Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 95 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Muhas€b€

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Abi dediklerin doğru tamam da gençleşme için kim bekleyecek.

Fatih terim geçen ay en az 3 seneye ihtiyaç var dediğinde yerden yere vurdular.

Genç oyuncular alınsın ama hepsi değil sadece direkt oynayabilme potansiyeli olanlar olmalı.

O açıdan bakarsak atletic bilbao'nun her sene şampiyon olması lazım ama adamlar avrupa ya bile gidemiyor

Futbol da yaş diye bir kavram yok artık vücudun sağlamsa kendine iyi bakarsan 45 yaşına kadar da oynarsın.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

ah be hocam
    senin için biz burada birbirimizi yedik
    yazık oldu
    güzel anılar , yaptıkların güzel işler kalsa idi
    sistemin içine girmeseydin keşke
    BMN KOCAELİ

MetehanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Millet istiyor ki, Şenol Güneş Trabzonspor'a gelmesin, ama başka kulübe de gitmesin, aç kalsın para kazanmasın.
    "The North Remembers" (Kuzey Unutmaz)

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Muhammed Huzeyfe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Millet istiyor ki, Şenol Güneş Trabzonspor'a gelmesin, ama başka kulübe de gitmesin, aç kalsın para kazanmasın.
    Aç mı kalsın?
    Trabzonspor'a zaten gelmesin de aç da kalmaz merak etmeyin.

Kazanacağını kazandı, O kadar para kazanan adamların aç kalıp kalmayacağını dert etmek biz kullara düştü ya......
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Zafer Fidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Ac mi kalsin sorusuna ancak gülerim 😂 Trabzonspor'dan uzak dursunda nereye giderse gitsin.
    TRABZONSPOR 1967

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

yoo bu saatten sonra istedigi yere gitsin umrumuzda degil, fbye de gidebilir... biraz söveriz ama sasirmayiz güleriz olur biter... aç kalsin he hahahah 70 yasina gelmis bir zahmet biraksin bu isleri... millet efsâneliginin içini doldursun istedi ama kendisi baska yollar seçti, defolsun gitsin ne yaparsa yapsin simdi, yalandan yere Trabzonspor'a yanasmasin kovuldugunda falan
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bize gelmesin de nereye giderse gitsin, ayrıca hala aç kalma başarısı gösterebiliyorsa bravo

Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Cenkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şenol Güneş'in günlük kazancı yaklaşık 90.000 TL olup asgari ücrete bölündüğünde 2,5 yıl gibi bir rakam elde ediliyor. Kendisi için 3 haftada bir işçi emekli ediyor da diyebiliriz.
    Naber?

halilaziz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Değişik bir Şenol savunusu

Salt Beşiktaş'a gitmesinin sorun olmadığı yaptığı aciklamalarin söylemlerinin ve eylemlerinin sorun olduğunu tekrar hatırlatalım

Şike ile şampiyonluğu kaybetmis bir adam bjk de ilk kez şampiyon oldum diyorsa, icinden çıktığı camiasına ısıtma asagilamasi yapıyorsa ırkçı şikeci Emre'ye kucak açıyorsa hala aç kalsin ajitasyonu üzerinden Şenol Güneş savunmasi yapılmasını hangi akılla açıklayabiliriz

Bence aciklayamayiz
    Susalım
    2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksızdır.
    Ahlâksızlara itibar edilmez!

halilaziz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Son söz

Dava adamları aç kalır, devrin adamlari aç kalmaz
    2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksızdır.
    Ahlâksızlara itibar edilmez!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cyzio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Aslında konuyu fazla uzatmayı düşünüyordum ama çok sayıda cevap hakkı doğduğu için suskun kalmak istemedim.

Öncelikle şunu söyleyeyim (çünkü maalesef halen daha pek çok üye tarafından karıştırılıyor): Bu başlık altında söylediklerim bir "Şenol Güneş Eleştiri Manzumesi" değil. O diğer başlıklarda zaten bolca yapılıyor. Burada anlatmak istediğim şey forum yönetiminin Şenol Güneş konusundaki adaletsiz tutumu. Bir kere daha söylüyorum: Benim Şenol Güneş'i sevmeme hakkım kadar, elbette bir takım insanların da kendisini sevme ve beğenme hakları vardır. Önemli olan bu durumu dengeli ve adaletli bir şekilde yürütebilmektir.

Yazıyı iki bölümde toparlamaya çalışacağım. İlk bölüm, hakkımda yazılmış olan şeylere cevap vermek. İkincisi ise bir türlü cevap alamadığım soruları tekrarlayıp, ümitsizce cevaplamanızı beklemek.

İlk bölüm bir kısmı aynı zamanda hal-i hazırda veya bir zamanlar yönetici olan üyelere cevap mahiyeti taşıdığından, haliyle mecburen isimler üzerinden yürüyeceğim. Cevapladığım üyelerin dikkatini çekmesi için de kullanıcı isimlerini özel olarak kullanacağım, bakalım becerebilecek miyim?
    @Mollasalihoğlu ("İnşaallah yapabilmişimdir" diyorum ama galiba yapamadım. Sanki ismin koyulaşması gerekiyordu. Neyse, görenler görmeyenleri haberdar ederse memnun olurum.)
    @Mollasalihoğlu

1-) "Şikayet ettiğiniz dönemde kullandığınız üsluptan yine farkı yok. Zira herkes sizin bu anlatmak istediklerinizi cinsel tercihlere, kucağa oturmalara vs değinmeden yapabileceğinizi biliyor. Ama nedense hakaret etmeden yazınca zevk almıyorsunuz"

Şikayet ettiğim dönemde kullandığım üsluptan bağlantılı (link) ya da ekran görüntülü örnekler verebilir misiniz? Hakaret ettiğim birkaç mesajı burada da yayınlama inceliği gösterir misiniz?

Ben "kucağa oturma" örneğini, bize bir zamanlar reva görülen muameleye empati yapabilmeniz için verdim. Bakın, bize yapılan hakareti yıllarca görmezden gelip, ben bir kere ders olsun diye "o seviyeye inince" hemen nasıl da şahin kesildiniz. Çünkü serde "algıda seçicilik" var.

2-) "Ama forum yönetiminde yapılan haksızlık, zamanında sizin yazdıklarınıza kurallar uygulandığı için değil, diğer kişilere karşı yazılan çirkin şeylere kurallar uygulanmadığı içindir."

Ben de hep onu savundum. Bunu anlayabilmeniz için Şenol Güneş hazretlerinin illa rezil rüsva mı olması gerekiyordu?

3-) "Neyse gün sizin gününüz, zaferinizin tadını çıkarın."

Zamanlama için çok özür dilerim. Gün gene maalesef benim günüm oldu. Keşke şanlı şerefli Cebelitarık maçının ertesinde yazabilseymişim. O zaman en azından siz günü, kendinizin günü zannedecektiniz. Tıpkı yıllar önce de günü kendinizin günü zannedip esip gürlediğiniz gibi.

@Yiğit Gayretli

1-) "Ama tutup meseleyi "Bize düşmanlık ettiler. Düşmanlık edene dostluk ettiler." demeye getirmenin de makul ve masum bir yanını göremiyorum."

Ama iş neticede oraya geldi.

2-) "Buna dahi dikkat etmeye çalışırken birisine sırf "Şenol" dedi diye ceza vermiş olmamızı çok muhtemel görmüyorum sadece."

Öncelikle şunu söyleyeyim: Ben yazdığım yazılardan dolayı herhangi bir ceza yemedim. Ama zaten burada öne çıkarmak istediğim kişi kendim değilim ki. Farklı düşüncedeki insanlara olan tahammülsüzlük. Üstelik bu sadece cezayla da olmaz, yaptırımlarla da olur. Şundan adım gibi eminim: Şimdi kim olduğunu hatırlamadığım bir üye profil resmini "üzerine çarpı atılmış bir Şenol" yaptığı için, forum yönetimi tarafından önce uyarıldı, değiştirmeyince resim yönetim tarafından kaldırıldı. O arkadaş da bir müddet resimsiz kaldı.

Çok iyi hatırlıyorum. Ben de bu olayı protesto etmek için profil resmimi "beyaz zemin üzerine kırmızı çarpı" yapmış ve imzamı da "Aslında profil resmimdeki çarpının altında biri var ama kendisi yüzsüz biri olduğu için siz yüzünü göremiyorsunuz." olarak değiştirmiştim. Ve buna hiç bir şey yapamamıştınız. Çok mu iyi olmuştu?

Pekiyi, şimdi profil resmi "gözleri $ bakan Şenol" olan bir üye var ve gene hiç bir şey yapamıyorsunuz. Haydi onun profil resmini de rızası olmadan değiştirseniz ya. Ne oldu? Kurallar değişti de haberimiz mi yok?

@Gamze

1-) "Forumun son yıllarında aktif olmasam da, forumun zaten en aktif olduğu ilgili günlerin yöneticilerindenim. O dönem burada Fb başkanına dahi küfredilmesine izin verilmeyen katı bir kurallar silsilesi ve ciddi denetim yapan bir forum yönetimi vardı. Kişisel meseleler, adaletin şirazesinin kaydığı noktalar insanın olduğu her yerde olduğu gibi, aynı anda 1500-2000 kişinin aktif yazdığı saniyede onlarca mesajın atıldığı bir forumda oldukça normaldi. Aksi doğanın seyrine aykırı."

Ablacığım, zaten kimse sizden anında reaksiyon beklemiyor. Bakın, bilmem kaç aydır hiç biriniz farkına varamamışsınız. Ama ben şimdi ihbar ediyorum. Haydi şimdi "Gözleri $ bakan Şenol" profil resmini o üyenin rızasını almadan silin de görelim. Herhalde kurallar değişmedi. O zaman yaptığınızı şimdi de yapın, adil olduğunuzu anlayalım.

2-) "Metin'in söylediği gibi, eleştireceksek ve bir çuvaldız hikayesi olacaksa bence sonrasındaki daha gevşek kontrol mekanizmasının çalıştığı dönemdedir eksikliğimiz bizim."

O gevşeklik nedense, Şenol BJK'ye gittikten sonra başladı. Yanılıyor muyum?

3-) "Öyle bir resim çizilmiş ki; elinde baltalarla gezip kelle uçuran cellatlara benzetmişsiniz forum yönetimini. Ben yakıştıramadım bu intikam ve kin hissiyle dolu söylemleri."

Yok canım. Öyle bir şey olsa, öncelikle bizlere hakaret eden adamların kellesi alınırdı.

4-) "Kaldı ki bu meseleyle bağlantılı olarak birtakım insanlarla hem burada hem de gidilen - yeni açılan forumlarda edilen hakaretleri, küfürleri, bir grubun buradaki üyeleri kışkırtma girişimlerini, teşbihte hata olmaz, adeta komik "darbe" girişimini de güçlü hafızalar pekala hatırlayacaktır. Ne trajiktir ki gidenler gizli hesaplarla geri dönüp dönüp yazmaya devam etmeye çalıştılar. Öyle de bir kürkçü dükkanı..."

Burada bahsettiğin kişi ben miyim? Bu yazdıklarından sadece "başka bir foruma gitme" suçunu işledim. Çok özür dilerim.

@İlker Yazıcıoğlu

1-) "Gamze'nin de ifade ettiği gibi ikinci ve üçüncü üyelik alarak üyeleri bizzat özel mesaj yoluyla kışkırtanların isimleri (kullanıcı adları) hala da aklımdadır."

Gamze'ye sorduğumu size de sorayım. Bu kişiler arasında ben de var mıyım?

2-) "Neden bazı insanlarda bu forumu 'Ele geçirme' isteği doğdu? Bunlara gerek var mıydı?" "Velhasıl fazla uzattım, kafasında başka planlar olan kimseyle dostluk bağımızı devam ettirmedik..."

Tekrar soruyorum: Bu tanımların içinde ben var mıyım?

@Mehmet Baş

1-) "O dönemde hocaya gereksiz sataşıp hakaret edenler dün haklı değillerdi. Bunu vurgulamak lazım."

Evet, Şenol Güneş'e sataşırdım. Böyle bir eylemin "gereksiz" olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Rica etsem, o dönemde Şenol Güneş'e ettiğim bir hakareti bulur musunuz?

@zekeriyya

1-) "bu çatıda hoşgörü elzem"

Hay ağzınız bal yesin.

@Ekrem D.

1-) "Sahsen ben elestiremiyorum. Avci'nin fanboylari en ufak bir elestiri yapildigi zaman "Muhalefetlik yapmayin hayinlik yapmayin guzum, eskiden yag yoktu ekmegi karneyle aliyorduk" diyen dayilar gibi toplanip savunmaya geciyorlar."

Size yapılan da yanlış ve tahammülsüzlük. Ama bakın en azından küsüp gitmemişsiniz. Demek ki arada dağlar kadar doz farkı var.

@M.berk e Gayretli

1-) "Ancak gel gelelim forumun içinden önemli bir grup, yaşanan hadiseler henüz çirkinleşmemişken, sadece ufak bir gerilim ortamı varken -ki hatırlayabildiğim kadarıyla buna yazının sahibi kişi de dahildir- forumdan birçok kullanıcıya özel mesaj atarak BMN'den diğer kuracakları foruma geçiş yapmaları gerektiğini belirtip, günlerce mesailerini buna ayırmışlardır."

Sizi bu yazdıklarınızı (bilhassa benim yapmama gerek kalmadan sizin koyulaştırdığınız kısımları) isbat etmeye davet ediyorum. Attığım bu özel mesajları ekran görüntüsü olarak paylaşabilir misiniz?

Sanırım sizin gibi cevval bir yazar için bu iş 24 saatlik birşey. Ama ben size 48 saat vereyim. Kimlere bu tür özel mesaj atmışım, ben de merak ettim.

2-) "Neticesinde de benim şahsen gitmelerinden oldukça memnun olduğum bir grup insan yeni bir oluşum kurmak adına burayı terk etmişlerdir"

Ne mutlu bana sizi mutlu etmişim. Şimdi önünüze bir fırsat çıktı: Şu yukarıda yazdığımı ispat edip, beni bütün foruma rezil edin. Bir daha foruma girmeye yüzüm olmasın. Tam mutlu olun.

3-) "... ancak asıl mesele kendilerinin gitmeleri değil, giderken forumun bir sürü gediklisi kullanıcıları da taciz etmeleridir."

Eh, bu iddia da biraz ispat gerektiriyor. Unutmayın süreniz 48 saat.

4-) "Gittikleri forumda pek âlâ yeni bir oluşum olması itibarıyla kendilerine forum yöneticisi, yönetim kurulu üyesi veya kurucusu gibi sıfatlar da verilmiştir ancak günün sonunda kendileri dönüp dolaşıp gelip burda bu başlıkları açarak hala bence oldukça sivri bir üslupla geçmişten intikam almaya çalışmaktadırlar."

Gamze ve İlker Yazıcıoğlu'na yönelttiğim soruyu size de sorayım. Burada anlattığınız ben miyim? Evet başka bir foruma gittim. Halen de oranın üyesiyim, aynen buranın üyesi olduğum gibi. Sizin tabirinizle "diğer sıfatlar" kısmı biraz şaibeli.

"Üslup sivri", elhak doğru.

5-) "Önce ben hepsinin ağzından şöyle sağlam bir özür duymak isterim. İşler çirkinleşmemişken, her platformda olabilecek tartışmalar yaşanırken önlerine gelene küfür ve hakaret edip, yakıp yıkıp terk politikası uygulayanların gerçek kimliklerini görmek açısından iyi olsa da harcadıkları mesainin sonunda buraya dönmeye cüret ediyorlarsa sağlam bir özür beklemek de benim hakkımdır herhalde."

Bu sefer ben koyulaştırmak zorunda kaldım. O kısımları lütfen ispat edebilir misiniz? Kime küfür ve hakaret etmişim? 48 saat.

Bir de buraya dönme cüreti gerçekten büyük hadsizlik olmuş. Sizden izin almam gerekiyordu. Çok özür dilerim (Gördüğünüz gibi özür de diledim). "Akıl sağlığı yerinde olmayan bir yaşlının" hatası olarak hoş görün lütfen.

6-) "Öte yandan konu BMN'nin özgürlük alanı tanımamasıysa ve temel sorun bu ise sıfırdan kurdukları oluşumda bunu sağlayamama sebepleri neydi de dağıldılar acaba? Demek ki sorun BMN'nin vakti zamanında tutucu davranması değilmiş. Öyle olsa eleştiriye kapısını sonsuzca açan yeni bir oluşum neden kendini lağvetmek zorunda kalsın değil mi? "

Burada bahsettiğiniz "kendini lağvetmek zorunda kalan oluşumu" anlayamadım. Eğer benim yazı yazdığım forumu kast ediyorsanız, kontrol ettim duruyor. En azından web sitesi halen aktif. Neyse, ne yazdığınızı anlayamadım.

@David_LuiZ4

1-) "Çizyo'nun yazısını okudum..
    Şimdi bakınız..
    Türk milleti internet denen mereti kullanmayı bilmez..
    Yahu kardeşim internete giriyorsunuz bir şeyler yazıyorsunuz yazdıklarınıza tepki gelince ya da çoğunluk tarafından persona non grata ilan edildiğinizde neden ağlamaya başlıyorsunuz ya da "küstürüldüm" deyip sabah akşam yatıp kalktığınız sitede online olmamaya çalışıp gizliden takip edip sonra şartlar ve konjonktür değişince, Şenol nefreti ayyuka çıkınca "intikam" ve "rövanş" halet-i ruhiyesiyle girip "gördünüz mü ben haklıydım" minvalinde müneccim vari bir şeyler karalıyorsunuz..Bunu neden yapıyorsunuz?
    Foruma gir yazacağını yaz ve çık..Yok sansüre uğruyorum yok dışlanıyorum yok küstürülüyorum hezeyanlarında bulunmaya gerek yok..7 8 yıldır forumdayım daha öncesinde üye olmadan mesajları okuyup geçiyordum daha 1 Allah'ın kulunu forum yönetimine şikayet etmiş değilim 1 Allah'ın kulunu engellemiş de değilim..Bilgisayarı kapattın mı gerçeğe döneceksin reel hayatına devam edeceksin..Eleştiri tepki hakaret gibi konularda da biraz esnek olacaksın..Çeşit çeşit insan var dünyada herkesin otokontrolünü sağlayamazsın..Ben de çok ceza yedim forumda ve bir gün olsun forumdaki yöneticiye neden ceza yedim diye bir sorgulama yapmadım..Forum yöneticisi de sonuçta insan her kelimenin anlamını bilemeyebilir cahil olabilir ya da forumda yaşanan üyeler arası münakaşanın kimden çıktığını tespit edemeyebilir sizin iddia ettiğiniz gibi Şenol Güneş sevgisi ağır basabilir olaylara duygusal yaklaşabilir veya size gıcık da olabilir..Siz bıkmadan usanmadan bütün bunlara rağmen yazmaya devam edersiniz ve bilgisayarı kapatırsınız..Kızdıysan öfkelendiysen karşı cevabı yazarsın sonuçlarına da katlanırsın..."

Üslubunuza bakınca, çok fazla sayıda ceza yemiş olmanıza şaşırmadım. Eğer benim forumu online olmadan takip etmemi gizlilikle suçluyorssanız, buradaki pek çok yöneticinin benim diğer foruma yazı yazdığımı ortaya nasıl çıkardıklarına ne diyeceksiniz? Onlar bu durumu nasıl anladı? Hatta siz de 7-8 yıl önce aynı suçu işliyormuşsunuz. Cık cık cık...

Benim üzerinde durduğum en önemli konu, sizin tabirinizle "Şenol nefreti ayyuka çıkınca" kuralların neden değiştiği. Yazınızın geri kalanına cevabım Gamze'ye yazdıklarımın içinde.
    @Onur Akyüz

-"...burada yönetici olmuşsun, burayı yaşatman gerekirken..."

Bunu gerçekten hatırlamıyorum. İspat edebilir misiniz? Yani belki "kültür ataşesi - klasik müzik sorumlusu" filan gibi bir görevdir. Gerçekten hatırlamıyorum. İspat ederseniz, çok memnun olurum.

@Cenkhan

1-) "Gerçi Cyzio'nun Şenol Güneş'in "Allah'ın yeryüzündeki gölgesi" muamelesi gördüğü zamanlar hakkındaki sitemlerine şiddetle katılsam da alengirli işlere mi girilmiş orası bi muallak, işte o kısmına katılmıyorum"

O muallak kısmın aydınlanmasını ben de en az sizin kadar istiyorum.

@TekfurÇayır61

1-) "Cyzio hocam merhaba.
    Forum yöneticiliği yapmadım ama karşılıklı yazışmalarımızda saygı sınırlarını aşan - zannetmiyorum ama insanlık hâli, belki farkında olmadan - hitâbım olduysa özür dilerim, hakkınızı helâl ediniz.
    Selâmlar..."

Ve aleyküm selam. Müsterih olunuz, asla öyle bir şey olmadı. Ama gene de varsa bir hakkım, elbette helal olsun. Bilmukabele ben de sizden bir hak helâli beklerim.

@smart

1-) "S'yi niye $ ile yazmadın"

Maaşını euro olarak alıyor diye biliyordum da ondan. Belki tazminatını dolarla alırsa, forum yönetiminden rica edin, düzeltebilirler.

Şimdi gelelim ikinci kısıma. Bunda da kendimden alıntı yapacağım. Şu sorularıma cevap verebiliyor musunuz?

1-) Meselâ Trabzonspor teknik direktörünü sadece adıyla anmak büyük saygısızlıktı. Şenol’a “Şenol” diyemeyecektik. “Eyvallah” deyip sineye çektik. Ama o da ne? Bir baktık, herkes Ziya’ya “Ziya”, Ersun’a “Ersun”, Vahid’e “Vahid”, Rıza’ya “Rıza” diyordu. Ve kimsenin ceza yemek bir tarafa, uyarıldığı bile yoktu.

2-) Sonra bir üye Şenol Güneş’ten ŞG diye bahsedince başka bir kural daha türedi. Forumda Trabzonspor klübü tarihinde çalışmış kişiler kısaltılarak yazılamazdı. Sonra tabii İHO’lar, MAY’lar, vs, havada uçuştu. Onlar da ceza yemediler. Ya da en azından uyarılmadılar.

3-) Bugüne kadar kaç kişi BMN’den “Bu ne biçim forum? Ben burada Şenol Güneş’i arzu ettiğim gibi övemiyorum. Ona layıkıyla destek veremiyorum. Şenol Güneş’i sevmeyenler adaletsiz bir şekilde gözetiliyor.” diyerek ayrıldı?

4-) Ya da “Ben bu forumda Vahid’i Ersun’u, Rıza’yı, Leekens’i, Newton’u, Cimşir’i, Avcı’yı şöyle bir ağız tadıyla eleştiremiyorum. Başlarım böyle foruma.” deyip de terk edenler kaç kişi?

5-) -“İçimizde, her şeyin çok iyi (!) gittiği zamanlarda bile Şenol Güneş’in hiç de iyi biri olmadığını söyleyen üyelerimiz var. Bugün ne kadar haklı oldukları ortaya çıktı. Kendilerine teşekkür ediyoruz. İşte bizim üye profilimizde böyle ferasetli insanlar vardır. Ne mutlu bize.”
    diyebilme fırsatını kaçırdınız. O zamanlar bu gerçeği görebilen kaç kişi vardı? Bu gurur size yetmez miydi?
    Hakikaten koskoca forum yönetiminde bu şekilde düşünen bir Allah'ın kulu yok mu? Mesela ben bir forumda yönetici olsam (gerçi bazılarınıza göre zaten yöneticiyim) ve o forumda bir üye 2016 yılından beri her Allah'ın günü "Sörloth diye bir adam var. Şunu takıma alalım, çok faydası olur." diye yazsa, Sörloth'un Trabzonspor'da geçirdiği 2019-2020 sezonundan sonra çok gurur duyar ve yukarıda koyu olarak yazdığım kısma benzer bir yazı yazardım.

Neyse, pek çoğunuz gene anlamamakta ısrar edeceksiniz ama, üstünde durmak istediğim konu: İçinizdeki Şenol Güneş sevgisi adil olmanıza engel olmasın.

Belki birkaç kere daha yazarım.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Sıkıntılı başlikmış, girmiş bulunduk

Sayın Cizho hocam tekrar hoşgeldin.
    Saygıdeger Yönetici arkadaslar selamlar
    Sevgili Forum üyleri hepiniz hoşgeldiniz

Mevzuya çok bulaşmadan bir konuyu yazip ufaktan kaçarım ben.

Senil Gunes hocam: kimse kusura bakmasin darilmasin , maalesef karaktersizin en önde gideni oldugunu anladigim 8-10 yıl oldu bircogumuzunda anladigi bayagi eskidir. Bu konu basit. Uzerinde Tartışmaya dahi gerek yok.

Naçizane teklifim; forumda geçmişti yasaklanmış tüm dostlarımızın bu vesileyle tekrar foruma katılmasını sağlamaktır.

Farklılıklarımız güzellikleriztir

Hepinizi çok seviyorum. Saygı ve sevgilerimle. Hoşçakalın iyi geceler
    TRABZONSPOR

Onur Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

@Cyzio o kısım sizinle ilgili değil beyefendi, orada yönetici olup aktif olmayanlara bir eleştiri var ve o mesaj herhangi bir iddia içermiyor.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Onur Akyüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

@Cyzio o kısım sizinle ilgili değil beyefendi, orada yönetici olup aktif olmayanlara bir eleştiri var ve o mesaj herhangi bir iddia içermiyor.
    Çok teşekkür ederim. Mesele inşaallah yavaş yavaş aydınlanacak.

Nazim Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Düşünce olarak herhangi elitist bir yönetim anlayışının olduğunu düşünmüyorum ama hakkını yiyemem çok değerli insanlar var burda , o zamanlar istibdat dönemi gibiydi, Şenol Güneş konusunda forum yönetimi a dan z ye sınıfta kalmıştı, hiç kimse bunu inkar etmesin beyefendi de zaten süre gelen zamanda herkesin ağzının payını misliyle verdi, herkes hata yapar bende birilerinin gazına gelip forumu terkedip çekip gittim sonrada yaptığımın hata olduğu anladım ve burda herkesten özür diledim, şimdi de çıkıp bazı kişiler yaptıklarından ötürü pişmanlık duymalilar.
    No one wins. One side just loses more slowly.

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Çizyo ya okuduğunu gerçekten anlamıyorsun ya da okuduklarını tersyüz edip çarpıtma heveslisisin..

Ben ne dedim? Türk milleti interneti kullanmayı bilmez internet kültürü yoktur dedim ve bana cevaben yazdıklarınıza bakıyorum ve evet anlaşılan o ki siz de internet denen platformda takılmayı eğlenmeyi bilmiyorsunuz..Yazdıklarınızdan bunu çıkarıyorum..

Sizin üslup bozukluğu olarak lanse ettiğiniz mesajımda aslında ruh ve sinir sağlığınızı korumanız, rehabilitasyonunuzu sağlamanız için naçizane birtakım tavsiyeler var..

1-Hayatınızın merkezine BMN forumu alıyorsunuz almışsınız..

2-Envai çeşit insanın olduğu bu platformda hatasız kul arıyorsunuz aramışsınız..

Bu iki düşünceden bu iki evhamdan vesveseden kendinizi kurtarınız..

Şahsen ben foruma girer yazacağımı yazar çıkarım alıntı yapan kişi ya da kişilere cevaba layık görürsem cevap yazarım görmezsem cevaplamam yazdıklarımdan ötürü ceza yer miyim yemez miyim sorusu aklıma hiç gelmez..Forum yöneticisine de bu konuda hesap sormam..Bu forum, forum yöneticilerinin tapulu malı değil buraya sen ben veya ahali giriş çıkış yapmazsa bir şeyler karalamazsa burada in cin top oynar..Bu forum belki bir iki kişinin finansman sağladığı bir iki kişinin fikriyle kurulan bir platform ve fakat artık bu forum bütün Trabzonsporluların..Kendi kabuğundan sıyrıldı yani bu forum küreselleşti büyüdü..Burada mesaj yazarken fikir belirtirken bunları gözardı etmemelisiniz..

Forumda yöneticiler tarafından çifte standart uygulanabilir evet, birileri putlaştırılabilir birileri tabu haline getirilebilir birilerine dokunulmazlık zırhı verilebilir..Bütün bunlar seni küstürüyorsa dışlanmışlık hissiyatına kapılıyorsan o halde foruma girmeyeceksin..Online olmadan "gizlilik" çerçevesinde de forumu takip etmeyeceksin..Bunu size tavsiye olarak sunuyorum forumu gizliden takip ettiğiniz için sizi suçlamıyorum..

Devran döndü Şenol nefreti ayyuka çıktı bizim Çizyo da foruma döndü forumun o çifte standartından o sansüründen rahatsız olan bu uğurda forumu terkeden bir adam olan Çizyo şimdi burada geçmişin intikamını almaya neden çalışıyor diyorum ben..Bırak insanlar, forumdaki üyeler "vaktiyle burada Çizyo vardı Şenol'u yerden yere vururdu adminler tarafından tukaka ilan edilirdi meğer ne kadar haklıymış" minvalinde bir şeyler yazsın..Küstüm oynamıyorum dedikten yıllar sonra gelip burada birilerine Şenol konusunda rövanşçı yaklaşımına itirazım benim..

Özetle, ya foruma hiç girmeyecektin ya da iddia ettiğin argümanları ara vermeden yazmaya devam edecektin..Benim size başından beri anlatmaya çalıştığım olay bu..

Forunda aktif olduğunuz ve de Şenol Güneş'i eleştirdiğiniz dönemde yönetici olsaydım ve bugün karşıma Muhas€b€ başlıklı yazınızla çıksaydınız size "yüzsüz" muamelesi çekebilirdim veya "tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanı" mottosuyla hareket edip sizi incitebilirdim..

Bilmem anlatabildim mi Mösyö Çizyo?
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şov devam ediyor ama ben daha fazla prim vermeyeceğim.
    İyi forumlar.
    BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Cyzio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında konuyu fazla uzatmayı düşünüyordum ama çok sayıda cevap hakkı doğduğu için suskun kalmak istemedim.
    Hakikaten koskoca forum yönetiminde bu şekilde düşünen bir Allah'ın kulu yok mu? Mesela ben bir forumda yönetici olsam (gerçi bazılarınıza göre zaten yöneticiyim) ve o forumda bir üye 2016 yılından beri her Allah'ın günü "Sörloth diye bir adam var. Şunu takıma alalım, çok faydası olur." diye yazsa, Sörloth'un Trabzonspor'da geçirdiği 2019-2020 sezonundan sonra çok gurur duyar ve yukarıda koyu olarak yazdığım kısma benzer bir yazı yazardım.
    Belki birkaç kere daha yazarım.
    Sörloth için hemen hemen her hafta yazdım, bu adamı 3 / 4 yıllığına imzayı attıralım derken, taraftarımızda böyle bir istek baskısı olmadı, neymiş satın alma opsiyonu bizdeymiş,
    takavut Nwakame ye imza attırmanın peşindeler, son yılların Trabzonsporunun yönetici kafası bu. Sörloth bizde olsaydı belkide Roma'yı elemiştik. Öyle sinir oluyorum ki !

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Şenol Güneş'in 'Göreve getirmek için yalvardılar' şeklindeki iddiasını TFF yöneticileri şöyle yanıtladı:
    "O zamanki Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 'Şenol Güneş'i Milli Takım'a alın, bizi kurtarın' diye yalvardı."

Enteresan bir yere gidiyor Şenol Güneş meselesi ama... Hayırlısı..

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

Alıntı Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şenol Güneş'in 'Göreve getirmek için yalvardılar' şeklindeki iddiasını TFF yöneticileri şöyle yanıtladı:
    "O zamanki Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 'Şenol Güneş'i Milli Takım'a alın, bizi kurtarın' diye yalvardı."

Enteresan bir yere gidiyor Şenol Güneş meselesi ama... Hayırlısı..
    Bu çok çirkin bir tavırdır. Yazık. Kimler yönetiyor futbolu. Güneş'i zerre sevmiyorum artık ama bu değil yani. Adam haklı. Lucescu'dan sonra yalvardılar adama. Basına da yansıdı.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Alıntı alper* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu çok çirkin bir tavırdır. Yazık. Kimler yönetiyor futbolu. Güneş'i zerre sevmiyorum artık ama bu değil yani. Adam haklı. Lucescu'dan sonra yalvardılar adama. Basına da yansıdı.
    Başarısızlığını savunmak için "beni getirmek için yalvardılar" dediği anda bu yol açıldı.
    Çirkinlikler artarak devam edecektir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Merhabalar dostlar ;
    1-BMN forum kimsenin şahsi sitesi olmayıp hepimizin ortak çatısıdır.
    Hiçbir üye gitti şimdi gelmesin veya tilki döndü dükkana muamelesi/bakışına maruz kalmamalı ,kalmaz , kalamaz
    2-BMN kültürünüde oluşturan farklı görüşlerin özgürce saygı çerçevesinde konuşulması , farklı bakış açıları ile her bir Trabzonspor taraftarının
    Olaması gerektiği düzeye gelmesini sağlamaktır.
    3-Czyo hocam özelinde sadece şunları yazabilirim.
    Bahsettiği dönemde hakaretlere/küfürlere maruz kalmasıdır ve Czyo BMN den uzaklaşmış değildir , sadece insani olarak uğradiğı bu muameleyi ifade etmesidir.İnsanoğlu istemediği davranışlara sesini çıkarması yadırganmamalıdır.
    Bizler bu bayrağın şimdiki elleri olarak BMN nin hoşgörülü ve seviyeli olarak devamını sağlamak ve sonraki dönemlere taşımaya çalışmaktayız.
    Yıllar önce BMN ile tanıştığımda bende oluşan ve hala hakim olay duygu ve düşünce şu idi.
    Seviyeli , çağdaş . düşünebilen bir Trabzonspor lulukta varmış. Toplumları oluşturan arka plan var ise Trabzonsporu var eden arka plan da bu olmalı.
    Biz canım ülkemizin Futbol camiasına bakın Trabzonsporluluk budur. Çevresine saygılı ve yararlı bireydir.
    Bizim abilerimizden öğrendiğimiz bu idi.
    Şimdilerde organizasyon bakımından sessiziz lakin ölmüşte değiliz.
    Hep beraber yine birşeyler yapmak için birbirimize ses vereceğiz.
    Saygılarımla
    BMN KOCAELİ

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Alıntı Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başarısızlığını savunmak için "beni getirmek için yalvardılar" dediği anda bu yol açıldı.
    Çirkinlikler artarak devam edecektir.
    Hocanın emekli olma zamanı geldi geçiyor artık.

Yaptığı açıklamalar bunu gösteriyor.

Şenol güneş gitse yerine başka birisi gelince sanki daha iyi olacak.

Bizdeki temel sorun çok farklı sadece gündemi kurtarmak için hamleler yapılıyor.

AyhanPe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

S.Günes yaslandikca megolaman tavirlari daha belirgin olmus. Aslinda zamaninda da belli ediyordu kendini bazi demeclerinde ama cogumuza antipatik gelmiyordu. Bende kendisini efsane kategorisine koymus olanlardanim. Bundan pismanlik duymuyorum ama bir cogumuz gibi onu o kategoride görmüyorum artik. Bu takimin yillarca kaptanligini, teknik direktörlügünü yapmis, emek vermis ve bunun karsiligini maddi manevi olarakta almis birisi. Hepsi bu..Ne az, nede daha fazla..
    Stadimizin ismimin degistirilmesini bir cogumuz gibi istiyorum. S. Ekinci ler, Dozer Cemil ler varkende o stada onun isminin verilmesi hic yakisik olmadiydi zaten..Yinede buna vesile olmus malum kisinin isminin verilmemesinden dolayi da mutluyum..Zügürt tesellisi gibi birsey

Hepimiz zamanla degisiyoruz. S.Günes degisti, bizler degistik, dünya degisiyor..Ne onun bünyesi bizi, nede bizim bünyemiz onu kabul edebilir artik. Aslinda suanki durum bizim acimizdan bir avantaj..Yillardir "bu takimi S.Günes disinda kimse basariya ulastiramaz" algisi demoklesin kilici gibi duruyordu basimizda. Bundan kurtardik kendimizi..

Burdaki tartismayi anlamakta zorluk cekiyorum dogrusu. Herkes kendisi icin dersler cikarip yolumuza devam edemiyormuyuz? Bizi ne engelliyor? Egolarimiz mi?

Tartisma kültürümüz toplum olarak zayif oldugu icin tartismalar kisilestirilip kirginliklar olusabiliyor. Cok dikkat etmeme ragmen bu konuda kendimi elestirdigim durumlarda olusmadi degil bazi forum arkadaslarimiz ile. Onlardan özür diliyorum..Kisilestirmelerin minumuma indigi yapici elestirilerin cogunlukta oldugu bir forum ortamina ulasmamiz dilegiyle..
    Konu AyhanPe tarafından (09.09.2021 Saat 14:02 ) değiştirilmiştir.
    KORKTUKCA TUTSAK, SORGULADIKCA ÖZGÜRSÜNDÜR

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Benim adıma "kullanıcı adına link verme" işini üstlenen yönetici ya da yöneticilere çok teşekkür ederim. Bazıları benim hatamla yarım kalmış ama inşaallah herkese ulaşır.

Tekrar teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)