Sayfa 315 Toplam 4001 Sayfadan BirinciBirinci ... 215 265 305 313 314 315 316 317 325 365 415 815 1315 ... SonuncuSonuncu
Toplam 100003 adet sonuctan sayfa basi 7,851 ile 7,875 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Dosyası - 15 -

Birtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bir Hırvat oyuncu listede deniliyor.

Marko Pjaca nasıl hamle olur?

ensarusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Cihad Varlı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi, Linnes'in sözleşmesi 2021 yılında bitiyor. Satın alma opsiyonuyla kiralanması mümkün değil. Masa başı haberi muhtemelen.
    Piyasasi epey dusmus. Belki bonservisiyle birlikte alinir. Kumasi bize yetermi ki

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ahmet Taşçı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz da ne aradığımıza bağlı renktaş..
    Elneny :%50 pasör %50 adam yiyen
    Nakamba :40 pasör, %60 adam yiyen, takıma, sisteme göre değişir ön libero olayı, ben daha pasör adaha az yırtıcı istiyordum, defans hattını agresif yapıcam diyorsan Elneny Veh o ayarda isim doğru isim, yok ben stoperleri daha pasör, biraz daha alan savunması yapabilen, daha az agresif yapıcam diyorsan o zaman Nakamba profili daha çok uyar.
    Katılıyorum. Ne aradığımıza ve neye ihtiyaç duyduğumuza...

Serkan ve Cale'nin savunması iyi olduğu (Ve Umut ile Burak deli gibi pres yaptığı için) için Selçuk-Colman rahat oynuyordu. Ama JP ve Novak gibi ileri çıkıp arkalarında boşluk bırakınca (Ve Ekuban haricindeki hücumcular pres yapmayınca) eskilerin çapa dediği (Şimdilerde pivot diyorlar) savunma yönü kuvvetli orta sahaya ihtiyaç duyuyoruz iki senedir. Stoperleri eleştirmek işin kolayıydı. Rakip elini kolunu sallayıp iki pasta ceza sahama gelmiş, biz stoper eleştiriyoruz. Stoper ne yapsın...

İşte Alanya final maçında biraz biraz alan daralttık, Ekuban ve Guilherme'yle biraz pres yaptık. Sonucu gördük (Orada da 55'ten sonra orta sahamız düştü ya neyse).

Elneny mi başkası mı bilmem. Elneny fena adam değil. Topa sahip olacaksak, böyle adamlar faydalı olur. Dinamik de... Adam Atiba'yı 15-20 metre ileride oynattı sezon boyunca. Ama Fernandao tarzında değil. Öyle sağa sola zıplayarak, omuz vurup indirerek fiziki bir oyunu yok. Zaten Sosa'nın yanında öyle biri olsaydı (Belki de hocalar tercih etmedi) oyun düzeyimizin iki tık yükselebileceğine inanıyordum.

Trabzonspor Kongre Üyesi

ataullah-ı sani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muş

Alıntı Burak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyler Brezilya'da bile ihtimal üzerine yazılan haberler üzerinden neden bu kadar gerginsiniz?
    Kesin doğru falan demedik Burak, ihtimal üzerine böyle bir şey varsa olmasın diye konuşuyoruz. Sonra hep başımıza geliyor ne hikmetse öyle bir şey yoktur dediğimiz şeyler

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alıntı ensarusta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün gs den linnes için kiralama+opsiyonla almak istediğimiz haberlerini okumuştum bir kaç yerde. burada ismi geçmedi. gs yeni sağ bek aldı. olma ihtimali olabilir. malum norveçli. iki bektede oynayabiliyor. nasıl olur?
    2 stoper, 2 ön libero, 1 sol bek (Marlon...), 1 orta saha (Thordsen geldi), 1 forvet (Plaza geldi), Sosa'nın vereceği karara göre yerine bir orta saha olmak üzere 8 nokta atışı transfer düşünülüyor.

TRT SPOR'da yorumcu TARIK ÜSTÜN, Chelsea'de genç ama çok kaliteli kiralık bir oyuncunun olduğunu, Eddie Newton'un onu getirmesi durumunda TS'ye çok katkı sağlayacağnı söyledi. Gözü kapalı alsınlar dedi. İsmini unuttum?

Dün akşam ayrıca Barış YURDUSEVEN'e Linnes transferi soruldu TRT SPOR'da. Evet ihtimaller arasında o da var dedi. TARIK ÜSTÜN TS için iyi olur dedi.
    Konu HOPA'LI TS'Lİ tarafından (10.08.2020 Saat 10:30 ) değiştirilmiştir.
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Serkan ve Cale'nin savunması iyi olduğu (Ve Umut ile Burak deli gibi pres yaptığı için) için Selçuk-Colman rahat oynuyordu. Ama JP ve Novak gibi ileri çıkıp arkalarında boşluk bırakınca (Ve Ekuban haricindeki hücumcular pres yapmayınca) eskilerin çapa dediği (Şimdilerde pivot diyorlar) savunma yönü kuvvetli orta sahaya ihtiyaç duyuyoruz iki senedir. Stoperleri eleştirmek işin kolayıydı. Rakip elini kolunu sallayıp iki pasta ceza sahama gelmiş, biz stoper eleştiriyoruz. Stoper ne yapsın...

İşte Alanya final maçında biraz biraz alan daralttık, Ekuban ve Guilherme'yle biraz pres yaptık. Sonucu gördük (Orada da 55'ten sonra orta sahamız düştü ya neyse).

Elneny mi başkası mı bilmem. Elneny fena adam değil. Topa sahip olacaksak, böyle adamlar faydalı olur. Dinamik de... Adam Atiba'yı 15-20 metre ileride oynattı sezon boyunca. Ama Fernandao tarzında değil. Öyle sağa sola zıplayarak, omuz vurup indirerek fiziki bir oyunu yok. Zaten Sosa'nın yanında öyle biri olsaydı (Belki de hocalar tercih etmedi) oyun düzeyimizin iki tık yükselebileceğine inanıyordum.
    Şunu iki senedir yazıyorum; ama stoper koruyor oluyorum.

Takım savunmaya kötü yerleşiyor ve oyuncu tiplerinden kaynaklı olarak kötü savunuyor. Topun bizde olmadığı dakikalarda defo veriyoruz çünkü doğru yerlere doğru zamanlarda koşmayan bir takımız.

Bunun kondisyonla falan da ilgisi yok. Bu sebepten Onazi sakatlandığında orada aksama oldu ama Yusuf'un temposu ve oyun isteği o ayıbı biraz örtüyordu. Yusuf da gidince bomba kucağa kaldı yeri doldurulmadığı için...

Ben bu açıdan bakınca Nakamba'nın veya onun tarzında bir oyuncunun gelişini çok önemsiyorum. İştahla ve doğru zamanda topun gideceği yere ya da topu alıp kullanacak adama henüz sırtı dönükken giden ve ısrar eden, yıldıran tipte atletizmi, enerjisi olan oyuncu ihtiyacımız var. Trondsen de Yusuf'un boşalttığı nitelik kadrosunu doldurursa yeniden çok keyif veren oyunlar izleriz.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Ahmet Taşçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

%100 katılıyorum, sürekli yazdık ama hala anlamayanlar var, savunma hucümdan başlar, Yazıcı bunu yapıyordu,ama geçen yıl ilerde sağlam basan adam eklikliğini o kadar yaşadık ki, Waka ile Ömür yine göstermelik basar, Parmak refakat koşullarına devam ederse işimiz yine zor, çok sağlam stoper alman savunmadaki bşraysel hataları önlemek dışında bir işe yaramaz, yine yürüyerek ceza alanımıza kadar gelirler, yine çok bocalarız, oyunu tutamayız.
    Bilmem katıkırmısın renktaş ben Waka - Eku - Ömür ileri üçlüsünün takım savunmasını çok bozduğunu düşünüyorum, elimizde Waka, Ömür varsa 4-2-3-1 dışındaki sistem (On numarasız) hiçbir şekilde orta alandaki sorunları gidermeyecektir. Hem hucümde ilk presi yapacak hem de orta alan ile hucümu arasında köprü görevi görecek bir 10 numara ŞART kere ŞART.

oksoholu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Bu forumda bulunma amacımız takımla ilgili yeni gelişmeleri takip etmek hasbelkader düşüncelerimizi söylemek ama bazı arkadaşların savunma mekanizmaları fazla hassas her şeyi üzerlerine alınıp tabiri caizse bok atma yöntemini kullanıyorlar neyse çok da takıldığım bir konu değildir sadece söyleyeyim dedim

Yeni transferimizi dün akşam seyrettim sanırım 3-5-2 oynuyorlar sol ortada görev yapıyordu öyle oyunu tutayım havası bek görmedim onda sadece verilen görevi yapıyor futbol oynayanlar bilir sana verilen bir görev var onun dışına çok çıkmazsın ipler kopmadan İskandinavlar disiplinli adamlar ama yine de aynı şeyi söyleyeceğim çok koşması fizik gücünün iyi olması bizde üst seviye bir form göstermesine neden olabilir Sörlöth gibi aması var bu adamın fiyatı 800 civarı bu adamın görevini yapan bizdeki Parmakın fiyatı 4 milyon bilmiyorum bu bir şey anlatabiliyor mu size gerçi şunu söyleyebilirsiniz bana Parmak 25 yaşına kadar 2. liglerde döndü durdu ta ki Trabzonsporda forma bulunca iyi takımda kendini gösterebildi buna kabulüm zaden Tronsden den de tek beklendim o umarım böyle olur bizim lig atlet oyuncuları sever bakın Alanyadaki Bakasedas bile Türkiye öncesi sıradan bir adamdı burada klas bir topçu oldu

Bekleyip göreceğiz
    @ okşoholu

Cenkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Stoper ne yapsın...
    Az hata yapsın.

Elinden bir şey gelmiyor olması ayrı, takımın mevcut eksikliğini bireysel kapasitesinin düşüklüğü vasıtasıyla daha da aşağı çekmek ayrı. Karıştırılmaması lazım; bir takım yetersizlikler üzerinden başka bir takım yetersizliklerin normalleştirilmemesi lazım.
    Naber?

Antonio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta

Bütün parayı defansa harcasinlar. Bir şekilde gol buluruz.
    hayat nedir diye sorarsan, bilmiyorum evlat; sormazsan biliyorum haraptarlı nafi (Hasan Ali Toptaş) Bin hüzünlü haz...

ilelebeTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı Ahmet Taşçı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    %100 katılıyorum, sürekli yazdık ama hala anlamayanlar var, savunma hucümdan başlar, Yazıcı bunu yapıyordu,ama geçen yıl ilerde sağlam basan adam eklikliğini o kadar yaşadık ki, Waka ile Ömür yine göstermelik basar, Parmak refakat koşullarına devam ederse işimiz yine zor, çok sağlam stoper alman savunmadaki bşraysel hataları önlemek dışında bir işe yaramaz, yine yürüyerek ceza alanımıza kadar gelirler, yine çok bocalarız, oyunu tutamayız.
    Bilmem katıkırmısın renktaş ben Waka - Eku - Ömür ileri üçlüsünün takım savunmasını çok bozduğunu düşünüyorum, elimizde Waka, Ömür varsa 4-2-3-1 dışındaki sistem (On numarasız) hiçbir şekilde orta alandaki sorunları gidermeyecektir. Hem hucümde ilk presi yapacak hem de orta alan ile hucümu arasında köprü görevi görecek bir 10 numara ŞART kere ŞART.
    Hücumda baskı bir sistem işidir, 1-2 oyuncuyla yapılmaz. Bunu antrenmanlarda çalışman lazım. Saldım çayıra mevlam kayıra taktiğiyle oynarsan, gidip az oyuncuyla gölge baskı yaptığında arkada boşluk verirsin, üç topta kalene inerler.

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alıntı oksoholu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu forumda bulunma amacımız takımla ilgili yeni gelişmeleri takip etmek hasbelkader düşüncelerimizi söylemek ama bazı arkadaşların savunma mekanizmaları fazla hassas her şeyi üzerlerine alınıp tabiri caizse bok atma yöntemini kullanıyorlar neyse çok da takıldığım bir konu değildir sadece söyleyeyim dedim

Yeni transferimizi dün akşam seyrettim sanırım 3-5-2 oynuyorlar sol ortada görev yapıyordu öyle oyunu tutayım havası bek görmedim onda sadece verilen görevi yapıyor futbol oynayanlar bilir sana verilen bir görev var onun dışına çok çıkmazsın ipler kopmadan İskandinavlar disiplinli adamlar ama yine de aynı şeyi söyleyeceğim çok koşması fizik gücünün iyi olması bizde üst seviye bir form göstermesine neden olabilir Sörlöth gibi aması var bu adamın fiyatı 800 civarı bu adamın görevini yapan bizdeki Parmakın fiyatı 4 milyon bilmiyorum bu bir şey anlatabiliyor mu size gerçi şunu söyleyebilirsiniz bana Parmak 25 yaşına kadar 2. liglerde döndü durdu ta ki Trabzonsporda forma bulunca iyi takımda kendini gösterebildi buna kabulüm zaden Tronsden den de tek beklendim o umarım böyle olur bizim lig atlet oyuncuları sever bakın Alanyadaki Bakasedas bile Türkiye öncesi sıradan bir adamdı burada klas bir topçu oldu

Bekleyip göreceğiz
    Toprağım alınan oyuncuların kalitesine eyvallah ancak sizin de dediğiniz gibi esas gösterge bizde göstereceği performans

Hatırlayın,

Alban Bushi (İstanbulspor'un Arnavut gol kralı olarak gelmişti)
    Augustine
    Thomas June
    Rune lange
    Marcelinho
    Daniel Sturridge
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Nereden
    İstanbul

Alıntı Yiğit Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Takım savunmaya kötü yerleşiyor ve oyuncu tiplerinden kaynaklı olarak kötü savunuyor. Topun bizde olmadığı dakikalarda defo veriyoruz çünkü doğru yerlere doğru zamanlarda koşmayan bir takımız.

Bunun kondisyonla falan da ilgisi yok. Bu sebepten Onazi sakatlandığında orada aksama oldu ama Yusuf'un temposu ve oyun isteği o ayıbı biraz örtüyordu. Yusuf da gidince bomba kucağa kaldı yeri doldurulmadığı için...

Ben bu açıdan bakınca Nakamba'nın veya onun tarzında bir oyuncunun gelişini çok önemsiyorum. İştahla ve doğru zamanda topun gideceği yere ya da topu alıp kullanacak adama henüz sırtı dönükken giden ve ısrar eden, yıldıran tipte atletizmi, enerjisi olan oyuncu ihtiyacımız var. Trondsen de Yusuf'un boşalttığı nitelik kadrosunu doldurursa yeniden çok keyif veren oyunlar izleriz.
    Bu konu hakkinda yazmistim 14. Transfer basliginda.

Uzayıp giden stoper mevzusuna bir ufak yorum eklemek istiyorum. Dünyanın en iyi stoperlerini, beklerini de alsanız, eğer orta sahanız rakibi yarı sahanın diğer tarafından, ısırmadan eskort koşularla karşılıyorsa gol yemeye, baskı yemeye, top kovalamaya ve dahası pozisyon yemeye mahkumsunuz.

Son maçta takımın en iyisi gözükenlerden Abdülkadir Parmak'ın bir koşusu var, asla ve asla anlayamayacağım. Rakip yarı sahanın ortasında paslaşıyor, bizim arkadaş ise top ayağında olan adama görüne görüne geri pas kanalına koşuyor.

Oyunun defansif yönünde alan kapatan, pas kanalı kapatan orta sahanız varsa vasat stoperlerle bile pozisyon yemez, ya da az pozisyon yersiniz.

Colman, No8 süper basan omuz omuza rakiplerini yıkan adamlar değillerdi. Ama o kadar iyi alan kapatıyorlardı ki gerideki "zaten" iyi olan stoperimiz Cannavaro, Nesta gibi gözüküyordu.
    https://forum.bordomavi.net/showthre...post1921289887
    Konu annttiigs tarafından (10.08.2020 Saat 10:40 ) değiştirilmiştir.
    istanbul basını bizi çözmüş, içimize süper bir dinamit bırakmış. "futbolu en iyi bilen taraftar" demişler bize. şimdi çık çıkabilirsen işin içinden.

Nereden
    Uzak Doğu

7 gün sonra takım toplanıyor.
    Bu haftanın hareketli geçmesini bekliyorum. Mutlaka gelenler, gidenler olacaktır.

Nereden
    Zonguldak

Evet güzel bir örnek

O takımda orta saha da iyi pres yapardı Colmanın bazen kendini kaybedip her tarafa koşması vardı ki inanılmazdı hakeza Umutun ilerde stoperlere oyun kurma izni vermemesi herkesi rahatlatıyordu bu günde orta sahanın nezaret dışında takım savunmasına hiç katkı vermemesi stoperlerimizi çok zor durumda bırakıyor son yıllarda elimize gecen en hızlı stoperi (Hüseyin) kaybetme noktasına geldik oysa savaşan bir orta sahada bu tür hızlı adamlar ekstra ön libero görevi görür ama gel gör ki biz stoperimizi kaybetme noktasındayız bunun tek nedeni sosa parmak tandemi ve ilerdeki ağalarımız böyle bir defans kurgusu olabilir mi solbekin yol gecen hanı sağ taraf çamur sana stoper olarak Van dijk gelse aynı performansı gösterir
    @ okşoholu

Nereden
    Ankara

Alıntı Birtan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir Hırvat oyuncu listede deniliyor.

Marko Pjaca nasıl hamle olur?

Muhtemelen filip benkovic.
    oflu fanatik

Nereden
    Zonguldak

Alıntı HOPA'LI TS'Lİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Toprağım alınan oyuncuların kalitesine eyvallah ancak sizin de dediğiniz gibi esas gösterge bizde göstereceği performans

Hatırlayın,

Alban Bushi (İstanbulspor'un Arnavut gol kralı olarak gelmişti)
    Augustine
    Thomas June
    Rune lange
    Marcelinho
    Daniel Sturridge
    Onlar içinde aynı durum geçerli çok kötü takımlara gelmişlerdi Marcelinho hariç Sturidge problemliydi zaden
    @ okşoholu

CİVELEK.61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Evet savunma hücumda başlar ama bu sezonki şampiyonluk stoperlerin bireysel hatalarından gitti.
    Penaltılar,kırmızı kartlar,rakibe yapılan asistler...
    Kimse "Sadece stoperler savunma yapsın" demiyor ki,
    Stoperler aptallık yapmasın yeter.
    Orta saha dinamik olsun eyvallah.
    Forvetler hücumpres yapsın eyvallah.
    Bunlar on yıllardır zaten ezberlenen şeyler.
    Peki bunlar olmalıda,
    Stoperlerin salaklık yapmasına gerek var mı?

Nereden
    Uzak Doğu

Alıntı Yiğit Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İmzamı atıyorum.
    Eklemem yapmam gerekirse;
    Nakamba tarzı bir oyuncunun yanına pas istasyonu olacak, takımı rahatlatacak, tabiri caizse yeri geldiğinde yan pas yapıp tempoyu düşürecek ve topun bizde kalmasını sağlayacak bir oyuncuya da ihtiyacımız var.
    Öne geçtiğimiz maçlarda bunun sıkıntı çok çektik. Parmak ve Ndiaye daha çok ön tarafa hamle yapan, topla beraber katetmek isteyen oyuncular. Bu nedenle bir türlü oyunu soğutamadık, topun bizde kalma süresini arttıramadık. Bu da sürekli baskı yememize neden oldu.

Özetle; yalnızca Nakamba'nın ya da o tarzda bir oyuncunun alınması sorunumuzu çözmeyecek bence. Nakamba'nın yanına yukarıda saydığım işleri yapabilecek bir 8 numara lazım. Tabii bu 8 numara top rakipteyken eli belinde gezmeyecek, Nakamba abisinin yaptığı sert prese eşlik edecek özelikte de olması lazım.

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Bâzilarina göre her seyi hücumcular yapmali, gâliba kendileri stoper falan oynadilar hep de ondan...

Stoper onu yapmasin sunu yapmasin, zâten nesta gibi görünür, he oldu

10 numara pres yapsin, kanatlar geri gelsin, 8 numara ileri geri vizir vizir islesin

Stoper mi ? ya o da biraz öne çiksin geride beklemesin, a aa yok yok o zaman bosluk birakiriz beklesin arkada...

Emredersiniz
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Cenkhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az hata yapsın.

Elinden bir şey gelmiyor olması ayrı, takımın mevcut eksikliğini bireysel kapasitesinin düşüklüğü vasıtasıyla daha da aşağı çekmek ayrı. Karıştırılmaması lazım; bir takım yetersizlikler üzerinden başka bir takım yetersizliklerin normalleştirilmemesi lazım.
    Normalleştirme yok, hataların kaynağını arıyoruz. Tabii ki daha az hata yapsın, buna kim itiraz edebilir?

Lâkin, hataların öncelik sıralaması ya da minör-majör duruma baktığınızda onlara gelene kadar başka sorunların olduğunu ıskalamamak lazım. Sonuçta bu bir takım oyunu. Şöyle düşünelim, iki mükemmel stoper aldık. Ama oyun anlayışımız, yerleşimimiz önceki iki sezonla aynı. Çoğu maç yine bizim kale sahamız önünde oynanır. O iki mükemmel stoper bir yere kadar dayanır.

Nereden
    Zonguldak

Alıntı ilelebeTS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hücumda baskı bir sistem işidir, 1-2 oyuncuyla yapılmaz. Bunu antrenmanlarda çalışman lazım. Saldım çayıra mevlam kayıra taktiğiyle oynarsan, gidip az oyuncuyla gölge baskı yaptığında arkada boşluk verirsin, üç topta kalene inerler.
    Evet öyle maalesef
    Bu işi Sosa ile yapamazsın bunu millet anlamıyor Sosayı çıplak gözle izlemek lazım koşmuyor ve işler sarpa sarınca kendi de bocalıyor hele hele bakmadan attığı bazı paslar var ki herkes onu takip etmek zorunda yoksa çuvallarsın Parmak ise farklı bir oyuncu adam kovala dersen adamı kovalar oyun kur dersen oyunu kurar ikisini bir arada bir BJK maçında yaptı ki o maçı beş maç yapsın seneye 20 milyon euroya satarız ama gel gör ki bu iş için çiğer lazım maalesef o uşakta yok
    @ okşoholu

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Hücum oyuncularini enâyi yerine koymaya gerek yok...

Yusuf Yazici'nin yaptigi da pres falan degildi yalandan kosar gibi görünüyordu, yaninda geçen adami izledigini de çok gördük onun...

Yaninda geçene müdahale etse yeter, zirt pirt pres yapmasina da gerek yok, hizli topçu da degil ne kadar pres yaparsa yapsin etkili olamaz, rakip rahatça oyunu kurar..

Stoperler kaliteli olsun, orta sahaya da 1 kaliteli hamal tamamdir, hücumcularin yeteneklerini göstermeleri x2 olur...

Ben bu yönden bakiyorum, öyle yok herkes takim savunmasina yardim etsin de stoperde nounkeu oynasa da siritmaz mantigiyla degil, kusura bakmasin kimse... adam akilli stoper alsinlar da fuzuli tartismalar olmasin... ondan sonra ilerideki topçular is yapmiyorsa onlarin kulagini çekeriz...
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Alika87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Burak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanmalarını bekliyordum ama sakatlık sorunu yoksa Misic'e hemen çökülmeli.
    Aynen. Böyle bir oyuncu imkanın varsa kaçınmamalıyız.

Nakamba, Trondsen, Misic orta sahada.

İki çok ofansif bek, Nielsen ve JP47

Önde Waka, Ekuban, Sörtloth

Bu takım ligin içinden geçer.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Alıntı CİVELEK.61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet savunma hücumda başlar ama bu sezonki şampiyonluk stoperlerin bireysel hatalarından gitti.
    Penaltılar,kırmızı kartlar,rakibe yapılan asistler...
    Kimse "Sadece stoperler savunma yapsın" demiyor ki,
    Stoperler aptallık yapmasın yeter.
    Orta saha dinamik olsun eyvallah.
    Forvetler hücumpres yapsın eyvallah.
    Bunlar on yıllardır zaten ezberlenen şeyler.
    Peki bunlar olmalıda,
    Stoperlerin salaklık yapmasına gerek var mı?
    Bizdeki savunma düzenine hangi stoperi koyarsan koy sürekli salaklık yapıyormuş gibi gelecek sana.
    Ne topu oyuna sokarken, ne top rakipteyken bütün halinde hareket etmeyen bir takım var 2 senedir.
    Topu oyuna sokarken ayağa çıkmaya çalışan savunma oyuncuları boşa kaçan, yaklaşan arkadaşı olmayınca, yani savunma ve ön hat kopuk olunca zorlama pas arayıp, pas hatası yapıyorlar. Bu da çıkarken kaptırılan top olarak dönüyor. Salaklık olarak da adı konuluyor.

Top rakipteyken zaten apayrı bir psikopatlık var, sürekli olarak rakip orta saha ve hücumcuları stoperlere karşı yüz yüze topa sahipler. Orta saha ve kanat elemanları genelde o anda ileride oldukları için rakip orta saha elemanları da markajsız ve pas seçeneği olarak rakibin hücum çeşitliliğine destek oluyor. Burada da ya adam kaçırıyoruz, ya da sürekli bu baskı sadece stoperler tarafından savuşturulmaya çalışılınca eninde sonunda çalım yiyoruz.
    Bu da salaklık olarak yaftalanıyor.

Son derece rahat çizgiye indirip orta yaptırıyoruz. Sürekli terste yakalanan stoperler hava topu verince yine salak ilan ediyoruz.

2 yıldır savunma organizasyonu adına hiçbir şey üretmeyip, bunun sonucunda sadece stoperleri salak ilan ederek soruna doğru teşhis koymuyoruz.

Oraya Pepe'yi de koysan bir şey değişmez.

Savuma takım olarak yapılır.
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafından (10.08.2020 Saat 11:18 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)