Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 4 5 6
Toplam 149 adet sonuctan sayfa basi 126 ile 149 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Rusya - Ukrayna Savaşı

Kasketli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Sefer A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok mu bunun savasla ilgili aneelizi ?
    Halk TV sunucusu Kadri Gürsel'in 25.02.2022 canlı yayınındaki yorumu var işinizi görürse : "Türkiye'nin bu yeni döneme, yeni soğuk savaşa verebileceği en yerinde, en stratejik, en kararlı reaksiyon iktidar değişikliğidir."

0x0-chp-yandasi-gazeteci-kadri-gurselden-akilalmaz-sozler-ukraynayi-isgale-verilecek-en-iyi-cev.jpeg
    Allah bana da size de hidayet versin!

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Dünyanın büyük bir kısmı sanki ilk kez savaş görmüş gibi davranıyor ve bunu bizim insanlarımız bile yapıyor, Rusya'yı asla savunmuyorum ama yapılan yaptırımlar artık cadı avı kıvamına geldi. Irak, Afganistan, Suriye savaşlarında neredeydiniz beyler? Hiç samimi değil şu ortam. Yarın Rusya Amerika kıtasında üs kurmak istese ve ABD benzer şekilde bir işgal başlatsa Avrupa ve Türkiye sesini bile çıkarmaz. ABD'nin sevgi pıtırcığı hâlleri ise inanılmaz
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Savaş ile ilgili çıkarımlarım :

- Rusya Abd 'nin Afganistan'daki başarısız geri çekilmesi ile Ab'de yaşanan ayrılıkları kullanmak istedi...

- Kendisine Avrupa'nın en muhtaç olduğu kış dönemini bilinçli seçtiğini düşünüyorum. Gaz kartını kullanmak..

-Hızlı biçimde girip Kievi ele geçirip halkında direncininde çabuk kırılacağını düşündü...

-Onun için askeri hedeflere yüzlerce füze attı. 500 'den fazla sadece uzaktan füze atıldı. her gün 100 civarı uçağın katıldığı operasyonlar düzenliyor. Binlerce araç içeri sokuldu...

Ama hesap etmediği şeyler oldu :

- Ukrayn2da çamur mevsimi var. Direkt anayollardan gidip hedef olmamak için araziye yayılan yüzlerce araç çamurlara saplanıp kaldı...

-Ukrayna halkı hızlı bir reaksiyon gösterdi .Büyük oranda birlik oldu. tepki gösterdi.

-Avrupa birliği düşünülenin aksine konsolide oldu. Askeri olmasada mali olarak büyük boykotları hızlı biçimde yaptılar. Ayrıca Rusya'nın Afganistanda belalısı olan stinger füzeleri ile , tanksavar füzelerinden bolca yolladılar. her gün görüntülerini izlediğim en az 5-5 hava aracı düşürülüyor. 100 civarı tank, zırhlı araç imha ediliyor. Ukraynanın verdiği sayılar büraz mübalağalı ama yarısı bile gerçek olsa büyük bir yıkım yaşadı Rusya...

-Abd yeniden Avrupanın umudu haline geldi. Silah sanayi , petrol ve doğalgaz olayına öncülük etmeye başladılar. Bu savaşın en büyük rantını onlar yiyecek tek asker dahi kaybetmeden. Rusya ise Abdnin Afganistanda 15 yılda kaybettiği askeri 15 günde kaybetti...

Peki şimdi ne olur:

1- Rusya orada kaldığı her gün için maddi manevi kayıplara uğramaya devam edecek... Uzun vadede kalır ise dünyadan tamamen izole edilecek.

2- Orta vadede uçak ve elektronik konularında sıkıntı yaşaması da muhtemel. Sivil havacılık şirketleri bir süre sonra yedek parça yokluğundan uçak dahi uçuramaz hale gelebilir.

3- Putin çok zeki bir adam ama öngörülerinin hiçbiri tutmadı Avrupa konsolide oldu, işgali hızlı yapamadı ve bu kadar büyük tepki göreceğini düşünemedi. Halkının bir kısmında düşük olan itibari gitgide azalmaya aday bence...

4-her zaman olduğu gibi Abd, ingiltere ,israil kendileri kaznaırken düşmanlarını zayıflatmak için güzel bir fırsat yakaladılar.

şimdi Rusyayı gaz konusunda devre dışı bıramaya çalışıyorlar. Yunanistan , israil ve almanya'nın ilkemize ziyaretleri bu amaca yönelik. akdeniz gazını israil , türkiye , yunanistan üzerinden avrupaya aktarmaya çalışacaklar. rusyanın enerji alaanındaki üstünlüğü önemli bir darbe yiyecek

rusya hızlı bir barış ile bu süreci durdurabilir. elinden geleni yapacaktır tabi ama bence tuzağa çekildi. eninde sonudna şehirlere girecek ama binlerce yabancı savaşçı geldi bu iş için Avrupadan. Rusya için uzuzn vadeli yıpratıcı bir savaşonları bekliyor olacak
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Bu savaşa dair gelişmeleri dış basında okurken epey güldüğüm bir habere denk geldim..Dezenformasyon ustası Ruslara göre "ABD eğitilmiş göçmen kuşlar yoluyla Ukrayna'dan Rusya'ya biyolojik saldırı hazırlığındaymış."

İlgili haber..https://www.thedrive.com/the-war-zon...ian-bio-weapon

Bu Ruslar neyin kafasını yaşıyor anlamak mümkün değil..Savaş başladığı andan itibaren kıç kadar bir ülke olan Ukrayna'yı dize getirememesine mi yanayım, savaşta ikmal için kullandıkları kamyonların lastiklerinin "kabak" çıkmasından dolayı çamura saplanıp kalmasına mı güleyim, çok övündükleri savaş uçaklarının armut gibi düşürülmesine mi güleyim Rus ordusunun ikinci dünya savaşından kalma araç gereçleri hala sakladığı gerçeğine mi kahkaha atayım hangisine güleyim karar veremedim..

Neyse biz bu savaşın ekonomik sonuçlarını öngörerek yazalım..

Bu savaş buğday ve petrol fiyatlarının artmasına neden olacak ve nihayetinde Ortadoğu ve Afrika'ya açlık getirecek..Soran olursa açlığın sebebi savaşı başlatan Ruslar değil de ABD dersiniz..

Bu savaş Rus halkını daha da fakirleştirecek Ruble müthiş bir düşüş yaşıyor daha da yaşayacak..

Bu savaş Rusların döviz satışlarını askıya almasına sebep olacaktı nitekim oldu..

"Petrolü Çin'e satar Batı'nın yaptırımından kıçı kurtarırız" hülyalarına dalan Putin'i Çin yüzüstü bırakacak bıraktı bile..

Şimdilik sivrizekalı Putin'in mali ve ekonomik açıdan dünyaya ve Rus halkına geçirdiği kazıkları noktalayalım..Vaktimiz olursa gene yazarız..
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Nereden
    İngiltere

Hastaneyi bombaladın mı bombalamadın mı?

Karar ver Rus ayısı!
    Konu David_LuiZ4 tarafından (11.03.2022 Saat 12:25 ) değiştirilmiştir.

John Lennon

Nereden
    İngiltere

John Lennon

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bush ve ABD bulunamayan kimyasal silahları bahane edip Ortadoğu'ya demokrasi getirecekti. Putin zorbası da Bush'dan farksız. Gürcistan ve Kırım'da yaptıklarını görmeyenler, namlu Avrupa sınırına dönünce uyandı. Yine işgali uzaktan seyrediyorlar, bu defa ekonomik yaptırım ve sosyal kısıtlamalar öne çıktı.

Batı, Rus ordusuna direkt cephe oluşturmaktansa dolaylı yollardan müdahaleye devam edecektir. Zamanını kestiremiyorum, Atlantik Cephesi'nin sahadaki hamlesi İran'dan gelecek diye tahmin ediyorum. Buradaki maşa yine kürtler olur (Ne karşılığında? Türkiye 2023 seçimleri, yeni açılımlar, çözüm süreçleri yaşanır mı?). İran'da son seçimin istikrar sağladığı söylense de Karabağ Savaşı kırılganlığı göstermişti. Buradaki en büyük risk, iki dudak arasından kolayca çıkan "Cihan Harbi" olasılığı. Lokal ayrılıkçı unsurlara karşı Tahran yönetimi tepkiyi hangi düzeyde tutar? Nükleer tehdit devam ederken İran'ı bu kaosun içine çekmek mantıklı mı, bu da ayrı bir soru.

Ertan1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bush ve ABD bulunamayan kimyasal silahları bahane edip Ortadoğu'ya demokrasi getirecekti. Putin zorbası da Bush'dan farksız. Gürcistan ve Kırım'da yaptıklarını görmeyenler, namlu Avrupa sınırına dönünce uyandı. Yine işgali uzaktan seyrediyorlar, bu defa ekonomik yaptırım ve sosyal kısıtlamalar öne çıktı.

Batı, Rus ordusuna direkt cephe oluşturmaktansa dolaylı yollardan müdahaleye devam edecektir. Zamanını kestiremiyorum, Atlantik Cephesi'nin sahadaki hamlesi İran'dan gelecek diye tahmin ediyorum. Buradaki maşa yine kürtler olur (Ne karşılığında? Türkiye 2023 seçimleri, yeni açılımlar, çözüm süreçleri yaşanır mı?). İran'da son seçimin istikrar sağladığı söylense de Karabağ Savaşı kırılganlığı göstermişti. Buradaki en büyük risk, iki dudak arasından kolayca çıkan "Cihan Harbi" olasılığı. Lokal ayrılıkçı unsurlara karşı Tahran yönetimi tepkiyi hangi düzeyde tutar? Nükleer tehdit devam ederken İran'ı bu kaosun içine çekmek mantıklı mı, bu da ayrı bir soru.
    Kürtler üzerine oynamiyacaklar cünkü burda gücsüzler ve din etkeni güclü.Daha cok Türkler üzerine oyniyacaklar sayilari daha fazla ve dinden cözplmeler basladi.Ama ilk önce ekonomi ile terbiye edecekler dedimizi yaparsaniz rahatlarsiniz yapmasaniz sopayi yersiniz.
    Iran zaten 1 kolunu Cinlilere kaptirdi ambargo da krediler ile bagimli oldu.O kredileri ödiyemiyecekler ve limanlar vs cökecekler. cinliler klasik taktik.Umarim bizimkiler bunu yapmamistirlar.
    çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ertan1982 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kürtler üzerine oynamiyacaklar cünkü burda gücsüzler ve din etkeni güclü.Daha cok Türkler üzerine oyniyacaklar sayilari daha fazla ve dinden cözplmeler basladi.Ama ilk önce ekonomi ile terbiye edecekler dedimizi yaparsaniz rahatlarsiniz yapmasaniz sopayi yersiniz.
    Iran zaten 1 kolunu Cinlilere kaptirdi ambargo da krediler ile bagimli oldu.O kredileri ödiyemiyecekler ve limanlar vs cökecekler. cinliler klasik taktik.Umarim bizimkiler bunu yapmamistirlar.
    Biden: NATO ile Rusya’nın doğrudan karşı karşıya gelmesi 3. Dünya Savaşı’nı başlatır

Beni üstteki düşünceye sevk eden kaynaklardan biri Biden'ın son açıklamasıydı. "Vekâlet savaşı" ve bölgesel çatışmalar ABD pratiğine yabancı değil ve tercih edilebilir.

Türklerden kastınız Güney Azerbaycan'daki soydaşlarımız ise şimdilik pek mümkün görmüyorum. Konuyu bağlamından uzaklaştırmayayım, bunu günümüz konjonktüründe Bakü bile (Bugün) talep etmez.

EK: Azerbaycan - İran dün Zengezur Koridoru üzerindeki yollar için anlaşma imzaladı.

2003 Ekim - Kasım tarihinde Dokuzuncu PKK Kongresini düşününce, yani dört parçalı kürt bölgelerine giden yolda onlar adına bir fırsat. Yani kazan-kazan... Tabii kürt-Rus ilişkileri bundan nasıl etkilenir? O nedenle kullanışlı kürtler ifadesini tercih ediyorum. Kendilerince rasyonel olan kararlar alıyorlar.

Geçenlerde bir kürt yazar şöyle diyordu:

"Hali hazırdaki düşmanlarımız bizi anti-emperyalist bir tavır içine iterek, ABD ve Avrupa ile olan ilişkilerimizi bozmak için özel bir çaba icindedir. Son dönemlerde anti ABD sesler boşuna değildir. Aklı başında her insan ve örgüt, TC, Suriye ve İran İslam Cumhuriyeti’ne nazaran emperyalistlerin bize daha zararsız olduklarını bilir."

(Diyar Budak, "Ukrayna Meselesinde Kürt Tavrı")

Zaman gösterecek...

EK 2: İran'ın kuzeyinden atılan uzun menzilli füzeler ABD Erbil konsolosluğuna isabet etti.

EK 3: Ahmedinejad, dün Independent Türkçe'ye verdiği röportajda şöyle diyor: "Rusya'nın Ukrayna'ya askeri saldırısı çerçevesinde Çin, Tayvan'a, ABD de İran'a saldırmak istiyor."
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (13.03.2022 Saat 11:17 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Rusya tarihin gördüğü en acımasız milletlerden birisidir....

Okulda 300 küsür kişiyi esir alan 12 Çeçeni öldürmek için kendi vatandaşı 300 kişiyi zehirleyerek , silahla vurarak öldürmüştür yakın tarihte....

Bugünde Onkoloji Hastanesini bombalıyor...
    Çocuk Hastanesini bombalıyor....
    Kadın , çocuk. yaşlı demeden sivilleri bombalıyor....

Şehirlerin su hatlarını bombalıyor insanlar susuz kalıp ölsünler diye....

Savaşın başından beri kendi vatandaşı 14 bin kişiyi tutukladı savaş karşıtı diye.... dÜN a1 televizyonunda canlı yayında savaşa hayır pankartı açtılar....

Rus vatandaşlarını çoğu bu savaşı istemiyor.

Bir çıldırmış güç zehirlenmesine uğrayan adam istiyor diye tüm dünya etkileniyor şu an..

Hatta 7 yaşında çocuğu evet 7 yaşındaki çocuğu parmaklıların ardına attı bu adam...

Amerikayi sevmem hatta nefret ederim , İsraili sevmem , İngiltereyide... hatta hepsinin devlet oalrak batmasını diliyorum

Ve sırf ideolojik nedenlerden ötürü Abdyi eleştirip Rusya güzellemeleri yapanları doğru bulmuyorum....

Zülme rıza gösteren , zulmu savunan gibidir...

Hiç bir gerekçe 9 aylık hamile bir kadının olduğu hastaneyi bombalayıp kadını çocuğu ile birlikte öldürmeyi haklı ve meşru göstermez...

Göstermemeli...

Rabbim tüm zalimleri helak eylesin....

MetehanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

tüm ülkeler savaş durumunda sığınacak bir yerler bulabiliyor.

yeminle diyorum, biz harp etsek, kadınlarımızı çocuklarımızı hiçbir ülke mülteci olarak kabul etmez.

belki bir nebze azerbaycan, belki...

her konuda yalnızız arkadaş...
    "The North Remembers" (Kuzey Unutmaz)

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Muhammed Huzeyfe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

yeminle diyorum, biz harp etsek, kadınlarımızı çocuklarımızı hiçbir ülke mülteci olarak kabul etmez.

Kesinlikle.
    Kalıp savaşmaktan başka çaremiz yok (:
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Nereden
    Almanya

Alıntı Muhammed Huzeyfe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sen Türk oldunu unutursun ama onlar unutmaz.

Tarih boyunca sistematik soykirimina ugrayan ilk Millet Türklerdir.Kafkasya Balkanlar son örnek Cin ama kimse konusmaz Türk olduklari icin.

Doguya gitsen ayri der Batiya gitmeye kaksan ayri zulüm görürsün Kuzey baska dert Bati Güney bask.

Simdik kimse bana sen almanya dasin konusma demesin.Suriyeler vs nasi davrandiklarini gördüm Ukraynalarina nasil davrandini gördüm. Afd diye bir olusum 10% kemik oyu olustu bu olaylardan sonra oyu azalmaz daha da büyür.2-3 secim sonra hükümete bile girerler burda.Diger Avrupa ülkelerde durum ayni.Iskandinavya da bile durum terse döndü.

Türkiye de Suriyeli Afgan sorunu görüyorsun.Dünya ne olacak bilmiyorum.
    Yakinda dünya da birseyler patliyacak.UN bu sene ciddi kitlik cikabilir diyor afrika da ve arap Ülkelerinden durum daha betere gidiyor.Her yerde Enflasyon firliyor.
    Konu Ertan1982 tarafından (15.03.2022 Saat 13:51 ) değiştirilmiştir.
    çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Dün gece Kherson Havaalanını vurmuşlar Ukraynalılar....

Çok sayıda Rus Helikopteri pert olmuş...

Yani savaş stratejiside çok kötü Rusların...

Ordusu güçlü deniliyor ama sayısal üstünlük güç anlamına gelmiyor...

Bir yere girelim . 100 uçak , 1000 tank 10000 kişi gitsin ama orayı alalım yeterki mantığı ile iş yapıyor adamlar....

Strateji olarak hiç beğenmedim Rusları... Keklik gibi avlanıyorlar. Böyle ordumu olur ?

İşgal ilerliyor bir yandan ama maddi mnevi kaybı çok büyük olacak Rusyanın.... Kendilerini önce Ukrayna bataklıklarına sonra maddi bataklığa sürüklüyorlar haberleri yok
    Konu Faik Yılmaz tarafından (16.03.2022 Saat 10:41 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İngiltere

Putin bir Rus milliyetçisidir ve eski ajandır..Dünya'nın savaş ve siyasi tarihini de okumuş yalamış yutmuş adamdır..Almanca ve İngilizce de bilmektedir..Fakat bütün bunlar kendisinin iyi bir stratejist taktik deha ya da zeka küpü olduğu anlamını taşımaz..Ukrayna savaşındaki gelişmeler bize gösteriyor ki diktatör Putin aslında tam bir gerizekalı..

Türkiye'deki Ruskolik ve Moskof artıklarına göre bu savaşı ABD ve NATO planlamıştı haksız yere Rus topraklarını çembere alıyordu bu yüzden Putin buna sessiz ve tepkisiz kalamazdı Ukrayna'nın yahudi kökenli başkanı Rusya'yı kışkırtıyordu hatta Ukrayna'daki neonaziler Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmasının ana sebebiydi..

Savaşın ilk günlerinde Putin'in yaptığı açıklamalara dönelim..

21 Şubat 2022'de Putin ne yumurtlamış bakalım..

Ukrayna, tarihimizin önemli bir parçasını oluşturuyor. Ukrayna aslında Doğu Rusya topraklarıdır.”

“Ukrayna devletini Rusya kurmuştur.”

“Benim düşüncelerim tarihi gerçeklerden ibaret.” (Savaş tarihini iyi yetiştirilmiş bir Rus milliyetçisi olduğu için iyi biliyor.)

“Ukrayna, ABD kolonisidir. Hükümetinin başında ise kuklalar vardır.”

“18. yüzyılda, Osmanlı İmparatorluğu’ndan alınan bölgeye (şimdi Kırım ve Ukrayna’nın Karadeniz kıyıları) ‘Novorossiya’ (Yeni Rusya) adı verilmişti. Bu kıyıları Türklerden biz koruduk.”

Şuraya da tarihsever Putinciğinizin ilgili açıklamalarının tamamını yayınlayan linki iliştireyim..https://www.mirahaber.com/putin-18-y...k-1114993.html

Evet tarihte Ukrayna diye bir devlet olmadığını Ukrayna topraklarını Türklerden Rusların koruduğunu kendi ulusuna seslenerek anlatan Putin aslında içindeki yayılmacılık aşkını dışarı atıyor ve dilinin altındaki baklayı bir "Çar" edasıyla çıkarıyor..Adamın Rus ekonomisi akamete uğrarmış zarar görürmüş Rus halkı sersefil olurmuş dünya kamuoyunda Rus devletinin itibarı zedelenirmiş siviller ölürmüş ölmezmiş gibi zerre düşüncesi olmadığı gibi zeytinyağı gibi üste çıkıp savaşın haklı bir seçenek olduğuna dair tarihsel örnekler verdikten sonra suçu ABD ve NATO'YA atarak kamufle olma çabası da gerizekalıların yapacağı bir iştir..İnsanları gerizekalı yerine koymaya çalışan bir gerizekalıdır bu Putin..

Bu sabah haberlerden öğrendiğim kadarıyla 7. Rus generalini de yok etmiş Ukrayna ordusu..7 tane general bu az değil..Karizmayı çizdirdi Rusya..

John Lennon

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Özkan SÜMER

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Rus ordusu Buça'dan temizlendi, 410 ceset bulundu!

Ukrayna'nın başkenti Kiev'e yakın mesafede bulunan Buça kenti Rus askerlerden temizlendi. Ukrayna'dan yapılan açıklamada kentin sokaklarında ve bazı evlerde 410 sivilin cansız bedenine ulaşıldığı belirtildi.

Büyük kayıplara uğrayan oraya yığdığı 150 bin kişilik ordunun %20 sini ölü ya da yaralı olarak kaybeden 8'i general olmak üzere üst düzey subay kırımına uğrayan Rusya vahşi bir hayvan gibi önüne gelene saldırıyor... Kadın , çocuk , masum demeden öldürüyor... Zalim Abd'yi eleştireceğim deyip en az onun kadar zalim Rusyayı savunan , iyilik perisi gibi göstermeye çalışanlar umarım bu gerçeği görürler...

görüntülerde var ama ne yüreğim ne de midem kaldırmıyor...

Rabbim tüm zalimleri helak eylesin

Nereden
    Almanya

Ruslarin amiral gemisi batti.
    Gayri resmi olark Karadeniz Filosu islevini kaybetti.Diger kruzvörler gelmese.
    Buda bize ve Montrö ne kadar uyguluyacagiz ona bagli.
    Her taraftan Baski yeriz simdi.

Putin ne kadar daha rezil olacak.
    Dogu saldirisi icin birlikleri topluyorlar ve yerlestiriyorlar.
    Bu da basarisiz olursa bu deliler Atom bombasi atar.

Iran Rusya alayi kolpa bunlarin.
    Cin de sayi olarak fazla ama nitelik olarak fazla bir numarasi yok o milyonlar ile numarasi olmasina gerekte yok tabi.
    Konu Ertan1982 tarafından (15.04.2022 Saat 00:01 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Bugüne kadar 8 generalini kaybeden Rusya bugünde 1 korgeneralini kaybetmiş....

184 metrelik kocaman bir gemiside batırılmış....

Ukraynanın rakamları biraz mübalağalı olsada en az 10 bin civarı ölüsü ve bunun en az 2 katıa yaralısı var Rusyanın....

ekipmanlarını saymıyorum bile....

yahu koskocaman Rus Ordusunun geldiği duruma bak....

düştüğü duruma bak....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Rusya'nın Ukrayna'daki askeri kayıplarına ilişkin gelen açıklamalar her defasında birbirinden farklı oldu. Ukrayna'dan yapılan açıklamalarda, ölen Rus askerinin sayısı yüksek verilirken, Moskova ise bunun karşılığında çok daha düşük rakamlar açıkladı. "Hangisi doğru?" sorusu kafa karıştırırken, savaş yanlısı bir Rus gazetesi, Savunma Bakanlığının "itiraf" gibi açıklamasına yer verdi. Paylaşım kısa sürede silinse de açıklanan sayı gündeme oturdu...

Ukrayna işgalini destekleyen Readovka gazetesi, Rusya Savunma Bakanlığının bir açıklamasına yer verdi. Bakanlığın, "13 bin 414 askerin öldüğünü ve 7 bin askerin kayıp olduğunu" kabul ettiği yönündeki haberi aktaran gazete, paylaşımı kısa süre içerisinde sildi. Haberde ölen Rus askerleri için "Telafisi mümkün olmayan kayıplar" ifadesi kullanıldı.

Rusya Ukrayna'ya acı çektirirken kendisinede büyük acılar çektiriyor. Rabbim tüm zalimleri helak eylesin

Nereden
    Almanya

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rusya'nın Ukrayna'daki askeri kayıplarına ilişkin gelen açıklamalar her defasında birbirinden farklı oldu. Ukrayna'dan yapılan açıklamalarda, ölen Rus askerinin sayısı yüksek verilirken, Moskova ise bunun karşılığında çok daha düşük rakamlar açıkladı. "Hangisi doğru?" sorusu kafa karıştırırken, savaş yanlısı bir Rus gazetesi, Savunma Bakanlığının "itiraf" gibi açıklamasına yer verdi. Paylaşım kısa sürede silinse de açıklanan sayı gündeme oturdu...

Ukrayna işgalini destekleyen Readovka gazetesi, Rusya Savunma Bakanlığının bir açıklamasına yer verdi. Bakanlığın, "13 bin 414 askerin öldüğünü ve 7 bin askerin kayıp olduğunu" kabul ettiği yönündeki haberi aktaran gazete, paylaşımı kısa süre içerisinde sildi. Haberde ölen Rus askerleri için "Telafisi mümkün olmayan kayıplar" ifadesi kullanıldı.

Rusya Ukrayna'ya acı çektirirken kendisinede büyük acılar çektiriyor. Rabbim tüm zalimleri helak eylesin
    Ölen cogu asker Türki askerler.Rus köpekleri gene azinliklari ön saflarda harciyor.Onun iin kac bin öldü önemli degil geldikleri yerde yeterince et var onlara göre.Buca da katliam yapan birlik gene azinliklardan olusan bir birlikti.

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

ukrayna batıdan aldığı destekle ayakta duruyor. yoksa sadece kendi imkanları ile ruslar'ın karşısına çıksalar ülkenin anahtarını vermek zorunda kalırlardı. bence putin haklı.

Çağlar Güleryüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Batı merkezli haberleri izleyerek bu savaşı anlayamazsınız arkadaşlar.
    Rusya'yı ve tarihini de bilmeden yine bu savaşı anlayamazsınız.
    2010-2011 Sezonu Tertemiz Şampiyonu Trabzonspor !

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

ukrayna batılı ülkelerin silah desteğini almasa ülkeyi rusya'ya teslim etmişti şimdiye kadar. rusya'nın kaybedecek bir şeyi yok. adamlar sscb zamanında o kadar kayıp vermelerine rağmen savaşmaya devam etmişlerdi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)