Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 48 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Memo All-Star’da !!!

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Thumbs up Memo All-Star’da !!!

Batı Takımı’nda Denver Nuggets forması giyen Allen Iverson ve Phoenix Suns’tan Seteve Nash’in sakatlıkları sebebiyle kadrodan çıkarılmalarının ardından bir açıklama yapan NBA patronu David Stern, Utah Jazz forması giyen Mehmet Okur’u All-Star takımına aldı. Okur’un yanı sıra Seattle Supersonics forması giyen Ray Allen da All-Star’a çağırıldı. 18 Şubat’ta Las Vegas Nevada’da yapılacak ve 200 ülkede canlı yayınlanacak Doğu-Batı All-Star maçında oynayacak Mehmet Okur böylece NBA’in en büyük şovunda forma giyecek ilk Türk olarak da tarihe geçti. Bu sezon NBA’in en başarılı oyuncularından biri olan Okur takımının dün A.Hawks’ı 102-76 yendiği maçta da 19 sayı atarak yıldızlaştı.
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Aslıhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

zaten son maçlardaki performansıyla bunu fazlasıyla hakediyordu

tebrikler Memo
    Dün geçti , yarın var mı ? Gençliğine güvenme ölen hep ihtiyar mı ?
    BMN Tsira TRABZON

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

$uan, NBA com'da bir$ey yazmiyor ama...tüm türk spor sitelerinde bu habere yer veriliyor, demekki dogru...

Tebrikler Memooooooooooooo !!!
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Berberoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

http://www.nba.com/allstar2007/news/...ur_070213.html

nba.com'da var haber..

Tebrikler. Artık geceyarısı mecburen seyredeceğiz All Star maçını..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TURHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sabah yaptığım ilk işlerden birtanesi, nba.com a girip Memo'nun durumunu öğrenmekti.Çok sevindim hernekadar milli takım meslesinde bizi üzsede orada yine Türkiyeyi temsil edecek, başarılar Memo!!!

Nereden
    Hakkari

Bende bu sabah haberlerde öğrendim; bu kadar uzak kalmışım demekl olaya... Mükemmel bir şans memo için...

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tebrikler Mehmet; "Sevgililer" gününde olması ayrı bir anlamlı, Türkiye'nin sevgisi senle, başarılarının devamını diliyorum
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Dursun Ali Bahçekapılı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Milli takıma gelmemesini hala affetmiyorum bu yüzden NBA Allstar macında oynamasına sevinmedim acıkcası da Memoyla milli takıma gelmemesinden sonra ilgilenmiyorum
    İki renk ve Asalet Bordomavi.net

h@msi61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

bakalım all-stara da sakatım filan diye katılmamazlık yapıcak mı.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

süper ötesi bir haber bu yaaaa.helal olsun mehmet okura....

Ba®ış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

gurur verici bir olay Mehmet Okur u tebrik ediyoruz inşallah her sene seçilir All-Star a oynayıp oynamaması önemli seçildi ya o bize yeter ama oynarsa da süper olur

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hayat61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Mehmet Okur: "Çok mutluyum.."

Bu yıl 56.'sı düzenlenecek olan 18 Şubat'taki All-Star maçına seçilen milli basketbolcu Mehmet Okur, "All-Star seçilmek hakikaten büyük bir onur" diyerek, şu an çok mutlu olduğunu söyledi..

Mehmet Okur, www.memo13.com adlı kişisel internet sitesine duygularını açıkladı.

Batı da All-Star seçilmenin çok zor olduğunu anlatan Mehmet Okur, şöyle konuştu:
    "Ama hiç yılmadan çok çalıştım, Allah da yardım etti. Marcus Camby, Zach Randolph, Elton Brand, Pau Gasol, Chris Paul ve tabii ki takım arkadaşım Deron Williams seçilmiş olsaydı, kimsenin fazla bir itirazı olmazdı. Utah Jazz kulübüne, takımın sahibi Larry Miller, genel menajer Kevin O'Connor, koç Jerry Sloan, asistanlar Phil Johnson, Tyrone Corbin, Scott Layden, Mark McKown ve ne zaman ağrım olsa, ne zaman sakatlansam, ne zaman hastalansam yardımıma koşan Gary Briggs ve Jazz ailesinde çalışan herkese teşekkür ederim. Kendimi çok şanslı hissediyorum."

NBA kariyeri boyunca iki çok özel organizasyonda forma giyme şansı yakaladığını anlatan Mehmet Okur, sözlerine şöyle devam etti:
    "Detroit Pistons ile ilk şampiyonluğumu yaşadım, orada çok özel 2 sezonum geçti. Şimdi Salt Lake City'de üçüncü sezonumda hem ben, hem eşim Yeliz kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Las Vegas'da Mehmet Okur olacak ama orada hem ülkemi, hem çok zor geçen zamanlarda bile desteğini benden esirgemeyen ailemi ve dostlarımı, Türk basketbolunu, Utah Jazz'ı ve takım arkadaşlarımı temsil edeceğim. Carlos Boozer All-Star seçilmişti ve fazlasıyla hak ediyordu. Deron Williams seçilemedi ama bizim takımımız için bir All-Star'dan bile daha önemli. Deron seçilseydi benim için yine onur verici olacaktı, çünkü benim seçilmem de onun çok büyük payı var, o seçilseydi benim de büyük payım oldu diye düşünecektim. Andrei Kirilenko, Derek Fisher, Matt Harpring, Gordan Giricek, Paul Millsap, Jarron Collins, Ronnie Brewer, C.J Miles, Dee Brown, Rafael Araujo, hatta şu an NBDL'i kasıp kavuran Roger Powell'a hepsine çok şey borçluyum. Jazz seyircisi de her zaman beni kendime özel hissettirmiştir. Onların desteği olmadan takım olarak geldiğimiz noktaya gelemezdik."

Mehmet Okur, asıl hedefinin Utah Jazz'ı başarıya ulaştırmak olduğunu ancak All-Star'da ülkesini ve kendisini destekleyenleri en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi.

All-Star maçında forma giymenin büyük bir onur olduğunu anlatan Okur, şöyle konuştu:
    "Ancak bu sezon hedefimiz belli. Kuzeybatı Gurubunu kazanmak, play-off'larda en iyi şekilde Utah Jazz'ı temsil etmek ve gidebileceğimiz en son noktaya kadar her şeyimizi vererek oynamak. Sezon öncesi kimse bize fazla şans vermiyordu ama çok güzel bir takım oluşturduk. Herkes herkesin sırtını, arkasını kolluyor. Birimiz düştüğümüz de bir diğeri hemen onun yerini alıyor, onun kalkmasına yardım ediyor. Hiç bir zaman kişisel başarıların, takım başarılarından daha önemli olduğuna inanmış biri değildim. Takımım için ne faydalıysa onu yapmaya çalıştım. Bu ödül de ne kadar doğru düşündüğümün bir göstergesidir. Bu onurun kariyerimde bir başlangıç olacağını, daha çok çalışarak takım arkadaşlarımla birlikte Utah Jazz'ı NBA şampiyonluğuna kadar taşımak için elimizden geleni yapacağımızı söylemek istiyorum. Beni hiç bir zaman yalnız bırakmayan Türk basketbolseverlere bu All-Star'ı armağan ediyorum"

Mehmet Okur son olarak eşi Yeliz Okur'a da kendisine olan desteğinden dolayı teşekkür ederek, "Şans meleğim, her zaman yanımda olan, yorgun olduğumda enerji kaynağım, moralsiz olduğumda moral kaynağım, ağrılarım olduğunda ilacım, beni hep destekleyen eşim Yeliz'e teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.
    “Nerelerin aktığını tek tek bildiriniz...” “Efendim, musluklar hariç her yan akıyor!"Artık sadece musluklar akacak...
    Sizler var ya .....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hayat61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Çok sevindim.Çalışmasının karşılığını aldı.
    “Nerelerin aktığını tek tek bildiriniz...” “Efendim, musluklar hariç her yan akıyor!"Artık sadece musluklar akacak...
    Sizler var ya .....

Recep Çaltepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

TÜRKİYE'NİN SEVGİLİSİ ALL-STAR'DA!

Mehmet Okur All-Star oldu. Allen Iverson'ın bileğindeki ve Steve Nash'in de omuzundaki sakatlıklarla kadrodan çıkmalarının ardından NBA patronu David Stern yerlerine geçecek isimleri belirledi. NBA'de Utah Jazz forması giyen milli basketbolcu Mehmet Okur All-Star takımına alındı ve Okur All-Star'a seçilen ilk Türk olarak da tarihe geçti.

14 Şubat 2007, 01:03

(Ajansspor Dış Haberler Servisi)

Mehmet Okur All-Star'a seçilerek adını en iyiler arasına yazdırmayı başardı..

All-Star Batı Takımı'nda Denver Nuggets forması giyen Allen Iverson'ın bileğindeki ve Phoenix Suns'dan da Seteve Nash'in omuzundaki sakatlık sebebiyle kadrodan çıkmalarının ardından NBA patronu David Stern son sözü söyledi ve Utah Jazz forması giyen Mehmet Okur'u All-Star takımına aldı. Okur'un yanı sıra Seattle SuperSonics forması giyen Ray Allen da All-Star'a çağırıldı.

18 Şubat'ta Las Vegas Nevada'da yapılacak olan ve 200 ülkede canlı yayınlanacak olan Doğu-Batı All-Star maçında forma giyecek olan Mehmet Okur böylece dünyanın en büyük basketbol organizasyonu olan NBA'in en büyük şovunda forma giyecek ilk Türk olarak da tarihe geçti.

Öte yandan All-Star haftasonundaki Yetenek Oyunu'nda da yer alan ancak sakatlandığı için çıkmak zorunda kalan Steve Nash'in yerine Yetenek Oyunu'nda New Orleans/Oklahoma City'den Chris Paul mücadele edecek.

MEHMET OKUR TARİHE GEÇTİ
    Mehmet Okur All-Star'da forma giyecek ilk Türk ve Urah Jazz tarihindeki 10. oyuncu olarak tarihe geçti. BU sezon Jazz'dan All-Star'a alınan 2. isim olan Okur böylece Batı Karması'nda takım arkadaşı Carlos Boozer ile birlikte oynayacak.

NBA'de 5. sezonunda olan Okur için bir ilk olan All-Star, NBA'in dolayısıyla da dünyanın en iyilerinin bir araya geldiği basketbolun en parlak organizasyonu.

Jazz'ın 51 maçının tamamına çıkan Okur bu maçlarda, 18.2 sayı, 7.4 ribaunt ve 2.0 asist ortalamasıyla mücadele etti. Jazz'ın hem sayı hem de ribaunt ortalamalarında 2. sırada yer alan Okur bu sezon tam 15 maçı double-double ile tamamladı. Jazz'ın 3 sayı lideri de olan Okur 238 3 sayılık atış denemesinde 92 isabet bularak .387 ortalama tutturdu. Okur bu ortalamayla kendi fiziğinde NBA'de böyle bir üç sayılık yüzdesi tutturan tek oyuncu konumunda.

Bu sezon NBA'in en başarılı oyuncularından biri olan Okur tam 28 kez ya maç sonunda, ya da maçı beraberliğe taşıyan sayılarda tam 28 kez ön plana çıktı ve takımını kurtaran isim oldu. Okur ayrıca 4 maçta da son 40 saniye içinde kaydettiği basketlerle takımını galibiyete taşımayı başardı.

NBA'in aynı zamanda en istikrarlı isimlerinden biri olan Okur bugüne kadar tam 231 maça peş peşe çıkarken bunlardan 213'ünde Jazz formasını taşıdı. Okur bu ortalamayla da NBA'de basketbolcular arasında 5. sırada yer aldı.

Jazz tarihinde All-Star'a seçilen 10. isim olan Okur'dan önce Salt Lake takımından All-Star'a giden isimler; Boozer, Adrian Dantley (1980-82, ‘84-86), Mark Eaton (1989), Rickey Green (1984), Andrei Kirilenko (2004), Karl Malone (1988-02), Pete Maravich (1977-79), Len “Truck” Robinson (1978) ve John Stockton (1989-97, ‘00) oldu..

Boozer ile Okur'un 2007 All-Star'da birlikte olması aynı zamanda 2000'de Malone-Stockton ikilisinden beri Jazz için de bir ilk oldu.

www.ajansspor.com

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Gerçekten çok özel bir gelişme. Tebrikler Mehmet.

Maç hangi gün ve kaçta idi bu arada. Kaçırmamak lazım...
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Nereden
    Trabzon

Selam

Mehmet'in bu yorumlarına en adaplı tepkim "afkursun".Milli takıma gelmemek için türlü bahaneler üretip sonra da vatanım için vs. diye beylik laflarla saçmalamasın...
    Türk sporunun en çok kazanan adamı şu an itibariyle ne yapıyorsa kendi kariyeri için yapıyor.Mehmet'i çok seviyordum ama "Milli takım maçlarını t.v.den izlemek seni üzüyor mu?" sorusuna verdiği "hayır" cevabı onu benim gözümde bitirdi...
    Mehmet ne yapıyorsa kendi kariyeri için yapıyor Allah var iyi de oynuyor...Konunun memleketle uzaktan yakından bir alakası yok bence.Sudan'lı "Bol",Nijerya'lı Olajuwan Nba'de oynadı da memleketlerinin başı göğe mi erdi?
    O kendi yolunu çizdi hayatta başarılar ama ya çemberin içindedir ya da dışında.Dışındayken içerideymiş gibi davranması çok ayıp!!!
    İyi oyuncu maç,büyük oyuncu şampiyonluk kazandırır. M.J.

frango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

evet gerçekten çok gurur verici bi olay performansı ile bunu hak etmişti zaten tebrikler memo hep böyle devam et...
    sorma neden...
    hamiiiiiii mandıralıııııııı...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Miraç Atalay Çiftçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Tebrikler Memo...

Türkiye seninle gurur duyuyor...
    Trabzonspor kültürünü yaşa, yaşat, öğret...
    İşte BMN!*

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Berberoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

2007 All-Star maçı bu haftasonu Pazar'ı Pazartesi'ye bağlayan gece saat 03:00'dan itibaren NTV'den canlı yayınlanacak.

Erkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

Alıntı Berberoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2007 All-Star maçı bu haftasonu Pazar'ı Pazartesi'ye bağlayan gece saat 03:00'dan itibaren NTV'den canlı yayınlanacak.

Babam beni oldurmese allah ta izin ederse bakacagum...

Saldırın Seferoğulları
    Bordo Mavi . Net

Trabzonspor Kongre Üyesi

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Tebrikler memo
    Zaten haketmişti bu sene fason oyla deil bileğinin hakkıyla girdi
    Bordomavi.net

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

tebrikler memo başarılarının devamını diliyorum

onurkaradeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

nihayet aldılar...tebrikler memo başarılar

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Süper oldu,yüzümüzü kara çıkartmaz inş
    keyif adamı ..

bordoylamavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Türk milli takımına gelmeyi reddeden biri isterse uzay all starına seçilsin benim için hiçbir değeri yoktur. memo hido Türk milli takımının sizin gibilere ihtiyacı yok zaten sizsiz de neler yapabileceklerini gösterdiler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)