Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'nin En Yaþanabilir Þehri Hangisi?

Alika87 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Standart Türkiye'nin En Yaþanabilir Þehri Hangisi?

Merhaba arkadaslar,

Corona sayesinde benim is ortamim biraz degisti. Ben bilgisayar mühendisiyim ve büyük bir alman sirketi icin calisiyorum. Türkiye'de de degisik illerde fabrikalarimiz var. Neyse, önceden böyle 30% evden calisiyordum, virüs sayesinde yil sonuna kadar 100%. Evden calisali benim verimim art'di ve is memnuniyetim yükseldi. Evden calisma kurali yil sonuna kadar kaliyor ve ondan sonra ne olur bilemem, ama büyük olasilikla evden calismaya devam edebilirim.

Yasal olarak ben evde oturmam gerekmiyor, istedigim yerde calisabilirim, yeterki ben görevimi yapiyorum. O yüzden hanimla düsünüyoruz, böyle 2 sene Türkiyeye tasinmayi. Hem yeni bir tecrübe olur bizim icin, hemde her ay iyi bir miktar para biriktirebilirim. 1000€ Türkiyede rahat bir yasam icin fazla bile, geri kalanini da biriktirim. Almanya'da 4000 Euro kazansan bile, kira, araba, yeme icme derken, ay sonunda pek bir miktar kalmiyor.

Bizim taraftarlar her yerde oldugu icin size sormak istedim, en rahat ve güzel hangi sehirde yasariz? Önerileriniz icin sevinirim

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Veysel - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ben olsam 2 yýl da olsa böyle bir tecrübe yaþamak istemem. Hangi þehir olursa olsun.
    # Fýrtýnam bu yolda hep seninle !

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Alýntý Veysel Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben olsam 2 yýl da olsa böyle bir tecrübe yaþamak istemem. Hangi þehir olursa olsun.
    Neden acaba?

Herkes diyor paran varsa Türkiye cennetlik bir yer. Yalan mi?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Veysel - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Avrupa kültürüne alýþmýþ bir insanýn ne kadar ekonomik rahatlýðý olursa olsun kaldýrabileceðini sanmýyorum.
    # Fýrtýnam bu yolda hep seninle !

CaptanBarbosa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Alika87 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merhaba arkadaslar,

Corona sayesinde benim is ortamim biraz degisti. Ben bilgisayar mühendisiyim ve büyük bir alman sirketi icin calisiyorum. Türkiye'de de degisik illerde fabrikalarimiz var. Neyse, önceden böyle 30% evden calisiyordum, virüs sayesinde yil sonuna kadar 100%. Evden calisali benim verimim art'di ve is memnuniyetim yükseldi. Evden calisma kurali yil sonuna kadar kaliyor ve ondan sonra ne olur bilemem, ama büyük olasilikla evden calismaya devam edebilirim.

Yasal olarak ben evde oturmam gerekmiyor, istedigim yerde calisabilirim, yeterki ben görevimi yapiyorum. O yüzden hanimla düsünüyoruz, böyle 2 sene Türkiyeye tasinmayi. Hem yeni bir tecrübe olur bizim icin, hemde her ay iyi bir miktar para biriktirebilirim. 1000€ Türkiyede rahat bir yasam icin fazla bile, geri kalanini da biriktirim. Almanya'da 4000 Euro kazansan bile, kira, araba, yeme icme derken, ay sonunda pek bir miktar kalmiyor.

Bizim taraftarlar her yerde oldugu icin size sormak istedim, en rahat ve güzel hangi sehirde yasariz? Önerileriniz icin sevinirim
    Ýzmir

SM-A730F cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Kiþiye ve duruma göre deðiþir tabi böyle sorulara verilecek cevaplar,
    karakter, kiþilik, sosyal yaþam, çevre, mevsimsel etkiler, vb. kararý etkileyecek unsurlar olur genelde,

Çanakkale, Antalya, Yalova, Bursa, Ýzmir, Muðla, Aydýn, Sinop gibi þehirler para biriktirme amaçsa ideal olabilecek yerler fakat dövizle kazanýp hayatýmý yaþarým hiçbir þeyden uzak ve eksik kalmak istemem dersen cevap klasik Ýstanbul olacaktýr
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

Merhaba arkadaslar,

Bence turkiyenin en guzel ve en yaþanýlabilir þehri Bursadir. Her týp insanýn mutlu olabileceði,neredeyse her imkanýn olduðu bir þehir. Hayatýmýn 12 yýlýný geçirdim.(c.kale,istanbul,urfa,bursa,ankara,trabzo n,antep,diyarbakir,izmir gibi þehirlerde bulundum)

HoScHaKaL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzon olmadýðý kesin
    Temiz Lig Davamýz Trabzonspor Sevdamýz # 7 Oscar René Cardozo

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Alýntý HoScHaKaL Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Trabzon olmadýðý kesin
    Aynen. Trabzon'u seviyorum ama yasamak istemem orda. Bence Trabzon Istanbul'dan daha stresli ve kalabalik.

ESER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Merhaba arkadaslar,

Bu aralar kadýn cinayetleri sebebiyle imajý zedelenmiþ olsa da Muðla - Menteþe yaþanabilir küçük, güzel, modern ve güvenli bir þehir. Küçük olmasýna raðmen gayet canlý bir üniversite þehridir. Muðla’nýn artý özelliklerinden biri de halkýnýn tutucu ve baskýcý olmamasý. Cýlkýný çýkarmadýkça ve çevreyi rahatsýz etmedikçe kimse kimsenin hayatýna burnunu sokmaz. Marmaris, Akyaka, Datça, Köyceðiz,Dalyan, Bodrum ve daha nice güzel yerler ulaþýlabilir uzaklýkta. 1000 Euro bütçe ile de gayet güzel bir standartta yaþanabilir.

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

Gelme.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Nereden
    Almanya

Kuzey Ege'de herhangi bir lokasyon olabilir. Mümkünse kaz daðlarý civarý
    If you put the federal government in charge of the Sahara Desert, in 5 years there'd be a shortage of sand.
    Milton Friedman

Gökhan Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    33

Yeterince para varsa ufak bir yere yerleþmek en güzeli. Trilye, Bozcaada gibi. Direkt þehir olarak da Çanakkale derim herhalde.
    OMAE WA MOU SHINDEIRU...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Forbes, bunu araþtýrýyordu. 2015'teki ilk çalýþmada Trabzon birinci sýradaydý. 2019'daki güncel sýralama ise þöyle:

http://www.ntv.com.tr/amp/galeri/sey...CUmhmaSZLOE20Q

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    33

Alýntý Oðuz ZEYTÝN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Forbes, bunu araþtýrýyordu. 2015'teki ilk çalýþmada Trabzon birinci sýradaydý. 2019'daki güncel sýralama ise þöyle:

http://www.ntv.com.tr/amp/galeri/sey...CUmhmaSZLOE20Q
    Bunu merak ettim açýkçasý Ýstanbul Ankara neye göre en baþta oluyor? Ýþ imkanlarý vs de dahil demek ki. Çünkü bana insanýn o þehirde huzur bulmasý imkansýz gibi geliyor.

Cittacslow diye bir akým var. Bunlar nüfuslarý elli binden az olan yerleri, o bölgeye uygun þekilde düzenliyorlar. Fakat o þehrin önce bazý projeler falan geliþtirip kabul þartlarýný yerine getirmesi falan gerekmiyor. Dünyada pek çok yerde var olan bu akýmýn ülkemizde de 18 bölgede etkisi var.

Cittaslowturkiye.org'da felsefelerinden bahsetmiþler. Þehir hayatýndan kurtulma fýrsatýný bulur bulmaz ben de kaçacaðým buralardan birine.
    OMAE WA MOU SHINDEIRU...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Gökhan Balcý Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bunu merak ettim açýkçasý Ýstanbul Ankara neye göre en baþta oluyor? Ýþ imkanlarý vs de dahil demek ki. Çünkü bana insanýn o þehirde huzur bulmasý imkansýz gibi geliyor.

Cittacslow diye bir akým var. Bunlar nüfuslarý elli binden az olan yerleri, o bölgeye uygun þekilde düzenliyorlar. Fakat o þehrin önce bazý projeler falan geliþtirip kabul þartlarýný yerine getirmesi falan gerekmiyor. Dünyada pek çok yerde var olan bu akýmýn ülkemizde de 18 bölgede etkisi var.

Cittaslowturkiye.org'da felsefelerinden bahsetmiþler. Þehir hayatýndan kurtulma fýrsatýný bulur bulmaz ben de kaçacaðým buralardan birine.
    Kriterler arasýnda saðlýk ve eðitim tesislerinin saysý, ulaþým ile konaklama imkanlarý vs. var.

*

"Sakin Þehir" kavramýný ilk Sýðacýk'ta görmüþtüm yýllar önce. 2017'de tekrar gittiðimde pek sakinliði kalmamýþtý. (:

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    33

Alýntý Oðuz ZEYTÝN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kriterler arasýnda saðlýk ve eðitim tesislerinin saysý, ulaþým ile konaklama imkanlarý vs. var.

*

"Sakin Þehir" kavramýný ilk Sýðacýk'ta görmüþtüm yýllar önce. 2017'de tekrar gittiðimde pek sakinliði kalmamýþtý. (:
    Doðrudur her anlamda deðerlendirilince imkaný fazla olan iller baþý çekiyor. Evet zaten ilk orasý seçilmiþ sakin þehirler arasýnda. Zamanla tanýndýkça eskiden sakindi buralara geliyor iþ
    OMAE WA MOU SHINDEIRU...

Ýsa Gündoðdu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Afrika
    Yaþ
    41

herkesin bildiði cevap aslýnda
    Ýstanbul......
    HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAKTIR

MetehanS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    36

kaz daðlarý
    "The North Remembers" (Kuzey Unutmaz)

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    31

Ben Antalya'yý tavsiye ederim.
    Düzenli bir þehir.
    Yaylasý da var sahili de var.
    Haziran'dan Ekim'e kadar denize giriliyor
    Ýnsaný biraz uyuþuk
    Þehir medeni. Yobaz ilçeleri var tabi oralardan uzak durmak lazým.
    Sosyal aktivite var.
    Kiralarý bilemiyorum ama
    " Ben, bir iþte nasýl baþarýlý olacaðýmý düþünmem; o iþe neler engel olur, diye düþünürüm. Engelleri kaldýrdým mý, iþ kendi kendine yürür. "
    Ýnce Zeka --> Sadri Þener --> Yýldýrým Demirören
    Ýnce Zeka --> Aðaoðlu --> Alt Yapý Fetiþizmi

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Ali sen ciddi misin 2 sene Türkiye'de yaþamaktan? Bir de hadi sene sonuna kadar homeoffice peki geri kalan 1.5 sene için firma size bende çalista istersen git Afrika'da mi yasa diyor yoksa sen, kendi firmanin Türkiye'deki bir lokasyonuna gecici olarak transfer mi olacaksin? 2 sene ciddi bir süre. Ayrica bunun icin vize alman gerekli.
    Bazý insanlar, seninle sadece boþ zamanlarýnda konuþurlar. Bazý insanlar ise seninle konuþmak için zamanýný ayýrýrlar.
    Elazýð'lý.

Mustafa YILMAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    41

hocam insanlarýn sana fikir vermesi açýsýndan daha net konuþman gerekir yani sen ne istiyorsun?

eðer isteklerinden bir harita çizersen sana açýk adres verebilecek çýkar mutlaka.

beklentilerini yazmadan her fikir havada kalabilir senin için.

tek kiriter para biriktirmek çýkýyor yazdýðýndan o zaman istanbul'dan uzak dur onu söyleyim sadece
    sadece aþk bizimkisi

Manu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Alýntý Mustafa YILMAZ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    hocam insanlarýn sana fikir vermesi açýsýndan daha net konuþman gerekir yani sen ne istiyorsun?

eðer isteklerinden bir harita çizersen sana açýk adres verebilecek çýkar mutlaka.

beklentilerini yazmadan her fikir havada kalabilir senin için.

tek kiriter para biriktirmek çýkýyor yazdýðýndan o zaman istanbul'dan uzak dur onu söyleyim sadece
    Kimse Samsun'u önermemiþ bu arada. Ne yapsak gitsek mi buralardan?
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Mustafa YILMAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    41

Alýntý Manu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kimse Samsun'u önermemiþ bu arada. Ne yapsak gitsek mi buralardan?
    fýrsat bulsam alaskaya gideceðim de yok iþte.

Atatürk'ün þehri bura,doðum günüde 19 mayýs,benimde öyle, adým o yüzden mustafa. bu sebeble tartýþmaya kapalý bu þehir
    sadece aþk bizimkisi

ibrahim - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    34

Valla benim torpilim sadece Akçaabatta geçerli olduðu için, siyasi konjektür böyle kaldýðý sürece memleketteki en yaþanýlabilir þehir Akçaabat bana göre. Sizi bilmem.

Ama yerinde olsam Antalya gibi Almanlarýn çoðunlukta olduðu bir kýyý kasabasýna taþýnýrdým.
    Konu ibrahim tarafýndan (12.08.2020 Saat 03:47 ) deðiþtirilmiþtir.
    Milli Takýmým TRABZONSPOR
    Al aþaa, vur yukari, Dik Oyna!!!
    Helalin adý kaldý, onu gören yok.
    Haram kapýþýldý, hâlâ doyan yok. Yusuf Has Hacip

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)