Sonu: Taraftar m Takm Ateler Takm m Taraftar?

Katlmc says
26. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Taraftar Takm Ateler

17 65.38%
  • Takm Taraftar Ateler

6 23.08%
  • Birbirlerinden Bamsz Hareket Ederler

3 11.54%
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 21 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: BMN Tartyor (3) | Taraftar m Takm Ateler Takm m Taraftar?

Forum Yneticisi Yiit SARI - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.06.2009
    Nereden
    Ankara
    Ya
    29

Standart BMN Tartyor (3) | Taraftar m Takm Ateler Takm m Taraftar?

Taraftara/Tribnlere Ynelik Eletiriler : https://forum.bordomavi.net/showthre...ik-Eletiriler

Farkl fikirlere sahip bir konu zellikle etkinlii ekran karsnda veya yapld yerde takip edenlere gre. Gncel de bir tartmamz etkinin ne ekilde olmas gerektiinin tesinde. Belki aramzda eitli kmelerde spor faaliyetlerinde bulunmu arkadalarmz da bulunabilir deneyimlerini paylaacak.

@Adem Akyz' nermiti

Alnt Yiit SARI Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Herkese selamlar

"BMN Tartyor" eklinde dzenli aralklarla ve belli konularda siz deerli renktalarmzla tarttmz, fikir alveriinde bulunduumuz yeni bir blm kurduk

Blm hakknda: https://forum.bordomavi.net/showthre...-Tartmas-Hk

u konu ile balangc yapmtk: https://forum.bordomavi.net/showthre...km-Sevgisi-mi

u ekilde almasn planlyoruz: Yeni tartma "Eyp Yusuf Trabzonspor Genel" blmnde bulunur eski tartmalar "BMN Haftann Tartmas" blmnde arivlenir. Tartmalara orda devam edilebilir veya tartmalar oradan okunabilir

Tartma konusu nerileriniz iin: https://forum.bordomavi.net/showthre...lan-Hk-Oylama

Buyrunuz
    Konu Yiit SARI tarafndan (27.02.2022 Saat 19:17 ) deitirilmitir.

Forum Yneticisi Ozan Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.12.2013
    Nereden
    stanbul

taraftar takm atelemeli normal artlarda fakat bizim tribnler asndan tam tersi durum sz konusu maalesef
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Haber Editr Abdlkadir Kl - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.11.2008
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Bu aslnda bir organizasyon iidir. Takm nasl saha iinde organize ise saha dnda da taraftar ile organizedir. Futbol sadece yeil imde deil, o tribnlerle beraber oynanan bir oyundur. Biz maalesef bu koordinasyona sahip deiliz. Bamsz hareket ediyoruz. ki ynl de iliyor bu olay bizde. rnein son Kayseri mamzn ilk yar sonunda byk bir hzn varken, ikinci yar balangcnda tribnleri Nwakaeme ayaa kaldrtt. Ama son dakikadaki penalt pozisyonunda ok clz bir itiraz varken tribnler takm ateledi ve penaltnn alnmasna katkda bulundu.

Antiike - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.06.2013
    Nereden
    stanbul
    Ya
    50

tabiiki taraftar takm..

ok basit, takm u seyirciyi bi ateliyim de barsnlar diye sahaya kmaz.. ama seyirci, takm ateliyim de, takm cosun oynasn diye stada gider.

ancak taraftar eteleyecek bir tekmn ve oyunun da sahada olma gereklilii de yadsnamaz,

bu adan dnnce birbiri ile etkileim iinde bir durum olarak ta adlandrlabilinir.

Adem Akyz' - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2010
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    30

Bence takm taraftar ateler.

Bunun farkl rnekleri var elbette. Ankaragc, Bursa gibi tribnler ilk aklma gelenler ama genel olarak bence takm atelemeli.

Taraftarn takm atelemesi btn tribnn tezahrata elik etmesiyle olacak bir durumdur ve takm sahada bir k vermedii zaman taraftar gruplar dndaki bireysel taraftar ayaa kaldrmak o kadar kolay olmuyor. Taraftar gruplar zaten her trl baryor ama bu futbolcular iin ok etki etmez. Tm tribn barmal. Bizim taraftar zelinde ya gruplarnn ok farkl olmas, bayan taraftar saysnn ligin zerinde olmas da bunu biraz engelliyor.

Takmm yle uup kamasna gerek yok. Karlan bir atak sonrasnda bile tm statlarda tribnn birka dakikada olsa hareketlendiini grebiliyoruz.

znde karlkl bir durum ama bence takm ncelikli
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKAABAT SEBATSPOR"

mrKaradeniz61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2015
    Nereden
    Trabzon

Byle balklar ap Trabzonspora zarar veriyorsunuz,medyadada sama sapan lekeler atlyor Trabzonspor taraftarna sizin gibiler yznden. Neymi efendim barmyormu akla bak yahu dnyada byle bir ey yok sen tribnleri doldur zaten futbolcu o dolu tribnleri grd m motive olur. Bu kadar cahillik olabilir mi takm ampiyonlua gidiyor ama bizim kendi camiamz taraftarn beenmiyor neymi efendim barmyormu. ok cahilsiniz . Tribnde barmak armak varo kltrdr.

halilaziz61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.01.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    35

"Evine ekmek gtrmeye alan asgari cretliler olarak toplandk milyonlar kazanan futbolcularn morallerini ykseltmenin yollarn aryoruz"

yle bir twit vard eskilerden. Bunu takmi atelemeye de uygulayabiliriz. Sosyolojik bir olgu taraftar almadan verendir her trl cebinden para kan znty sevinci bunun karlnda yasayandir.

Futbolcular baka takma gider futbolu brakr vs ama taraftar baki kalr bu yzden gl bir ekilde taraftar takm atelemelidir diyemiyorum.

te yandan bizim trbinlerin bir organizasyonu yok bir arks yok. Amac takm qteslemekten ziyade organize bir ey yapmak bir ark sylemek gibi bir uuru yoo nk 50'ye yakn taraftar grubu var. Bir marmz bile yok mesela. Samanyolu nu sylemek zorunda kalimiz " you never walk alone" esintisi. En uygun ark dar sokaklarnda o da artk eskisi gibi heyeacn vermiyor.

Eer tribn kendi iinde organize olsa zaten takm ateslemek gibi bir amac olmasa da takm ateslenecektir bir ekilde.

Ksaca takm bir btntur bekiyle ortasahasi kalecesi forvetiyle

Tribn de yle, kale arkas maraton ve kapal ile. Eer tek bir vcut gibi hareket edip bundan keyif alamazsa gzel olmuyor
    Bir taraf slk alarken dier taraf dar sokaklarnda yi sylyor ite.

Bana gre takm ateselemesin gerek yok.
    Ama organize olup bir btn eklinde hareket etsin buna gerek var.
    Taraftar gruplar bir gruba indirilmeli
    Konu halilaziz61 tarafndan (27.02.2022 Saat 12:48 ) deitirilmitir.
    Dnya dnd mddete ikebahenin 2010-2011 sezonunda ike yaptn anlatyor olacaz...

Enes nal Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.02.2008
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

Alnt mrKaradeniz61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Byle balklar ap Trabzonspora zarar veriyorsunuz,medyadada sama sapan lekeler atlyor Trabzonspor taraftarna sizin gibiler yznden. Neymi efendim barmyormu akla bak yahu dnyada byle bir ey yok sen tribnleri doldur zaten futbolcu o dolu tribnleri grd m motive olur. Bu kadar cahillik olabilir mi takm ampiyonlua gidiyor ama bizim kendi camiamz taraftarn beenmiyor neymi efendim barmyormu. ok cahilsiniz . Tribnde barmak armak varo kltrdr.
    Valla geen herkes gztepe tribnn vyordu. taraftar ite byle olunur diye.

Adamlar hakem sahada doruyor. Tribnler beste sylyor son ses

Ben bizim tribn daha ok seviyorum.. Stadda inanlmaz bir uultu oluuyor top rakipdeyken.

Hakem VAR 'a gitmesi gerekirken.. Taraftar dediin bizim lkemizde ancak byle olunur.

Mar sylemesi gerekenler yeterli seviyede aba harcyorlar zaten..

Takmda taraftar canlandracak futbolu sahada gsterdii srece 40 bin kii besteye elik ettiide oluyor
    ...Allah'm Niyet Ettik 9.ampiyonlua...

Onur Recep Kvrak !
    Yer Bordo Gk Mavi Biz knca Sahaya

mrKaradeniz61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2015
    Nereden
    Trabzon

Alnt Enes nal Kaya Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Valla geen herkes gztepe tribnn vyordu. taraftar ite byle olunur diye.

Adamlar hakem sahada doruyor. Tribnler beste sylyor son ses

Ben bizim tribn daha ok seviyorum.. Stadda inanlmaz bir uultu oluuyor top rakipdeyken.

Hakem VAR 'a gitmesi gerekirken.. Taraftar dediin bizim lkemizde ancak byle olunur.

Mar sylemesi gerekenler yeterli seviyede aba harcyorlar zaten..

Takmda taraftar canlandracak futbolu sahada gsterdii srece 40 bin kii besteye elik ettiide oluyor
    Aynen yle olay bu kadar basit,kafay ekip tribne gelen gogocular bard zaman bunlarn gznde taraftar oluyor ite.

Doukan Uan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.04.2011
    Nereden
    Gney Amerika
    Ya
    29

bu olay ka kere konutuk forumda bilmiyorum artk kabak tad vermeye balad.

kardeim senin takmn ktyse sahada ansn yoksa istersen 50 bin tane baran adam koy sonu deimez.

taraftar ma kazandrr muhabbeti bana gre abartlm bir sylem.

bordoylamavi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.08.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    53

seeneklerde her ikisi de olabilir olmal bir de
    nk bazen taraftarn ark tezahratlarnn sahaya hiibir itici gc olmazken bazen sahadaki bir kiinin bir el hareketi seyirciyi coturabilir o da takm. yani ii ie olduunu dnyorum
    Konu bordoylamavi tarafndan (27.02.2022 Saat 17:16 ) deitirilmitir.

Forum Yneticisi Yiit SARI - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.06.2009
    Nereden
    Ankara
    Ya
    29

Byle balklar aarak trabzonspor'a zarar vermiyoruz

Aslnda baln motivasyonu "gerekli durumlar" zerinde ve etkinin ne ekilde olmas gerektiinden bamsz o konulara girmiyoruz o tepede linkini verdiimiz konuda tartlyor zaten. Bunu sadece trabzonspor zerinden okumamak gerekiyor bir yandan taraftar ve takm veya birey etkileiminin sahaya nasl yansd gereini de gz ard etmemek gerekiyor

Bu noktada doal olarak bu iki taraftan birinin dierine ihtiya duyduu durumlar olabiliyor. Merak ettiimiz ise o gerekli durumda etkileimin hangi taraf nceliinde olmas gerektii konusundaki dnceleriniz. Bunu bir zmreyi zan altnda brakarak deil de genellemeler yaparak tartabiliriz pekala burada etkinlik sadece futbol da olmayabilir.

Ben ise konuya biraz u ynden bakyorum: Etkinlik kalitesinin taraftar memnuniyeti zerindeki etkisi balantl olarak taraftar aksiyonlarnn etkinlik kalitesi zerindeki etkisi. 1-2 cmleyle bahsetmek gerekirse etkinlikte o ortamda bulunan kitledeki cokuyu veya duyguyu grmek benim iin seyir zevkiyle ok edeer bir ey. Ev sahibi diye nitelendirebileceimiz kitlenin ounluunu oluturan parann reaksiyonlar ve aznl oluturan taraflarn kar reaksiyonu, bunlara bal olarak da etkinliin icra eden kiilerin reaksiyonlar eklinde. Burada akas spor etkinlikleri izleme noktasnda eskisi kadar har neir olmayan bana taraftarn takm atelemesi, etkinlik kalitesi anlamnda bir eyler vaat etmeye daha fazla imkan verirmi gibi geliyor. Yani gerektii bir durumda taraftarn devreye girmesi fikrini yadsnamaz buluyorum kesinlikle abartl bulmuyorum. Bir stteki renktamn da dedii gibi tabi ki de her ikisi de olabilir fakat bir ncelik zerinden tartmak gerekirse "Taraftar Takm Ateler"

Biraz dank yazm olabilirim kafa yerinde deil
    Konu Yiit SARI tarafndan (27.02.2022 Saat 23:16 ) deitirilmitir.

yelik tarihi
    05.02.2013
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    31

Para ve kar olan taraf gruplar ateleyebilir ama onlarda beyin namna bir ey yok.

Bunun dnda takm ateler/atelemeli. Aksi taraftar adna kerizliktir. Tartmaya gerek yok.
    " Ben, bir ite nasl baarl olacam dnmem; o ie neler engel olur, diye dnrm. Engelleri kaldrdm m, i kendi kendine yrr. "
    nce Zeka --> Sadri ener --> Yldrm Demirren
    nce Zeka --> Aaolu --> Alt Yap Fetiizmi

Forum Yneticisi Cem Balc - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara

Alnt mrKaradeniz61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Konu Trabzonspor zelinde deil,genel.
    lk mesajda detaylar var.
    • Forumumuza destek iin ltfen gnlk olarak reklamlara tklayalm.

• Forum Kurallarna aykr her trl durumu ltfen butonunu kullanarak ynetim ekibine raporlaynz.

Forum Yneticisi Cem Balc - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara

Ben takmn atelediini dnyorum.
    yi bir teknik heyet,ligine gre kaliteli bir oyuncu kadrosu,zel oyuncular taraftar kitlesini harekete geirir.Uyuyan,pasif taraftar kitlesini yeniden heycanlandrr.
    • Forumumuza destek iin ltfen gnlk olarak reklamlara tklayalm.

• Forum Kurallarna aykr her trl durumu ltfen butonunu kullanarak ynetim ekibine raporlaynz.

Royal Heart - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.04.2011
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

Takmn durumu genel olarak taraftarn stada gelmesinde asl unsurdur, takmn oyun karakteri ve ortaya koyduu iddia da taraftarn ma esnasnda cokusunu belirler te yandan taraftar da takmnn ihtiyac olan anlarda takmna bazen organize cokusuyla bazen de rakibe organize tepkisiyle ciddi anlamda destekleyici g olur. Bilinli ve organize bir taraftar topluluu takmnn ne oynadn grr ve gerekli olan zaman diliminde gerekiyorsa takmnn rakip kaleye gitmesinde destekleyici g, gerekli olan anlarda da rakibin kendi kalesine tehlikeli gelmesine engel olmak adna organize olarak konsantrasyonunu bozacak etkiyi gsterir. Yani teoride ok basit bir anlatm var ama pratikte takm ataa gmbr gmbr gitmeye alrken cokulu olmaktan ziyade romantik bir taraftar kitlesi grnts grmek maalesef ok daha olas, son zamanlarda ufak bir ilerleme olsa da yeterli deil. Bunun da sebebi gerek anlamda organize bir taraftar topluluu olmamas. Trabzonspor'un tribn anlamnda en byk sknts bu.
    Dnnden ders kar ki bugn grebilesin, bugn gr ki; yarnn dnebilesin.

Sefa Al - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.03.2010
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    30

Dnya'nn hangi tribnnde heyecandan her ma hastanelik olan taraftarlar vardr bilmiyorum. Ma stresini, heyecann bu kadar youn yaarken tezahrat aklna gelmiyor adamn. Pr dikkat ma izliyor oluyor herkes. E doal olarak ancak takm alnca o da alabiliyor.

MetehanS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.08.2011
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    35

Yakn zamanda bir ok oyuncumuzun (zellikle visca, uurcan, nwakame gibi lider zellikli olanlarn) tribnlere bakarak AYAA KALKIN iaretleri yaptna sklkla ahit olduk.

Bunlar bouna deil.

Oyunun ierisindeler ve akn nereye evrildiini grebiliyorlar. Bu nedenle taraftardan medet umuyorlar, BZ ATELEYN diyorlar.

Olmas gereken de bu. Ksaca yle formle edelim:

- Takm gzel oynuyorsa ve skor lehimize ise, takm tribnleri ateler,
    - Takm kt oynuyorsa ve skor aleyhimize ise tribnler takm atelemelidir.
    "The North Remembers" (Kuzey Unutmaz)

BMN Ynetim Kurulu Yiit Gayretli - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.12.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

klar eksik olmu bence. kisi bir btndr. Zaman zaman tribn takm, zaman zaman takm tribn ateler.
    Forum Kurallarna aykr grdnz mesajlar ve yeleri kullanc panelinde bulunan (ikaz tuu) tklayarak raporlamanz rica ediyoruz..
    Ayaa KALK!

Burak Bykl - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.12.2007
    Nereden
    Ankara
    Ya
    29

Taraftar takm atelemeli ama takmn da bu atelemeye msait olmas gerekiyor. Gamsz, hedefsiz, motivasyonsuz bir takm iin deil 40 bin 400 bin kii bir azdan tezahrat da etse bir anlam olmuyor maalesef.

Aklma hemen gelen bir rnek 19/20 evimizdeki ankarg mana giderken otobste verilen grnt. O takm seyirci sahada olsa da o ampiyonluu alamazd. Yani takmn da buna uygun olmas ok ok nemli bir faktr.

imdi hep eletiriyoruz-hele de ben- evet ama tamamen de gmmeyelim. Takm zellikle son dakikalarda rakip bastryorsa veya ciddi bir ekilde hatal karar vs. varsa hep beraber inanlmaz bir tepki veriyor. Bunu fener, konya malarnda grdk. Eksiklikler ok ama tribn seviyemize kt diyemeyiz.
    30 Nisan 2022 - ampiyon TRABZONSPOR
    8.KUATMA

sa Gndodu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.01.2013
    Nereden
    Kuzey Afrika
    Ya
    40

taraftar ve takm ''kar koca'' gibidir
    iyi gnde kt gnde birbirinin yannda olmaldr.
    HER CANLI LM TADACAKTIR

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)