Sayfa 73 Toplam 74 Sayfadan BirinciBirinci ... 23 63 71 72 73 74 SonuncuSonuncu
Toplam 1846 adet sonuctan sayfa basi 1,801 ile 1,825 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2020 TFF Süper Kupa | Trabzonspor 2-1 Medipol Baþakþehir | KUPA BÝZÝM

Onur Erçetin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý Yiðit Gayretli Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Keþke bu 3. kupa olsaydý. Olabilirdi çünkü. Neyse...

Emeði geçen herkese teþekkürler.

Var ol Trabzonspor!
    Haklýsýnýz.Çok üzücü gerçekten.Hakemler vs. kýsmý zaten malum ama kadro sýkýntýmýz da oldu geçen sezon.Stoper kalitemiz yetersizdi.Ortasahada rotasyon sýkýntýmýz vardý bi de üstüne Mikel gitti.Kanatlarda Nwakeame ve Ekubanýn alternatifi zaten yoktu.

Geçen sezon hakemlere raðmen ilk 11 anlamýnda daha kaliteli ve alternatif açýsýndan daha geniþ bir kadromuz olsaydý çok rahat þampiyon olabilirdik.

En basit örnek olarak þunu verebiliriz.Edgar-Hugolu stoper hattý Türkmen-Campi ikilisinden en az iki gömlek üstündür net olarak.

Onur Erçetin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý Sefa Murat Dokuz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ayný maçý mý izledik,
    Afobe’ye atamadýðý (gayet güzel önünü açtý gösterdi) rezil ara pasý
    Defanstan ileri doðru anlamsýz hiçkimsenin olmadýðý yere pasý kim attý

Baker kazmasý
    Top kontrolü fena olmayýp da pas kalitesi bu kadar berbat olan bir oyuncu da zor bulunur gerçekten.Bakerin paslarý rezalet.

TSezgin61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

Dogru ve güzel hatirlatmalarin icin tesekkürler. Bazen arkadaslar ben dahil gercekten ö dönemi cabuk unutuyor. Ünal Karaman dönemini harikalar diyari gibi görüyorlar. Bende kendisini cok seviyordum, ama su sekilde görüyordum. Maddi anlamda düzelene kadar hem kendini gelistirmis olur, hemde bizimle iyi bir uyum yakalamisken sportif anlamdada bizim isimize yarardi. Sonunda o tecrübelenmis, bizde maddi sikintilardan kurtulmus bir sekilde devam ederdik.

Ama senin söylediklerine aynen katiliyorum. Agaoglunun arkadan pasla cikma elestirisini yaptigi dönem cogu puan kaybini bu sebeple yasamistik. Ve herkes bu sebepten dolayi isyanlardaydi. oyuncu degisikliklerinden tutun bircok seyde elestiriyorduk. Ha ama evet seviyorduk.

Bencede aslinda bizim gecen sene sampiyonluga oynamamizin baslica sebebi, diger takimlarin kötü degil, cok kötü olmasi. okadar puanlar kaybedilmistiki, kendimizi yarista bulmustuk. Evet üstün motive yetenegi sayesinde bütün büyük maclarida kazaniyorduk. Bunun yaninda, eger diger takimlar normal puanlar alsaydi, zaten yarisin icinde falan olmazdik.

Arda' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    29

Reisimiz hala tebrik mesaji atmamýþ Twitterda, ben kurdum dedigi takimi yendik diye heralde
    Alýntý nakzo Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hami bir kupa maçýna çýktý maç trabzonda o maçta elenmiþtik akhisardý rakip heralde muhammet forvet oynuyordu ve hamýnýn saha kenarýndan verdi taktik kulaklarýmla duydum muhammet hadi daaaaaaaa ....

Ufuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Ýsa Gündoðdu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Eklenti 20151ben bu penaltý iþini anlamadým herkes penaltý diyor bizim pozisyona
    kural gene mi deðiþti.
    saat 4-8 arasý penaltý yok yazýyor.
    þimdi bizim millet maç zaten 20:45 de baþladý 100 de 100 penaltý derse yapacak birþey yok
    Böyle bir kural yok benim bildiðim. Bu resmi twiiterda falan da görmüþtüm, muhtemelen elin doðal konumunu açýklamak için seminerde vs kullanýlmýþ olabilir. Zaten doðal konumda olmasý da penaltý olmayacak anlamýna gelmiyor. Oyuncu elini vücudunu büyütmek için kullanýyorsa, elini saklamak için fýrsatý varken saklamýyorsa penaltý.

Hele 4 ve 8 de basketteki guard alma hareketini yapmýþ net penaltý verilir topa deðerse.

Net açýk el, Epurueanu gibi yapýþýk veya çok yakýn da deðil, kaçýnma fýrsatý da var. Burada Bitigen çaðýrsaydý hakem her türlü penaltýyý verir. Þimdi o VAR'a top atýyor çaðýrmadýlar ben de görmedim diye. VAR'da muhtemelen hakem devam ettirdi ben ne yapayým diyordur.

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Müzeye bir kupa daha eklendi þükürler olsun.
    Emeði geçen herkesten Allah razý olsun.

Tekke - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Alýntý Emre. Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Harika maç. Ne olursa olsun, transfer olmasýn, düþmemeye oynayalým hiç fark etmez. Trabzonspor taraftarý olmaktan derin bir gurur duyuyorum, baþka bir büyüklük bu, baþka bir büyü. Çocukken babamla maç izlemeye giderken nasýl hissediyorsam hala ayný hislerle ekranýn baþýna geçiyorum. Tüm oyuncularýmýza mücadeleleri için teþekkür ediyorum. Böyle kötü baþlayan sezonda kupa kazanmak anlamlý.

Rakip her durumda kendi lehine bekledi topu. Geçen senenin alýþkanlýðý sanýrým. Hemen hakeme el kol, yere düþüp topu ele alma falan. Alýþmýþlar herhalde geçen seneden.

Baþakþehirin bu hale düþmesi beni mutlu ediyor. Dört köþe oluyorum. Oyundan çýkan her oyuncusu hocasýna tepki vererek çýktý, bu da takýmýn iyice kontrolden çýktýðýný gösteriyor. Beter olunuz.

Gerginliðe saha içinde düþmedik. Ýþimize baktýk. Takýmý da saha içinde mümkün olduðunca centilmen kalmaya çalýþtýklarý için ayrý tebrik ediyorum. Trabzonspor hakeme dümdüz kayan oyuncularýn deðil, maçtan sonra gidip okan buruk'la medenice konuþan, teselli eden Ekuban gibi oyuncularýn takýmý olmalýdýr. En azýndan benim için.
    Nice baþarýlara.
    Emre kardeþim bu yazdýðýn MUAZZAM yazý arada kaynadý sanma, toplumumuzda ve özellikle Trabzonda beðendiðine DESTEK OLAMAMA hastalýðý vardýr, halbuki eskiler MARÝFET ÝLTÝFATA TABÝDÝR der, doðruyu görmez-övmezsen eðriyi öven dolu, eðri alýþkanlýk olur.

6 AY EVVEL BÜYÜK BÝR ÇETENÝN YIKTIÐI TRABZONSPOR bu sefer 6 yýl beklemedi 6 ayda ayaða kalktý, MUAZZAM...
    Ülke, 3 büyütülmüþ ile eski efsane arasýnda yarýþýn olduðu ve kayýrýlanlarýn kazandýðý bir arenaydý. Kayrýlmadan büyük birþey kazanýldýðýnýn tek ýspatý Trabzonspor idi ve yine yaptý, bu çok büyük bir iþ, baþaranlarýn baþarýsý dünya çapýnda bir iþ!

Trabzonspor Kongre Üyesi

SEDER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

Alýntý Gurpas Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Parmak ýn sakatlanýp çýkmasý iyi oldu. Baker takýma güç kattý.
    Aðam bizle eyleniy.
    Hemþeri: Trabzonlu Olan Deðil, TRABZONSPOR'lu Olandýr.

güneyli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    57

Son dakika da bizim sol taraf ceza içinde bir guam çukuru açýldý.Kimse niçin kapatmýyor derken bir oyuncu geriden hýzla geldi müdahale etti.Rakibe çarptýrýp avut oldu.Bu sahnede baþrol oyuncusu berat diye gördüm.Harikaydý.
    Vakti gelmiþ bir þampiyonluk kupasýný almamýzý hiçbir güç engelleyemez..
    UEFA sifonu çekti..TFF þimdi kararýný düzelt..Düzeltmezsen..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzonspor ' un %1000 net pozisyonuna penaltý çalmayýp,

Baþakþehir'in pozisyonuna penaltý çalan hakeme deðil kupa maçý

mahalleler arasý maç bile yönettirmemek lazým...

lakin öyle bir lobimiz yok maalesef
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    44

Emeði geçen herkese teþekkürler.

Baþta Avcý'ya.

Ýstememiþtim gelmesini.Sebebi kötü teknik adam olmasý deðil bizim yýllardýr oynadýðýmýz oyun sisteminden daha farklý ve bana göre "sýkýcý" futbol anlayýþýydý.Ama ortaya daha bilerek oynayan bir takým çýkardý.Hem de kendi kurmadýðý bir takýmý ve çok kýsa süre içerisinde.Hala henüz tam tatminkar olmasa da oyun da güzelleþmeye baþladý.Skorlar da geldi kupa da.

Ekuban'dan bahsetmeden olmaz.Geçen sezon Sörloth'un gölgesinde kaldý ama yaþadýðý sakatlýk da olmasa kesinlikle önüne geçecekti.Zayýf olan son vuruþlarýný da geliþtirdi.Çok atlet çok güçlü.Sezon sonu özellikle Premiere Ligden talipleri olmasýný bekliyorum.

Kupa geçen sezonun olmasýna raðmen bu sezonun ortasýnda kazanýlmýþ oldu.Sezonun ilk kupasý gibi.Büyük moral olacak.Bu sezonu iy yerde bititmek ve asýl önümüzdeki sezonu þimdiden planlamak lazým.Yönetim de transfer anlamýnda Avcý'yý rahatlatýrsa gelecekten umutluyum.

emrahtuna - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

tebrikler takým tebrikler hoca..nerdeyse baþlamadan biten sezonda leþ gibi oynayan takýmý ayný oyuncularla bambaþka bi seviyeye çýkardý hoca..yýllar

yýllar sonra baþakþehiri yenmek sonunda birde kupa kaldýrmak muhteþem oldu..içimin yaðlarý eridi..

Gökhan Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    33

Hata ile art niyet arasýnda çok belirgin bir çizgi vardýr. Bir hakem bariz ele çarpmayý gördüðü halde uyarmýyorsa niyeti bozuktur. Orada hakeme mikrofondan bir þey söylemiþse bile bu olsa olsa sittirettir. Þu pozisyona gördüðü halde müdahale etmeyen hakemin lisansýný yýrt bakalým bir daha yapabiliyorlar mý. Bu ülkede hakemlerin sahip olduðu gücün seviyesi otuz yaþýna geldim çözemedim. Üstelik bu hakemliðe yeni baþlayan biri için de geçerli. Ali þansalan, Halil umut meler ilk gördüðümde iyi hakem olabilirler diye düþündüðüm kiþilerdi. Çok geçmeden hepsinin kýçý baþý oynadý hatta Halil umut meler resmen yeni Fýrat oldu. Bu camiada yetenekli ve yeteneksiz hakemler var. Fýrat, cüneyt, palabýyýk, meler yetenekli hakemler. Bu yüzden eyyamýn en kralý nasýl yapýlýr biliyorlar. Yaþar Kemal uðurlu ise Hüseyin göçek gibi bu iþi bilmeyen hakemlerden. Zamaný gelince en kolay harcanan adamlar da bunlar olur. Bugün meler resmen prens gibi. Kimse laf edemez ona. Bitigen de mesela gücünü kavrayamadýðým adamlardan. Bu adamlarýn arkasýnda saðlam bir güvence olmasa bunlarý yapamazlar. Türkiye gibi paraya Allah gibi yapýlan tapýlan yerde bu sektörün bu halde olmasý bana þaþýrtýcý da gelmiyor gerçi. O yüzden durdurak bilmeden bütün kulüp baþkanlarý sistematik olarak bunun üzerine gitmeliler. O önerdi bu önerdi yok bu düzen deðiþmek zorunda. Yabancý hakem gelsin gördüðünü çalacak adam gelsin. Zamanýnýn eyyamcýlarý çýkmýþ televizyona hakem eleþtirisi yapýyor bir de çýldýrýyorum. Bu ülkede her þey oluyorsun de rezil olmuyorsun. En büyük problemimiz de ne yazýk ki utanmak gibi bir kabiliyetimizin olmamasý
    OMAE WA MOU SHINDEIRU...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UÐUR DURTAÞ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    49

Alýntý Faik Yýlmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Trabzonspor ' un %1000 net pozisyonuna penaltý çalmayýp,

Baþakþehir'in pozisyonuna penaltý çalan hakeme deðil kupa maçý

mahalleler arasý maç bile yönettirmemek lazým...

lakin öyle bir lobimiz yok maalesef
    **
    Faik Kardeþim mrh,

Umarým iyisindir.

Deniz Çoban denen kiþiliksiz adam bizim verilmeyen penaltý pozisyonunda penaltý yok demiþ...

**
    Ýlk yarýda Ekuban'ýn þutunda, top Baþakþehir ceza sahasýnda Ponck’un koluna temas etti. Ancak Ponk’un kollarý doðal konumdaydý. Vücudunu geniþletmiyordu. Penaltý verilmemesi doðruydu. 56’da Fernandes’in þutunda Edgar’ýn eline gelen topta doðru bir penaltý kararý verildi. Eller omuz hizasý üzerindeydi. 73’te Epureanu’nun kafa topu mücadelesinde rakibinin kafasýna kolu temas edince ikinci sarý kartla oyundan atýldý. Bu tür kafaya yapýlan temaslar sarý kartý gerektiriyor. 85’te Trabzonspor’un galibiyet golü öncesi Hasan Ali’ye faul vardý. Yaþar Kemal Uðurlu bu faulü atladý. Trabzonsporlu oyuncu bence Hasan Ali’yi kolundan çekerek düþürüyor. Maçýn sonuna doðru kenarda yaþanan gerginlikte çýkan kartlarýn eksik kaldýðý fikrindeyim. Kýrmýzý görecek kiþilerde hakem cimri davrandý.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    40

Alýntý HOPA'LI TS'LÝ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Uðurcan çok iyi kaleci ama penaltýlarda çok baþarýsýz

Her penaltýda ters köþe
    Nedeni uðurcan penaltý atýþlarýnda kalas gibi duruyor ve kalas gibi yatýyor. Penaltý atmasý en kolay kaleci bi feyk hemen diðer köþeye. Biraz hareketli olsa penaltýcýyý þaþýrtsa çýkartma þansý olur
    trabzonspor bir sevdadir...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý UÐUR DURTAÞ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    **
    Faik Kardeþim mrh,

Umarým iyisindir.

Deniz Çoban denen kiþiliksiz adam bizim verilmeyen penaltý pozisyonunda penaltý yok demiþ...

**
    Ýlk yarýda Ekuban'ýn þutunda, top Baþakþehir ceza sahasýnda Ponck’un koluna temas etti. Ancak Ponk’un kollarý doðal konumdaydý. Vücudunu geniþletmiyordu. Penaltý verilmemesi doðruydu. 56’da Fernandes’in þutunda Edgar’ýn eline gelen topta doðru bir penaltý kararý verildi. Eller omuz hizasý üzerindeydi. 73’te Epureanu’nun kafa topu mücadelesinde rakibinin kafasýna kolu temas edince ikinci sarý kartla oyundan atýldý. Bu tür kafaya yapýlan temaslar sarý kartý gerektiriyor. 85’te Trabzonspor’un galibiyet golü öncesi Hasan Ali’ye faul vardý. Yaþar Kemal Uðurlu bu faulü atladý. Trabzonsporlu oyuncu bence Hasan Ali’yi kolundan çekerek düþürüyor. Maçýn sonuna doðru kenarda yaþanan gerginlikte çýkan kartlarýn eksik kaldýðý fikrindeyim. Kýrmýzý görecek kiþilerde hakem cimri davrandý.
    Merhaba iyiyim. sizden sormalý....

Futbol el doðal konumunda ise ve top istemsiz olarak çarpýyorsa el deðildir. Ancak top eline çarpan arkadaþ bir hindi deðil insan.Hindiler kabardýðý zaman kollarý açýk yürür ama insanlar kollarýný o þekilde açarak yürümezler. Tekrar ediyorum insanlar yürümez. Demekki Deniz Çoban top eline çarpan futbolcu arkadaþý insan saymamýþ...

O pozisyon el olmuyor Trabzonsporlunun eline çarpan el oluyor dersenizde bu yorum futboldan anlamayan hatta hiç dünya yüzü görmemiþ daðlý bir cahilin yorumundan da daha aþaðý bir yorum olur... Ama adamlarýn karýn aðrýsý baþka olduðu için normal görüyorum.

Trabzonsporun golünden önceki pozisyona faul çalýnmasý gerekiyor konusuna gelince ; O pozisyona faul diyen bir adamýn deðil hakem stadyumda top toplayýcý dahi yapýlmamasý gerekiyor bana göre. Adam omuz omuza mücadele dahi girmeden yýkýlmýþ yahu. Bu kadar art niyetli bir yorum olmaz. Maçýn yorumcusuda dün akþamki hakem gibi art niyetli idi...

Yani akþam sadece Baþakþehiri deðil hakemi ve baþka lobileride yendik. Onun için çok anlamlý bir galibiyet ve kupa oldu bizim için
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Onur Akyüz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Hakettiðimiz kupayý eze eze aldýk çok þükür.

Maç sýrasýnda yazýlanlarý okumak keyif aldýðým bir þeydir ancak o kadar çok küfür var ki þaþýrdým millet ana avrat sülale gitmiþ, bmn hiçbir dönem böyle olmamýþtý.

Ciddi bir kalite bozulmasý var, yöneticiler lütfen bu sayfalarý temizlesin bize hiç yakýþmýyor.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Nereden
    Bursa

Olimpiyat Stadýnýn uðurundan mi nedir,bu kupayý alacaðýmýzdan en ufak þüphem yoktu,kupadan çok daha önemlisi Abdullah Avcý'nýn kulübü sahiplenmesi ve takýmý kendine inandýrmasý.

Dün çok güzel görüntüler vardý maç sonrasýnda,uzun süre manevi tatmin yaþatacak görüntüler ve Abdullah Avcý baþ aktördü bu görüntülerde.
    • Memento mori

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Alýntý Arda' Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Reisimiz hala tebrik mesaji atmamýþ Twitterda, ben kurdum dedigi takimi yendik diye heralde
    Adamýn Trabzon’dan oy almama endiþesi yok ki.

mancester - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Hocanin etkisini her mac ustune koyarak seyrediyoruz.Basaksehirin oyununu tamamen kilitledi posisyon vermedi ve posisyonlari buldu hoca gercekten iyi gidiyor sadece skora bakarak soylemiyorum her mac bisiler daha iyi gidiyor.Bjk macindada hakemlik agir kararlar olmaz ise beraberlik yada yeneriz diyorum.

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Kupa alma frekansýmýz çok düþtü. 10 senede bir 2 tane kupa alýyoruz. Türkiye kupasýna daha fazla asýlmalýyýz. Hem 1 taþla 2 kuþ vurmuþ oluyoruz. Eskiden ucunda
    kupa olsun da gazoz kapaðý kupasý bile önemsenirdi, þimdi para getirmeyen hiçbir kupa önemsenmiyor, öyle ki uefa kupasý bile angarya gibi duruyor.
    Özkan SÜMER

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Alýntý selimcoban Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Nedeni uðurcan penaltý atýþlarýnda kalas gibi duruyor ve kalas gibi yatýyor. Penaltý atmasý en kolay kaleci bi feyk hemen diðer köþeye. Biraz hareketli olsa penaltýcýyý þaþýrtsa çýkartma þansý olur
    Çok çok doðru bir Uðurcan penaltý analizi
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Alýntý Adem Erdoðan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kupa alma frekansýmýz çok düþtü. 10 senede bir 2 tane kupa alýyoruz. Türkiye kupasýna daha fazla asýlmalýyýz. Hem 1 taþla 2 kuþ vurmuþ oluyoruz. Eskiden ucunda
    kupa olsun da gazoz kapaðý kupasý bile önemsenirdi, þimdi para getirmeyen hiçbir kupa önemsenmiyor, öyle ki uefa kupasý bile angarya gibi duruyor.
    1994-1995 sezonunu 2 kupayla kapamýþ ve þampiyonluðunu çok az farkla BJK'ye kaptýrmýþtýk. Akabinde 1995-1996'da þampiyonluk mücadelesi vermiþtik.

2009-2010'da da yine 2 kupa kazanmýþtýk. Akabinde 2010-2011'de þampiyon olmuþtuk..

Türkiye kupasý bu yüzden önemli olup asla hedeften çýkarýlmamalý

Kazanýrsan dünkü gibi sezonda 2 kupa alabiliyorsun.

Dün ne kadar mutlu olduk çok þükür
    Konu HOPA'LI TS'LÝ tarafýndan (28.01.2021 Saat 17:03 ) deðiþtirilmiþtir.
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)