Sayfa 74 Toplam 74 Sayfadan BirinciBirinci ... 24 64 72 73 74
Toplam 1846 adet sonuctan sayfa basi 1,826 ile 1,846 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2020 TFF Süper Kupa | Trabzonspor 2-1 Medipol Baþakþehir | KUPA BÝZÝM

Cenkhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Ýlk penaltý pozisyonda devam kararý doðru. Eline çarpan oyuncunun pozisyonla alakasý yok, kendi halinde yürüyor, eli doðal halinde, ayrýca geliþi güzel abanýlmýþ top çarpmasa da daðlara gidecek. Bu penaltýysa dünya üzerindeki bütün elle temaslar penaltýdýr. Ýkinci penaltý pozisyonunda yine düdük doðru. Oyuncu pozisyonun içerisinde, el topun doðal pozisyonunda deðil, top çarpmasa kaleye gidecek. Net penaltý. Son pozisyonda faul yok, tipik Süper Lig kibarlýðýyla yere býrakmýþ adam kendisini.

Lakin maçýn geri kalanýnýn tamamýnda hakem de VAR da kötüydü. Bizim tehlikeye dönüþen hiçbir pozisyonumuzda avantaja býrakmadý, duraðan oyunda defansý sýrtýna alan oyuncularýmýza Baþakþehirlilerin yýldýrmak için ýsrarla temaslý tacizde bulunduðu pozisyonlarda avantajý oynattý. Djaniny'nin pozisyonunda faul tartýþmasý olmasýn diye saçma bir ofsayt uydurdular. Maç temposu kendi kondüsyonunun üzerine çýkýnca her temasta oyunu durdurup soðuttular. Mehmet Topal ve Deniz Türüç'ün maçý atýlmadan tamamlamýþ olmasý mucize. Liste uzadýkça uzar...

Sonuç olarak iyi oynayýp hakemi de yendik, 6 ayda 2. kupamýzý aldýk. "Bize hep böyle yapýyorlar" tribine girip boþuna sinir stres yaratmanýn alemi yok.
    Naber?

only ts - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    36

Alýntý Emre Çömez Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bu videolarýn hepsini Ceylin yapýyor. Yýllardýr yapýyor. Trabzonspor ona sahip çýktý. Güzel iþler yapýyor gerçekten. Tebrik ediyorum
    u will need justice at the end..

Bayraktaroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    34

Ýkinci golde takýmýn tamamý nasýl hucuma çýkýyor öyle. Mahalle kavgasýna gidiyor gibi bizimkiler
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsýn Eren Bülbül...
    Ýyi ki varsýn Arslan Kulaksýz...

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Hakem konusundaki tartýþmalar artýk verimli deðil. Düzelme zemini de tamamen kayboldu. Insanlarýn bizim aleyhimize bu pozisyon olsa savunur muyum diye düþünmesi lazým. Her pozsiyon lehine olabilir mi bir takimin ? Bunu ulusal kanada yorumculuk yapan adam seviyesinde görüyoruz. Bütün pozisyonlarý tuttuðu takim lehinde yorumlyabiliyor. Bir futbol görüþün olur ona göre yorumlarsin ama yok iþine gelince müdahale yetersiz, baska zaman kural böyle penaltý, böyle olmaz.

Penaltý pozisyonuna gelince, adam topla kale arasýnda deðil. Açýk ara farkla auta gidecek bir top koluna geliyor. Kolu da yanda, top deðince açýlmasý biraz yanýltýyor. Hatta kolunu kaldýrýp ani gelen toptan kaçmaya çalýþtýðýný söyleyebiliriz. Ben bir avantajý kesmediði için devam kararýný futbol ruhuna göre uygun bulurum. Görüiþlerim de hep bu yöndedir. Üstüne baska bir el pozisyonu gelmesi hakemin þanssýzlýðý oldu.

Verdiði kýrmýzý kart da aðýr oldu. Bu maçta hakemden cok þikayet etmem ben. Ghezzal'in ve mensah'in sarý kart sýnýrýnda olduðunu bilip kartlarý geçiþtirmek, bir takým kazansýn diye çabalamak gibi bir durumu yoktu hakemin. Öyle olsa ikinci golden önce rahatça faul çalardý. Kafasinda oynatmak vardý, bu nedenle iki takim aleyhine de sarý kartlýk faulleri kaçýrdýðý da oldu ama niyet bozukluðu baska birþey. Onu genelde þampiyonluk yarýsýnda giden takýmlara karþý yaþýyoruz. Finallerde kolay kolay olmaz. Parayla alakalý bir durum.

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Alýntý artvints Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hakem konusundaki tartýþmalar artýk verimli deðil. Düzelme zemini de tamamen kayboldu. Insanlarýn bizim aleyhimize bu pozisyon olsa savunur muyum diye düþünmesi lazým. Her pozsiyon lehine olabilir mi bir takimin ? Bunu ulusal kanada yorumculuk yapan adam seviyesinde görüyoruz. Bütün pozisyonlarý tuttuðu takim lehinde yorumlyabiliyor. Bir futbol görüþün olur ona göre yorumlarsin ama yok iþine gelince müdahale yetersiz, baska zaman kural böyle penaltý, böyle olmaz.

Penaltý pozisyonuna gelince, adam topla kale arasýnda deðil. Açýk ara farkla auta gidecek bir top koluna geliyor. Kolu da yanda, top deðince açýlmasý biraz yanýltýyor. Hatta kolunu kaldýrýp ani gelen toptan kaçmaya çalýþtýðýný söyleyebiliriz. Ben bir avantajý kesmediði için devam kararýný futbol ruhuna göre uygun bulurum. Görüiþlerim de hep bu yöndedir. Üstüne baska bir el pozisyonu gelmesi hakemin þanssýzlýðý oldu.

Verdiði kýrmýzý kart da aðýr oldu. Bu maçta hakemden cok þikayet etmem ben. Ghezzal'in ve mensah'in sarý kart sýnýrýnda olduðunu bilip kartlarý geçiþtirmek, bir takým kazansýn diye çabalamak gibi bir durumu yoktu hakemin. Öyle olsa ikinci golden önce rahatça faul çalardý. Kafasinda oynatmak vardý, bu nedenle iki takim aleyhine de sarý kartlýk faulleri kaçýrdýðý da oldu ama niyet bozukluðu baska birþey. Onu genelde þampiyonluk yarýsýnda giden takýmlara karþý yaþýyoruz. Finallerde kolay kolay olmaz. Parayla alakalý bir durum.
    Altýna imzamý atarým. Öncelikle insanda etik bir anlayýþ olacak. Sadece bizimkilerin deðil bütün taraftarlarýn býçaðý hep kendinden yana kesiyor. Bu yanlýþtýr. Yahu senin futbol mantýðýna göre (kurallar çerçevesinde(ki bunlarin çoðu yoruma dayalý)) neyse ona göre yorumlamalýsýn. Mesela ben futbolda sertlikten yanayým. Parmaðýn düþtüðü çoðu pozisyona devam derim. Yok efendim deðmiþte, dokunmuþta. Hiç mi futbol oynamadý böyle yorum yapanlar anlamýyorum gerçekten.

erenslash - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

sadri þener iki dönemi devam ediyor hoca var kadroda hayvan gibi eksikler var bro .benim korkum yönetim veya gelecek olan yönetimde kadroyu daðýtýrsa yerine koymassa ayný þeyleri yaþatýr avcýnýn emekleri boþuna gidecek....
    Alýntý David_LuiZ4 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Avcý baþkana teþekkür etti diye baþkaný paklamaya çalýþmayý býrakýn...Sezon baþýnda Avcý neden getirilmedi sorusunun cevabýný arayýn..
    "Annuit cœptis"

Tekke - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Standart Muhteþemmmm

Alýntý Emre Çömez Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Harika 😀 😃😃

Whatsapp dan herkese yolladým, goller ve sözler cukkkkkkk🇹🇷🇹🇷🇹🇷🔥🔥🔥🤘🏼🤘🏼🤘🏼😃😃😃
    Ülke, 3 büyütülmüþ ile eski efsane arasýnda yarýþýn olduðu ve kayýrýlanlarýn kazandýðý bir arenaydý. Kayrýlmadan büyük birþey kazanýldýðýnýn tek ýspatý Trabzonspor idi ve yine yaptý, bu çok büyük bir iþ, baþaranlarýn baþarýsý dünya çapýnda bir iþ!

Doðukan Uçan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika
    Yaþ
    30

Baþakþehir'in bu sene ki tek hedefi ziraat türkiye kupasý olur. Fenerbahçe maçýnda ölümüne oynayýp turu geçerler. Bir bakýma kupayý almamýz iyi oldu hiç olmazsa fb elensin.

mancester - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Okani gonderdik hayirlisi olsun

Tekke - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Standart Hahahhaaaaa

Alýntý mancester Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Okani gonderdik hayirlisi olsun

Haniymiþ benim minik þikecim, nerde minik kuþum, dünkü bebeði aðlattýlar mýýýý

Abileri çala çýrpa her adi ezoterik örgütleri ÝLK KEZ BÝRLÝKTE kullanarak þampuan yapmýþtý yavruyuuu, ne oldu köpürmedin mi? Ahlar fazla mý geldi þerefsiz küçük þikeci it(kimse kusura bakmasýn, hýrsýza þikeciye haine acýmam-söverken de esirgemem)

Yallah uygun-saðlam-kocaman gibi minik kullanýlmýþ ahlaksýzlar çöplüðüne....
    Ülke, 3 büyütülmüþ ile eski efsane arasýnda yarýþýn olduðu ve kayýrýlanlarýn kazandýðý bir arenaydý. Kayrýlmadan büyük birþey kazanýldýðýnýn tek ýspatý Trabzonspor idi ve yine yaptý, bu çok büyük bir iþ, baþaranlarýn baþarýsý dünya çapýnda bir iþ!

Bayraktaroðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    34

Okan 'Buruk'
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsýn Eren Bülbül...
    Ýyi ki varsýn Arslan Kulaksýz...

Doðukan Uçan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika
    Yaþ
    30

bu sene baþakþehir maçlarýný izleyenler bilir okan buruk sürekli her maç hakemlere el kol yapýp itiraz ediyordu. gideceði bariz belliydi son darbeyi de biz vurduk. bundan sonra dikiþ tutmaz. baþakþehiri de kendisini þampiyon yapmadý. geçen sene kendi hatalarýmýzdan biz þampiyonluðu kaybettik. bu sene ise daha iyi kadro kurdular küme düþme hatttýndalar. okan buruk sýfýr katký verdi.

Emre Çömez - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    29

gurur6134 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Yeni gordugum icin yaziyorum oncelikle bizim ki net penalti soylediginiz kural 2 sene once degisti artik top oyunda oldugu surece isterse ceza alaninin bir kosesinden disari gidecek olsun kaleye gidip gitmemesine bakilmiyor kol dogal konumda degilse penalti caliniyor ki adamin kaleye arkasi donuk topun nereye gittigini gormuyor el acik vucuduna dogru cekip kacirmayada calismiyor net bir penalti zaten aksini iddaa eden tek bir yorumcuya raslamadim.ikinci olarak kirmizi agir oldu demissiniz sene basinda trtspordaki programa konuk olan hakem hocasi baris simsek degisen kurallari anlatirken kafa toplarina yukselirken bilerek yada bilmeden elin kolun dirsegin rakibin kafasinda herhangibir yere sakatlayacak veya tehlikeli olabilecek sekilde gelmesi mudahale olmasi net bir sekilde faul ve kart olacak buna izin verilmeyecek fifanin kesin talimati var oyuncular kafa topunu cikarken bunu bilerek cikacaklar demisti yani o karar net faul ve sari kart dogru..bu sekilde bilgilendirmek istedim buna gore izleyip yorumlarsaniz bundan sonra daha saglikli olur.
    Konu gurur6134 tarafýndan (31.01.2021 Saat 12:42 ) deðiþtirilmiþtir.

Enaldo61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diðer

Futbol ruhuna uygun olan þey topun elle oynanmamasýdýr, ele penaltý verilmemesi deðil.
    2010-2011 ÞAMPÝYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ÞAMPÝYON TRABZONSPOR!

fadigaTS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Enaldo61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Futbol ruhuna uygun olan þey topun elle oynanmamasýdýr, ele penaltý verilmemesi deðil.
    Neden futbolun ruhuna önce biz uygun olup olmadýðýna bakýyoruz? Alemin akýllýsý biz miyiz? Adam gibi kural kitapçýðýnda ne yazýyorsa onu eþit bir þekilde uygulamadýklarý için ve bize karþý her maçta art niyetli olduklarý için rezillik diz boyu.Bu hakem ve federasyonlarýn Trabzonspor alerjisi var

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alýntý gurur6134 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yeni gordugum icin yaziyorum oncelikle bizim ki net penalti soylediginiz kural 2 sene once degisti artik top oyunda oldugu surece isterse ceza alaninin bir kosesinden disari gidecek olsun kaleye gidip gitmemesine bakilmiyor kol dogal konumda degilse penalti caliniyor ki adamin kaleye arkasi donuk topun nereye gittigini gormuyor el acik vucuduna dogru cekip kacirmayada calismiyor net bir penalti zaten aksini iddaa eden tek bir yorumcuya raslamadim.ikinci olarak kirmizi agir oldu demissiniz sene basinda trtspordaki programa konuk olan hakem hocasi baris simsek degisen kurallari anlatirken kafa toplarina yukselirken bilerek yada bilmeden elin kolun dirsegin rakibin kafasinda herhangibir yere sakatlayacak veya tehlikeli olabilecek sekilde gelmesi mudahale olmasi net bir sekilde faul ve kart olacak buna izin verilmeyecek fifanin kesin talimati var oyuncular kafa topunu cikarken bunu bilerek cikacaklar demisti yani o karar net faul ve sari kart dogru..bu sekilde bilgilendirmek istedim buna gore izleyip yorumlarsaniz bundan sonra daha saglikli olur.
    Ýlk pozisyon için elin doðal konumu diye bir kural var ve yoruma açýk. Adamýn kolu yanda, bu nasýl bir duruþ denilecek bir durum görmedim. Oyuncu pozisyonu kesecek þekilde bir konumda olsaydý dikkat etmesi gerekirdi doðru ama burada þutun kaleye gitmesini engelleyecek bir konumda deðil veya yapýlan ortayý kesmiyor. ABen genel uygulamalara bakýyorum. Çünkü deniz çoban gibi kural ezberleyen hakemleri dinliyorum. Sonra yorumlarýna bakýyorum, hiçbir paralellik göremiyorum. Kafasýna göre pozisyonu kurala uyduruyor, sonuç olarak yoruma ihtiyaç duyuyor, bocaliyor. En iyisi Avrupa'li hakemlerin uygulamalarýna bakmak.

Bu kurallar da Allah'in emri deðil zaten, surekli tartýþýlýyor, deðiþiyor, futbol ruhuna en uygun olaný için genel kurallar yazýlýyor ama her zaman hakeme yorum payý býrakýlýyor.

Ýkinci pozisyon için de kollar çok açýk deðil, toplu. Sezon baþinda bunlara ve ayaða basmalara sarý kart dendi ama sonra baktýlar her pozisyon ayný kefeye konuyor, her ayaða basma sarý kart deðil dediler, bu tip hava topu pozisyonlarýnda da sarý kartlar azaldý. Kolu açarak geldiðinde daha çok sarý kart gösteriliyor. Ýkinci sarý kartýn da çok net olma kuralý var ayrýca.

Ülkede uygulanan kurallara göre bir problem yok ama kural deyip çok manipülasyon yapýlýyor büyük takýmlarýn maçlarýnda. Açýkça çok basit pozisyonlarý büyük takým lehine deðerlendiriyorlar. Yani mhk bile rahatsýz oldu bu durumdan seviyeyi yükseltmeye çalýþýyor þimdi.

Burada herkes Trabzonspor'lu, pozisyon savunmaya gerek yok, ben kendi adýma standart nasýl olmalý diye sesli düþünüyorum, görüþ belirtiyorum.

Mesela dün altay'in pozisyonu kural diye iptal edilir buralarda ama Avrupa'da gol verecek hakemler olduðuna adým gibi eminim. Çünkü kaleciyi bozacak bir müdahale olmadý, gayet güzel çaldý topu hücum oyuncusu.
    Konu artvints tarafýndan (31.01.2021 Saat 17:59 ) deðiþtirilmiþtir.

gurur6134 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Ýlk pozisyon için elin doðal konumu diye bir kural var ve yoruma açýk. Adamýn kolu yanda, bu nasýl bir duruþ denilecek bir durum görmedim. Oyuncu pozisyonu kesecek þekilde bir konumda olsaydý dikkat etmesi gerekirdi doðru ama burada þutun kaleye gitmesini engelleyecek bir konumda deðil veya yapýlan ortayý kesmiyor. ABen genel uygulamalara bakýyorum. Çünkü deniz çoban gibi kural ezberleyen hakemleri dinliyorum. Sonra yorumlarýna bakýyorum, hiçbir paralellik göremiyorum. Kafasýna göre pozisyonu kurala uyduruyor, sonuç olarak yoruma ihtiyaç duyuyor, bocaliyor. En iyisi Avrupa'li hakemlerin uygulamalarýna bakmak.

Bu kurallar da Allah'in emri deðil zaten, surekli tartýþýlýyor, deðiþiyor, futbol ruhuna en uygun olaný için genel kurallar yazýlýyor ama her zaman hakeme yorum payý býrakýlýyor.

Ýkinci pozisyon için de kollar çok açýk deðil, toplu. Sezon baþinda bunlara ve ayaða basmalara sarý kart dendi ama sonra baktýlar her pozisyon ayný kefeye konuyor, her ayaða basma sarý kart deðil dediler, bu tip hava topu pozisyonlarýnda da sarý kartlar azaldý. Kolu açarak geldiðinde daha çok sarý kart gösteriliyor. Ýkinci sarý kartýn da çok net olma kuralý var ayrýca.

Ülkede uygulanan kurallara göre bir problem yok ama kural deyip çok manipülasyon yapýlýyor büyük takýmlarýn maçlarýnda. Açýkça çok basit pozisyonlarý büyük takým lehine deðerlendiriyorlar. Yani mhk bile rahatsýz oldu bu durumdan seviyeyi yükseltmeye çalýþýyor þimdi.

Burada herkes Trabzonspor'lu, pozisyon savunmaya gerek yok, ben kendi adýma standart nasýl olmalý diye sesli düþünüyorum, görüþ belirtiyorum.

Mesela dün altay'in pozisyonu kural diye iptal edilir buralarda ama Avrupa'da gol verilecek hakemler olduðuna adým gibi eminim. Çünkü kaleciyi bozacak bir müdahale olmadý, gayet güzel çaldý topu hücum oyuncusu.
    Pozisyon savinmak degil de sonucda bu bir oyun ve her oyunda oldugu gibi bazi kurallari var dedigim gibi ne referans olarak sene basinda ki programi aliyorum baris simsek anlatimina bakarak yorum yaptim turk hakemlerine kalirsak mac yorumlamalarina isimiz var zaten

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)