Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sinovac Aþýsý

Forum Yöneticisi Cem Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Standart Sinovac Aþýsý

Taze bir haber gördüm hemen paylaþayým.

''Türk Yoðun Bakým Derneði, 11 Aðustos tarihinde Türkiye genelindeki 60 merkezde yatan 952 yoðun bakým hastasýnýn verilerini açýkladý. Prof. Dr. Demirkýran, çalýþmaya dahil edilen hastalarýn yüzde 51,4'ünü aþýsýzlar, yüzde 39,4'ünü ise çift doz Sinovac ile aþýlanýp zamaný geldiði halde üçüncü dozunu yaptýrmamýþ olanlarýn oluþturduðunu söyledi.''

Özetle iki doz Sinovac olan kiþiler acil 3. doz yaptýrmalý.Ben de iki doz Sinovac yaptýrmýþtým,bugün 3. doz Biontec oldum.Saðlýk ocaklarý bile hýzlýca aþýlama yapýyor.Bu imkan bukadar kolay varken tek çare olan aþýnýzý olun.
    Konu Cem Balcý tarafýndan (06.09.2021 Saat 23:43 ) deðiþtirilmiþtir.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara týklayalým.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

Ufuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Çevremde Sinovac olanlara neden Biontech deðil diye sorduðumda hep inaktif o yüzden Sinovac demiþlerdi. Þimdi bu insanlarýn gidip bir doz da biontech olacaklarýna pek ihtimal vermiyorum.

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

Alýntý Ufuk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Çevremde Sinovac olanlara neden Biontech deðil diye sorduðumda hep inaktif o yüzden Sinovac demiþlerdi. Þimdi bu insanlarýn gidip bir doz da biontech olacaklarýna pek ihtimal vermiyorum.
    Abi çok biliyo insanlar ya. Ýnaktifmiþ.

Ben gittim biontek oldum, þimdi iki doz sinovac çýlar yatýyor yogun bakýmda, bazýlarý.

Neden? Hep dezenformasyon yüzünden.

Biontek spermi artýrýyor kardeþlerim yüklenin.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Aþý deðil bildiðin su salýyorlar aþý diye. Ben sinvov olmamak için ýsrarla direndim ve ilk dozumu biontech oldum. Aslýnda burada araþtýrýlmasý gereken sudan hallice olan bir aþýdan neden milyonlarca doz alýnýr? Bu ticaretten kimler zengin oldu?

Nereden
    Afrika Diðer

Alýntý omondoles Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Aþý deðil bildiðin su salýyorlar aþý diye. Ben sinvov olmamak için ýsrarla direndim ve ilk dozumu biontech oldum. Aslýnda burada araþtýrýlmasý gereken sudan hallice olan bir aþýdan neden milyonlarca doz alýnýr? Bu ticaretten kimler zengin oldu?
    Al iþte. Kafaya bak.

Abicim bu fikirlerini internet ortamýna deðil boþluða havaya doðru sal sen.

Her gün 300 adam ölüyor hala konuþtuðun lafa bak.

Senin tahsilin ne alanýn ne ki sudan hallice diyorsun. Gidip labda analiz mi yaptýn.

Ýþiniz gücünüz komplo teorisi.

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Alýntý alper* Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Al iþte. Kafaya bak.

Abicim bu fikirlerini internet ortamýna deðil boþluða havaya doðru sal sen.

Her gün 300 adam ölüyor hala konuþtuðun lafa bak.

Senin tahsilin ne alanýn ne ki sudan hallice diyorsun. Gidip labda analiz mi yaptýn.

Ýþiniz gücünüz komplo teorisi.
    Tam aksine, komplo teorilerine deðil bilim insanlarýnýn söylediklerine bakýyorum. Hatta Türk insanýnýn hastalýklý þekilde komplo teorisi hastasý olduðuna inanýyorum.

Çin’de bilim adamý 2 dozdan sonra bir dozda biontech olun dedi, hatta artýk sinovactan sonra 2 doz biontech konuþulmaya baþlandý. Daha geçen gün bir doktor sinovacin koruyuculugunun 6 sonra bittiðini söyledi.

Ufuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý alper* Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Abi çok biliyo insanlar ya. Ýnaktifmiþ.

Ben gittim biontek oldum, þimdi iki doz sinovac çýlar yatýyor yogun bakýmda, bazýlarý.

Neden? Hep dezenformasyon yüzünden.

Biontek spermi artýrýyor kardeþlerim yüklenin.
    Peki aþý karþýtý olup tribüne alýnmayýnca aþý olanlara ne demeli?

Son yazdýðýn vaatle çýksa çoktan %100 aþýlýydý ülke

Bionteche ulaþamýyorduk, Sinovac temin edilebilir durumdaydý. En iyisi Sinovac dedik vurduk geçtik muhtemelen. Hiç olmamaktan iyidir tabi ama Avrupalý vurmuyorsa bir bildikleri vardýr deyip Biontech tercih edilmeliydi bence.

Nereden
    Afrika Diðer

Tam aksine, komplo teorilerine deðil bilim insanlarýnýn söylediklerine bakýyorum. Hatta Türk insanýnýn hastalýklý þekilde komplo teorisi hastasý olduðuna inanýyorum.

Çin’de bilim adamý 2 dozdan sonra bir dozda biontech olun dedi, hatta artýk sinovactan sonra 2 doz biontech konuþulmaya baþlandý. Daha geçen gün bir doktor sinovacin koruyuculugunun 6 sonra bittiðini söyledi.
    Bir önceki mesajýnda söylediklerinizle bu ne alaka. Sinovac koruyucudur deðildir bu zaten baþka bir konu. Ki o da bir aþýdýr. Bu biontek'i sudan hallice mi yapar.

Söylediklerinizi kendi içinde deðerlendirsek o da bir facia. Çin'de 1.5 milyar insan var. Siz iki bilim insanýndan bahsediyorsunuz. Kim bunlar? Enfeksiyoncu mu? Pratisyen mi radyolog mu. Ýþin ehli mi yani. Bir doktor þunu dedi. Öbürü böyle buyurdu. Beriki korumaz dedi. Abi kim bunlar.

Siz bir bilinmezden aldýgýnýz ilhamla insanlar arasýnda zehirli fikirlerin yayýlmasýna aracý oluyorsunuz. Benim ülkemde hergün 300 kiþi ölüyor. Madem bu aþý boktan bir þey. Yüzlerce bilim adamý neden TURKOVAC için uðraþýyor.

Birileri zengin oluyormuþ aþýdan? E abi sen çalýþ sen bul aþýyý sen zengin ol. Elinden tutan mý var.Þimdi insanlýðýn elindeki en büyük silah aþýdýr. O zaman aþý olacaksýn. Aþý karþýtlýðý yüzünden hastalýðýn yayýlmasýna bilfiil katkýda bulunanlarýn Allah cezasýný versin.

Nereden
    Afrika Diðer

Son yazdýðýn vaatle çýksa çoktan %100 aþýlýydý ülke
    Abi o gýrgýr ya
    Bionteche ulaþamýyorduk, Sinovac temin edilebilir durumdaydý. En iyisi Sinovac dedik vurduk geçtik muhtemelen. Hiç olmamaktan iyidir tabi ama Avrupalý vurmuyorsa bir bildikleri vardýr deyip Biontech tercih edilmeliydi bence.
    Biontch hep ulaþýlýrdý. Fakat tedavi metodu yeni olduðu için tereddütle yaklaþýldý. Sonunda bunun tedarikinde gecikildi. Bu aradan binlerce insan gitti haybeye. Evet boþu boþuna öldüler. Bunun hesabý sorulmayacaktýr eminim. Sorumlusunu bulmak çok zor.

Nereden
    Ankara

Evet hocam durum bu yani Sinovac koruyuculuk süresi kýsa. ( antikor ) Ama su diyemeyiz rant hiç diyemeyiz.Emperyalist alçak kurumlar Sinovacý tanýmadý diye okadar araþtýrma ve teze inanmayacak deðiliz.Ayrýca þunu karýþtýrýyoruz,bu aþýlar on yýllardýr zaten farklý hastalýklara uygulanan aþýlar.Yeni deðil yani.Özellikle Mrna'lar.
    Konu Cem Balcý tarafýndan (07.09.2021 Saat 12:39 ) deðiþtirilmiþtir.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Standart Sinovac Aþýsý

@alper* biontech deðil, sinovaca sudan hallice dedim. Ayrýca bu aþýlar bedava alýnmadý. Koruyuculuðu az olan bir aþýdan bu kadar çok alýnmasý ve para verilmesi saçmaydý ve altýnda bir it yeniði olduðunu söyledim.
    @Cem Baclý, “su’dan hallice” sözümde abartma sanatý kullandým. O aþýnýn kötü olduðunu kastettim. Serkan Asan’a “sen git yaylada inek bekle” demekle ayný þey.
    Konu omondoles tarafýndan (07.09.2021 Saat 12:43 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ankara

@alper* biontech deðil, sinovaca sudan hallice dedim. Ayrýca bu aþýlar bedava alýnmadý. Koruyuculuðu az olan bir aþýdan bu kadar çok alýnmasý ve para verilmesi saçmaydý ve altýnda bir it yeniði olduðunu söyledim.
    Hocam yüklü alýndýðý tarihlere bakýn yasaklarýn olduðu,dünyanýn kaosda olduðu bir dönem.Alternatif az,baþka çözüm yok.Tabiki ciddi paralar harcanacak.Biz halk olarak aldýðýmýz hizmete bakalým.Bugün evimin önündeki saðlýk ocaðý dahil seçmeli ve ücretsiz aþý yapýyor (:

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

Alýntý Cem Balcý Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hocam yüklü alýndýðý tarihlere bakýn yasaklarýn olduðu,dünyanýn kaosda olduðu bir dönem.Alternatif az,baþka çözüm yok.Tabiki ciddi paralar harcanacak.Biz halk olarak aldýðýmýz hizmete bakalým.Bugün evimin önündeki saðlýk ocaðý dahil seçmeli ve ücretsiz aþý yapýyor (:
    2 doz sinovac olanlara 6 ay sonra sinovac veya biontech olunmasi oneriliyor.
    Bu sinovac basit bir asi demek degil.
    Etkisi 6 ay suruyor.
    Biontech asisisinin da etkisinin 8 ay civari surdugu dusunuluyor. Ayni haturlatma dozu biontech iicn de konusuluyor. Israil bintech asisi icin 4.dozlari vurmak icin planlama yapmaya basladi bile.
    Kendi adima 3 doz sinovac oldum. 1.5 yildir her gun hastanede olmama ragmen herhangi bir sorun yasamadim.

Nereden
    Afrika Diðer

Arkadaþlar dediðim gibi.

Çok yakýn bir arkadaþým biontech olmuþ.

Þimdi ikinci cocuklarýný bekliyorlar.

Nereden
    Ankara

Aþýlarýn kýsýrlýk yaptýðý,hiçbir iþe yaramadýðý gibi hususlar hurafe.Söylediðim gibi Mrna aþýlarý yeni deðil çeþitli hastalýklarda türevleri eskiden beri kullanýlýyor. Kýsýrlýk konusunda yapýlmýþ araþtýrma bile yok diye biliyorum.Milletimiz hurafelere bayýlýyor.
    Yeni Mu mutandý da ülkemizde görülmüþ.
    Bknz: https://forum.bordomavi.net/showthre...-varyant%C4%B1

Doðukan Uçan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika
    Yaþ
    30

abi bu aþý iþe yaramýyorsa insanlara niye yapýyorlar o zaman?

kime sorduysam herkes alman aþýsý oldum diyor.

enteresan

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Çin ve Alman aþýlarýndan güzel bir karýþým yaptým. Þifa olsun...

Sefer A. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

dedik daa dandik bu çin mali diye =))) yalniz anlamadigim sey bu inaktif minaktif diyorsunuz o ne ya anlamadim
    Trabzon futbolunun kralý, Ahmet Suat Özyazýcý

Nereden
    Afrika Diðer

Alýntý Sefer Asan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    dedik daa dandik bu çin mali diye =))) yalniz anlamadigim sey bu inaktif minaktif diyorsunuz o ne ya anlamadim
    Ýlk kez aþýyla ilgili bilgisi olmadýðý için konuþmayan birini görüyorum.

Bir tanesin Sefer kardeþim.

Nereden
    Ankara

Alýntý Sefer Asan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    mRNA insanlarda bulunan, protein sentezleme ile görevli bir genetik þifre… Bu yöntemlerin birinde aþý biyoteknolojik metot ile üretiliyor bir diðerinde ise inaktif veya ölü bir virüsün kendisi aþý haline getiriliyor.

En özet açýklama.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)