Sayfa 51 Toplam 51 Sayfadan BirinciBirinci ... 41 49 50 51
Toplam 1273 adet sonuctan sayfa basi 1,251 ile 1,273 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 23. Hafta | Trabzonspor 1-0 Denizlispor | Maç Sonucu

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Galibiyet için takımı tebrik ederim.
    Penaltı beklenen pozisyonda Endirekt serbest vuruş verir diye düşündüm ama vermedi.
    Denizi geçip derede boğulmadık hayretler içerisindeyim

oksoholu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alıntı Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah allah.
    Topa rakibe doğru taban kaldırarak müdahale edemezsin.

Topa dokunmak, rakibin için tehlikeli bir şekilde aksiyona girmeye bahane değil.
    Endirek vuruşun mantığı ne? Rakibin için tehlikeli şekilde ayağını, tabanını kaldıramazsın.
    Kaldırırsan endirek vuruştur.
    Bak rakibe dokunmana gerek yok!

Dokunursan fauldür.

Topa dokundun dokunmadın farketmez.

O giriş tehlikeli hareket. Topa dokunup rakibe dokunmasa endirek, topa da rakibe de dokunmasa endirek.
    Rakibe dokunursa, topa dokunup dokunmadığından bağımsız faul.

Topa dokunduğu için rakibine tehlike oluşturma hakkı yok oyuncuların.
    Taban kaldırmak gösterme tabiki faul ama bu taban değil yer seviyesinde bir pozisyon rakibini görmüyorsun topu ayağının ucuyla kaçırmaya çalışıyorsun rakibin yer seviyesinden şut atıyor senin ayak tabanına değiyor
    Eklenen Resimler Eklenen Resimler
    @ okşoholu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Alıntı oksoholu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Taban kaldırmak gösterme tabiki faul ama bu taban değil yer seviyesinde bir pozisyon rakibini görmüyorsun topu ayağının ucuyla kaçırmaya çalışıyorsun rakibin yer seviyesinden şut atıyor senin ayak tabanına değiyor
    Şimdi tekrar izledim. Ayak yukardan aşağı inmiyor, seviyesi sabit. Haklısın..
    Fikrim değişti.!

CEMEFKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova

Müsabaka, gol gelene kadar Antalya maçı gibi ( o maçta 1 fazlaydık) kısır hale gelmişti. Devre arası bariz bir şekilde Hoca farklı hücumsal denemeler için futbolcularını uyarmış. Marlon ortaya geldi 1-2 pozisyon, Baker, Bakasetas cezasahası içine/önüne çöküp, Ekuban sağdan rakip ceza sahası içine yüklendi gol böyle geldi. Adamlar (Denizli) maç boyunca Nwakaeme , Djanini, Ekuban ile kanattan gelmemize o kadar alışmıştı ki bu göbekten bindiren sıradışı hamle oyunu çözdü. Ancak arkasını getiremedik. Maç berabere bitse şimdi neler konuşuluyordu tahmin etmek hiç de zor değil. Defansı geliştirme (bakın herkesin dediği gibi oturtmuş demiyorum) yönünde Hoca şimdiye kadar iyi işler yaptı ancak hücum yönünde geliştirilmesi gereken çok şey var. Futbol iyi topçularla oynanır.

Bence Hoca'nın bu tür kapanan rakiplere karşı daha alternatifli hücum taktikleri geliştirmesi lazim. Mesela ne olabilir? Bakasetas ve Yunus Mallı bunun için alındı.

Başka bir alternatif ile beklerin hücuma katkı verdiği kanatlardan ortalarla rakibi açmak. Bize karşı rakipler orta göbeği 4-5 kişi ile kapatınca oyun kanatlara kalıyor. Ee orada da beklerden yoksun bir Nwakaeme, Ekuban ne yapabilir? Bunu Yusuf Yazıcı bizde iken Pereria çok iyi yapıyordu takım. Orada Yazıcı,Sosa, Pererai, A.Ömür dörtlüsünün yoğun ve isabetli pas oyunun getirilerini birçok maç gördük. Ancak eldeki kadro bunu yapacak kapasitede değil.

Nwakaeme, Ekuban olmadığı zaman skor, pozisyon üretecek alternatif bir sistem. Bu sene için zor gözüküyor. Bence taraftar olarak bizlerin bu sene için öyle yüksek hedeflere odaklanmaması lazım. Hayal kırıklığı yaşayabiliriz. Çünkü bu kadro Nwakaeme, Ekuban, biraz biraz Djanini üzerine kurulu bir hücum anlayışından öteye bu yıl zor gider. Belki 3-4 hafta sonra Bakasetas, Yunus'un form tutup takıma alıştığı dönemlerde böyle bir oyun anlayışını görebiliriz.

Özetle bu kadro geçen yıl ki takımdan skora katkı yapabilen 4 tane direk adamdan (Sosa, Novak, Pereria, Sörloth) eksik. Bu dört adamın yerine Djanini, Bakasetas, Yunus Mallı var hücumsal manada katkı alınabilecek. Karşılaştırma yapılırsa durum zaten ortada. Zamana ve kanatlardan bindirecek beklere ihtiyaç var farklı ve geniş bir hücum oyunu anlayışı için !
    ''Küçük insanlar kişileri, normal insanlar olayları, büyük insanlar fikirleri tartışır''Hyman G. Ricover

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UĞUR DURTAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Belkide düne kadar caniniyi en ağır şekilde eleştirenlerin başında ben geliyorum dur.
    dün sahanın en iyi ismiydi.helal olsun helal olsun helal olsun.
    *
    bu maçtan önce yönetimin hakemlerle ilgili bir adım atması gerektiğini yazdım söyledim.
    dünde penaltımız verilmedi.
    emin olun dünkü pozisyon fb nin gs nin bjk nin maçına gelse vara gitmeden hakem
    etrafını 11 oyuncuyla sarar baskı altına alıp o penaltıyı öyle veya böyle alırlar dı.
    bizimkiler uyuyor.
    ne itiraz eden var ne sitem eden var
    ben anlamıyorum niçin topluca itiraz edilmiyor?
    *
    makayeme iyisin hoşsun da bazen çok vurdum duymaz oynyorsun.
    sağ kanattan biri indiyor hızlı depar atarak
    % 100 belli orta yapacağı
    sen ne yapıyorsun soldan aheste aheste yürüyerek ağır tempoda koşarak
    rakip ceza sahasına giriyorsun geldiğinde oraya operasyon bitmiş oluyor
    dün marlon 2-3 defa soluna bindirme yaptı özellikle vermiyorsun adamın ayağına topu
    hep ben vurayım düşüncesi var,bencillikte diyebiliriz.
    eyvallah
    değerlisin
    seviliyorsun
    ama bazende takım oyunu oyna
    üçe üç yakalıyoruz rakibi top makayamenin ayağında
    hızlı hareket etmiyor,
    bir 3 kişi daha gelmesini bekliyor rakipten
    ne kadar yanlış
    yakalamıssın rakibi eksik, hızlı hareket etmiyorsun.

attığımız golde bile saniyelerce top rakip ceza içinde vuruldu dönüldü karambol oldu sen hala ceza sahası dışında izliyorsun
    biraz daha dikkatli oynarsan süper olur...

**
    avcı hocaya ne kadar dua etsek tşk etsek azdır.
    zaman ve sabır dedi
    haklı çıktı.
    1-0 öndeyiz.
    rakip saldırıyor
    makayeme
    ekuban
    canini
    bakasetas
    baker
    bu klas ayaklar rakibi eksik yakalamamıza rağmen ikiyi atıp kendilerini ve bizleri rahatlatmıyorlar
    inanılmaz bir acemilik sergiliyorlar.

avcı hoca nın bu konuyada el atacağını ve kısa sürede bu sorunun çözüleceğini
    gönülden inanıyorum.

*
    bjk maçının anlam kazanması için % 100
    kazanılması gereken bir maçtı.
    sagolun varolun.

Mehmet Fatih Silik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Abi hala su Denizli'nin "futbol" dedigi seyi oynadiklarina sinirliyim. Trabzon'a oyuncularimizi sakatlamak icin gelmisler resmen. Hakem ise ekmeklerine yag sürdü önune gecmeyerek.

Takimi kutluyorum. Kolay degil abi 3 günde mac oynamak. Futbol oynamayan bilemez ve anlayamaz.
    Bir FIRTINA tuttu bizi...!

STSL | 2010-2011 | 7. Şampiyonluk

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

Trabzonspor orta sahası Berat Özdemir, kariyerinde topla en fazla buluştuğu (117), isabetli pas verdiği (89) ve ikili mücadele kazandığı (15) Süper Lig maçını Denizlispor karşısında oynadı.

Berat Özdemir'in Denizlispor karşısındaki performansı

✅ Pas İsabeti: %92.7
    ✅ İki mücadele: 15/19
    ✅ Hava topu mücadelesi: 4/5
    ✅ Pas arası: 2
    ✅ Top kapma: 4
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

acan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Pozisyon çok net penaltı. Bu tür pozisyonlar bizim ligde her zaman penaltıdır. Fb bjk maçını izleyin aynı hakem aynı pozisyon ve penaltı. Burada sadece penaltı değil aynı zamanda çifte standart var ... Var.

Ahmet Taşçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı Enes Başkaya60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi ki Enzo Perez'i almamışız 15 yaş küçüğünü bulduk valla
    Bence seneye de Berat oranın asıl elemenı olur. Perez'in olmamasında hayır varmış, seneye ön libero yaşlı değil Berat 'ı yedekleyecek yabancı potansiyelli biri olmalı.

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Alıntı Adem Köse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömer Erdoğan da ayni... fenerbahçe maçi sonrasi yaptığı konuşmaya bak. Birde bizim Hatay maçı sonrası söyledikleri. Oysa ki bizim maçta bu kadar net pozisyonu bile yoktu. Fener maçında dünyaları kaçırdılar. Bu Anadolu takımlarının bize karşı bi alıp veremedikleri var.
    vay hiyar fb maçi sonrasi ne demis ki...
    Alıntı ilelebeTS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Golden sonra santrada Rodallega'nın suratını görünce maçın buralara gelmesinin tesadüf olmadığını anlıyorsun. Kan içip yemin mi etmişler nedir.
    nefret ediyorum su bos topçudan.... rezil herif... bunun hayranlari var bir de
    e peki yer seviyesine kafasini egenler faul aliyor da burda niye pozisyonu mesrûlastirmak için yirtiniyoruz ? öyle saçmalik olmaz...
    Eku vuracaken rakip uçan kafayla oraya gitse, direk faul çalar rakibe... kimse de demez (ben derim) o seviyede kafanin ne isi var diye
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    İlker Yazıcıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Yumlu'nun pozisyonunun penaltı olmadığına asla ikna olamam...
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarımız Avni Aker'de...

Cenkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kayarak müdahale ettiğini düşün. Taban gösterirsen yine faul. Ayağın yerden yüksekliğinin faule etkisi yok. Burada Yumlu'nun ayağı Ekuban'a doğru açılıyor, bizimki gidip altına kendisini sokmuyor yani. Hatta şöyle diyeyim, tabanını rakip oyuncuya doğru gösterip sabit tut, rakip gelip sana vursun; yine faul.

Taban, dirsek ve arkadan müdahale, futbolun doğal akışı içerisinde olmayan ve fakat oyuncu sakatlamaya yönelik kasti hareketler olduğu için her koşulda oyunun durdurulmasına sebebiyet verir. Geçen sene Hüseyin Türkmen'in aldığı penaltı gibi, Başakşehir maçında verilen kırmızı kart gibi, Ömer Ali'nin Abdülkadir'i sakatladığı pozisyon gibi.
    Naber?

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

Alıntı İlker Yazıcıoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yumlu'nun pozisyonunun penaltı olmadığına asla ikna olamam...
    Buz gibi penaltı İlker abi ikna olunacak birşey yok zaten...
    Konu Enes Başkaya60 tarafından (05.02.2021 Saat 13:42 ) değiştirilmiştir.
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

Nereden
    İstanbul

bu istatistikleri sağlayacağımız bir yer var mıdır? parasıyla da olsa alırım

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antalya ve Denizli maçları bize gösteriyor ki set oyununda on bir kişi yarı sahada yerleşince ekstraya ihtiyacımız var. Baker bir defa hareketlendi, gol geldi. Statik kaldıkça rakibin direnci artıyor. Bence bugün iyi pozisyonlar bulduk. Biraz bencillik de vardı.

Asla kötü değiliz. Bu tarz maçlarla winner karakter de kazanıyoruz.

Tebrikler...

Bence maçın adamı Djaniny. Fiziği toparlayınca mobilitesi yükselmiş. Onun bu özelliği diğer oyunculara pozisyon olarak dönüyor.

Bir de Flavio'nun geçen maçtaki enerjisi hiç de yabana atılmamalıymış. Baker (Gol hariç) 10 metre yarıçapta hapis gibi...
    Dün akşama ilave...

Top rakipteyken göbeği savunmada sorun yaşamıyoruz. Karşı takımı kanatlara itiyoruz. O bölgelerde bire iki hatta üç kalıyoruz. Hücumcu kanat oyuncularımız geriye gelmede tembel. O zaman sağ iç ve sol iç pozisyonlarından destek bekliyoruz. Bunu da mevcut kadroda oynayabilecek adam Flavio (Ve biraz Berat).

Nereden
    Bursa

Oyun vasattı ama basit işleri yapsak bu kadar sıkıntıya girmeyecekti,Ekuban teknik olarak yetersiz olunca,son noktada bitiricilik konusunda eksik kalıyor,bu da bir gerçek.

Oyunun içinde gördüğüm en büyük handikapımız,rakip uzun topla kanat değiştirince eksik yakalanıyoruz,hızlı ve pas oyunu oynayan takımlar bunu kullanabilr.
    • Memento mori

ilelebeTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Baka gelir gelmez 8 golle en golcü oyuncu oldu. Djaniny bu rakamların üstüne çıkmalı artık.

Nereden
    İstanbul

Takım aşırı yorgun. Ekubanın vücudu falan gitmedi dün. Bizle beraber aynı periyoda giren Başakşehir 2 maçta 8 gol yedi. Ligin fizik-kondisyon olarak en iyi takımı olan bjkye karşı çok iyi sınav verdik. Dönüp bu maçı da yüksek tempoda oynayamazdık. Ki, sezon başındaki tempomuz hâlimiz düşünüldüğünde mucizeyi başardık. Dün ölü gibiydik evet ama mazeretimiz vardı.

Topu kaybettiğimizde ani baskı yapamıyoruz ve iyi bir kademe de olmuyor. Flavio yerine Bakasetasın oynaması bu konuda büyük zaaf getirdi. Topu kaybettiğimiz anda baskı yapmalıyız. Artık bir refleks olmalı. Kaybeden oyuncu duruyor resmen.

Ekuban-Bakasetas...Bu iki oyuncu için iyi bir kurgu bulamadık. Bakasetas için çok erken bunu demek ama oynadığı kısa sürede artıları eksileri az çok belli oldu. Flavionun pres katkısından feragat edemiyorum kafamda. Olmayınca hemen geçmiş iki sezona dönüyoruz, Berat'a rağmen.

Gökhan Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Penaltı bana göre de şüpheli ama sorun o değil bence. Sorun net olanları da vermemeleri. Buradan çıkan sonuç şu: Penaltıyı vermek isterlerse veriyorlar yoksa bir kulbunu buluyorlar. Ümit öztürk'ün iki saat izlediği penaltı hala gözümüzün önünde. O ekranın başında ne hesaplar yapılıyor kim bilir
    OMAE WA MOU SHINDEIRU...

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Horoz'u 2010'dan beri ilk kez mağlup etmişiz.

İstanbul İl Temsilcisi Arda Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

1-0 Kazandığımız Denizlispor galibiyetini ve takımımızın genel gidişatını BMN Maç Sonu Programı'nda konuşuyoruz.

Canlı Yayın Linki:

https://www.youtube.com/watch?v=DcRS...l=BordoMaviNet
    BİZE HER YER TRABZON!!!

Twitter Hesabım
    Arda Yavuz / YTÜ

Fanatik34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Gercekten Allah sabir versin Türkiye´de yasayan Trabzonsporlulara..ben orda yasasam, bu Hakemleri...
    “Bugün ki Dünya, Elit Kesimin, kendini akilli zannedenleri kullanarak olusturdugu bir Düzen maalesef "

Eski Kullanici Adi: Fanatik28

Nereden
    Samsun

Alıntı Enes Başkaya60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen nerelerdesin kardeşim ya geçen aklıma geldin bayadır yoktun veya ben denk gelmedim Başakşehir değil Başakşehir dahil Sikebahce maçına kayıpsız gelirsek biraz ortalığı karıştırırız gibi olmayacak şey değil o kötü kadro ile bile Abdullah hoca güzel şeyler yaptı şimdi 3 takviye yapıldı defans göbeğimiz oturdu hiç belli olmaz ben inanıyorum o maça kadar kayıpsız gelip birde Sikebahce maçını alırsa ortalık toz duman olur...
    takımın durumu moralimi çok bozuyordu o yüzden ne spor programı izliyor ne de buraya bakmıyordum kardeşim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)