Sayfa 57 Toplam 58 Sayfadan BirinciBirinci ... 7 47 55 56 57 58 SonuncuSonuncu
Toplam 1435 adet sonuctan sayfa basi 1,401 ile 1,425 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 24. Hafta | Yeni Malatyaspor 0-2 Trabzonspor | Maç Sonucu

İskender Çakmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı Isko6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bjk, fb ve Gs bu hafta ici kupa maclarina cikacak olmasi ve bizimde bu hafta icini dinlenerek olarak gecmemiz buyuk avantaj. Her mac hemen hemen ayni 11 ile sahaya ciktigimiz bu yogun fiksturde cok iyi geldi. Bu yandan bakacak olursak Adana Demirspora elenmemiz hayirli olmus
    Aynı 11, yoğun fikstür ve kazanarak bugüne gelmemiz mükemmel bir olay.

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Hoca ilk maçlarındaki planıyla skoru almayı istedi bu maçta. Gol yemeyeyim bir şekilde atarım oyunu. Bekler yine daraldı hatta üç stoper oynattı. Merkez ikili savunma önünden ayrılmadı. Takım kanatlara açılmadı kapalı durdu. Duran top ve kontralarla pozisyon arandı. Erzurum, ankaragücü maçları gibiydi.

O dönem 2 maç kazandık, kayseri ve sivas ile berabere kalmıştık. Yine bu tip sonuçlara açıktı maç, yetenekli oyuncumuz skoru getirdi.

Harun CAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Maçı kazanmak, patates tarlasında kaza bela yaşamadan eve gelmek güzel.
    Hüseyin Türkmen'i eleştiririm ama sürekli hazır durumda olması önemli. Anlamadığım bizim o kadar gençten bi tanesi bile 70 den sonra oyuna girip parlama yapacak adam değil mi. Zamanında Yusuf ve Abdüş böyle böyle parladılar. Yunus Mallı'nın forma girip normal oyununu oynaması çok önemli çünkü mutlaka katkı verecektir. Nisan gibi de Trondsen oynamaya başlar mı acaba?

Çözmemiz gereken en büyük problemden biri de çok yavaş oynuyor olmamız. Koşuyolu denilen birşeyden haberi yok bizim topçuların. Herkes pas ayağıma gelsin de sonra koşarım derdinde. Yusuf Sarı'ya da değinmek gerekirse. Yaşın genç. Trabzonspor'da oynuyorsun. Ye iç sağlığına dikkat et. Zımba gibi adam olucan. Halen daha yerinde sayıyorsun.

[KAPLAN] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Yıldıray Emanet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eklenti 20247

Maçtan önce Antony Nwakaeme
    hahahahaha
    .
    . Futbol yetenekli aptalların oyunu olmamalı.
    .

emrahtuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

takımı tebrik ediyorum..dünde yazmıştım bu kadro oynadığı sürece maç kaybetmez..havaya da girmemeleri lazım tabi..zevk alarak izliyoruz valla helal olsun takıma da teknik ekibe de..

iyattara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İyi oyun oynayamıyoruz diye eleştiriyorsunuz da bu takım ne kadar ileri gidebilir oyun anlamında? Sağ bek yok, sol bek yetersiz, orta alanda 2 yeni gelen adam ve 1 de kimsenin beğenmediği düz bir adam var. İleri hattın iyi oyuncular olsa da yıprandı yoruldu adamlar günlerdir. Djanini bitiriciden çok pasör olarak iyi işler yapabiliyor, net bir bitirici forvetin yok. Bu takımın 2 ay önce nerede olduğunu ne çabuk unuttunuz? 8-10 arası bir yerde olmamız gerekirken buraya kadar geldik diye şampiyon olması gereken bir takım 4.lükte kalmış gibi eleştiri yapmak insafsızlıktır. Gördüğümüz eksiklikleri tabi ki söyleyelim ama nereden nereye geldiğimizi de görelim. Şansla maç kazanıyormuşuz gibi bir düşünceye kapılmayalım. Adamların topu gol olsaymış ne olacakmış, kardeşim 90 dk bir tane net gol pozisyonu var adamların. Kendi sahalarında bir pozisyona da mı girmesinler adamlar. O kadar olacak tabi ki. Defolarımız var, sezon sonuna kadar da olacak. Safları sıklaştırma zamanı, destek olma zamanı. Yensek de yenilsek de bu sezon için bu kadro için fazlasını yaptık.

Bazen Sevinç Bazen Keder
    YATTARA Oynasın Yeter!!!

Orkun 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Şu sahada oyun ve üretkenlik beklemek yanlış olur.

Golden sonra yediğimiz baskının adı BAKER .

Bir çok maçtan sonra istatistiklerini de veriyorlar adamın ne defansa ne ofansa zerre katkısı yok.

Bera-Flavio-Bakasetas bana göre bu takımın göbeğini oluşturmalı.

Hocanın Ekuban ve Waka ile başlamasını doğru buluyorum. Ekuban'ın geç çıkmasını da Wakanın kalmasını da doğru buluyorum.

Sonradan oyuna atabileceğin adamların hiçbirisi ayağında top tutup takımı baskı yerken rahatlatacak adamlar değiller.

Kaldı ki bu zeminde Yusuf Sarıyı mı oyuna atacaksın ? İki defa çapraz bağlarını koparmış Afobeyi mi ???

Flavio daha erken girmeliydi hatta maça onunla başlamalıydı hoca bence sağ bek Türkmen tercihinden sonra tek yanlışı bu.

Bu zeminden,sana bu kadar bilenen bu rakipten, bu kadar yoğun bir fikstürden bu kadro derinliğiyle sakatlık yaşamadan 3 puan çıkarmak büyük iş.

Oyunumuzu yerin dibine sokanları da anlamıyorum. 3 büyütülmüşlerin maçlarını da izliyorum ve soruyorum hangisi senden daha iyi oynuyor ?

Özellikle de son 3-4 haftadır ???

Bir tek bjk bizden daha coşkulu oynuyordu onlarında gazla çalıştığını görmüş olduk son 2-3 maçtır.

Üstüne koymalı mıyız ? KESİNLİKLE. Ama bu dönemde bu takıma çağ atlatan bir hoca ve yanlışlarını hep beraber eleştirdiğimiz

yönetim(özellikle devre arası yapılan nokta transferlerle-ki bence sağ bek de kesinlikle alınmalıydı) iyi iş çıkardı.

Onur Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İlla çok iyi oynayıp galip gelmek gerekmiyor.

Rakibe ve sahaya göre ve kendi takımının fizik seviyesine göre bir plan oluşturup bunun sonucunda galip gelmek bence çok daha önemli bir şey.

Açıkçası ben bunu daha değerli buluyorum. Dün rakibin orta yapmasına izin verdiğimiz çok açık. Bu ortaları karşılayabilmek için de HT4 tercih edildi ve sonuç alındı. Sadece 1 karambol pozisyonu verdik o kadar.

Şimdi sağ beke Flavio koyalım, koyalım da daha orada oynayabildiğini bile bilmediğimiz bir adam sadece hızlı ve çalışkan diye oynatalım orada. Bu adamın iki penaltı ve iki kırmızı kart geçmişi var, boyu kısa muhtemelen onun bölgesine orta yapılacaktı öyle olsaydı. Ben ht4’ü de beğendim açıkçası birkaç sakarlığı oldu evet ama idare etti bence.

Mesela 1-0’dan sonra topu kapıp ani hücum yapmayı beklerken futbolcuların birkaç kere topa bastığını ve beklediğini gördük. Normalde orada tepki gösterirsin ama bir aklın sonucu orada topa basmak. Oyuncunun fiziksel durumuyla ilgili.

Böyle şeyler görmek benim daha çok hoşuma gidiyor. Sahada bir plan dahilinde hareket edilmesini daha çok seviyorum.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

FB_IMG_1612869216117.jpg

Adı köpekler neye göre ciziyorsunuz bu çizgileri....
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

OrkHun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Enes Başkaya60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    FB_IMG_1612869216117.jpg

yanıltıcı bir açı bu. belki gerçekten yanlış çizilmiştir çizgi ama, ceza sahası çizgisi hizasında ise kamera (ki çizginin ekrana dik aşağı inmesinden öyle olduğu anlaşılıyor), orta saha çizgisine doğru o çizgi sağa eğilir kaleye doğru gidildikçe de sola. ben anlamam ama autocad'den falan anlayan birileri şu görüntülerden, biraz geometri kullanarak çok rahat sağlamasını yapar, çizginin ne kadar eğik olması gerektiğine dair.

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

Alıntı OrkHun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanıltıcı bir açı bu. belki gerçekten yanlış çizilmiştir çizgi ama, ceza sahası çizgisi hizasında ise kamera (ki çizginin ekrana dik aşağı inmesinden öyle olduğu anlaşılıyor), orta saha çizgisine doğru o çizgi sağa eğilir kaleye doğru gidildikçe de sola. ben anlamam ama autocad'den falan anlayan birileri şu görüntülerden, biraz geometri kullanarak çok rahat sağlamasını yapar, çizginin ne kadar eğik olması gerektiğine dair.
    Kral vallaha dediğin doğru olabilir ama Vardakiler kafalarına göre ofsayt veya değil kendilerine göre ayarlayabilirler o zaman böyle flu pozisyonlarda kafalarına göre yani
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Çizginin paralelliği şu görüşte sıkıntılı. Bu görüntüdeki turuncu çizgi tabana dik çekilmiş. Belirli bir açısı olması lazım.

Bu mevzudaki sıkıntı, topun ayaktan çıkış anını hangi an olarak belirledikleri.

Burada 1/5 sn yapılacak oynama pozisyonun ofsayt olması veya olmamasını sağlar.

Çizginin paralelliği ile oynarsanız bu anlaşılır, ispat da edilir.

Anlaşılamayacak olan, topun ayaktan çıkış anında yapılacak ince oynamalar.

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Şu çizgiyi şöyle çizip paylaşmak fenerlilere hizmet etmektir, bir miktar da cahillik içerir. Böyle çizgi mi olur ? Topla son oynama zamanı sorun olabilir ama bu teknolojinin elverdiği ölçüde herkes için aynı oranda hata yapılır. Seçilen kare çok net. Top ayaktan ayrıldığı kareye kadar oynatiliyor sonra bir geri alınıyor.

Vücudun son noktasını işaretleme noktası konusunda standart var gördüğüm kadarıyla. Bazen koldan çekilmiş gibi duruyor çizgi ama omuz başıyla atılan goller sayıldığı için ona göre çizgi çekiliyor. Hata varsa herkes için var.

Şuana kadar çizgi bir kere yamuk çizildi o da ankaragucu maçımızda. Pozisyon yine de ofsatti zaten.

Bir kere de erzurum maçında yanlış pozisyon seçilip ofsayt çizgisi çekildi, o kadar.

hanzale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doğu

FB_IMG_1612869216117.jpg

Baya saçma çizgi şu, göz var nizam var izlerken dahi Nwakaeme ofsayttı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    trabzonspor

Gökhan Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Böyle bir haftada kazanmak çok değerli ama puan kaybedilmesi de şaşırtıcı olmazdı. Abdullah hoca ne kadar orta açarsalar açsınlar fark etmez diye düşünüyor ki çok da haksız sayılmaz bu konuda. Beşiktaş maçında hugonun ayağı kaymasa golü önleyebilirdi ama oluyor böyle şeyler. Bu hafta tek tehlikeli pozisyonu uğurcan kurtardı ama yese nasıl yersin diyeceğin bir pozisyon değil. Yani ihtimal yok diye bir şey yok. Hele ki rakip kaos taktiği uyguluyorsa swrseri toplar rakibin önünde bir anda kalabilir ve kalemizde gol görebiliriz. Bunların sayısının az olması hocanın büyük başarısı ama yediğimiz baskının süresinin uzunluğu bir soru işareti. İhtimalleri azaltmak için baskıya daha az maruz kalmamız gerek. Bu takım şu anda 1-0 ı biraz tehlikeli şekilde koruyor. Yani o golü yesek çıkarmamız imkansız hale gelebilirdi. Tabii ki hocanın elinde henüz tam istediği oyuncular yok ama gördük ki flavio nun oyuna girişi özellikle öndeyken büyük fayda sağlıyor. Bu baskıdan doğacak pozisyon sayısını azaltmakta önemli derecede etkisi var. Hocanın bu konuda bir şeyler yapacağına eminim elbette ama ne kadar çabuk oturursa bizim için o kadar iyi olur. Açıkçası ben yunus veya Trondsenin dönüşünü kendisinin de merakla beklediğini düşünüyorum. Bu ikisinden biri tam o bölgenin adamı olarak oynarsa rakip sahaya yayılma gücümüz artar ve savunmayı rakibe karşı pozisyon bularak yapmaya başlarız. Fakat bu oyuncular henüz hazır değiller o sebeple hocanın mevcut oyuncu grubundan bir tercih yapması gerekiyor.

Şunu da söylemek gerek. Bu altı puanlık fark üç takıma karşı da olan bir şey. O yüzden hoca hiç kasmıyor. Puan kaybı olsa bile oyunu geliştirebildiğimiz sürece çok önemli değil. Zaten gayet de iyi geldik şu ana kadar. Herhangi bir şekilde baskı yapmamak gerek o sebeple. Zaman geçtikçe daha iyi bir takım olacağımıza ben şahsen inanıyorum. Yeter ki herkes kendi işini yapsın
    OMAE WA MOU SHINDEIRU...

hanzale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doğu

Alıntı artvints Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu çizgiyi şöyle çizip paylaşmak fenerlilere hizmet etmektir, bir miktar da cahillik içerir. Böyle çizgi mi olur ? Topla son oynama zamanı sorun olabilir ama bu teknolojinin elverdiği ölçüde herkes için aynı oranda hata yapılır. Seçilen kare çok net. Top ayaktan ayrıldığı kareye kadar oynatiliyor sonra bir geri alınıyor.

Vücudun son noktasını işaretleme noktası konusunda standart var gördüğüm kadarıyla. Bazen koldan çekilmiş gibi duruyor çizgi ama omuz başıyla atılan goller sayıldığı için ona göre çizgi çekiliyor. Hata varsa herkes için var.

Şuana kadar çizgi bir kere yamuk çizildi o da ankaragucu maçımızda. Pozisyon yine de ofsatti zaten.

Bir kere de erzurum maçında yanlış pozisyon seçilip ofsayt çizgisi çekildi, o kadar.
    Kesinlikle haklısın şikecilerin kendi ahmaklığını topluma yayma algısına hizmetten öte gitmez şu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    trabzonspor

Nereden
    Bursa

Oyun olarak taraftarın istediği bir oyun yoktu ama benim en dikkatimi çeken konu takımın inanılmaz bir öz güvenle oynamaya başlaması,bu işin önemli bir kısmı da motivasyon,yoksa bu kadar yorgunlukla,bu kötü zeminde ayakta kalmak zor.

Bu noktadan sonra daha stresli maçlar serisi bizi bekliyor,şimdi bir hedefimiz var ve ona göre hesap yapıyoruz.
    • Memento mori

kayseride_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri

Alıntı bilgehan83 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alt yapıdan taha cevahiroğlu takıma monte edilmeli bir an önce Hüseyin Türkmenle olacak iş değil sağ bek. Kamil ise kronik sakat maalesef
    Maçı izlemedim ama buradaki yorumlara bakarsak Hüseyin sağ bekte olmayacak bu belli oldu. O zaman senin de dediğin gibi renktaş altyapıdaki çocuk hemen A takıma çağrılmalı takıma alışmalı biran önce.

61_Hasan_69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

FB_IMG_1612869216117.jpg

Bu çizgi dünkü çizgiden daha yamuk hadi yamukluğunu gectim top ayaktan cikti mi cikmadi mi belli değil

Nereden
    Balıkesir

Herşeyi bilmek zorunda değilsiniz arkadaşlar bırakın artık şu olsaydı bu olmasaydıyı,hoca maçtan sonra neden Türkmen'le başladığını anlattı gayet te mantıklı ve haklı bir sebebi var,başarılı da oldu mu oldu daha ne? ben Afobe'yi futbolcu diye kulübeye sokmam neymiş dakika 60-65 e kadar o ve yusuf sarı idare edecekmiş te sonradan waka ile eku girip maçı koparacakmış)) adamlar bu arada 2-3 tane falan atmış olsalar wakayla ekunun 4-5 atacağının garantisi var tabii))

61_Hasan_69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Emre Çömez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu maci bir daha 90 dakika izleyen bordo berelidir

kayseride_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri

Takım yorgun evet ama yanlış bilmiyorsam eğer bu haftadan itibaren hafta içi maçları olmayacak. Biz bu sene kupa yokuz ama kupa maçları olacak hafta içi olacak diğer takımlar için, onlar yorgun olacaklar biz dinlenmiş olacağız. Bu durumu avantaja çevirebilirsek harika olur.

alikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce

Oyuncular üzerinden gereksiz polemiklere üstümüze yok, ts maaş verdiği her futbolcudan faydalanmak zorundadır,o zaman fesh edelim gitsin başka yere. Hüseyin de kadronun asıl oyuncusu olacak ışık yok ancak rotasyonda elimizde ve kullanmak gayet mantıklı şu aşamada. Serkan da eleştirilebilir ama bedavaya alt yapıdan almışsın gayet ucuza oynatiyorsun ve bir nebze idare ediyor, kulübün olaylara bakış açısı budur ve bu şartlarda olması gereken de budur, fener milyonları döktü bizden 6 puan fazlası var şampiyon olsa ne olacak bu ligde şampiyon olmak için o kadar masrafa değer mi? Çok güzel iki transfer berat ve bakasetas çekirdek kadroyu güçlendirdi sezon sonunda ilk 3 bu kadro için gayet iyi bir sonuç olacaktır,yeter ki yaz transfer sezonundaki hatalara düşmeyelim. Uğurcan ve Yusuf yazıcı dan kasamizi ferahlatacak transferler bekliyorum.

Nereden
    Balıkesir

Alıntı kayseride_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maçı izlemedim ama buradaki yorumlara bakarsak Hüseyin sağ bekte olmayacak bu belli oldu. O zaman senin de dediğin gibi renktaş altyapıdaki çocuk hemen A takıma çağrılmalı takıma alışmalı biran önce.
    Allah aşkına hocanın açıklamasını dinleyin de Hüseyin için sonra karar verin,sadece bu maçlık oynadı adam sağ bekte sanki sürekli orada oynayacakmış gibi düşünmeye gerek yok.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)