Sayfa 184 Toplam 243 Sayfadan BirinciBirinci ... 84 134 174 182 183 184 185 186 194 234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 6069 adet sonuctan sayfa basi 4,576 ile 4,600 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni Teknik Direktörümüz Kim Olmalý? | Abdullah Avcý ile Anlaþma Saðlandý!

Kaan Çetin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bitmek bilmeyen Unal Hoca midir tartismasi.

Unal Hoca maasini gununde alan cok yetenekli hucumculara sevgi ve ozgurluk verdi.
    Ýyi hucum edebilen ama savunma yapmayi bilmeyen ve standardi olmayan bir takim olusturdu.
    Bir oyun insa edemedi ve dolayisiyla yarina bir miras birakamadi.

Ýyi bir ‘teknik direktor’ olsaydi super ligde baska bir takimda basarili olabilirdi ya da PTT liginde bir takimi super lige cikarabilirdi. Super ligde Mehmet Ozdilek kadar, Ýsmail Kartal kadar dahi tercih edilmiyor olusu gercege dair bir seyleri anlatir.

Ýleride yine gelecektir, maasini gununde alan yetenekli hucumcular olmazsa Rize’de, Konya’da oldugu gibi basarisiz olup gonderilecektir.

tanjugunduz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Hoca olarak kim gelir bilmiyorum ancak lütfen opsiyonlu olsun çünkü bu yönetim gidici bari yeni gelen yönetimin önü açýlsýn aksi taktirde sürekli tazminy verilmek zorunda kalýyor ve kulüp zarar görüyor .

Bir ilke olarak bir yönetim görev süresinden fazla kimse ile anlaþma yapmamalý. Uzun vade gerekiyorsa opsiyonu gelecek hocaya þart koþmalý.
    bu sene SAMPÝYONUZ.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Alýntý redbul Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    A spor taner karaman trabzonspor tamer tuna ile 3 yýllýðýna anlaþtý pazartesi açýklanacak.
    Neden 3 yýllýk bu yönetim 3 yýl görevde kalacak mý ki ?
    bu sene SAMPÝYONUZ.

redbul - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Alýntý tanjugunduz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Neden 3 yýllýk bu yönetim 3 yýl görevde kalacak mý ki ?
    kardeþim A spor yorumcusu taner karaman söyledi anlaþma 3 senelik dedi ve pazartesi açýklancaðýný söyledi .

Emre Çömez - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    29

Mert Küçükoðlu
    @AgnusDei61
    ·
    1d
    Tamer Tuna'nýn ekibi

Yardýmcý antrenörleri: Tahsin Tam, Þakir Özkayýmoðlu, Can Güçer

Kaleci antrenörü: Özden Öngün

Fitness antrenörü: Mehdi Dolu Arslan

TSemih61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alýntý Kaan Çetin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bitmek bilmeyen Unal Hoca midir tartismasi.

Unal Hoca maasini gununde alan cok yetenekli hucumculara sevgi ve ozgurluk verdi.
    Ýyi hucum edebilen ama savunma yapmayi bilmeyen ve standardi olmayan bir takim olusturdu.
    Bir oyun insa edemedi ve dolayisiyla yarina bir miras birakamadi.

Ýyi bir ‘teknik direktor’ olsaydi super ligde baska bir takimda basarili olabilirdi ya da PTT liginde bir takimi super lige cikarabilirdi. Super ligde Mehmet Ozdilek kadar, Ýsmail Kartal kadar dahi tercih edilmiyor olusu gercege dair bir seyleri anlatir.

Ýleride yine gelecektir, maasini gununde alan yetenekli hucumcular olmazsa Rize’de, Konya’da oldugu gibi basarisiz olup gonderilecektir.
    Baþtan aþaðý yanlýþ bir deðerlendirme. Bir kere futbol maaþý gününde ödenince oyuncularýn coþtuðu bir spor deðil çok sýð bir bakýþ açýsý, bir sürü etkenden sadece biri. Futbolculara ben sizi seviyorum ve size özgürlük veriyorum çýkýn oynayýn diye bir formül olsa herhalde bunu uygulayan her hoca baþarýlý olurdu ki bu özgürlük vermek taktiksel bir takým þeyleri aþmayý gerektirir yoksa özgürlük ver her maç 5'lik ol var mý böyle bir þey bu sözcükleri açmak lazým yazýldýðý gibi basit durmuyor. Oyuncularla bir bað oluþturmak çok kolay bir þeymiþ gibi konuþuyorsunuz öyle olsa her hoca baþarýrdý bunu ve piyasada bu kadar deðiþiklik olmazdý hoca konusunda.

Ýyi hücum eden ve ayný zamanda savunma da yapabilen bir takýmdýk ilk senesi için konuþuyorum, çünkü daha dengeli bir kadroydu eksikliklerine raðmen. Bir oyun inþa etti yani hem de kendi kurmadýðý ve uyumsuz denilen kadrodan çýkardý bunu. Yedekte de oyuncunun olmadýðý bir durumda. Ýkinci yarýlarý oynamak için iyi bir yedek kadro þarttýr. Özellikle kadronda yaþlý oyuncular varsa isimleri biliyorsunuz zaten.

Ýnþa ettiði oyun yönetim tarafýndan dünyanýn en saçma transfer planlamalarýyla sabote edildi ve dolayýsýyla miras býrakmasýna izin verilmedi. Yine hocanýn suçu yok. Transfer edilen oyuncular bir bir gönderildi zaten o sene demek ki miras býrakýlacak inþa edilecek bir oyuncu grubu kurmamýþsýn en baþta Sturridge'i osu busu gitmiþ, geriye Canbazlar Yusuf Sarýlar, Fýratcan Üzümler kalmýþ bunlardan bir sistem yaratmasýný bekliyorsanýz orasýný bilemem tabii. Hatta o kadar eksiðin varmýþ ki 50 tane transfer yapmana raðmen hala transfere ihtiyacýn var bu þartlarda sürdürülebilir bir baþarýdan Ünal Karaman'ýn gitmesinin üzerinden 1 sene geçmesine raðmen söz edilemiyor.

Baþarý gittiðin takýmlarla ve kadrosuyla alakalýdýr. Gittiði takýmlarýn sanki geçmiþte bir baþarýsý veya süper kadrosu varmýþ gibi konuþmanýzý anlayamadým doðrusu hocayý kötülemek için bu kadar kasmaya gerek yok. Þampiyon olmasý gereken Rize kadrosunu kümede tutamadý deyin geçin iþte.

Hani alt liglerde gittiði takýmlara baktým þimdi yýllardýr denemesine raðmen Süper Lig'e çýkamayan Adana Demir ve nerede olduðu bilinmeyen Þanlýurfa. Hani Ünal Karaman'dan önce bu takýmlar Süper Lig'e çýkmýþ düþmüþ falan olsa diyeceðim ki Ünal Hoca bunlarý çýkaramadý baþarýsýz oldu. Veya þuan çok iyi durumda olsalar demek ki Ünal Hoca baþarýsýzmýþ bak baþka hocalar bu takýmlarý uçurdu diyemiyoruz. Yani yine saçma sapan varsayýmlar..

Ünal Karaman iyi takým seçemiyor çünkü o takýmlarýn baþýna gelebilecek lobisi yok. Hep zor durumdaki takýmlar kalmýþ hocaya. Türkiye'deki antrenör seçimleri de malum birçok faktör var. Þunun adamý bu menajerin tavsiyesi þunun kankasý mevzularý hocalýk yeteneðinin önüne geçiyor.

61_Hasan_69 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý Emre Çömez Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Mert Küçükoðlu
    @AgnusDei61
    ·
    1d
    Tamer Tuna'nýn ekibi

Yardýmcý antrenörleri: Tahsin Tam, Þakir Özkayýmoðlu, Can Güçer

Kaleci antrenörü: Özden Öngün

Fitness antrenörü: Mehdi Dolu Arslan
    Aralarýnda umarým Trabzonlu yoktur

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

kardeþim A spor yorumcusu taner karaman söyledi anlaþma 3 senelik dedi ve pazartesi açýklancaðýný söyledi .
    Evet bende duydum ve sitemim yönetime zaten ya býkmadýk mý herkese tazminat ödemekten biz büyük kulüp isek opsiyonu kabul ettirmeliyiz. Bunu da gelen hocalara güzellikle izah edebiliriz burasý büyük bir camia biz yarýþmacý bir takýmýz 1+1 yapalým hem sene sonu hamle yapma þansýn olur hemde ola ki bir yönetim deðiþikliðinde yeni yönetimin elini güçlendirmiþ olursun ya böyle koca camialarý þahýslarýn önünde aciz býrakmak hiç hoþ olmuyor ben eminim ki kendi þirketleri olsa bu þekilde acemice tazminatlar ödettirmez kimse . Ama nasýl olsa sahipsiz para hesap sorulmayan sorumluluklar koca kulüpler iþte böyle batýyor .

330 bin Euro ne kadar ufak telafuz ediliyor oysa TL kurunda ne kadar yüksek paralar bilmem kaç binforma satacaksin ki o kadar para kazansýn kulüp.

Artýk devir ekonomi devri parayý yönetme devri maalesef amatör futbol öldü. Para furbolu satýn aldý o yüzden çok iyi yönetilmeli kulüplerimiz.
    bu sene SAMPÝYONUZ.

ffýrtýna - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Kim gelirse gelsin kabul görmez.. 2030 yýlýna kadar sürecek çöküþ dönemine hoþgeldiniz..
    Eriþir menzil-i maksuduna aheste giden..

nakzo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    41

Adamdaki rahatlýða bak birde aldýðý hocaya 3 yýllýk imza atacakki kendi sene sonu defolunca birde yeni yönetim tameri göndermek için bir dünya daha tazminat versin rezalet kepaze bir yönetim.
    Ayþema yan göz ilen kimseler bakmayacak
    O yaylaya çýkmadan çiçekler açmayacak
    Atýn beni ateþe cayir cayir yanayim
    Koyun beni mezara ayþemla uyuyayim ......

Nereden
    Ýstanbul

Tamer Tuna fazla hücumcuyla oynuyor. Ünal Karamandan sonra biz de genelde 4 hücumcu, arkada da Sosa falanla oynuyorduk. Bunun artýsý da oluyordu eksisi de. Eksileri düzeltebilir mi net konuþamýyorum Oyun disiplinini saðlamalý öncelikle. Zor durumdayýz, mental olarak takýma aðýrlýðýný koyup oyuncularý ayaða kaldýrabilir mi endiþeliyim.

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

https://www.transfermarkt.com.tr/tra...saison_id/2019

Çok yetenekli trabzonspor kadrosu ve yedekleri mutlaka maç maç çýkýlan kadrolari deðerlendirin. Hafýzaniz varsa hangi maç ne havada oynandý, oyuncularýn seviyesi neydi bir gözden geçirin.

Ünal hoca ile bir maçta 5 yedik, bir maçta 4 yedik. 3 macta falan da 3 yedik. Toplam 5 macta 2'den fazla gol yedik avrupa maclari dahil.

Öne geçtiðimiz maçlarda çok da beraberlik aldýk doðru ama 2 3 farklý öne geçip 4 gol yiyerek hiç yenilmedik. Bunu yakýn dönemlerde iç sahada anadolu takýmlarýna karþý tam 3 kez yaþadýk. Ilki alanya maçýydý, travma bitti derken bu sene kabus geri döndü.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Alýntý TSemih61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Baþtan aþaðý yanlýþ bir deðerlendirme. Bir kere futbol maaþý gününde ödenince oyuncularýn coþtuðu bir spor deðil çok sýð bir bakýþ açýsý, bir sürü etkenden sadece biri. Futbolculara ben sizi seviyorum ve size özgürlük veriyorum çýkýn oynayýn diye bir formül olsa herhalde bunu uygulayan her hoca baþarýlý olurdu ki bu özgürlük vermek taktiksel bir takým þeyleri aþmayý gerektirir yoksa özgürlük ver her maç 5'lik ol var mý böyle bir þey bu sözcükleri açmak lazým yazýldýðý gibi basit durmuyor. Oyuncularla bir bað oluþturmak çok kolay bir þeymiþ gibi konuþuyorsunuz öyle olsa her hoca baþarýrdý bunu ve piyasada bu kadar deðiþiklik olmazdý hoca konusunda.

Ýyi hücum eden ve ayný zamanda savunma da yapabilen bir takýmdýk ilk senesi için konuþuyorum, çünkü daha dengeli bir kadroydu eksikliklerine raðmen. Bir oyun inþa etti yani hem de kendi kurmadýðý ve uyumsuz denilen kadrodan çýkardý bunu. Yedekte de oyuncunun olmadýðý bir durumda. Ýkinci yarýlarý oynamak için iyi bir yedek kadro þarttýr. Özellikle kadronda yaþlý oyuncular varsa isimleri biliyorsunuz zaten.

Ýnþa ettiði oyun yönetim tarafýndan dünyanýn en saçma transfer planlamalarýyla sabote edildi ve dolayýsýyla miras býrakmasýna izin verilmedi. Yine hocanýn suçu yok. Transfer edilen oyuncular bir bir gönderildi zaten o sene demek ki miras býrakýlacak inþa edilecek bir oyuncu grubu kurmamýþsýn en baþta Sturridge'i osu busu gitmiþ, geriye Canbazlar Yusuf Sarýlar, Fýratcan Üzümler kalmýþ bunlardan bir sistem yaratmasýný bekliyorsanýz orasýný bilemem tabii. Hatta o kadar eksiðin varmýþ ki 50 tane transfer yapmana raðmen hala transfere ihtiyacýn var bu þartlarda sürdürülebilir bir baþarýdan Ünal Karaman'ýn gitmesinin üzerinden 1 sene geçmesine raðmen söz edilemiyor.

Baþarý gittiðin takýmlarla ve kadrosuyla alakalýdýr. Gittiði takýmlarýn sanki geçmiþte bir baþarýsý veya süper kadrosu varmýþ gibi konuþmanýzý anlayamadým doðrusu hocayý kötülemek için bu kadar kasmaya gerek yok. Þampiyon olmasý gereken Rize kadrosunu kümede tutamadý deyin geçin iþte.

Hani alt liglerde gittiði takýmlara baktým þimdi yýllardýr denemesine raðmen Süper Lig'e çýkamayan Adana Demir ve nerede olduðu bilinmeyen Þanlýurfa. Hani Ünal Karaman'dan önce bu takýmlar Süper Lig'e çýkmýþ düþmüþ falan olsa diyeceðim ki Ünal Hoca bunlarý çýkaramadý baþarýsýz oldu. Veya þuan çok iyi durumda olsalar demek ki Ünal Hoca baþarýsýzmýþ bak baþka hocalar bu takýmlarý uçurdu diyemiyoruz. Yani yine saçma sapan varsayýmlar..

Ünal Karaman iyi takým seçemiyor çünkü o takýmlarýn baþýna gelebilecek lobisi yok. Hep zor durumdaki takýmlar kalmýþ hocaya. Türkiye'deki antrenör seçimleri de malum birçok faktör var. Þunun adamý bu menajerin tavsiyesi þunun kankasý mevzularý hocalýk yeteneðinin önüne geçiyor.
    müdür emin ol ünal karamanýn babasý senin kadar oðlunu savunmaz

mete61bordomavi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Futbolcular Eddie Newton'u istemediler deniyor, bu nasýl bir iþtir ki, oyuncu grubu hocaya saygýsý, iþlerine saygýsý yok!
    Bu oyuncu grubu varsa daðýtýlmalý ve kadro dýþý býrakýlmalýdýr!
    Böyle bir söylem doðruysa sorun o zaman ne hocada ne de yönetimdedir!

Evvela, iþini yapmayan futbolcularý kovacaksýn!
    Kim kalýp da oynamayý istiyorsa o kalsýn!
    Kimse kendini kulübün üzerinde görmemelidir!
    Trabzonspor Baþkaný Nasýl Olmalýdýr?
    -Birilerinin adamý deðil,Trabzonspor'un adamý olmalýdýr!
    Trabzonspor Teknik Direktörü Nasýl Olmalýdýr?
    -Hiçbir þey olmasa da korkak olmamalýdýr!

Kaan Çetin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bastan asagi sacmalik.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý artvints Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    https://www.transfermarkt.com.tr/tra...saison_id/2019

Çok yetenekli trabzonspor kadrosu ve yedekleri mutlaka maç maç çýkýlan kadrolari deðerlendirin. Hafýzaniz varsa hangi maç ne havada oynandý, oyuncularýn seviyesi neydi bir gözden geçirin.

Ünal hoca ile bir maçta 5 yedik, bir maçta 4 yedik. 3 macta falan da 3 yedik. Toplam 5 macta 2'den fazla gol yedik avrupa maclari dahil.

Öne geçtiðimiz maçlarda çok da beraberlik aldýk doðru ama 2 3 farklý öne geçip 4 gol yiyerek hiç yenilmedik. Bunu yakýn dönemlerde iç sahada anadolu takýmlarýna karþý tam 3 kez yaþadýk. Ilki alanya maçýydý, travma bitti derken bu sene kabus geri döndü.
    Ünal Karaman'ý çok eleþtirdim ama ona yapýlan en büyük hakaret H.Çimþir ve Newtonla karþýlaþtýrmak olur. Pandemiden sonra tamamen bitiðiz. Bu takým 6-0dan bile maç verir. Hiç abartmýyorum. 7-8 kiþilik bir takým organize oynasýn bizden iyi savunma yapar.

mete61bordomavi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Futbolcular Eddie Newton'u istemediler deniyor, bu nasýl bir iþtir ki, oyuncu grubu hocaya saygýsý, iþlerine saygýsý yok!
    Bu oyuncu grubu varsa daðýtýlmalý ve kadro dýþý býrakýlmalýdýr!
    Böyle bir söylem doðruysa sorun o zaman ne hocada ne de yönetimdedir!

Evvela, iþini yapmayan futbolcularý kovacaksýn!
    Kim kalýp da oynamayý istiyorsa o kalsýn!
    Kimse kendini kulübün üzerinde görmemelidir!

Kendini yýldýz sanan futbolcularý fiyatýný bulduðu anda satmak yönetimsel baþarýdýr!

Ezcümle yeni teknik adam kim olursa olsun, bu oyuncu grubu daðýtýlmadan ve kadro içindeki fitne odaklarý temizlenmeden onun da baþarýlý olacaðýný zannetmiyorum.
    Trabzonspor Baþkaný Nasýl Olmalýdýr?
    -Birilerinin adamý deðil,Trabzonspor'un adamý olmalýdýr!
    Trabzonspor Teknik Direktörü Nasýl Olmalýdýr?
    -Hiçbir þey olmasa da korkak olmamalýdýr!

David_LuiZ4 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere

Ünalcýlarla tartýþmayýn teknik deðerlendirme yapmazlar mesela Ünal þu sistemi oynatýr þu taktik anlayýþý vardýr futbola þu yeniliði getirmiþtir minvalinde aðýzlarýndan bir tane laf alamazsýnýz sadece Ünal'ýn oyuncularla kurduðu iliþkiden aþk tablosundan ve motivasyon gücünden bahsedip gevezelik yaparlar..Edebiyatçý duygusal adamlar bunlar..Futbolda ise edebiyata duygusallýða yer yoktur..Günümüz futbolu tamamen bilimsel metodlarla antrene edilir ve bu metodlar sahada pratiðe dökülür..
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

LaðusKusteli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

her kim gelirse gelsin mevcut sorunlar:

- onazinin gidiþinden beridir süregelen 'süpürücü' oyuncu eksikliði

- öne geçilen maçlarda en çok puan kaybeden takým olma hüviyeti

- avrupadan men kararýndan beridir oyuncular üzerinde süregelen 'mental kopuþ'

- takýmda lider oyuncu olmamasý, her oyuncunun kendi kafasýna göre sorumsuz takýlmasý

iþte bu yüzden ya ünal karaman gibi oyuncularý kucaklayýp pohpohlayarak, ya da otorite kurabilecek birisi olmalý
    SPOR SOSYOLOJÝSÝ...

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Kençler benden sizlere tavsiye. Hoca felan iþi hikaye. On yýllardýr yaþadýðýmýz tecrübe mukabilnde siz þimdiden baþkan kim olacak kýsmýna kafa patlatýn derim. Ortada ciddi bir kaos var ve bu vizyonsuzluk/çapsýzlýk ile bunlar ilk devreyi bitirebilir bizlere de kafayý yedirtmezler yatýp kalkýp dua edelim.

Ve yine yatýp kalkýp dua edin de ÝHO geri gelmesin.
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

Nereden
    Bursa

müdür emin ol ünal karamanýn babasý senin kadar oðlunu savunmaz
    Herhalde savunacaðým adama verilen kadrolara bak ortaya çýkardýðý þeye bak abartýsýz Trabzonspor'un namusunu kurtardý adam yeniden büyük bir kulüp olduðunu herkese hatýrlattý. Bu bütçelerle ve oyuncularla bu þekilde baþarýlý olabilecek hoca tanýmýyorum ben Þenol Güneþ dahil. Hatýrlarsýnýz Emre Güral'ý bile oynatmamak için ne kadar direnmiþti öyle cins bir hocaydý memnun olmadýðý kadroda iþi inatçýlýða götürürdü hep.

Bu adam sýrf Trabzon sevdasý yüzünden takýmda kaldý. Yapýlan oyuncu transferleri resmen hocaya ana avrat sövmekten farksýzdý dua edin de bu takýmý seviyordu sezon baþýnda baþka hoca gelse geçen sene uçurumdan aþaðý yuvarlanmýþtýk. Fýratcan, Doðan, Ahmet, Avdijaj, Sarý gibi bazýlarý yetenek olarak bazýlarý fiziksel kapasite olarak PTT'de zor þans bulacak adamlarla yarým sezon takýmý götürdü hem de 3 kulvarda. 2. olarak býraktý hem de. Yönetim gidip 3 baba transfer yaptý öyle eksik kadromuz vardý bir de.

Ünal Karaman olmasa þuan bu kulüp kaos içinde batmýþ gitmiþ bir kulüptü büyük ihtimal altyapý oyuncularýyla maça çýkýyorduk. Trabzonspor'u öyle bir noktadan çekti aldý nerelere çýkardý yani.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Alýntý David_LuiZ4 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ünalcýlarla tartýþmayýn teknik deðerlendirme yapmazlar mesela Ünal þu sistemi oynatýr þu taktik anlayýþý vardýr futbola þu yeniliði getirmiþtir minvalinde aðýzlarýndan bir tane laf alamazsýnýz sadece Ünal'ýn oyuncularla kurduðu iliþkiden aþk tablosundan ve motivasyon gücünden bahsedip gevezelik yaparlar..Edebiyatçý duygusal adamlar bunlar..Futbolda ise edebiyata duygusallýða yer yoktur..Günümüz futbolu tamamen bilimsel metodlarla antrene edilir ve bu metodlar sahada pratiðe dökülür..
    ya bu durum bazý arkadaþalrda takýntý halini almýþ þahýslar klübün ününe geçmiþ o zaman fatih terime galatasaraylýlarýn tapmasý lazým adam 6 defa þampiyon yapmýþ yada heykelini dikmeleri lazým.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Herhalde savunacaðým adama verilen kadrolara bak ortaya çýkardýðý þeye bak abartýsýz Trabzonspor'un namusunu kurtardý adam yeniden büyük bir kulüp olduðunu herkese hatýrlattý. Bu bütçelerle ve oyuncularla bu þekilde baþarýlý olabilecek hoca tanýmýyorum ben Þenol Güneþ dahil. Hatýrlarsýnýz Emre Güral'ý bile oynatmamak için ne kadar direnmiþti öyle cins bir hocaydý memnun olmadýðý kadroda iþi inatçýlýða götürürdü hep.

Bu adam sýrf Trabzon sevdasý yüzünden takýmda kaldý. Yapýlan oyuncu transferleri resmen hocaya ana avrat sövmekten farksýzdý dua edin de bu takýmý seviyordu sezon baþýnda baþka hoca gelse geçen sene uçurumdan aþaðý yuvarlanmýþtýk. Fýratcan, Doðan, Ahmet, Avdijaj, Sarý gibi bazýlarý yetenek olarak bazýlarý fiziksel kapasite olarak PTT'de zor þans bulacak adamlarla yarým sezon takýmý götürdü hem de 3 kulvarda. 2. olarak býraktý hem de. Yönetim gidip 3 baba transfer yaptý öyle eksik kadromuz vardý bir de.

Ünal Karaman olmasa þuan bu kulüp kaos içinde batmýþ gitmiþ bir kulüptü büyük ihtimal altyapý oyuncularýyla maça çýkýyorduk. Trabzonspor'u öyle bir noktadan çekti aldý nerelere çýkardý yani.
    müdür sana bir soru soracam bu ünal karaman konyalý neden þuan konyada hoca ismail kartal da ünal deðil gene futbolda yýldýzýnýn parladýðý malatya sporda hamza hamzaoðlu hoca iken ünal orda hoca deðil gene sezon baþýnda alanya spor- hatay spor- gençler birliði ankaragücü- kasýmpaþa-kayseri-denizli spor gibi 7 tane takým hoca ararken ünal neden bu takýmlara hoca olamadý hani sana göre bu ligin en iyi hocasý ya ban bir anlatýrsan sevinirim.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Tamer'i futbolcuyken beðenirdim. Puma, göðüsten þeritli forma yakýþýrdý.

Antrenörlüðünden hatýrladýðým, Beþiktaþ'ýn iki þampiyonluðunda Þenol Güneþ'in sað kolu olduðu. O ayrýldýktan sonra teknik açýdan zorluk yaþadýklarýný bizzat o camianýn içindeki önemli birkaç kiþiden duymuþtum. Ama iyi ikinci adamlar, her zaman iyi birinci adam olamayabiliyor.

Gelmiþse, hoþ gelmiþ. Ýnþallah baþarýlý olur. Erol, Okan, Çaðdaþ ve Sergen'den tecrübesiz veya kötü deðil. Bu yapýda, bu bölünmüþlükte iþi kolay olmaz.

Ekibin ne denli önemli olduðunu son iki ayda gördük. Kampa antrenör yetiþtiremedik biz...

Nereden
    Bursa

Bu arada þunu da es geçmeyelim Ünal Hoca gelmeden önce Muharrem Usta þampiyonluk kadrosu kurmuþtu baþýnda da Rýza Çalýmbay vardý. Yedekten giren oyunculara ve kadroya bakýn.

Ekr1an Alýntýsý.jpg

Adamdaki lükse bak oyuna sonradan Sosa, Pereira ve Rodallega sokuyor. Bero, N'doye ve Durica gibi oyuncular da yedekte. Ünal Hoca'ya bir kere þöyle bir yedek kadro verildi mi? Yedek kadroyu býrakýn ilk 11'de bile Fýratcan, Ahmet, Sarý, Koray Kýlýnç gibi oyuncularý oynatmak zorunda kaldý. En önemlisi de futbolcularýn çoðu kimsenin ucundan kýyýsýndan geçmediði fiziksel olarak bitik oyunculardý. 3 sene önce hayvan gibi koþan Sosa ve Pereira da yoktu hepsinin fizikler ikinci yarýlarda bitiyordu.

Dar kadroyla oynadýðýmýz için her oyuncumuz sakatlýklardan kurtulamýyordu iyileþen hemen gelip 11 çýkmak zorunda kalýyordu 30 dakikalýk kondisyonu olmasýna raðmen ve tekrardan sakatlanýyordu bu yüzden. Çünkü yerine oynayacak oyuncu yoktu ve rotasyon yapamýyorduk.

Þu þartlara bak adam nelerle uðraþmýþ ya. Cidden hakkýný helal eder umarým bize Ünal Hocam. Hiçbir hoca böyle kadrolarla çalýþmayý hak etmez resmen hocaya ana avrat sövmekten farksýz bir durum bu. Kamuoyunun önüne atýyorsun baþarýsýný sahipleniyorsun hem de bu yönetim cidden aðýr haysiyetsiz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)