Sonuç: Sizce Maçýn Yýldýzý Kimdi?

Katýlýmcý sayýsý
59. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 1. UÐURCAN ÇAKIR

0 0%
  • 5. BERAT AYBERK ÖZDEMÝR

0 0%
  • 9. ANTHONY NNADUZOR NWAKAEME

1 1.69%
  • 10. ABDÜLKADÝR ÖMÜR

3 5.08%
  • 11. ANASTASIOS BAKASETAS

43 72.88%
  • 13. VITOR HUGO FRANCHESCOLI DE SOUZA

2 3.39%
  • 14. ANDREAS EVALD CORNELIUS

0 0%
  • 17. MAREK HAMSIK

5 8.47%
  • 24. STEFANO WILFRED DENSWIL

0 0%
  • 32. EDGAR MIGUEL IE

1 1.69%
  • 33. BRUNO DA SILVA PERES

1 1.69%
  • 6. EMMANOUIL SIOPIS

0 0%
  • 7. YUSUF SARI

0 0%
  • 27. KOUASSI GERVAIS YAO

0 0%
  • 8. DORUKHAN TOKÖZ

2 3.39%
  • 61. ABDULKADÝR PARMAK

1 1.69%
Sayfa 3 Toplam 45 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1117 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 5.Hafta l Kasýmpaþa 0-1 Trabzonspor | Maç Sonucu

asilhamsi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Yaþ
    45

Alýntý Ogün YAZICI Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Uðurcan ve Berat'tan sonra takýmýn en oynayabilir yerlisi üzülerek söylüyorum Serkan

Bu saatten sonra solbek yama olarak götürülecekse Bruno Peres'i oraya çekip iki mevkinin verimini düþüreceðime Serkan'ý kör topal Sol beke koyar en azýndan hýzýndan ve dinamizminden faydalanýrým

Kademe bilgisini de geliþtirdi
    Ýsmailin yaptýðý hiçbirþeyin daha kötüsünü yapmaz muhtemelen

Uðurcan
    Peres Edgar Hugo Serkan
    Berat Hamsik Bakasetas
    Djaniny Cornelius Nwakaeme
    dorukhanýn sol bek görünümlü ortasaha oynadýðý bir model denenebilir bana kalýrsa.

perez----edgar--------hugo---------dorukhan

--------berat--------hamsik----------

bakasetas--------hamsik---------waka

-----------cornelius-------------------
    ALAYINA ÝSYAN,ALAYINA BAÞKALDIRI,ÖLENE DEK MÜCADELE..

BÜYÜKLERLE SEVÝÞEN YÖNETÝM ÝS-TE-MÝ-YO-RUM.

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Alýntý BatuhanB Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Uðurcan, Egemen ve Berat oynamalý diyorum.
    Koita %100 golü atsa maçýn kahramaný olabilirdi.

Ýsmail Köybaþý ve Koita'dan kazýk yedik.

Sol bekte Denswill sorunu çözer.

Hey gidi Egemen Korkmaz stoperlerin babasýdýr.
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Ýki tane 10 numara ile oynuyoruz gibi görünüyor.
    Yani orta alan üçlüsünün 2 tanesi çok ileri yakýn. Biri Bakasetas, diðeri Hamsik.
    Benim aklýma yatan Bakasetas'ý Peres'in önünde sað kanatta deðerlendirmek, orta sahayý Berat-Siopis-Hamsik üçlüsü ile kurmak...
    Sol kanatta olursa Dorukhan, olmazsa mecburen Ýsmail oynar.
    Elde daha iyisi yoksa henüz.

6Þafak Aydýn1 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    46

Sol bek artik Denswilse stoperleri bozup oraya Hüseyini yerlestirebilir Anadolu maclarinda.
    Enteresan, e kardesim o zaman Hüseyin sol bek olsun, Denswil birseyler oynayabiliyor hücumada cikiyor. Madem silahimiz hücum oradan feragat edelim. Hem defans zayif hem hücumdan feragat et, mantikli gelmiyor zaten beceremiyorsun defansi.

Degisik fantezilerede girebilir hücum hattini fazla bozmadan. Serkan önünde Peres veya tersi gibi. Bakacagiz.
    burasi türkisch.

Are you not entertained?

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alýntý asilhamsi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    valla senin derdinin baþka olduðu artýk çok net. Abdullah hoca 10 da 10 yapsa bu sefer baþka bir bahane bulursun.

Yaþ diyorsun baþka birþey demiyorsun.

Dün ikinci yarý adamlara pozisyon vermedik bir tane hariç biz bir sürü pozisyona girdik.

Bu kadar methettiðiniz cincona karþý 2-0 maç çevirdik.

Siz tam olarak ne istiyorsunuz?

Cincon yeni takým sanki biz çok eski takýmýz.

Ben newton hoca iken bile bu kadar fazla eleþtri okumadým. Hoca üzerinden yaptýðýnýz eleþtirilerinizin birçoðu son derece yersiz ve mesnetsiz.
    Eleþtirilerimin son derece yerinde olduðunu düþünüyorum, senenin baþýndan beri ayný problemler var ve defans sorunu git gide derinleþiyor, düzelmiyor.

Newton'a bu niye geldi abdullah avcý dururken dedim daha ne diyeceðim ?

Taraftar oynanan oyundan sýkýlýp sahaya girmiþ ne oldu ki diyorsun. Hiçbirþey olmadý evet.

Sen niyet okumayý býrak bence sahaya odaklan, o zaman benim gördüklerimi görürürsün, kimseyi bana karþý korumana gerek yok. Hoca kovulsun tayfasinda olmadim hiç.

Þampiyonluk kadrosu kurduk, modern oyun, teknik taktik, rakip analizi derken çýta yukseldi, beklenti büyüdü.

bjk'yi abartiyorsunuz , fb gs ne oynuyor diyen sensin. Eleþtiriler de ona göre geliyor.

Yaþlý kadro konusu genel bir vizyon eleþtirisi. Seneye bir daha konuþuruz bunu. Süreç içinde ortaya çýkan problemler, ekonomik sorunlarla birlikte ele alarak o eleþtiriyi yapýyorum.

Sadece bir oyuncunun yaþý deðil problem, genel kadro yapýlanmasý ile alakalý sorunlar.

4, 5 haftada çýkmaz bunun sonucu, sezonun geneline hatta yillara yayýlýr. Çok fazla da detay var bu konuyla ilgili.

Yaþlý oyuncuyu transfer etmek ile elindeki yaþlý oyuncuyu kullanmak arasýnda bile fark var.

Direk transferle yaþlanmak ile oyuncularýn beraber oynayarak yaþ almasý baya farklý sonuçlar verir.

Tecrübeli oyuncularla duraðan bir oyun kurgularsan genç oyuncu arada siritir, geliþmesi zor olur ama genç oyunculardan daha aktif hareketli bir takým kurarsan, tecrübeli iyi bir orta sahadan daha fazla verim alabilirsin.

Bunlar genel fikirler, detaya girince günlük oyuncu performanslarý deðiþir. Avrupa takýmlarý böyle kurgulaniyor, sürekli yenileniyor. Kiþisel birþey yok.

Gervinho da çok yararlý oyuncu ama 70 dakika sahada kalamadý henüz, onu ne yapacaðýz peki ?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Abdullah Avcý eleþtirisine ben katýlýyorum þu anda.
    Ne yapmaya çalýþtýðýný anlamadým. ilk yarýnýn ortalarýna bir gelelim bakalým.
    10-12 hafta bir geçsin.
    Biz takým oyunu, birlikte oynanan oyun derken, Roma maçlarý dýþýnda bu oyunu bu sene hiçbir maçta görmedik.

Benim Abdullah Avcý'yý beðenmemin, onu takýmýn baþýnda görmek istememin sebebi takým savunmasý ve dar alanda oyunun oynanmasýydý.

Þu anda o bahsettiðimiz þeyle uzaktan yakýndan alakamýz yok.

Asla skor bazlý konuþmuyorum. 5 tane yediðimiz iki Roma maçýnýn ciddiyeti ve azmi ile oynasak ligde karþýmýzda hiçbir takým duramaz.

Ama henüz takýma yeni katýlmýþ, bazýlarý katýlamamýþ oyuncular var.

1-2 ay bekleyelim bakalým.

Samet Berber - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balýkesir
    Yaþ
    33

Abdullah hocanýn oynanan oyundan memnun olduðuna inanmýyorum ya da inanmak istemiyorum. Bu maçla birlikte mutlaka bir düzen deðiþikliðine gitmeli ne yapar ne eder bilmiyorum yabancý sýnýrý ayrý bir dert sakatlýklar ayrý ancak mevcut diziliþle ve oyuncularla fazla ilerleyemeyeceðimiz gün gibi aþikar bence. Dorukhan'ý hazýrlayýp Berat'ýn yanýna mý monte eder, Siopis'i mi oynatýr ya da Dorukhan'ý asimetrik bir diziliþle sað kenar gibi mi oynatýr bilmiyorum ama muhakkak bu takýma bir dokunuþ yapmalý.

trbzonsporlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Trabzonspor gs maçýnda 33 kez rakip ceza sahasýnda topla buluþtu, bu sayý 5 attýðýmýz malatya maçýnda bile 19du.
    ben bir derbi maçýnda böyle bir rakamý ne gördüm ne duydum

edgar olmasa maçta pozisyona giremeyecek olan takimdan 2 gol yedik, tüm hakem hocalarýnýn birleþtiði yüzde yüz penaltýmýz verilmedi, buna raðmen geri döndük. oynadýðýmýz hucum futboluna dayanabilecek herhangi bir anadolu takýmý yok. ki sað kanatsýz oynadýk dün gece daha oraya gervinho gelecek
    arkanýza yaslanýn ve takýmý izleyin
    hem sampiyon olacagiz hem de 103 gollü sezonun rekorunu kýracaðýz bu sene
    Konu trbzonsporlu tarafýndan (13.09.2021 Saat 19:45 ) deðiþtirilmiþtir.

TrabzonVictory - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

Zor maç olacak kusuna kadar koþacaklar hatta þikebahçe yaranmak için, kasýmpaþa adeta kendilerini bu maçta yýrtacaklar,ölümüne oynuyacaklar.Hakemleri zaten söylemeye gerek onlar yavaþ yavaþ tetikçiliðe baþladý.Bizim lehimize penaltý vb. pozisyon olduðunda bizim futbolcular hemen hakemin yanýnda toplanmalý ve VAR'a bakmasýný saðlamalý.bu maçta göstere göstere hiç acýmadan hakem katliamý yapabilirler.bu maça çok iyi hazýrlanmalý ve çok iyi oynamalýyýz...

Cezalý Üye
    Nereden
    Ýngiltere

Alýntý trbzonsporlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Trabzonspor gs maçýnda 33 kez rakip ceza sahasýnda topla buluþtu, bu sayý 5 attýðýmýz malatya maçýnda bile 19du.
    ben bir derbi maçýnda böyle bir rakamý ne gördüm ne duydum

edgar olmasa maçta pozisyona giremeyecek olan takimdan 2 gol yedik, tüm hakem hocalarýnýn birleþtiði yüzde yüz penaltýmýz verilmedi, buna raðmen geri döndük. oynadýðýmýz hucum futboluna dayanabilecek herhangi bir anadolu takýmý yok. ki sað kanatsýz oynadýk dün gece daha oraya gervinho gelecek
    arkanýza yaslanýn ve takýmý izleyin
    hem sampiyon olacagiz hem de 103 gollü sezonun rekorunu kýracaðýz bu sene
    33 kez rakip ceza sahasýnda topla buluþmanýn yanýnda yüzde 62 ile topa sahip olduk..590 küsür pas yaptýk rakibi 300 civarýnda tuttuk..Pas yüzdesi pas isabeti topa sahip olma gibi konularda rakibe tur bindirdik..2-0 geriye düþmüþ her takým buna Avrupa'nýn elit takýmlarý da dahil oyun disiplininden kopar taktik anlayýþý bozulur final paslarýnda veya atak olgunlaþtýrýrken atýlan paslarda isabetsizlik yaþanabilir..Çünkü maçý çevirmek için geçen her dakika aleyhinedir ve oyuncular aceleci davranabilir..O psikolojiye girince takým bocaladý tabi ve bu durum bazý aklýevvellerin "kötü oynadýk" safsatasýný iddia etmesine yol açtý..Siz 2-0 geriye düþerken rakip de 2-0 önde olmanýn getirdiði özgüvenle daha iþtahlý daha disiplinli daha moralli oynuyor..

Bütün bu ters psikolojiye raðmen takýmýn maçý çevirmesine burun kývýran tipler görüyorum..Þahsen ben Avcý'nýn maç sonunda yaptýðý "oyundan memnunum" açýklamasýndan gayet memnunum..Doðru yoldayýz ve Avcý ile þampiyon olacaðýz..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Ne oyunun baþýnda ne de sonunda iyi falan oynamadýk.
    Avcýnýn da iyi oynadýktan kastý, 2-0 geriye düþmenin arkasýndan o psikolojik sýkýntýya raðmen geri dönmemizdir.

Yoksa hiçbir aklý evvel maçýn baþýndan sonuna kadar 4-1-4 oynayan, golden evvel, golden sonra takým bütünlüðünü saðlayamayan oyuna iyi oyun demez.

Abdullah Avcý felsefesinde dünkü oyun tam anlamý ile faciadýr.

Gol yemeden evvel de farklý bir durum yok.

Böyle kontrolsüz, orta sahasýnýn ortasý bomboþ bir oyunu Abdullah Avcý hiçbir takýmda oynatmadý.

Kendi kendisi ile de çeliþmektedir.

Þu maç, iki takým içinde facia bir maç.
    Takým nasýl olunmaz onun maçý.

Sacit - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    38

Fizik güç kondüsyon yüklemesi için çözüm nedir???

Bu konuya kim el atacak?
    Bu sesi kim duyacak?

Avcý'nýn umrunda deðil mi yoksa kimse takmýyor mu?
    koþamýyor, rakibe tepki veremiyorsun

Fizik güç niye en üst seviyeye gelmiyor?
    Bu halde hangi maçta savunma yapacaksýn?

Bu nasýl iþtir bir türlü çözülemiyor
    her maç gol yiyorsun ve üstüne dayak yiyorsun

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Fizik güçle bunun ilgisi yok. Baþý sonu bu kadar açýk oynanmaz. Hiç kimse toptan hýzlý koþamaz.

Cezalý Üye
    Nereden
    Ýngiltere

Abdullah Avcý bu iþi bilmiyor sen biliyorsun..

Abdullah Avcý aklýevvel sen zeka küpü...

Anlamadýðýnýz konulara burnunuzu sokmayýn..

Takým 33 kez rakip ceza sahasýnda topla buluþmuþ yüzde 62 topa sahip olma oranýyla oynamýþ 600 pas yapmýþ daha ne yapacak oyunu domine etmek için..Karþýndaki takýma iki tane aptalca gol hediye etmiþsin rakibin özgüveni artmýþ taktik disiplini had safhaya çýkmýþ oyuncularý morallenmiþ bu þartlarda siz nasýl bir oyun planý bekliyordunuz..Üstelik hoca yaralý parmaða pansumaný hemen yapmýþ erken müdahale ile Sarý'nýn bi nebze sað tarafa hareket getirmesiyle Waka'nýn üzerindeki yükü hafifletmiþ bu sayede Waka'nýn ikinci yarý performansý mevki deðiþimi ve akabinde gelen ikinci golle hocanýn bütün planlarý metodlarý tutmuþken daha nasýl bir oyun bekliyordunuz..Nasýl bir açýklama yapmasýný bekliyordunuz?

Bu takýmýn þimdilik en büyük sorunu 4 lü defansla önlerindeki tek oyuncunun yani geri beþlisinin öndeki beþliye oyun oynanýrken katýlmamasý takýmýn boyunu kýsaltamamasýdýr..Bunu da ancak zamanla çözersin dedik..Eleþtirecekseniz buradan eleþtirin..

Avcý'nýn "oyundan memnunum" açýklamasý son derece yerinde ve doðru bir açýklamadýr..Hocanýn dediðine kayda almayacaðýz da forumdaki bir aklýevvelin yorumunu mu kayda alacaðýz..Maçý izlerken içiyor musunuz ne yapýyorsunuz..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Ünal Karaman bilmiyor sen biliyorsun,
    Þenol Güneþ bilmiyor sen biliyorsun.

Þimdi de Avcý bilmiyor sen biliyorsuncular çýktý.

Þahýslar deðiþiyor, zihniyet deðiþmiyor.

Gerine gerine bana hocayý savunma aklý evvel, ben hocayla hemfikir taraftayým.
    Ama gözümün gördüðünü de kimse bana inkar ettiremez.

Maç içinde çýkan krize doðru müdahale etti hoca. Bunu inkar eden mi var.
    Bu oyun mutlak daha iyi olacaktýr. Bunu aksine laf söyleyen de olmadý.

Ama dün ortadaki oyunu Abdullah avcýnýn bugüne kadar bize gosterdigi prensiplerle tarttýðým vakit doðru oyun diye nitelendirilecek kadar adamcý olmadým çok þükür.

Dünün Ünalcý, Þenolcu tayfasýnýn yerini almaya mý niyetlisiniz?

Onlarla ettiðim kadar sizinle de mücadele ederim...

Yanlýþ oyuna yanlýþ demekten aciz bir kafa ile zaten içkiye de ihtiyacýn kalmamýþ senin.

Gökhan Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    33

Geriye yardýmý minimum olan bazýlarýnýn ise hiç olmadýðý beþ oyuncuyla geriye milanýn efsane dörtlüsünü de koysan gol yersin. Böyle bir ortamda berat biraz bile iyi oynuyorsa mükemmel oynamýþ demektir benim gözümde. Fakat bana asýl yanlýþ gelen sað kanadýmýzýn iþlemeyeceði bariz belli olan bir maçta ekstra bir destek atmadan maça baþlamamýþ oluþumuzdu. Gervinho varken bu riski almayý anlarým her an gol atabilirsin çünkü tercihtir derim ama yine de rasyonel bulmam. Ýleride cornelius ile baþlýyoruz ama aman aman bir orta denememiz yok. Tam aksine bizim orta saha oyuncularýmýz berat nwakaeme hamsik ve bakasetas aradan adam kaçýrma konusunda bire bir oyuncular. Böyle bir düzende santrfor bölgesinde gervinho çok daha iþimize yarar duruyor.

Sakatlar düzeldiðinde ben þöyle bir formattan yanayým

Uðurcan
    Dorukhan Edgar Hugo Denswill
    Peres Berat Hamsik Nwakaeme
    Bakasetas
    Gervinho

Hem görece fena olmayan bir sol bek ile oynarýz ki orada saðlam olduðunda trondsen de oynayabilir hem de sað tarafta güzel bir dinamizm elde ederiz.

Sað taraftaki bu düzen ile ki þu an dorukhan olmasa bile serkan peres denenebilir cornelius'u daha efektif kullanabiliriz diye düþünüyorum. Ben siopisi oynatýp en kritik iki oyuncumuzu kesmektense ikinci forvet olarak corneliusu düþünmeyi daha makul buluyorum. Bu takým bu þekilde bence daha kolay skor bulur ve sonradan oyunu tutmak için siopis cornelius djaniny hamlelerini de rahatlýkla yapabiliriz diye düþünüyorum.
    OMAE WA MOU SHINDEIRU...

Nereden
    Rize
    Yaþ
    33

Maçýn baþýndan sonuna kadar 4-1-4-1 oynamadýk. Maç içinde sýk sýk 4-4-2’ye özellikle ikinci yarýnda bazý bölümlerde 4-2-3-1’e döndük.

Nereden
    Ankara

Alýntý artvints Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Eleþtirilerimin son derece yerinde olduðunu düþünüyorum, senenin baþýndan beri ayný problemler var ve defans sorunu git gide derinleþiyor, düzelmiyor.

Newton'a bu niye geldi abdullah avcý dururken dedim daha ne diyeceðim ?

Taraftar oynanan oyundan sýkýlýp sahaya girmiþ ne oldu ki diyorsun. Hiçbirþey olmadý evet.

Sen niyet okumayý býrak bence sahaya odaklan, o zaman benim gördüklerimi görürürsün, kimseyi bana karþý korumana gerek yok. Hoca kovulsun tayfasinda olmadim hiç.

Þampiyonluk kadrosu kurduk, modern oyun, teknik taktik, rakip analizi derken çýta yukseldi, beklenti büyüdü.

bjk'yi abartiyorsunuz , fb gs ne oynuyor diyen sensin. Eleþtiriler de ona göre geliyor.

Yaþlý kadro konusu genel bir vizyon eleþtirisi. Seneye bir daha konuþuruz bunu. Süreç içinde ortaya çýkan problemler, ekonomik sorunlarla birlikte ele alarak o eleþtiriyi yapýyorum.

Sadece bir oyuncunun yaþý deðil problem, genel kadro yapýlanmasý ile alakalý sorunlar.

4, 5 haftada çýkmaz bunun sonucu, sezonun geneline hatta yillara yayýlýr. Çok fazla da detay var bu konuyla ilgili.

Yaþlý oyuncuyu transfer etmek ile elindeki yaþlý oyuncuyu kullanmak arasýnda bile fark var.

Direk transferle yaþlanmak ile oyuncularýn beraber oynayarak yaþ almasý baya farklý sonuçlar verir.

Tecrübeli oyuncularla duraðan bir oyun kurgularsan genç oyuncu arada siritir, geliþmesi zor olur ama genç oyunculardan daha aktif hareketli bir takým kurarsan, tecrübeli iyi bir orta sahadan daha fazla verim alabilirsin.

Bunlar genel fikirler, detaya girince günlük oyuncu performanslarý deðiþir. Avrupa takýmlarý böyle kurgulaniyor, sürekli yenileniyor. Kiþisel birþey yok.

Gervinho da çok yararlý oyuncu ama 70 dakika sahada kalamadý henüz, onu ne yapacaðýz peki ?
    Þampiyonluk kadrosu mu kurduk? Bizimki þampiyonluk kadrosuysa rakiplerimizðnki ne? Adamlar transfere senin iki üç katýný yatýrmýþ. Diðeri kadrosunu koruyup iyi transferler yapmýþ. Biz Ýki tane 35’lik adam aldýk diye þampiyonluk kadrosu mu oldu
    Konu serdaracýl tarafýndan (13.09.2021 Saat 21:21 ) deðiþtirilmiþtir.
    En büyük Trabzon

Nereden
    Bursa

Alýntý serdaracýl Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Þampiyonluk kadrosu mu kurduk? Bizimki þampiyonluk kadrosuysa rakiplerimizðnki ne? Aram transfere senin iki üç katýný yatýrmýþ. Diðeri kadrosunu koruyup iyi transferler yapmýþ. Biz Ýki tane 35’lik adam aldýk diye þampiyonluk kadrosu mu oldu
    Ee ne yapýyoruz o zaman, bu kadroyla geleceðe mi hazýrlanýyoruz ?

Sacit - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    38

Alýntý David_LuiZ4 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Takým 33 kez rakip ceza sahasýnda topla buluþmuþ yüzde 62 topa sahip olma oranýyla oynamýþ 600 pas yapmýþ daha ne yapacak oyunu domine etmek için..Karþýndaki takýma iki tane aptalca gol hediye etmiþsin rakibin özgüveni artmýþ taktik disiplini had safhaya çýkmýþ oyuncularý morallenmiþ bu þartlarda siz nasýl bir oyun planý bekliyordunuz..Üstelik hoca yaralý parmaða pansumaný hemen yapmýþ erken müdahale ile Sarý'nýn bi nebze sað tarafa hareket getirmesiyle Waka'nýn üzerindeki yükü hafifletmiþ bu sayede Waka'nýn ikinci yarý performansý mevki deðiþimi ve akabinde gelen ikinci golle hocanýn bütün planlarý metodlarý tutmuþken daha nasýl bir oyun bekliyordunuz..Nasýl bir açýklama yapmasýný bekliyordunuz?

Bu takýmýn þimdilik en büyük sorunu 4 lü defansla önlerindeki tek oyuncunun yani geri beþlisinin öndeki beþliye oyun oynanýrken katýlmamasý takýmýn boyunu kýsaltamamasýdýr..Bunu da ancak zamanla çözersin dedik..Eleþtirecekseniz buradan eleþtirin..

Avcý'nýn "oyundan memnunum" açýklamasý son derece yerinde ve doðru bir açýklamadýr..Hocanýn dediðine kayda almayacaðýz da forumdaki bir aklýevvelin yorumunu mu kayda alacaðýz..Maçý izlerken içiyor musunuz ne yapýyorsunuz..
    Can sýkan konu da bu iþte

þu takýmdan 2 tane gol yemek yakýþmadý
    rakip kötü ve sen kalite anlamýnda üstünsün
    maça çýkarken rahat kazanýrýz bekliyorduk

600 pas yapsan da oyunu domine etsen de þu yediðin 2 gol bütün planý bozabilir
    takým savunmasý ve sol bek konusu acil çözüme kavuþmalý
    zamanla olacak ama kimlerle olacak ve olana kadar kaç gol yersin?

Armaðan Dere - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

neden konya maçý perþembe günü...
    hafta içi de maç mý var artýk
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dýþýna atýn. Ýnsanlar görsünler ki,padiþah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boþ gitmiþtir.

Cezalý Üye
    Nereden
    Ýngiltere

Yanlýþ oyun falan yok ortada o sizin cahilane yorumunuz..Edgar'ýn hediyesiyle baþlayan Ýsmail ve Uðurcan'ýn zincirleme hatalarýyla devam eden ve yenilen iki golü nereden öngörecekti Avcý? Maçýn gitgelli aksiyon dolu maceraperest bir hüviyete bürünmesinin ardýndaki psikolojiyi anlayamýyorsun..Neden çünkü sahada futbol oynamýþlýðýn yok..Futbolcu psikolojisinden bihabersin..

Ýdraki meali bu küçük akla gerekmez zira bu terazi bu kadar sikleti çekmez..Motoru fazla zorlamayacaksýn beyninizi yakarsýnýz sonra..

Þimdi iyi oku..

Her maçýn ayrý bir hikayesi vardýr..

Sizin maç baþlamadan oyunculara dikte ettirdiðiniz taktik felsefeyi bir iki oyuncu basit hata ile rakibe hediye ederek bozarsa üstelik 2 0 gibi çevrilmesi zor bir skorla geriye düþtüðünüzde o psikolojiyi kaldýramazsanýz elbette saha içinde bocalama pas hatalarý durgunluk vs gibi olumsuz durumlar oluþacak sahaya yansýyacaktýr..Bu durum o anda spontane olarak þartlar öyle geliþtiði için oluþan bir durum adýna kötü oyun diyemezsin..Önemli olan takýmý o psikolojiden kurtarmak ve gerekli hamleleri yapmaktý..Hoca o hamleleri yaptý mý yaptý..Bu arada siz ne kadar hamle yaparsanýz yapýn 2 0 öne geçmiþ rakibin moral ve mental açýdan sizden daha güçlü olacaðýný daha disiplinli oynayacaklarýný daha iyi kapanacaklarýný daha hýrslý oynayacaklarýný göz ardý edemezsiniz..Bugün Liverpool City Barca Münih gibi takýmlar bile kendi liglerinde 2 3 farklý geriye düþtüklerinde maçlarý çeviremiyorlar..Hocanýn oyuna müdahaleleri sonrasýnda takýmýn kötü oynadýðýný iddia etmek körlükten baþka bir þey deðil..Maçlarý izlerken körebe mi oynuyorsunuz..

Avcý'nýn da zaten oyundan memnunum derken oyuna müdahalesinden sonra takýmýn toparlandýðý bölümü kastettiði aþikar..Avcý eleþtirilir mi eleþtirilir..Neden takým boyu hadisesini zamanýnda oturtamadýn konusunda birtakým reddiyeler yapýlabilir kendisine..Onun dýþýnda hocanýn eleþtirilecek bir tarafý yok..

Hocanýn prensiplerine aykýrýlýk teþkil eden bir durum da yok..Siz geçen sene hocayý savunma oynatýyor defansif oynatýyor diye eleþtiren bu sene de neden defansif problemleri çözemiyor diyen sinsi Avcý düþmanlarýna benziyorsunuz bence..Böyle tiplere karþýlýk olarak adamcý olmayý yeðlerim..Avcýcýyým he kardeþim..
    Konu David_LuiZ4 tarafýndan (13.09.2021 Saat 21:43 ) deðiþtirilmiþtir.

Mustafa YILMAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    41

Alýntý David_LuiZ4 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

yüzde 62 ile oynarsýn tabi rakip 33 dakikada 2-0 öne geçmiþ sende evinde oynuyorsun adamlar topu sana býrakacak tabi napacaktý ki gs'de berbat haldeydi. yaralý parmak ? ismail ile olmayacaðýný 3 yaþýnda ki çocuk biliyor sen önce parmaðý kýr sonra pansuman yap, oldu.

sen maçý izlemedin herhalde gs 15 þut çekmiþ kaleye madem istatistik kasýyorsun.

öveceðim derken þaþýrmayýn bu kadar.

forumda ki aklýevvelerin yorumunu dikkate almayacaksan ne halt yemeye giriyorsun buraya? git avcýyý dinle sabah akþam rahatla. sen ultra zekalý falan mý sanýyorsun kendini bu ne kibir birader?
    sadece aþk bizimkisi

Nereden
    Bursa

Alýntý Gökhan Balcý Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Geriye yardýmý minimum olan bazýlarýnýn ise hiç olmadýðý beþ oyuncuyla geriye milanýn efsane dörtlüsünü de koysan gol yersin. Böyle bir ortamda berat biraz bile iyi oynuyorsa mükemmel oynamýþ demektir benim gözümde. Fakat bana asýl yanlýþ gelen sað kanadýmýzýn iþlemeyeceði bariz belli olan bir maçta ekstra bir destek atmadan maça baþlamamýþ oluþumuzdu. Gervinho varken bu riski almayý anlarým her an gol atabilirsin çünkü tercihtir derim ama yine de rasyonel bulmam. Ýleride cornelius ile baþlýyoruz ama aman aman bir orta denememiz yok. Tam aksine bizim orta saha oyuncularýmýz berat nwakaeme hamsik ve bakasetas aradan adam kaçýrma konusunda bire bir oyuncular. Böyle bir düzende santrfor bölgesinde gervinho çok daha iþimize yarar duruyor.

Sakatlar düzeldiðinde ben þöyle bir formattan yanayým

Uðurcan
    Dorukhan Edgar Hugo Denswill
    Peres Berat Hamsik Nwakaeme
    Bakasetas
    Gervinho

Hem görece fena olmayan bir sol bek ile oynarýz ki orada saðlam olduðunda trondsen de oynayabilir hem de sað tarafta güzel bir dinamizm elde ederiz.

Sað taraftaki bu düzen ile ki þu an dorukhan olmasa bile serkan peres denenebilir cornelius'u daha efektif kullanabiliriz diye düþünüyorum. Ben siopisi oynatýp en kritik iki oyuncumuzu kesmektense ikinci forvet olarak corneliusu düþünmeyi daha makul buluyorum. Bu takým bu þekilde bence daha kolay skor bulur ve sonradan oyunu tutmak için siopis cornelius djaniny hamlelerini de rahatlýkla yapabiliriz diye düþünüyorum.
    Bir oyuncu çok þeyi deðiþtirir. Çok köklü deðiþiklikler tamiri mümkün olmayan yaralar açabilir. Hoca geçen seneden beri bu oyunu deniyor ama toplu topsuz hareketlilik hiç iyi durumda deðil. Geçen sene bile bunu daha iyi yaptýðýmýz rakibi tamemen kapattýðýmýz bir iki maç oldu.

Bu sene oyun disiplininde sorun var. Bir þekilde maç git gele dönüyor, erken paslar, top kayýplarý, takýmýn ikiye bölünmesi her maç yaþanýyor. Adam kaybetme noktasýna geldik 4 haftada.

Hocayý da kenarda görüyoruz zaten, çok istediði olmuþ bir hoca gibi durmuyor, baya gergin. Kamuoyunu yönetmek için fazla açýk vermek istemiyor olsa gerek farklý konuþuyor.

Geçen sene çok eleþtirilen ekuban'in sadece varlýðý, fizik kalitesi, rakibi tehdit ediþi aranýyor mu acaba ? Ilk 4 haftada sað kanatta o oynasa neler olurdu, tartýþmak lazým.

Geçen seneki bekler hücuma gitmiyordu savunmada söylendiði kadar aksýyorlar mýydý acaba ? Yoksa bu sene daha mi kötü, daha mi disiplinsiz takým, bir düþünmek lazým. Hücümcu olmak yetmiyor defansif katký da lazým.

Merkezi deðiþtirmek gerekiyordu oraya çok girmiyorum ama orada da sürdürülebilir bir yapi yok. Herkes siopis girse de pres yapsa diye bekliyor.

Cezalý Üye
    Nereden
    Ýngiltere

@Mustafa YILMAZ

Ünalcý Mustafa Yýlmaz da geldiðine göre þenlik var..

Hayýrdýr forumda uzun zamandýr görünmüyorsun Avcý'nýn puan kaybettiði haftayý bekledin deðil mi sinsi sinsi? Ben ünalcýlarla teknik taktik açýdan futbol münakaþasýna girmem Mustafa Yýlmaz bunu da öðrenmiþ ol..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)