Sayfa 3 Toplam 37 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 ... SonuncuSonuncu
Toplam 915 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 10.Hafta | MKE Ankaragücü 0-1 Trabzonspor | Maç Sonucu

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

net galbiyet beklemiyorum ama ivme kazanmak icin illa galibiyet gerekiyor.
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Birtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Afobe yerine Djaniny ile başlarız umarım.

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alıntı Birtan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Afobe yerine Djaniny ile başlarız umarım.
    Semedo llk 11 başlarsa daha verimli olabilir.

Afobe'nin bitiriciliği zayıf
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Semih58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

5-0 net yeneceğimiz maç.
    Baskalari ile ugrasmak kendinle ugrasmaktan daha kolaydir.
    Kobra

nakzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Bu kadro çok zayıf hiçbir maçın favorisi değiliz İnşallah dirençle oynayıp 1-0 da olsa yine kazanırız
    Ayşema yan göz ilen kimseler bakmayacak
    O yaylaya çıkmadan çiçekler açmayacak
    Atın beni ateşe cayir cayir yanayim
    Koyun beni mezara ayşemla uyuyayim ......

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Haldun DOMAÇ haberleri;

1- Plaza gözden çıkarıldı. Ocak ayında gönderilecek.
    2- Leipzig Sörloth'u Ocak ayında kiralayacak. TS devreye girebilir.
    3- Celta VİGO Okay Y. için gitme zamanı geldi dedi. Ocak ayında GS ve TS istiyor.
    4- LİLLE Yusuf Y. yükselen performansı nedeniyle sezon ortası ya da sonu satabilir. TS satıştan %20 pay alarak elini rahatlatacak.
    5- AVCI, sol bek, sağ stoper, 2 orta saha ve 1 golcü istedi.
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Mert Acar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ben hocanın yerinde olsam böyle bir şey denerim.
    Ömürü artık ortasahaya çekme vakti geldi bence. Hem kendi için hem takım için doğrusu bu olacaktır.
    Ömür çok iyi bir sağiç futbolcusu bence. Kesinlikle kanat forvet özellikler taşımıyor. Şut yok, topsuz koşu çok az.
    Fakat merkezde yapacağı al-verle, zaman zaman dikine koşularıyla oyuna tempo katacaktır. Fiziken daha da güçlenip bu pozisyona evrilmesi lazım artık. Ömür Messi değil İniesta tarzı bir futbola uyarlanmalı.

Diabate ve Djaniny arasında kararsız kaldım. İkisini de fazla izleyemedik.
    Afobeye hiç girmiyorum. Yeterli bir futbolcu asla değil. Djaniny ise çok vurdumduymaz ve bencil bir görüntü verdi bana. Durumuna göre en öne çekilebilir, Ekuban sağa geçebilir. Ekuban da ilerde tek başına çok verimli değil. Çok iyi bir 2. forvet aslında ama ona uygun bir taktiğimiz yok görünüyor.
    Doğru bir kadro mühendisliği yapılsa idi onca futbolcuyu kaybetmişken Ekubanı hedef oyuncu yapılır ona göre kadro mühendisliğini yapılırdı.
    Diabateyi de sağ çizgi de görmek lazım en azından. Adam kadroya giremiyor.
    http://www.footballuser.com/1832976/Trabzonspor
    Konu Mert Acar tarafından (25.11.2020 Saat 23:50 ) değiştirilmiştir.
    Kazım'a da selam olsun,asi çocuklar burada..

Çağdaş DENİZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum

Yaw bu yusuf sarıya noldu yine
    "Eğer yasalara saygı gösterilmesini istiyorsak, önce saygı gösterilecek yasalar yapmak lazımdır."
    Louis D. Brandeis

emrahtuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

geçen haftaki 11 le başlanabilir belki bakerin yerine flavio..serkan rotasyonda kullanılır diabate ne olacak belli değil 10 haftada bişey göremedik aynı şekilde djaniny de hiçbişey katamadı takıma..hocanın işi zor böyle verimsiz oyuncularla..

Nereden
    Almanya

Sturridge 5 hafta oynamiyordu gelip 2 asist 1 gol atiyordu bare, Yusuf Sari 1 dk sahda direct sakatlaniyor, Djaniny, afobe ve diabate 0 katki sagliyor

lazibere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Anakragücü maçı ve sonrası hiçbir maç kolay değil. Bizim kazanmamız Wakamenin iyi oyununa bağlı, Wakame istediği alanları bulursa bu maçı 3 farklı da kazanırız. Yok eğer gol atamazsak her geçen dakika beraberlik iyidir demeye başlarız . İşin özeti bu..
    Aptallık nedir biliyor musunuz ?
    50 kuruşa içtiğin suyu, 1 liraya işeten düzene destek vermektir..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UĞUR DURTAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Taraflı tarafsız bütün herkesin gördüğü dillendirdiği
    ligin en kötü topunu oynayan takımın biz olduğu
    ligin güç,fizik,kondisyon olarak en yetersiz olduğu
    puan cetvelinde en fazla gol yiyen takımın biz olduğunu(15 gol)
    süper ligte hiç bir takımın 35-40-45 dakika rakibinden baskı yemediği
    sadece bizim baskı yediğimiz bir ortamda
    farklı yeneriz,asarız,keseriz, 5-0 olur 4-0 olur
    gibi söylemler
    zarar veriyor.
    **
    erzurum maçından öncede söyledim yazdım
    ne olursa olsun,ama yarım sıfır olsun bizim olsun dedim.
    öylede oldu.
    takımın durumunu gerçekçi bir gözle gördüğüm için....
    avcı yı isteyen biri olarak,elinde sihirli değnek olmadığının farkındayız.
    özellikle hugo ve az buçuk edgar hariç yabancıların durumu ortada çok yetersizler çokkk

cuma akşamı yine aynı düşüncedeyim.
    beklentim yine aynı olacak.
    sivas maçı öncesi
    öyle veya böyle hocasız ankaragücünü
    yarım sıfır olsun bizim olsun düşüncesindeyim.

Enaldo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ

Devre arası orta sahaya net 2 takviye yapılmazsa ilk 7 zor görünüyor.
    2010-2011 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ŞAMPİYON TRABZONSPOR!

MetehanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Ankaragücü alır (totem)
    "The North Remembers" (Kuzey Unutmaz)

Antonio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta

gerson rodriguez devre arası gelsin forvete koyarız afobe ve djanniy vitamnisizleri ile olmaz. gecen yıl ligde sivrilen adamları alsak bu halde olmazdık. kasap dedik gençlerbirilğinde baiano olsa sertlik katardı orta sahaya rodriguez zaten çok hızlı ve iyi güçlü oyuncu.
    hayat nedir diye sorarsan, bilmiyorum evlat; sormazsan biliyorum haraptarlı nafi (Hasan Ali Toptaş) Bin hüzünlü haz...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Trabzon

Bu dingiller geçen sezon sebepsiz yere 19 maçta 15 puan toplayan takımı devralıp devre arasında michalak, lobjanidze, gerson rodriguez gibi çok iyi oyuncuları bulup getirtip bütün şanssızlık ve hakem hatalarına rağmen 9 maçta 11 puan toplayan mustafa reşit akçayı gönderdiler ibrahim üzülmezi getirdiler. Ibrahim üzülmez de benim beklentilerimin üzerinde performans gösterip 6 maçta 8 puan toplamıştı. Ben bütün maçları kaybeder diye düşünüyordum.

Yeni sezon da keşke onunla devam etselerdi ama tuttular hiç alakasız adam fuat çapayı getirdiler. Tamam faut çapa geçen sezon kasımpaşaya ligin ortasında geldi orada iyi işler çıkardı takımı ligde tuttu ama zaten o takım için normalde olması gereken oydu. O kadroyla zaten ligden düşmeleri çok saçma olurdu. Fuat çapa da keşke yeni sezonda kasımpaşada devam etse ama o tuttu ankaragücü ile anlaştı kasımpaşa da mehmet altıparmak ile anlaştı ve sonrasında olanlar herkesin malumu.

Ben daha sezon başlamadan bu ankaragücünün fuat çapa ile bir halt edemiyeceni ligin son sırasına demir atacağını söylemiştim. Gerçekten o takımı çalıştıracak teknik direktörün çok çok iyi olması lazım. Kadroları inanılmaz kötü. Geçen sezondan rodriguez ve michalak takımdan ayrıldı. Galatasaray maçı deniyorda galatasaray bu sezon rahat rahat zorlanmadan kaç tane maç kazanabildi acaba. Ankaragücü türkiye kupasında 2.lig takımı kocaelispora 2-1 yenildi daha.

Haa tabiki bizim maçın kolay olacağını kesinlikle düşünmüyorum. Altyapı hocalarının bizim maça nasıl nir taktikle çıkacakları belli değil. Her an ters köşe olma ihtimalimiz bulunan bir maç olarak görüyorum karşılaşmayı. Agrıca cidden bu ankaragücü de tam asansör takım süper lig tarihinde kümede kalma mücadelesi vermediği sezon hatırlamıyorum ben.

Nereden
    Sivas

Nwakameyi forvete evirme vakti geldi bence Ronaldo gibi

Arif Timurcioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bu maçıda savasarak alıp yolumuza bakmalıyız, galibiyet serileri çok önemli, takım kazanmaya alışmalı.
    Trabzonsporlu olmak bir ayrıcalıktır.

Sefaenes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bu maci ne yapip edip 3 puan almaliyiz takima öz güven gelmesi icin ama rakip hafife almamaliyiz
    Yardimci Hoca dan asla Td olmaz. (Tecrübesini cök yasadik)

Asbaskan dan da Baskan olmaz ( onu da yasiyoruz)

Nereden
    Trabzon

Alıntı Alp29 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wakayemeden olsa olsa Firmino olur,Ronaldo olmaz.Wakayemeden santrafor olmaz,Firmino gibi sahte forvet olur.Firmino gibi geriye gelir top alır oyun kurar,pas dağıtır,oyunu açar,gerektiğinde de golünü atar.

Wakayemeyi ileri uçta kullanacaksan kanatların hem hızlı hem de dribbling becerisinin iyi olması,sürekli savunma arkasına koşu yapması lazım yoksa bir anlamı kalmaz.

Liverpool güzel bir örnek.Mane ve Salah çok süratliler ve sürekli savunma arkasına koşular yapıyorlar.Firmino da arada ki bağlantıları sağlıyor,aralara iyi top salıyor,pas dağıtıyor.

Biz de böyle bir düzen kurmak zor.Ekuban solda,Waka ileride desen,sağ kanatta adam yok.

En iyisi Waka solda devam etsin,Ekuban yardımcı forvet olsun.İleri uca da Sorloth kiralansın.Sağ kanada da Visca tarzı bir adam alınsın sorun çözülsün.

Waka bu sezon böyle idare eder ancak seneye ilk 11 de olmamalı.Evet adam Ronaldinhonun alt model,aşırı derecede yetenekli ama savunmaya katkısı sıfır.Kompakt oynayan bir takım için çok büyük bir sıkıntı bu.Savunmayı takım halinde yapmak gerekiyor.Sol kanada alınacak isim Kasımpaşadan Premier Lige giden Trezeguet gibi olmalı.Oyunun her iki yönünü de oynayabilmeli.

Siz savunmayı takım halinde yapamadığınız zaman takımın bütün hatları aşırı derecede çöküyor,ortasaha oyuncuları koşmaktan bayılacak hale geliyor.Sürekli geri koşmak zorunda kalıyorlar.Önde etkili pres ve alan daraltma uygulayabilsen zaten ortaya düşen birçok topu kaparsın,rakip atağa bile çıkamaz.Bunu geçen sezon en etkili bir şekilde Sivasspor maçında 45 dk yapabildik,onda da büyük bir motivasyon vardı.Uzun süre devam ettirecek kondüsyonumuz olmadığı için devam edemedik.

Bu nedenle kısa vadede böyle devam edebiliriz ama sezon sonu Wakayeme ilk 11 den kesilmeli.Alternatif olarak kullanılmalı.Bunu harika bir yetenek olduğunu bile bile yapmalıyız.

Takım halinde çok koşmanın ne demek olduğunu Alanyaspor maçında gördük.Alanya maçında genel anlamda yetenekleri kısıtlı bir kadroyla oynadık ama aşırı derecede koştuk.Adamlar gol pozisyonuna bile giremediler.Cezasahasına pasla bir defa bile girmelerine izin vermedik.Orta alanı çok iyi kapatınca rakibi kenarlara ittik.Orta yapmaya veya içe katedip şut atmaya çalıştılar bunu da kanatta ikili sıkıştırma yaparak engelledik.Bulduğumuz pozisyonları yetenek yoksunu Djianny kaçırmasaydı eğer maçı kazanacaktık.

Burada şunu anlatmaya çalışıyorum.Bizim bunun bir ortasını bulmamız lazım.Hücumu çok iyi ama kondüsyonu berbat,bu nedenle çok gol atan ama çok gol yiyen bir takım görmek istemiyorum artık.Geçen sezon ki kadro çok gol atıyordu ama ortasahada Sosanın ikinci 45 lerde bitmesi,Wakanın ise 90 dk yürümesinden ötürü otobana dönen ortasaha yüzünden çok gol yiyorduk.Stoper kalitesi de sıkıntıydı ama asıl sıkıntı takım savunmasıydı.

Çift yönlü oyuncular bulmamız lazım.Kanat dediğin çift yönlü çalışacak,ileri geri sürekli çalışacak.Merkez ortasaha dediğin çift yönlü çalışacak.

Ahmet Taşçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı Alp29 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nwakaeme ile ilgili seneye için 3 seçenek var...
    1.Satmak
    2.Yardımcı Forvet rolü verekerek forveti çiflemek
    3.Tek Forvet oynatmak (Bence çok zorlanmayacaktır)... Zaten ağır bir adam seneye 32 yaşında olacak, sol kanatta geri gelmekte zorlanıyor, en iyi sol beki de alsanız önünde Nwakaeme varken o koridor delil deşik olur... En mantıklısı hem onun için hem bizim için Arap yarımadasıa satmak orda yıllık 3'ten aşağı almaz, biz de 4-5'e bakmadan yollamalıyız... Olur da satamazsak Nwakaeme gibi adamı yedek oturamazsın, sol kanatta da artık olmayacağından forvete evirmek lazım....

Ahmet Taşçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı gökhants1966 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wakayemeden olsa olsa Firmino olur,Ronaldo olmaz.Wakayemeden santrafor olmaz,Firmino gibi sahte forvet olur.Firmino gibi geriye gelir top alır oyun kurar,pas dağıtır,oyunu açar,gerektiğinde de golünü atar.

Wakayemeyi ileri uçta kullanacaksan kanatların hem hızlı hem de dribbling becerisinin iyi olması,sürekli savunma arkasına koşu yapması lazım yoksa bir anlamı kalmaz.

Liverpool güzel bir örnek.Mane ve Salah çok süratliler ve sürekli savunma arkasına koşular yapıyorlar.Firmino da arada ki bağlantıları sağlıyor,aralara iyi top salıyor,pas dağıtıyor.

Biz de böyle bir düzen kurmak zor.Ekuban solda,Waka ileride desen,sağ kanatta adam yok.

En iyisi Waka solda devam etsin,Ekuban yardımcı forvet olsun.İleri uca da Sorloth kiralansın.Sağ kanada da Visca tarzı bir adam alınsın sorun çözülsün.

Waka bu sezon böyle idare eder ancak seneye ilk 11 de olmamalı.Evet adam Ronaldinhonun alt model,aşırı derecede yetenekli ama savunmaya katkısı sıfır.Kompakt oynayan bir takım için çok büyük bir sıkıntı bu.Savunmayı takım halinde yapmak gerekiyor.Sol kanada alınacak isim Kasımpaşadan Premier Lige giden Trezeguet gibi olmalı.Oyunun her iki yönünü de oynayabilmeli.

Siz savunmayı takım halinde yapamadığınız zaman takımın bütün hatları aşırı derecede çöküyor,ortasaha oyuncuları koşmaktan bayılacak hale geliyor.Sürekli geri koşmak zorunda kalıyorlar.Önde etkili pres ve alan daraltma uygulayabilsen zaten ortaya düşen birçok topu kaparsın,rakip atağa bile çıkamaz.Bunu geçen sezon en etkili bir şekilde Sivasspor maçında 45 dk yapabildik,onda da büyük bir motivasyon vardı.Uzun süre devam ettirecek kondüsyonumuz olmadığı için devam edemedik.

Bu nedenle kısa vadede böyle devam edebiliriz ama sezon sonu Wakayeme ilk 11 den kesilmeli.Alternatif olarak kullanılmalı.Bunu harika bir yetenek olduğunu bile bile yapmalıyız.

Takım halinde çok koşmanın ne demek olduğunu Alanyaspor maçında gördük.Alanya maçında genel anlamda yetenekleri kısıtlı bir kadroyla oynadık ama aşırı derecede koştuk.Adamlar gol pozisyonuna bile giremediler.Cezasahasına pasla bir defa bile girmelerine izin vermedik.Orta alanı çok iyi kapatınca rakibi kenarlara ittik.Orta yapmaya veya içe katedip şut atmaya çalıştılar bunu da kanatta ikili sıkıştırma yaparak engelledik.Bulduğumuz pozisyonları yetenek yoksunu Djianny kaçırmasaydı eğer maçı kazanacaktık.

Burada şunu anlatmaya çalışıyorum.Bizim bunun bir ortasını bulmamız lazım.Hücumu çok iyi ama kondüsyonu berbat,bu nedenle çok gol atan ama çok gol yiyen bir takım görmek istemiyorum artık.Geçen sezon ki kadro çok gol atıyordu ama ortasahada Sosanın ikinci 45 lerde bitmesi,Wakanın ise 90 dk yürümesinden ötürü otobana dönen ortasaha yüzünden çok gol yiyorduk.Stoper kalitesi de sıkıntıydı ama asıl sıkıntı takım savunmasıydı.

Çift yönlü oyuncular bulmamız lazım.Kanat dediğin çift yönlü çalışacak,ileri geri sürekli çalışacak.Merkez ortasaha dediğin çift yönlü çalışacak.
    Elimizdeki oyuncu grubuna uygun sistem bu...
    ....... Edgar..... Huseini.... Hugo.....
    . Pereria.... Parmak.... Baker..... Marlon....
    ............ Ömür..............Nwakaeme ........
    .....................Ekuban...........
    Pereria dönemiyor, Nwakaeme dönemiyor, Marlon defansif açıdan sıkıntı, Ekuban tek adam olmuyor, Oyun kurucu yok, orta alan kırılgan... Tüm bunlar düşünüldüğünde elimizdeki kadroya en uygun yapı bu.... Pereria ve Marlon'un aklı geride kalmaz, Nwakaeme ve Ömür her zaman geri gelmek zorunda kalmaz,Enerjilerini daha tasarruflu kullanır, Ekuban yalnız kalmaz, Kanatlar işler, göbek de kalabalık olur, Defans üçlü her türlü daha güvenli.....

MA291 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Avcidan orta sahaya bir cözüm bekliyorum. Yapilacak tek sey iyi takim defansi. Gol zaten atariz, yeme yeter.

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Umarım Avcı da gidip devre arası 3-5 tane vasat adamı toplayıp almaz. Tek ihtiyacımız 1 tane kaliteli forvet ve 1 tane kaliteli ortasaha. Müthiş bir takım oluruz bu iki transferle. Özellikle ortasaha oyuncusu öyle Brezilya’dan,Arjantin’den,Norveç’ten kapalı kutu adamlar değil Avrupa’nın büyük takımlarımda oynamış kariyeri düşüşte olan 30-32 yaşlarında net bir ortasahadan bahsediyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)