Sonu: Man Yldz?

Katlmc says
166. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Uurcan akr

3 1.81%
  • Bruno Peres

1 0.60%
  • Stefano Denswil

54 32.53%
  • Vitor Hugo

1 0.60%
  • Tymoteusz Puchacz

1 0.60%
  • Emmanuil "Manolis" Siopis

4 2.41%
  • Dorukhan Tokz

2 1.20%
  • Abdulkadir mr

1 0.60%
  • Anthony Nwakaeme

1 0.60%
  • Edin Vića

89 53.61%
  • Andreas Cornelius

6 3.61%
  • Berat zdemir

0 0%
  • Yusuf Erdoan

0 0%
  • Serkan Asan

3 1.81%
  • Djaniny

0 0%
  • Anastasios Bakasetas

0 0%
Sayfa 8 Toplam 71 Sayfadan BirinciBirinci ... 6 7 8 9 10 18 58 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1774 adet sonuctan sayfa basi 176 ile 200 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Sper Lig 24. Hafta | Trabzonspor 1 - 0 Kasmpaa | Ma Sonucu

Gkhan Balc - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.10.2017
    Nereden
    Bursa
    Ya
    33

Alnt memozcan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    bize ne bundan anlamadm.. ona bakarsan afrika kupas da vard.. bari ziraat malarn bu hafta sonu oynatsalard..
    Dnya kupas elemesi galiba. Boku kmaya balad bu milli malarn zaten. Bize ne yi getim ne kadar kii ilgileniyor merak ediyorum. Futbolcular daha fazla ma yapsn daha fazla organizasyon olsun diye grup stne grup ma stne ma yapyorlar. Belli ki oyuncular da gitmek istiyor ya da tepkiden ekiniyorlar ama bu gerekten salkl bir ey deil. Bana kalrsa milli malar da olimpiyatlar gibi herkesin katlmyla drt ylda bir yaplsa dnyadaki her takmn katlmyla drdnc yl iinde elemeleri yaplp yaz aylarna da 32 takm braklsa yeterli olur.
    OMAE WA MOU SHINDEIRU...

yelik tarihi
    27.01.2013
    Nereden
    Almanya

Bakin arkadaslar Kfr etmek icin buraya gelen insanlarin ettikleri kfrlerin altinda yatan en nemli sebep onlarin kendilerini rahatlatmasi falan degil! Bu insanlar butr seyleri yaparken gayet bir amaca hizmet ederek yapiyorlar.
    benim uzun zaman gzlemledigim sey su ki, bu sahislarin bircogunun asil amacinin buraxi toksik bir grup haline getirmek, taraftarlar arasinda anlasmazliklar kavgalar yaratmak, insanlara kendi dsnceni normal yoldan anlatmak cok zordur pzellikle bir insan egitimsiz ise, kendi bildigi dogruyu genel dogru olarak kabul ediyorsa, dili zayifsa o insana ulasmanin yolu onun kullandigi dili kullanmaktir! Yani Kfr, sinkaf vs. bu yolla rnek vermek gerekirse oyuncularin taraftar gznde degersizlestirilmesi, onlarin hedef tahtasi haline getirilmesi amaclaniyor olabilir. Syle ki, baktimiz zaman belirli araliklarla belirli futbolcular hedef tahtasina dnyor. ilk baslarda corneilus, sonra abdulkadir daha sonra Djaniny sonrasinda Bakasetas vs. ve bu yapilanlari ben saldiri olarak niteliyorum. Hatta bir ara Avci icin denendi bu burada! Birden btn oklar avciya yneltilmisti! Hoca bu isi bilmiyora kadar getirildi isler ve bu basarili olsaydi, yani avci elestirileri kitle tarafindan kabul grseydi o zaman ona da kfr,er baslayacakti.

Yani demem o ki bu isler sadece kfr deyip gecilecek isler degil!

bazen bu forumda ayni anda 700-800 aktif ye grntleniyor, tabi Google analytics ile ya da benzer bir App ile arka planda olani biteni gzlemlemek daha kolay ve daha kesin kanilara varmak mmkn ancak sayet bunlar incelenirse ortaya cikacak sonuc daha detayli gzlemlenebilir olabilir.

Irkcilik konusu benim icin ve umuyorum burada aktif olan herkes icin cok hassas bir konu.
    Trkiyede yasayan insanlar bizde irkcilik olmaz vs. syleminin arkasina siginiyorlar ancak biliyoruz ki trkiyede tekine karsi cok derin bir irkcilik var, irkcilik, diskrimine edilen bireyler ve gruplar mevcut. Syle dsnn bu lkede yunan, ermeni, yahudi, rus, arap, laz kelimeleri syleyis bicmine, cmlenin icinde, kullanilanilan cmleye gre kendi anlamlari disinda kullanildiginda irkcilik ve diskrminasyon barindiriyor.rizeli olmak tncelili olmak,trabzonlu olmak dahi o insanlarin diskrimine edilmesine yolacabiliyor. diyeceksiniz ki bunlar cok ufak seyler! Bence degil! Asil bunlar btn bu carpik yapinin temelini olusturan kck ancak nemli noktalar.

Biz burada birarada duran insanlar olarak bir konsens gelistirip en azindan bu platformda buna karsi nlemler almak,alabilmek zorundayiz.

Buna tepki verilecekse ,beraber vermek zorundayiz. Hani dik oyna, dik dur diyoruz ya! Bizler tam da bu noktada dik durmak dik oynamak zorundayiz. Oyunu oynarken Fair Play diyorsak oyunu seyrederken de Fair Playe uymak zorundayiz, uymayanlari aramizdan temizlemek ve nce kendi icimizde dsncelerimizi, duygularimizi,sevincimizi paylasabilecegimiz temiz bir ortam yaratmak zorundayiz.

adilo bebe - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.06.2015
    Nereden
    stanbul

Djanini, Koita, Kouassi ve Enes'in gelmesi ile yedek kulbesi hcum anlamnda ilk kez bu kadar zengin olacak bu yl sanrm. Evimizde st ste iki maa kacaz ve bu ma Konyaspor ma ncesi ok ama ok kritik. Kasmpaa son haftalarda kta olan bir takm. Biraz Galatasaray manda dikkat ettim M.Fall gl ve iyi bir oyuncu. Bozok bulduunda atan tipten. Onun dndaki oyuncular tam grev adamlar.

Son yllar Kasmpaa malarnn ou goll geiyor. Umarm kazanan biz oluruz.
    nsan kaImann tek yoIu, insanIk d bu sisteme kar savamaktr.
    Karl Marx
    анархія-мама

mrKaradeniz61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2015
    Nereden
    Trabzon

Ben olsam ierdeki tm malara ortasahaya sadece Hamsiki koyarm gerisini hep hcum oyuncularyla kurarm. Mnal hocam yle yapard fena deildi.

yelik tarihi
    24.02.2007
    Nereden
    zmir
    Ya
    57

GS mann anlam kazanmas iin bu man kazasz geilmesi gerekiyor. Bu mata zellikle kanatlara ok i decek. Kasmpaay gbekten delmeye alrsak her dnen top bize tehlike olarak yazar. Ve Cornelius bu ma ileride tek braklmamal mutlaka ikinci bir forvetle desteklemeliyiz. GSnin yapt hataya dmeyelim. En iyi defans hcumdur mantn uygulacamz en iyi rakip Kasmpaa.
    Rabbim sana binlerce kr ki! Beni bu renklere tutkun bir kulun olarak yarattn...

kayseriliyiz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.01.2011
    Nereden
    Fransa
    Ya
    39

Iki kader ma oynayacaz, eer 6 puan yaparsak tnelin ucundaki grrz.
    Ama bu mac zor geecek bu kesin, hem lider olmamz, hem rakibin u an ki form durumu, hemde malum camiaya yaknl beni ok korkutuyor.

Envoy de mon Redmi Note 9 Pro en utilisant Tapatalk
    son basamagi lm olan bir merdivendir hayat

Onur Eretin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.12.2016
    Nereden
    Trabzon

Alnt kayseriliyiz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Ama bu mac zor geecek bu kesin, hem lider olmamz, hem rakibin u an ki form durumu, hemde malum camiaya yaknl beni ok korkutuyor.

Envoy de mon Redmi Note 9 Pro en utilisant Tapatalk
    Ben ok zorlanacamz dnmyorum.

Maestro Hamsik dnyor,ksa srede form tutar.

Kouassi geliyor.Sa kanat,sol kanat ve santrafor oynuyor.yi bir alternatif olacak.

Nwakeame Covidden dolay antrenman yapamad.Ksa srede form tutar,patlama yapar.

Djaniny sa kanat ve santrafor hattnda mkemmel bir alternatif olacak.

Bakasetas iki matr form tutmaya balad.Patlamaya hazr bomba kvamnda uan.

Cornelius formunun zirvesinde.

Bruno Peres ofansif anlamda izin verilince inanlmaz katk vermeye balad.

Visca Peresin desteiyle ok pozitif iler yapyor,tek paslarda ok etkili.

Uurcan muhteem performans gsteriyor.

Dorukhan iyi mcadele ediyor,elinden geleni yapyor.

Puchacz form tutacak yava yava.

Ahmetcan umut veriyor.

Taha gelecek,potansiyelli ocuk.

thehell61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.11.2007
    Nereden
    Zonguldak
    Ya
    34

Kasmpaa Kayseri'ye ok bask kurup goller bulmad. lki kendi kaleye gol, ikincisi iki kayseri'linin topa mdahale edememesinden kaynakl sama bir bireysel hata ve nc de kontradan. Bizim byle fahi hatalar yapacamza ihtimal vermiyorum. Hatay mandaki gibi bir balang bekliyorum takmdan. Eer eksikler olmazsa taraftarnda desteiyle kazanrz bu ma.

---------Uurcan---------
    Peres--Ahmetcan--Hugo--Puha
    -----------Hamsik---Doruk------
    Visa------Bakasetas-----Wakame
    ------------Golnelius-------------

Muhtemelen bu 11 sahada olur. Wakame yine gs mandaki gibi kt oynarsa 2. yar Djanini girer, bu kez kulbe daha kuvvetli olacak. Eer skoru ilk yarda alrsak da Cornelius-Djanini deiiklii olur 2. devre. Sonradan da Koita ve dierleri oyuna dahil olur. Eer yetiirse Koussi' nin de 2. yar sonlarnda sahaya girmesini bekliyorum.

Onur Akyz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.05.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    41

Aklamay ok ge ve yetersiz buluyorum.

Yine de hibir aksiyon almamaktan bir nebze de olsa iyidir.

Sadece rklk ve kfr deil zellikle ma esnasnda bir ksm da srekli olarak forumu terrize eden 10 kiiye yakn bir topluluk var. Bunlar tespit edip gereken cezalar verilmeli diye dnyorum.

Dnem dnem forumun kalitesi iyice dyor bunu yllar boyunca yaadk. Bu seviye, bir srecin sonunda dyor. te bu topluluk sistematik bir ekilde kfrlerini, hakaretlerini, olumsuz dncelerini ve dier yelerin sinirlerini ypratacak sama sapan dncelerini tekrar tekrar yazarak forumu ekilmez bir yer haline getiriyorlar.

Adam abuk sabuk bir ey yazyor sonra br ona bir ey diyor o ona baka abuk sabuk bir ey diyor, dieri katlyor br mdahil oluyor vs forum berbat bir yer oluyor.

Yahu adam yok bu takm ampiyon olamaz, avc loser ile bu i olmaz, o olmaz bu olmaz srekli byle eyler yazmay huy edinmi. Sonra da hibir ey olmam gibi yazmaya devam ediyor. Bu dedikleri sorulunca da ben o anki heyecanla yazdm filan diyor. Kolayn bulmu.

Ya kardeim kfr, rklk tamam bunlarn cezasn veriyorsun ama bu ekilde kt niyetli olan, sistematik olarak takma, hocaya ve ynetime dmanlk eden srekli olumsuz eylerle burada morali bozan ve sinirleri ypratan insanlar var..

Bunlar da tespit edip cezasn verin kardeim isterseniz listeyi yazp ulatralm size.
    10-Abdlkadir mr

----------8---------

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    39

-----Uurcan---------
    Peres--Ahmetcan--Hugo--Puha
    -----------Siopis---Doruk------
    Visa------Hamsik-----Wakame
    ------------Golnelius-------------

Defansif ortasahay salam tutup kanatlardan akalm.
    zkan SMER

alperrr - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.08.2012
    Nereden
    Ordu

"argo kullanmlarda ve rklk vb. uygun olmayan hallerde"

bence yanl bir aklama olmu ...maalesef..
    argo ile rklk ayn kefeye konulamaz ki..

rklk iin 1 ay 2 ay cezalar ok iyi ..hatta ynetimin bu cezalarda vereceine eminim..

ama argo iin daha etkin cezalar sunulmal ve gerektende uygulanmaldr..
    argo iin 2 gn 4 gn 7 gn bu ekilde katlanr olmal falan filan ..

sistematik olarak kulbe dman gibi daranlar fikrinede katlyorum..
    uyar ..knama gibi 1 gn 2 gnlk cezalar olmal..bu tiplerede..
    Konu alperrr tarafndan (27.01.2022 Saat 23:05 ) deitirilmitir.
    samanyolu yerine rafet el romann ampiyonluk iin yazd arks sylenebilir:..metehants

Forum Yneticisi Cem Balc - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara

Alnt alperrr Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    "argo kullanmlarda ve rklk vb. uygun olmayan hallerde"

bence yanl bir aklama olmu ...maalesef..
    argo ile rklk ayn kefeye konulamaz ki..

rklk iin 1 ay 2 ay cezalar ok iyi ..hatta ynetimin bu cezalarda vereceine eminim..

ama argo iin daha etkin cezalar sunulmal ve gerektende uygulanmaldr..
    argo iin 2 gn 4 gn 7 gn bu ekilde katlanr olmal falan filan ..

sistematik olarak kulbe dman gibi daranlar fikrinede katlyorum..
    uyar ..knama gibi 1 gn 2 gnlk cezalar olmal..bu tiplerede..
    Argo yazlarda hi ceza vermeden mesajlar sildiimiz zamanlar oldu.Katlayarak ksa gnlerde cezalar verdiimiz oldu.Sizin deindiiniz gibi.Ancak kimsenin ne umursad var ne de dikkate ald.Dolaysyla artk baka are kalmad.Uzun soluklu ve sresiz cezalar uygulayacaz.
    • Forumumuza destek iin ltfen gnlk olarak reklamlara tklayalm.

• Forum Kurallarna aykr her trl durumu ltfen butonunu kullanarak ynetim ekibine raporlaynz.

yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara

Alnt Onur Akyz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Aklamay ok ge ve yetersiz buluyorum.

Yine de hibir aksiyon almamaktan bir nebze de olsa iyidir.

Sadece rklk ve kfr deil zellikle ma esnasnda bir ksm da srekli olarak forumu terrize eden 10 kiiye yakn bir topluluk var. Bunlar tespit edip gereken cezalar verilmeli diye dnyorum.

Dnem dnem forumun kalitesi iyice dyor bunu yllar boyunca yaadk. Bu seviye, bir srecin sonunda dyor. te bu topluluk sistematik bir ekilde kfrlerini, hakaretlerini, olumsuz dncelerini ve dier yelerin sinirlerini ypratacak sama sapan dncelerini tekrar tekrar yazarak forumu ekilmez bir yer haline getiriyorlar.

Adam abuk sabuk bir ey yazyor sonra br ona bir ey diyor o ona baka abuk sabuk bir ey diyor, dieri katlyor br mdahil oluyor vs forum berbat bir yer oluyor.

Yahu adam yok bu takm ampiyon olamaz, avc loser ile bu i olmaz, o olmaz bu olmaz srekli byle eyler yazmay huy edinmi. Sonra da hibir ey olmam gibi yazmaya devam ediyor. Bu dedikleri sorulunca da ben o anki heyecanla yazdm filan diyor. Kolayn bulmu.

Ya kardeim kfr, rklk tamam bunlarn cezasn veriyorsun ama bu ekilde kt niyetli olan, sistematik olarak takma, hocaya ve ynetime dmanlk eden srekli olumsuz eylerle burada morali bozan ve sinirleri ypratan insanlar var..

Bunlar da tespit edip cezasn verin kardeim isterseniz listeyi yazp ulatralm size.
    Dediiniz gibi belli zamanlarda forumu negatif ynde maniple edenler var.Ama herkes olumlu dnmek ya da olumlu yorumlar yapmak zorunda deil.Bununla ilgili konu d ve srekli ikili tartmalara girenler ile de ilgili duyuruda bulundum.

ncelikle admlarmz bu ynde olacak,takip ediyor olacaz.ikayetlerin farkndayz,her raporu tek tek okuyoruz.

Tm hususlarda ikayet,neri vb. iin aadaki baln kullanmanz rica ederim.

https://forum.bordomavi.net/showthre...vi-net/page265
    Konu Cem Balc tarafndan (27.01.2022 Saat 23:13 ) deitirilmitir.

• Forum Kurallarna aykr her trl durumu ltfen butonunu kullanarak ynetim ekibine raporlaynz.

thehell61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.11.2007
    Nereden
    Zonguldak
    Ya
    34

Irklk yapan adam iin 2-3 ay az bile. Tamamen banlanmas en mantkls. Bu bir insanlk suudur.

yusufdinyo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.07.2014
    Nereden
    Afyon
    Ya
    28

Hadi bir seviyeli tartma balataym Berat zdemir stoper oynayabilir mi bu yoklukta ben en az Hseyin kadar oynayacan dnyorum ayrca nmzde Okay Yokulu rnei var bence denenebilir gibi duruyor

yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara

Alnt thehell61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Irklk yapan adam iin 2-3 ay az bile. Tamamen banlanmas en mantkls. Bu bir insanlk suudur.
    Bu konudaki tm tepkiler yerinde ve doru.
    Ancak bu kritik sezonda taraftarlarmzn bazlar bu eylemleri man scaklyla sinirden gerekletiriyor.Eminim ki bir sre sonra piman oluyor.
    Ama bu yine de kabul edilebilir bir ey deil,asla kabul etmiyoruz.Artk rk bir sylemin de burada yazlacana ihtimal vermiyorum.

Her trl gr ve nerilerinizi aadaki balktan iletebilirsiniz.

Sefa Al - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.03.2010
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    31

Tehlikeli rakip. u lig ortamnda 5 malk galibiyet serisini kolay kolay her takm karamaz, her rakip zorlu. Ki bu seriyi 13 gol atp 3 gol yemek gibi iyi bir istatistikle yakalamlar. Konya ma ncesi kazanrz umarm.

nevzat61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.01.2010
    Nereden
    Tekirda

Alnt yusufdinyo Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Hadi bir seviyeli tartma balataym Berat zdemir stoper oynayabilir mi bu yoklukta ben en az Hseyin kadar oynayacan dnyorum ayrca nmzde Okay Yokulu rnei var bence denenebilir gibi duruyor
    Bu tkenmilik sendromu ile yedeklerde bile oynayamaz hocam..o kendinden midi kesmi..

Ben ahsen taraftar olarak hl bir beklenti iindeyim..ha bu ma dnecek, ha bir sonraki..diye diye sezon bitiyor..
    Bu dnyadaki en mutsuz insanlar, bakalarnn ne dndn taknt haline getirenlerdir.' -

Virginia Woolf

Yusuf BALCI - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.03.2007
    Nereden
    zmir
    Ya
    38

Bize hzl sa stoper lazm. Berat orta sahada bile yava kalyor. Defansta onu yerler. ikecilerin jailson'dan beter olur.

lazibere - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.12.2009
    Nereden
    stanbul
    Ya
    47

Kuma iyi diye bir tabir vardr ya, Bir futbolcu ad her ne olursa olsun, Trabzonspor gibi takma transfer olmusa elbette ki yeteneklidir ve fark edilmitir. Ama Berat veya bir baka oyuncu olsun fark etmez, zaten transfer sonras sre ile alakal. Hani bir sz vardr '' Esas Askerlik , Askerlik hizmetini bitirdikten sonra balayacak '' diye. ite futbolcu da byk takma transfer olduktan sonra esas hnerlerini gstermek iin daha fazla yorulmal ve yeteneklerini gstermeli. Bizim lke insan olarak genel yapmz u '' Bir yere kapy atmak '' deyimindeki gibi, ulatmzda hedefimize maalesef yerimizde sayklamaya ve hatta geri gitmeyi tercih ediyoruz. leri gitmeyi tercih edenlerin ne kadar idealist olduklarn gryoruz. Srekli daha yukarsn hedeflemek !!!

Futbolcu ne kadar sorumlu ise bu durumdan, Hocalar da ve yneticiler de bir o kadar sorumludurlar bu performans dklklerinden,

''dmana kmak '' tek bana bence yeterli bir olay deil, Bireysel almalar, Beslenme, Spor

ve bence en nemlisi de ETM,

Eitim yine genelleme yaparak izah edeyim, Bizim insanmzn sevmedii ve fuzuli grd eylerden biri, Zaten eitimli insanlar da sevmeyiz, )

Futbolcu eitimli olursa ki bu eitimin ierisinde , sadece futbol eitimi olmamal, Genel kltrden tutun , edebiyata kadar geniz yelpazede yetitirecein oyuncular da analitik zeka da beraberinde geliecektir. Matematik bilmeyen bir insann, Kou mesafesini, takip mesafesini, Sahay metre metre blerek alan daraltmasn vs. anlamas emin olun ok daha zordur. Elbette futbolda ana eksen yetenektir ama yeteneklerini nasl kullanacan bilmek de futbol zekasn gerektirir.. statistiki verilere bakldnda, Futbol dnda, Yaam tarz daha donanml ve dzenli olan ve Hobi olarak kendine Entellektel bir yaam tarz seenlerin, mesleinde daha baarl olduunu gstermektedir.

Profesyonellikten kastn, sadece imzalar atlrken verilen cretlerle ifade edildii bizim gibi lkelerde maalesef profesyonel yaam konumaktan uzaklayoruz.. Milyonlar vererek aldmz bir oyuncunun bence ak hayat da takip edilmelidir. Evinde ailesinde huzuru olmayan bir oyuncunun baarl olmas elbette zorlar. Bu adan Kulplerimizin, profesyonel eitmen ve psikiyatristleri de bnyelerinde barndrmas elzemdir.

Konu Berat'tan alnca konuyu genelleyerek biraz tespit etmeye altm . Berat ve benzeri oyuncularmzn bence futbol d yaantlar takip edilmeli ve Sosyal Medya gibi alanlara girilerine snr getirilmelidir.

Bir dier husus da, Performansa dayal para kazanma sistemi daha da gelitirilmeli, Hatta Futbolcu szlemeleri, 3 aylk periyotlarda lehte ve aleyhte olma ihtimali ak olacak ekilde ak kap braklmaldr. Bu sylediim eyin, Sadece tek kulp baznda deil, FFA UEFA gibi Kurumlar tarafndan balayc hale getirilmelidir.

Bir ok gen arkadamz bilmez. ok eskiden, Futbolcu ile yaplan szlemeler, en fazla 2 yllk yaplr ve futbolcu Kulb gitmesine msaade etmedii mddete de asla bir yere gidemezdi, Yksek bonservis bedeli konur ve futbolcu adeta kulbn mal haline gelirdi. Bu durum deitirildi ve insan haklarna aykr bulunarak gelitirildi,

imdi, futbolcu Kontrat sresini doldurduktan sonra otomatikman serbest kalyor ve szleme uzatmak isterse bunu sezon ierisinde ya yapyor ya da devam edilmiyor. Byle olunca , Kulpler oyuncular ile szleme yaparken 2 senelik deil 5 yl gibi sreler ile kontrat yapmaya balad. Aldn oyuncu
    1 . sene sonunda performansnda derse yapacak bir eyin yok, Futbolcu kap gibi kontratna gvenerek, kalan sresini yatarak geitirebiliyor ve Kulpler ciddi manada zarar ediyorlar. Bu Kontratlarn yapan yneticilerimizin bir ou da sporun iinden gelme kiiler olmadndan maalesef, Oyuncunun sonraki yllarnn analizlerini yapmak gibi bir yetenekleri de olmadndan, Bir ok oyuncu iin olmadk tazminatlar ve maalar demek zorunda kalyor. Beikta da Lens, Dagls , Laji gibi oyuncular buna iyi rneklerdir. Atsan atamyorsun, satsan satamyorsun

O bakmdan, Belki uzun vadeli kontratlar ama kontratn teferruatnda, Performansa dayal, deme seeneklerinin olduu , Bir bakma her sene sonu iin yeniden cret skalasnn konuulduu , performans yksekse daha fazla deme, dm ise daha az deme eklinde maddeler konulmal. Bu ekilde, Futbolcunun , zellikle hedefsiz kalnan sezonlarda performansnn dmemesi salanm olur diye dnyorum.

Berat' m demitik) almyor, nstagramda takipi kasyor, Trabzonspor Kimlii ile top oynamaktan ziyade grselliiyle piar yapyor. Bence kendi geleceini harcyor)
    Aptallk nedir biliyor musunuz ?
    50 kurua itiin suyu, 1 liraya ieten dzene destek vermektir..

6afak Aydn1 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.09.2006
    Nereden
    Almanya
    Ya
    46

Alnt Cem Balc Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Dediiniz gibi belli zamanlarda forumu negatif ynde maniple edenler var.Ama herkes olumlu dnmek ya da olumlu yorumlar yapmak zorunda deil.Bununla ilgili konu d ve srekli ikili tartmalara girenler ile de ilgili duyuruda bulundum.

ncelikle admlarmz bu ynde olacak,takip ediyor olacaz.ikayetlerin farkndayz,her raporu tek tek okuyoruz.

Tm hususlarda ikayet,neri vb. iin aadaki baln kullanmanz rica ederim.

Adamin biri bir meclise giriyor. Meclise hanimindan korkan ayaga kalksin diye seslenince herkes ayaga kalkiyor bir kisi haric.

Meclis o kisiye dnp hayirdir sen hanimindan korkmuyormusun diye sorunca adam demiski hanimdan bahsedilince dizlerimin bagi czld ondan kalkamadim. En fazla o korkuyormus.

Olamayiz, edemeyiz, yapamayizcida bu bir kisi gibi.
    burasi trkisch.

Are you not entertained?

HOPA'LI TS'L - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.02.2012
    Nereden
    Zonguldak
    Ya
    52

Dnmesi bile kabus
    Duymam olaym renkta
    Giresun manda yediimiz gol bir daha izle
    Kendi mevkisinde bile dklen (6-8 No) adam stoperde bizi perian eder.
    2010-2011 SEZONU SPER LG AMPYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

yelik tarihi
    30.12.2007
    Nereden
    Trabzon

Ikinci yar zerinden genel bir deerlendirme yapacak olursak;

Herkesin birbirinden puan ald 4 malk bir periyot gemi.Grafik olarak sadece 3 takm srekli ykselen bir grafik sergilemi bunlar kasmpaa,gztepe ve alanya olmu.

Zirvenin evresindeki takmlardan alanya 4 mata 10 puan biz 4 mata 8 puan,bjk 4 mata 8 puan,konya 3 mata 6 puan,adana 4 ma 7 puan fb ise 4 ma 5 puan alm.

Bizim burada yle bir avantajmz var biz bu puan kadro istikrar bakmndan sancl bir dnemde topladk.Bundan sonraki srete kadro ve oyun istikrar yakalayabilirsek bu puan daha da ykselecektir.

Biraz da transfer srecine deinirsek;

Visca ve Yusuf erdoan ligden bildiimiz oyunculard yava yava takma katk vermeye baladlar.Ilk katklarn sivas manda yapacaktlar ama top izgiden knca bu gereklememiti.

Viscanin gs manda att gol her adan ok deerli bir gold.Takmmzda teknii yksek oyuncular var ama o dakikada o soukkanl vuruu Viscadan bakas gole eviremezdi.Kendisini birkez daha tebrik ediyorum.

Sol bek Puchacz da son derece dinamik ve hareketli bir oyuncu yana gre tecrbesi de iyi.Kouasisi ise henz izleyemedik yaknda onu da izlemek gzel olacak.

Bu arada Yunus Mall da yeni transfer gibi oldu.Uzun bir dnem kesik yedikten sonra imdi yeniden rotasyonda yer bulmaya balad.Fen grntde vermedi.Zaten yerli oyuncularmz arasnda bence teknik kapasitesi ve oyun gr en yksek o. Kariyerini olumsuz etkileyen fatktrler byk oranda mental ve fiziksel sebepler.

Bu arada takma katlan yeni gen oyunculara tekrardan hogeldin diyorum.Abdullah hoca bu genleri ilerleyen dnemlerde 21 kiilik kadro rotasyonuna katabilirse hem Trabzonspora hemde Trk futboluna byk iyilik eder.Bu konu da zaten hocann gemiinde nemli baarlar var.Yine gzel sonular alacana inanyorum.
    Bu genleri tecrbeli oyuncularn aralarna serpitirip onlarin glgesinde bytebilirsek muhteem bir i baarm oluruz.Enis Destan ve Batuhan Kr zaten herkes az ok tanyor.Dier genler Kerem ve Tahann da resmi ma says fen deil.Mevcut kadroda bulunan Ahmetcann da geliimi ok iyi.Ayrica Salih ile Muratcem de var.

yorumsuz6117 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.11.2008
    Nereden
    Bursa

�� #SporTotoSperLig'in ilk 23 haftasnda hcum blgesinde en ok isabetli pas yapan oyuncu: Marek Hamsik. #beINSPORTS

1️⃣ Hamsik - 292
    2️⃣ Visca - 290
    3️⃣ Hajradinovic - 263
    4️⃣ Ghezzal - 262
    5️⃣ Soner Aydodu - 258 https://t.co/B0G0WgWGfN
    I am not in danger , I am the danger..

ffrtna - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.08.2013
    Nereden
    stanbul

Alnt kayseriliyiz Nickli yeden Alnt Mesaj gster

Envoy de mon Redmi Note 9 Pro en utilisant

Tapatalk
    O halen gremedik mi ya 😀
    Eriir menzil-i maksuduna aheste giden..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)