Sonu: Sizin in Futbol Sevgisi mi ncelik Tar, Takm Sevgisi mi?

Katlmc says
56. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Futbol Sevgisi

11 19.64%
  • Takm Sevgisi

45 80.36%
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 61 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: BMN Tartyor (1) | Futbol Sevgisi mi ncelik Tar, Takm Sevgisi mi?

Tekfurayr 61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.07.2011
    Nereden
    stanbul

Standart BMN Tartyor (1) | Futbol Sevgisi mi ncelik Tar, Takm Sevgisi mi?

Benim iin ncelikli olan futbol. Takm ikinci srada.

Somut bir rnek vereyim: Mesela kar tarafn eli ayana dolasn da doru dzgn hcum yapamasn diye ya da hakem hep bizden yana karar versin diye slk alnyor ya... Bu bana futbola ihnet olarak geliyor. Tercihim kar tarafn futbolunu atr atr oynamas, futbola doyulan gzel bir ma sonunda ma Trabzonsporun kazanmas. Malup olduumuz mata da atr atr oynayp malup olmamz. Faul yaptysak hakemin o faul vermesi... Bunun iin futbolu tutulan takmdan daha ok sevmek gerekiyor. Takm sevgisi futbolun nne getiinde i bambaka bir hl alyor. Bu durum stanbulun olaan phelilerin taraftarlarnda ok rahat gzlemlenebiliyor.

nce futbol...
    7

"Her fikri savunma hakkn yoktur. Bilgi temelli fikri savunma hakkn vardr. Hikimse chil kalma hakkna ship deildir." Harlan Ellison

HOPA'LI TS'L - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.02.2012
    Nereden
    Zonguldak
    Ya
    52

Tabi ki Trabzonspor sevgisi
    TRABZONSPOR, TRKYENN BAYERN MNH'DR.
    Jean Marie Pfaff

Forum Yneticisi Yiit SARI - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.06.2009
    Nereden
    Ankara
    Ya
    29

Benim iin cevap belli. Futboldan nefret ediyorum

ama futbolu sevenlere sayg duyuyorum msabakalara 90+ dakikasn ayran herkesin karln alma hakk da var bunun iin bizim lig pek iyi bir tercih deil

alper* - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.03.2008
    Nereden
    Afrika Dier

nce Trabzonspor diyeceksin.
    Gutta cavat lapidem non vi sed spe cadendo.

Forum Yneticisi Cem Balc - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara

Futbol sevgisinden sz etmek iin nce bir takm sevgisi olmal diye dnyorum.
    Benim iin futbolu elenceli klan takmmdr.
    • Forumumuza destek iin ltfen gnlk olarak reklamlara tklayalm.

• Forum Kurallarna aykr her trl durumu ltfen butonunu kullanarak ynetim ekibine raporlaynz.

hay1699 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.11.2005
    Nereden
    Bursa

Premier ligi bile seyretmiyorum o kadar diyeyim.

yelik tarihi
    19.07.2011
    Nereden
    stanbul

Alnt Cem Balc Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Futbol sevgisinden sz etmek iin nce bir takm sevgisi olmal diye dnyorum.
    Benim iin futbolu elenceli klan takmmdr.
    Taraftar olmadn 2 avrupa kulbnn ok zevkli, ok ekimeli, ok k gollerle ssl man seyredip vay be ne mat, iyi ki seyrettim demiyor musun?

Bir de dnceni anlamak iin soruyorum, nce futbolu sevmek gerekmez mi, futbol sevgisinin henz olmad bir durumda niye takm tutulur ki? Neticede takm futbol takm.
    7

"Her fikri savunma hakkn yoktur. Bilgi temelli fikri savunma hakkn vardr. Hikimse chil kalma hakkna ship deildir." Harlan Ellison

yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara

Alnt Tekfurayr 61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Taraftar olmadn 2 avrupa kulbnn ok zevkli, ok ekimeli, ok k gollerle ssl man seyredip vay be ne mat, iyi ki seyrettim demiyor musun?

Bir de dnceni anlamak iin soruyorum, nce futbolu sevmek gerekmez mi, futbol sevgisinin henz olmad bir durumda niye takm tutulur ki? Neticede takm futbol takm.
    Tabiki avrupa takmlarnn malarnda diyorum.
    Ama bana gre temelde futbolu sevdiren hayran olduun takmdr.Eer bir takmn hayran deilsen onlarca yzlerce ma ylece heycansz,zevksiz tenis ma izler gibi izlersin (: Bence.

• Forum Kurallarna aykr her trl durumu ltfen butonunu kullanarak ynetim ekibine raporlaynz.

yelik tarihi
    19.07.2011
    Nereden
    stanbul

Tabiki avrupa takmlarnn malarnda diyorum.
    Ama bana gre temelde futbolu sevdiren hayran olduun takmdr.Eer bir takmn hayran deilsen onlarca yzlerce ma ylece heycansz,zevksiz tenis ma izler gibi izlersin (: Bence.
    Ben ocukken ilk sahada oynanan resm ma tvden Darcada asker kampta ak havada 50- 60 kiiyle birlikte izlemitim. 74 Dny kupasyd, grnt siyah beyazd, ocuk hlimle sahada oynanan futbol ok houma gitmiti, heyecanl bir eydi. Sonra kupann dier malarnda da bazen iskemle bulup bazen de ayakta seyretmitim. nsan katlmad bir dnceyi de anlayabilir ama futbolu sevmeden takm tutmak bana ok anlalmaz bir ey olarak geliyor. 😀 Sonra Trabzonspor 1. ligde oynamaya balaynca takm sevgim de yle olutu.
    7

yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara

Ben ocukken ilk sahada oynanan resm ma tvden Darcada asker kampta ak havada 50- 60 kiiyle birlikte izlemitim. 74 Dny kupasyd, grnt siyah beyazd, ocuk hlimle sahada oynanan futbol ok houma gitmiti, heyecanl bir eydi. Sonra kupann dier malarnda da bazen iskemle bulup bazen de ayakta seyretmitim. nsan katlmad bir dnceyi de anlayabilir ama futbolu sevmeden takm tutmak bana ok anlalmaz bir ey olarak geliyor. 😀 Sonra Trabzonspor 1. ligde oynamaya balaynca takm sevgim de yle olutu.
    Biz daha gen kuak olduumuz iin nce fanatik yaptrlp sonra futbolun ierisine girdik hocam (:
    Bu arada bu tip konular aarsanz forumda '' Haftann Tartmas'' ad altnda bir alan oluturabilirim.

yelik tarihi
    19.07.2011
    Nereden
    stanbul

Biz daha gen kuak olduumuz iin nce fanatik yaptrlp sonra futbolun ierisine girdik hocam (:
    Bu arada bu tip konular aarsanz forumda '' Haftann Tartmas'' ad altnda bir alan oluturabilirim.
    Bu konu benim anlamakta zorlandm bir konu diyemeyeceim nk hi anlayamadm bir konu olduu iin merak edip byle bir balk atm. imdi anladm u, bu konu zerinde tartmaya uygun konu deil. Bakalm benim gibi eski kafadan 1-2 kii kar m forumda. imdi bunu merak ediyorum.
    7

yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara

Bu konu benim anlamakta zorlandm bir konu diyemeyeceim nk hi anlayamadm bir konu olduu iin merak edip byle bir balk atm. imdi anladm u, bu konu zerinde tartmaya uygun konu deil. Bakalm benim gibi eski kafadan 1-2 kii kar m forumda. imdi bunu merak ediyorum.
    ok gzel bir tartma konusu.Farkl orjinal fikirler kacaktr.

memmedaga - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.06.2010
    Nereden
    stanbul
    Ya
    38

Somut bir rnek vereyim: Mesela kar tarafn eli ayana dolasn da doru dzgn hcum yapamasn diye ya da hakem hep bizden yana karar versin diye slk alnyor ya... Bu bana futbola ihnet olarak geliyor. Tercihim kar tarafn futbolunu atr atr oynamas, futbola doyulan gzel bir ma sonunda ma Trabzonsporun kazanmas. Malup olduumuz mata da atr atr oynayp malup olmamz. Faul yaptysak hakemin o faul vermesi... Bunun iin futbolu tutulan takmdan daha ok sevmek gerekiyor. Takm sevgisi futbolun nne getiinde i bambaka bir hl alyor. Bu durum stanbulun olaan phelilerin taraftarlarnda ok rahat gzlemlenebiliyor.

nce futbol...
    noktas virglne katlyorum
    sakin olun...

yelik tarihi
    19.07.2011
    Nereden
    stanbul

Alnt Yiit SARI Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Benim iin cevap belli. Futboldan nefret ediyorum

ama futbolu sevenlere sayg duyuyorum msabakalara 90+ dakikasn ayran herkesin karln alma hakk da var bunun iin bizim lig pek iyi bir tercih deil
    Seninki ok farkl bir kategori, otomobil kullanmay sevmeyip Ferrari satn almak gibi.

Futbolu dnen dolaplar nedeniyle mi sevmiyorsun, yoksa dorudan futbolun kendisini mi sevmiyorsun?
    7

HOPA'LI TS'L - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.02.2012
    Nereden
    Zonguldak
    Ya
    52

2010-2011 sezonundan sonra sadece Trabzonspor malarn izliyorum.

Bunun anlam Trabzonspor sevgisi

nk futbola leke bulat 2010-2011 sezonu ikinci devre malarnda

Trabzonspor malarn izlemek bana yetiyor.

Daha fazla sinirlenip salm bozamam.
    TRABZONSPOR, TRKYENN BAYERN MNH'DR.
    Jean Marie Pfaff

KoRNea - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.09.2010
    Nereden
    Orta Dou

Tabiki takm sevgisi. Yoksa futboldan ok daha elenceli sporlar var.

nevzat61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.01.2010
    Nereden
    Tekirda

Trabzon'da hi maa gitmeyen yzlerce insan var.. Trabzonlu ama Trabzonspor'u hi umursamayan insanlar var.. Trabzon'a geldiim de onlara soruyorum ,yav hi mi Trabzonspor ilginizi ekmiyor.. ayanzn dibinde ehrimizin destee ihtiyac var iken kafelerde , elence mekanlarnda vakit geiren bir sr insan var.. neden nk futbolu sevmiyor ilgi duymuyorlar..bana ne Trabzonspor'dan diyebilen yzlerce Trabzonlu grebilirsiniz..

Son zamanlarda futbola ilgi duymad hlde tribnlere gelen de yok deil yani.. zellikle son dnemde tribnler de ykselen "arkadam eek " tezahratlarn, bunun bir rnei olarak gryorum

Bu yzden takm ile duygusal ba kurmak iin nce futbol diyorum..
    Konu nevzat61 tarafndan (09.01.2022 Saat 00:32 ) deitirilmitir.
    Bu dnyadaki en mutsuz insanlar, bakalarnn ne dndn taknt haline getirenlerdir.' -

Virginia Woolf

Kemal Duru - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.02.2020
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

Trabzonspor sevgisi tabii ki. Yoksa Trkiye Liginde iimiz ne?

Efendilik isteyen Premier League izlesin, buras Sper Lig, burada diki var diki!

Sefer A. - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.05.2008
    Nereden
    Fransa
    Ya
    32

Trabzonspor disinda evet futbol sevgisi, gzel oyun izlemek falan ncelik... ama isin iine Trabzonspor girince ok da umursamam gerisini, sonu alalim etkili olalim basarili olalim kendimizi tanitalim herkes bizi bilsin nemli olan budur gerisi hikyedir
    Trabzon futbolunun kral, Ahmet Suat zyazc

Ufuk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.08.2009
    Nereden
    stanbul

Futbolu seviyorum tabi ama takmdan nceye koymak ar mantksz. Mesela Premier Lig takip ettiim zaman her bir sezon en iyi oynayan desteklerim, veya Leicester gibi hayal peinde koan takmn hayaline ortak olurum. Olmuyorsa kahrolmam, olursa da comam. Bu futbol sevgisi. Dandik bir ligde, yllardr ezilen, hakk yenen takm tutmak iin bundan fazlas lazm. ok iyi oynayp kaybettiimizde zlyorsam veya tam tersi rezalet oynayp kazandmzda seviniyorsam ben futbolu deil takmm seviyorum demektir. He hem kazanp hem de iyi oynuyorsak en keyiflisi tabi o zaman gei, nc blge, gen, pencere, halfspace falan konuabiliriz

@memmedaga tane Premier Lig ma varken ts-bolu man izlemisin. Yunus Mall'ya sallayp, haydi Salih demisin. Baya takm seviyorsun abi sen ne futbolu
    ( ゚д゚)

Forum Yneticisi Yiit SARI - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.06.2009
    Nereden
    Ankara
    Ya
    29

Seninki ok farkl bir kategori, otomobil kullanmay sevmeyip Ferrari satn almak gibi.

Futbolu dnen dolaplar nedeniyle mi sevmiyorsun, yoksa dorudan futbolun kendisini mi sevmiyorsun?
    Futbolun kendisinden pek holanmyorum oook ok keyifli ve heyecanl olmas lazm izlediim man ve yalnz seyretmeyeceim. Futbol sevgim biraz futbolcular odaklyd Thierry Henry ve Ronaldinho Gacho ilk aklma gelenler hatta ikisinin beraber barcelona'da oynad sene zirve yapmt. Sonrasnda pek aidiyet kuramadm akas yava yava srasyla denk gelip izlediim baka lig malarn, ampiyonlar ligi malarn da braktm 10/11 ve hacosmanolu dnemleri de tuzu biberi olmutu. Daha sonrasnda da son yllarda trabzonspor'u belli bir yere kadar takip etmek, ma skorlarna ve arada byk lig ma zetlerine bakmak eklinde devam ediyor imdi bu bile fazla gelebiliyor bazen.

Futbol oyunu oynadm tabi fazlaca o ayr fifa ve championship manager, football manager serileri
    Konu Yiit SARI tarafndan (09.01.2022 Saat 09:46 ) deitirilmitir.

Trabzonspor Kongre yesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.01.2007
    Nereden
    Rusya
    Ya
    42

Genliimde futbolu, zellikle Avrupa futbolunu ok severdim.
    Fakat futbol o kadar mekanize hale geldi ki, bireysel yetenekler kayboldu
    ..
    Artk sadece Trabzonspor kald.
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafndan (09.01.2022 Saat 15:10 ) deitirilmitir.

Dawsofield - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.06.2011
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

nce futbol...
    uzun zamandr testesterondan bu kadar uzak bir ey okumamtm ya

hocam siz hi kklnzde top falan oynamadnz m? ben sanmyorum ki bir iki mahalle ma yapm birisi u iaretlediim ksmn futbolla ilk etapta elitiini fark edemesin.

futbolu, ya da genel olarak herhangi bir sporu sevmek ve takip etmek demek ilk olarak rekabeti sevmek demektir. eer "futbolu seviyorum" diyorsanz rekabetin futbol oyunuyla ifade bulan formunu seyretmeyi seviyorsunuz anlamna gelir. ki futbol, herkesin malumudur ki doas gerei irkinlii ierisinde barndran bir formdur. ok uzun srer, ok az skor olur, oyun sahas ok byktr, temas serbestlii ok genitir. teknik anlamda estetik bir hareket hem nadir olur, hem de nadiren dorudan ie yarar. byk ounluu iiliktir, mcadeledir. rakiple savamadr. futbolu seviyorsanz bunu seviyorsunuz zaten. pis itir futbol. o pisliin kendisini seversiniz thats it

gerek futbol iki tarafnda oyununa bakt bir len deildir. antalyaspor taraftarnn "... trabzon olamazsn ampiyon" tezahratdr gerek futbol. hem seyrinde hem de oynannda bu irkeflik esastr.

ha, rakiple daha az uralan efendi bir oyun peindeysen bilardoya satranca vs. ynlendirelim. saygner daha yeni ampiyon oldu mesela. (hem bunlarda barmak, slk vs. yasak. ben satranc da ok severim o ayr konu tabi) ammmaa, sz konusu futbolsa burada s..i var zgnm
    Konu Dawsofield tarafndan (09.01.2022 Saat 14:50 ) deitirilmitir.
    futbol estetiinin zirvesi kayarak mdahaledir

munzevil - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.12.2008
    Nereden
    Erzurum
    Ya
    47

Trabzonsporumuzun malar dnda pek ma seyretmem
    Bazen erzurumsporumuzun malarn izlerim
    Onun dnda okta nemli deil
    Yorum izlerdim malardan sonra onuda braktm kr
    zetlersek varsa yoksa Trabzonspor
    Yenmez taam merann, fuzelannnk hakkdr, yetimin fukarann

yelik tarihi
    19.07.2011
    Nereden
    stanbul

Alnt Dawsofield Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ...
    ki futbol, herkesin malumudur ki doas gerei irkinlii ierisinde barndran bir formdur...
    ...
    Futbolu bu ekilde tanmlayacaksak dnyda Trk futbolunun deeri henz bilinmiyor da diyebiliriz. ��

lkede oynanan futbol daha bir futbol, futbolun has olduu hlde ligimize talep yok.

Ksa blmn alntladm bu yazn katlmasam da bence ok gzel, konuyu geniletici ok faydal bir yaz. Ksmet olursa ben de dncemi uzunca yazarm.
    Konu Tekfurayr 61 tarafndan (09.01.2022 Saat 15:02 ) deitirilmitir.
    7

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)