Sonu: Sizin in Futbol Sevgisi mi ncelik Tar, Takm Sevgisi mi?

Katlmc says
56. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Futbol Sevgisi

11 19.64%
  • Takm Sevgisi

45 80.36%
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 61 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: BMN Tartyor (1) | Futbol Sevgisi mi ncelik Tar, Takm Sevgisi mi?

Dawsofield - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.06.2011
    Nereden
    stanbul
    Ya
    27

Alnt Tekfurayr 61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Futbolu bu ekilde tanmlayacaksak dnyda Trk futbolunun deeri henz bilinmiyor da diyebiliriz. ��

lkede oynanan futbol daha bir futbol, futbolun has olduu hlde ligimize talep yok.

Ksa blmn alntladm bu yazn katlmasam da bence ok gzel, konuyu geniletici ok faydal bir yaz. Ksmet olursa ben de dncemi uzunca yazarm.
    irkinlik'ten o balamdaki kastm elbette topun oyunda kalma sresi, taktiksel derinlik vs. gibi teknik gstergeler deildi. benim kast ettiim anlamda irkinlii amatrden dnya kupas finaline futbolun her aamasnda gzlemlemek mmkn. o yzden trnak iine aldm zaten, sizin olumsuzladnz baz eyler futbolun kendisine ikin. onu belirtmek iin.

ben de istediim gibi toparlayamadm dncelerimi akas. yazdnzda cevap olarak daha derli toplu bir eyler gndermeyi umuyorum. gzel bir tartma konusu olmu
    futbol estetiinin zirvesi kayarak mdahaledir

Forum Yneticisi Ozan Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.12.2013
    Nereden
    stanbul

Takm sevgisi
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

bordoylamavi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.08.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    52

yemiim futbolu. sadece Trabzonun ve rakiplerini malarn izliyorum. 90 dakka futbol izleyemem. tek izlemek istediim ey benim takmm ve onun oyuncular

ceday99 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.04.2010
    Nereden
    Ankara

Benim ihtiyalar hiyerarimde takmm en altta yer alr.
    nce bir ampiyonlua doyalm sonra futbol izlemeye balarm.

chener - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.08.2006
    Nereden
    Antalya

eskiden futbolu sevdiimi sanrdm. imdi baknca ben Trabzonspor'u seviyormuum. Trabzonspor hari 90 dakikasn bitirebildiim baka ma yok. Yalanmaya balaynca belki de zaman daha deerli hale geliyordur bilmiyorum. Ama benim iin durum bu.
    YA DIINDASINDIR EMBERN YA DA NDE YER ALACAKSIN.KENDN NDEYKEN KAFAN DIINDAYSA ARES YOK KARDEM.

yelik tarihi
    01.06.2004
    Nereden
    Avrupa Dier

Bazen dunya karmalari birbirlerine karsi oynuyorlar ne kadar kaliteli futbol oynansada birseyler eksik kaliyor isin icinde yerlesik rekabet dusme cikma sampiyonluk vs gibi etkenler olmadimi olmuyor takim sevgisi olmadan bu cark zor doner diyer taraftan teknoloji cagindayiz isteyen dunyadaki ust duzey futbol takimlarini izleyip futbol keyfide yapabilir

Courage - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.11.2012
    Nereden
    stanbul

Gzm Trabzonsporla atm kendi etrafm bilip olan bitene man verdiim yllardr 80'lerin sonu. Babamn heyecanla ( bir yandan televizyon ak bir yandan radyo son ses ) izledii malar , tarihimizi anlatarak takm sevdirmesi sonra genlik-ergenlik dnemi malara gidiim , etrafmdaki istanbul tayfasna kar okul,sokak ,i yerindeki mcadelem.

Samimi yazyorum velev ki bylesi bir hayat balangcm olmasa da futbolla ilgilenirdim zira dipleri grdmz ve hezimetlerden bunaldm 2000'li yllarn banda her saysn aldm Goal dergisi saolsun zellikle Serie A'y o dnemin imkan ne ise sonuna kadar kullanp takip ettim zamanla internet, youtube ve tv platformlaryla la liga, ligue 1, bundesliga da ilgi alanm oldu.Zaman iinde oyun ve oyuncu stillerinin deimesi , yeni yzler falan her zaman ilgimi ekti. Bizde ki balon derbilere benzemeyen hakiki rekabetlerde hakeza alakam hep canl tuttu u ana kadar.

Trabzonsporsuz futbol dnemiyorum ama oyunun kendisi hem izlerken hem oynarken keyif veriyor bana.
    Hominem te memento... - Sadece bir insan olduunu unutma...-

StopMatchFixing.Com

Gkhan Balc - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.10.2017
    Nereden
    Bursa
    Ya
    31

Futbolu oynamay severdim Trabzonspor'u da izlemeyi severim. Trabzonspor dnda da kolay kolay ortam olmad srece ma izlemem. Bu sene keyfen stanbul takmlarnn baz malarna bakyorum ama vakit ldrme amal. Fakat yle bir ey var. Belki hayata bakm ile ilgilidir 10-11 olaylar ile Ersun yanal dneminin son sezon balangcna kadarki aralk bende mevcut deil. Hani burada zaman zaman paylalan efsane bir kadro vardr; Fatih Atik, Caner Osmanpaa, Zeki Yavru, Yusuf Erdoan'n ve dierlerinin olduu. Ben bu adamlar kim bilmiyorum mesela. O dnem Trabzonspor'u izleyen insanlarn neler hissettiini u anki sylemlerinden anlayabiliyorum ama ne bileyim zel helikopterle gelen oyuncuyu bilmiyorum mesela. Trabzonspor'a deil ama futbola ksmtm nk. Buradan baknca belki de futbolu daha hak edenin kazand bir ey olarak dnm biri olabilirim o zamanlarda. Cam krlnca belli de o fanusun dndaki kavgay grmek ve ona girmek istememi de olabilirim.

Sonraki srete Trabzonspor'um ligi kanc bitirdiini dahi bilmiyordum artk. Trabzon berabere kalnca buz kesen bir ev havas varken ben yedi sfrlk Antalya yenilgilerinden haberdar bile deildim. Konumadka zamanla babam da konumamaya balamt. Var olmayan bir ey haline gelmiti.

Dn sreci de nasl oldu ondan da emin deilim. Fakat Trabzonspor siyahtan baka bir renk var diye kendimi kandrmama sebep bir ey de olabilir. Bundan emin deilim. Futbol benim iin hala ok kirli ve hep yle kalacak olan bir ey olarak kalacak ama bana faydas olmayan bir eye sevinmek yahut onunla ilgili bir eyi dert edinmek de bu hayatn yaanlabilirlii iin belki de nemli bir eydir. Yaanlabilirlik diyorum nk ya aldka insan basitleiyor. Kendi basitliinin farkna varyor. Tamam futbol nemli deil de dier eyler de o kadar nemli deil diyebiliyorum artk. Sonuta sadece bir insansn diyorum kendi kendime. Kendini bu kadar kasma hibir ey etrafndaki eylerden bamsz hareket etmez. Bu sebeple ierden veya onun etrafnda dnen eyler cann da sksa bir renge gnl vermek kt bir ey deil diyebiliyorum artk. Sevin de var ihanet de var hayal krkl da var. Her ey sevdaya dahil.
    Konu Gkhan Balc tarafndan (10.01.2022 Saat 00:52 ) deitirilmitir.
    OMAE WA MOU SHINDEIRU...

angraf - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.07.2010
    Nereden
    stanbul

bizimkisi armaya olan ak

BMN Ynetim Kurulu Yiit Gayretli - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.12.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

Valla ok gzel soru. Zaman zaman dnrm bu mesele stne. Her seferinde Trabzonspor bir adm ne kyor. Ama yle de ekleyeyim; Trabzonspor olmasayd da futbolu yine bu kadar severdim.

u an Livorno'nun teknik direktrln de yapan efsane kaptan Lucarelli'nin "sevgi kyas" konusunda ok efsanevi bir cevab var. Buraya cuk oturuyor.

Bir gazeteci rportaj srasnda Lucarelli'ye "Livorno'yu karnzdan ok sevdiiniz syleniyor. Bu doru mu?" diye soruyor. Lucarelli de "Hayr bu doru deil. Karm da en az Livorno kadar seviyorum." diyor
    Konu Yiit Gayretli tarafndan (12.01.2022 Saat 15:04 ) deitirilmitir.
    Forum Kurallarna aykr grdnz mesajlar ve yeleri kullanc panelinde bulunan (ikaz tuu) tklayarak raporlamanz rica ediyoruz..
    Ayaa KALK!

Bayraktarolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.08.2010
    Nereden
    zmir
    Ya
    32

Trabzonspor olmasayd futbol benim iin hi bir ey ifade etmezdi. Dnyada,futboldan daha elenceli daha stratejik daha teknik spor dallar var.
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsn Eren Blbl...
    yi ki varsn Arslan Kulaksz...

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.08.2008
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    44

benim cevabm : Trabzonspor sevgisi
    futbolun tamamn dnnce olan eyler adaletten uzak ve irenleiyor

bana atam dan dedemden kalan tek ey Trabzonspor
    benim gemi ile gelecek arasnda ba gncel ve canl tutan tek ey Trabzonspor
    Trabzonspor deyince rahmetli babam geliyor aklma
    yaptmz muhabbetler , heyecanlar ve zntler geliyor aklma
    Trabzonspor zaman getike zerinde ykler ile hep kalbimde ve aklmda
    BMN KOCAEL

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.08.2008
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    44

@Gkhan Balc

ok gzel yaz
    duygularn iyi anlatmsn
    hani sol tarafa bakmasam bunu ben ne zaman yazmm diyebileceim bir yaz
    BMN KOCAEL

HOPA'LI TS'L - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.02.2012
    Nereden
    Zonguldak
    Ya
    51

Trabzonspor ak tabi ki

nk Trkiye'de futbol ok kirli
    TRABZONSPOR, TRKYENN BAYERN MNH'DR.
    Jean Marie Pfaff

Gkhan Balc - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.10.2017
    Nereden
    Bursa
    Ya
    31

Alnt zekeriyya Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    <!-- BEGIN TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->@Gkhan Balc<!-- END TEMPLATE: dbtech_usertag_mention -->

ok gzel yaz
    duygularn iyi anlatmsn
    hani sol tarafa bakmasam bunu ben ne zaman yazmm diyebileceim bir yaz
    Teekkr ederim abi
    OMAE WA MOU SHINDEIRU...

Forum Yneticisi Ozan Ylmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.12.2013
    Nereden
    stanbul

Konuya Anket eklenmitir.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

HOPA'LI TS'L - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.02.2012
    Nereden
    Zonguldak
    Ya
    51

Anket iin teekkrler.

Bunu sevdim.

Trabzonspor sevgisi dedim.

Futbolu Trabzonspor sayesinde tanyp sevdiim iin

yi ki varsn Trabzonspor
    TRABZONSPOR, TRKYENN BAYERN MNH'DR.
    Jean Marie Pfaff

Tekfurayr 61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.07.2011
    Nereden
    stanbul

Futbolda olan bitenler nedeniyle futbola sevgim kalmad diyen arkadalara sormak istediim bir ey var.

Siyasal slm nedeniyle dinden soudum diyenler var sosyal medyada...

Bu konuda ne dnyorsunuz?

Aman buradan yola kp siyasal islm tartmasna girilmesin, sdece bu szn mantk temelini soruyorum.

Mantkl, tutarl bir sz m?

nce futbol sevgisi diyen arkada ok merak ettim, 2si Nevzat61 ve Mehmedaga olsa gerek, 3. kim?
    7

"Her fikri savunma hakkn yoktur. Bilgi temelli fikri savunma hakkn vardr. Hikimse chil kalma hakkna ship deildir." Harlan Ellison

Aker - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    24.02.2008
    Nereden
    Ankara
    Ya
    29

Trabzonspor elbette. Bu camia olmasa asla ma takip etmezdim.

yelik tarihi
    01.06.2004
    Nereden
    Avrupa Dier

Alnt TekfurÇayır 61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Futbolda olan bitenler nedeniyle futbola sevgim kalmadı diyen arkadaşlara sormak istediğim bir şey var.

Siyasal İslâm nedeniyle dinden soğudum diyenler var sosyal medyada...

Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Aman buradan yola çıkıp siyasal islâm tartışmasına girilmesin, sâdece bu sözün mantık temelini soruyorum.

Mantıklı, tutarlı bir söz mü?

Önce futbol sevgisi diyen üç arkadaşı çok merak ettim, 2’si Nevzat61 ve Mehmedaga olsa gerek, 3. kim?
    Takim sevgisi derken neden aklimiza ilk once futbol geliyor diyer branslarda var madem mesele takim sevgisiyse neden hentbol veleybol vs ilgi az onlarda bordo mavi takim degilmi demekki oncesinde biraz futbol sevgisi olacakki takim sevgisiyle kenetlenmesi daha kolay olsun ayrica trubunlerdeki taraftarlardan kac kisi ben futbolu aslinda hic sevmem takim sevgisi dolasyisiyla burdayim diyebilir? sonuclar kotu oldumu bir bakiyorsunuz seyirci kalmamis nerde kaldi takim sevgisi? ikisi birlikte olmaya mahkum!

mete61bordomavi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.05.2009
    Nereden
    stanbul
    Ya
    41

ncelikle iyi futbol nedir? Futbolda biz neyi seviyoruz?
    Kimilerine gre kolay gol yememek kimilerine gre kolay gol atmak...
    Herkesin fikirleri baka baka olsa da ben kendi adma futbolun bire bir hayatla rtmesini seviyorum.
    Futbol aslnda hayata ok benziyor. Bu benzerlikleri uzun uzadya yazmaya gerek yok.

Ama eer doutan ansl deilseniz, hayatta elde ettiklerinizi aln teriyle, emekle, mcadeleyle ve onca hakszla ramen elde etmiseniz siz de bir Trabzonspor'sunuz!
    Trabzonspor ruhusunuz!
    karsz saf sevgi, emek, azim, mcadele vb... gibi erdemler sizin iin bu ada geer akeyse hala, siz futbolu deil, Trabzonspor'u seviyorsunuz demektir!
    Trabzonspor Bakan Nasl Olmaldr?
    -Birilerinin adam deil,Trabzonspor'un adam olmaldr!
    Trabzonspor Teknik Direktr Nasl Olmaldr?
    -Hibir ey olmasa da korkak olmamaldr!

nevzat61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.01.2010
    Nereden
    Tekirda

Alnt Tekfurayr 61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Futbolda olan bitenler nedeniyle futbola sevgim kalmad diyen arkadalara sormak istediim bir ey var.

Siyasal slm nedeniyle dinden soudum diyenler var sosyal medyada...

Bu konuda ne dnyorsunuz?

Aman buradan yola kp siyasal islm tartmasna girilmesin, sdece bu szn mantk temelini soruyorum.

Mantkl, tutarl bir sz m?

nce futbol sevgisi diyen arkada ok merak ettim, 2si Nevzat61 ve Mehmedaga olsa gerek, 3. kim?
    5 oldu
    Bu dnyadaki en mutsuz insanlar, bakalarnn ne dndn taknt haline getirenlerdir.' -

Virginia Woolf

yelik tarihi
    19.07.2011
    Nereden
    stanbul

Red face

Alnt nevzat61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    5 oldu
    Ben de oy kullandm, 6 oldu 🙃
    7

"Her fikri savunma hakkn yoktur. Bilgi temelli fikri savunma hakkn vardr. Hikimse chil kalma hakkna ship deildir." Harlan Ellison

yelik tarihi
    19.07.2011
    Nereden
    stanbul

Alnt objek Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Takim sevgisi derken neden aklimiza ilk once futbol geliyor diyer branslarda var madem mesele takim sevgisiyse neden hentbol veleybol vs ilgi az onlarda bordo mavi takim degilmi demekki oncesinde biraz futbol sevgisi olacakki takim sevgisiyle kenetlenmesi daha kolay olsun ayrica trubunlerdeki taraftarlardan kac kisi ben futbolu aslinda hic sevmem takim sevgisi dolasyisiyla burdayim diyebilir? sonuclar kotu oldumu bir bakiyorsunuz seyirci kalmamis nerde kaldi takim sevgisi? ikisi birlikte olmaya mahkum!
    Mantkl, futbolu sevmem ama kulp taraftrym demeyi, otomobil kullanmay sevmem ama Ferrari aldm demeye benzetiyorum.
    7

yelik tarihi
    22.01.2022
    Nereden
    Trabzon

Futbol sevgisi zaten takm sevgisinden gelir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)