hiçbir yönetim bunu yapmaz. Tekke önce kendini ispatlaması lazım. Tekke’nin bize gelme ihtimali ani bir kovulmada gerçekleşecektir. Misal Mucib 10.hafta kovulur o zaman Tekke gelir ve kendisini o andan itibaren ispatlayıp bu takımın hocası olabilir. Ve başarılı olursa yeni sezona kendi kadrosu kurulup tam anlamıyla takım ona emanet edilir.

Eminim ki Tekke de bu şekilde armut piş ağzıma düş bir görev beklemiyordur ve dahası buna inanmıyordur. Gerçekçi bakmak lazım burası büyük bir kulüp şu an Avcı kovulsa düşünülecek ilk isim Şenol Güneş olacaktır.

Mutlaka kendini ispat etmiş, şampiyon veya kupalı hoca tercih edilir. Tekke’nin gidecek daha yolu var.

Ha dersek ki Tekke gelsin ve ucuz-genç bir kadro kurulsun takım hedefsiz mücadele etsin o zaman Tekke olabilir ama bunu da ne yönetim der ne de taraftar kabul eder.

Hocam yapmayın gözünüzü seveyim. Avcı kovulursa Tekke birden bire kendini ispatlamış mı olacak da takımın başına getirilecek. Yani o arada ne değişecek. Bu mu trabzonsporun planı. Hoca kovulunca Tekke'yi getir, o zamana kadar kendini ispatlamasını bekle.. Ayrıca Tekke daha ne yapacak da kendini ispatlayacak. Adam kaç yıldır ligde takım yönetiyor. Yeter. Eğer olacaksa sezon başında olmalı. Avcı gönderildikten sonra değil.Büyük takım böyle yönetilmez.
    En büyük Trabzon

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Onur Akyüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Avcı bize gelmeden önce şampiyon veya kupalı mıydı?
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Avcı bize gelmeden önce şampiyon veya kupalı mıydı?
    Milli takım hocasıydı. Ersun da öyleydi.

Bu yeterli bence ki mucib ibfk’yı birkaç yıl şampiyonluğa da oynattı kupada final oynattı vs.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Nereden
    İstanbul

Fatih Tekke teknik direktörlük becerisi açısından bence Trabzonspor için hazır.Peki mental olarak?

Onu zorlayacak en büyük nokta yerlinin yerlisi futbolcu ya da teknik adamlar için Trabzon şehrinin zorluğu.İşler yolunda gitmezse çok kolay bir şekilde kısa sürede mental olarak dibe vurabilir. Karakteri düşünüldüğünde bu mental düşüş onu herkesle bir sinir harbine girme ve işten çok laf üretme noktasına getirebilir.Öncelikle, iyi oyun oynatabileceği ve skor alacağı hazır bir kadronun başına gelmesi lazım.Ne kendisinin ne de şehrin sabır konusunda iyi bir geçmişi yok.İki taraf da kaybeder.Alanya'da bir tam sezon daha geçirmesi herkes için daha iyi olacaktır.
    Konu Larking tarafından (27.05.2024 Saat 14:02 ) değiştirilmiştir.
    DUYDUĞUMU UNUTURUM,BİLDİĞİMİ HATIRLARIM,YAPTIĞIMI ÖĞRENİRİM.

Nereden
    İstanbul

Hocam yapmayın gözünüzü seveyim. Avcı kovulursa Tekke birden bire kendini ispatlamış mı olacak da takımın başına getirilecek. Yani o arada ne değişecek. Bu mu trabzonsporun planı. Hoca kovulunca Tekke'yi getir, o zamana kadar kendini ispatlamasını bekle.. Ayrıca Tekke daha ne yapacak da kendini ispatlayacak. Adam kaç yıldır ligde takım yönetiyor. Yeter. Eğer olacaksa sezon başında olmalı. Avcı gönderildikten sonra değil.Büyük takım böyle yönetilmez.
    Hocam avcı kovulursa o sezon zaten gitmiş demektir.

Bu tür boşluklar camiaların kendi çocukları için fırsattır. Ya böyle bir durumda kendi camiasında kendini ispatlayacak veya okan gibi başka kulüplerde kupa alacak veya şampiyon olacak ya da şampiyonluğa oynayacak.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 58 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (15 kayıtlı ve 43 misafir)

1. ardesenli61,
  2. Armağan Dere,
  3. cdgtscdg,
  4. Ertan1982,
  5. ilelebeTS,
  6. Jackdaniels,
  7. jairzinho,
  8. Mert Acar,
  9. Mustafa ÖZDEMİR,
  10. Oğuz ZEYTİN,
  11. smart,
  12. Smmm.Kubilay,