Sayfa 44 Toplam 44 Sayfadan BirinciBirinci ... 34 42 43 44
Toplam 1095 adet sonuctan sayfa basi 1,076 ile 1,095 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 9. Hafta l Trabzonspor 1-0 Erzurumspor | Maç Sonucu

lazkopatfaroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Mustafa YILMAZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ölüsü asist yapmış herifin hala abdüş de abdüş mesela sahada olmayan ve 10 kişi oynatan nwakaeme içinde bir iki laf edin yahu.
    Abdülkadir'in haftalar süren düşüşü -fiziksel yorgunluk olabilir, zihinsel problemleri olabilir orası ayrı tartışma konusu- Nwakaeme'nin 1 ya da 2 maç kötü oynamasıyla kıyaslanmamalı bence. Evet bu maç kötüydü ancak genel performansı sürdürülebilir durumda.
    DİK DURUŞUN SİMGESİDİR 'TRABZONSPOR'..

Mustafa YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Alıntı lazkopatfaroz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abdülkadir'in haftalar süren düşüşü -fiziksel yorgunluk olabilir, zihinsel problemleri olabilir orası ayrı tartışma konusu- Nwakaeme'nin 1 ya da 2 maç kötü oynamasıyla kıyaslanmamalı bence. Evet bu maç kötüydü ancak genel performansı sürdürülebilir durumda.
    abdüş'e bende kızıyorum bi yusuf örneği varken çalışma işini sıkı tutmadığı belli ama şu maçta tek golümüzün asistini yapmış. illa günah keçisi arayan taraftar tabi ki Trabzon'lu birine saracak ben anlamam tek maçı sürdürülebiliri bu maç 10 kişi oynadık nwakaeme yüzünden şu maçta eleştirilmeyecekse hiç bir topçu eleştirilmesin.

genel bir sitem benim ki alt yapı oyuncularına karşı iki yüzlülük var forumda
    sadece aşk bizimkisi

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı lazkopatfaroz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maç başlığında konuşuyorsak bu maç özelindeki performans değerlendirmesinin öne çıkması doğal. Ömür daha hareketliydi ve daha çok iş yaptı, başlangıç için önemli.

Futbolcuların düşüş ve çıkış eğrileri vardır. Uzun zamandir düşüşte. Bir anda hiçbirşey olmamış gibi en üst seviyeye çıkamaz. Performans grafik eğrisi olarak bakarsak bu maç tekrar çıkış yakalamak için bir dönüş noktası olabilir.

lazkopatfaroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı artvints Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maç başlığında konuşuyorsak bu maç özelindeki performans değerlendirmesinin öne çıkması doğal. Ömür daha hareketliydi ve daha çok iş yaptı, başlangıç için önemli.

Futbolcuların düşüş ve çıkış eğrileri vardır. Uzun zamandir düşüşte. Bir anda hiçbirşey olmamış gibi en üst seviyeye çıkamaz. Performans grafik eğrisi olarak bakarsak bu maç tekrar çıkış yakalamak için bir dönüş noktası olabilir.
    Umarım çıkış olur bu maç. Aylardır iyi bir Abdülkadir izlemek istiyor herkes. Ona bu kadar kızgın ve kırgın olmamızın sebebi de bu aslında.
    DİK DURUŞUN SİMGESİDİR 'TRABZONSPOR'..

alperrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

Alıntı BlackPanther Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu adam kim ya? Abdullah Avcıyı eleştiriyor. Abdullah Avcı yanlış oyuncular oynattı diyor. Kimi oynatacaktı Abdullah Avcı? Elinde Kucka, Sosa, Okay Yokuşlu var da mı oynatmadı?
    yorumcuya bişey diyememde bu spiker çok tehlikeli..ünal karamanı fitne ile gönderdi..
    şimdide yine başlamış takım ezildi mezildi..
    hiç başkana sormuyo bu adamları nasıl aldınız diye..
    sizde hiç utanma sıkılma gurur yokmu desene başkana ..yöneticiye scouta..he desene..utanmaz spiker..varsa yoksa hoca..ihsan derelipğlu ortasahayı kalabalık tutmuş liderden 1 puan almış..vay be ne büyük başarı alanyadan 1 puan kazanmış..

desene yöneticilere paramı yiyosunuz ulan bu takımın hali ne diye..
    tabii teknikdirektör trabzonlu değil gurbetten gelmiş..salla gitsin..savunanı olmaz dimi..

10 sene uğraş takım kur ondan sonra 2 gerizekalı gelsin 1 haftada takımın anasını bellesin..
    hiç ders almayan taraftarda suçlu bence..çok kişi alkış tutuyodu bu vasatlara..
    Konu alperrr tarafından (23.11.2020 Saat 20:54 ) değiştirilmiştir.

bilgehan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat

Yorumcuya da demek lazım faul arkadaş başka türlü nasıl anlatacağız kendi spor yazarımıza kendi taraftarımıza bilmiyorum artık marlona yapılan hareket dünyanın her yerinde fauldür.. artık ablayın bunu... geçen yıl ömürün Antep maçında yapmadığı faulde golümüzü iptal ettiler adam burada marlonun ayağı biçiyor hala faul yok diyor bizim andavallar

LağusKusteli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı bilgehan83 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumcuya da demek lazım faul arkadaş başka türlü nasıl anlatacağız kendi spor yazarımıza kendi taraftarımıza bilmiyorum artık marlona yapılan hareket dünyanın her yerinde fauldür.. artık ablayın bunu... geçen yıl ömürün Antep maçında yapmadığı faulde golümüzü iptal ettiler adam burada marlonun ayağı biçiyor hala faul yok diyor bizim andavallar
    her kim o pozisyona faul değil diyorsa alenen Trabzonspor'lu değildir,çok net.

Bakın istanbul takımı gazetecilerine, aralarında holiganlıktan beter derecede takımlarına sahip çıkan ve diğer takımlara çamur atan sayısız isim var.
    bir de Trabzonspor gazetecilerine bakın, hiçbirinin ağzından şikebahçe aleyhine tek kelime duyamazsınız şikebahçe amigosu gazeteciler bunların yüzüne karşı 'sözde şike davası' gibi cümleler kurar ama bunların hiçbiri onlara karşı Trabzonspor'un hakkını savunmaz,utanır susar sus pus olur.

istanbul takımlarına seslerini çıkaramayan bunlar söz konusu Trabzonspor camiasından birileri olunca maşallah çok sert ve şahin oluyorlar...

bir de TRT'de bir eleman var. kendisi aslında koyu şikebahçe taraftarıdır ama ne hikmetse Trabzonspor muhabiri diye söz alıyor vs. bir yorumlarda bulunuyor aman Allah'ım. sürekli bir akıl verme, sürekli olarak Trabzon'u ve Trabzonspor'u eleştirme... böyle ukala ukala üstten bakma cümleleri vs görseniz tam bir beyaz Türklüğe öykünen taşralı havaları. o öyle konuştukça stüdyodakiler de zevkten dört köşe oluyorlar oh ne güzel Trabzon'u gömüyor diye...

Trabzonspor camiası cidden çok daha 'oturaklı' ama 'hırslı ve şahin' isimleri Trabzonspor muhabiri/gazetecisi olarak hak ediyor...
    Konu LağusKusteli tarafından (23.11.2020 Saat 22:45 ) değiştirilmiştir.
    SPOR SOSYOLOJİSİ...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya

Bu insanlar Trabzonspor için şikeciler kadar düşman insanlar.
    Bazı insanlar, seninle sadece boş zamanlarında konuşurlar. Bazı insanlar ise seninle konuşmak için zamanını ayırırlar.
    Elazığ'lı.

Manava61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Attığımız golün aynısını hoca rivadaki konferansında anlatmıştı.İzleyenler varsa hatırlar. Sol kanat neymar ortaya gelip topu alıyor ve tek pasla 4 kişiyi ekarte edip atak olgunlaştırıyordu.Bizim maçta da bir benzeri oldu.Sol kanat waka ortaya geldi tek pasla topu ekuyla buluşturdu sonrası malum.

TSemih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Mehmet Bilgin61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Attığımız golün aynısını hoca rivadaki konferansında anlatmıştı.İzleyenler varsa hatırlar. Sol kanat neymar ortaya gelip topu alıyor ve tek pasla 4 kişiyi ekarte edip atak olgunlaştırıyordu.Bizim maçta da bir benzeri oldu.Sol kanat waka ortaya geldi tek pasla topu ekuyla buluşturdu sonrası malum.
    Abartmayın hocam o videolarla hiçbir alakası yok. Nwakaeme'nin ortaya gelip oyun geliştirmeye çalışmasını Hüseyin Çimşir ile beraber gördük Newton da denedi ama çabuk vazgeçtik. Rakibin ayakta uyuduğu bir pozisyondu biz hiçbir şey yapmadık rakip yedi golü. Türkiye'de zaten gol atılmıyor yeniliyor bu ayrımın farkına varmak lazım. Gol atmak zor bir iş olmalı rakibin hatalarından çok senin yeteneğin ön plana çıkmalı bizim attığımız gol tam tersiydi.

Tamam Avcı'ya rahat bir ortam hazırlamak istiyor bazı taraftarlar iğneyle kuyu kazar gibi övmek için bir şeyler çıkartmaya çalışıyor ama gerek yok. Avcı madem çok kaliteli hoca çatır çutur oynatmalı takımı böyle övgü aramak için kastırmamalı milleti. Rezalet ötesi oynadığımız bir maç sonrası hiç hoş değil bu durum.

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Gol yiyecegimizden o kadar emindim ki...

Resmen müthis baski yedik.

Isin zor Abdullah Avci.
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Nereden
    Balıkesir

yine başlamış hoca güzellemeleri ,hocanın çalıştırdığı bi gol atmışız falan filan 2 ters sonuç gelsin o zaman göreceğiz teknik taktik dehalarını.

Berke6198 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı TSemih61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abartmayın hocam o videolarla hiçbir alakası yok. Nwakaeme'nin ortaya gelip oyun geliştirmeye çalışmasını Hüseyin Çimşir ile beraber gördük Newton da denedi ama çabuk vazgeçtik. Rakibin ayakta uyuduğu bir pozisyondu biz hiçbir şey yapmadık rakip yedi golü. Türkiye'de zaten gol atılmıyor yeniliyor bu ayrımın farkına varmak lazım. Gol atmak zor bir iş olmalı rakibin hatalarından çok senin yeteneğin ön plana çıkmalı bizim attığımız gol tam tersiydi.

Tamam Avcı'ya rahat bir ortam hazırlamak istiyor bazı taraftarlar iğneyle kuyu kazar gibi övmek için bir şeyler çıkartmaya çalışıyor ama gerek yok. Avcı madem çok kaliteli hoca çatır çutur oynatmalı takımı böyle övgü aramak için kastırmamalı milleti. Rezalet ötesi oynadığımız bir maç sonrası hiç hoş değil bu durum.
    Semih burda aşağı yukarı herkes birbirini tanıyor artık. Futbol takibin iyi sayılacak seviyede, fena yorumlar yapmıyorsun bazen. Forumu da aktif kullanıyorsun...

Fakat Avcı geldiğinden beri burda kendini yırtıyorsun adamı övmeyelim diye. Bu kadar kötü niyetle adama saldırmana gerek yok yahu somut gerçekleri konuşuyoruz zaten. Trabzonspor gol attığında neyi iyi yaptı, baskı yediğinde neyi kötü yaptı hepsini analiz etmeye çalışıyoruz da senin kötü niyetin önlenemez bir olumsuzluk yayıyor bence etrafa. 15 gün önce görev devralmış adama çatır çatır top oynatsın diyorsun dalga mı geçiyorsun yoksa birilerinin sinirlerini yıpratıp gülümsüyor musun anlayamadım valla. Kadronun planlanışında, oluşturuluş sürecinde, sezon başından 15 gün öncesine kadar 9 haftalık hazırlığın hiçbir noktasında yer almamış adama 10 yaşındaki çocuk agresifliğiyle saldırıyorsun. Bırak başarılı olsun biz de olumlu gördüğümüz noktaları konuşalım da biraz mutlu olalım.
    And you'll never walk alone!

You'll never walk alone...

Nereden
    Bursa

Alıntı M.Berke Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Semih burda aşağı yukarı herkes birbirini tanıyor artık. Futbol takibin iyi sayılacak seviyede, fena yorumlar yapmıyorsun bazen. Forumu da aktif kullanıyorsun...

Fakat Avcı geldiğinden beri burda kendini yırtıyorsun adamı övmeyelim diye. Bu kadar kötü niyetle adama saldırmana gerek yok yahu somut gerçekleri konuşuyoruz zaten. Trabzonspor gol attığında neyi iyi yaptı, baskı yediğinde neyi kötü yaptı hepsini analiz etmeye çalışıyoruz da senin kötü niyetin önlenemez bir olumsuzluk yayıyor bence etrafa. 15 gün önce görev devralmış adama çatır çatır top oynatsın diyorsun dalga mı geçiyorsun yoksa birilerinin sinirlerini yıpratıp gülümsüyor musun anlayamadım valla. Kadronun planlanışında, oluşturuluş sürecinde, sezon başından 15 gün öncesine kadar 9 haftalık hazırlığın hiçbir noktasında yer almamış adama 10 yaşındaki çocuk agresifliğiyle saldırıyorsun. Bırak başarılı olsun biz de olumlu gördüğümüz noktaları konuşalım da biraz mutlu olalım.
    Kötü bir niyetim yok. Şahsen gelmesini hiç istemedim hemen önümüzdeki senelerden oyun gelişiminden bir an önce olmayacağından falan bahsetmeye başladı bu da beni haklı çıkarıyor. Hoşlanmadığım bir durum bu, Trabzonspor'un gelecek senelerine ipotek koyuyor. Ben 2-3 yıllık sürecin Avcı ile geçmesini istemiyorum ama bana iyi şeyler gösterdikten sonra desteklemeye de hazırım. Kendisi geldiği gibi bana değişimi hissettirmeliydi, tecrübeli bir hoca olduğunu göstermeliydi bunu yapamadı.

Ortada hiçbir sebep yokken geldiğinden beri adamın her hareketinden bir övgü sebebi çıkartmaya çalışmak aşırı zorlama bir durum olarak gözüküyor. Basın toplantısındaki normal bir cevabı bile binbir anlam katılarak bir Avcı cephesi oluşturulmaya çalışılıyor. Bunda bir sıkıntı yok sevebilirsin hocayı ama bunu hak etmesi lazım böyle yapay bir şekilde olmaması lazım bu işlerin. Kötü bir niyetimin olduğunu düşünmen senin kötü niyetin bence. Ben yıllardır bu forumdayım azılı bir Ersun Yanal haterı olmama rağmen o geldiğinde bile kendimi dizginleyip öyle yazdım her seferinde.

Yani Avcı'ya karşı kasti bir negatif basma niyetim yok. Erzurumspor karşısında rezalet performansıyla kendi yarattı o negatifliği eleştirilmeyi de hak etti. Bu takımın belli bir seviyesi var ama o seviyenin altına düşürdü takımı Erzurumspor maçında. Hocanın ismine cismine bakıp bunları görmezden gelip aşırı kasılmış belli bir amaca yönelik yersiz övgülere karşıyım. Sonra ortada bir balon oluşuyor, görülmez flu bir cam oluşuyor o pencereden bakılıyor hocaya kamuoyu da etkileniyor. Bazıları hocayı sevdiği için sosyal medyada onun neferi oluyor buna itirazım yok Avcı bakıldığında bir Ersun Yanal değil zaten ama bu şekilde yönlendirmelerle bir nevi dokunulmaz altyapısı oluşuyor. Benim için bu isim Avcı değildir o yüzden eleştiririm kendisini. İyi şeyler yaparsa da överim hiç çekinmeden.

Bir mesaja her şeyi sığdıramam forum küçük ortam tüm mesajlarım okunursa eleştirelerimin gerekçeleri görülebilir. İhsan Hoca'nın birkaç günde yaptıkları ortada. 15 gün futbolda çok uzun bir süre 3 maç hazırlığına denk bir süre yani birçok değişiklikte bulunabilirdi ben çatır çatır oynamasını beklemiyorum ayrıca tekrar okumanı rica edeceğim orada demek istediğim bu şekilde abartı övgüler için çatır çatır oynatmasını beklemek gerektiğini söylüyorum.

Ayrıca kendisi geç gelmeyi kabul etti demek ki kendisine güveniyordu 10 gün önce de gelebilirdi ki 25 günlük süre koca bir sezon hazırlığı demek. Yani ben somut şeyler görmek isterim sahada.

Kadro hakkındaki fikirlerimi de haftalardır yazıyorum bu kadro ince dokunuş istiyor evet düzgün inşa edilmemiş bir kadro ama ehil sahibi bir hoca doğru dokunuşlarla firesiz sakatlıksız dinlenmiş çalışma imkanı bulmuş kadroyu çok başka bir seviyeye taşıyabilir. Newton veya İhsan Derelioğlu dursa mesela çok daha iyi bir oyun görürdük buna eminim.

Görüldüğü gibi benim somut eleştirilerimde bir agresiflik yok. Eleştirinin olmadığı yerde başarı olmaz elbette eleştiriler yıkıcı olmamalı 1 maça çıkmış hoca için ama Erzurum maçı mazur görülemez bir disiplinsizlik olmamışlık vardı umarım değişim için sinyal vermiştir sayın Avcı'ya kolaya kaçmaması gerektiğini öğrenmiştir. Şimdi bu noktada duygusal bakıp hocanın batırışını görmezden gelen sizler oluyorsunuz Avcı camiada çoğu kişi için bir şey ifade etmiyor ki duygusal bakalım 15 günlük süreci olumlayalım "genç hocadır" olur böyle şeyler diyelim. Gerek yok ynai. Daha detaylı eleştiriler için hocanın başlığına bakabilirsin dün yazdığım şeyler vardı.

Manava61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Oyuna dair bir övgü vs var mı gönderimde? Gole gelince isterseniz açıp izleyin konferansta anlattığı golü ve bizim golü ne kadar benzediğini göreceksiniz. Kendisi özellikte istemiştir veya oyun içinde anlık gelişmiştir bilemem ama ortadaki somut gerçeklik bu.
    He hocayı övmüş olsaydım da bence yine laf edilcek bir durum değil çünkü bu dönemde hocayı sahiplenmek ve kendisini tedirgin değil rahat hissettirmek gerek ki kafasındakileri daha iyi sahaya yansıtabilsin. İlk maçında tutup hocayı yerden yere vurmak olmaz. Yerden yere vurarak başlayınca 5 büyük liglerde ortalama 22 ayda teknik direktör değiştirilen futbol ortamında siz 24 ayda 4.hocanızı getiriyorsunuz.
    Konu Manava61 tarafından (25.11.2020 Saat 08:53 ) değiştirilmiştir.

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şifo hayata küstü

Berke6198 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kötü bir niyetim yok. Şahsen gelmesini hiç istemedim hemen önümüzdeki senelerden oyun gelişiminden bir an önce olmayacağından falan bahsetmeye başladı bu da beni haklı çıkarıyor. Hoşlanmadığım bir durum bu, Trabzonspor'un gelecek senelerine ipotek koyuyor. Ben 2-3 yıllık sürecin Avcı ile geçmesini istemiyorum ama bana iyi şeyler gösterdikten sonra desteklemeye de hazırım. Kendisi geldiği gibi bana değişimi hissettirmeliydi, tecrübeli bir hoca olduğunu göstermeliydi bunu yapamadı.

Ortada hiçbir sebep yokken geldiğinden beri adamın her hareketinden bir övgü sebebi çıkartmaya çalışmak aşırı zorlama bir durum olarak gözüküyor. Basın toplantısındaki normal bir cevabı bile binbir anlam katılarak bir Avcı cephesi oluşturulmaya çalışılıyor. Bunda bir sıkıntı yok sevebilirsin hocayı ama bunu hak etmesi lazım böyle yapay bir şekilde olmaması lazım bu işlerin. Kötü bir niyetimin olduğunu düşünmen senin kötü niyetin bence. Ben yıllardır bu forumdayım azılı bir Ersun Yanal haterı olmama rağmen o geldiğinde bile kendimi dizginleyip öyle yazdım her seferinde.

Yani Avcı'ya karşı kasti bir negatif basma niyetim yok. Erzurumspor karşısında rezalet performansıyla kendi yarattı o negatifliği eleştirilmeyi de hak etti. Bu takımın belli bir seviyesi var ama o seviyenin altına düşürdü takımı Erzurumspor maçında. Hocanın ismine cismine bakıp bunları görmezden gelip aşırı kasılmış belli bir amaca yönelik yersiz övgülere karşıyım. Sonra ortada bir balon oluşuyor, görülmez flu bir cam oluşuyor o pencereden bakılıyor hocaya kamuoyu da etkileniyor. Bazıları hocayı sevdiği için sosyal medyada onun neferi oluyor buna itirazım yok Avcı bakıldığında bir Ersun Yanal değil zaten ama bu şekilde yönlendirmelerle bir nevi dokunulmaz altyapısı oluşuyor. Benim için bu isim Avcı değildir o yüzden eleştiririm kendisini. İyi şeyler yaparsa da överim hiç çekinmeden.

Bir mesaja her şeyi sığdıramam forum küçük ortam tüm mesajlarım okunursa eleştirelerimin gerekçeleri görülebilir. İhsan Hoca'nın birkaç günde yaptıkları ortada. 15 gün futbolda çok uzun bir süre 3 maç hazırlığına denk bir süre yani birçok değişiklikte bulunabilirdi ben çatır çatır oynamasını beklemiyorum ayrıca tekrar okumanı rica edeceğim orada demek istediğim bu şekilde abartı övgüler için çatır çatır oynatmasını beklemek gerektiğini söylüyorum.

Ayrıca kendisi geç gelmeyi kabul etti demek ki kendisine güveniyordu 10 gün önce de gelebilirdi ki 25 günlük süre koca bir sezon hazırlığı demek. Yani ben somut şeyler görmek isterim sahada.

Kadro hakkındaki fikirlerimi de haftalardır yazıyorum bu kadro ince dokunuş istiyor evet düzgün inşa edilmemiş bir kadro ama ehil sahibi bir hoca doğru dokunuşlarla firesiz sakatlıksız dinlenmiş çalışma imkanı bulmuş kadroyu çok başka bir seviyeye taşıyabilir. Newton veya İhsan Derelioğlu dursa mesela çok daha iyi bir oyun görürdük buna eminim.

Görüldüğü gibi benim somut eleştirilerimde bir agresiflik yok. Eleştirinin olmadığı yerde başarı olmaz elbette eleştiriler yıkıcı olmamalı 1 maça çıkmış hoca için ama Erzurum maçı mazur görülemez bir disiplinsizlik olmamışlık vardı umarım değişim için sinyal vermiştir sayın Avcı'ya kolaya kaçmaması gerektiğini öğrenmiştir. Şimdi bu noktada duygusal bakıp hocanın batırışını görmezden gelen sizler oluyorsunuz Avcı camiada çoğu kişi için bir şey ifade etmiyor ki duygusal bakalım 15 günlük süreci olumlayalım "genç hocadır" olur böyle şeyler diyelim. Gerek yok ynai. Daha detaylı eleştiriler için hocanın başlığına bakabilirsin dün yazdığım şeyler vardı.

Övülüyor çünkü takımda bariz iyileşmeler vardı Erzurumspor maçında. Öncelikle Eddie Newton'ın 7 haftalık sürecinde 1.0 gol beklentisini ancak 3 gol attığımız Kasımpaşa maçında kaydedebilmesinden sonra takım Erzurumspor karşısında nihayet 1.4 civarı bir gol beklentisi yakaladı. İlk yarıda özellikle istediğimiz oyunu açıkça oynadık. Akan oyunda net fırsat olarak değerlendirebileceğimiz 4-5 pozisyonu değerlendiremedik. Maçı 3-4'e getirebilirdik fakat oyuncuların mental seviyesi halen çok hasarlı seviyede. Yine ilk yarıda takımın ön alandaki yerleşiminin gayet iyi olduğu açıkça görülüyordu. Afobe - Ekuban'ın ön alandaki önemli baskı çabasıyla Alanyaspor maçından sonra en dirençli ve tempolu baskıyı ve alan yerleşimini yapmış olduk.

Erzurumspor'dan yediğimiz baskının ana unsuru takımın her maçta yaşadığı ikinci yarılarda oyununun mental ve fiziksel olarak kaybedilmesi olsa da bizim kale önümüze düşen yağmur yerden oynama ihtimalini tamamen ortadan kaldırdı ve telaşlı bir oyuna döndük. Ekuban, Abdülkadir, Nwakaeme ikinci yarı ortadan kaybolunca rakibin baskısını da pek kıramıyorsun öyle. Erzurumspor'dan yediğimiz baskıyı tüm bunlara rağmen hata olarak görüyorum ve kabul etmiyorum hadi bunu cebe atalım. Ancak takım Alanyaspor maçı 1, bu maç 2, rakibine çok fazla akan oyundan şans vermiyor. Buldukları tüm gol şansları yan toplarda Uğurcan ve Baker'ın genellikle kısa düşürdükleri, abuk subuk yumruklama çabalarıyla rakibe hediye ettikleri pozisyonlar. Burda da orta alandaki oyuncu kalitesinin eksikliği büyük bir bahane. Hamle yapabilecek bir tane daha orta saha yok kulübede. Yine her şeye rağmen rakibi kenarlara ittikten sonra o hatalar yapılmamış olsa inanılmaz aciz kalmamız dışında iyi savunduk kenar ortaklarını.

Yani öyle enkaz bir maç hiç olmadı, gözle görülür şekilde ilk yarıda yer yer vites artırabilen bir takım gördük. Nihayet 9. maçta 3. Bölgede yaptığımız pas sayısı yine bu maçta 60'a yaklaştı.

Hocanın daha çok kredisi var bu zihnen yerlerde sürünmekte olan takımı bir şeylere inandırmak için.
    Konu Berke6198 tarafından (25.11.2020 Saat 11:02 ) değiştirilmiştir.
    And you'll never walk alone!

You'll never walk alone...

Nereden
    Bursa

Alıntı M.Berke Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Övülüyor çünkü takımda bariz iyileşmeler vardı Erzurumspor maçında. Öncelikle Eddie Newton'ın 7 haftalık sürecinde 1.0 gol beklentisini ancak 3 gol attığımız Kasımpaşa maçında kaydedebilmesinden sonra takım Erzurumspor karşısında nihayet 1.4 civarı bir gol beklentisi yakaladı. İlk yarıda özellikle istediğimiz oyunu açıkça oynadık. Akan oyunda net fırsat olarak değerlendirebileceğimiz 4-5 pozisyonu değerlendiremedik. Maçı 3-4'e getirebilirdik fakat oyuncuların mental seviyesi halen çok hasarlı seviyede. Yine ilk yarıda takımın ön alandaki yerleşiminin gayet iyi olduğu açıkça görülüyordu. Afobe - Ekuban'ın ön alandaki önemli baskı çabasıyla Alanyaspor maçından sonra en dirençli ve tempolu baskıyı ve alan yerleşimini yapmış olduk.

Erzurumspor'dan yediğimiz baskının ana unsuru takımın her maçta yaşadığı ikinci yarılarda oyununun mental ve fiziksel olarak kaybedilmesi olsa da bizim kale önümüze düşen yağmur yerden oynama ihtimalini tamamen ortadan kaldırdı ve telaşlı bir oyuna döndük. Ekuban, Abdülkadir, Nwakaeme ikinci yarı ortadan kaybolunca rakibin baskısını da pek kıramıyorsun öyle. Erzurumspor'dan yediğimiz baskıyı tüm bunlara rağmen hata olarak görüyorum ve kabul etmiyorum hadi bunu cebe atalım. Ancak takım Alanyaspor maçı 1, bu maç 2, rakibine çok fazla akan oyundan şans vermiyor. Buldukları tüm gol şansları yan toplarda Uğurcan ve Baker'ın genellikle kısa düşürdükleri, abuk subuk yumruklama çabalarıyla rakibe hediye ettikleri pozisyonlar. Burda da orta alandaki oyuncu kalitesinin eksikliği büyük bir bahane. Hamle yapabilecek bir tane daha orta saha yok kulübede. Yine her şeye rağmen rakibi kenarlara ittikten sonra o hatalar yapılmamış olsa inanılmaz aciz kalmamız dışında iyi savunduk kenar ortaklarını.

Yani öyle enkaz bir maç hiç olmadı, gözle görülür şekilde ilk yarıda yer yer vites artırabilen bir takım gördük. Nihayet 9. maçta 3. Bölgede yaptığımız pas sayısı yine bu maçta 60'a yaklaştı.

Hocanın daha çok kredisi var bu zihnen yerlerde sürünmekte olan takımı bir şeylere inandırmak için.
    Gol beklentisini bilemem bir önemi olduğunu düşünmüyorum bu tip istatistiklerin ama takım geçmiş haftaların aynısı bir oyun sistemiyle sahadaydı. Malatya maçını aklıma getirdi maça başlayışımız. Newton da birçok maça ilk yarılarda iyi oynayarak başladı yani değişen bir şey yok. Hem Newton'un kadro eksiklikleri vardı her defasında ve zor rakiplere karşı oynadık. Biz ise Erzurumspor maçının hiçbir bölümünde iyi bir futbol oynayamadık hatta geçmiş haftaların çok daha gerisindeydik. Yeni taktiğe adapte olmakta zorluklar yaşandı bu da demek oluyor ki doğru gömleği dikememiş daha ilk maçtan. Takımı taşıyan Nwakaeme ise yokları oynadı sahadaki yanlış yerleşimlerden kaynaklı. Oyuncular kompakt bir duruş sergileyemediler.

İlk yarıda da kararlı bir oyun oynadığımızı düşünmüyorum geçen haftaların aksine. Parmak sürekli geriye geldi top çıkarmaya çalıştı sağ tarafa kümelenerek oynamaya çalıştık vesaire bunlar dikkat çekebilecek unsurlardı ama sonuçta uygulanamadı ne ilk yarı ne ikinci yarı top oynayabildik. Yani 2. yarı yorgunlukla beraber kötü futbol başladı demek doğru olmaz. Biz önce doğru pozisyonlar alıp sahaya yerleşemedik oyuncular arası iletişim kopukluğu vardı. Takım kabız gibiydi.

Takım tam kadro iken yedekten girebilecek Yusuf Sarı ve Diabate'yi kadroya almaması hocanın büyük eksiklikleriydi. Geçmiş sistemi devam ettirdi kendisi cesaret edip farklı bir şeyler denemedi. Serkan ve Flavio yedektan oyun direncini artırabilecek oyunculardı yani eli kolu bağlı da değildi. Yaptığı değişiklikler hiçbir pozitif etki yaratmadı takımda bu da az çok fikir veriyor zaten tercihleri hakkında.

Hocanın ise elbette kredisi var daha bu ilk maçı ama oyuncular zihin olarak güçsüzse bunun sebebi hocadır zaten direkt oyuncuya suç atıp kenara çekilmemek gerekiyor. O zaman Newton niye gitti derler adama. Avcı tam olarak bu yüzden getirildi motivasyon kaybı yaşayan takımı tekrar yukarı taşısın diye. İlk maçında ise geçmiş maçlardan daha kötü bir grafik çizdi.
    Konu TSemih61 tarafından (25.11.2020 Saat 22:32 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Bursa

Alıntı Mehmet Bilgin61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oyuna dair bir övgü vs var mı gönderimde? Gole gelince isterseniz açıp izleyin konferansta anlattığı golü ve bizim golü ne kadar benzediğini göreceksiniz. Kendisi özellikte istemiştir veya oyun içinde anlık gelişmiştir bilemem ama ortadaki somut gerçeklik bu.
    He hocayı övmüş olsaydım da bence yine laf edilcek bir durum değil çünkü bu dönemde hocayı sahiplenmek ve kendisini tedirgin değil rahat hissettirmek gerek ki kafasındakileri daha iyi sahaya yansıtabilsin. İlk maçında tutup hocayı yerden yere vurmak olmaz. Yerden yere vurarak başlayınca 5 büyük liglerde ortalama 22 ayda teknik direktör değiştirilen futbol ortamında siz 24 ayda 4.hocanızı getiriyorsunuz.
    Oyunu övdüm demedim zaten sinekten yağ çıkartılmaya çalışılıyor ona vurgu yaptım. Yoksa genele cevap verdim yani senin Nwakaeme örneğin üzerinden. Kimisi basın toplantısındaki duruşunu övüyor kimisi öyle şeyler analiz ediyor ki saha içinden sanırsın Erzurumspor'u eze eze yendik maçı izlemeyen bir insan öyle anlar. Hoca övülür ama somut şeyler gösterdikten sonra. Bana itici geliyor ortada hiçbir şey yokken Avcı'nın "büyük hoca" itibarı üzerinden övgüler düzmek. Türkiye'de isim yapmış hangi hoca gelse o yaptıysa bir hikmeti vardır şeklinde övülüyor yaptığı şey yanlış olsa bile. Avcı hakkında daha ilk haftadan böyle yanlış gerçeklik inşa edilmemeli. Bunun sıkıntısını Ersun Yanal ile yaşadık. Takım 5 yese bile oyuncular suçluydu veya kendisi bir şey inşa etmeye çalışıyor bir günle bahar gelmiyor denecek şekilde savunuluyordu.

Doğru insanlarla yolları ayırırsan doğru hocayı bulmakta sıkıntı yaşarısn bu çok normal. Avcı doğru hoca olduğunu bizzat sahada ispat etmeli ondan sonra desteklenir zaten.

bilgehan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat

Parmak oynamazsa bürün maçları alırız diye düşünüyorum.. tabi parmak yerine pas özürlüsü kamil ahmet de oynamalı serkan asan orta sahada değerlendirilmeli.. hatta serkan ömürün yerine geçip ömür sağ içe kayabilir..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)