Sayfa 6 Toplam 243 Sayfadan BirinciBirinci ... 4 5 6 7 8 16 56 106 ... SonuncuSonuncu
Toplam 6069 adet sonuctan sayfa basi 126 ile 150 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni Teknik Direktörümüz Kim Olmalý? | Abdullah Avcý ile Anlaþma Saðlandý!

erenslash - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

yerli hocalar Trabzonsporun sonunu hazýrlar 10 sene geriye gideriz

oyun anlayýþýnda ileri derecede gerçek bir ilerleme istiyorsak doðru kaliteli bir yabancý hocayý getirmeliyiz

ilk tercih Alman

ikinci: ingiliz

üçüncü :ispanya

dördüncü hollanda

beþinci portekiz.

ama belçika asla olmamalý.

diðer teknik ekiplerin memleketleri de buralardan olmalý.

ve en önemlisi daha önce baþka takýmlarda Türkiye liginde yabancý hoca olarak görev yapmayan biri olmalý.
    Konu erenslash tarafýndan (09.07.2020 Saat 06:37 ) deðiþtirilmiþtir.
    "Annuit cœptis"

Ý. SARAL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Alýntý asilhamsi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hiç bir özelliði yok sadece 10 sene Chelsea gibi ingiltereye kafaya oynayan bir takýmda antranörlük,skout gibi görevlerde bulundu.

Bir hüseyin,bir ünal deðil tabi.
    Tamam gitsin o iþleri yapsýn.

Redmi Note 8 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    Trabzonspor'un yaptýðý transferlerin kampa yetiþtiði, tarihte ilk defa görüldü.

Ý. SARAL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Þenol Güneþ gelse bu takýmý þaha kaldýrýr ama gelmez.

Redmi Note 8 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    Trabzonspor'un yaptýðý transferlerin kampa yetiþtiði, tarihte ilk defa görüldü.

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Giray, Hami, Þota, Ünal, Abdullah, Tolunay, Sadi, Osman gibi öz evlatlar olmasýn.
    Ersun gibi denenmiþler olmasýn.

Jurgen Klopp gibi Alman ve kariyerli olsun.
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Muhammed Ayaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Yeni sezon takýmý çalýþtýracak hocayla hemen bugün anlaþýlmalý.
    Yeni sezona birþey kalmadý çünkü.
    Cl Elemelerine vs hazýr ve bir nebze olsun sistemi kurmuþ olmamýz lazým.
    Yoook...
    Baþkan olurda Hüseyinle flan devam edeceðim derse birdahaki sezon bitmeden bu kez giden kendisi olur.

SM-G950F cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    & ONUR RECEP KIVRAK &
    ^^KELEBEK^^

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Hüsnü Özkara
    Bazý insanlar, seninle sadece boþ zamanlarýnda konuþurlar. Bazý insanlar ise seninle konuþmak için zamanýný ayýrýrlar.
    Elazýð'lý.

Latif Özdem - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    46

Alýntý Erkan A. Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hocam sota basin toplantisi yapmisti kadro icindeki oyuncularindan dertli oldugunu anlatmaya calismisti o zamanlar onurun yeri taraftarlarimizda farkliydi onur kadro disi denildiginde herkes ayaklanmisti ,sota sorunu takim icindeki sorunu cözmüstü malesef sotayi kimse anlamak istememisti ve istifa ederek gitmisti..ünal hocaya takimin icindeki viruslar onur ve burak diyende sotadir tahminimce..size hak veriyorum hoca dedigin masaya vurmali yeri gelince bunu sota denedi ama neye ugradigini sasirdi..Bu bir görüstür tabiki bence suanki kadroyla sota olsaydi sampionlugu suan kutluyor oluyorduk..mustafa resit akcay da var bu hocamizla o berbat kadroyla avrupada cok iyi maclar cikarmistik adamdan sapkadan tavsan cikarmasini beklemistik mustafa resit akcay asker trasi olsa sapkasiz sakalsiz takim giyimiyle sahalara ciksaydi suan herkesin favorisi olurdu hoca olarak, malesef böyle bir algida var yeni dönem genclerde..hüseyini severiz sevmeyiz fakat yüzü yumusak diye yazanlari okuyunca artik bizim generationun bu genclerle futbol görüsülerinin uyusmadigini görebiliyoruz..tekrar konuya gelirsek ben sotayi trabzonsporda her olumsuzluga kargasaya ragmen basarili buldum,kasimpasada kayserisporda da basariliydi bir idaada daha bulunayim sota trabzonsporla özlesmeseydi üc istanbul takimlarindan en az birinde görev alirdi..biz ersuna görev verdik ama ersun tsli olaydi sikecilerde görev alamazdi sinyor günes olayi farkli senaryodur.
    Evet, Þota zamanýný (çok zor ve ters bir zamandý) çok iyi hatýrlýyorum.

Bazý oyuncularýn yeri bazý taraftarlarýn gözünde ne kadar farklý olursa olsun, ben kendi adýma Þota zamanýnda da, Halilhodziç zamanýnda da, Akçay zamanýnda da, Rýza zamanýnda da, Ünal zamanýnda da futbolcularýn kendilerini takýmýn üstünde görmesine hep karþý oldum. Ama takým tutmak yerine falan topçuyu, filan topçuyu tutmaya meyilli nice taraftarýmýz olduðu için yýllarca nelere nelere katlanmak zorunda kaldýk.

Sanki kendisi sahadaki oyunculardan biri deðilmiþ gibi, “böyle fark yemekte olduðumuz bir maçta TS kaptanlýk pazubandýný takmam ben” gibilerden artislenen Mehmet Ekicinin bile haddini bildiremedik, sineye çektik.. Niye? Topa çok iyi vuruyor diye..

Bazý oyuncularýmýz takýmý sabote etmeye o kadar alýþtý ki, bu konuda o kadar kendilerini geliþtirdi ki bizden sonra gittikleri takýmlarda da, aþaðýdaki gibi Oscarlýk performanslar sergilemeye baþladýlar:

https://alkislarlayasiyorum.com/icer...uhtesem-defans

Neyse ki baþka bir þansýmýz kalmayýnca, mecbur kalarak, çok ama çok geç kalarak belki yönetim ile birlikte karar alarak Malatya maçýndan sonra ilk defa aksiyon aldýk. Sonra takým çok belirgin bir yükseliþe geçti. Bu konuda baþkanýmýz, yönetimimiz ve belki baþka çaresi olmadýðý için mecbur kalsa da Ünal (baþka konularda kendisine çok kýzsam ve TS hocasý olarak çok yetersiz bulsam da), daha öncekilerin yapamadýklarýný yaptýklarý için övgüyü ve saygýyý hak ediyor.

MRA’nýn giyimi kuþamý kendi bileceði iþ. Ama kendince Þenol Güneþin konuþmalarýný taklit etmeye çalýþarak, kýt birikimi ve konuþma becerisi ile filozofluða soyunarak, futbol literatürüne saçma sapan kelimeler, cümleler (“Anksiniyetimizi ortaya koyacaðýz.” gibi.) kazandýrarak “sürekli dikkat çekme derdinde” olacaðýna (bu tip saçma/komik konuþmalar yapan adamý futbolcusu ne kadar takar, yüzüne karþý saysa da arkasýndan dalga geçmez mi?), 1461 TS’de ne þekilde baþarýlý olduysa öyle devam etmeye çalýþsaydý belki daha baþarýlý olurdu. Yine de 1461 TS ile baþarýlý oldu diye havalara girip kendini kaybetmeseydi, filozofluða vb. soyunmadan sadece iþini daha iyi yapmaya çalýþsaydý dahi, bazý futbolcular kendine “alt lig antrenörü bu, benim gibi klas bir topçunun hocasý bu mu olacak” mantýðý ile de baktýðý için baþarýlý olma þansý çok zordu.

Þota’nýn henüz kendini ispat etmeden TS teknik direktörü olmasý yanlýþtý bence. Ayrýca, TS teknik direktörünün espirili, zeki olmasý elbette kötü bir þey deðil. Ama hedefi TS teknik direktörlüðü olan adam biraz daha ciddi davranmalý, ekranlarda baþka þeylerle (eðlenceli reklamlarda oyunculuk vb.) o kadar fazla gündemde olmamalý, asýl iþi ne ise ona odaklanmalý. (Benzer durum þimdi Beþiktaþlýlarýn taptýðý ama ilerde küfürler dizeceði yetenek sizsiniz yorumcusu Sergen için de geçerli.) Ama eðer yazýldýðý gibi Nwakameyi bize tavsiye eden; Donk, Babel vb. oyuncularý bizzat seçen kendisi ise oyuncu seçimleri konusunda faydalý olabilir. Ben tekrar gelmeyi hak edecek bir durumda olduðunu düþünmüyorum ama Hami, Tolunay, Hüseyin, Ünal, Tamer Tuna gibi isimlerden yine öndedir ayrý.

Biz Hami gibi konuþamayan, cümle kuramayan adama 2 kez takýmý emanet ettik. Etkili konuþma becerisi olmayan adam nasýl “futbolcularýyla konuþarak” onlarý motive edecek, taktik verecek? Þota elbette o tip adamlardan iyidir. Bu kadro ile daha baþarýlý olur muydu? Olabilirdi. Ama çok daha iyisini, geçmiþte daha somut, daha fazla, daha net baþarýlarý olmuþ birini bulmalýyýz.

Razvan Lucescu olabilir bence. Ýsmi bizim için veya baþka takýmlar için gündeme geldiðinde babasýnýn torpili ile mi gelecek diye o zaman için haklý tepki gördü herkes tarafýndan. Ama adam an itibariyle belirgin baþarýlar elde etmiþ durumda. Yaþý ve tecrübesi ideal seviyelerde.

Prosineçki, Sumidica gibi isimler bile daha önce denenmiþ ve olmamýþ Þota’dan daha fazla umut verici bana göre.

olcay_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    38

Salih, atakan, taha, arda gibi gençleri heba etmeyecek bir ekip gelmeli

cem1990 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize
    Yaþ
    33

Ünal Karaman gittikten sonra hiç bir maç da top oynamadýk. Þampiyonluk gitti diye üzülüyoruz belki lakin ben ikinciliði baþarý görüyorum.
    Derdim bir teknik adamý savunup diðerini yermek deðil lakin;
    Hiç birimiz Sörloth'dan böyle bir performans beklemedik.Hatta Sturridge yedeði gözü ile olaya baktýk.
    Ekuban performans biliyorduk elbet lakin,ondan da böyle bir futbol beklemedik. Müthiþ maçlarda çok iyi asistler yaptý.
    Hiçbirimiz bir solbek oyuncusundan gole bu kadar katký vereceðimizi düþünmedik.
    Ýkincilikte payýmýz varsa bitirici ayaklarýn sayesinde buralara geldik.Lakin biz hiçbir maçta top oynamadýk. Isýran takým figürü gitti yerine bir þekilde gol atarýz geri yaslanalým takým figürü geldi.
    Birazcýk iyi bir hoca ile 10 puan fark ile þampiyon olurduk bu yýl. Gelecek paralar prestijler derken önümüzde ki yýl da þampiyonluða ulaþýrdýk.

Yönetim kumar oynadý,herhangi bir geçmiþi olmayan bir hocayý takýma getirdi.
    Büyük ihtimal ile de seneye kadro daðýlýr tekrar olduðumuz yere 4-6 sýralara geri döneriz.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    44

Alman.

50 yaþ altý,baþarýya kariyere aç.

Kadir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskiþehir

Bir tane Türk hoca aklýma gelmiyor. Ýlhan Palut beðendiðim bir hocaydý, Göztepe performansý soru iþareti.. ve o gittikten sonra Hataysporun bir þey kaybetmemesi.

Erol Bulut pürüzlü bi adam olmasaydý isterdim. O da iptal.

Tayfun Korkut?? Net deðilim..

nakzo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    41

Saçma sapan futbolcu eskileri bu kulübe bir daha girmemeli baþkanýn aptal olduðunu sanmýyorum.Avcý ya da proseneçki gelecektir ilk tercihim proseneçki olmazsa a.avcý diðerlerini hele hele shota tolunay ya da mea gibi herifleri bu kulübe getirecek adam o koltukta OTURAMAZ.....
    Ayþema yan göz ilen kimseler bakmayacak
    O yaylaya çýkmadan çiçekler açmayacak
    Atýn beni ateþe cayir cayir yanayim
    Koyun beni mezara ayþemla uyuyayim ......

carantinas - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Ligin bitimi ile yeni sezon arasý çok kýsa olduðu için dýþarýdan birinin gelme ihtimali bence yok. Hüseyin hocayla devam ederler, etmezlerse de ligi bilen bizlerden biri gelir. Ligde göze çarpan Tamer Tuna, Erol Bulut, Robert Prosinecki veya Smudica olur en fazla.

~UniCef~ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Jardim kiiim biz kim.. Ya Allah askina..
    Nefsin icin sevme

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

40 yýldýr futbolu bilen taraftarýn 1 tane hoca beðendiðini görmedim. Gelen herkes futbolu bilmemezlikle suçlandý.

Futbolu bu kadar bilen insanlar neden 1 defa futbolu bilen bir hoca getiremedi bu takýma.
    “Her kim kendini kýymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    46

Alýntý Oðuz ZEYTÝN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hein Vanhaezebrouck...

Ülke dýþýna çýkmamýþ olmasý handikap gibi görülebilir. Genç oyunculara güvenmesi ve onlarýn geliþimine yaptýðý katký muazzam. Oyuna müdahaleleri de bir diðer artýsý. Topa sahip olmayý tercih eden, top rakipteyken baskýyý sahanýn her noktasýnda yapan bir oyun anlayýþý var.

Plase: Bordeaux'dan ayrýlýrsa Paulo Sousa.
    Gent i tarihinde ilk kez þampiyon yapmýþ, þampiyonlar liginde de iyi iþ çýkarmýþ. Düþünülebilir.

Yýldýray Emanet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Öncelikle Trabzonlu olmamalý. 2. en önemli kriter ise Türk olmamalý. 3. en önemli kriter antrenör ekibinde, saðlýk ekibinde , kondisyoner ekibinde 1 tane bile Trabzonlu olmamalý ve hatta 1 tane bile Türk olmazsa daha da iyi olur
    Konu Yýldýray Emanet tarafýndan (09.07.2020 Saat 12:24 ) deðiþtirilmiþtir.

Burak Býyýklý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    29

walter mazzari nasýldýr?
    30 Nisan 2022 - Þampiyon TRABZONSPOR
    8.KUÞATMA

redbul - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

alanya maçýný kazanýp kupayý alýrsak hüseyin cimþiri göndermezler diye dþünüyorum.

halilaziz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Futbolcu eskisi getireceklerse

Adý saný duyulmamýþ bir ligde hocalýk yapan shotayi getirirler

Yine yandý gülüm ketan helva

Newton devam etsin

Bosverin
    2010-2011 sezonu þampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksýzdýr.
    Ahlâksýzlara itibar edilmez!

halilaziz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý Kaya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    40 yýldýr futbolu bilen taraftarýn 1 tane hoca beðendiðini görmedim. Gelen herkes futbolu bilmemezlikle suçlandý.

Futbolu bu kadar bilen insanlar neden 1 defa futbolu bilen bir hoca getiremedi bu takýma.
    Cevap adamcýlýk:

Teknik direktör portföyümüz

Þenol Güneþ, hami, Sadi, Ersun, vahid, Tolunay, yine Þenol, shota, Ünal, MRA, yine Þenol, yine Ersun, Hugo bross, ziya, cimsir

Burada üst düzey bir tane hoca var o da Þenol onun da TS ye dediklerinden sonra gelmesini istemem
    Zaten gelmez milli takýmda

Adam akýllý hoca bulamayan beceriksiz yönetimler asýl suçlu olanlardýr.

Camiayý biliyor dedikleriniz bir kolej havasý yaratýr anca sizi 3. 2. Yapar
    Bunlar bize yeter derseniz o zaman unalvari hocalarla devam edebiliriz

Ciddi baþarýlar elde etmek için profesyonel ekip lazým
    Ýskeleti hazýr takýma iyi hoca laizm.
    Ýskeleti de yoksa guardiolayi getir bir þey olmaz
    2010-2011 sezonu þampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksýzdýr.
    Ahlâksýzlara itibar edilmez!

Erkan A. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alýntý Kadir Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bir tane Türk hoca aklýma gelmiyor. Ýlhan Palut beðendiðim bir hocaydý, Göztepe performansý soru iþareti.. ve o gittikten sonra Hataysporun bir þey kaybetmemesi.

Tayfun korkutla Ben hannoverde uzun süre sohbet etmistim sohbetimizin sonunda trabzonsporda hocalik yapmak istermiydin diye sormustum tayfunda bana gülerek trabzonspordan hemen kovulurum gibi espri yapmisti sonra teklif gelse neden olmasin diyerek vedalasmistik inanilmaz sempatik bir insan yeterli olurmu bilemem trabzona ayak uydurabilirmi uydurur tahminim ..trabzonsporda calismak öbür takimlara göre cok zordur bizim insanlarimiz inanilmsz derecede baski kuruyorlar ilk macda bes on gol atalim isteyen taraftarimiz var sabir sehirde kalmamis taraftarlar sabir nedir bilmez duruma gelmisler..suan gelecek bir hoca bunlari bilerek gelmeli..
    BiZe HeR yEr TrAbZoN

"Dünyâ'da, menfaat için sevgi gösterisinde bulunan insanlar kadar alçaðý yoktur!"

Alika87 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

En iyi hoca bence Benficadan ayrýlan Bruno Lage olur. Genç, iyi taktik anlayýþý, geniþ oyuncu portföyü. Portekiz ve Ýspanya dünyada en iyi taktik eðitimi veren ülkeler. Takýma futbol oynamayý öðretebilecek bir hoca þazým. Buný yapabilen yerli hoca görmüyorum.

Her þeyden önemli, yönetim hocaya karýþmayacak. Bu konuda ben yönetime güveniyorum.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    46

Alýntý Kadir Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Ýlhan Palut gibi adamlardan pek bir þey çýkma ihtimali yok. Zaten Göztepe gibi müsait bir takýmda ve ortamda da olmadý, gördük. Çünkü Ýlhan Palut da diðer bir çok yerli hoca gibi "daha yeterli baþarý yakalamadan" büyük laflar etmeyi seven ama etkili konuþmak ile "çok konuþmayý, bol bol kliþe cümleler kurmayý" karýþtýran birisi. Türkiyedeki bir çok teknik direktöre herhangi bir konu hakkýnda soru sorun, bilip bilmemeleri önemli deðil saatlerce konuþurlar.. Buna Türkiyedeki en iyi teknik direktörler olarak kabul edilenler (Þenol Güneþ, Fatih Terim vs.) de dahil..

Bir de þu adama bakalým:

https://www.dailymotion.com/video/x7si1ty

Aradaki kalite farký da biraz burada gizli. Teknik direktörlerin iþlerinin en önemli parçasý konuþmak evet. Futbolcularý motive etmek, disipline etmek, teknik taktik anlatmak vs. veya basýnýn önünde konuþmak.. Sade, etkili ve anlaþýlýr konuþmak ama.

Boþ konuþmak, baþka konular hakkýnda konuþmak veya yetersiz bilgi birikimi ile felsefe, edebiyat yapmaya çalýþmak deðil.
    Konu Latif Özdem tarafýndan (09.07.2020 Saat 14:37 ) deðiþtirilmiþtir.

alptug_kd - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Alman gelsin, Ýtalyan gelsin diyen arkadaþlarý gerçekçiliðe davet ediyorum. Bence de A sýnýf Avrupalý bir hoca alýnmalý. Ancak bunu yapmayacaklar adým gibi eminim.

Bu zihniyetteki insanlarýn getirecekleri en iyi isim Þota olur. Dua edelim de o olsun. Yoksa iþimiz 90'lar ya da 2000'lerde forma giyen bir baþka Trabzonluya kalacak.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)