Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 2 3 4
Toplam 85 adet sonuctan sayfa basi 76 ile 85 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2020-2021 Sezonu Süper Lig Takım Harcama Limitleri

LağusKusteli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şikebahçe düşük limitlerine rağmen nasıl transfer yapabiliyor ve bu konu neden hiç konuşulmuyor?
    SPOR SOSYOLOJİSİ...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bugünkü Hürriyet'te bir haber var. Koç, Bankalar Birliği ile anlaşmış. "Lige katılmayız, havuzdan çıkarız"dan geldikleri nokta burası işte.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Emre EFENDİOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Adamlar şikebahçe cumhuriyeti, son kale, Atatürk'ün askerleri, şikebahçe ile kimse başa çıkamaz bla bla.
    Bu adamlar dünyada patlamış en büyük şike-teşvik olayından ülkenin başındaki adamın desteği ile kurtuldu, birinizin aklına yatıyor mu ekonomik limitlere takılıp transfer yapamayacağın.

Bırakın Sosa ve Novak'ı, Trabzon şehrini satın alır bunlar. Çünkü bunlara karşı gelecek bir insan evladı yok bu ülkede, o kadar kokuşmuş dandik bir ülkede yaşıyoruz.

A. Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugünkü Hürriyet'te bir haber var. Koç, Bankalar Birliği ile anlaşmış. "Lige katılmayız, havuzdan çıkarız"dan geldikleri nokta burası işte.
    Onlar 2 yıl ana para ödemesiz 10 yıl anlaşma şeklinde.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    f1bekir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bankalar Birliği Anlaşması'nı faydalı buluyorum. Yıllarca mali disiplinden uzak, devasa borçlara rağmen harcama kısıtı olmaksızın kontrolsüz savurganlığın önüne başka türlü geçemezdiniz. Mevcut düzenleme kusursuz değil. Ancak eleştirenlerin mesela Fener'in sunduğu bir alternatif dahi yok. Onlar eski kara düzende, kulübü zengin yöneticilere borçlandırıp kağıt üzerinde hayal satacaklar. Taraftarı gazlayıp, "Yayın havuzunu bozmakla" tehdit edecekler.

Onların derdi, iki transfer döneminde de, TFF tarafından kontrol edilmemek. Sen Tolgay'a saç, Murat Sağlam'ı Trabzon'un elinden kapmakla övün, Gs ile Hakan Yandaş için sidik yarıştır.

Oyuncu satmayı abes görmekten vazgeçmek lazım. Yıldız transferini unutup, kendi yıldızımızı (Yerli, yabancı) bulmanın yolunu aramalıyız.
    Oğuz, çok haklısın da; transfer sezonu bittikten sonra veya transfer sezonunun sonlarına doğru "Limit olayını şu şekilde revize ediyoruz" derse federsayon/Bankalar Birliği ve bunu yaparsa, bunu engelleyebilecek olan bir güç var mı bu ülkede? Fenerbahçe yönetimi böyle bir söz almış olabilir mi mesela? Ben bu ülkede artık hiçbir şeye şaşırmam. Enayiliğimizle ortada kalırız.

Ama böyle bile olsa, enayiliğimizle ortada kalma pahasına bu işe kendi adımıza devam etme taraftarıyım. Sörlothlar bulalım, Yusuf Yazıcılar çıkartalım, şampiyonluğun bile böylesi daha tatlı olur, rakiplerin iyi oyuncularını toplayarak şampiyon olmak garip bir tad bırakır ağızlarda, öyle hissediyorum..

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı A. Aydın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onlar 2 yıl ana para ödemesiz 10 yıl anlaşma şeklinde.
    Alıntı f1bekir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oğuz, çok haklısın da; transfer sezonu bittikten sonra veya transfer sezonunun sonlarına doğru "Limit olayını şu şekilde revize ediyoruz" derse federsayon/Bankalar Birliği ve bunu yaparsa, bunu engelleyebilecek olan bir güç var mı bu ülkede? Fenerbahçe yönetimi böyle bir söz almış olabilir mi mesela? Ben bu ülkede artık hiçbir şeye şaşırmam. Enayiliğimizle ortada kalırız.

Ama böyle bile olsa, enayiliğimizle ortada kalma pahasına bu işe kendi adımıza devam etme taraftarıyım. Sörlothlar bulalım, Yusuf Yazıcılar çıkartalım, şampiyonluğun bile böylesi daha tatlı olur, rakiplerin iyi oyuncularını toplayarak şampiyon olmak garip bir tad bırakır ağızlarda, öyle hissediyorum..
    Üstadım; adamlar bütün dünyanın gözü önünde şike yaptı, dokunulmadı. Malî bir düzenlemeyi rahatlıkla değiştirirler. Hiç sorun değil. Bizim uygulamamız da emin olun enayilik değil. Gs'nin Florya'da yaptığı katakulliyi biliyorsunuzdur. Trabzonspor, DHMİ ile anlaşmışken ise bin bir olumsuzluk yaşadı Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri için... Bunlar oldu, tekrar ederse şaşırmayacağız.

Vurgu yapmak istediğim yer; harcama limiti artsın azalsın, esneme payı çıksın düşsün değil. Şu anda Türkiye Ligi'nde hiçbir takımın sahip olmadığı doğal gelir potansiyeline sahibiz. Bakın, sadece Fb değil... Beşiktaş (Üç sene önce ŞL geliri olmasına rağmen) yeni yeni uyanıyor. Karius yerine Ersinleri konuşmaya başladılar. Süreç olarak bizden üç - dört sezon gerideler. Ellerinde nakde dönüştürebilecekleri kontrat yok. Ve borçları bizim üç katımız.

Mühim olan doğru yönetmek. Uğurcan ve Sorloth için konuşulan meblağlar açıklanan borcun 20%'si... Fener'in hülle ile yaptığı reklam anlaşmalarının toplamı, Ekuban için konuşulan değerlerin altında. Bu oyuncular bize cüzî maliyetlerle geldiler. Benzer oyuncu getirme, geliştirme, rekabetçi / başarılı olma ve bunu değere çevirme metodunu sürdürebilir kılmak lazım.

En büyük handikabımız Avrupa Kupaları'na katılamamak oldu. Ben oraya sadece katılım parasını alma gözüyle bakmıyorum. Orası bir vitrin. Geçen sezon için en çok üzüldüğüm şey kaçan şampiyonluk olmadı, Avrupa Ligi gruplarında eksik kadroyla hedefsiz mücadele etmek oldu. Orada tam (Ya da tama yakın kadroyla) bir iki maç alsaydık belki bugün Uğurcan daha yüksek bir bedele erişecekti.

Demem o ki, biz doğruyu yaptık. Kendi topuğumuza sıkmazsak, saçma sapan kaosları yaratmazsak önümüz açık.

Tekke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı LağusKusteli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şikebahçe düşük limitlerine rağmen nasıl transfer yapabiliyor ve bu konu neden hiç konuşulmuyor?
    Bu ülkede ALGI İŞİNİ iyi bileceksin.

1. Bu işin ağa babası Azize itiydi, hakem-tff-rakip başkanlar-topçular-medya tamamını ezdi ve sindirdi, bağırıp çağırdı, cepten aradı sövdü ve istediğini aldı, ÇALDI ÇIRPTI KAÇTI

2. Terim diğer kral. Yenerse vardı yoktu geçelim, yenilirse ona var bana yok. YALANDAN Covid oldum bile dedi bu ahlaksız(bazıları bu itleri tanımadığı için benim eleştirilerim AĞIR geliyor)

Arkadaşlar, KOÇ bu 2 fraksiyonun devamıdır, bunlar AHLAKSIZDIR, yani HER YOL vardır. Daha fazla yazamayacam ama FB TEHDİT etti ve geçen sene LİMİT aşsa da puanı silinmedi, yani silinmeyecek!!!
    Ülke, 3 büyütülmüş ile eski efsane arasında yarışın olduğu ve kayırılanların kazandığı bir arenaydı. Kayrılmadan büyük birşey kazanıldığının tek ıspatı Trabzonspor idi ve yine yaptı, bu çok büyük bir iş, başaranların başarısı dünya çapında bir iş!

Tekke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İZLEMEYE DOYAMADIKLARIM

1. Sörloth

2. Uğurcan

3. Nwakaeme

4. Yılannnnnnnn(Sosa giderse ver kaptanlığı bu adama, 15 gol-15 asist yapmazsa beni ara)

https://twitter.com/bragmayan61/status/1291409555428179971?s=20
    Ülke, 3 büyütülmüş ile eski efsane arasında yarışın olduğu ve kayırılanların kazandığı bir arenaydı. Kayrılmadan büyük birşey kazanıldığının tek ıspatı Trabzonspor idi ve yine yaptı, bu çok büyük bir iş, başaranların başarısı dünya çapında bir iş!

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Borsa İstanbul’da hisseleri işlem gören 4 kulübün 2019/2020 faaliyet raporu

Beşiktaş: 477 milyon ₺ zarar
    Fenerbahçe: 154 milyon ₺ zarar
    Galatasaray: 46 milyon ₺ zarar
    Trabzonspor: 36 milyon ₺ zarar
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

fenerbahçe devre arası da en az 5 en çok 10 oyuncu alır.

2 gün decoder iptal diye ağladılar daha sonra hepsi abonelik satın aldı.

ülkenin geldiği durum bu ağlamayana süt yok..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)