Sayfa 97 Toplam 98 Sayfadan BirinciBirinci ... 47 87 95 96 97 98 SonuncuSonuncu
Toplam 2426 adet sonuctan sayfa basi 2,401 ile 2,425 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süper Lig 1.Hafta | Trabzonspor 1-3 Beþiktaþ | Maç Sonucu

Nereden
    Bursa

Bizden daha az hazýr olmasý beklenen Bjk'nin sahada TD'si olmadan,bizi istediði oyuna sevk edip,sonra da istediðini almasý konusunda düþününce,çok ciddi bir durum ortada.

Eddie Newton bu iþin altýndan kalkacak kiþi deðil,yol yakýnken hemen þimdi gönderilmeli.Bu iþ iyi kadrolarýn taþýdýðý Ünal Karaman ve Hüseyin Çimþir olayýndan çok fazla,bu riski kimse alamaz.

Ahmet Aðaoðlu bu gerçeði kabul etmezse,baþý çok aðrýr.Eddie Newton'dan TD olmaz.Ünal Karaman ve Hüseyin Çimþir'den olmayacaðý gibi,bu Hocalýk iþi o kadar basite alýnacak iþ deðil.
    • Memento mori

Nereden
    Rize
    Yaþ
    33

Penaltý konusunda "madem o penaltýyý çaldýn, Ekuban'ýn pozisyonunu neden çalmadýn?" diyen yok mu? Asýl konu bu çünkü.

Ayrýca dün penaltýya kadar takýmýn oyununu beðendim desem acaba linç yer miyim? Ben iyi bir stoper ve artýk (mecburen) iyi bir santrfor þartýyla oyundan ümitliyim.

Cenkhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý seçuk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kardeþim ister son maç ister son saniye olsun ister lehime ister aleyhime olsun bana göre buna penaltý çalýnmaz. Bunun adý futbolda basit penaltý dýr. Futbol hata oyunudur. Hakem de hata yapabilir. Art niyet yoksa burada da hakem hatasý var. Bu benim düþüncem lehime veya aleyhime fark etmez.
    Memleketi yakarýz, o kadar diyorum. O yüzden hiç gerek yok, birbirimizi kandýrmayalým burada. Kötü bir takým karþýsýna berbat bir kadroyla çýkýp edebimizle yenildik. Sebebi de hakem falan deðil, ayaðýna gelen topu bomba zannettiði halde maçtan sonra hakeme söven yerlinin yerlisi topçulardýr. Temizliðe oradan baþlanmadýðý sürece de bu takýmdan hiçbir þey olmaz.
    Naber?

Nereden
    Bursa

Alýntý Ercan Erten Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Penaltý konusunda "madem o penaltýyý çaldýn, Ekuban'ýn pozisyonunu neden çalmadýn?" diyen yok mu? Asýl konu bu çünkü.

Ayrýca dün penaltýya kadar takýmýn oyununu beðendim desem acaba linç yer miyim? Ben iyi bir stoper ve artýk (mecburen) iyi bir santrfor þartýyla oyundan ümitliyim.
    Bu takýmdan bir yol olmaz, o iyi sandýðýn þey dünkü yeni yetme Sergen'in baþýmýzdaki çömeze uzattýðý havuçtu.O iyi sandýðýn þey gerçek olsa,kalesinde kaleci olmayan Bjk'nýn içinden geçerdik.
    • Memento mori

seçuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

Alýntý Cenkhan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Memleketi yakarýz, o kadar diyorum. O yüzden hiç gerek yok, birbirimizi kandýrmayalým burada. Kötü bir takým karþýsýna berbat bir kadroyla çýkýp edebimizle yenildik. Sebebi de hakem falan deðil, ayaðýna gelen topu bomba zannettiði halde maçtan sonra hakeme söven yerlinin yerlisi topçulardýr. Temizliðe oradan baþlanmadýðý sürece de bu takýmdan hiçbir þey olmaz.
    Yahu baþta dedim zaten hakem bahane deðil diye. Bu kadro benim gördüðüm en zayýf TS kadrosudur. O ayrý konu.

Ayrýca geçen yýl Denizli maçý 1-0 önde idik. CEza sahasýnda denizli oyucusu elle oynadý. net penaltý. hatýrlarsýn belki. hakem vermedi maçý 2-1 kaybettik. Ayný anda baþakþehir konyada kaybetti. Biz de kaybedince %90 þampiyon oldular.
    Kimse ortalýðý yakmadý kimsenin sesi de çýkmadý.
    bize heryer TrabzonSpor

Nereden
    Rize
    Yaþ
    33

Alýntý sasone Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu takýmdan bir yol olmaz, o iyi sandýðýn þey dünkü yeni yetme Sergen'in baþýmýzdaki çömeze uzattýðý havuçtu.O iyi sandýðýn þey gerçek olsa,kalesinde kaleci olmayan Bjk'nýn içinden geçerdik.
    Bu foruma bakarsak her yýl kümeye düþüyoruz zaten hocam, sorun yok.

Adam yukarýda "gol yememek için Edgar'ý aldý." yazmýþ. Herkes maç izliyor iþte

seçuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

Alýntý Cenkhan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bak burada 45.sn lütfen izle. Penaltý verilse belki 2-0 olacak. Bu maçtan sonra þampþyonluk gitti. Trabzonda yaþýyorsan sen söyle kimse yaktý mý memleketi

https://tr.beinsports.com/lig/super-...spor-mac-ozeti
    bize heryer TrabzonSpor

Nereden
    Bursa

Bu kadro onu yaþar,çünkü sahada aðýrlýðýný koyacak ve performans arttýracak kalite ve liderlik yok.TD de yok.

Bu uyarýmý yönetim ciddiye alýr umarým.
    • Memento mori

Punisher-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    42

Alýntý zafer6161 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ilk 30 dk topla oynama
    ts 78
    Bjk 22
    Hatta bjk ilk 30 dk ortasahayi 1 keremi ne geçti,tabi bizde ceza sahasýna 1 kere mi ne girdik,maç bjk nin yarý sahasýnda geçti,hatta ben dedim bjk da hiç bise yok böyle oynarsak ikinci fark ararýz dedim ama olmadi
    Bjk dersini calismis trabzonsporun böyke oynayacagini bildigi icin oyunu kendi yari alaninda kabul etti.. topla oynama 78% olabilir ama kaleye Sut 0

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
    1967den beri Trabzonspor Ezer Gecer

Mustafa YILMAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    41

ekuban ve guilherme bu iki isim çok kötüydü hiç bir varlýk gösteremediler. Ama sistemi bozan iki bekti hem Serkan hem de Kamil oyuna hiç giremedi hücumda.

bjk kapandý kontralarla atarsam iyi dedi fazlasýný buldu.

serkan'ý anlayamadým bi türlü bi sefer sað açýk oynadý çokta iyiydi ama denk gelmiþ demek ki.
    sadece aþk bizimkisi

amasya0561 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

Maç özetlerini izledim bugun. Bize gol atamayacak hatta yenemeyecek takým yok gibi bizimde rahat yeneriz diyebilecegimiz takým yok gibi bu sezon çok sýkýntýlý geçecek. Kadroyu tutup iki transferle ligi alýrýz dedigimiz yýlda orta sýralara oynayacagýz
    2010-2011 LÝG ÞAMPÝYONU Trabzonspor

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

Ben yazdým.

Edgar'ý neden aldýðý konusunda bizi bir aydýnlat istersen.

Sence neden aldý?

Bana santrafor çýkarýp forvet almanýn nasýl bir hücum aksiyonu saðlayacaðýný anlatabilir misin?
    Konu alper* tarafýndan (14.09.2020 Saat 19:24 ) deðiþtirilmiþtir.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Kemal Duru - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    28

Alýntý alper* Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben yazdým.

Edgar'ý neden aldýðý konusunda bizi bir aydýnlat istersen.

Sence neden aldý?

Bana santrafor çýkarýp forvet almanýn nasýl bir hücum aksiyonu saðlayacaðýný anlatabilir misin?
    Onu biz anlayamayýz ama Ýngiliz futbolunun göz bebeði, Çelsi'de bir dediði iki edilmeyen, Di Matteo ile, Hiddink ile enseye tokat, g.te parmak olan, Abrahamoviç'in yanaðýndan makas alan dahiyane futbol adamý, kurt teknik direktör Sir Eddie Newton'un vardýr bir bildiði.

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

Hocam abartmasýnlar ya Çelþi de yardýmcý antrenörmüþ.

Ne yapalým? Ýngiltere'de taç atýþýnýn bile antrenörü var abi.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Sefaenes - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    52

Kuralar çekildiðinde Bjk en son Trabzonspor la oynamak isterdi hucum tarafi guclu stoper transferle eksik yerlerini doldururlar diye ama dünkü mactam sonra rakipler bizle oynamayi seve seve oynarlar.
    Yardimci Hoca dan asla Td olmaz. (Tecrübesini cök yasadik)

Asbaskan dan da Baskan olmaz ( onu da yasiyoruz)

Nereden
    Ýstanbul

Abdullah Avcý'nýn analizinden bir kesit izleyince maçý bir kez daha izledim.

Geriden oyun kurmada tüm yükü stoperlere atmýþýz. Son yýllarda hep böyleydi zaten ama özellikle Pereira'nýn olmamasý çok etkilemiþ.

Orta sahanýn hiçbir etkisi yok. Sýfýr.

Rakip önde basmadý ama iyi alan kapattý. Merkez tamamen kapalý.

Çok zayýf pas baðlantýlarýyla geldiðimiz için hatlarý bozup rakibi hataya düþüremedik.

Taþ devri futbolu ile uzun top denemiþiz sürekli. Büyük skandal. Öyle böyle deðil korkunç kötü bir taktik.

Takým defansý da evlere þenlik yine.

Rakibin yarýsý kadar takým bütünlüðü-birlikte hareket etme becerisi göstersek geçen sezon 10-15 puan farkla þampiyon olurduk zaten.

Rakibe kimse basmaz, 3 kiþi bassa 3ü de çalým yer. Niye birlikte hareket etmeyi, sahaya yayýlmayý bilmiyorlar. Çok çalýþmakla düzelir bu. Hoca yeni olduðu için bu konuda kredisi var.

Daha önce ne milli aralar bekledik, dönüþünde takým biraz düzelir mucize olur diye. Rakip avrupa maçý oynadý oynadý yorgun olur dedik, bizim takým ikinci yarý dili dýþarda gezdi. 2011 sonrasý futbolumuzun klasik sorunlarýndan kurtulmamýz gerekiyor.

Sefa Alýþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    31

Sergen Yalçýn, 2.kez taktiksel olarak çok net üstünlük saðladý bize. Bu maçta Newton da eksik kaldý ancak kadro eksikliðinden dolayý fazla suç da bulmamak lazým ve takým 2 senedir alýþtýðý oyun tarzýnýn ilk kez dýþýna çýkýyor. Gerekli transferler yapýlsa da sonuç verir mi göreceðiz. Çoðu taktiksel yorumcu Newton'un bariz hatalarýndan ve Sergen Yalçýn'ýn bizi iyi analiz etmesini ön plana çýkarýyor. Ki Sergen Yalçýn'ýn maçtan önce Rýdvan Dilmen'e "Trabzonspor böyle oynarsa rahat kazanýrýz" demesi de bunun ispatý. Sergen Yalçýn, oynayacaðýmýz oyunun defolarýný çok net analiz etmiþ. Yine de henüz hem geçiþ süreci olduðu için hem de eksiklerimizin fazla olmasý sebebiyle erken konuþmak yanlýþ olur hoca için.

memmedaga - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

mustafanýn az ve öz dokunuþu bu sezonun özeti newtonun þansýzlýðý
    sakin olun...

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Ýlk þut dakika 66'da geldi.
    Eyvah..

Mehmet Fatih Silik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    38

Hakemler daha ilk haftadan niyetlerini belli etti. Kesinlikle kötü oynumuzu göz ardi etmiyorum lakin sen iyi de oynasan böyle hakemler oldukca emegin hep gasp edilecek.
    Ekuban iki kisi tarafindan yaka paca yere indiriliyor ama ne hikmetse o gözbebegimiz gururumuz olan Cüneyt Cakir beyefendi tenezzül edip VAR'a cagirmiyor.
    Dön gel Atiba'nin pozisyonu her mac istisnasiz oluyordur. Verilir verilmez. Ama cifte standart yapmayacaksin.

O pozisyondan sonra maci izlemeyi biraktim. Nesini izleyeceksin ki bu tiyatronun. Sampiyonluga giderken gecen sezon kac puanimiz böyle gasp edildi. Daha Akbil macinda ki Waka'nin pozisyonu hatiralarimizda cap canli dururken sen transfer etsen ne etmesen ne.

Yeminle o aksam futboldan tamamen elimi ayagimi tamamen cekmeyi düsündüm. Fazla da gitmez büyük ihtimal.
    Bir FIRTINA tuttu bizi...!

STSL | 2010-2011 | 7. Þampiyonluk

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Ikinci yariya çikarken guilherme'yi cikarip edgar'i alsaydi rakibi þaþirtabilirdik. Ömür ve nwakaeme beklerle uðraþmayi birakip merkeze ekuban'a yaklaþirdi.

Rakip bu oyunculari kapatmak üzere bir taktik yapmiþ. Bir anda sistem deðiþtirip bu planlari bozabilirdik.

Bu arada paok da üçlü oynamisti. Yazik oldu, hiçbirþey denemeden maç elimizden kaydi gitti.

Emre Çömez - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    29

Serdar A - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Maçý canlý izlerken heyacanýyla pek görememiþim: Maçýn ilk periyodu %71'e 29'luk bir topla oynama oraný oluþmuþ. bjk topu tamamen Trabzon'a býrakmak zorunda kalmýþ. Bunun iyidir ya da kötüdür yorumu ayrý ama son iki yýldýr bu þekilde oynamaya çalýþtýðýmýz maç sayýsý 2-3'dür...

Bu oyunu istikrarlý oyanayabilmek için Nwakaeme ve Ömür'ü kendi pozisyonlarýnda topla buluþturmamýz lazým, bunun için de kanat beklerimizi hücuma katabilmemiz gerekiyor. Oyunu açamadýðýn zaman, ister istemez yan paslardan sonra uzun oynamak zorunda kalýyorsun. Orta alanda çok iyi bir istasyon lazým. Marlon ve Perreira'nýn da acil olarak takýma dönmesi hatta ekonomi elverirse bu isimlere saðlam alternatifler edinmemiz gerekiyor.
    Konu Serdar A tarafýndan (15.09.2020 Saat 14:29 ) deðiþtirilmiþtir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý artvints Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ikinci yariya çikarken guilherme'yi cikarip edgar'i alsaydi rakibi þaþirtabilirdik. Ömür ve nwakaeme beklerle uðraþmayi birakip merkeze ekuban'a yaklaþirdi.

Rakip bu oyunculari kapatmak üzere bir taktik yapmiþ. Bir anda sistem deðiþtirip bu planlari bozabilirdik.

Bu arada paok da üçlü oynamisti. Yazik oldu, hiçbirþey denemeden maç elimizden kaydi gitti.
    Hasic ve Necip, Nwakaeme'nin koridorunu kilitledi. Bizim de sahadaki üretim damarlarýmýz týkandý. Ben böyle zamanlarda Ömür'e kýzýyorum. Çýkýp sorumluluk alýp liderlik etmiyor. Haliyle de sýradan bir oyuncu olarak kalýyor benim için.

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Maçin tekrarini izledim dün akþam. O olsaydi bu olsaydi yenerdik falan demeyeceðim ama en azindan 11 kiþi oynasaydik iyi olurdu. Guilherme hayalet gibi dolaþmiþ. Hiç pas alamamiþ. Aldiðinda da birþey yapamamiþ.

Kapali bir takimi sosa novak pereira sörloth'un ekstralariyla açiyorduk. Bunlari birak muadilleri bile olmayinca yavan kaldik tabi. Yine de bir iki pozisyona girmeliydik.

Maçin dengesini alakasiz bir gol bozdu. Defansa çarpip giren gollere uyuz olurum. Böyle þutlarda vücudunu kafani döndürmeyeceksin çünkü çarpan top ivme alir. Hüseyin müdahale etmek istiyor ama geç kaliyor, aþirtmasi gol oluyor. Bunu hücumda yapsa gökhan gibi ön direkte etkili olur.

Campi'nin performansini beðendim. Asist tesadüf deðil. Kapali savunmaya karþi 4, 5 tane þiddeti iyi isabetli pas atti. Böyle maçta anlik pozisyonlardan gol çikarmak için kilit paslar gerekiyor. Hep kanatlara hem savunma arkasina iyi paslar atmiþ. Çaprazlari iyi atiyor ama kendi olduðu tarafa uzun atmakta zorlaniyor. Stoperlik çok birþey olmadi, oradaki sorun belli sertlik ve hava topu konusunda sorun yaþiyoruz..

Flavio'nun performansi da fena deðil. Sahanin her yerine gidiyor, dolaþiyor, geçiþ paslari iyi. Çevik oyuncu, ayak gerginliði de iyi. Baðlantiyi yapar ama bu maç baðlayacak bir forvet arkasi yoktu. Ahmet canbaz bile az sürede daha çok iþ yapmiþ. Tabi maç gevþemiþti ama niyet, refleks önemli. Çocuk denedi en azindan.

Serkan milli araya kadar þans bulur tahmin ediyorum. Bence bu maç için çok uyari alacak. Denizli maçinda yansimalari görürüz. Zaten ikinci yarida daha çok topla oynamayi denedi ama hakem erken bitirdi maçi, takimin refleksini göremedik. Yoksa hareketlenmeye baþlamiþti takim. Anlik bir pozisyondan gol çiksa maç bize dönebilirdi.

Ömür'ün nsakala ile birebir kaldiði bir pozisyon var, topu dürtmeyi baþarsa belki bjk 10 kiþi kalacak. Þuralarda tikanmasi, rakibe yakalanmasi canimi sýkýyor. Bir türlü vücudunu topla rakip arasina koymayi öðrenemedi.

Buradan parmak'a geçelim. Topu baski altinda tutma konusunda epey geliþti. Çok rahat aliþ veriþ yapiyor. hücum tandansli olmasindan dolayi hep dar alan iþleri yapiyor ama geride oynarken terse dönüp uzun atmalisin. Bunu tespit edip set çaliþtirmak zor deðil. Topu bir taraftan alip diðer tarafa uzun atacak, refleks edinecek. Tabi sertlik konusunda da problem var. Oraya oyuncu gelecek belli ki ama top kullanmasi þart. O da alip yanina verirse sorun olabilir.

Þu maçta trondsen'in uzun paslarinda marlon ve pereira topla buluþsa muhtemelen zamaninda bir gol bulurduk ama bu yariþmak için yeterli deðil. Çok saðlam bir iki özelliðin olmak zorunda. Her dengede giden maça þöyle böyle olsaydi diye bakamazsin, insiyatif alip baþari saðlaman lazim. O yüzden her maçi kazanmayi isteyecek güçlü karakterler gerekiyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)