Sayfa 167 Toplam 296 Sayfadan BirinciBirinci ... 67 117 157 165 166 167 168 169 177 217 267 ... SonuncuSonuncu
Toplam 7377 adet sonuctan sayfa basi 4,151 ile 4,175 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Abdullah Mucib Avcı | Teknik Direktör

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Emre Çömez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

jpositve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı jpositve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/KpV3Zi8_ISo
    + 02:05 - 02:30 ozkan sumer, ahmet suat ozyazici, necati ozcaglayan, turgay semercioglu, ali kemal denizci, gungor sahinkaya bunlar benim hem dostum hem beraber calistigim meslektaslarim abilerim
    + 02:30 - 02:50 ve senol hoca hem hocaligimi yapti hem de iletisim halindeyiz. Ben de onlar gibi trabzonspor tarihinde yer almak istiyorum.
    + 03:40 - 05:15 saha ici parseliyasyonumuz saglikli olmalı
    + 08:00 - 11:25 altyapıdan 5 oyuncuyu a takıma aldım
    + 12:40 - 15:15 de takim savunmasindan konusuyor.
    + 17:50 - 20:40 ozkan hoca kulupteyken ve ondan once teklif vardi bu 3. teklifti
    + 20:40 - 21:10 fizik durumu ve onceki calismalarindan unal, cimsir ve eddie tesekkur
    + 24:00 - 25:20 altyapi ve genc oyunculara karsi bakisi
    + 29:00 - 30:10 altyapi ile ust yapi arasindaki baglantiyla ilgili fikirleri var
    + 32:10 - 34:05 kendinden onceki sezon takim savunmasi kotu
    + 34:10 - 35:50 takimdaki genc oyunculari tek tek sayip ilgileniyoruz
    + 36:30 - 37:50 trabzon kaynaginda (altyapi) onemli oyuncular var biliyoruz
    + 37:50 - 39:35 turk futbolu ve trabzonspor icin uretmeye devam edecegiz
    + 46:20 - 48:00 burasi buyuk kulup yeri geldi mi dominant oyun oynayacak

videoda youtubeda yorumları yeniden eskiye doğru sıralayınca yorumlarda yine süre sıralaması var
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Youtube da kerem akturkoglu nun abdullah avci konusmasi 18:50 de basliyor. Ayrica basaksehirde dogru durust genc oyuncu oynatmadi. Alttaki ttansfermarkt linkinden hangi oyuncu kac dakika oynatildi gozukuyor. Genclerden cengiz under var onu da altinorduya baya para sayarak aldilar 3 milyon euro idi sanirim. Yani cengiz basaksehire geldiginde zaten olmustu. Sonra ilk geldiginde altyapi ile ilgili olunlu oszler soylemisti. Aradan 1.5 yildan fazla zaman gecti. Yapilan hicbir sey yok.

https://youtu.be/Mc0OOzZysWg?t=1130

https://www.transfermarkt.com.tr/%C4...%262018/plus/1

https://forum.bordomavi.net/showthre...post1921645378
    Konu jpositve tarafından (16.06.2022 Saat 00:42 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Kuzey Amerika

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

..........]
    Boş yapmış baya. A takımda oynayacak seviyede değilsin proje takımımıza kiralık git demişler küsmüş vah vah. Yetenekli topçunun gelişmesi için yapması gereken tek şey oynamak. Esenlere gitmeyip 1 sene yatıp Karacabey'e gidiyor. 35 maç düzenli oynayıp sadece 3 gol 2 asist yapıyor. Oradan ayrılıp Erzincan'a gidiyor ve çıkışa geçiyor. 34 maç 20 gol 1 asist. Gs alıyor sezonun ilk devresinde toplamda 30 dk oynamıyor bile. İkinci devre 15-20 dk süre almaya başlıyor. Nihayetinde 3-4 sene sonra asıl patlamasını yaptı bu sene. Hoca demek ki bunun üst seviyede oynaması için 3 senesi var derken doğru düşünmüş. 1 senesi kaldığında ben a takımda oynayacağım artistliği yerine kiralık gitmeyi kabul ederek sözleşmesini uzatsaydı 1 sene boyunca tek başına antrenman yapmak zorunda kalmazdı. Gitmeyi reddettiği takım da 3. ligde, kendi seçtiği takımlar da 3. ligde. Klasik poposu kalmış ergen topçu tribi.

(Fazla video olduğu için mesajını kısalttım)
    ( ゚д゚)

Nereden
    Kuzey Amerika

Boş yapmış baya. A takımda oynayacak seviyede değilsin proje takımımıza kiralık git demişler küsmüş vah vah. Yetenekli topçunun gelişmesi için yapması gereken tek şey oynamak. Esenlere gitmeyip 1 sene yatıp Karacabey'e gidiyor. 35 maç düzenli oynayıp sadece 3 gol 2 asist yapıyor. Oradan ayrılıp Erzincan'a gidiyor ve çıkışa geçiyor. 34 maç 20 gol 1 asist. Gs alıyor sezonun ilk devresinde toplamda 30 dk oynamıyor bile. İkinci devre 15-20 dk süre almaya başlıyor. Nihayetinde 3-4 sene sonra asıl patlamasını yaptı bu sene. Hoca demek ki bunun üst seviyede oynaması için 3 senesi var derken doğru düşünmüş. 1 senesi kaldığında ben a takımda oynayacağım artistliği yerine kiralık gitmeyi kabul ederek sözleşmesini uzatsaydı 1 sene boyunca tek başına antrenman yapmak zorunda kalmazdı. Gitmeyi reddettiği takım da 3. ligde, kendi seçtiği takımlar da 3. ligde. Klasik poposu kalmış ergen topçu tribi.

(Fazla video olduğu için mesajını kısalttım)
    Mesaji kisaltmakla iyi yapmissin da adama idmanda abileri kufur ediyor. Hocalari senden affedersiniz senden bi bok olmaz diyor. cocuk bu sartlar altinda nasil gelissin ki. Basaksehirde futbolu birakiyordu babasi zlr ikna atti. Erzincan da form tutamasaydi futbolu birakacakti.

Sonra basaksehirden sonra sadece 1 senesi bosa gecti. 2. senesinde erzincanda patlama yapti. Hatta sanirsam o senesi turkiye kupasinda galatasarayla karsilasmislardi baya iyi oynamisti. Galatasayda ilk yari da cok az oynadi ama yine de 1 gol atmayi basardi. Galatasarayda ilk senesinde ligde 27 macta 833 dakika oynadi 6 gol 3 asist yapti

Kerem in soylediklerinin benzerini fatih tekke de diyordu. A takima ilk ciktiklarimda abilerimiz bize cok kotu davraniyordu 2,5 sene her gece cok gozyasi doktum diyordu. Hatta altaya kendim gitmedim hoca ile kavga edince gonderildim. Orada da bir arkafasina abilerden biri cok fena kufur ediyor kendi soylemiyor kim oldugunu ama kesin o kufur edilen arkadasi hasan vezirdir. Iste fstih te ne diyorsun sen diye o abiye dikleniyor. Hocalardan biri de araya giriyor o abinin tarafini tutuyor. Ardindan sezon bitiminde fatih tekke altaya kiralaniyor. Ntv de kirilma ani programinda anlatiyor hepsini. Sonra o kufurbaz abiler de kesin tolunay kafkas ile osman ozkoyludur. Cunku programda bu ikisinden hic bahsetmedi fatih tekke. Sonra ogun temizkanoglu, abdullah ercan, orhan cikrikci, unal karaman, hami mandirali nin oyle birsey yapacagini zannetmem.

Haa bir de tekke o programda kendileri a takima ilk ciktiklarinda kendi jenerasyonunda cok yetenekli arkadaslari oldugunu sirf hocalarin ve takim kaptanlarinin kendileriyle ilgilenmemeleri yuzunden zamanla bu oyuncularin kayboldugunu ds soyledi.
    Konu jpositve tarafından (16.06.2022 Saat 02:39 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Mesaji kisaltmakla iyi yapmissin da adama idmanda abileri kufur ediyor. Hocalari senden affedersiniz senden bi bok olmaz diyor. cocuk bu sartlar altinda nasil gelissin ki. Basaksehirde futbolu birakiyordu babasi zlr ikna atti. Erzincan da form tutamasaydi futbolu birakacakti.

Sonra basaksehirden sonra sadece 1 senesi bosa gecti. 2. senesinde erzincanda patlama yapti. Hatta sanirsam o senesi turkiye kupasinda galatasarayla karsilasmislardi baya iyi oynamisti. Galatasayda ilk yari da cok az oynadi ama yine de 1 gol atmayi basardi. Galatasarayda ilk senesinde ligde 27 macta 833 dakika oynadi 6 gol 3 asist yapti

Kerem in soylediklerinin benzerini fatih tekke de diyordu. A takima ilk ciktiklarimda abilerimiz bize cok kotu davraniyordu 1,5 sene cok gozyasi doktum diyordu. Hatta altaya kendim gitmedim hoca ile kavga edince gonderildim. Orada da bir arkafasina abilerden biri cok fena kufur ediyor kendi soylemiyor kim oldugunu ama kesin o kufur edilen arkadasi hasan vezirdir. Iste fstih te ne diyorsun sen diye o abiye dikleniyor. Hocalardan biri de araya giriyor o abinin tarafini tutuyor. Ardindan sezon bitiminde fatih tekke altaya kiralaniyor. Ntv de kirilma ani programinda anlatiyor hepsini. Sonra o kufurbaz abiler de kesin tolunay kafkas ile osman ozkoyludur. Cunku programda bu ikisinden hic bahsetmedi fatih tekke. Sonra ogun temizkanoglu, abdullah ercan, orhan cikrikci, unal karaman, hami mandirali nin oyle birsey yapacagini zannetmem.

Haa bir de tekke o programda kendileri a takima ilk ciktiklarinda kendi jenerasyonunda cok yetenekli arkadaslari oldugunu sirf hocalarin ve takim kaptanlarinin kendileriyle ilgilenmemeleri yuzunden zamanla bu oyuncularin kayboldugunu ds soyledi.
    Ben hocayla ilgili kısımlara cevap verdim sadece, yoksa takım için mobbing yapıldıysa bilemem. Sivri biri olabilir gsde de Marcao tokatlamıştı bunu. Cengiz falan çıktı gelir gelmez önemli isimleri kesti, aynı takımda değiller miydi ona niye küfürler edilmemiş. Bana biraz ajitasyon yapıyor gibi geldi, kahramanlık öyküsü mü yazmak istiyor ne yapıyor anlamadım. Milli takımda da garip tavırları var.

Durum bence şöyle bir senesi kalmış, a takımda olmayacaksam sözleşmemi yenilemem diyor. Takım da henüz bu seviyede değilsin, sözleşmeni uzat seni Erokspor'a kiralayalım diyor. Kabul etmeyince kadro dışı kalıyor. Sonrasında da 2 sene Erokspor seviyesinde takılıyor teknik ekibin söylediği gibi. Az profesyonel düşünse belki Erokspor'da kendini gösterip daha da erken parlayacaktı. Böyle bir kamil de bizde vardı Sefa Akgün. Menajerin gazına gelip kariyerine ihanet eden yetenekli topçular işte.

Bu Ali Naci falan önce Yunus Akgün'ü konuşsun. Madem Avcı Kerem'in 1 senesini çalmış neden ilk sezonunda forma vermemişler onun hesabını versin.
    ( ゚д゚)

Nereden
    Kuzey Amerika

Cengiz falan çıktı gelir gelmez önemli isimleri kesti, aynı takımda değiller miydi ona niye küfürler edilmemiş.

16 yaşında imza attıktan sonra Başakşehir U17'de oynuyordum. 'Seni çok beğendik ama bizim tesisimiz yok. Kalacak bir yer bulursan ancak öyle seni alabiliriz' dediler. Sağ olsun babam, yatılı bir kurs buldu. Orada yaşıyordum

O zaman benim gibi karşı çıkanları görmedikleri için takımdakiler bana karşı tavır aldı. Antrenmana çıkarken ayağıma top değmesin diye dua ediyordum. Şu an Emirhan'a, Arda Güler'e hocaları tarafından nasıl davranılıyorsa, onu beklerdim. Örneğin Phil Foden, kaç yaşında çıkıp oynadı? Düşünsenize A takımda bir futbolcu, Foden'a top kaybetti diye küfredecek, tehdit edecek. Nasıl tepki olur? Bambaşka. Hiyerarşi, Türk futbolundaki en büyük sorundur.

Diger meseleleri bilemem ama cengiz altinordu dan 19 yasinda 4.8 milyon euro ya alindi. O zaten olmustu ve basaksehir altyapisindan cikan biri degildi. Sonra kimisi de olayin abdullah avci ile degil onder karaveli ile alakali oldugunu soyluyor. Ama kerem onder hocadan hic bahsetmiyor.

Sonra aklima gelmisken bu takim icinde mobbing uygulanma gibi durumlar hocanin sorumlulugunda degil mi ki mesela loiis van gaal manchester uniteda son gittiginde ilk gunlerde oyunculari hepsini yuvarlak bir masanin etrafinda toplayip beraber yemek yediler.. Van gaal takim icinde arkadaslik ortmaini gelistirmeye calismisti. Yine fatih tekke sadece trabxonsporda degil milli takimdaki olumsuz havadan dolayi pek cok kez milli takima gitmek istemedigi olmustu. Zannedersem hem trabzonspor hem milli takim donemlerinde takimin hocasi senol gunesti. Ayrica senol gunes milli takim gorevinden ayrildiktan sonra kuntz gelince ilk macindan sonra hamit altintop artik takim icinde bir birlik var falan mi oyle birsey demisti. Yine abdulkadir mi yusuf yazici mi demisti hatirlamiyorum takimdaki arkadaslik ortami cok iyi milli takimda arkadaslar anlatiyor baska takimlarda ne oluyor diye bir aciklamasi vardi. Marko marin zamaninda onur erkan zengin kavgasi takimda onurcular ve digerleri diye gruplasmaya falan hic girmiyorum bile. Bi ara youtube da gezerken cengiz under videosunun altindaki yorumlarda cocugun biri cengiz under ile zannedersem bucasporda beraber ayni takimda oynadigini daha sonra cengizin altinorduya gidip uzerine koydugunu kendisinin ise bir sure sonra ahrimcilik mobing islerinden dolayi biraktigindan bahsediyordu. Bu mobbing ayrimcilik cart curt isleri futbolcular icin cok onemli.

https://eksisozluk.com/28-nisan-2022...rtaji--7255123

https://www.haber61.net/amp/trabzons...a-h450287.html

https://onedio.com/haber/kariyerinin...ulacak-1064554
    Konu jpositve tarafından (16.06.2022 Saat 12:36 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Sonra aklima gelmisken bu takim icinde mobbing uygulanma gibi durumlar hocanin sorumlulugunda degil mi ki mesela loiis van gaal manchester uniteda son gittiginde ilk gunlerde oyunculari hepsini yuvarlak bir masanin etrafinda toplayip beraber yemek yediler.. Van gaal takim icinde arkadaslik ortmaini gelistirmeye calismisti. Yine fatih tekke sadece trabxonsporda degil milli takimdaki olumsuz havadan dolayi pek cok kez milli takima gitmek istemedigi olmustu. Zannedersem hem trabzonspor hem milli takim donemlerinde takimin hocasi senol gunesti. Ayrica senol gunes milli takim gorevinden ayrildiktan sonra kuntz gelince ilk macindan sonra hamit altintop artik takim icinde bir birlik var falan mi oyle birsey demisti. Yine abdulkadir mi yusuf yazici mi demisti hatirlamiyorum takimdaki arkadaslik ortami cok iyi milli takimda arkadaslar anlatiyor baska takimlarda ne oluyor diye bir aciklamasi vardi. Marko marin zamaninda onur erkan zengin kavgasi takimda onurcular ve digerleri diye gruplasmaya falan hic girmiyorum bile. Bi ara youtube da gezerken cengiz under videosunun altindaki yorumlarda cocugun biri cengiz under ile zannedersem bucasporda beraber ayni takimda oynadigini daha sonra cengizin altinorduya gidip uzerine koydugunu kendisinin ise bir sure sonra ahrimcilik mobing islerinden dolayi biraktigindan bahsediyordu. Bu mobbing ayrimcilik cart curt isleri futbolcular icin cok onemli.

https://eksisozluk.com/28-nisan-2022...rtaji--7255123

https://www.haber61.net/amp/trabzons...a-h450287.html
    Cengiz 700 bin euroya transfer oldu başakşehire. Kalanı sonraki satıştan pay ve gelirken de 1. ligde 6 gol 4 asist yapmış topçuydu. Gidip alt ligde toplamda 10 gole katkı sağlamış kanadı da kimse direkt 11e yazmaz bu ligde. Hocanın hak edene şans vermesinin en net örneği. Diğer taraftan İrfan mesela önce rotasyona katıldı sonra kilit oyuncu oldu. Kerem kime kızdığına karar versin önce, hiç profesyonel açıklamalar değil bunlar.
    ( ゚д゚)

Nereden
    Kuzey Amerika

gelirken de 1. ligde 6 gol 4 asist yapmış topçuydu. Gidip alt ligde toplamda 10 gole katkı sağlamış kanadı da kimse direkt 11e yazmaz bu ligde. Hocanın hak edene şans vermesinin en net örneği. Diğer taraftan İrfan mesela önce rotasyona katıldı sonra kilit oyuncu oldu.
    Irfancan basaksehire gittiginde 21 - 22 yaslarindaydi ve hem genclerbirliginde hem de umit milli takimda yillardir banko oynuyordu. Su anki omur gibi dusun. Cengiz de ise altinordu daha once super lig takimlarina sattigi oyuncularla ve caglar soyuncu ile iyi prestij yapmisti. Bu yuzden cengizi de satmasi cok zor olmadi ki cengizden sonra da altinordu basaksehire ve diger super lig takimlarina oyuncu satti. Sonra cengiz de basaksehkre gittiginde altinorduda ve daha da onemlisi yasi kucuk olmasina ragmen umit milli takimda banko oynuyordu ve de zaten o siralarda turk futbolunda bilinen bir isimdi. Kaleci Berke ozer ve baris alici ile beraber altinordu nun en goze carpan isimlerindendi. Berke ile baris fenere gittiler kendilerini bitirdiler. Gerci baris gercekten cok saglam top oynuyordu hele avrupa maclarinda. Ne olduysa birden cocugu oynatmamaya basladilar. Snra da belcika 2. ligine 2 senelik kiralik gittiler ve orada da oynatilmadilar falan. Yani demek istedigim cengiz hangi takima gitse (fener haric) banko oynayacakti. Onu transfer etmeyi akil edemeyen kulupler utansin.

https://m.haberturk.com/spor/futbol/...-transfer-oldu

https://www.transfermarkt.com.tr/cen.../plus/1#gesamt

https://www.transfermarkt.com.tr/irf...on/2015/plus/1

Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı Gökhan Balcı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abdullah hoca bir futbol işçisi. Bir profesyonel. Işin diğer taraflarında olan biri değil. Diğer işleri yardımcılarının yapmasını istiyor. Bir iş bölümü yaparak hem kendi işine odaklanıyor hem de diğer işleri başka profesyonellere vererek diğer alanlardaki eksiklerin de kapatılmasını hedefliyor.

Abdullah hoca elindeki kadroya göre oyun oynatan hocalardan değil. Oyuncudan maksimum verim almak ilk önceliği değil bir mentor değil yani. Aklında artık şekillenmiş bir oyun var ve başarının bu şekilde geleceğine inanmış. Fakat bu başarının gelmesi için bütün taşların yerine oturması lazım. Eksik oyuncu olmamalı ve istediği oyuncuların tamamı istediği tarzda olmalı. Türkiye'de kendisine bu imkan sadece başakşehir'de geldi ve oturmuş bir oyun yapısı kurmayı başardı. Üstelik başakşehir oyuncu satma gibi bir zorunluluğu olan bir takım da değildi. Yani aynı oyuncular ile uzun süre çalışma fırsatı buldu ve yıllar içinde bir oyun ezberi oluştu. Yani abdullah hoca ekonomik dertleri olmayan bir takımda her daim başarılı olabilecek biri demektir bu. Esasında avrupada hocalık yapsa daha başarılı olabilecek bir profile sahip kendisi.

Fakat burada başka bir problem baş gösteriyor. Bence abdullah hoca bu sene yedinci sekizinci bile bitirse ligi bunu önemsemez. Takımda kalacak isimler sisteme adapte olmaya başladı mı buna bakar. Yeni transfer geldiğinde zaten oturmuş bir takıma eklenecekleri için bir sonraki ve bir sonraki sene makine gibi işleyen bir takım oluşturabilir. Abdullah hoca bu sistemde beş yılın sonunda şampiyon olsa bunu emeklerin karşılığını almak olarak görür çünkü bunu her şeyden önce bir iş gibi görüyor. Dediğim gibi kendisi bir profesyonel. Öte yandan biz 17. likten bile gelsek şampiyon olma hedefi güdüyoruz taraftar bunu bekliyor. Şartlar böyleyken karakter yapıları bu kadar uzakken ne kadar uyumlu olabiliriz açıkçası soru işareti.

Bu maçta da aynı format ile devam edeceğimize ben emin gibiyim. Çünkü maçtan maça değişecek bir format ile takımı bir şeye alıştıramam düşüncesinde abdullah hoca. Bu sebeple takımda kalacağı neredeyse kesin olan edgar hugo berat bakasetas nwakaeme ile bir kurgu yapma derdinde. Djanini ve ekubanı ise bence sene sonu satılsınlar kendilerini göstersin diye oynatıyor. Djaniny biraz da mecburiyet ama derdi maç kazanmak olsa farklı şeyler de deneyebilirdi. Ben teknik direktör olsam yapı itibariyle maksimumu almaya çalışan tarzda biri olurdum. Çünkü maç kazanmak hava elde etmek de insan ile oynanan bir oyunun psikolojik ağırlığını hafifleten bir şey. Abdullah hoca Türk insanının genel yapısına hiç uymayan bir yapıda biri. Ben şahsen sosyoloji değişmeden abdullah hocanın buralarda çok başarılı olacağını düşünemiyorum. Seneye transferler yapıldıktan sonra bize daha maçı kazanma arzusunda olan bir takım izletirse ben kendisinin değişme çabasında olduğunu düşünerek görüşlerimde kırılma yaşayabilirim. Ama bu benim ya da ülkenin değil abdullah hocanın eliyle olacaktır. Eğer abdullah hoca tam tersine gerçekten hep böyle devam etmek istediğini düşünüyorsa o zaman iki taraf da çok üzülür gibime geliyor.
    Alıntı GencTurk6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 oyuncu ile rakip sahada oynamak futbol değildir. Yani ortaya zevk veren bir futbol ortaya konulmaz bu şartlar altında.
    Alıntı M.Berke Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Eklenti 20310
    Yine ligde son 10 maç temel alındığında ceza sahasına girişlerde sırasıyla;
    Beşiktaş : 533
    Fenerbahçe : 466
    Galatasaray : 419
    Trabzonspor : 416

Etkili gol pozisyonları sayısı ise;
    Beşiktaş: 82
    Trabzonspor : 61
    Galatasaray: 61
    Fenerbahçe: 58
    Vakti zamaninda abdullah avci basliginda yazilmis yazilmis guzel mesajlar
    Konu jpositve tarafından (16.06.2022 Saat 17:10 ) değiştirilmiştir.

GencTurk6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Vakti zamaninda abdullah avci basliginda yazilmis yazilmis guzel mesajlar
    Ben hala aynı yerdeyim. Kendi yarı sahanda defans oyuncuları ile yaptığın pas istatistiği ile 4 tane futbolcunun bireysel yetenekleriyle oynanan şeye futbol denemez.

Sizin gözünüzde Önemli olan sadece hedef ise Avcı nın sistemi tam size göre.

Bu sene hedef odaklı oyunu hedefe ulaşıldığı için kabul edebilirim. Seneye bu oyunla başarı gelmezse güzelleme yapanlar benden çok daha sert bir şekilde eleştiri yapacaktır.

Her şey bir yana Avcı büyük bir iş başardı tarihe geçti. Bu anlamda da Şenol dan daha değerlidir gözümde.
    ***GeNÇ***

Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı Ekrem D. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    21 takim olan ligde o kadar cok kotu takim var ki, azcik vasat ustu top oynamayi basaran takimlar sanslarinin da yardimiyla seriye bagliyorlar.

Unal Karaman, ki teknik direktor olarak Trabzonspor seviyesinde olmadigini dusunuyorum:

Son 5 macta; 4 galibiyet, 1 beraberli aldi. Hem de goztepe ile. Takimin ilk 11'inde Avci'nin begenmeyip gonderdigi Fousseini Diabate 10 numara pozisyonunda oynuyor.

Fenerbahce'yi yendiler, Alanyaspor ile berabere kaldilar.

---

Sabit fikirli, buyuk maclari kaybeden, o kadar destege ragmen takimini bir kere bile avrupa ligi gruplarindan cikaramayan birisinden olmaz. Olmayacak da.

Buradaki skor taraftari Avci'ya, ust uste bir kac mac kazaninca "Trabzonspor'un beklenen kurtaricisi", "futbol uzmani", "Istanbul'un degerini bilemedigi deha" muamelesi yaptilar. Lidge 10 tane cop takim oldugunu unutarak, elde edilen skorlarla neler yazildi.

Avci da boyle birsey beklemiyordu. Galibiyet geldikce o da iyice havaya girdi, kerameti kendinden menkul sandi. Uzerine bir de "ben bu topraklarin cocuguyum" gibi soylemlerle zaten iyice tava gelmis taraftarin aklini celdi. Butun taraftari Fareli Koyun Kavalcisi gibi pesine takti.

Avci ve Trabzonspor taraftari (temsili):

---

Peki isler zurnanin zirt dedigi yere, az cok top oynayabilen takimlara gelince ne oldu? Galatasaray, Besiktas, Fenerbahce, Alanyaspor maclari: 1G, 0B, 3M.

Hadi hayir isler.

Avci'yi ovmeye devam.
    Ben hala aynı yerdeyim. Kendi yarı sahanda defans oyuncuları ile yaptığın pas istatistiği ile 4 tane futbolcunun bireysel yetenekleriyle oynanan şeye futbol denemez. Sizin gözünüzde Önemli olan sadece hedef ise Avcı nın sistemi tam size göre. Bu sene hedef odaklı oyunu hedefe ulaşıldığı için kabul edebilirim. Seneye bu oyunla başarı gelmezse güzelleme yapanlar benden çok daha sert bir şekilde eleştiri yapacaktır. .
    Hocam yıllar sonra bize şampiyonluğu yaşattırdığın için teşekkürler...
    Yaptırmazlar ligi iptal ederler her türlü ayak oyunu yaparlar bizim şampiyon olmamıza engel OLURLAR DİYORDUM AMA sen ve ekibin çok büyük iş başardı.

Seneye de üzerine koya koya devam inşallah...
    Demekki şampiyon olunabiliyormuş.. Gözümüz açıldı öyle 1 şampiyonluk yetmez.
    Baskan sen herhalde yukaridaki yoruma yakin dusunuyorsun ama yine de beni karistirma valla daha gecende alttaki mesajdan dolayi laflafi acti olay benim fenerli olmama kadar gitti Sonra 25 mayistaki mesajinda bambaska seyler anlatiyodun Valla iyi oyun yeterli oyun pek kimse bakmiyor. Herkes duz mantik sampiyon olduk mu olmadik mi, maci kazamdik mi kazanamadik mi gibi konulara bakiyorlar. Yok sakatlik oldu, yok hakemler bizle ugrasti, yok kadro kalitesi yetersizdi falan gibi konulara bakan kimse yok. Kazandiysan iyisin kaybettiysen kotusun. Herkes tipki bu sekil olaya bodoslama bakiyor.

https://forum.bordomavi.net/showthre...post1921660595
    Konu jpositve tarafından (16.06.2022 Saat 18:14 ) değiştirilmiştir.

GencTurk6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Baskan sen herhalde yukaridaki yoruma yakin dusunuyorsun ama yine de beni karistirma valla daha gecende alttaki mesajdan dolayi laflafi acti olay benim fenerli olmama kadar gitti Sonra 25 mayistaki mesajinda bambaska seyler anlatiyodun Valla iyi oyun yeterli oyun pek kimse bakmiyor. Herkes duz mantik sampiyon olduk mu olmadik mi, maci kazamdik mi kazanamadik mi gibi konulara bakiyorlar. Yok sakatlik oldu, yok hakemler bizle ugrasti, yok kadro kalitesi yetersizdi falan gibi konulara bakan kimse yok. Kazandiysan iyisin kaybettiysen kotusun. Herkes tipki bu sekil olaya bodoslama bakiyor.

https://forum.bordomavi.net/showthre...post1921660595
    Üzerine koya koya tabirini oynanan oyunu futbol yapma anlamında demiştim. Genelde lafın tamamını söylemem huyumdur. Ama ligin başından beri Avcı nın oynattığı oyun için yaptığım yorumlara bakarsan oynanan oyuna "futbol" demediğimi farkedersin.

Şampiyon olmak benim gözümde imkansıza yakın bir şeydi. Bunu başarmış birini tebrik ederim devam et derim. İnşallah üzerine "koya koya" şampiyonluklara devam ederiz. Yoksa bu oyunla tökezlediğimiz an Avcı yolcudur.
    Adamı gömerler. Ben diyim, demedi demeyin sonra.

Son olarak şunu da ekleyeyim şikeci şaklabanların yorumu dinlemem, onlar diyorsa bizim hayrımıza demiyorlardır. Afkursunlar tabiri caizse. Bozuk saat bir kez doğruyu gösterdi diye itimat edecek değilim.
    Konu GencTurk6161 tarafından (17.06.2022 Saat 00:26 ) değiştirilmiştir.
    ***GeNÇ***

Nereden
    Ankara

Acvı hocamın sakat oyuncuyu oynatmama, sakatlığının tamamen geçmiş olmasını beklemesine bayılıyorum. Geçmiş yıllarda çokça sakat sakat oynatılıp performans veremeyen ve taraftarlarca küstürülen oyuncu gördük.
    Ne yapıp etmeli geniş bir kadro vermeliyiz avcıya. Çok büyük işlere imza atacak çok
    trabzonspor bir sevdadir...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yeni sezon için teknik ekibi netleşti mi?

Sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ekibine hücumcu bir yardımcı almalı bence..

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni sezon için teknik ekibi netleşti mi?
    Alıntı Sefa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekibine hücumcu bir yardımcı almalı bence..
    En az iki yardımcı antrenör ve yine en az bir tecrübeli atletik performans antrenörü. Belki sağlık ekibine de müdahale edilebilir.

Kadronun olduğu kadar ekibin de Şampiyonlar Ligi temposunu kaldıracak durumu yok mevcut haliyle.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Nereden
    Kuzey Amerika

Hüseyin çimşir, mehmet yılmaz, servet çetin, gökdeniz karadeniz falan hocanın yardımcısı olur mu acaba?

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Hüseyin çimşir, mehmet yılmaz, servet çetin, gökdeniz karadeniz falan hocanın yardımcısı olur mu acaba?
    Neden bu isimler?

Burak Bıyıklı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Mümkünse trabzonlu olmayan yardımcılar alsın kendine. Özevlatçılık ateşini canlandırmaya gerek yok.
    30 Nisan 2022 - Şampiyon TRABZONSPOR
    8.KUŞATMA

Oğuz B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Orhan Ak da istifa etsin mi?

Alıntı Burak Bıyıklı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mümkünse trabzonlu olmayan yardımcılar alsın kendine. Özevlatçılık ateşini canlandırmaya gerek yok.
    Haksızlığın envâını gördük. Bu mu kanun? En gamlı sefâletlere düştük. Bu mu devlet? Devletse de, kanunsa da, artık yeter olsun; Artık yeter olsun bu denî zulm-ü cehâlet.
    FIRTINAİHTİLALEFSANE
    we the north

Burak Bıyıklı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Oğuz B. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orhan Ak da istifa etsin mi?
    Gerek yok. Kendisi bizim özevlat tayfadan değil. Kastettiğim çimşir, hasan üçüncü gibi trabzonlular.

Yanlış anlaşılmasın bu kişilerden avcı faydalanır. Takıma olumlu katkıları da olabilir. Buradaki sıkıntı en ufak tökezlemede yerel medyanın avcıyı gönderelim, trabzonlu yardımcısını başa getirelim hevesine kapılma ihtimali.

O yüzden böyle ikilik yaratabilecek düzeydeki kişilere hiç gerek yok.
    30 Nisan 2022 - Şampiyon TRABZONSPOR
    8.KUŞATMA

Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı Burak Bıyıklı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerek yok. Kendisi bizim özevlat tayfadan değil. Kastettiğim çimşir, hasan üçüncü gibi trabzonlular. Yanlış anlaşılmasın bu kişilerden avcı faydalanır. Takıma olumlu katkıları da olabilir. Buradaki sıkıntı en ufak tökezlemede yerel medyanın avcıyı gönderelim, trabzonlu yardımcısını başa getirelim hevesine kapılma ihtimali. O yüzden böyle ikilik yaratabilecek düzeydeki kişilere hiç gerek yok.
    70 li 80 li yillari su an yasiyor olsaydik ahmet suat ozyazici, ozkan sumer falan gelmesin derdin belki de. Sonra kulupte birkac senedir gorev yapan trabzonlu hocalar hasan ucuncu, ihsan derelioglu, hamit cihan da var. Yerel medyada herhangi biri hakkinda takimin basina gecsin hicbir zaman yazmadi.
    Alıntı Yiğit SARI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden bu isimler?
    Yakin zamanda kulupte gorev yaptilar veya top oynadilar ve deyaslari da genc. Ayrica henuz teknik direktorluk tecrubeleri de yok. (Cimsirinki de ufak bir tecrube sayilir hoca olarak gecirdigi zaman bakimindan) Yani cok ozel bir nedeni yok. Haa su var mesela kalkip da tuncay sanli falan yardimci hoca olacaksa onu istemem mesela. Isimiz gucumuz yok fenere hoca yetistiricez. Kendi camiasi sahip ciksin o ve onun gibi isimlere.

Ayrica kulube yillarca hizmet etmis adamlarin birazcik ayricaligi olsun. Mesela besiktasta ismael atibayi gonderecek haberleri cikti butun besiktaslilar ayaga kalkti. Neredeyse yonetimle ismaeli ikisini bir yiyeceklerdi. Sonradan yabanci kontenjani sayisi bu sezonla ayni olacagi aciklaninca atiba nin gonderilmesine gerek kalmadi ismael ve yonetim acisindan. Ozetle demek istedigim vefa ve minnet onemli seyler. Son olarak atibanin yasi ve mevcut formundan, dunya kupasinda oynama isteginden bahsetmeme gerek yok herhalde.
    Konu jpositve tarafından (29.06.2022 Saat 20:08 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Umarım ekibini güçlendirir. Özellikle de fizik-kondisyon anlamında.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)