Sayfa 3446 Toplam 4001 Sayfadan BirinciBirinci ... 2446 2946 3346 3396 3436 3444 3445 3446 3447 3448 3456 3496 3546 3946 ... SonuncuSonuncu
Toplam 100003 adet sonuctan sayfa basi 86,126 ile 86,150 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Dosyası - 15 -

gökçay61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağlamken epeyce maç kazandırdı. Yaşı henüz 19 du.
    Sürekli sakatlanmadı, adamı sakatladılar. Adamın herhangi bir kronik sakatlığı yok. Hatta bu kadar ağır sakatlıklardan beklenenin çok üzerinde geri döndü.
    Şut dışında, sakatlıktan döndüğü dönemler hariç hiç güç sıkıntısı yaşadığını görmedim.
    Hatta kendinden iri adamlarla hem hava topunda, hem de bire birde boğuştuğu çok pozisyon hatırlarım.

Kendini geliştirebilmesi için sahada olması lazım.
    Sakatlık müsade etmedi.

Lakin anladığım, sakatlık müsade etse, siz müsade etmeyeceksiniz!
    benim müsaademle olsaydı sonuna kadar izin verirdim ancak 2 sezondur ömür piyasada yok. maalesef barış memiş gibi rota çizdi kendine. sakatlık talihsizliktir sözüm yok ancak ömür gibi bir oyuncunun 20 m mesafeden kaleci alıştırır gibi şut çekmesi benim zoruma gidiyor. yusufun antremanlardan sonra nasıl çalıştığı biliniyordu ama ömür kendini geliştirmek için hiç bir şey yapmadı. fikirlerimizin örtüşmesi önemli değil ben kendi gördüğümü söylüyorum. inşallah milli takım kadrosunda kendine yer bulabilir yoksa market değeri ciddi anlamda düşecek.
    HAYATIMA ANLAM YÜKLENİYOR...LOADİNG...%61...

Serdar A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Abdulkadir Ömür'ün Trabzonspor karnesi,
    Çocuk ve yıldız kategorilerde Avrupalı yayın ve kurumlarca Türkiye'deki bir numaralı yıldız adayı olarak gösterilerek büyüdü.
    İlk kez 16 yaşında sahaya çıktı.
    17 yaşında süre almaya başladı.
    18 yaşında 29 maç 10 golde istatistik yaptı
    19 yaşında 29 maç 5 gol 9 asist. Portekiz'den ve İtalya'dan transfer teklifleri geldi.
    20 yaşında çok ağır bir sakatlık yaşadı sezonun genelini sakat geçirdi, 3 gol 2 asist. Sezonu pas geçmesine rağmen 14 milyon euro seviyesinde transfer teklifleri aldı.
    21 yaşında ikinci ağır sakatlığını geçirdi ve sezonun çoğunu sakat ya da form tutmak için çalışarak geçirdi, 2 gol 3 asist.

2 ağır sakatlığa rağmen henüz 21 yaşında 115 resmi müsabakaya çıktı ( bu maçlarda 15 gol 22 asist yaptı ) . Şu an Türkiye'de ona alternatif gösterilen muadil futbolcuların onun yarısı kadar saha tecrübesi yok.

Ömür için bu sezon çok önemli, yeniden ivme yakalaması için istatistik yapması lazım. Bunun için yaz dönemini herkes uyurken o ağırlık salonunda çalışarak, herkes idmanı bitirip duşa gittiğinde o şut çalışarak geçirmesi lazım.
    Konu Serdar A tarafından (17.05.2021 Saat 11:42 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Alıntı gökçay61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim müsaademle olsaydı sonuna kadar izin verirdim ancak 2 sezondur ömür piyasada yok. maalesef barış memiş gibi rota çizdi kendine. sakatlık talihsizliktir sözüm yok ancak ömür gibi bir oyuncunun 20 m mesafeden kaleci alıştırır gibi şut çekmesi benim zoruma gidiyor. yusufun antremanlardan sonra nasıl çalıştığı biliniyordu ama ömür kendini geliştirmek için hiç bir şey yapmadı. fikirlerimizin örtüşmesi önemli değil ben kendi gördüğümü söylüyorum. inşallah milli takım kadrosunda kendine yer bulabilir yoksa market değeri ciddi anlamda düşecek.
    Şutu dışında herhangi bir somut eleştiri getirme şansınız yok zaten de...
    Kendini geliştirme dediğiniz şey tekrar ile olur.
    Tekrar etmeniz için sağlıklı olmalısınız.

Kasaplar iki kere adamı perişan ettiği için, bu kasaplara bir de Trabzonspor doktorları eklenip adamı hepten revirlik ettikleri için geliştirme kısmı 2 senedir sekteye uğruyor.

Kendini geliştirmek için ne yapacaktı? Bastonla tek ayak şut mu çekecekti?
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafından (17.05.2021 Saat 11:43 ) değiştirilmiştir.

Arif Timurcioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Abi Ömür'le gereksiz şekilde ezbere bir Barış Memiş benzetmesi var, dillere adeta sakız gibi yapışmış bir yorum. İki oyuncu ne mental ne de sportif başarı anlamında birbirleriyle uzaktan yakından alakası yok.
    Trabzonsporlu olmak bir ayrıcalıktır.

gökçay61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şutu dışında herhangi bir somut eleştiri getirme şansınız yok zaten de...
    Kendini geliştirme dediğiniz şey tekrar ile olur.
    Tekrar etmeniz için sağlıklı olmalısınız.

Kasaplar iki kere adamı perişan ettiği için, bu kasaplara bir de Trabzonspor doktorları eklenip adamı hepten revirlik ettikleri için geliştirme kısmı 2 senedir sekteye uğruyor.

Kendini geliştirmek için en yapacaktı? Bastonla tek ayak şut mu çekecekti?
    kendini geliştirmeyi sadece şut olarak düşünmeyin (ömür için 1. önceliğinde şut gelişimi olması lazım). mesela oyun görüşü olarak da zayıf. örneğin her oynadığı maçta önü boş değilse sürekli geri oynama alışkanlığı var. sağa sola orta ya da uzun top dağıtımı zayıf. göbekten kaleyi korkutacak driblingleri zayıf. evet küçük boyuna rağmen omuz omuza da ayakta kalabiliyor ama tam bir oyuncu olması için yeterli değil. bu konuda kulübün yeteneksiz kadrosu da elbette etkili ancak oyuncuda da istek olması lazım. maalesef ömür de bu yok ve sanırım " ben ligin en yetenekli oyuncusuyum" modunda.
    HAYATIMA ANLAM YÜKLENİYOR...LOADİNG...%61...

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı nakzo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    750 bin avroya bjk ye felan gitmez salihin 4 takımdan isteyeceği para 2 milyon avroya yakın bir rakam olur.
    Kimse Salih'e 2 milyon € vermez.
    BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Alıntı gökçay61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kendini geliştirmeyi sadece şut olarak düşünmeyin (ömür için 1. önceliğinde şut gelişimi olması lazım). mesela oyun görüşü olarak da zayıf. örneğin her oynadığı maçta önü boş değilse sürekli geri oynama alışkanlığı var. sağa sola orta ya da uzun top dağıtımı zayıf. göbekten kaleyi korkutacak driblingleri zayıf. evet küçük boyuna rağmen omuz omuza da ayakta kalabiliyor ama tam bir oyuncu olması için yeterli değil. bu konuda kulübün yeteneksiz kadrosu da elbette etkili ancak oyuncuda da istek olması lazım. maalesef ömür de bu yok ve sanırım " ben ligin en yetenekli oyuncusuyum" modunda.
    Şu iki karaladığım yer oyuncu ile ilgili ne fiziki ne mental olarak hiçbir fikriniz olmadığını o kadar net ortaya koyuyor ki burada kesmek en iyisi.
    Ligin kendi yaş kategorisinin de ötesinde özellikle topsuz oyunda en radarları açık oyuncusu, gene ligin en mütevazi adamlarından birisi...

Dedim ya, burada kesmek daha iyi.

Kemal Öztel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Birtan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Djaninynin menajeri 5-7 arası teklif getirebileceklerini söylemiş yönetime.

Bir yere bu şekilde pazarlayabilirlerse direk hediye paketi olur.
    Direk satılmalı.

Bu arada Hosseini ile ilgili nasıl bu kadar iyi yorumlar yapılıyor anlamış değilim, aynı adamı mı izliyoruz. Bamba gibi bence saatli bomba. Mental problemleri var nerede ne yapacağı hiç belli olmuyor bir bakıyorsunuz merkezden gelen adamın önünden çekilmiş çalım yemek değil resmen önünden çekilmek, bir bakıyorsunuz ceza sahasında rakip doluyken geri pas vermiş penaltı yaptırmış, bir bakıyorsunuz alakasız bir yerde çift dalmış kart görmüş. Bana göre Hüseyin Türkmen bile daha iyidir Hosseini'den. Caulker boşa çıkıyor onu alsınlar 3.stoper olarak daha da maliyeti düşük olur Hosseini'den..
    #11Yattara | 97 Tellioğlu

Nereden
    İstanbul

Ömür'ün iki temel eksiği var, ilki şut tehdidi sınırlı bir topçu olması. Diğeri ise, özellikle bu iki yıldaki ağır sakatlıklardan sonra cesaretinin kırılmış olması, çok zorlamıyor. İlki çalışarak ikincisi ise oynayarak ve skor yaparak aşılabilecek konular.

Peki futbolcunun bu eksiklerine ve dahası yaşadığı ağır sakatlıklara rağmen neden Atalanta Benfica Monaco gibi sistem takımları bu topçuyu TSL ortalamasına göre astronomik sayılabilecek tekliflerle kadrolarına katmak istediler? Ömür tam bir dar alan topçusu, pas frekansı yüksek ve mesafeleri azami kısa olan dünyadaki her takımın hücum ritmine ayak uydurabilecek teknik özelliklere ve top sürme becerisine sahip. Sonradan edinilmesi zor şeyler futbolcuda doğal olarak var. Burada futbolcunun yapması gereken edinimi daha kolay olan ve kendisinde yeteri seviye olmayan eksiklerini görüp teknik-fiziksel çalışmalarda bunun üzerine gitmesidir. Siz sanıyor musunuz ki Ömür bu şut eksiğinin farkında değil, biraz zaman verin...
    Konu Serdar A tarafından (17.05.2021 Saat 11:57 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ankara

Sok bekte alternatif bile olmadığını düşünürsek bonservisini alsın ne veriyorsak kabul edip kenarda beklesin Novak.
    #TRABZONSPOR#

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı nakzo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömürün direk satılması gerekiyor bu adam bize maç felan kazandırmıyor sürekli sakatlanan istikrarsız fiziği olmayan şut atamayan bir adam taraftarın hayal görmesiyle bu zamana kadar gelmiş ortada hicbir başarısı olmayan bir adam.

Sürekli sakatlanan dediğin de bu pozisyon. Şu hareketi kime yapsan sakatlanır zaten. Müzmin sakat gibi davranılması çok ayıp.

Camia olarak topçunu koruyamıyorsan sık sık sakatlanır tabi. İki adam geçtiğinde arkadan atlıyor savunmalar, kart çıkmıyor bir şey olmuyor. Maradona zamanında her çalım attığında tekme yermiş, bizim çocuk da o dönemin kurallarıyla değerlendiriliyor. Şu Ömer Ali'nin topla en ufak alakası yokken arkadan bileğe atladığı pozisyonda yarı hiç kart görmemişti ya da sarı görmüştü hatırlamıyorum.

Son haftalarda merkezde sakatlıktan çıkmasına rağmen fena oynamıyor. Seneye Baka ile çok etkili olacaklar. Sonunda kendi mevkisini buluyor gibi. Biraz daha geriye, merkeze yanaşması gerek.

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bonservissiz novak'a ben de hayır demem. Sol bek bulmak çok zor

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sürekli sakatlanan dediğin de bu pozisyon. Şu hareketi kime yapsan sakatlanır zaten. Müzmin sakat gibi davranılması çok ayıp.

Camia olarak topçunu koruyamıyorsan sık sık sakatlanır tabi. İki adam geçtiğinde arkadan atlıyor savunmalar, kart çıkmıyor bir şey olmuyor. Maradona zamanında her çalım attığında tekme yermiş, bizim çocuk da o dönemin kurallarıyla değerlendiriliyor. Şu Ömer Ali'nin topla en ufak alakası yokken arkadan bileğe atladığı pozisyonda yarı hiç kart görmemişti ya da sarı görmüştü hatırlamıyorum.

Son haftalarda merkezde sakatlıktan çıkmasına rağmen fena oynamıyor. Seneye Baka ile çok etkili olacaklar. Sonunda kendi mevkisini buluyor gibi. Biraz daha geriye, merkeze yanaşması gerek.
    Maradona 1982 dünya kupasında hiçbir şey yapmadı.
    Aslında yapmadı değil, kasaplar yaptırmadılar.
    Biçtiler çünkü aynı bugün Abdülkadir'e yapıldığı gibi.

Yaşı gençti çünkü.

Adamın gelişim için sağlıklı bir zamana ve desteğe ihtiyacı var.
    Bu kadar.

batugol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

abdulkadir omur candir
    61 nolu forma ile bir dahaki seneki sampiyonluk kadrosunda gormek istiyorum

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Yiğit SARI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bonservissiz novak'a ben de hayır demem. Sol bek bulmak çok zor
    37 nolu formasıyla Novak'a fbde başarılar diliyorum, her zaman böyle büyük bir kulüpte oynama şansı gelmiyor insana.

srmnlii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı Mehteroğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sistem de çok önemli, 10 numarasız 4-3-3 mü oynayacağız, yoksa eldeki 10 no adaylarıyla( baka- mallı-ömür) 4-2-3-1 gibi mi olacak hocanın kararını merak ediyorum.
    eldeki transfer haberleriyle orta ve ilerisi için ideal kadro şuna benzeyecek sanki?

nwakaeme cornelius gervinho

bakasetas biglia ömür
    Herkes merak ediyor renktaş sistemimiz ne olacak diye. Hoca lutfetmiş adam yerine koyup karşısına almış basın toplantısı düzenliyor, seneye sistemimiz ne olacak diye soran bir Allah'ın kulu yok. Varsa yoksa Hüseyin parmak felan.. bi yerlerine girsin o parmak..

Nereden
    İstanbul

Yabancı kuralı 16 olarak devam edecek mi? Yoksa önceden açıklandığı gibi 12 olarak mı uygulanacak? Bu açıklığa kavuşmadan, ikincil transfer hedeflerine ağırlık verilmez diye düşünüyorum. Bizim şu bir hafta 10 gün içerisinde 4-5 ana transferi çözmemiz gerek.

B.Yiğit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doğu

kısa ve öz yazıcağım ömür'ü gerekli gereksiz her yerde eleştirenler tam anlamıyla bu şehrin kanserli hücreleri ve gizli trabzonspor düşmanlarıdır.
    Konu B.Yiğit tarafından (17.05.2021 Saat 12:24 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Asıl sıkıntı ne biliyor musunuz?
    Böyle bir adamı, sanki takıma zarar veriyormuş gibi alenen def edilmesinin istenmesi.

Adam bekleneni belirli sebeplerden dolayı verememiş.
    Bu sebeplere çözüm aramak değil, adamı direk kovalamak peşinde koşuyor insanlar.

Çocuğun takıma, maddi manevi bir zararı mı dokundu?
    Büyük paralar mı alıyor?
    Ortamı mı bozuyor?
    Arkadaşlarına kötü alışkanlıklar mı veriyor?

Yani adamı "üçe beşe bakmadan gönderin" kalbına sokmak için nasıl bir sebep var?

Oğuz B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Ömür'ü yeri geldi hepimiz eleştirdik. Lakin bu çocuk kıymetli. Sahip çıkılmalı.
    Haksızlığın envâını gördük. Bu mu kanun? En gamlı sefâletlere düştük. Bu mu devlet? Devletse de, kanunsa da, artık yeter olsun; Artık yeter olsun bu denî zulm-ü cehâlet.
    FIRTINAİHTİLALEFSANE
    we the north

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Serdar A Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömür'ün iki temel eksiği var, ilki şut tehdidi sınırlı bir topçu olması. Diğeri ise, özellikle bu iki yıldaki ağır sakatlıklardan sonra cesaretinin kırılmış olması, çok zorlamıyor. İlki çalışarak ikincisi ise oynayarak ve skor yaparak aşılabilecek konular.

Peki futbolcunun bu eksiklerine ve dahası yaşadığı ağır sakatlıklara rağmen neden Atalanta Benfica Monaco gibi sistem takımları bu topçuyu TSL ortalamasına göre astronomik sayılabilecek tekliflerle kadrolarına katmak istediler? Ömür tam bir dar alan topçusu, pas frekansı yüksek ve mesafeleri azami kısa olan dünyadaki her takımın hücum ritmine ayak uydurabilecek teknik özelliklere ve top sürme becerisine sahip. Sonradan edinilmesi zor şeyler futbolcuda doğal olarak var. Burada futbolcunun yapması gereken edinimi daha kolay olan ve kendisinde yeteri seviye olmayan eksiklerini görüp teknik-fiziksel çalışmalarda bunun üzerine gitmesidir. Siz sanıyor musunuz ki Ömür bu şut eksiğinin farkında değil, biraz zaman verin...
    Futbol seviyesi arttıkça ömür'ün de değeri anlaşılır gibi geliyor bana. Ortalama süper lig maçında halil ömür'den çok iş yapabilir ama seviyeyi yükselttiğinde, topa her dokunuşun önemli hale geldiği maçlarda halil gibi oyuncular sırıtırken ömür'ün oyun alışkanlığına rahatça uyum sağladığını görebiliriz.

Zamanında benfica üstünden ispanya'ya gitmesini istemiştim hala daha 21 yaşında geç değil.

Enaldo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Alıntı srmnlii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkes merak ediyor renktaş sistemimiz ne olacak diye. Hoca lutfetmiş adam yerine koyup karşısına almış basın toplantısı düzenliyor, seneye sistemimiz ne olacak diye soran bir Allah'ın kulu yok. Varsa yoksa Hüseyin parmak felan.. bi yerlerine girsin o parmak..
    İşte sistem sorulmaması Sörloth'un dediklerini haklı çıkarıyor, taktik maktik yok bam bam bam demek bu.
    2010-2011 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ŞAMPİYON TRABZONSPOR!

Oğuz B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

TFF başkanının bile henüz bir bilgisi yoktur bu konu ile ilgili.

Sürekli değişen saçma sapan bir olay.

Yabancı kuralı 16 olarak devam edecek mi? Yoksa önceden açıklandığı gibi 12 olarak mı uygulanacak? Bu açıklığa kavuşmadan, ikincil transfer hedeflerine ağırlık verilmez diye düşünüyorum. Bizim şu bir hafta 10 gün içerisinde 4-5 ana transferi çözmemiz gerek.
    Haksızlığın envâını gördük. Bu mu kanun? En gamlı sefâletlere düştük. Bu mu devlet? Devletse de, kanunsa da, artık yeter olsun; Artık yeter olsun bu denî zulm-ü cehâlet.
    FIRTINAİHTİLALEFSANE
    we the north

gudoz81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce

Kamil ve Hüseyni yerine gelmesi gereken oyuncular öyle alt profil, 'bu da kulübede otursun' denecek futbolcular olmamalı.

Bir kaç genç oyuncu yatırımı dışında, tüm transferler önümüzdeki sezon sanki ilk 11 oyuncusu olacakmış gibi yapılmalı. Ancak bu şekilde toplam kaliyeti yükseltebiliriz.
    Antepdeki 3 numara
    cilobocci

CİVELEK.61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

En doğru yorum bu.
    Lakin şu da gerçek ki bu çocuk menisküs sakatlığından çok daha iyi ve hazır dönmüştü.
    Minyon tipli bi uşak olması onun adına talihsizlik.
    Kalın adeleli olmayışı Allah vergisi.
    Boya takilmayalim.
    Gökdeniz Karadeniz'de çok kısaydı ama inanılmaz kuvvetliydi.
    Abduşun Almanya'dan sakatliktan döndüğü halini hatırlayalım.
    Vücut geliştirme salonundan gelmiş gibiydi.
    Bu tarz oyuncuların çok çalışması lazım.
    Yaratılıştan gelen fiziksel durumlarının üzerine ancak çok sıkı antrenmanlarla koyabilirler.
    İyi beslenme,iyi dinlenme,çok çalışma.
    Bakın bunları yapmıyor demiyorum.
    Daha çok yapmalı diyorum.
    Bu kadar profesyonelce çalışma da ancak Avrupa da Üst düzey bir takımda olur.
    Ben çok istiyorum Avrupa'ya gitmesini.
    Abdüşün potansiyeli kimsede yok.
    Herkesin sözüne ettiği "Güç" olsaydı zaten çok başka şeyleri konuşurduk.
    Ayrıca bu ligin hakemleriyle bu tarz oyuncular korunmaz.
    Ben bu yüzden de gitmesini istiyorum.
    Gbirligi maçında da sert fauller yaptılar çocuğa hakem seyretti.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)