Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pfizer-BioNTech

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Standart Pfizer-BioNTech

Mrna tabanlı koronavirüs aşısı.
    Aşıdan sonra kolda bozuk para testi gibi hurafelere konu olan aşıdır.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

10 gün oldu vurduralı. 35 gün sonraya güncelleme almak için randevu oluşturdum. Heyecanla bekliyorum.

Nereden
    Ankara

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 gün oldu vurduralı. 35 gün sonraya güncelleme almak için randevu oluşturdum. Heyecanla bekliyorum.

Koluna demir para koyunca duruyormu ((:

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Cem Balcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koluna demir para koyunca duruyormu ((:
    Yok durmuyor ama bluetoothunu beğenmedim parazit yapıyor

Nereden
    Ankara

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok durmuyor ama bluetoothunu beğenmedim parazit yapıyor
    (((:
    İki doz Sinovak oldum ben de.Biraz kol ağrısı ile geçti gitti.

Berke6198 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Dün oldum aşımı saat 13.00'te. Akşama doğru inanılmaz bir ağrı çöktü sol koluma, gece kullanamıyordum bile.

Bugün düne göre çok daha az bir ağrı hissediyorum, bunun dışında bir yan etki görmedim kendimde.
    And you'll never walk alone!

You'll never walk alone...

Nereden
    İstanbul

İkinci dozu da vurdurdum dün sabah. İlkinde vurulduğunu bile hissetmemiştim, ikinci yaka yaka girdi koluma resmen. Sağlık ocağında sıra bekleyenlere ilkiyle aynı falan dedim korkmasınlar diye

Aşıdan sonraki sabaha kadar ilk seferki kadar olmasa da kolu kaldırınca ağrı oldu. İstanbul'da hava cehennem gibi sıcak, sürekli terliyoruz normal ama dün akşam elimi alnıma götürdüğümde buz gibiydi korktum gittim elimi yüzümü yıkadım. Şu anda da ensem buz gibi mesela alakası var mı bilmiyorum. Halsizlik falan hissedenler varmış, hiç olmadığım kadar enerjik hissediyorum kendimi garip.

Kuzen biraz kötü hissediyor kendini ama o ekşide falan çok okudu yorumları. Orada yazanları sayıyor sorduğumda. Oradan etkilendiğinden şüpheleniyorum. Şartlamayın kendinizi.

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tam 1 hafta önce ikinci doz aşımı oldum. Ertesi gün ciddi halsizlik yaptı ama geçti. Onun haricinde hafif kol ağrısı oldu. Başka hiçbir sıkıntı yaşamadım.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

MetehanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

hala güvenmediğim aşıdır.
    "The North Remembers" (Kuzey Unutmaz)

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Alıntı Muhammed Huzeyfe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hala güvenmediğim aşıdır.
    Hepsine temkinli bakmakta sakınca yok ama şu kesin ki sinovac denen ne fuşki olduğu belli olmayan aşıdan iyidir diğer tüm aşılar
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Sefer Asan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepsine temkinli bakmakta sakınca yok ama şu kesin ki sinovac denen ne fuşki olduğu belli olmayan aşıdan iyidir diğer tüm aşılar
    hiçte öyle değil... çeşitli nedenlerle reklamı diğer aşılar kadar yapılamasada en az onlar kadar etkili bir aşıdır sinovac...
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nereden
    Fransa

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiçte öyle değil... çeşitli nedenlerle reklamı diğer aşılar kadar yapılamasada en az onlar kadar etkili bir aşıdır sinovac...
    Valla çin malı olması bile yeterli eleştirilmesi için
    Ayrıca avrupa'da aşıdan sayılmıyor bile, nasıl etkili oluyor ? Boykot mu ediyorlar ?
    Onu olanlar 3.doz olsun diyor herkes... aşı olup koronaya tekrar yakalananların çoğu sinovac olanlar diyorlar, bu teyid gerektiren bir bilgi ama doğrudur inanırım şaşırmam buna

Nereden
    Ankara

İki doz oldum hiç yan etki yaşamadım.Üçüncüyü olacağım,sonra antikor testi yaptıracağım.Güveniyorum bakalım oran ne çıkacak.

Nereden
    Ankara

Ayrıca avrupa'da aşıdan sayılmıyor bile, nasıl etkili oluyor ? Boykot mu ediyorlar ?
    Onu olanlar 3.doz olsun diyor herkes... aşı olup koronaya tekrar yakalananların çoğu sinovac olanlar diyorlar, bu teyid gerektiren bir bilgi ama doğrudur inanırım şaşırmam buna
    Sefer hocam öyle mantık yürüteceksek virüsün %99 Çin'den çıktığı söylendi.Adamlar milyarlık nüfusta virüsü kontrol altına aldılar.Ozaman virüs buradan çıkıyor ve kontrol altındaysa ilacı da bunlardadır diye de dememiz lazım (:

Türkiye'de oranlar açıklandı.%84.5 gibi bir etkinlik oranı var.Hem de en az yan etkiyle.

Nereden
    Fransa

Sefer hocam öyle mantık yürüteceksek virüsün %99 Çin'den çıktığı söylendi.Adamlar milyarlık nüfusta virüsü kontrol altına aldılar.Ozaman virüs buradan çıkıyor ve kontrol altındaysa ilacı da bunlardadır diye de dememiz lazım (:

Türkiye'de oranlar açıklandı.%84.5 gibi bir etkinlik oranı var.Hem de en az yan etkiyle.
    Türkiye'de onu demek zorundalar herkese onu yaptilar ilk etapta, tersini deseler kimse asi olmaz, ki olmak istemeyen çok var zâten...
    bir de çin denen ülkenin haberlerine falan inanmaya hiç gerek yok, kontrol altina aldiklarini da sanmiyorum da hadi diyelim orasi dogru, verdikleri ölü sayisini 10 ile bile çarpsak dogrusunu bulur muyuz emin degilim... o bile az kalabilir

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

İki doz oldum hiç yan etki yaşamadım.Üçüncüyü olacağım,sonra antikor testi yaptıracağım.Güveniyorum bakalım oran ne çıkacak.

Türkiye'de onu demek zorundalar herkese onu yaptilar ilk etapta, tersini deseler kimse asi olmaz, ki olmak istemeyen çok var zâten...
    bir de çin denen ülkenin haberlerine falan inanmaya hiç gerek yok, kontrol altina aldiklarini da sanmiyorum da hadi diyelim orasi dogru, verdikleri ölü sayisini 10 ile bile çarpsak dogrusunu bulur muyuz emin degilim... o bile az kalabilir
    Kimse ayranım suludur demez Dostlarım.... Sinovac iyi bir aşıdır deseler Alman aşısı , ingiliz aşısı satarmıydı.... Onmilyarlarca dolarlık pazar bu....

kaldıki etkinlikleri her gün değişiyor bir gün %90 bir gün %60 oluyor tedavi edici özelliği

Medyanın söylediği haberlerin teyit edebildiklerim haricinde %90 ına inanmıyorum.... Biontech çıkmadan önce en iyisi Çin aşısı diyorlardı... Herkes biontechi kötülüyordu. şimdi en iyisi o oldu...

kaldıki herşeyiyle mükemmel bir aşı ise ve hiç bir yan etkisi yok ise neden bize ameliyatlardan önce imzalatılan kağıdı imzalatıyorlar diye soruyor çoğu insan...

ben ikisinide övmyorum ikisinide yermiyorum. çünkü özellikleerini tam olarak bilmiyorum...

ama medyanın gazı ile , malını pazarlamak isteyen satıcıların haberleri ile hareket etmeyelim lütfen...

ha aşımızı olalım ama bunda hemfikiriz.
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

Ne kadar cahil adam var.

Aşıya güvenmemek için asgari tıp lisans bilgin olması lazım.

Yani bir aşı nedir, nasıl yapılır? Yan etki nedir? Ne aşamaya kadar tolere edilebilir?

Adam okuyor facebook'tan yazıları gelip sağda solda laga luga yapıyor.

Ölün abi o zaman ya. Aşı olmayın da ölün. Ananız babanız ölsün. Ama etrafa zarar vermeyin, şu hastalığı yaymayın ya. Gidin bir köşede ölün.

Bunun eğitimle alakası yok. İnanmayacaksınız, ben, elinde telefon ile gelip aşı olmuşsun bak ben senin şifreni görüyorum diyerek bluetooh açan doç. dr. gördüm ya.

Vereceksin odunu bu aşı karşıtlarına.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Onur Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şu nefret içerikli aşağılık mesajı da silmenizi rica ediyorum.

Böyle bir zihniyet olur mu ya? Sen aşı olmuşsun kendini korumaya almışsın bir de milletin anası babası ölsün istiyorsun, hakaret ediyorsun.

İsteyen istediğini yapar sana mı soracak, kafaya bak ya!
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Murat GENEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

İsteyen istediği gibi yapacaksa çekilsin köşesinde yapsın.sokağa çıkmasın ya da aşısını olsun.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Murat GENEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsteyen istediği gibi yapacaksa çekilsin köşesinde yapsın.sokağa çıkmasın ya da aşısını olsun.
    Sen aşını ol kardeşim başkasını buna mecbur tutamazsın, devlet bile mecbur tutmuyor sadece teşvik ediyor.

Çok korkuyorsan sen çıkma sokağa.
    Konu Onur Akyüz tarafından (13.08.2021 Saat 18:55 ) değiştirilmiştir.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Nereden
    Ankara

Aşı olayını hala çok yanlış anlıyoruz.Aşı olan sadece kendisini korur.Bulaş ve taşıyıcılık devam eder.Aşı olanla olmayanın virüsü kaptıktan sonra bulaştırma oranı aynıdır.

Ama şu var ki,aşı bu işte tek çözüm ve hastaneye yatışı azaltan tek çareyse,onca sağlık çalışanı ve ailesi düşünülerek aşı olunmalı.
    Konu Cem Balcı tarafından (13.08.2021 Saat 22:46 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Kimse ayranım suludur demez Dostlarım.... Sinovac iyi bir aşıdır deseler Alman aşısı , ingiliz aşısı satarmıydı.... Onmilyarlarca dolarlık pazar bu....

kaldıki etkinlikleri her gün değişiyor bir gün %90 bir gün %60 oluyor tedavi edici özelliği

Medyanın söylediği haberlerin teyit edebildiklerim haricinde %90 ına inanmıyorum.... Biontech çıkmadan önce en iyisi Çin aşısı diyorlardı... Herkes biontechi kötülüyordu. şimdi en iyisi o oldu...

kaldıki herşeyiyle mükemmel bir aşı ise ve hiç bir yan etkisi yok ise neden bize ameliyatlardan önce imzalatılan kağıdı imzalatıyorlar diye soruyor çoğu insan...

ben ikisinide övmyorum ikisinide yermiyorum. çünkü özellikleerini tam olarak bilmiyorum...

ama medyanın gazı ile , malını pazarlamak isteyen satıcıların haberleri ile hareket etmeyelim lütfen...

ha aşımızı olalım ama bunda hemfikiriz.
    O dönem Biontech'e vatandaşın erişme şansı yoktu, o yüzden Çin daha iyi haberleri pompalandı muhtemelen. Şimdi ikisine de ulaşabildiğimiz için daha objektiftir herhalde yorumlar.

Yayınların çoğu Avrupa'dan vs olduğu için mi artık bilmiyorum biontech daha koruyucu diyorlar, Çinliler de bizimki daha koruyucu diyordur eminim. Turkovac çıksın en iyisi o olur. Ben Avrupalı bencildir, sağlam olmasa kendine vurmazdı diye Almanı seçtim

En büyük problemse aşımı oldum iş benden geçti yanılgısı. Bu ara her girdiğim ortamda ben aşımı oldum bahanesiyle maskeler aşağı iniyor.

Alıntı Onur Akyüz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen aşını ol kardeşim başkasını buna mecbur tutamazsın, devlet bile mecbur tutmuyor sadece teşvik ediyor.

Çok korkuyorsan sen çıkma sokağa.

Bakan tercihe bırakılamayacak toplumsal ödev diyerek zorunlu aşının yolunu yaptı. Yakında diğer ülkelerin yaptığı gibi aşı olmayanların giremeyeceği yerler açıklanır. Şu anda bile stadyumda zorunlu olup da metrobüste olmamasını anlamıyorum.

Benim sokağa çıkmam bir zorunluluk ama senin aşı olmamayı tercih etmen bir keyfi bir tercih. Bu salgın sadece aşı olmamayı tercih edeni etkilese hak verirdim ama bulaşıcı bir hastalık ve insan içine çıkıyorsa bireysel istekler kimsenin umrunda olmaz. Umarım bizde de kısıtlamalar gelir.

Nereden
    İstanbul

Ben aşı karşıtı değilim öncelikle bunu söylemeliyim.

Mecbur bırakılırsam ki hala böyle bir şeyin olabileceğine ihtimal vermiyorum(seyahat hakkı engellenemez, resmi kurumlara, kamusal alanlara giriş engellenemez vs) o zaman tabi ki aşı olurum. Bu konuda da tercihim;

-Turcovac
    -Sinovac
    -Phizer

olur. Tabi tercih bana kalırsa ve yerli aşı olma imkanım varsa..

Aşıya bakışımın ise aşı karşıtlığıyla, işte tuhaf nedenlerle filan ilgisi yok. Ben 1 yıllık bir aşının ne sonuçlar getireceğine güvenmediğim için erteleyebildiğim kadar erteleyeceğim. Bu da benim en doğal hakkım diye düşünüyorum.

Bakın neredeyse iki yıl olacak bu süreç başlayalı, ben bugüne kadar çok şükür bu hastalığa yakalanmadan geldim. Ama önlemlerimi hiçbir zaman gevşetmedim, kendimce aldığım tedbirlerde hiç taviz vermedim. Bunu bundan sonra da devam ettireceğime %100 güveniyorum.

Demek ki ben bilinçli ve uyarıları dikkate alan bir bireyim. Ben negatif olduğum sürece bana niye aşı yapılıyor?

Benden her hafta negatif testi isteyebilirsin, üç günde bir test isteyebilirsin hatta her gün için isteyebilirsin buna mecbur da bırakabilirsin buna bir şey asla demem, ama aşı olmak zorundasın dememen gerekiyor.

Ben asla ilaç kullanmıyorum, hiçbir şekilde ağrı kesici, antibiyotik, ateş düşürücü vs hiçbir ilacı yutmuyorum. Kendimce bir sağlık ve tedavi anlayışım var. Kendimce bir beslenme anlayışım var. Cola içmiyorum, içinde katkı maddesi olan hiçbir şeyi tüketmiyorum, her pazar kartal organik pazarından alışveriş yapıyorum ve haftalık gıdamı bu şekilde temin ediyorum. Paketli ürün, şeker çikolota vs kullanmıyorum. Ya çok sevdiğim halde çay bile içmiyorum.

Ben böyle bir beslenme ve sağlık sistemi uyguluyorum kendime nasıl aşı olabilirim ki? Mecbur tutmadıkları sürece de olmayacağım. İki yıl önce kurbanda elimi kesmiştim of devlet hastanesinde tetanozu yaptılar valla mecburmuş sesimi çıkaramadım. Kaçmaya çalışmadım yani.

Şimdi aşı olanların bu agresifliğine bir anlam veremiyorum. Çok uç tepkiler hakaretler oluyor adam kendini ne sanıyorsa bakın işte ananız-babanız ölsün filan geberin gidin diyor.

Bunlar kabul edilebilir şeyler değil.

Bir de sen aşı olmuşsun zaten bu konuyu da anlamıyorum neyden korkuyosun? Salgın yayılırmış e yayılsın sen zaten aşılısın? Kaldı ki %70 aşılanma sağlanınca salgın da bitiyormuş(75 olunca o şehir mavi oluyor) heralde bu oranlar rahatlıkla yakalanır diye düşünüyorum.

Sokağa çıkma meselesine gelirsek böyle bir şey olamaz, mesela aşı olmayanlar sokağa çıkamaz diyemezsin mantığa ters bir durum bu. Sokakta bıçaklanmaktan gasp edilmekten korkuyorsan sokağa çıkmazsın veya araba çarpacak diye korkuyorsan çıkmazsın.

Sadece bunun mantığını anlatmak için bu örnekleri veriyorum. Bir şeyden çekiniyorsan önlemini alırsın burada kendini korumak için o korktuğun şeylere müdahale edemezsin. Tüm arabaları çekin trafikten, herkes metro kullansın diyemezsin. Sabıkalı kişiler evinden çıkamaz veya şuralara giremez diyemezsin. Bu hayatın akışına-mantığına ters.
    Konu Onur Akyüz tarafından (14.08.2021 Saat 00:22 ) değiştirilmiştir.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Ben bu aşıdan oldum yan etkisi olmadı hiç. Sadece 1-2 gün aşı olduğum kolumu oynatırken ağrı oldu oda normal tabi.

Nereden
    Ankara

Dün 3. doz Bitontec oldum.İki dozum Sinovac idi.Kol ağrısı dışında şikayetim yok.Ankara'nın merkezi denilebilecek bir hastaneye gidip aşımı olmam 10 dakika sürdü.Hem seçmeli hem de bukadar imkan ücretsiz önünüzdeyken,aşınızı gidin olun.

Sıcağı sıcağına aşıdan korkanlara,çekinenlere bilgi vereyim dedim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)