Sayfa 101 Toplam 296 Sayfadan BirinciBirinci ... 51 91 99 100 101 102 103 111 151 201 ... SonuncuSonuncu
Toplam 7384 adet sonuctan sayfa basi 2,501 ile 2,525 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Abdullah Mucib Avcı | Teknik Direktör

ilelebeTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alternatif bek konusunu sadece gençlere bırakmayacaktır. Daha önce yaptığı gibi başkasını beke çekip oynatabilir. Sol bek için Trondsen mesela. Sağ beke Parmak-Flavio çekiyordu. Şimdi ne olur bakacağız.

gabriel omar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Doğrudan şampiyon olmak için oynayacağız dedi. Laf çevirmeden hedefini net belirleyen teknik direktörü severim.

Bu yüzden yapılacak transferler de bu hedefe dönük olacak elbette. O yüzden yaşlı adam aldı genç oynatmıyor eleştirilerine girmemek lazım.Elbette işin ekonomik yönünü gözeteceğiz ancak onun haricinde hoca hangi tipte hangi futbolcuyu istiyorsa onu oynatacak.

Söz verdiği şampiyonluk gelsin isterse 50lik adamı oynatsin ben faydaya bakarım. Futbolcu yetiştirme işi bir sonraki sezona kalsın bu sefer de hazır yiyelim. Zaten biz şampiyon olursak otomatikman transfer edip satabileceğimiz genç oyuncu portföyümüz de genişleyecek.Yatirim gibi düşünelim yani.

Hocam keşke senin elinde bir Sörloth olsaydı. Bırak Corneliusu, Sorlothu kiralayalım 3 4 milyon euroya 1 senelik. Hakikaten değer bence.

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Uzun zamandır kimsede yeni sezon için bu kadar heyecan olmadı. Üç aşağı beş yukarı zirve yarışında olacağız bu belli umarım bu sefer kazanan biz oluruz.

UYZD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sadece ben mi böyle düşünüyorum bilmiyorum ama sanırım ilk kez takımımızdaki bir teknik direktör, oyunculara kıyasla daha çok el üstünde tutuluyor taraftarlarca. Yani en çok konuşulan kişi o. Takımın yıldızı gibi. Ondan önce hep belirli bir futbolcu taraftarın gözdesi gibiydi. Şimdi ise bu kişi Avcı. Güzel bir şey mi kötü bir şey mi bunu bilmiyorum ama tespit doğru gibi geldi.

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

hocam niye sampiyonluk konusuyorsun ki, "bana sampiyon yap bizi demediler" de geç

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Sefer Asan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam niye sampiyonluk konusuyorsun ki, "bana sampiyon yap bizi demediler" de geç
    Münal hozam duymasun.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Dünkü toplantıda Diabate konusu hiç geçmedi, sorulmadı. Değil mi?

Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dünkü toplantıda Diabate konusu hiç geçmedi, sorulmadı. Değil mi?
    kiralık gidenlerle ilgili toplu bir cevabı vardı sanırım. Bazıları tekrar kiralık gidecek, bazılarının yolu tamamen Trabzonspor'dan ayrılacak dedi. Muhtemelen 2. grupta yer alır takasla falan.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Telonyus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kiralık gidenlerle ilgili toplu bir cevabı vardı sanırım. Bazıları tekrar kiralık gidecek, bazılarının yolu tamamen Trabzonspor'dan ayrılacak dedi. Muhtemelen 2. grupta yer alır takasla falan.
    Teşekkürler.

Mehmet BAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Abdullah Avcı tarzı, duruşu ve söylemleri ile Trabzonspor'a yakışır bir teknik direktörlük performansı gösteriyor. Kaos ortamında aldığı kadro ile ilk sezonda gösterdiği performans oldukça başarılı görünüyor. Hoca, kriz halindeki kadroya doğru dokunuşlar yaparak saha sonuçlarını kısa sürede tersine döndürdü. Transfer konusunda sorumluluk alarak takıma doğru oyuncuların kazandırılması hususunda dikkate değer dokunuşları oldu. Hoca ayrıca medya ve taraftar ile doğru bir iletişim kurdu. Düşüncelerini üstü kapalı bir biçimde değil de doğrudan en yalın haliyle muhatabına söylemesi bence olası kaos ve kriz durumlarının en baştan önüne geçiyor. Baktığımız zaman hocamız her anlamıyla başarılı bir sezonu geride bıraktı. Kendisini tebrik ediyorum, yeni sezonda başarılar diliyorum.
    Konu Mehmet BAŞ tarafından (17.05.2021 Saat 10:07 ) değiştirilmiştir.

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu sene en fazla bu kadar olurdu bence. Eldeki malzeme belli.
    Yeni malzeme ve kamp dönemi sonrası önümüzdeki sezonda bakalım neler olacak...
    İyi kötü Avrupa'dayız ve galibiyet ile kapattık.
    Emekler için teşekkür

Alexander61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Defansif olarak fazla gol yemeyeceğimiz belli ama asıl kaderini hücum performansı belirleyecek. Bu sezon gerek kadro kötülüğü, gerek aldığı durum itibariyle kimse sesini çıkarmadı, oda bence mükkemel bir iş çıkarmasa 10/6.5lık bir performans gösterdi. Ortalamanın bir tık üstüydü.

Oyuncu etkileşimi ve hücumsal performansı hakkında gerginim. Oyunculara fazla dokunabilen bir tip değil bence ki eğer düşük kadroyla bir kadroyla oynayacaksak (gs ve fbden daha iyi kadro kurabileceğimizi düşünmüyorum) oyuncuya dokunmak ondan yüksek verim almak çok önemli.

Fakat kendine güveni ve bilimsel olarak çalışması en sevdiğim özellikleri. Az çok ne vereceği belli kimse kusura bakmasın ama gidip ünal karaman gibi rus ruleti izlemeyeceğiz. Daha güvenilir daha garanti en azından ne yapıp yapılmayacağı belli bir yapı olacak.Ben seneye şampiyon olunmasa bile hücum performansında olumlu bir katkı alırsak 1 sene daha kalması taraftarı olurum. Kolay değil bir anda takım kurmak, kötü giderse direk adamı kesmeyelim.

Özet geç diyenler için : Avcı hocanın arkasındayız. Artı yönleri de eksi yönleri de var. Artı yönleri sistematik ve profesyonel biri olması. Eksi yönleri ise hücum performansı,oyuncu etkileşimi ve final performansı. Bu sezon başarısız gidersek direk adamı vurup öldürmeyin. Sabır olmadan bu adam bir şey yapamaz.

Oğuz B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Geçen sezon travma yıllarından biriydi.100 yılda bir olan pandemi oldu. Lige ara verildi. Baktılar şampiyon Trabzon olacak tekrar başlattılar. Mahalle/lobi takımına şampiyonluk verildi. Ligden düşme kaldırıldı. Ligi erken başlattılar. Hocanın ekibi bile yoktu kaç hafta yardımcı hoca geldi gelecek diye bekledik. Kocaman yazı sinir stres ile geçirdik. Gol kralı gitti, kaptanın ve sol bekin rakibe gitti. Uçaktan inen iki gün sonra maça çıktı sonuç ilk 7 hafta 1 galibiyet 4 mağlubiyet.

Bu yaz hoca belli, ekip belli. Transferler şimdiden geliyor. Daha uzun bir hazırlık dönemi olacak. İyi başlayıp iyi bitiririz umarım.
    Haksızlığın envâını gördük. Bu mu kanun? En gamlı sefâletlere düştük. Bu mu devlet? Devletse de, kanunsa da, artık yeter olsun; Artık yeter olsun bu denî zulm-ü cehâlet.
    FIRTINAİHTİLALEFSANE
    we the north

alperrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

Alıntı Oğuz B. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam işte Trabzonspor markası neden Trabzon'dan çıktı? Neden yanı başındaki Rize ya da Giresun değil? Neden çok daha büyük şehirler olan Antalya, İzmir, Ankara değil?

Trabzonspor, Trabzon'un kültüründen, insanından bağımsız değerlendirilemez.

Yerel basına gelince ulusal basın ne ki bunlar ne olsun. Artık iletişim araçları çok daha çeşitli. Eskisi gibi bir etkisi yok.

Ayrıca akademik olarak da başarısı düşük öğrenciler tercih ediyor bu bölümleri. Ekonomik olarak da rahat bir hayatları olduğu söylenemez istisnalar hariç.

Sonuç olarak yetersizler. Bazıları ise art niyetli.
    belki dediğiniz eskiden olabilirdi veya diğer illerden üstün tarafımızı eskiden edinmiştik..
    şuandaki yerel basın ..muhabir ..yorumcu hepsini görünce 80 ilin 79.cu su falan olabiliriz..

"Birilerinin adamı zaten adam değildir" Özkan Sümer

bizim yerel basın ..muhabir hep birilerinin adamı gibi kendi düşünceleri yok..
    yani bu patron falan değil..şehirde yanında orda burda kim ne düşünüyorsa onları yansıtıyorlar..
    şehirden bağımsız farklı bir düşünceye sahip değiller..
    kendi düşünceleri bile yok..belkide düşünemiyorlar bile..diploma zaten yok gibi gözüküyor..

2.si yorumcular..mehmet yılmaz..hayri..bilmemne..olcay çakır..
    yanındaki konuşsun hemen tastiklemeye hazır bekliyor..kendi fikirleri bile yok..

algısı ..zekası bu kadar düşük adamlar çıkarmamız çok kötü..
    1 tane sözü dinlenecek yorumcumuz yok..
    Erdal hoş var o da keskin değil..olamazda ..tarzı değil..
    Konu alperrr tarafından (17.05.2021 Saat 22:27 ) değiştirilmiştir.
    samanyolu yerine rafet el romanın şampiyonluk için yazdığı şarkısı söylenebilir:..metehants

Çağatay96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

su duyguyu biraz daha ver lütfen. duygu ...

Nereden
    İstanbul

Alıntı Çağatay96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    su duyguyu biraz daha ver lütfen. duygu ...
    Hoca her zaman böyle biraz alman gibi konuşan (robotik, duygularını pek yansıtamayan yada fakemiş gibi gözüken) biri. Bu bazen avantaj bazen dezavantaj.

emrahtuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

hoca açısından sezonu değerlendirirsek büyük çoğunluğumuzun hem fikir olduğu üzere elindeki kadroyla geliş şartları itibariyle başarılı bi sezon geçirmiştir..yine hepimizin beklediği asıl bu sezon neler yapacağı..kendi oyuncu grubu olacak bu sene büyük çoğunluğu..ilk 2 ye giremezse başarısız kabul edeceğim ben..ama hocaya güveniyorum bakalım neler olacak..

Dawsofield - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Alexander61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoca her zaman böyle biraz alman gibi konuşan (robotik, duygularını pek yansıtamayan yada fakemiş gibi gözüken) biri. Bu bazen avantaj bazen dezavantaj.
    doğru bir yorum

bunun bir oyun ve spor olduğunu unutmamak lazım. tamamen rasyonaliteye dayanan satranç bile bir spor müsabakasına evrildiğinde coşku/duygu devreye giriyor, bu işin doğasında var. rekabetin doğasında var. hocanın bunu unutmaması gerek
    futbol estetiğinin zirvesi kayarak müdahaledir

Nereden
    İstanbul

Alıntı Dawsofield Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğru bir yorum

bunun bir oyun ve spor olduğunu unutmamak lazım. tamamen rasyonaliteye dayanan satranç bile bir spor müsabakasına evrildiğinde coşku/duygu devreye giriyor, bu işin doğasında var. rekabetin doğasında var. hocanın bunu unutmaması gerek
    işin en başında insanların duyguları olabildiğini farkına varması lazım. Kuru kuru karadenizin dalgaları falan demekle olmuyor, onu hissetirmek, oyuncularına o duyguları geçirmek önemli olan. Şuan dünya üzerinde cool gözüken guardiola dahil kloop falan hepsi duygularını geçirme konusunda en üst seviyedeler. Yani 4-3-3 falan yazarsın falan ama bu bir satranç değil, bir oyuncun hata yapar, oyuncun tam odaklanamaz vs falan hop her şey boşa gider. O yüzden en başta adam yönetimi çok iyi olması gerek hocalarda eğer über bir transfer paran yoksa, varsa da olması lazım da ama yoksa bu konuda çok iyi olman lazım.

Hocada bunlar eksik perreira konusunu mesela hiç iyi yönetemedi adam gitti abdullah avcının fotoğrafının altına abdullah beni gönderdin şampiyon oldum falan yazdı.Geliştirilmeyecek şeyler değil başta samimi olmak gerekli, hocanın kasıntı birisi gibi bir hissiyatı var bundan kurtulması lazım. Futbol bilgisi üst düzey olması onu iyi bir futbol adamı yapar ama düşündüklerini kafadakilerini oyunculara geçirmek iyi bir td yapar

Dawsofield - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Alexander61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işin en başında insanların duyguları olabildiğini farkına varması lazım. Kuru kuru karadenizin dalgaları falan demekle olmuyor, onu hissetirmek, oyuncularına o duyguları geçirmek önemli olan. Şuan dünya üzerinde cool gözüken guardiola dahil kloop falan hepsi duygularını geçirme konusunda en üst seviyedeler. Yani 4-3-3 falan yazarsın falan ama bu bir satranç değil, bir oyuncun hata yapar, oyuncun tam odaklanamaz vs falan hop her şey boşa gider. O yüzden en başta adam yönetimi çok iyi olması gerek hocalarda eğer über bir transfer paran yoksa, varsa da olması lazım da ama yoksa bu konuda çok iyi olman lazım.

Hocada bunlar eksik perreira konusunu mesela hiç iyi yönetemedi adam gitti abdullah avcının fotoğrafının altına abdullah beni gönderdin şampiyon oldum falan yazdı.Geliştirilmeyecek şeyler değil başta samimi olmak gerekli, hocanın kasıntı birisi gibi bir hissiyatı var bundan kurtulması lazım. Futbol bilgisi üst düzey olması onu iyi bir futbol adamı yapar ama düşündüklerini kafadakilerini oyunculara geçirmek iyi bir td yapar
    ünal karaman bu yönden çok iyiydi.

abdullah avcı'nın (özellikle takım savunması ve rakibe göre taktiksel anlayış getirme noktasındaki) stratejik yaklaşımıyla ünal karaman'ın duygusal yönetim ve liderliği birleşirse ideale yakın bir teknik direktör olur
    futbol estetiğinin zirvesi kayarak müdahaledir

Psikolog61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yaşlı oyuncuları topluyorsunuz, peki şampiyon olamazsak ne olacak, neden 25-29 yaş arası ideal futbolcular scout ile görüşülmüyor ??? vizyonunu tamamlamış adamlar takıma ne katabilir? avcı'yı kasket olayı vb severim ama bu transfer politikası pek hoş değil. Umarım yunus malli kendini bu sezon gösterir rahatlarız bir tık...
    Bize Her Yer Trabzon!

Nereden
    Ankara

hoca şu an elimizdeki en güvenilir futbol aklı. eleştirirken taraftarın yapıcı olması lazım. kaç yıldır burada yazılır abdullah avcı gibi biri gelmeli vs diye. Seneye şampiyonluk beklemiyorum, bence siz de beklemeyin. Genel kurulda seçim de olacak. Takım açısından gelecek yılı kaotik görüyorum açıkçası. Aday olanlar veya adayları başkan görmek isteyenler sabote edecektir bazı şeyleri. Bu süreci en az hasarla atlatarak, önümüzdeki sene için yapılanmaların temelini atmalıyız bence. Ağaoğlu şampiyonluk yarışının içinde bir takımla seçime gitmek istiyor. Bunun için hocaya hem alan tanıdı hem de baskı yapıyor. Avcı bunun farkında ve bunu bilerek hedefe yönelmiş vaziyette. Trabzon uzun süre sonra şampiyonluktan koptuktan sonra hızlı bir toparlanma şansı yakaladı. Avcı bu süreci çok güzel idare edecektir bence. Bizler destek olalım.

Yönetim bana güven vermiyor hiç. değişmesini ve cidden futbolun içinden gelmiş birilerinin yönetmesini isterim. Ama yine bir iş adamı çıkacaksa rakip, gerek yok, kalsın. Ağaoğlu taraftarla camiayla itişe kakışa bir tecrübe kazandı en azından. Bülbüloğlu vs silik ve yetersiz geliyor.

Neyse konu Avcı. Bence alternatifi yok aşamada. Küçük dağları yarattığı için değil tabi ki. sallantıda bir yönetim, yönünü hedefini şaşırmış, pandemi nedeniyle taraftartan kopuk bir takım için ideal. Altyapı, gelişim, transfer izleme vs için yeni, bilimsel ve mantıklı bir yapılanma isteyen her yönetim Avcı ile çalışmalı bence. Avcının eksiklerini yönetim kapatmalı, bunun yönlerini araştırmalı. nasıl bir oyun istediği az çok malum. Bu durumda transfer komitesi de alt yapıda daha rahat olur. İstediği oyuncu profilleri az çok belli. Bir oyun tarzı oturtup geleceği ona göre planlamak lazım. bunun için doğru kişi Futbol aklı olarak. Bu yönetimsel bir akılla takviye edilip şampiyonluk baskı yaşamadan geleceği planlamazsak daha zor durumda kalırız.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Rowz yeni bir şey paylaşmış.

Son dönemde iddiasız kalmanın da etkisiyle puan düşüşü normal karşılanabilir. Aslında keşke 8er maçlık periyotlar halinde inceleseymiş. O zaman hocanın performansını daha iyi görürdük. 1-10 arasındaki 12 puanın 6sını hoca aldı çünkü.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Psikolog61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşlı oyuncuları topluyorsunuz, peki şampiyon olamazsak ne olacak, neden 25-29 yaş arası ideal futbolcular scout ile görüşülmüyor ??? vizyonunu tamamlamış adamlar takıma ne katabilir? avcı'yı kasket olayı vb severim ama bu transfer politikası pek hoş değil. Umarım yunus malli kendini bu sezon gösterir rahatlarız bir tık...
    Bizde scout ekibimiz yok ondan dolayı onlara bakma sen. Yunus mallıdan da pek bir şey bekleme, yedek olarak katkı verse kafi.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya

Türk futbolunun şu an en kaliteli, yetenekli, bilgili, vizyonlu ve düzgün teknik direktörü.
    Bazı insanlar, seninle sadece boş zamanlarında konuşurlar. Bazı insanlar ise seninle konuşmak için zamanını ayırırlar.
    Elazığ'lı.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)