Sayfa 19 Toplam 243 Sayfadan BirinciBirinci ... 9 17 18 19 20 21 29 69 119 ... SonuncuSonuncu
Toplam 6069 adet sonuctan sayfa basi 451 ile 475 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni Teknik Direktörümüz Kim Olmalý? | Abdullah Avcý ile Anlaþma Saðlandý!

halilaziz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý Arda' Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Bütün yollar ona çýkýyor, kop gel hocam
    Ayman 'ý futbola döndürsun
    Voltaran tamamlansin
    2010-2011 sezonu þampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksýzdýr.
    Ahlâksýzlara itibar edilmez!

Ufuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Bruno Lage isteyenler hocayý tanýyor da mý istiyor yoksa genç ve Benficayý þampiyon yaptýðý için mi istiyor?

Bir kaç maç analizi inceledim. Bizim hücum yapýsýna uygun gibi. Bir tane net santrafor (Sörloth) ve onun etrafýnda dolaþacak 10 numara (Bizde Ekuban ama Livaja tarzý bir oyuncu çok daha iyi olur) ile oynamýþ. Savunurken de rakibe göre savunma yapmýþ. Bazen önde basýp uzun vurdurmaya zorlamýþ (zenit maçý) bazen topu rakibe býrakýp kaptýðý toplarla etkili olmuþ (gs maçý). Tek sýkýntý çoðu maçta gördüðüm kanatlar savunma yaparken baya içeri kayýyor Atletico'da olduðu gibi. Abduþ bunu yapar da Nwakaeme ne yaparsan yap o dönüþü yapamaz. Gelse nasýl bir þey dener bilemiyorum.

Nagelsman'ýn Leipzig'ine karþý https://footballbh.net/2020/05/19/ue...lysis-tactics/

Vitoria Guimares karþýsýnda zorlanýp kazandýklarý maç https://footballbh.net/2020/01/06/li...lysis-tactics/

Önde basýp Zenit'i 3ledikler maç https://footballbh.net/2019/12/12/ue...lysis-tactics/

Frankfurt maçý https://footballbh.net/2019/04/15/be...is-statistics/

Galatasaray'ýn %66 topla oynama oraný ile 2-1 kaybettiði iç saha maçý https://footballbh.net/2019/02/16/ga...is-statistics/

Bu arada Ýngiltere'de Sheffield da bjk ve baþaktan tanýdýðýmýz Carlos Carvahal'in yardýmcýlýðýný yapmýþ.

Benim anlamadýðým bu adam takýmý Porto'nun 7 puan gerisinden almýþ, sezon sonunda þampiyon yapmýþ. Sonraki sezon lige 19 haftada 18 galibiyet ile baþlamýþ, sonraki 10 maçta ne olduysa artýk sadece 10 puan toplayabilmiþler ve kovmuþlar direkt adamý. Az sabredelim falan yok. O kadar da alt yaþ gruplarýný falan çalýþtýrmýþ halbuki. Bizde olsa þampiyon yaptý camianýn çocuðu arkasýnda duralým derlerdi.

Bu adamýn ekibi Benfica'da kalmýþtýr kesin. Tek baþýna gelse ne yapabilir, oradaki genç topçuyu al oynat, parlar parlamaz sat yerine yenisini koy taktiðini bize de uygulayabilir mi kestirmek zor ama ciddi kumar olur. Iþýk var ama takýmýn kendi oyun anlayýþýndan dolayý mý, yoksa hocanýn dokunuþu mu bilemedim. Portekiz ligini takip edenler yazsýn hele bilelim. Arsenal falan geçen sezon istemiþ diyorlar öyle bir durum varsa bize gelmesi çok zor.

Alika87 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Alýntý Ufuk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bruno Lage isteyenler hocayý tanýyor da mý istiyor yoksa genç ve Benficayý þampiyon yaptýðý için mi istiyor?

Bir kaç maç analizi inceledim. Bizim hücum yapýsýna uygun gibi. Bir tane net santrafor (Sörloth) ve onun etrafýnda dolaþacak 10 numara (Bizde Ekuban ama Livaja tarzý bir oyuncu çok daha iyi olur) ile oynamýþ. Savunurken de rakibe göre savunma yapmýþ. Bazen önde basýp uzun vurdurmaya zorlamýþ (zenit maçý) bazen topu rakibe býrakýp kaptýðý toplarla etkili olmuþ (gs maçý). Tek sýkýntý çoðu maçta gördüðüm kanatlar savunma yaparken baya içeri kayýyor Atletico'da olduðu gibi. Abduþ bunu yapar da Nwakaeme ne yaparsan yap o dönüþü yapamaz. Gelse nasýl bir þey dener bilemiyorum.

Nagelsman'ýn Leipzig'ine karþý https://footballbh.net/2020/05/19/ue...lysis-tactics/

Vitoria Guimares karþýsýnda zorlanýp kazandýklarý maç https://footballbh.net/2020/01/06/li...lysis-tactics/

Önde basýp Zenit'i 3ledikler maç https://footballbh.net/2019/12/12/ue...lysis-tactics/

Galatasaray'ýn %66 topla oynama oraný ile 2-1 kaybettiði iç saha maçý https://footballbh.net/2019/02/16/ga...is-statistics/

Bu arada Ýngiltere'de Sheffield da bjk ve baþaktan tanýdýðýmýz Carlos Carvahal'in yardýmcýlýðýný yapmýþ.

Benim anlamadýðým bu adam takýmý Porto'nun 7 puan gerisinden almýþ, sezon sonunda þampiyon yapmýþ. Sonraki sezon lige 19 haftada 18 galibiyet ile baþlamýþ, sonraki 10 maçta ne olduysa artýk sadece 10 puan toplayabilmiþler ve kovmuþlar direkt adamý. Az sabredelim falan yok. O kadar da alt yaþ gruplarýný falan çalýþtýrmýþ halbuki. Bizde olsa þampiyon yaptý camianýn çocuðu arkasýnda duralým derlerdi.

Bu adamýn ekibi Benfica'da kalmýþtýr kesin. Tek baþýna gelse ne yapabilir, oradaki genç topçuyu al oynat, parlar parlamaz sat yerine yenisini koy taktiðini bize de uygulayabilir mi kestirmek zor ama ciddi kumar olur. Iþýk var ama takýmýn kendi oyun anlayýþýndan dolayý mý, yoksa hocanýn dokunuþu mu bilemedim. Portekiz ligini takip edenler yazsýn hele bilelim. Arsenal falan geçen sezon istemiþ diyorlar öyle bir durum varsa bize gelmesi çok zor.
    En cok hosuma giden. Lage'nin hic bir futbolcu gecmisi yok. 23 yasinda basladi hocaliga ve Benfica'nin U15'den baslayip u19'a kadar Benfica alt yapisinda degisik takimlari calistirdi. Geldigi pozisyona torpille, eski futbolcu statüsü sayesinde degil, calisirak cabalayarak bu noktalara kadar geldi. Belli ki hirsli ve kendini gelistirmek isteyen bir hoca. Büyük ihtimalle bize gelmez, ama ona bizim projeyi ve yapmak istediklerimizi anlatabilirsek, gelme ihtimali olur. Bize resmen cag atlatir, bundan eminim.

redbul - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Alýntý Alika87 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    En cok hosuma giden. Lage'nin hic bir futbolcu gecmisi yok. 23 yasinda basladi hocaliga ve Benfica'nin U15'den baslayip u19'a kadar Benfica alt yapisinda degisik takimlari calistirdi. Geldigi pozisyona torpille, eski futbolcu statüsü sayesinde degil, calisirak cabalayarak bu noktalara kadar geldi. Belli ki hirsli ve kendini gelistirmek isteyen bir hoca. Büyük ihtimalle bize gelmez, ama ona bizim projeyi ve yapmak istediklerimizi anlatabilirsek, gelme ihtimali olur. Bize resmen cag atlatir, bundan eminim.
    yalnýz kardeþim benficada kurulu bir düzen var mesela bruno lage den önceki hoca olan rui vitoria da benfica takýmýnda bir sistemi vardý ve bruno lage de bu sistemle devam etti genelde avrupadaki A takýmlar ne oynuyorsa alt yapýdan çýkan futbolcuylar zorluk çekmesin diye alt kategorisndeki takýmlarda A takýmýnýn sisteminde oynýyor. o yüzden bruno lage yi baþka bir takýmda görmeden çok saðlýklý yorum yapamayýz.
    Konu redbul tarafýndan (13.07.2020 Saat 02:13 ) deðiþtirilmiþtir.

Alika87 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Alýntý redbul Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    yalnýz kardeþim benficada kurulu bir düzen var mesela bruno lage den önceki hoca olan rui vitoria da benfica takýmýnda bir sistemi vardý ve bruno lage de bu sistemle devam etti genelde avrupadaki A takýmlar ne oynuyorsa alt yapýdan çýkan futbolcuylar zorluk çekmesin diye alt kategorisndeki takýmlarda A takýmýnýn sisteminde oynýyor.
    Belki yardim eder o sistemi kurmaya bizde? Sistemsizlige yenik düstük ve düzeltmeye calismiyoruz bile.

Nereden
    Ýstanbul

Benfica bizim yapmak istediðimizi yapýyor aslýnda. Hem þampiyonluða oynuyor hem de al sat yaparak, oyuncu yetiþtirip satarak para kasýyor. Orada iþleyen güzel bir sistem var. Bu sistem dýþýnda kendini kanýtlamadan büyük takýmlarýn alacaðýna ihtimal vermiyorum. Baya riskli olur. Biz bu riski alýr mýyýz, hoca risk almaya deðer mi bilemiyorum.

Oyuncu tercihleri falan da baya radikal aslýnda.
    34 yaþýndaki takým kaptaný Jardel'i kesip 22 yaþýndaki Ferro'yu oynatýyor. Deðeri 1 senede 1,5 milyon €dan 18 milyon €ya çýkýyor.
    30 yaþýndaki Fejsa'yý kesiyor 19 yaþýndaki Florentino'yu oynatýyor (61 numara ) Çocuðun deðeri 3,5tan 1 senede 20 milyona çýkýyor.
    Almeida ve Corchia varken 18 yaþýndaki Tavares'i oynatýyor. Þuan takýmýn sað beki 7,5 deðeri var.
    Grimaldo'nun yedeðini de hazýrlamýþ Nuno Tavares yarýn Grimaldo gitse yerini doldurur muhtemelen.

Hepsi de B takýmdayken oynattýðý çocuklar

Þimdi diyorum gelse ve orta sahaya iki tane uzun bacak getirse, sað beke Serkan'ý oturtsa. 1 sezonda yarýsý kadar deðer katsa kulüp kurtulur. Avrupa takýmlarýnýn göz hapsine aldýðý Ömür göbek baðladý vasýfsýz hoca & ekip kombinleri yüzünden. Yusuf kaçtý kurtardý kendini.

redbul - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Belki yardim eder o sistemi kurmaya bizde? Sistemsizlige yenik düstük ve düzeltmeye calismiyoruz bile.
    sistem kurulsun tabiki ama sistemde öyle hemen 3-5 ayda kurulacak biþey deðil önce yönetim saðlam bir hoca bulacak ve taraftara hocanýn arkasýnda oluðunu her fýrsatta belli edecek baþarýsýsz 2-3 sonuç arlýndýðýnda hoca tartýþýlmayacak ki o da bizde olmaz türk futbolunun temel sorunudur baþarý sonuç endekslidir sen güzel top oynamýþsýn pas yapmýþsýn göze hoþ gelen top oynaöýþsýn bunlar göze batmaz ama sonuç her zaman en önde gelir o yüzden malesef kimse sistem beklemez.

Nereden
    Almanya

Alýntý Ufuk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Lage ismini bilmiyorum benden önce yazan oldu mu ama sizin de yazdýðýnýz gibi bende ona dair en dikkat çeken þey her rakibi farklý çözümlemesi oldu. Kanatlarda da fevkalade yetenekli, çalýþkan ve þutu olan oyuncularý efektif kullandý. Nwakaeme mevcut lig temposunda çok zorlanmayacaktýr. Arkada pis iþleri yapan Samaris çok baþarýlý oldu. Gabriel ise bir çok bölge arasýnda anahtar görevi görüyordu. En çok bulmakta zorlanacaðýmýz oyuncu tipi de bu olsa gerek. Bu ikilinin ekstra çabalarý bek ve kanatlarýn yükünü çok hafifletti ve böylelikle onlar da ekstra performanslar gösterdiler. Výzýr výzýr çalýþan bu tarz bir ikiliye ihtiyacýmýz olacaktýr. Son olarak Sosa gibi rölantide oynayan bir isimle çalýþacaðýný sanmýyorum. Kimya tutarsa ligin canýna okur.
    If you put the federal government in charge of the Sahara Desert, in 5 years there'd be a shortage of sand.
    Milton Friedman

mete61bordomavi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Ne dersiniz?

BmodEeNIYAI3rL2.jpg
    Trabzonspor Baþkaný Nasýl Olmalýdýr?
    -Birilerinin adamý deðil,Trabzonspor'un adamý olmalýdýr!
    Trabzonspor Teknik Direktörü Nasýl Olmalýdýr?
    -Hiçbir þey olmasa da korkak olmamalýdýr!

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý ihsan candas Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Lage ismini bilmiyorum benden önce yazan oldu mu ama sizin de yazdýðýnýz gibi bende ona dair en dikkat çeken þey her rakibi farklý çözümlemesi oldu. Kanatlarda da fevkalade yetenekli, çalýþkan ve þutu olan oyuncularý efektif kullandý. Nwakaeme mevcut lig temposunda çok zorlanmayacaktýr. Arkada pis iþleri yapan Samaris çok baþarýlý oldu. Gabriel ise bir çok bölge arasýnda anahtar görevi görüyordu. En çok bulmakta zorlanacaðýmýz oyuncu tipi de bu olsa gerek. Bu ikilinin ekstra çabalarý bek ve kanatlarýn yükünü çok hafifletti ve böylelikle onlar da ekstra performanslar gösterdiler. Výzýr výzýr çalýþan bu tarz bir ikiliye ihtiyacýmýz olacaktýr. Son olarak Sosa gibi rölantide oynayan bir isimle çalýþacaðýný sanmýyorum. Kimya tutarsa ligin canýna okur.
    Florentino'yu insan azmanýna çevirmiþ, daha önce a takýmla maçý olmayan çocuða kritik görevi vermiþler orta ikilide. Sakatlanmýþ sanýrým sonradan ama þimdi bir iki videosunu izledim baya saðlam topçu. Kante Wan-Bissaka karýþýmý bir þey. Düzenli oynasýn bir iki sezona büyük takýmlara ciddi bonservisle satarlar. Þimdiden Milan söylentileri çýkmýþ.

Sosa gibi oyuncu bulmaktansa, koþan basan topçuyu bulmak daha kolay. Bulunur bence. Zaten pozisyon oyunu gibi bir þey oynuyorlar anladýðým. Öyle 3 kiþiyi geçeyim araya zehir salayým görmedim ben. Tik tak basit oynuyorlar. Hocaya Taylan Antalyalý versen yine oynatýr gibi bir hali var. Asýl iþi ön taraf yapýyor.

Nereden
    Ýstanbul

Ben bu adamla ilgili yorum vs okudukça Lage faný olmaya baþlýyorum.

2-0 yenilip istifa ettiði maç.

Tam 20 þut atýp gol bulamamýþlar. 4-5 tanesi ceza sahasýndan bomboþ kaçýyor. Maritimo'nun 31 numarasý Nanu gelsin yarýn baþlasýn yiðidim bu nasýl depar bu ne sürat tek baþýna yok etmiþ. Sað bek sað kanat forvet her yerde oynar bu adam. Kalecileri de baya kurtarmýþ.

Ýsa Gündoðdu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Afrika
    Yaþ
    41

Alýntý mete61bordomavi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ne dersiniz?

BmodEeNIYAI3rL2.jpg
    þakaysa komik

deðilse görüyorum ve artýrýyorum aykut gelsin nasýl koydu aykut kocaman diye baðýrýrýz bide he
    HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAKTIR

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

Genç Alman.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Murathan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    28

yeni bir yapýlanma mý olacak yoksa eldeki oyuncularýn büyük çoðunluðu tutulup kadro devam mý edecek bu önemli.
    eldeki oyuncular tutulacaksa þayet þotanýn doðru isim olacaðýný düþünmüyorum. nazý çekilen bir ekip var elimizde þota pek o kafada bir hoca deðil.
    ama yeni bir yapýlanma olacaksa en doðru ismin de þota olacaðýný düþünüyorum.
    takýmý tutmayý becerebileceklerini düþünmüyorum muhtemelen þotayý getirirler.

Nereden
    Trabzon

Beraberliði baþarý görmeyecek biri olsun isterim. Bir zamanlar Rýza böyleydi. Sürekli berabere kalýrdý ve bununla da övünürdü. Maalesef sezon sonu Hüseyin gönderilirse onun da bu beraberliklerden övünme ihtimali var

Tapatalk kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi

Mustafa YILMAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    41

hüseyin hoca ile sezon sonu yollar ayrýlýr yeni hocada yine bir yerli ve muhtemelen önerilecek bir isim olacak.

bazý þeyleri toparladýk ama karþýlýðýnýda aldýlar bizden.

klopp, nagelsman derken gasperini ile dünya futbolu kabuk deðiþtirdi yine.

özellikle gasperini düþük bütçeyle bambaþka seviyelere ulaþýlabileceðini gösterdi.

hýzlý hücum, üçlü defans, çift yönlü orta sahalar forvet özellikle iki forvet arkasý. takým halinde defans v.s

hangi sistem olursa olsun önemli olan ona uygun oyuncularý bulmak.

sadece hoca seçimide kurtarmaz arkasýný saðlam oluþturmak þart.

moneyball felsefesi

EKÝPTE SATRANÇ ÞAMPÝYONU VE NÜKLEER FÝZÝKÇÝ VAR

https://www.futbolarena.com/liverpoo...efesi-381923h/

bunu uygulamak çok zor olmasa gerek mesela zeki'yi elin fransýzýndan önce sen bulurdun.

ama iþin baþýna torpilli deðil gerçekten hakeden insanlarý getirirsen baþarýlý olursun.
    sadece aþk bizimkisi

'Enes' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    30
    ...Senin gücün , karanlýðý yýrtacak...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Ahmet Hamza - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Ýstanbulspor’dan tekmeyi yediyse gelsin baþlasýn hemen. Staj yaptýrmadýðýmýz eski futbolcumuz kalmasýn sakýn.
    8. Kuþatma

Nereden
    Ankara

Alýntý redbul Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    sistem kurulsun tabiki ama sistemde öyle hemen 3-5 ayda kurulacak biþey deðil önce yönetim saðlam bir hoca bulacak ve taraftara hocanýn arkasýnda oluðunu her fýrsatta belli edecek baþarýsýsz 2-3 sonuç arlýndýðýnda hoca tartýþýlmayacak ki o da bizde olmaz türk futbolunun temel sorunudur baþarý sonuç endekslidir sen güzel top oynamýþsýn pas yapmýþsýn göze hoþ gelen top oynaöýþsýn bunlar göze batmaz ama sonuç her zaman en önde gelir o yüzden malesef kimse sistem beklemez.
    Trabzonda arkasýnda durulacak hoca ancak kariyerini kimsenin tartýþamayacaðý biri olur. Büyük ligleri görmüþ biri.
    En büyük Trabzon

Soner Albayrak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Þota'nýn gelmesini isterim ayrý ama ben hocalýðýný pek beðenmiyorum.

Uzun vadede de mevcut yönetimle anlaþabileceðini de düþünmüyorum açýkçasý.

Zaten teklif yapýlsa bile büyük ihtimal kabul etmez. Bulunduðu takýmda keyfi yerinde, iyi de para kazanýyormuþ diyorlar.

ALDENÝRO - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    46

Yýlmaz vural olmalý. Döve döve top oynatmalý.

halilaziz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Su takýma sota gibi çapsýz hocalarý getirecekseniz bizi yormayýn

Sene baþýnda hedefi UEFA kupasýna katýlmak olarak belirleyin olsun bitsin
    2010-2011 sezonu þampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksýzdýr.
    Ahlâksýzlara itibar edilmez!

Sefaenes - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    52

Trabzonspor da oynamýþ hic bir Hoca istemiyorum. Turk dahi istemiyorum
    Yardimci Hoca dan asla Td olmaz. (Tecrübesini cök yasadik)

Asbaskan dan da Baskan olmaz ( onu da yasiyoruz)

Yasin Altuntas - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alýntý Sefaenes Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Trabzonspor da oynamýþ hic bir Hoca istemiyorum. Turk dahi istemiyorum
    Net !!!!!!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk
    "30 Gol ve Assist (20 Gol, 10 Assist tahminimce) yazin bir kenara !!! Sezon sonu görüþürüz"Tarih: 04.08.2019, 14:24 --> https://forum.bordomavi.net/showthre...post1921122696

Ekrem D. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    32

Alýntý Arda' Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Bütün yollar ona çýkýyor, kop gel hocam
    Ziyaettin Dogan - on liberolarin kulagina fisildayan adam
    Yahsi Bati 51:28

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)