Sayfa 3 Toplam 44 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1095 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 9. Hafta l Trabzonspor 1-0 Erzurumspor | Maç Sonucu

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Milli maç aralarını normalde sevmem.

Ama yeni TD gelmesi ve takımı tanıması için bu kez iyi oldu.

GS maçına kadar seri galibiyetler alabileceğimizi düşünüyorum.

Umarım beklediğimiz gibi olur.
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

az önce instagramdan antrenman fotoğraflarına baktım bu maçı rahat kazanırız.

Nereden
    Almanya

Alıntı UYZD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5-2'den maç verirsek zaten takımı kapatmak gerekiyor

daha 2 hafta olmadi, 3:1 lik Kasimpasa macini 3:4 yenildik...

TSezgin61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bence kazanip cikisa gececez. Abdullah Avci farki.

Cok umutluyum. Hoca cok hizli basladi. „Hem benim hem Trabzonsporun Türk futbolundan alacagi var. O alacagi almaya geldim“ dedi, ve bunu ne kadar istedigini ilk günlerinden gösterdi...

Bu disiplin ve hirs özellikle kendini yeniden ispat etmek icin gelen afobeler, bakerlar gibi, parlamak isteye flaviolarada iyi gelecek...

Sonunda bir teknik direktörümüz var...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Doğukan Uçan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    az önce instagramdan antrenman fotoğraflarına baktım bu maçı rahat kazanırız.
    Fotoğraflardan nasıl bir analiz yaptınız anlayamadım

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Trabzon

Alıntı TSezgin61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence kazanip cikisa gececez. Abdullah Avci farki.

Cok umutluyum. Hoca cok hizli basladi. „Hem benim hem Trabzonsporun Türk futbolundan alacagi var. O alacagi almaya geldim“ dedi, ve bunu ne kadar istedigini ilk günlerinden gösterdi...

Bu disiplin ve hirs özellikle kendini yeniden ispat etmek icin gelen afobeler, bakerlar gibi, parlamak isteye flaviolarada iyi gelecek...

Sonunda bir teknik direktörümüz var...
    Baker,Flavio ve Afobe Trabzonspor seviyesinde oyuncular değiller.İspat etmek istemeleri çok büyük değişime sebep olmaz.

Avcı birşey yapamaz anlamında demiyorum bunu.Futbol bilgisi iyi olan,takımı iyi motive edebilecek,savunma ve hücumda organize edebilecek bir hocadan bahsediyoruz ancak bazı şeyler için kalite de gerekiyor.

Sahada sarhoş gibi dolaşan Baker,yetenek yoksunu Flavio,ağır tank Afobe ile başarılı olmak kolay değil.

Takımın orta alanda en yetenekli ismi şaka gibi ama Abdülkadir Parmak.En azından topla alan katediyor.

Avcı transfer isteyecektir ve bu konuda da haklıdır.

Nereden
    Ankara

Alıntı gökhants1966 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baker,Flavio ve Afobe Trabzonspor seviyesinde oyuncular değiller.İspat etmek istemeleri çok büyük değişime sebep olmaz.

Avcı birşey yapamaz anlamında demiyorum bunu.Futbol bilgisi iyi olan,takımı iyi motive edebilecek,savunma ve hücumda organize edebilecek bir hocadan bahsediyoruz ancak bazı şeyler için kalite de gerekiyor.

Sahada sarhoş gibi dolaşan Baker,yetenek yoksunu Flavio,ağır tank Afobe ile başarılı olmak kolay değil.

Takımın orta alanda en yetenekli ismi şaka gibi ama Abdülkadir Parmak.En azından topla alan katediyor.

Avcı transfer isteyecektir ve bu konuda da haklıdır.
    flavyo hariç diğer ikisi Trabzonspor seviyesinin üzerinde futbolcu. ancak benim Avcı'dan beklentim bu isimleri adam etmesi değil, gençlerden birini takıma kazandırması
    Konu serdaracıl tarafından (14.11.2020 Saat 17:54 ) değiştirilmiştir.
    En büyük Trabzon

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı serdaracıl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    flavyo hariç diğer ikisi Trabzonspor seviyesinin üzerinde futbolcu. ancak benim Avcı'dan beklentim bu isimleri adam etmesi değil, gençlerden birini takıma kazandırması
    Ağam bizimle eğleniy.

Nereden
    Rize

Arkadaşlar şu virüs nedeniyle maça çıkmayan takımın hükmen sayılmasi durumu Nedir biri söyledi direk buraya yazdım asparagas herhalde

Nereden
    Trabzon

Alıntı 14TS61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu virüs nedeniyle maça çıkmayan takımın hükmen sayılmasi durumu Nedir biri söyledi direk buraya yazdım asparagas herhalde
    Öncelikle her takımın testlerinin tek merkezde incelenmesini istediler. Herkes kendine yakın sağlık kuruluşuyla çalışıyor sanırım. Yani kulüpler gizleyebilir vs gibi konuşmalar oldu sanırım.

Daha sonra da çok fazla hastalık olması durumunda hükmen mağlubiyet konuşulmuş.

Alınan bir karar yok. Sadece görüşülmüş diye haber oldu.
    " Ben, bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem; o işe neler engel olur, diye düşünürüm. Engelleri kaldırdım mı, iş kendi kendine yürür. "
    İnce Zeka --> Sadri Şener --> Yıldırım Demirören
    İnce Zeka --> Ağaoğlu --> Alt Yapı Fetişizmi

ANIL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Ömürün sağ açık olduğu bir takımdan bir halt olmaz. İster Mou gelsin, ister Pep.
    Bir Bak Tarihe Türk'e Baş Kaldıranların Sonu Ne Olmuş-Bilge KAĞAN

ANIL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

————-uğurcan
    serkan-majid-hugo-marlon
    ————baker-flavio
    plaza——-ekuban——waka
    —————-afobe

Türkiye liginde fizikli ve ayağı yere basan futbolcular her zaman tutar.
    Bir Bak Tarihe Türk'e Baş Kaldıranların Sonu Ne Olmuş-Bilge KAĞAN

DeAgLeMaNyAq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı 14TS61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kulüpler Birliği başkanı Mehmet Sepil seçeneklerden birinin bu olduğunu bizzat açıkladı. Kupa statüsünde böyle bir kural var fakat ligde A takım listesindeki 14 oyuncu bulunduğu takdirde maça çıkma zorunluluğu var. Hükmen mağlubiyetin pek mümkün olacağını düşünmüyorum ancak 14 kişinin altına düşme durumunda, listeye yazılmamış genç oyuncularla kadronun tamamlamasının zorunlu kılınabileceği görüşündeyim.

Ligin ilk yarısında hafta içi maçları olmadığından genelde covide yakalanan oyuncular en fazla 2-3 maç kaçırıyor ancak ligin ikinci yarısında sürekli hafta içi maçları oynanacağı için bu sayı çok daha fazlaya çıkabilir. Bu 14 kişi olayını da zaten UEFA getirdi ve birçok ligde de uygulanıyor. Yani TFF'ye özel bir durum değil.

Bunun haricinde 14 kişi olayından ziyade 14 gün kuralına itiraz ediyorlar. TFF bu konuyla ilgili talimatı geçtiğimiz sezonun kalan kısmına yönelik belirlemişti. Sağlık Bakanlığı izolasyon süresini Eylül ayında 10 güne düşürdüğü için TFF'nin de 10 güne düşürmesi isteniyor. Bu konuda da bir esneklik yapılabileceğini düşünüyorum. Gerçi 10 güne düşürülse bile çok fazla bir şey farkedeceğini düşünmüyorum.

Bence protokoldeki en büyük aksaklık temaslı kişilerin izole olayının futbol dünyasını kapsamaması. Örneğin sizin bir yakınınız covide yakalanmışsa ve kendisiyle son günlerde görüştüyseniz devlet tarafından 14 gün, TFF protokolleri açısından ise 5 gün zorunlu izolasyona tabi tutuluyorsunuz. Ama kendi ya da rakip takım içerisinden birinde pozitif çıkarsa, maç takvimleri sürekli işlediği için, bütün takımı komple izolasyona alamıyorsunuz. Onun yerine sadece takımdaki pozitif vakayı ayıkla sistemini uyguluyorsunuz. Bunun son örneğini de Vida olayında gördük. Bizim medyamız da Vida ve Hırvatistan federasyonunu ezbere bir şekilde suçlamaya kalkıyor. Oysa Süper Lig'de de testler maçlardan 2-3 gün önce yapılıyor. Zaten Vida'nın da 2 gün önceki testi negatifmiş. Hastalığın bu kadar tehlike oluşturmasının temel nedeni de vücuda girdikten sonra anında tespit edilememesi. İnşallah Vida'nın bulaştırıcılığı düşüktür de önümüzdeki günlerde milli takımdakiler bu durumdan etkilenmez...
    Konu DeAgLeMaNyAq tarafından (15.11.2020 Saat 05:25 ) değiştirilmiştir.
    Trabzon bir sevda,
    Trabzonspor bir destan...

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

LINEUP111605310434697.jpg

Oyuncu seçimi aşağı yukarı aynı olur ama oynama tarzı çok değişir.

Kanatlar çok içeri girmez, çizgide top alıp rakibi enine açmaya çalışırlar. Bekler dönüşümlü iç tarafta bekler, ortasahadaki bosluklara girip takım savunmasına yardım ederler. Çok açilmazlar. Savunma dörtlüsü güzelce dizilir savrulmaz.

Kamil solbekte oynayabilir defansı daha iyi, ortasaha girip boşluk doldurma konusunda daha tecrübeli ama ters ataklı olması sorun tabi avcı için. Rakibin kanadına göre karar verebilir.

Nereden
    Ankara

Baker yedek kalmayı dahi hak edecek oyun oynamıyor. Hem toptan hem mücadeleden kaçan orta saha mı olur? Her maç 10 kişi oynayacağıma gençlerden şansımı dener en azından oyuncu kazanırım.

Bir parantez de Ömüre. Mevcut durumda Yusuftan hiçbir üstün tarafı kalmadı. Sezon başından beri sadece süre istatistiği yapıyor.
    Konu Fatih K. tarafından (15.11.2020 Saat 00:39 ) değiştirilmiştir.
    #TRABZONSPOR#

Lantis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

Bence olması gereken kadro,

a9fee98f353130581b9eab6202bc9638854301.jpg
    sonradan oyuna sırayla Sarı, Djaniny, Ömür, Pareira, Baker girebilir,

Nereden
    Rize

Öyle hükmen galip mağlup olayı saçma kadrosu geniş takımlara yarar yani fenere. Zaten şampiyon olucak bokunu çıkarmasınlar..

Şunu da belirteyim şu Corona muhabbeti ne artık inanmama durumuna geldim. Bir kişi günde 4 test yaptı 2 pozitif 2 kez negatif çıkıyor. İlk çıktığı zamanlar Çin'de yerlerde bayılmalar görüntüleri vardı.. Bu banada gelecek illaki fena grip olunca çok halsiz olunca gidip test yapıcam büyük ihtimal pozitif çıkacak..

hami_gokdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

ts avcı.jpg

ben bu kadroyla sahaya çıkacağını düşünüyorum
    Geçsede yolumuz bozkırlardan,

Denizlere çıkar sokaklar..

61Firtinasi61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Ben olsam, böyle cikardim:
    6161.jpg

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Gel 22 Kasım 19.00 gel
    Yeni teknik ekiple
    2.galibiyet heyecanı
    Özledik Trabzonspor'umu yeşil sahada görmeyi
    Seri galibiyetler bizi ilk 5'e çıkartır.
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Nereden
    Bursa

Ekuban ve djanini sağlam dönerse bu sefer biz aradan daha iyi daha heyecanlı döneceğiz, rakipler sıkıntıda. Sezon uzun sonuna kadar asılmak lazım, ne olacağı belli olmaz.

Çağatay96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu arada ruslarin attigi gollerde dikkatimi ceken adamlar topu ters ayagiyla kontrol ediyor, adam duracak saniyorsun obur tarafa cekecek saniyorsun bi bakiyorsun terstte kaliyor. Cok ilginc stilleri var.

Bizim oyuncular da taktik alabilirler.

TSemih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı artvints Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LINEUP111605310434697.jpg

Oyuncu seçimi aşağı yukarı aynı olur ama oynama tarzı çok değişir.

Kanatlar çok içeri girmez, çizgide top alıp rakibi enine açmaya çalışırlar. Bekler dönüşümlü iç tarafta bekler, ortasahadaki bosluklara girip takım savunmasına yardım ederler. Çok açilmazlar. Savunma dörtlüsü güzelce dizilir savrulmaz.

Kamil solbekte oynayabilir defansı daha iyi, ortasaha girip boşluk doldurma konusunda daha tecrübeli ama ters ataklı olması sorun tabi avcı için. Rakibin kanadına göre karar verebilir.
    Hocam bizim kanatlar ters ayaklı oynuyorlar içeri kat ediyorlar genelde. Beklerin atıl halde durduğu sistemler tıkanır nihayetinde. Şimdi Pep Kyle Walker'ı falan bir değişik kullanıyor ama o sistemi tutmadı çok kötü gidiyorlar. Bekler geride bekleyecekse 3'lü stoper falan oynamamız lazım diye düşünüyorum aksi halde sizin dediğiniz sistemde beklerin görevini 3'lü ortasaha yapar 4'lü savunma sistemlerinde.

Zaten bizde Pereira geride bekleyemez, Serkan da öyle oyun yapıları hücuma yönelik Pereira'nın ayağı düzgün ortasaha özellikleri var oyun bilgisi de var ama Marlon öyle değil. Ayrıca bu isimler hücumda asist üretebilecek oyuncular Marlon içeride doğru oyuncuyu çok rahat görüyor veya bizim takım ceza sahasına doğru koşuları yaptığında sert ve düzgün ortalar kesebiliyor.

Bekleri işin içine katmadığımızda rakip bizi çok rahat durduracaktır çünkü bizim ortasahamız hücum bölgesinde efektif değiller rakip de kompakt kapanırsa hepten yokları oynarlar. Yani kanat organizasyonları şart diye düşünüyorum.

Ha belki Nwakaeme'yi keser Diabate, Ekuban, Djaniny ile araya koşu atan tarzda bir taktiğe geçeriz o zaman bekler daha ihtiyatlı oynayabilirler. Nwakaeme'li Ekuban'lı sistemlerde bu mümkün olmaz diye düşünüyorum. En azından ortasahada daha üretken bir yapı şart Ekuban yerine Ömür'ü oraya kaydırmak gibi.
    Konu TSemih61 tarafından (17.11.2020 Saat 00:15 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Bursa

Alıntı TSemih61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bizim kanatlar ters ayaklı oynuyorlar içeri kat ediyorlar genelde. Beklerin atıl halde durduğu sistemler tıkanır nihayetinde. Şimdi Pep Kyle Walker'ı falan bir değişik kullanıyor ama o sistemi tutmadı çok kötü gidiyorlar. Bekler geride bekleyecekse 3'lü stoper falan oynamamız lazım diye düşünüyorum aksi halde sizin dediğiniz sistemde beklerin görevini 3'lü ortasaha yapar 4'lü savunma sistemlerinde.

Zaten bizde Pereira geride bekleyemez, Serkan da öyle oyun yapıları hücuma yönelik Pereira'nın ayağı düzgün ortasaha özellikleri var oyun bilgisi de var ama Marlon öyle değil. Ayrıca bu isimler hücumda asist üretebilecek oyuncular Marlon içeride doğru oyuncuyu çok rahat görüyor veya bizim takım ceza sahasına doğru koşuları yaptığında sert ve düzgün ortalar kesebiliyor.

Bekleri işin içine katmadığımızda rakip bizi çok rahat durduracaktır çünkü bizim ortasahamız hücum bölgesinde efektif değiller rakip de kompakt kapanırsa hepten yokları oynarlar. Yani kanat organizasyonları şart diye düşünüyorum.

Ha belki Nwakaeme'yi keser Diabate, Ekuban, Djaniny ile araya koşu atan tarzda bir taktiğe geçeriz o zaman bekler daha ihtiyatlı oynayabilirler. Nwakaeme'li Ekuban'lı sistemlerde bu mümkün olmaz diye düşünüyorum. En azından ortasahada daha üretken bir yapı şart Ekuban yerine Ömür'ü oraya kaydırmak gibi.
    Şimdilik defans güvenliği üzerinde durduğu için adam adama da savunma yaptirmadiği için mevkiye sadakat ister diye düşündüm, daha temkinli oynarlar ilk maçlarda.

Sahada gördükten sonra konuşmak daha doğru aslında. Ne yapabilirim diye düşünerek gelmiştir. Ilk refleksi ne olur diye bir düşündüm. Cengiz'li kadroya gitti aklım.

TSemih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı artvints Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdilik defans güvenliği üzerinde durduğu için adam adama da savunma yaptirmadiği için mevkiye sadakat ister diye düşündüm, daha temkinli oynarlar ilk maçlarda.

Sahada gördükten sonra konuşmak daha doğru aslında. Ne yapabilirim diye düşünerek gelmiştir. Ilk refleksi ne olur diye bir düşündüm. Cengiz'li kadroya gitti aklım.
    Avcı'yı farklı taktiklerde gördük yıllarca ama genel olarak garantici bir hoca diye düşünüyorum. Defans güvenliğini elden bırakmıyor ve rakibin o anki reaksiyonuna göre refleks göstermesini istiyor oyunculardan. Karşımızda da garantici Erzurum olacak kontra takımı yani. Maçı almak istiyorsak bizim risk almamız gerekecek. Bir şekilde golü buluruz nasıl olsa mantığıyla hareket edersek berabere kalırız veya yeniliriz diye düşünüyorum çünkü bizim oyun karakterimize ters bu durum. En son Rıza böyle oynatıyordu ama bir süre sonra galibiyet alamamaya başlamıştık. Avcı da böyle rahat galibiyetler almayı sever mesela hiçbir şey oynamaz takımı ama son dakika bir duran toptan maçı alır veya Visca'ya uzun top atarsın bir şekilde golü attırır ve maçı alırlar 1-0. Bu birkaç maçta işe yarasa da uzun vadeli olmaz önünde sonunda oynayarak maçları kazanmalısın.

Şimdi ben az giderim rakip kaleye ama tam giderim golü atarım mantığı için Nwakaeme'yi de yedeğe koymak gerekiyor çünkü kontraya çıkamıyoruz Ömür ile birlikte tempomuz fazlaca düşüyor. Ayrıca topu kazanmamız hep sorun zaten.

Avcı Beşiktaş'ta topa sahip olan bir oyun oynatmıştı yanılmıyorsam aynısını bizde de deneyecektir diye düşünüyorum çünkü oyuncu kadromuz top oynayarak gelişebilir ancak. Zaten Abdülkadir Ömür ve Nwakaeme ile sürekli tempoyu düşüren ama top kontrolünü de bırakmayan bir yapıya bürünmemiz gerekiyor mecburen. Aksi halde topu rakibe bıraktın mı onların top çevirme hızına karşılık vermen için Alanya maçında olduğu gibi mücadeledi bir kadroyla sahaya çıkman gerekiyor onun için de Baker'i Nwakaeme'yi falan oynatmaman lazım.

Yani sahada rakibi düzgün karşılayan tempo yapmasına izin vermeyen top sendeyken de direkt bir oyun oynayan ama risk almayan yapıda bir sistemi bizim için çok zor görüyorum. Takım bu şekilde düşük viteste takılırsa ileride büyük problemler doğar. Başakşehir tecrübeli oyuncuları sayesinde bir problem yaşamıyordu Emre uzun top atıyor Adebayor da işi bitiriyordu ama bunu bize uyarlamak çok zor. Biz bu kadar rahat galibiyet alamayız kadromuz genç ve tecrübesiz isimler var.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)