Hesaplipazar
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Sinovac As

Forum Yneticisi Cem Balc - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara

Standart Sinovac As

Taze bir haber grdm hemen paylaaym.

''Trk Youn Bakm Dernei, 11 Austos tarihinde Trkiye genelindeki 60 merkezde yatan 952 youn bakm hastasnn verilerini aklad. Prof. Dr. Demirkran, almaya dahil edilen hastalarn yzde 51,4'n aszlar, yzde 39,4'n ise ift doz Sinovac ile alanp zaman geldii halde nc dozunu yaptrmam olanlarn oluturduunu syledi.''

zetle iki doz Sinovac olan kiiler acil 3. doz yaptrmal.Ben de iki doz Sinovac yaptrmtm,bugn 3. doz Biontec oldum.Salk ocaklar bile hzlca alama yapyor.Bu imkan bukadar kolay varken tek are olan anz olun.
    Konu Cem Balc tarafndan (07.09.2021 Saat 00:43 ) deitirilmitir.
    • Vatan savunmasnda gereinden fazla merhamet, vatana ihanettir . . .

Mustafa Kemal Atatrk

• Forum Kurallarna aykr her trl durumu ltfen butonunu kullanarak ynetim ekibine raporlaynz.

Ufuk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.08.2009
    Nereden
    stanbul

evremde Sinovac olanlara neden Biontech deil diye sorduumda hep inaktif o yzden Sinovac demilerdi. imdi bu insanlarn gidip bir doz da biontech olacaklarna pek ihtimal vermiyorum.

Cezal ye
    yelik tarihi
    01.03.2008
    Nereden
    Kayseri

Alnt Ufuk Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    evremde Sinovac olanlara neden Biontech deil diye sorduumda hep inaktif o yzden Sinovac demilerdi. imdi bu insanlarn gidip bir doz da biontech olacaklarna pek ihtimal vermiyorum.
    Abi ok biliyo insanlar ya. naktifmi.

Ben gittim biontek oldum, imdi iki doz sinovac lar yatyor yogun bakmda, bazlar.

Neden? Hep dezenformasyon yznden.

Biontek spermi artryor kardelerim yklenin.

yelik tarihi
    10.06.2008
    Nereden
    Avrupa Dier
    Ya
    40

A deil bildiin su salyorlar a diye. Ben sinvov olmamak iin srarla direndim ve ilk dozumu biontech oldum. Aslnda burada aratrlmas gereken sudan hallice olan bir adan neden milyonlarca doz alnr? Bu ticaretten kimler zengin oldu?

Cezal ye
    yelik tarihi
    01.03.2008
    Nereden
    Kayseri

Alnt omondoles Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    A deil bildiin su salyorlar a diye. Ben sinvov olmamak iin srarla direndim ve ilk dozumu biontech oldum. Aslnda burada aratrlmas gereken sudan hallice olan bir adan neden milyonlarca doz alnr? Bu ticaretten kimler zengin oldu?
    Al ite. Kafaya bak.

Abicim bu fikirlerini internet ortamna deil bolua havaya doru sal sen.

Her gn 300 adam lyor hala konutuun lafa bak.

Senin tahsilin ne alann ne ki sudan hallice diyorsun. Gidip labda analiz mi yaptn.

iniz gcnz komplo teorisi.

yelik tarihi
    10.06.2008
    Nereden
    Avrupa Dier
    Ya
    40

Alnt alper* Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Al ite. Kafaya bak.

Abicim bu fikirlerini internet ortamna deil bolua havaya doru sal sen.

Her gn 300 adam lyor hala konutuun lafa bak.

Senin tahsilin ne alann ne ki sudan hallice diyorsun. Gidip labda analiz mi yaptn.

iniz gcnz komplo teorisi.
    Tam aksine, komplo teorilerine deil bilim insanlarnn sylediklerine bakyorum. Hatta Trk insannn hastalkl ekilde komplo teorisi hastas olduuna inanyorum.

inde bilim adam 2 dozdan sonra bir dozda biontech olun dedi, hatta artk sinovactan sonra 2 doz biontech konuulmaya baland. Daha geen gn bir doktor sinovacin koruyuculugunun 6 sonra bittiini syledi.

Ufuk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.08.2009
    Nereden
    stanbul

Alnt alper* Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Abi ok biliyo insanlar ya. naktifmi.

Ben gittim biontek oldum, imdi iki doz sinovac lar yatyor yogun bakmda, bazlar.

Neden? Hep dezenformasyon yznden.

Biontek spermi artryor kardelerim yklenin.
    Peki a kart olup tribne alnmaynca a olanlara ne demeli?

Son yazdn vaatle ksa oktan %100 alyd lke

Bionteche ulaamyorduk, Sinovac temin edilebilir durumdayd. En iyisi Sinovac dedik vurduk getik muhtemelen. Hi olmamaktan iyidir tabi ama Avrupal vurmuyorsa bir bildikleri vardr deyip Biontech tercih edilmeliydi bence.

Cezal ye
    yelik tarihi
    01.03.2008
    Nereden
    Kayseri

Tam aksine, komplo teorilerine deil bilim insanlarnn sylediklerine bakyorum. Hatta Trk insannn hastalkl ekilde komplo teorisi hastas olduuna inanyorum.

inde bilim adam 2 dozdan sonra bir dozda biontech olun dedi, hatta artk sinovactan sonra 2 doz biontech konuulmaya baland. Daha geen gn bir doktor sinovacin koruyuculugunun 6 sonra bittiini syledi.
    Bir nceki mesajnda sylediklerinizle bu ne alaka. Sinovac koruyucudur deildir bu zaten baka bir konu. Ki o da bir adr. Bu biontek'i sudan hallice mi yapar.

Sylediklerinizi kendi iinde deerlendirsek o da bir facia. in'de 1.5 milyar insan var. Siz iki bilim insanndan bahsediyorsunuz. Kim bunlar? Enfeksiyoncu mu? Pratisyen mi radyolog mu. in ehli mi yani. Bir doktor unu dedi. br byle buyurdu. Beriki korumaz dedi. Abi kim bunlar.

Siz bir bilinmezden aldgnz ilhamla insanlar arasnda zehirli fikirlerin yaylmasna arac oluyorsunuz. Benim lkemde hergn 300 kii lyor. Madem bu a boktan bir ey. Yzlerce bilim adam neden TURKOVAC iin urayor.

Birileri zengin oluyormu adan? E abi sen al sen bul ay sen zengin ol. Elinden tutan m var.imdi insanln elindeki en byk silah adr. O zaman a olacaksn. A kartl yznden hastaln yaylmasna bilfiil katkda bulunanlarn Allah cezasn versin.

Cezal ye
    yelik tarihi
    01.03.2008
    Nereden
    Kayseri

Son yazdn vaatle ksa oktan %100 alyd lke
    Abi o grgr ya
    Bionteche ulaamyorduk, Sinovac temin edilebilir durumdayd. En iyisi Sinovac dedik vurduk getik muhtemelen. Hi olmamaktan iyidir tabi ama Avrupal vurmuyorsa bir bildikleri vardr deyip Biontech tercih edilmeliydi bence.
    Biontch hep ulalrd. Fakat tedavi metodu yeni olduu iin tereddtle yaklald. Sonunda bunun tedarikinde gecikildi. Bu aradan binlerce insan gitti haybeye. Evet bou bouna ldler. Bunun hesab sorulmayacaktr eminim. Sorumlusunu bulmak ok zor.

yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara

Evet hocam durum bu yani Sinovac koruyuculuk sresi ksa. ( antikor ) Ama su diyemeyiz rant hi diyemeyiz.Emperyalist alak kurumlar Sinovac tanmad diye okadar aratrma ve teze inanmayacak deiliz.Ayrca unu kartryoruz,bu alar on yllardr zaten farkl hastalklara uygulanan alar.Yeni deil yani.zellikle Mrna'lar.
    Konu Cem Balc tarafndan (07.09.2021 Saat 13:39 ) deitirilmitir.

Mustafa Kemal Atatrk

• Forum Kurallarna aykr her trl durumu ltfen butonunu kullanarak ynetim ekibine raporlaynz.

yelik tarihi
    10.06.2008
    Nereden
    Avrupa Dier
    Ya
    40

Standart Sinovac As

@alper* biontech deil, sinovaca sudan hallice dedim. Ayrca bu alar bedava alnmad. Koruyuculuu az olan bir adan bu kadar ok alnmas ve para verilmesi samayd ve altnda bir it yenii olduunu syledim.
    @Cem Bacl, sudan hallice szmde abartma sanat kullandm. O ann kt olduunu kastettim. Serkan Asana sen git yaylada inek bekle demekle ayn ey.
    Konu omondoles tarafndan (07.09.2021 Saat 13:43 ) deitirilmitir.

yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara

@alper* biontech deil, sinovaca sudan hallice dedim. Ayrca bu alar bedava alnmad. Koruyuculuu az olan bir adan bu kadar ok alnmas ve para verilmesi samayd ve altnda bir it yenii olduunu syledim.
    Hocam ykl alnd tarihlere bakn yasaklarn olduu,dnyann kaosda olduu bir dnem.Alternatif az,baka zm yok.Tabiki ciddi paralar harcanacak.Biz halk olarak aldmz hizmete bakalm.Bugn evimin nndeki salk oca dahil semeli ve cretsiz a yapyor (:

Mustafa Kemal Atatrk

yelik tarihi
    31.08.2014
    Nereden
    Bursa
    Ya
    36

Alnt Cem Balc Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Hocam ykl alnd tarihlere bakn yasaklarn olduu,dnyann kaosda olduu bir dnem.Alternatif az,baka zm yok.Tabiki ciddi paralar harcanacak.Biz halk olarak aldmz hizmete bakalm.Bugn evimin nndeki salk oca dahil semeli ve cretsiz a yapyor (:
    2 doz sinovac olanlara 6 ay sonra sinovac veya biontech olunmasi oneriliyor.
    Bu sinovac basit bir asi demek degil.
    Etkisi 6 ay suruyor.
    Biontech asisisinin da etkisinin 8 ay civari surdugu dusunuluyor. Ayni haturlatma dozu biontech iicn de konusuluyor. Israil bintech asisi icin 4.dozlari vurmak icin planlama yapmaya basladi bile.
    Kendi adima 3 doz sinovac oldum. 1.5 yildir her gun hastanede olmama ragmen herhangi bir sorun yasamadim.

Cezal ye
    yelik tarihi
    01.03.2008
    Nereden
    Kayseri

Arkadalar dediim gibi.

ok yakn bir arkadam biontech olmu.

imdi ikinci cocuklarn bekliyorlar.

yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara

Alarn ksrlk yapt,hibir ie yaramad gibi hususlar hurafe.Sylediim gibi Mrna alar yeni deil eitli hastalklarda trevleri eskiden beri kullanlyor. Ksrlk konusunda yaplm aratrma bile yok diye biliyorum.Milletimiz hurafelere baylyor.
    Yeni Mu mutand da lkemizde grlm.
    Bknz: https://forum.bordomavi.net/showthre...-varyant%C4%B1

Mustafa Kemal Atatrk

Doukan Uan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    11.04.2011
    Nereden
    Artvin
    Ya
    27

abi bu a ie yaramyorsa insanlara niye yapyorlar o zaman?

kime sorduysam herkes alman as oldum diyor.

enteresan

pReN@_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.12.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    33

in ve Alman alarndan gzel bir karm yaptm. ifa olsun...

Sefer A. - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.05.2008
    Nereden
    Fransa
    Ya
    31

dedik daa dandik bu in mali diye =))) yalniz anlamadigim sey bu inaktif minaktif diyorsunuz o ne ya anlamadim
    Trabzon futbolunun kral, Ahmet Suat zyazc

Cezal ye
    yelik tarihi
    01.03.2008
    Nereden
    Kayseri

Alnt Sefer Asan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    dedik daa dandik bu in mali diye =))) yalniz anlamadigim sey bu inaktif minaktif diyorsunuz o ne ya anlamadim
    lk kez ayla ilgili bilgisi olmad iin konumayan birini gryorum.

Bir tanesin Sefer kardeim.

yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara

Alnt Sefer Asan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    mRNA insanlarda bulunan, protein sentezleme ile grevli bir genetik ifre Bu yntemlerin birinde a biyoteknolojik metot ile retiliyor bir dierinde ise inaktif veya l bir virsn kendisi a haline getiriliyor.

En zet aklama.

Mustafa Kemal Atatrk

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)