Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 95 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Muhas€b€

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cyzio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Muhas€b€

Boşuna endişe etmeyin. Çekindiğiniz konuya girmeyeceğim. Bu yazının konusu birinin maaşının muhasebesinden ziyade, bir vicdan muhasebesi olacak.

Bilmem hatırlar mısınız? Vakt-i zamanında bu forumda kendince bir şeyler karalamaya çalışan, fakir ama gururlu bir genç (59) vardı. Daha doğrusu bir avuç gençtiler. Yazdıkları bazı şeyler forumun diğer pek çok üyesine ters geliyor ve büyük tepki görüyorlardı. “Forum” denilen şeyin, farklı görüşteki insanların tartışması için oluşturulan bir müessese olduğu bilinmiyor gibiydi.

Haydi üyelerin çoğu cehaletlerinden bilmiyordu diyelim. Adları “yönetici” olan ahali de mi bilmiyordu? Bence biliyorlardı. Ama onlar o günlerde “Ne yapsak da, forumda Şenol Güneş’i koruyacak kurallar çıkarsak?” telaşesi içindeydiler. Meselâ Trabzonspor teknik direktörünü sadece adıyla anmak büyük saygısızlıktı. Şenol’a “Şenol” diyemeyecektik (C.Y.).

“Eyvallah” deyip sineye çektik. Ama o da ne? Bir baktık, herkes Ziya’ya “Ziya”, Ersun’a “Ersun”, Vahid’e “Vahid”, Rıza’ya “Rıza” diyordu. Ve kimsenin ceza yemek bir tarafa, uyarıldığı bile yoktu.

Sonra bir üye Şenol Güneş’ten ŞG diye bahsedince başka bir kural daha türedi. Forumda Trabzonspor klübü tarihinde çalışmış kişiler kısaltılarak yazılamazdı. Sonra tabii İHO’lar, MAY’lar, vs, havada uçuştu. Onlar da ceza yemediler.

Allah Allah? Forum bu kadar adaletsiz mi yönetiliyordu?
    Forum yöneticileri, Şenol Güneş’i korumak adına maalesef büyük bir akıl tutulmasına girmişler, gün be gün değişen kurallar koymaktaydılar. İşin kötü tarafı forum ahalisinin çoğunluğu da o safta yer aldığından, hiç kimseden çekinmeden bu kararları alıyorlardı.

Aynen Türkiye’deki şike gibi. Nasılsa halkın büyük çoğunluğu üç İstanbul takımını tutuyordu değil mi? O zaman, üç İstanbul takımını zora sokmayacak kararları adil olmasa bile kolayca alacaktın. Salla gitsin “adalet”i.

Bizim yöneticiler de kendilerine Türkiye karar mercilerini örnek alarak, salladı zaten. Forumun büyük bir çoğunluğu -o zamanlar- Şenol’u desteklediği için, azınlığı hiç iplemediler.

Olan, şu forumda zevk duyarak yazan birkaç Şenol Güneş antipatizanına oldu. Bazılarımız uzaklaştırıldı, bazılarımız küstürüldü.

Yöneticiler ise ısrarla her iki tarafa da eşit davrandıklarını iddia etti. O zaman bir zahmet şu soruma cevap versinler:

Bugüne kadar kaç kişi BMN’den “Bu ne biçim forum? Ben burada Şenol Güneş’i arzu ettiğim gibi övemiyorum. Ona layıkıyla destek veremiyorum. Şenol Güneş’i sevmeyenler adaletsiz bir şekilde gözetiliyor.” diyerek ayrıldı?

Ya da “Ben bu forumda Vahid’i Ersun’u, Rıza’yı, Leekens’i, Newton’u, Cimşir’i, Avcı’yı şöyle bir ağız tadıyla eleştiremiyorum. Başlarım böyle foruma.” deyip de terk edenler kaç kişi?

Cevap verebiliyor musunuz?

Bugün gelinen durum ne kadar da acı değil mi? Sevgili Şenolunuz’a denmedik laf kalmamış. Şerefi, haysiyeti, paragözlüğü ayaklar altına alınmış. Bizler, zamanında üzerine çarpı işareti konulmuş Şenol resmin avatar yapamazken, bugün gözleri $ bakan Şenol resimleri serbest olmuş. Ve kimseden ses çıkmıyor.

Heeeyyy… Hayatta mısınız?
    Bize karşı şahin kesilenler şu anda hangi delikteler? Biz ki, hiçbirimiz Şenol Güneş’e bu kadar hakaret etmemiştik. Hatta ben kendi adıma, karakteri adına tek lâf etmemiştim. Sadece teknik direktörlüğünü beğenmiyordum. Ama işitmediğim laf kalmazdı. Başta yaşım (Şenol Güneş’ten 10 yaş gencim ama boş ver), akıl sağlığım olmak üzere, içlerinde yöneticilerin de olduğu çoğu üyeden, hiç de hakketmediğim ağır laflar işittim. Hiç unutmam, bir üye bizler için

- “Bunlarda çok acayip bir Şenol Güneş kuyruk acısı var. Artık Şenol Güneş ne yaptıysa onlara?”

şeklinde çok yakışıksız bir ifade kullanmıştı. Ciddi bir ceza da yemedi. Belki de hiç yemedi. Aslında forum yöneticileri farkında değillerdi ki, bu yukarıdaki ifade zımnen

- “Şenol Güneş kendi hemcinsleriyle ilişkiye giren bir cinsî sapıktır.”

sonucunu da içeriyordu. Ama o an, aşağılanarak okkanın altına giden biz olduğumuz için çok memnundular.

Ne oldu şimdi?
    Ben söyleyeyim: Öncelikle BMN tarihi bir fırsat kaçırdı. Düşünsenize, göğsünüzü gere gere

-“İçimizde, her şeyin çok iyi (!) gittiği zamanlarda bile Şenol Güneş’in hiç de iyi biri olmadığını söyleyen üyelerimiz var. Bugün ne kadar haklı oldukları ortaya çıktı. Kendilerine teşekkür ediyoruz. İşte bizim üye profilimizde böyle ferasetli insanlar vardır. Ne mutlu bize.”

diyebilme fırsatını kaçırdınız. O zamanlar bu gerçeği görebilen kaç kişi vardı? Bu gurur size yetmez miydi?

Daha fenası, o gün biz muhalifleriyle ne tür bir ilişki yaşadığı tam olarak anlaşılamayan Şenol Güneş; henüz kesinleşmemekle beraber, "Şenol Güneş severlerin bizlere lâyık gördüğü tabirle" Emre’nin kucağına oturmak üzere. Bakalım o günlerde Şenol Güneş’i cinsel kudretiyle övenler yarın bu olayı nasıl yorumlayacak?

Her ne ise… Yazılarımı özleyenlere de, özlemeyenlere de iyi birer haber vererek yazımı sonlandırayım. Önce özlemeyenlerden başlayalım. Gene bir müddet, sizleri rahatsız eden bu yazılarımdan kurtulacaksınız. Öbür gruba vereceğim iyi haber ise bu müddetin çok da uzamayacağı. Bir sonraki yazım ne zaman mı olacak? Zat-ı şahaneleri Fenerbahçe’nin başına geçtiği zaman.

Ha, olur da Trabzonspor’un başına beşinci defa getirilirse (bilmiyorum Eurolarımız yeter mi?), o zaman forum yönetimine diyecek hiçbir şeyim olmaz. Sadece klüp yönetiminden, kendi adını taşıyan komplekste mevcut klimaları, kendisi için yeterli olanlarla değiştirmelerini istirham edebilirim. Adamcağız yılda bir kere bile tahammül edemedi; yirmi maç nasıl dayansın? Mağdur etmeyelim yüce varlığı.
    Konu Cyzio tarafından (02.09.2021 Saat 14:03 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yanlış anlaşılmayı telafi gayreti.

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şikayet ettiğiniz dönemde kullandığınız üsluptan yine farkı yok. Zira herkes sizin bu anlatmak istediklerinizi cinsel tercihlere, kucağa oturmalara vs değinmeden yapabileceğinizi biliyor. Ama nedense hakaret etmeden yazınca zevk almıyorsunuz

Yazıdaki Şenol Güneş eleştirilerinin çoğuna, son 3-4 yıldaki beyanları/davranışları nedeniyle hak verebilirim, forum yönetimindeki haksızlığa da hak veririm. Ama forum yönetiminde yapılan haksızlık, zamanında sizin yazdıklarınıza kurallar uygulandığı için değil, diğer kişilere karşı yazılan çirkin şeylere kurallar uygulanmadığı içindir.

Mesela ben bugün haddim olmayarak "Özkan Sümer zamanında Galatasaray'a giderek İstanbul'un kucağına oturmuştur" yazarsam, buna da kurallar uygulanmazsa, bu da olmaz. Ama şu an konjonktür gereği siz haklısınız maalesef.

Neyse gün sizin gününüz, zaferinizin tadını çıkarın.
    Konu Mollasalihoğlu tarafından (02.09.2021 Saat 11:37 ) değiştirilmiştir.
    BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Cyzio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boşuna endişe etmeyin. Çekindiğiniz konuya girmeyeceğim. Bu yazının konusu birinin maaşının muhasebesinden ziyade, bir vicdan muhasebesi olacak.

Bilmem hatırlar mısınız? Vakt-i zamanında bu forumda kendince bir şeyler karalamaya çalışan, fakir ama gururlu bir genç (59) vardı. Daha doğrusu bir avuç gençtiler. Yazdıkları bazı şeyler forumun diğer pek çok üyesine ters geliyor ve büyük tepki görüyorlardı. “Forum” denilen şeyin, farklı görüşteki insanların tartışması için oluşturulan bir müessese olduğu bilinmiyor gibiydi.

Haydi üyelerin çoğu cehaletlerinden bilmiyordu diyelim. Adları “yönetici” olan ahali de mi bilmiyordu? Bence biliyorlardı. Ama onlar o günlerde “Ne yapsak da, forumda Şenol Güneş’i koruyacak kurallar çıkarsak?” telaşesi içindeydiler. Meselâ Trabzonspor teknik direktörünü sadece adıyla anmak büyük saygısızlıktı. Şenol’a “Şenol” diyemeyecektik (C.Y.).

“Eyvallah” deyip sineye çektik. Ama o da ne? Bir baktık, herkes Ziya’ya “Ziya”, Ersun’a “Ersun”, Vahid’e “Vahid”, Rıza’ya “Rıza” diyordu. Ve kimsenin ceza yemek bir tarafa, uyarıldığı bile yoktu.

Sonra bir üye Şenol Güneş’ten ŞG diye bahsedince başka bir kural daha türedi. Forumda Trabzonspor klübü tarihinde çalışmış kişiler kısaltılarak yazılamazdı. Sonra tabii İHO’lar, MAY’lar, vs, havada uçuştu. Onlar da ceza yemediler.

Allah Allah? Forum bu kadar adaletsiz mi yönetiliyordu?
    Forum yöneticileri, Şenol Güneş’i korumak adına maalesef büyük bir akıl tutulmasına girmişler, gün be gün değişen kurallar koymaktaydılar. İşin kötü tarafı forum ahalisinin çoğunluğu da o safta yer aldığından, hiç kimseden çekinmeden bu kararları alıyorlardı.

Aynen Türkiye’deki şike gibi. Nasılsa halkın büyük çoğunluğu üç İstanbul takımını tutuyordu değil mi? O zaman, üç İstanbul takımını zora sokmayacak kararları adil olmasa bile kolayca alacaktın. Salla gitsin “adalet”i.

Bizim yöneticiler de kendilerine Türkiye karar mercilerini örnek alarak, salladı zaten. Forumun büyük bir çoğunluğu -o zamanlar- Şenol’u desteklediği için, azınlığı hiç iplemediler.

Olan, şu forumda zevk duyarak yazan birkaç Şenol Güneş antipatizanına oldu. Bazılarımız uzaklaştırıldı, bazılarımız küstürüldü.

Yöneticiler ise ısrarla her iki tarafa da eşit davrandıklarını iddia etti. O zaman bir zahmet şu soruma cevap versinler:

Bugüne kadar kaç kişi BMN’den “Bu ne biçim forum? Ben burada Şenol Güneş’i arzu ettiğim gibi övemiyorum. Ona layıkıyla destek veremiyorum. Şenol Güneş’i sevmeyenler adaletsiz bir şekilde gözetiliyor.” diyerek ayrıldı?

Ya da “Ben bu forumda Vahid’i Ersun’u, Rıza’yı, Leekens’i, Newton’u, Cimşir’i, Avcı’yı şöyle bir ağız tadıyla eleştiremiyorum. Başlarım böyle foruma.” deyip de terk edenler kaç kişi?

Cevap verebiliyor musunuz?

Bugün gelinen durum ne kadar da acı değil mi? Sevgili Şenolunuz’a denmedik laf kalmamış. Şerefi, haysiyeti, paragözlüğü ayaklar altına alınmış. Bizler, zamanında üzerine çarpı işareti konulmuş Şenol resmin avatar yapamazken, bugün gözleri $ bakan Şenol resimleri serbest olmuş. Ve kimseden ses çıkmıyor.

Heeeyyy… Hayatta mısınız?
    Bize karşı şahin kesilenler şu anda hangi delikteler? Biz ki, hiçbirimiz Şenol Güneş’e bu kadar hakaret etmemiştik. Hatta ben kendi adıma, karakteri adına tek lâf etmemiştim. Sadece teknik direktörlüğünü beğenmiyordum. Ama işitmediğim laf kalmazdı. Başta yaşım (Şenol Güneş’ten 10 yaş gencim ama boş ver), akıl sağlığım olmak üzere, içlerinde yöneticilerin de olduğu çoğu üyeden, hiç de hakketmediğim ağır laflar işittim. Hiç unutmam, bir üye bizler için

- “Bunlarda çok acayip bir Şenol Güneş kuyruk acısı var. Artık Şenol Güneş ne yaptıysa onlara?”

şeklinde çok yakışıksız bir ifade kullanmıştı. Ciddi bir ceza da yemedi. Belki de hiç yemedi. Aslında forum yöneticileri farkında değillerdi ki, bu yukarıdaki ifade zımnen

- “Şenol Güneş kendi ilişkiye hemcinsleriyle giren bir cinsî sapıktır.”

sonucunu da içeriyordu. Ama o an, aşağılanarak okkanın altına giden biz olduğumuz için çok memnundular.

Ne oldu şimdi?
    Ben söyleyeyim: Öncelikle BMN tarihi bir fırsat kaçırdı. Düşünsenize, göğsünüzü gere gere

-“İçimizde, her şeyin çok iyi (!) gittiği zamanlarda bile Şenol Güneş’in hiç de iyi biri olmadığını söyleyen üyelerimiz var. Bugün ne kadar haklı oldukları ortaya çıktı. Kendilerine teşekkür ediyoruz. İşte bizim üye profilimizde böyle ferasetli insanlar vardır. Ne mutlu bize.”

diyebilme fırsatını kaçırdınız. O zamanlar bu gerçeği görebilen kaç kişi vardı? Bu gurur size yetmez miydi?

Daha fenası, o gün biz muhalifleriyle ne tür bir ilişki yaşadığı tam olarak anlaşılamayan Şenol Güneş; henüz kesinleşmemekle beraber, Emre’nin kucağına oturmak üzere. Bakalım o günlerde Şenol Güneş’i cinsel kudretiyle övenler yarın bu olayı nasıl yorumlayacak?

Her ne ise… Yazılarımı özleyenlere de, özlemeyenlere de iyi birer haber vererek yazımı sonlandırayım. Önce özlemeyenlerden başlayalım. Gene bir müddet, sizleri rahatsız eden bu yazılarımdan kurtulacaksınız. Öbür gruba vereceğim iyi haber ise bu müddetin çok da uzamayacağı. Bir sonraki yazım ne zaman mı olacak? Zat-ı şahaneleri Fenerbahçe’nin başına geçtiği zaman.

Ha, olur da Trabzonspor’un başına beşinci defa getirilirse (bilmiyorum Eurolarımız yeter mi?), o zaman forum yönetimine diyecek hiçbir şeyim olmaz. Sadece klüp yönetiminden, kendi adını taşıyan komplekste mevcut klimaları, kendisi için yeterli olanlarla değiştirmelerini istirham edebilirim. Adamcağız yılda bir kere bile tahammül edemedi; yirmi maç nasıl dayansın? Mağdur etmeyelim yüce varlığı.
    Forumun yarisinda gunes fetisizmi vardi net bir sekilde artik yuzde 90 nu gercek yuzunu gormeye basladi direnen yuzde 10 luk bir kisim kaldi onlar da ne yaparsa yapsin efsaneleri! degismeyecek adamlar..bu adamin isminin hala stadimizda olmasi utanc vesilesidir akli basinda olan her trabzonsporlu icin ama trabzon halki memnun buyuk olcude nede olsa zati sahaneleri koydu ismi dayatarak o istemeden de degismez.

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

Noktasına virgülüne kadar katıldığım bir yazı olmuş.

Teşekkürler @Cyzio .
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Hiçbir zaman beğenmedim, hiçbir zaman beğenmeyeceğim.
    Hiçbir zaman efsane olarak görmedim, görmeyeceğim.

Efsaneler değerlerle olur. Bütün değelerini şan, şöhret ya da para için elinin tersi ile itebilecek insanlar efsane olmaz.
    Evet iyi kaleciydi, (kaleciymiş, bizim yaşımız yetmedi.), o kadar...

Cyzio hocam eskilerdendir.

Fenerbahçe'den teklif alsa, yarın kabul edeceğine dair en küçük bir şüphem yok.

İnsanlar gençlikte şehvetin, ihtiyarlıkta şöhretin esiri olmaya meyillidir.

Kadir Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Siz yazinca simdi hatirladim, evet böyle bir garabetlik vardi burada.

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

O günkü şartlarda tavrım yine aynı olurdu. Forum yönetimi konusunda adaletsizlik olduysa ki olmuştur bunu kabul edebilirim. Dört başı mamur bir yönetim sergiledik diyemem ama hiç kötü niyetimiz olmadı.

Ama tutup meseleyi "Bize düşmanlık ettiler. Düşmanlık edene dostluk ettiler." demeye getirmenin de makul ve masum bir yanını göremiyorum.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hodlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Açılan bu başlığa kendimin yaşadığı olayı anlatarak katılayım. Bu arada bu başlık için Cyzio abime teşekkürlerimi iletmek isterim.
    Muharrem Usta-Celil Hekimoğlu başkanlık seçimine İzmit'ten kendi maddi imkanımla, Otobüs yolculuğu yaparak gittim. (Bu arada bu seçime gitmek için hafta sonu almam gereken görevime de mazeret uydurdum) Tabi tahmin edersiniz ki yolda çok fazla zamanım oldu ve bol bol seçim tartışmalarına bende iştirak ettim. Kendi özgür irademle, yapmış olduğum araştırmalarla ve de listesinde bir futbolcu olduğu için Celil beye oy vereceğimi giderken yazdım. Dönüşte de açıkça Celil beye oy verdiğimi söyledim. Ben ki bu kadar fedakarlık yapan biri olarak o gece ne hakaretlere maruz kaldım. Neler yazıldı neler. Sadece de bana değil Usta'ya oy vermeyen herkese. O gece kimlere ceza verildi, ya da verildi mi hiç araştırmadım. Önemli değildi benim için. Önemli olan benim O gece yolda yaşadığım üzüntüydü. Halbuki ben kimsenin değil kendi hür irademin sesini dinlemiştim. Bugün olsa yine aynı listeye oy veririm. Hatta hiç de pişman olmadım. Konuyu fazla uzatmayacağım Cyzio abimin kırgınlığı, haklılığı apaçık meydanda. Cyzio abimde hür iradesi ile eleştiri yapmış ama başına gelmeyen kalmamış. Böyle olmamalı. Karşıt görüşler bizi diri tutan mekanizmalardır. Karşıt görüşten kaçmamalıyız. Gelinen noktada ŞG adeta linç ediliyor ki hak etti bu sonu. Şimdi taraftarlar olarak ilk işimiz o ismin stadımızdan silinmesini sağlamaktır....
    Konu hodlu tarafından (03.09.2021 Saat 00:52 ) değiştirilmiştir.
    2011 yılında şike yoktur diyen namussuzdur...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Başa gelmeyen kalmadı hikayesini gerçekten anlayamadım... Neler neler olmuş ve ben neler neler kaçırmışım meğer.

Forumun son yıllarında aktif olmasam da, forumun zaten en aktif olduğu ilgili günlerin yöneticilerindenim. O dönem burada Fb başkanına dahi küfredilmesine izin verilmeyen katı bir kurallar silsilesi ve ciddi denetim yapan bir forum yönetimi vardı. Kişisel meseleler, adaletin şirazesinin kaydığı noktalar insanın olduğu her yerde olduğu gibi, aynı anda 1500-2000 kişinin aktif yazdığı saniyede onlarca mesajın atıldığı bir forumda oldukça normaldi. Aksi doğanın seyrine aykırı.

Metin'in söylediği gibi, eleştireceksek ve bir çuvaldız hikayesi olacaksa bence sonrasındaki daha gevşek kontrol mekanizmasının çalıştığı dönemdedir eksikliğimiz bizim.

Öyle bir resim çizilmiş ki; elinde baltalarla gezip kelle uçuran cellatlara benzetmişsiniz forum yönetimini.
    Ben yakıştıramadım bu intikam ve kin hissiyle dolu söylemleri.

Kaldı ki bu meseleyle bağlantılı olarak birtakım insanlarla hem burada hem de gidilen - yeni açılan forumlarda edilen hakaretleri, küfürleri, bir grubun buradaki üyeleri kışkırtma girişimlerini, teşbihte hata olmaz, adeta komik "darbe" girişimini de güçlü hafızalar pekala hatırlayacaktır. Ne trajiktir ki gidenler gizli hesaplarla geri dönüp dönüp yazmaya devam etmeye çalıştılar. Öyle de bir kürkçü dükkanı...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Cyzio hocam merhaba,
    Bahsettiğiniz dönemde de yönetici olarak bu forumdaydım, öncesinde de tabi. Sayfada yazan yönetici kardeşlerimin de belirttiği gibi bizim de hatalarımız olmuştur, daha da olacaktır kuşkusuz.
    Şahsınız bunu yapmasa da o dönemde gerek özel mesaj yoluyla, gerekse de bizzat forumda herkesin görebileceği şekilde mesaj olarak yemediğimiz küfür ve hakaretin haddi hesabı yok.
    Gamze'nin de ifade ettiği gibi ikinci ve üçüncü üyelik alarak üyeleri bizzat özel mesaj yoluyla kışkırtanların isimleri (kullanıcı adları) hala da aklımdadır.

Her zaman ifade ediyoruz burada gönüllüyüz diye. Ne o hakaretleri ve küfürleri yiyecek bir şey yaptık, ne de bu kadar eleştiriyi hakedecek kadar kötü insanlarız.

Velhasıl, kimse kusursuz değildir, kusursuz olduğumuzu da hiçbir zaman iddia etmedik.

Hep söylerim, alt tarafı futboldur takip ettiğimiz. Bu kadar da kasmaya gerek yok diye düşünüyorum...
    Konu İlker Yazıcıoğlu tarafından (03.09.2021 Saat 10:14 ) değiştirilmiştir.
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ankara

Hatta şunu da eklemek isterim. O dönemde aramın da iyi olduğu malum burayı terkedip diğer oluşuma giden arkadaşlardan birinden, o forumda yöneticilik daveti de aldım
    Ama bu mümkün müydü? Burada yüzünü dahi görmediğim dostlarım, arkadaşlarım varken ve bu kadar yüce bir bağ kurmuşken neden başka yollara girenlerin kayığına bineyim?

Neden bazı insanlarda bu forumu 'Ele geçirme' isteği doğdu? Bunlara gerek var mıydı?
    Konu Şenoş Güneş'ten bu noktaya geldi ki Şenol hocadan o zaman da hazetmezdim şimdi de hazetmiyorum.
    Hatta düşünmüyorum bile...
    Velhasıl fazla uzattım, kafasında başka planlar olan kimseyle dostluk bağımızı devam ettirmedik...
    Konu İlker Yazıcıoğlu tarafından (03.09.2021 Saat 09:34 ) değiştirilmiştir.
    Arafilboylu

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Alıntı İlker Yazıcıoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Her zaman ifade ediyoruz burada gönüllüyüz diye. Ne o hakaretleri ve küfürleri yiyecek bir şey yaptık, ne de bu kadar eleştiriyi hakedecek kadar kötü insanlarız.
    Bu ifadeyi çok kıymetli buluyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cyzio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı İlker Yazıcıoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

...

Hep söylerim, alt tarafı futboldur takip ettiğimiz. Bu kadar da kasmaya gerek yok diye düşünmüyorum...
    Allah söyletmiş .

Mehmet BAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Şenol Güneş bir Trabzonspor Efsanesi idi! Peki ne zamana kadar öyle idi?
    İstanbul'un yolunu mesken tutup Beşiktaş'a imza atana kadar bu kulüp için bir efsane idi.
    Bahsettiğim döneme kadar Şenol Güneş'i hep savundum. Hatta forumda tartışmalar bile yaşadım.
    O dönemde hocaya gereksiz sataşıp hakaret edenler dün haklı değillerdi. Bunu vurgulamak lazım.

Şenol Güneş'in yolu İstanbul'a düştüğü gün o ''Efsanelik Hikayeler'' bitti.
    Kulüp tarihinin en büyük savrulmalardan birine imza atıp İstanbul'un sadık bir hizmetkarı oldu.
    Bu tarihten sonra söylemleri ve duruşu ile tam bir İstanbullu olup Trabzonspor ile bağlarını koparttı.
    Şenol Güneş yaptıkları ile Trabzonsporluların nefretinin odak noktası haline geldi. Geçmiş olsun!

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ankara

Allah söyletmiş .
    Peki
    Arafilboylu

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

yazıyı birkaç kez okudum
    BMN nin sosyal projeler ile seviyeli , kaliteli taraftarlığı tüm Türkiye'ye yaymayı şiar edinmiş bu çatı altında
    zamanında yaşanmış tatsız olayları hatırladım
    o zamanki koşullarda ŞG hakkındaki eleştirilerin yapılamaz , eleştrenlere yapılan hakaretlerin göz ardı edildiği ve bundan üzüntü duymuş bir büyüğümüz gözü ile okudum
    BMN foruma yapılan saldırıların hiçbir zaman bir parçası olmadığınızı bilen biri olarak gönül rahatlığı ile şunu belirtmek isterim
    bizler forumda TS taraftar kütüphanesiyiz BMN çatısında fikirler özgürdür
    hepimiz insanız hata fıtratımızda var lakin kişi haklarına müdalemiz bile isteye olmamıştır.
    o dönemde kırılmalar oldu , yanlış anlaşılmalar oldu.
    yazınıdanki kırılmaların derinliğini anlayabiliyoruz.
    İlker arkadaşımızında dediği gibi bizler gönüllü olarak buradayız , sizler ile beraber bu BMN kültürünün devamıyız.
    yanlışlar olur , yanlış anlaşılmalar olur , akabinde sert yakarışlarda olur
    bu çatıda hoşgörü elzem
    Konu zekeriyya tarafından (03.09.2021 Saat 10:26 ) değiştirilmiştir.
    BMN KOCAELİ

bahadır2561 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Çok güzel bir yazı elinize sağlık.

Şenol dediğim için ceza almıştım. Malum yöneticiden.

Biz de insanız, hata yaparız kısmına katılmıyorum.

Bu hata filan değildi.

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Senol'u savunmayi zamâninda biraksaydi bâzi yöneticiler, o zaman bir sey demezdim... ama daha 2-3 sene öncesine kadar yine dokunulmuyordu kendisine yâhu, basliginin önündeki "efsâne" ibâresi bile zorla alinmadi mi, belki de kaç sene tartisildi ama inat edildi o ibâre orada durdu... en son ne olduysa kaldirildi...
    neyse daha fazla uzatmak istemiyorum ama senol efendi serefini satmis birisidir, paranin esiri olmustur... yalandan yere kendisini kivirip da savunmaya gerek yok
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Ekrem D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Sahsen ben elestiremiyorum. Avci'nin fanboylari en ufak bir elestiri yapildigi zaman "Muhalefetlik yapmayin hayinlik yapmayin guzum, eskiden yag yoktu ekmegi karneyle aliyorduk" diyen dayilar gibi toplanip savunmaya geciyorlar.
    Yahsi Bati 51:28

Nereden
    İstanbul

Alıntı bahadır2561 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir yazı elinize sağlık.

Şenol dediğim için ceza almıştım. Malum yöneticiden.

Biz de insanız, hata yaparız kısmına katılmıyorum.

Bu hata filan değildi.
    Kimse kimseye Şenol Güneş'e "Şenol" dedi diye ceza vermez. En fazla direkt adıyla hitap edildiği için birisi hitaptan rahatsız olduğunu söylemiştir.

O dönemlerde görev almamış olsam inanacağım. Yani öyle şeyler yazılıyor ki
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Nereden
    İstanbul

Alıntı Yiğit Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimse kimseye Şenol Güneş'e "Şenol" dedi diye ceza vermez. En fazla direkt adıyla hitap edildiği için birisi hitaptan rahatsız olduğunu söylemiştir.

O dönemlerde görev almamış olsam inanacağım. Yani öyle şeyler yazılıyor ki
    Hadi ya.

Ben de o yüzden ceza almamış olsam söylediklerine inanırdım.

Aslında itiraf etmişsin “ismiyle hitap ettiğin için birisi rahatsız olmuştur”

Cezanın nedeni buydu.

Hiç kıvırmaya çalışma.

Nereden
    İstanbul

Alıntı bahadır2561 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi ya.

Ben de o yüzden ceza almamış olsam söylediklerine inanırdım.

Aslında itiraf etmişsin “ismiyle hitap ettiğin için birisi rahatsız olmuştur”

Cezanın nedeni buydu.

Hiç kıvırmaya çalışma.
    Bahadır, önce terbiyeni takın. Kıvırmak öyle olmaz, tadımız kaçmasın.

Böyle bir ceza aldığını iddia eden sensin, ispatlamakla yükümlü olan da sensin. Ben de sana yardımcı olurum gerekirse. Sen haklıysan, herkesin ortasında "Böyle abidik gubidik bir sebepten ceza vermişiz şu zamanda. Bahadır haklıymış, özür dilerim." derim.
    Ayağa KALK!

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Alıntı Ekrem D. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sahsen ben elestiremiyorum. Avci'nin fanboylari en ufak bir elestiri yapildigi zaman "Muhalefetlik yapmayin hayinlik yapmayin guzum, eskiden yag yoktu ekmegi karneyle aliyorduk" diyen dayilar gibi toplanip savunmaya geciyorlar.
    aga senin yaptigin biraz farkliydi yaa ki ben öyle karsilik vermem ama aylarca Pereira yazip durdun yau
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Tekke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Forumun iddialı-tezler yazan başlıklar açan bir üyesiyim. 17 yıl oldu sanırım en eski üyelerdenim sanıyorum, ilk günlerden beri.

Yazılanlar tamamıyla katılmadığım ancak saygı duyduğum kalitede bir yazı olmuş.

Katılmadığım kısım, elbette forumun arka planda hiçbirimizin bilmediği sorumlulukları-zorlukları var, 17 senede Şubat-Ağustos 2020 arası kadar sövdüğüm-tüm cezaları yediğim dönem olmadı, Forum yönetiminden epeyi ile de tartıştım bu dönem...

Benim iddiam (ki fikrim hiç değişmedi) bu ülkede futbol tamamen SİYASETİN EMRİNDE ŞAMPİYON belirliyor, şahsım Trabzonsporu buna YEGANE karşı çıkan takım olduğundan sevdi, memleket 2. plan idi. Gücü mü yetmedi-içerden mi ihanet oldu bilemem ama kimseyi inandırmak hedefim olmadan 30 yıl futbol izledim, Sörloth-Sturridge-Mikel-Uğurcan-Ömür-Nwakaemeye sahip takımı halı saha Hocası Çimşir bile 2. yapamazdı-yapamadı ve olan oldu...

Şubatta bir başladım, Sörloth için Real-Manchester-Bayern-İnter-Milan-Barceolona yazdılar, KUMPAS BAŞLADI diye, arşivde açın bakın, inandıramadım...

Trabzon insanı iddialı, tezinde de ölümüne, ama BMN rengarenk bir yelpaze, kuralları olmalı ve gördüğüm kadarıyla son 10 sene alkışlanacak kadar başarıyla uyguluyor...

Farklı düşünceler, sövmeden-özellikle teknik kadroya hakaret etmeden çatır çatır yazılıyor bence...
    Ülke, 3 büyütülmüş ile eski efsane arasında yarışın olduğu ve kayırılanların kazandığı bir arenaydı. Kayrılmadan büyük birşey kazanıldığının tek ıspatı Trabzonspor idi ve yine yaptı, bu çok büyük bir iş, başaranların başarısı dünya çapında bir iş!

Nereden
    İstanbul

Alıntı Yiğit Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahadır, önce terbiyeni takın. Kıvırmak öyle olmaz, tadımız kaçmasın.

Böyle bir ceza aldığını iddia eden sensin, ispatlamakla yükümlü olan da sensin. Ben de sana yardımcı olurum gerekirse. Sen haklıysan, herkesin ortasında "Böyle abidik gubidik bir sebepten ceza vermişiz şu zamanda. Bahadır haklıymış, özür dilerim." derim.
    Yiğit, kıvırmayı senin anladığın anlamda söylemedim. Yine de öyle anladıysan özür dilerim.

Malesef forumumuzda neden ceza yediğimizi bilmiyoruz dolayısıyla böyle bir özellik bulunmamaktadır.

Genelde cezalar forum düzenine aykırılıktan veriliyordu.

Benim yediğim cezadan öncede tartışmalarda yukarıda bahsedilen tartışmalar yaşanmıştı. Şenol dersin diyemezsin diye. Daha sonra Şenol dediğim için forum düzenine aykırılıktan ceza yemiştim. Uyduracak değilim. Kaç yıllık üyeyim.

Ayrıca özür filan beklediğim yok.

Bunlar yaşanan olaylardı.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)