Sonuç: Sizin Ýçin Futbol Sevgisi mi Öncelik Taþýr, Takým Sevgisi mi?

Katýlýmcý sayýsý
56. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Futbol Sevgisi

11 19.64%
  • Takým Sevgisi

45 80.36%
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 61 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BMN Tartýþýyor (1) | Futbol Sevgisi mi Öncelik Taþýr, Takým Sevgisi mi?

TekfurÇayýr 61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Standart BMN Tartýþýyor (1) | Futbol Sevgisi mi Öncelik Taþýr, Takým Sevgisi mi?

Benim için öncelikli olan futbol. Takým ikinci sýrada.

Somut bir örnek vereyim: Mesela karþý tarafýn eli ayaðýna dolaþsýn da doðru düzgün hücum yapamasýn diye ya da hakem hep bizden yana karar versin diye ýslýk çalýnýyor ya... Bu bana futbola ihânet olarak geliyor. Tercihim karþý tarafýn futbolunu çatýr çatýr oynamasý, futbola doyulan güzel bir maç sonunda maçý Trabzonsporun kazanmasý. Maðlup olduðumuz maçta da çatýr çatýr oynayýp maðlup olmamýz. Faul yaptýysak hakemin o faulü vermesi... Bunun için futbolu tutulan takýmdan daha çok sevmek gerekiyor. Takým sevgisi futbolun önüne geçtiðinde iþ bambaþka bir hâl alýyor. Bu durum Ýstanbul’un olaðan þüphelilerin taraftarlarýnda çok rahat gözlemlenebiliyor.

Önce futbol...
    7

"Her fikri savunma hakkýn yoktur. Bilgi temelli fikri savunma hakkýn vardýr. Hiçkimse câhil kalma hakkýna sâhip deðildir." Harlan Ellison

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Tabi ki Trabzonspor sevgisi
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Forum Yöneticisi Yiðit SARI - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    30

Benim için cevap belli. Futboldan nefret ediyorum

ama futbolu sevenlere saygý duyuyorum müsabakalara 90+ dakikasýný ayýran herkesin karþýlýðýný alma hakký da var bunun için bizim lig pek iyi bir tercih deðil

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

Önce Trabzonspor diyeceksin.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Forum Yöneticisi Cem Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Futbol sevgisinden söz etmek için önce bir takým sevgisi olmalý diye düþünüyorum.
    Benim için futbolu eðlenceli kýlan takýmýmdýr.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara týklayalým.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

hay1699 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Premier ligi bile seyretmiyorum o kadar diyeyim.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Cem Balcý Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Futbol sevgisinden söz etmek için önce bir takým sevgisi olmalý diye düþünüyorum.
    Benim için futbolu eðlenceli kýlan takýmýmdýr.
    Taraftarý olmadýðýn 2 avrupa kulübünün çok zevkli, çok çekiþmeli, çok þýk gollerle süslü maçýný seyredip vay be ne maçtý, iyi ki seyrettim demiyor musun?

Bir de düþünceni anlamak için soruyorum, önce futbolu sevmek gerekmez mi, futbol sevgisinin henüz olmadýðý bir durumda niye takým tutulur ki? Neticede takým futbol takýmý.
    7

"Her fikri savunma hakkýn yoktur. Bilgi temelli fikri savunma hakkýn vardýr. Hiçkimse câhil kalma hakkýna sâhip deðildir." Harlan Ellison

Nereden
    Ankara

Alýntý TekfurÇayýr 61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Taraftarý olmadýðýn 2 avrupa kulübünün çok zevkli, çok çekiþmeli, çok þýk gollerle süslü maçýný seyredip vay be ne maçtý, iyi ki seyrettim demiyor musun?

Bir de düþünceni anlamak için soruyorum, önce futbolu sevmek gerekmez mi, futbol sevgisinin henüz olmadýðý bir durumda niye takým tutulur ki? Neticede takým futbol takýmý.
    Tabiki avrupa takýmlarýnýn maçlarýnda diyorum.
    Ama bana göre temelde futbolu sevdiren hayraný olduðun takýmdýr.Eðer bir takýmýn hayraný deðilsen onlarca yüzlerce maçý öylece heycansýz,zevksiz tenis maçý izler gibi izlersin (: Bence.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

Nereden
    Ýstanbul

Tabiki avrupa takýmlarýnýn maçlarýnda diyorum.
    Ama bana göre temelde futbolu sevdiren hayraný olduðun takýmdýr.Eðer bir takýmýn hayraný deðilsen onlarca yüzlerce maçý öylece heycansýz,zevksiz tenis maçý izler gibi izlersin (: Bence.
    Ben çocukken ilk sahada oynanan resmî maçý tvden Darýca’da askerî kampta açýk havada 50- 60 kiþiyle birlikte izlemiþtim. 74 Dünyâ kupasýydý, görüntü siyah beyazdý, çocuk hâlimle sahada oynanan futbol çok hoþuma gitmiþti, heyecanlý bir þeydi. Sonra kupanýn diðer maçlarýnda da bazen iskemle bulup bazen de ayakta seyretmiþtim. Ýnsan katýlmadýðý bir düþünceyi de anlayabilir ama futbolu sevmeden takým tutmak bana çok anlaþýlmaz bir þey olarak geliyor. 😀 Sonra Trabzonspor 1. ligde oynamaya baþlayýnca takým sevgim de öyle oluþtu.
    7

Nereden
    Ankara

Ben çocukken ilk sahada oynanan resmî maçý tvden Darýca’da askerî kampta açýk havada 50- 60 kiþiyle birlikte izlemiþtim. 74 Dünyâ kupasýydý, görüntü siyah beyazdý, çocuk hâlimle sahada oynanan futbol çok hoþuma gitmiþti, heyecanlý bir þeydi. Sonra kupanýn diðer maçlarýnda da bazen iskemle bulup bazen de ayakta seyretmiþtim. Ýnsan katýlmadýðý bir düþünceyi de anlayabilir ama futbolu sevmeden takým tutmak bana çok anlaþýlmaz bir þey olarak geliyor. 😀 Sonra Trabzonspor 1. ligde oynamaya baþlayýnca takým sevgim de öyle oluþtu.
    Biz daha genç kuþak olduðumuz için önce fanatik yaptýrýlýp sonra futbolun içerisine girdik hocam (:
    Bu arada bu tip konular açarsanýz forumda '' Haftanýn Tartýþmasý'' adý altýnda bir alan oluþturabilirim.

Nereden
    Ýstanbul

Biz daha genç kuþak olduðumuz için önce fanatik yaptýrýlýp sonra futbolun içerisine girdik hocam (:
    Bu arada bu tip konular açarsanýz forumda '' Haftanýn Tartýþmasý'' adý altýnda bir alan oluþturabilirim.
    Bu konu benim anlamakta zorlandýðým bir konu diyemeyeceðim çünkü hiç anlayamadýðým bir konu olduðu için merak edip böyle bir baþlýk açtým. Þimdi anladýðým þu, bu konu üzerinde tartýþmaya uygun konu deðil. Bakalým benim gibi eski kafadan 1-2 kiþi çýkar mý forumda. Þimdi bunu merak ediyorum.
    7

Nereden
    Ankara

Bu konu benim anlamakta zorlandýðým bir konu diyemeyeceðim çünkü hiç anlayamadýðým bir konu olduðu için merak edip böyle bir baþlýk açtým. Þimdi anladýðým þu, bu konu üzerinde tartýþmaya uygun konu deðil. Bakalým benim gibi eski kafadan 1-2 kiþi çýkar mý forumda. Þimdi bunu merak ediyorum.
    Çok güzel bir tartýþma konusu.Farklý orjinal fikirler çýkacaktýr.

memmedaga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Somut bir örnek vereyim: Mesela karþý tarafýn eli ayaðýna dolaþsýn da doðru düzgün hücum yapamasýn diye ya da hakem hep bizden yana karar versin diye ýslýk çalýnýyor ya... Bu bana futbola ihânet olarak geliyor. Tercihim karþý tarafýn futbolunu çatýr çatýr oynamasý, futbola doyulan güzel bir maç sonunda maçý Trabzonsporun kazanmasý. Maðlup olduðumuz maçta da çatýr çatýr oynayýp maðlup olmamýz. Faul yaptýysak hakemin o faulü vermesi... Bunun için futbolu tutulan takýmdan daha çok sevmek gerekiyor. Takým sevgisi futbolun önüne geçtiðinde iþ bambaþka bir hâl alýyor. Bu durum Ýstanbul’un olaðan þüphelilerin taraftarlarýnda çok rahat gözlemlenebiliyor.

Önce futbol...
    noktasý virgülüne katýlýyorum
    sakin olun...

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Yiðit SARI Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Benim için cevap belli. Futboldan nefret ediyorum

ama futbolu sevenlere saygý duyuyorum müsabakalara 90+ dakikasýný ayýran herkesin karþýlýðýný alma hakký da var bunun için bizim lig pek iyi bir tercih deðil
    Seninki çok farklý bir kategori, otomobil kullanmayý sevmeyip Ferrari satýn almak gibi.

Futbolu dönen dolaplar nedeniyle mi sevmiyorsun, yoksa doðrudan futbolun kendisini mi sevmiyorsun?
    7

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

2010-2011 sezonundan sonra sadece Trabzonspor maçlarýný izliyorum.

Bunun anlamý Trabzonspor sevgisi

Çünkü futbola leke bulaþtý 2010-2011 sezonu ikinci devre maçlarýnda

Trabzonspor maçlarýný izlemek bana yetiyor.

Daha fazla sinirlenip saðlýðýmý bozamam.
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

KoRNea - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doðu

Tabiki takým sevgisi. Yoksa futboldan çok daha eðlenceli sporlar var.

nevzat61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdað

Trabzon'da hiç maça gitmeyen yüzlerce insan var.. Trabzonlu ama Trabzonspor'u hiç umursamayan insanlar var.. Trabzon'a geldiðim de onlara soruyorum ,yav hiç mi Trabzonspor ilginizi çekmiyor.. ayaðýnýzýn dibinde þehrimizin desteðe ihtiyacý var iken kafelerde , eðlence mekanlarýnda vakit geçiren bir sürü insan var.. neden çünkü futbolu sevmiyor ilgi duymuyorlar..bana ne Trabzonspor'dan diyebilen yüzlerce Trabzonlu görebilirsiniz..

Son zamanlarda futbola ilgi duymadýðý hâlde tribünlere gelen de yok deðil yani.. özellikle son dönemde tribünler de yükselen "arkadaþým eþek " tezahüratlarýný, bunun bir örneði olarak görüyorum

Bu yüzden takým ile duygusal baðý kurmak için önce futbol diyorum..
    Konu nevzat61 tarafýndan (09.01.2022 Saat 00:32 ) deðiþtirilmiþtir.
    Bu dünyadaki en mutsuz insanlar, baþkalarýnýn ne düþündüðünü takýntý haline getirenlerdir.' -

Virginia Woolf

Kemal Duru - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    28

Trabzonspor sevgisi tabii ki. Yoksa Türkiye Liginde iþimiz ne?

Efendilik isteyen Premier League izlesin, burasý Süper Lig, burada dikiþ var dikiþ!

Sefer A. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

Trabzonspor disinda evet futbol sevgisi, güzel oyun izlemek falan öncelik... ama isin içine Trabzonspor girince çok da umursamam gerisini, sonuç alalim etkili olalim basarili olalim kendimizi tanitalim herkes bizi bilsin önemli olan budur gerisi hikâyedir
    Trabzon futbolunun kralý, Ahmet Suat Özyazýcý

Ufuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Futbolu seviyorum tabi ama takýmdan önceye koymak aþýrý mantýksýz. Mesela Premier Lig takip ettiðim zaman her bir sezon en iyi oynayaný desteklerim, veya Leicester gibi hayal peþinde koþan takýmýn hayaline ortak olurum. Olmuyorsa kahrolmam, olursa da coþmam. Bu futbol sevgisi. Dandik bir ligde, yýllardýr ezilen, hakký yenen takýmý tutmak için bundan fazlasý lazým. Çok iyi oynayýp kaybettiðimizde üzülüyorsam veya tam tersi rezalet oynayýp kazandýðýmýzda seviniyorsam ben futbolu deðil takýmýmý seviyorum demektir. He hem kazanýp hem de iyi oynuyorsak en keyiflisi tabi o zaman geçiþ, üçüncü bölge, üçgen, pencere, halfspace falan konuþabiliriz

@memmedaga Üç tane Premier Lig maçý varken ts-bolu maçýný izlemiþsin. Yunus Mallý'ya sallayýp, haydi Salih demiþsin. Baya takým seviyorsun abi sen ne futbolu
    ( ゚д゚)

Forum Yöneticisi Yiðit SARI - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    30

Seninki çok farklý bir kategori, otomobil kullanmayý sevmeyip Ferrari satýn almak gibi.

Futbolu dönen dolaplar nedeniyle mi sevmiyorsun, yoksa doðrudan futbolun kendisini mi sevmiyorsun?
    Futbolun kendisinden pek hoþlanmýyorum çoook çok keyifli ve heyecanlý olmasý lazým izlediðim maçýn ve yalnýz seyretmeyeceðim. Futbol sevgim biraz futbolcular odaklýydý Thierry Henry ve Ronaldinho Gaúcho ilk aklýma gelenler hatta ikisinin beraber barcelona'da oynadýðý sene zirve yapmýþtý. Sonrasýnda pek aidiyet kuramadým açýkçasý yavaþ yavaþ sýrasýyla denk gelip izlediðim baþka lig maçlarýný, þampiyonlar ligi maçlarýný da býraktým 10/11 ve hacýosmanoðlu dönemleri de tuzu biberi olmuþtu. Daha sonrasýnda da son yýllarda trabzonspor'u belli bir yere kadar takip etmek, maç skorlarýna ve arada büyük lig maç özetlerine bakmak þeklinde devam ediyor þimdi bu bile fazla gelebiliyor bazen.

Futbol oyunu oynadým tabi fazlaca o ayrý fifa ve championship manager, football manager serileri
    Konu Yiðit SARI tarafýndan (09.01.2022 Saat 09:46 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Gençliðimde futbolu, özellikle Avrupa futbolunu çok severdim.
    Fakat futbol o kadar mekanize hale geldi ki, bireysel yetenekler kayboldu
    ..
    Artýk sadece Trabzonspor kaldý.
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafýndan (09.01.2022 Saat 15:10 ) deðiþtirilmiþtir.

Dawsofield - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    29

Önce futbol...
    uzun zamandýr testesterondan bu kadar uzak bir þey okumamýþtým ya

hocam siz hiç küçüklüðünüzde top falan oynamadýnýz mý? ben sanmýyorum ki bir iki mahalle maçý yapmýþ birisi þu iþaretlediðim kýsmýn futbolla ilk etapta çeliþtiðini fark edemesin.

futbolu, ya da genel olarak herhangi bir sporu sevmek ve takip etmek demek ilk olarak rekabeti sevmek demektir. eðer "futbolu seviyorum" diyorsanýz rekabetin futbol oyunuyla ifade bulan formunu seyretmeyi seviyorsunuz anlamýna gelir. ki futbol, herkesin malumudur ki doðasý gereði çirkinliði içerisinde barýndýran bir formdur. çok uzun sürer, çok az skor olur, oyun sahasý çok büyüktür, temas serbestliði çok geniþtir. teknik anlamda estetik bir hareket hem nadir olur, hem de nadiren doðrudan iþe yarar. büyük çoðunluðu iþçiliktir, mücadeledir. rakiple savaþmadýr. futbolu seviyorsanýz bunu seviyorsunuz zaten. pis iþtir futbol. o pisliðin kendisini seversiniz thats it

gerçek futbol iki tarafýnda oyununa baktýðý bir þölen deðildir. antalyaspor taraftarýnýn "... trabzon olamazsýn þampiyon" tezahüratýdýr gerçek futbol. hem seyrinde hem de oynanýþýnda bu çirkeflik esastýr.

ha, rakiple daha az uðraþýlan efendi bir oyun peþindeysen bilardoya satranca vs. yönlendirelim. saygýner daha yeni þampiyon oldu mesela. (hem bunlarda baðýrmak, ýslýk vs. yasak. ben satrancý da çok severim o ayrý konu tabi) ammmaa, söz konusu futbolsa burada s..iþ var üzgünüm
    Konu Dawsofield tarafýndan (09.01.2022 Saat 14:50 ) deðiþtirilmiþtir.
    futbol estetiðinin zirvesi kayarak müdahaledir

munzevil - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    47

Trabzonsporumuzun maçlarý dýþýnda pek maç seyretmem
    Bazen erzurumsporumuzun maçlarýný izlerim
    Onun dýþýnda çokta önemli deðil
    Yorum izlerdim maçlardan sonra onuda býraktým þükür
    Özetlersek varsa yoksa Trabzonspor
    “Yenmez taamý ümeranýn, fuzelanýnÇünkü hakkýdýr, yetimin fukaranýn “

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Dawsofield Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ...
    ki futbol, herkesin malumudur ki doðasý gereði çirkinliði içerisinde barýndýran bir formdur...
    ...
    Futbolu bu þekilde tanýmlayacaksak dünyâda Türk futbolunun deðeri henüz bilinmiyor da diyebiliriz. ��

Ülkede oynanan futbol “daha bir futbol”, “futbolun hasý” olduðu hâlde ligimize talep yok.

Kýsa bölümünü alýntýladýðým bu yazýn katýlmasam da bence çok güzel, konuyu geniþletici çok faydalý bir yazý. Kýsmet olursa ben de düþüncemi uzunca yazarým.
    Konu TekfurÇayýr 61 tarafýndan (09.01.2022 Saat 15:02 ) deðiþtirilmiþtir.
    7

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)