Sayfa 46 Toplam 47 Sayfadan BirinciBirinci ... 36 44 45 46 47 SonuncuSonuncu
Toplam 1153 adet sonuctan sayfa basi 1,126 ile 1,150 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 1.Hafta | Yeni Malatyaspor 1 - 5 Trabzonspor | Maç Sonucu

Cenkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Uğur Kalyoncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saygı duyuyorum hocam. Ben dışardan baktığımda Serkan'i daha hazır gördüğüm için hocaya katılıyorum. Ve Roma maçına da Serkan ile başlamasının doğru olduğunu düşünüyorum.
    Eyvallah.

Ben de Serkan ile başlayacağını düşünüyorum. Serkan'ın çevikliği sayesinde en azından hata örtebilen bir yapısı olduğunu düşünyor hoca.
    Naber?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Alıntı Cenkhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malatya'nın Molde'den daha kötü takım olduğu görüşünüzün altını objektif verilerle doldurulabilir değil. .
    Bundan gerisine gerek yok.
    Yeterli...

Nereden
    İstanbul

Kötünün mukayesesi olmaz. Ehven-i şer, geri kalmış toplumlar oyalansın diye yöneticileri tarafından uydurulmuş fanteziden ibarettir. Ortada yönetilememiş bir bek problemi var ve bunun çözümü eldeki tek iyi bekin ters pozisyonda oynaması değil. Kaydırma yaptın mı palyatif çözümle günü idare etmiş oluyorsun, hatta onda bile zorlanıyorsun, sonra Molde gibi uyduruk takımları bir şey zannedip methiye düzmeye başlıyor millet.
    Naber?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Ehveni şer , ingilizcede de, başka dillerde de benzer karşılığı vardır, bütün dünyada şartlara göre kullanılır.
    Yönetimde de özellikle kriz anlarında kullanmak zorunda kalırsınız.
    Daha az zarar...

Tüm toplumlarda var olan bir şeyin "geri kalmış" toplumların fantezisi olduğunu iddia etmek epeyce altı boş bir bakış...

Mevcut durumda eldeki olasılıkların en iyisini seçmektir ehveni şer.
    Tüm dünyada da var olan bir prensiptir.

Birden çok kötünün mukayesesi olur.
    Olmaz diyen kendi fantezisini kuruyordur.
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafından (17.08.2021 Saat 14:48 ) değiştirilmiştir.

Sezgin Öztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ahmet Taşçı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam oyun artış kompakt oynanıyor, Yattara, Gervinho gibi oyunun tek yönünde var olan oyuncuları büyük takımlar almıyorlar bile, bizim gibi takımlarda yıldızlar eyvallah . Üstelik böyle adamlardan bizde iki kantta da var. He ne yapıyor sağlam takımlar ikinci yarı takım yaslanınca alıyorlar ki Waka ile Gervinho 'nun aynı anda başlaması Türkiye liginde belirli takımlara karşı iş yapar ama Dişli bir iki takım gelsin bizi silip atar.
    Dişli derken Ahmet? Mesela Sivasspor uyuyor mu bu tanıma ? Çünkü her kazandığımız maçlar sonunda belli kişiler oynadığımız takımlara dandik etiketi yapıştırıyor.Belirleyelim şu dişli rakipleri o gözle seyredelim maçları.
    Ağasarlı_61

Nereden
    İstanbul

Bir şeyin İngilizce karşılığının olması, o anlayışın İngiliz toplumunda karşılık gördüğü anlamına gelmez. Pedofili de muhtemelen Grekçe ama her dilde karşılığı var, gidip sağa sola bomba sallayalım o zaman.

Better than nothing ayrı, önce zarar verme ayrı, daha az zarar ayrı.. Konseptlerde bir oturmamışlık var sanırım. Ve evet, kötünün iyisi olabileceğini zannetmek "geri kalmış" toplumların fantezisidir. Altındaki doluluk görülemiyorsa o artık kişinin kendi entelektüel sözlüğünün boşluğu ile alakalıdır, benim bu vakitten sonra tek başıma doldurmam mümkün değil.
    Naber?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Gayet oturmuş konsept..
    Daha az zarar, kötünün iyisi ile aynı şeydir.

Bu ikisi arasında bağlantı kuramayıp entellektüel sözlük dolgunluğundan bahsetmek başka bir garabet.

Nereden
    İstanbul

Aynen gardaşım, aynı dilde aynı konu altında iki farklı tanımla ifade edildikleri halde bire bir aynı şeylerdir. Ben inanıyorum sana, problem yok.

Tek "L" ile de uğurluyorum.
    Naber?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Örnek:

"İntihar etmek" ve "canına kıymak",
    aynı dilde, aynı konu altında iki farklı tanımla ifade edilirler.
    Aynı anlama gelirler.

Bin tane örnek bulunur, eş anlamlı kelimeler, eş anlamlı cümleler, eş anlamlı atasözleri vs.vs.vs.

Nereden
    İstanbul

"Etmek" ile üretilen fiillerin önündeki kelime çoğunlukla başka dilden araktır dolayısıyla aynı manaya gelen gerçek Türkçe versiyonu da mevcuttur ama ben inanıyorum hocam sana, "daha az zarar" ile "kötünün iyisi" aynı şeydir

Molde de çok iyi takım, Malatya ile oynasalar 10 atarlardı en az, dolayısıyla Serkan kötünün iyisidir, Peres de solda oynatılmalıdır. Ben ikna oldum.
    Naber?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

"Başka dillerden arak" kelimeler olmadan kendini ifade edemezsin bugün.
    Can farsça, intihar arapça.
    İkisi de kökünde Türkçe değil, ama artık ikisi de Türkçe!

Verilen bilgi anlamsız.

Ayrıca Molde çok iyi diyen olmadı.
    Molde Malatya'dan iyi dendi.
    Aksini iddia eden, hele ligin bu döneminde iddia eden, mümkünse futbol üzerine iddialı konuşmasın.

İsmail'in fizik yeterliliği sağlanana kadar zor maçlarda Serkan-Peres oynamasının gerekliliğine başka kanıta da, veriye de ihtiyaç yok.

Nereden
    İstanbul

Verilen bilgilerin anlamsız olduğuna katılıyorum. Dil konusu üzerine belli ki bir meeting set etmemiz lazım çünkü buradan devam ettikçe devamlı ilave alakasız bilgi geliyor, çürütüldükçe de yeni garip örnekler verilip bana alakasız yöne kayıyormuşum gibi ithamda bulunuluyor. Ben açtım sanki İngilizce muhabbetini.

Öte yandan, altı objektif olarak doldurulamayacak kişisel yargıları üzerinden futbol bilgisi ölçmek de moda oldu. Ben de "Serkan ile Peres sağ bekte aynı performansı gösterdi diyen adam futbol üzerine iddialı konuşmasın", "Zaten Hüseyin az para alıyor diye kötü oynamasına laf etmeyen futbol cahilidir", "Yönetimin sol bek konusundaki hatasını sıvamak için bu kural olayı bilinemezdi diyenler Yiğit Bulut'tur, Mehmet Barlas'tır" diyeyim o zaman. Boş uğraşlar bunlar, yapıcı tartışma adabına uygun değil.

Herkesin gördüğü bir gerçek var: Molde 1 tane ortalama yetenekte adama sahip, 2 maçta da Trabzonspor gibi hazır olmayan bir takıma ezilmiş, rakibinin bek tercihleri yüzünden hücümda iyi gözükmüş fakat 2 maçta aynı duran top organizasyonundan toplamda 3 gol yiyecek kadar uyduruk bir takımdır. Tutturulmuş bir "ama 20 maç oynadı, çok hazır takım" safsatası. Neyse. Malatya da vasat bir takımdır. Molde mi daha iyidir, Malatya mı? İkisi de güncel futbol ortalamasına göre kötü takımdır. Molde'nin Malatya'dan kötü olduğu 10 konu vardır, Malatya'nın da Molde'den kötü olduğu 10 konu vardır. Yok o biraz daha iyiydi, yok bu çok iyi değildi de en azından az kötüydü.. Geldik yine aynı muhabbete. Kötüler arasında mukayese yapayım derken kaybolup gidiyorsunuz.

Bizim hatalı seçimimiz Molde'yi turda tuttu. Neydi o hatalı seçim? Solda Peres, sağda Serkan. İnatla da bunun en doğru, en mecburi seçim olduğu savunuluyor şimdi burada. Ligde 16 maçta 2 gol atmış "hazır" kanat oyuncusu Brynhildsen, bize de 2 maçta 2 gol attı; neden acaba? Bek çözümümüz mükemmel olduğu için olabilir mi?

Takım lig maçında esip gürlemiş ama bilinç altlarına hitap edebilmek için gelen yorum "Yaa Peres de hiç fark yaratmadı sanki, hem de Malatya gibi Molde'den daha kötü takım karşısında.." Aynen vallahi müthiş bir tespit. Serkan-Peres mukayesesi yapmak adına bu kadar türevin türevini almaya gerek yok halbuki. Peres, Serkan'dan 10 kat daha iyi adam ve iyi adam, en iyi olduğu mevkide oynayacak. Bu kadar basit. Eğer solda İsmail hazır değilse, hadi kendi mevkisindeki saçmalamalarını da görmezden gelip söylüyorum, Serkan oynasın orada. Zaten sağ ayağı ile değil koşması ve kırmızı yanaklarıyla ile meşhur bir arkadaş kendisi. Kötünün iyisi en azından
    Naber?

Saint Castillo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

4. golden önce malatya bandosu çalıyor ve taraftar da aralıklarla oleye benzeyen bir tezahurat yapıyor. O oleyler hep bizim paslara denk gelmiş şaka gibi. Takım müzikle ahenklenip gol atmış resmen.

Bu arada beratın gervinhoya pası da çok iyi keşke bir de tekte atabilse bunları.
    Konu Saint Castillo tarafından (17.08.2021 Saat 18:53 ) değiştirilmiştir.

güneyli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu Malatya maçı çok güzel bir antreman oldu. 3-0 dan sonraki gevşeklik pozisyonlara dönüşse de bunun devamlı olmayacağını düşünüyorum.4- den sonra ve 5-1 den sonraki durumları da böyle yorumladım.Tesislerimizdeki anteremanlar bile daha mücadeleli.Galibiyetin keyfine bakın.Her maç rakip böyle olmaz fakat biz de böyle olmayız.
    Vakti gelmiş bir şampiyonluk kupasını almamızı hiçbir güç engelleyemez..
    UEFA sifonu çekti..TFF şimdi kararını düzelt..Düzeltmezsen..

HasanTezel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Malatya maçını pek kimsenin DOĞRU analiz edebildiğini sanmıyorum.

Malatya, grçen sezonun en çok gol atan ligin en formda forveti Adem ile kalburüstü Tettehe sahipti, 4 büyük hariç her takımda 11 olabilecek Haddadi Semih Wallace Hafez geri 4 lüsü vardı.

Malan Aabid Mustafa da aynı kalitede, asla ligde ilk 10 altına düşmez Malatya…

Peki neden paramparça oldu? Tek bireysel hata olmadan 5 gol yedi desek zorlama olmaz, Hamsik Gervinho Djaniny Bakasetas Nwakaeme 5 lisi birbirine alıştıkça, bu EZME olayı olağan olur, eksiksiz oynadı 5 li ama em önemlisi bunlara Berat Peres akılalmaz katkı verdi, bu 7 li günündeydi…

Bu takım zevk almaya başladıkça yenilmesi çok zor, MAĞLUBİYET TEKNİK HATA-GECİKMEDEN gelir artık bizde, OYUNA MÜDAHALE edemezsek, yoksa bu Malatya haftaya Göztepeyi de kalanı da yener, bu TRABZON AÇIK ARA LİGİN önünde(Bjk gibi) diğerleri henüz hazır değil
    Trabzonspor ligin yeni ALFA'SI, onu yenmek bile şampiyonluk gibi artık!

Fatih Solmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Forvet hattımız çok tehlikeli bir hal aldı, hızını ritmini aldığı zaman eyvah eyvah.
    Ama forvetin hemen arkası son derece ağır kalıyor malesef. Arı gibi çalışan bir kesiciye bir çapaya ihtiyaç var. Yoksa her elini kolunu sallayan ceza sahasını inerse Edgar ve Hugo'yu bile değersizleştirebiliriz.

Nereden
    Konya

Gün boyu çeşitli kanallarda yorumları dinledim.Hemen hemen bütün yorumcuların ortak görüşü ; "bu takımın hücum gücü müthiş"...Ancak hepimizin ortak kanaati de malum.Rakip çok kolay kalemize iniyor.Özellikle ilk yarı İsmail'in kanadını otobana çevirdiler.3 pozisyon buldular oradan gelerek ve birisi de gol oldu.Orta sahada daha sert olmalı ama nasıl ?? Beratın yanına Siopisin geleceğini varsayarak Siopis desek yıkım ekibinden birisini kulübeye çekeceğiz mecbur.40 yaşındayım , yüzlerce maçımızı seyrettim ama şu anki hücum gücümüz kadar beni heyecanlandıran bir durum olmadı..İnşallah defansif manada da geçen seneki "bu takım gol yemez" düşüncesi tekrar ortaya konabilir.

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

www.youtube.com/watch?v=i4Shdzg1GCA
    Hakan KULAÇOĞLU: "Sabırlı, sistemli ve ekonomik, tüketen değil üreten bir Trabzonspor oluşturmak."
    Murat

B.Yiğit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doğu

Roma karşısında şansımız %30. Bence turu geçebiliriz. İlk resmi maçları.

Harun CAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Sezgin Öztürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsmail’i anlarımda Berat ve kötü oynadı demek aşırı saçma olmuş. Mesela Berat daha ne yapabilirdi ? Ön yargılarınızı kırarak izleyin maçı daha sağlıklı olur. Goller iptal edilmeseydi zora sokacaktık demişsin bende diyorum ki ilk attıkları gol sayılsaydı biz 2 tane daha sallardık.
    Berat zayıf halka dedim çünkü oynadığı pozisyon çok kritik. Mesela orada Mbia veya Zokora gibi biri olsun çok daha iyi olurdu.

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

Alıntı alper* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beraberlik kokuyor. 2-2.
    Doğru bildiği bir tane bir şey olmaz mı lan senin
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Nereden
    Afrika Diğer

Alıntı batu94 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mevcut yumuşak savunmayla süperligde her takımdan gol yeriz.
    En az gol yiyen takım olarak bitirdik

Nereden
    Afrika Diğer

Alıntı Mert Acar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basıp geçeceğiz. Şampiyonluğun ilk maçı hayırlı olsun
    Helal sana.

crixus_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Vay bee :F ulan ilk maçtı ve neredeyse her şey hâlâ dün gibi aklımda

batu94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Alıntı alper* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En az gol yiyen takım olarak bitirdik
    Son maçlar öncesi xGA performansımıza baktığımızda 1.56 ile 11. sırada yer alıyoruz. Bu savunmamızın iyi olmadığını gösteriyor. Peki bu 1.56'nın ne kadarı gol olmuş? Cevap 0.89 olarak karşımıza çıkıyor. Bu nasıl olabilir? Cevap Uğurcan Çakır. Allah ondan razı olsun. Bir kaleci bir takımı nasıl şampiyon yapar herkese gösterdi. Farklı bir kaleci ile asla olamazdık ki bu durumda seneye gitmesi halinde başka bir mucize kaleci bulamazsak şampiyonlukta güçlü bir savunma hattı ihtiyacı doğacak.

Karşılaştırma olabilmesi adına en iyi xGA performansına sahip olan takım 1.26 beklentiye sahip olmuş. Buna rağmen 1.27 gol yeme ortalaması yakalamış. Yani güçlü savunma ama dandik kaleci veya şanssız goller. En yakın rakibimizde ise 1.3 xGA ortalaması var. Bizden daha iyi olan bu oranla ortalama 1.03 gol yemişler. Yani daha az beklentiyle daha çok gol yemişler. Kaleci farkı gün gibi ortada.

Teşekkürler Uğurcan Çakır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)