Sonuç: Sizce Maçýn Yýldýzý Kimdi?

Katýlýmcý sayýsý
59. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 1. UÐURCAN ÇAKIR

0 0%
  • 5. BERAT AYBERK ÖZDEMÝR

0 0%
  • 9. ANTHONY NNADUZOR NWAKAEME

1 1.69%
  • 10. ABDÜLKADÝR ÖMÜR

3 5.08%
  • 11. ANASTASIOS BAKASETAS

43 72.88%
  • 13. VITOR HUGO FRANCHESCOLI DE SOUZA

2 3.39%
  • 14. ANDREAS EVALD CORNELIUS

0 0%
  • 17. MAREK HAMSIK

5 8.47%
  • 24. STEFANO WILFRED DENSWIL

0 0%
  • 32. EDGAR MIGUEL IE

1 1.69%
  • 33. BRUNO DA SILVA PERES

1 1.69%
  • 6. EMMANOUIL SIOPIS

0 0%
  • 7. YUSUF SARI

0 0%
  • 27. KOUASSI GERVAIS YAO

0 0%
  • 8. DORUKHAN TOKÖZ

2 3.39%
  • 61. ABDULKADÝR PARMAK

1 1.69%
Sayfa 45 Toplam 45 Sayfadan BirinciBirinci ... 35 43 44 45
Toplam 1117 adet sonuctan sayfa basi 1,101 ile 1,117 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 5.Hafta l Kasýmpaþa 0-1 Trabzonspor | Maç Sonucu

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý HOPA'LI TS'LÝ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Maçýn oyuncusu anketi neden açýlmadý Sn. Admin kardeþlerim, güzel oluyordu.

Unutuldu sanýrým.
    anket konuya eklendi
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Ýskender Çakmak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    36

Alýntý Tahir61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Üç deplasman iki içerde (biri hazýr dirençli sivas, diðeri gs) aralarda da biri uefa ayarýnda rakip Molde, diðeri Þampiyonlar ligi ayarýnda Mourinholu Roma ile dört maçtan sonra Avrupadan elenmiþ ama ligde zirvede bir takým.

kötü oynamýyoruz sadece oyunumuz zevkli deðil. Ýyi oynuyoruz saðlam oynamaya çalýþýyoruz. sonuç odaklýyýz.
    Bu sene
    zevk vermeyeceðiz
    lige renk katmayacaðýz
    çoluk çocuk oynatarak Türk futboluna hizmet etmeyeceðiz
    gönüllerin þampiyonu olmayacaðýz
    bunun biraz üstü biraz altý futbolla puanlar toplayarak hedefe oynayacaðýz.

köstek olmayýn, fýrsat kollamayýn, huzur bozmayýn
    Katýlýyorum. Bu zamana kadar coþkulu futbol oynadýk da ne oldu? Herkes takdir etti de ne oldu?
    3 puan aldýðýmýz sürece TV baþýnda uyuyabilirim de problem deðil.

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

memmedaga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Alýntý alperrr Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bence Özlenen tablo bu..
    ama herkesi eðlendiriyorduk..renk katýyorduk..

2018-2019 sezonu 5 maç sonunda elde edilen 7 puan..

Eklenti 20899
    sakin olun...

Ibrahim Gaygusuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere
    Yaþ
    35

Boyle maclari cok iyi oynatan bir Abdullah Avci var. Biz tempoyu yukseltmedigimiz surece Kasimpasa tehlikeli olamazdi. Oylede yaptik, golumuzu attik sonra istedigimiz gibi at kosturduk, tehlikeli islere girmedik. Rakip extra birsey deniyemedi cunki kosmaktan yoruldular fazladan gaz verecek taraftarida yok.

Uzun zamandir belkide en iyi yabancilaramiza sahibiz. Bjk sallantiya basladi, kadro derinligi ligi ve sampiyonlar ligini goturemez onlarda. Yogun tempolu haftalar basliyor onlar icin, biz emin adimlarla devam. Ilk derbimizi de attik aradan.
    Futbolcularin sirtindan inin artik, bu takim icin ter doken her futbolcu degerlidir
    HEP
    DESTEK TAM DESTEK

~UniCef~ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alýntý iyattara Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Abi 5 atýyoruz bu takýmýn defansif sorunu var Her maç gol yiyor. Daha kontrollü oynayýp 1 0 kazanýyoruz takým çok temposuz þampiyon takým böyle oynamaz. Ne oynayalým arkadaþlar? Rakibin 1 tane doðru düzgün kaleye topu yok. Bir de bunu düþünün. Zaten rakiplerin çoðu dandik kontrollü de oynasan gol pozisyonuna giriyorsun, golü de atýyorsun. Evimizde biraz da baský kuran bir görünümde oluruz illaki. 20 maçtýr yenilmeyen deplasman kurgusunu oyun anlayýþýný çok kolay gömüyorsunuz.

SM-A705FN cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    Aynisini bende düsündüm.
    Nefsin icin sevme

~UniCef~ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Medya da herkes bizim yerlilerimizi cok yetersiz buluyor ama ben buna katilmiyorum. Ugurcan ligin en iyi yerlisi ve ayni zaman da en iyi kalecesi. Berat bana göre Taylanin cok önünde futbolcu. Xabi Alonsonun kötü versiyonu. Tabi bizim futbol ulemasi onu görmesi zor. A.Ömür,Dorukhan ve Serkan potansiyeli yüksek oyuncular. FB disinda bizim kadar iyi yerlisi olan takim oldugunu düsünmüyorum.
    Nefsin icin sevme

cakalkerem - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Dorukhaný bu takýma monte etmek lazým...
    Bakesetas çok iyiydi...

Waakaeme yanar döner....

Abduþ iyi niyetli ama gereksiz iþlerle uðraþýyor..Hala diyorum basit oynamayý öðrenmeli..

Bu arada her takýma en kötü 2 gol atarýz demiþtim...Olmadý...Bazý maçlarda bu kadar þanslý olmayabiliriz..Dolayýsý ile 2 yi atýp rahatlamalý bizim takým....Yoksa yandýk

Trabzon bir aþk hikayesi deðildir.
    Trabzon Aþktýr gerisi hikayedir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Yiðit Gayretli Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Maçý 25. dakikadan itibaren tribünden takip ettim. Hem bizim maça hem de direkt rakiplerimizin maçlarýna yönelik kemdimce bir þeyler yazayým.

En temel sorunumuz tam olarak bizim oynamayý beklediðimiz þeyle Abdullah Avcý'nýn oynanmasýný beklediði þeyin ayný olmayýþý. Ben biraz bunun üzerinden yorumlamaya çalýþacaðým konuyu. Biz istiyoruz ki önde þiddetli pres, top bizde ve rakipteyken yüksek tempo, akýþkan bir oyun ve bol hücum. Abdullah hoca istiyor ki(kanaatimce) kontrollü tempo, kontrollü oyun, güvenlikli pas tercihleri, az top kaybý, rakibe fýrsat vermeden yaratýlacak hücum opsiyonlarý ve maçýn her anýnýn kontrolümüzde olmasý.

Þimdi bakýldýðý zaman, hocanýn tercihi taraftara sýkýcý geliyor olabilir. Öyle de hatta... Ama hoca "uzun vade" kazanmanýn formülünü böyle bulmuþ. Takýmý kýsa mesafede koþturuyor. Tempo kontrolü dýþýnda yükselmiyor. Bu sayede maçýn büyük bölümüne top kendisinde olmasa da oyunun kontrolünü saðlayabiliyor. Zaten 20 maçtýr deplasmanda kaybetmemeyi, hatta bu maçlarýn yarýdan fazlasýný kazanmayý tesadüfle açýklamak imkansýz. En son 1981'de mümkün olmuþ sanýrým böyle bir þey.

Gelelim taraftarýn beklentisiyle sahada gerçekleþen arasýndaki uyumsuzluðun sebeplerine. Ýlk olarak orta saha tipleri... Malum yerli kuralýný da düþününce seçenekler daralýyor. Ýþin açýkçasý, sezon baþýnda Abdüþ-Hamsik-Bakasetas üçlüsü bekliyordum. Daha geçiþken, daha tempolu olmak bu þekilde mümkün geliyordu ama þartlar baþkaca geliþti. Üstelik Siopis ve Dorukhan takviyeleri yapýldý. Tüm bunlarý göz önünde bulundurunca, Hamsik ve Bakasetas'ýn arkasýndaki oyuncu profiline göre Berat'ýn ihtiva ettiði özellikler farklý ve eksik kaldý. Geçen sezon da bazý defansif özellikleri sebebiyle eksiklikleri göze çarpýyordu ama oyun planýmýz bu defolarý örtmek için daha uygundu. Ben Berat'ýn bu þekilde tartýþýlýyor olmasýna üzülüyorum açýkçasý. Kýymetli bir oyuncu ve özellikle top ayaðýmýzdayken oynadýðý oyunu da ziyadesiyle iyi buluyorum. Ama oranýn ihtiyacýnýn ne olduðunu, sahada olduðu dakikalarda Siopis ve Kasýmpaþa maçýnda -þükür kavuþturana- oynadýðý sürede Dorukhan gösterdi. Yani bizim kýsýr görüntüden kurtulmamýzýn birinci adýmý bu arkadaþlardan en az birini sahaya atmanýn yolunu bulmak.

Ýkinci olarak da takýmýn ön tarafýnda tercih edilen oyun planýyla yine oyuncu tipleri arasýndaki olmayan korelasyonu konuþabiliriz. Ön sað ve sol oyuncusu çizgiye çok basýyor, takým ön tarafa nadiren yerleþiyor ve çoðu kez geçiþ hücumlarý arýyor. Takýmýn 10 numarasý, top santrafora geldiðinde aksiyon bölgesinin çoðunlukla uzaðýnda oluyor ve en tepede oynayan oyuncumuz bu þartlarda oynamak için doðru özellikte adam deðil. Bu takým böyle oynayacaksa, daha baðlantý oyuncusu görevi görebilecek Djaniny'nin içerde olmasý lazým. Yok biz Cornelius'u etkin ve aktif kullanacaksak ön alandaki oyuncularýn Cornelius ile kimyasýný artýracak bir oyun planýna geçiþ yapmamýz lazým. Bu þekilde insanlarýn çoðu isimleri tartýþmaya devam edecektir çünkü. Ön alana oyunu yýðýp, pas mesafelerini kýsaltýp, pas temposunu artýrýp; ön alandaki oyuncularý birbirine mevcut durumlarýndan daha yakýn konumlandýrarak hem merkezden hem de kenarlardan daha tempolu ve belki biraz kontrolden taviz veren hücum opsiyonlarý yaratmak gerekir. Bu durumda, stoperlerimizin de daha önde adýmlamasý ve ilk müdahale için daha hevesli olmasý þart.

Hoca bunu ne kadar arzu ediyor, kestiremiyorum açýkçasý...

Kasýmpaþa maçýnýn ve geri kalan haftalarýn bizim açýmýzdan en dikkat çeken konularý böyleydi benim gözümde.

Gelelim bjk, fb ve gs konularýna. Kýsa geçeceðim. En zayýf halka gs. Bir oyun planlarý, bir þablonlarý ve hatta belli 11'leri olduðunu bile düþünmüyorum. Bizden aldýklarý puan Allah'ýn bir lütfuydu ya da Abdullah hocanýn yanlýþ oyun baþlangýcýnýn telafi edilmiþ haliydi. Bunun haricinde gs'nin oyun içinde bir yönlendiricisi yok. Toplarlamalarý çok olasý durmuyor. Çok da kaydadeðer bir þey oynamýyorlar açýkçasý.

fb'nin de 3-4-3 düzeni ve hücumu ikinci hatta üçüncü plana atan oyun mantýðý kusursuz uygulanmazsa faydadan çok zararý olur. fb'nin alternatif bir çözümü yok gibi duruyor. Hücum etmesi ya da rakibi karþýlamasý gerektiðinde çok yüksek tempolarda çok yüksek þiddetli koþular yapmak zorunda kalýyorlar. Hocalarýnýn antrenman yöntemleri ve yoðun maç programlarý yüzünden fazlaca sakatlarý var. Bu tempoda bu arayý kaldýrmalarý mümkün deðil. Daha fazla kayýp yaþayacaklardýr.

Kadro kalitesi nedeniyle en avantajlý takým bjk. Fakat onlarýn da en net eksiði rotasyon oyuncularýnýn, özellikle yerlilerinin kalitesiyle yabancýlarý arasýnda uçurum olmasý. Antalya maçýnda bu çok net göründü. Ýþtahlý, hýzlý, tempolu ve direkt kaleyi düþünen bir oyun tarzlarý var ama sistemin içinden 1-2 parçayý çekince çatý baþlarýna yýkýlýyor. Antalya maçýnýn ilk yarýsýyla ikinci yarýsýnýn gece ve gündüz gibi farklý olmasýnýn sebebi bu yetersizlik. Maç özelinde Ersun Yanal'ýn da büyük katkýsý var tabi ama sezonun devamýnda, bjk ne zaman 3'ten fazla oyuncuyu rotasyona sokmaya çalýþsa benzer þeyler olacak. Antalya maçýný çevirdiler ama bu maçý çevirmek için verilen tavizler, orta vadeli tüm planlarý kökten deðiþtirebilir. Devre arasý geldiðinden suyun dibinden son anda kurtulmuþ biri gibi derinlemesine bir nefes alacaklar. Belki de boðulacaklar.
    Yiðit, Gs'yi bizim Fatih Tekke katýlana kadarki Samet Aybabalý takýma benzetiyorum. Yeniden yapýlanan, gençleþmiþ, fizik gücü bir yere kadar yeten, hücumda üretkenliði sýnýrlý...

Beþiktaþ'ýn iyi kötü birlikte oynama alýþkanlýðý, oyun ezberi var.

Hoca, sistem, kadro vb. birçok faktörün deðiþtiði þikecilerin iþini diðerlerine göre daha zor görüyorum. Ýþleri yoluna koymalarý (Denk rekabet koþullarýnda) kolay olmayacaktýr. Fakat haftalardýr rakiplerine çalýnmayan penaltýlar ile her maçtan önce veya sonra abuk sabuk açýklamalarla kamuoyunu yönlendirerek süreci kendi avantajlarýna çevirmelerine þaþýrmam.

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Alýntý Ozan Yýlmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    anket konuya eklendi
    Teþekkür ederim.

Tabi ki Anastasios Bakasetasssss
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Ufuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý Oðuz ZEYTÝN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yiðit, Gs'yi bizim Fatih Tekke katýlana kadarki Samet Aybabalý takýma benzetiyorum. Yeniden yapýlanan, gençleþmiþ, fizik gücü bir yere kadar yeten, hücumda üretkenliði sýnýrlý...

Beþiktaþ'ýn iyi kötü birlikte oynama alýþkanlýðý, oyun ezberi var.

Hoca, sistem, kadro vb. birçok faktörün deðiþtiði þikecilerin iþini diðerlerine göre daha zor görüyorum. Ýþleri yoluna koymalarý (Denk rekabet koþullarýnda) kolay olmayacaktýr. Fakat haftalardýr rakiplerine çalýnmayan penaltýlar ile her maçtan önce veya sonra abuk sabuk açýklamalarla kamuoyunu yönlendirerek süreci kendi avantajlarýna çevirmelerine þaþýrmam.
    Ben gs'nin sorununu orta sahada görüyorum Oðuz. Bir de Fatih Terim'in kendisi tabi

bjk-Sergen birlikteliðine de hala sorunlu gözle bakýyorum. Rüzgar bir terse dönse hýzla kaçacak gibi görüntüsü var.

fb'nin de klasik hareketleri. Ýyi de olsalar, kötü de olsalar bu manipülasyonlarý yapýyorlar.
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Sezgin Öztürk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý Yiðit Gayretli Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben gs'nin sorununu orta sahada görüyorum Oðuz. Bir de Fatih Terim'in kendisi tabi

bjk-Sergen birlikteliðine de hala sorunlu gözle bakýyorum. Rüzgar bir terse dönse hýzla kaçacak gibi görüntüsü var.

fb'nin de klasik hareketleri. Ýyi de olsalar, kötü de olsalar bu manipülasyonlarý yapýyorlar.
    Konu dýþý fakat fb-gs-bjk yi yazarken küçük harf kullanan renktaþlar iyi ki varsýnýz...
    Aðasarlý_61

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Oy sirtaki reise gitti.

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Koita ve Dorukhan'ýn sakatlýklarýndan gýna geldi

2 yýldýr Ömür'ünkilerden býktýðýmýz gibi

Koita zaten bu sezonun kazýðý olarak fena girdi bize

Dorukhan iyileþip kendine bakarsa faydalanýrýz.

Koita umutsuz vaka

Sezon sonu þutlanmalý
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Enes Ünal Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Konya en az isabetli þut çeken takým mý olmuþ bide kaza kurþunu yemesek yarabbi
    ...Allah'm Niyet Ettik 9.Þampiyonluða...

Onur Recep Kývrak !
    Yer Bordo Gök Mavi Biz Çýkýnca Sahaya

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Abdullah hoca gervinho ile hücum zenginliði ve savunma zaafiyeti mi, yoksa ömür ile hücum kýsýrlýðý ama savunma güvenliði mi sorusuna bu maç özelinde ömür ve savunma garantisi demiþ.

Bunda özellikle Konyasporun sol kanadýný aktif olarak kullanmasýnýn da etkisi vardýr mutlaka.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)