Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 4 5
Toplam 111 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 111 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ermeniler Türk Bayraðý Yaktý

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Geçen sene okul arkadaþlarýmla Çanakkale gezisine gitmiþtim.Orada Türk tarihinin en kahraman alayý olan "57.Alay" Þehitliði'ni gezerken gözüme bir mezar taþý takýlmýþtý:"Tbp.Yzb.Dimiroyati" Hem meslektaþým,hem de Ermen olmasý beni bu konuda meraklandýrdý ve az önce internette gezerken bu resmi buldum :

Konu antagonist tarafýndan (29.01.2007 Saat 20:40 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    41

Alýntý Bülent Þirin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    'Türklerin Ermenilerle iliþkisi 1915'te baþlamamýþtýr. 600 senelik müþterekliðimiz var. Birlikte türküler, yemekler icat ettik. Kýz aldýk verdik'

'Malazgirt Savaþý'ný Türklerin Ermenilerle birlikte kazandýðýný biliyor musun?

'Ýstanbul'un alýnmasýnda Ermenilerin yaptýðý kahramanlýklardan haberin var mý?

'Fatih'in Ermeni Patrikhanesi'ni nasýl bir fermanla açtýrdýðýndan haberdar mýsýn?

'Çanakkale'de Atatürk'ün yanýnda savaþan Ermeni askerlerin adlarýný biliyor musun?

'Atatürk'ün bugün kullandýðýmýz alfabeyi Ermeni dil bilgini Agop Martayan'a hazýrlattýðýný ve sonra ona Dilaçar soyadýný verdiðini biliyor muydun?'"

"Tarihe böyle geniþ bir perspektiften bakmak lazým. 1915 bu 600 yýllýk iliþkinin bir kazasýdýr. Olaylarda yabancý devletlerin çok dahli vardýr. Buradaki insanlarý kullanmak istemiþlerdir. Bizimkilerin de kabahatleri var, ama þimdi yapýlmasý gereken bu kazayý telafi edip eski dostluðu devam ettirmektir."

Bu sözler kime ait, biliyor musunuz? Merhum Alparslan Türkeþ’e… Þu linklere bir göz atmanýzý þiddetle tavsiye ederim:

http://www.milliyet.com.tr/2005/04/25/yazar/dundar.html

http://www.milliyet.com.tr/2005/04/26/yazar/dundar.html

http://www.milliyet.com.tr/2005/04/27/yazar/dundar.html

Hikayenin sonundaki “ölüm”lere ve zamanlarýna dikkat! Tam bir þeyler olacak, biriler ölüveriyor nedense… Lûtfen zaman ayýrýn ve okuyun…

Yasin Hayal’in “Fatih’in fermaný”ný dinleyince “Onun torunlarýyýz. Böyle fermaný olduðunu bilmiyordum. Bunu bilseydim öldürtmezdimdediði iddia ediliyor. Eminim yukarýda rahmetli Türkeþ'in aðzýndan aktardýðým tarihi gerçeklerden ve yürütülen görüþmelerden de haberi yoktu Yasin Hayal’in…

Cehalet kadar büyük bir düþman yoktur, Ýslâm'ýn ilk emrinin "Oku!" olmasý da boþuna deðildir.

O zaman Türkeþ’e de þunu derler:

- Ermenilerin Birinci Dünya Savaþý’nda kadýn, çocuk, yaþlý demeden yüz binlerce Türk'ü katlettiklerini duymadýn mý hiç?

- Van baþta olmak üzere doðu þehirlerinin geçmiþte nüfuslarýnýn tamamý Türklerden oluþurken, bugün Türk nüfus oranlarýnýn bu dereceye gelmesindeki temel etkenin bu katliamlar olduðunu bilmiyor musun?

- Ýtilaf devletleriyle iþbirliði yaparak Türk ordusunu arkadan vurarak yüzbinlerce Türk askerinin þehit olmasýna yol açmadýlar mý bunlar?

- Türk kadýnlarýný kendilerine tecavüz ettikten sonra camilere doldurup daha sonra da buralarý ateþe verdiklerinden de mi haberin yok?

- Hamile Türk kadýnlarýnýn karnýný deþerek daha doðmamýþ çocuklarýný çýkarýp ateþlere attýklarýndan da mý haberin yok?

- Cepheden dönen yaralý, hasta ve sakat Türk askerlerini iþkenceyle katlettikleri yalan mý?

- Ermeni katliamýnda yaþamýný yitiren Türklerin gömüldüðü toplu mezarlarý da mý görmedin?

- Madem biliyorsun ne savunuyorsun bunlarý?

Bu sorularý tarih sorar bireyler deðil…

Arkadaþlar bu konu kanýmca çok uzadý ve oldukça farklý yerlere sapmaya baþladý… Biraz daha uzarsa sanýrým konu klasik “Benim bi arkadaþým var, Ermeni ama benden daha Türk” türevi muhabbete dönecek… Bence bu noktadan sonra baþlýðýn kapanmasý daha hayýrlý olur…

Saygýlar...
    Konu Can basten tarafýndan (29.01.2007 Saat 20:49 ) deðiþtirilmiþtir.
    Futbolcuyla taraftar el ele versin, þampiyonluk kupasý TRABZON'a gelsin!!!

7 7 7 7 7 7 7 7 7....

mavikan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

yýlanla dost olan adamýn hikayesine benzer bu iliþki.. "sen de evlat acýsý ben de kuyruk acýsý olduktan sonra.." demiþ yýlan adama,"biz dost olamayýz,herkez artýk kendi yoluna.."..
    .............
    'Sandýlar, yalnýzlýðýmýz suskunluðumuz olacak / Suskunluðumuzun bahanesi olacak yalnýzlýk...'
    ............

Eyüphan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý Can basten Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    O zaman Türkeþ’e de þunu derler:

- Ermenilerin Birinci Dünya Savaþý’nda kadýn, çocuk, yaþlý demeden yüz binlerce Türk'ü katlettiklerini duymadýn mý hiç?

- Van baþta olmak üzere doðu þehirlerinin geçmiþte nüfuslarýnýn tamamý Türklerden oluþurken, bugün Türk nüfus oranlarýnýn bu dereceye gelmesindeki temel etkenin bu katliamlar olduðunu bilmiyor musun?

- Ýtilaf devletleriyle iþbirliði yaparak Türk ordusunu arkadan vurarak yüzbinlerce Türk askerinin þehit olmasýna yol açmadýlar mý bunlar?

- Türk kadýnlarýný kendilerine tecavüz ettikten sonra camilere doldurup daha sonra da buralarý ateþe verdiklerinden de mi haberin yok?

- Hamile Türk kadýnlarýnýn karnýný deþerek daha doðmamýþ çocuklarýný çýkarýp ateþlere attýklarýndan da mý haberin yok?

- Cepheden dönen yaralý, hasta ve sakat Türk askerlerini iþkenceyle katlettikleri yalan mý?

- Ermeni katliamýnda yaþamýný yitiren Türklerin gömüldüðü toplu mezarlarý da mý görmedin?

- Madem biliyorsun ne savunuyorsun bunlarý?

Bu sorularý tarih sorar bireyler deðil…

Arkadaþlar bu konu kanýmca çok uzadý ve oldukça farklý yerlere sapmaya baþladý… Biraz daha uzarsa sanýrým konu klasik “Benim bi arkadaþým var, Ermeni ama benden daha Türk” türevi muhabbete dönecek… Bence bu noktadan sonra baþlýðýn kapanmasý daha hayýrlý olur…

Saygýlar...
    Can kardeþim bunlar çok eskilerde kalmýþ olmalý
    Fazla deðil 10 yýl öncesiydi azeri Türklerini Karabaðda soykýrýma uðrattýklarý...
    BMN TRABZON

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Sevgili Can,

Yazdýklarýnýn hepsi doðru. Doðru da, merhum Türkeþ'in bu sözleri nerede, ne zaman, ne amaçla söylediðine de bir bakmak icap ediyor sanýrým.

Verdiðim linklere baktýnýz mý arkadaþlar?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    41

Bülent abi bu olayý o kadar zaman önce duymuþtum ki nereden okuduðumu bile unuttum. Fakat hiç de kayda deðer bulmuyorum.

Türkeþ bu sözleri Türkiye'ye aþýk bir devlet adamý olduðundan söyledi sanýrým. Türkiye'nin âli çýkarlarý için Malazgirt'i, Ýstanbul'un fethini, Çanakkale zaferini Ermenilerin "kahramanlýk"larýna maletmek gerekiyormuþ demek. Bugün, "hepimizin Ermeni" olmasý gibi politika gereði yani. Ehh Atsýz'ýn söylediði gibi ne de olsa siyaset ince iþtir, bizim aklýmýz ermez.

Kilitlenmesini uygun bulduðum bu baþlýða bir daha yorum yazmayacaðým...
    Futbolcuyla taraftar el ele versin, þampiyonluk kupasý TRABZON'a gelsin!!!

7 7 7 7 7 7 7 7 7....

Nereden
    Hakkari

Kafkasya, bu yýl sakin bir siyasi zeminde yýlý geçirecek. Türkiye haricinde hiçbir ülkede bu yýl seçim olmayacak. Ermenistan bu zaaflý platformdan mutlaka yaralanmak isteyecek ve ekonomik süreci ve etkinlikleri sekteye uðratmak için elinden gelen bütün çabayý gösterecektir. En son ve en etkili yaklaþým ve çabalardan biri ise; son dönemde Diaspora Ermenilerine vatandaþlýk verilmesi istemidir. Robert Koçaryan'ýn bu konuda ki ýsrarcý tutumunun altýnda yatan tek neden ise; diapora ermenilerinin ekonomik zenginliði ve gücünü zayýf ve çökmüþ bir ekonomiye sahip Ermenistan'a çekmektir.

Son dönemde ülkemiz ile ilgili Ermenistan basýnýnda; hakaretlere varan bir çok yazý ve makale yayýnlanmaktadýr. Bayrak yakma giriþimi ise; yýllardýr süregelen ve Ermenistan dýþýnda yaþayan Ermenilerin; cýlýz lümpen milliyetçiliklerinin neticesidir. Asýl þüphe getirmeyen tehlike ise; Ermenistan'ýn amerikada ki lobiyi, yasa tasarýsýnýn senatodan geçmesi için fazlaca sýkýþtýryor olmasý. Buna denge olarak ise; Türkiye, yahudi lobisini etkili bir þekilde kullanmaktadýr. Son günlerde, Ýsrail ile kötüleþen iliþkilerimizi, ilerleyen günlerde tekrar rayýna oturtmak gereðini duyacaðýz. MALESEF KÝ; Osmanlý Ýmparatorluðu'nun son dönemde ki siyasi düþüncesi "denge politikasý" þimdiye sirayet etmiþ durumdadýr.

Türkiye'de bulunan "oligarh" Ermeni vatandaþlarýmýzýn; Agos gazetesi ve gizli ermeni cemaatleri ile fazlaca irtibatta bulunmasý; istihbarat ünitelerimiz tarafýndan teferruatlý bir þekilde izlenmektedir. Ayný þekilde, ülkemizde gizlice çalýþmalarýna izin verdiðimiz 70 bin kadar ermeni ise; yönlendirilmiþ ve kontrol altýna alýnmýþ bir siyasetin, cemaatin kuklasý olabilirler. Bunun için; yeterince önlem alýndýðý ...... tarafýndan söylenmektedir. Bunun dýþýnda; sivil erkan tarafýndan ise; olasý stratejik hatalarda "Gladio" lar gizlice örgütlenmektedir. Türkiye'de gizlice örgütlenen Taþnak Ermenileri, hem ülkemizde "sözde" ermeni vatandaþlarýmýz, hem de diaspora ermeniler tarafýndan beslenmektedir. Ermenistan ise bu faaliyetlerde yeterince cýlýz kalmaktadýr. Ancak devlet terörünü, geçmiþte olduðu gibi, gelecekte de destekleyeceði ve yapacaðý umulur bir harekat olacaktýr.

Kýsaca özetlediðim Ermeni yapýlanmalarý son dönemde önümüze konulan aðýr bir sýnav olmuþtur; bu konuda Milletimizin daha hassas olmasý gerekmektedir.

Bu yazý þahsýmýn düþüncelerini içermektedir. Sadece, bilgiye dayalý düþünce muhteviyatýdýr.

Saygýlarýmla...

OYýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    33

Caným Oðlum,

Nereden, nasýl baþlasam bilmiyorum. O kadar özledim ki seni…

Caným yavrum, sen bizim ilk göz aðrýmýzdýn.. Dört gözle beklemiþtik babanla doðumunu… Dokuz ay sonra hastanede seni kucaðýma býraktýklarý ilk gün vuruldum sana… Ne güzel gözlerin vardý, ýþýl ýþýl… Öyle güzel kokuyordun ki… Evimize neþe getirdin. Bir de hep uslu çocuktun, hiç üzmedin beni… Ne sýk sýk aðladýðýný bilirim, ne de yok yere huysuzlanmaný… Uyurken bile gülümserdin, meleklerle oynadýðýný düþünürdüm. Hastalanýrsan baþýndan ayrýlmazdýk, babanla nöbet tutardýk sabaha kadar… Ýlk adýmýný unutamam, sonra ilk ‘anne’ deyiþini… Hep üstüne titredik.

Sonra büyüdün… Zaman su gibi geçiyor. Her dýþarý çýkýþýnda, her seyahatinde sana belli etmedim ama yüreðimden neler koptu.

Bir tek seni askere uðurlarken rahattým. Komutanlarýnýn sana gözü gibi bakacaðýndan emindim. Bir süre sonra Güneydoðu’ya gideceðini haber ettin. O kadar heyecanlýydýn ki, öyle emin konuþuyordun ki… “Göreceksin anne, bu devlet düþmanlarýna gereken cezayý vereceðim. Vatanýmýn daðlarýný bu eþkýyalardan temizleyeceðim” diyordun. Hep komutanlarýnýn iyiliðinden, arkadaþlarýndan bahsettin. Rahatlýðýn, güvenin bizleri de rahatlattý. Sana sadece “Kendine dikkat et evladým” diyebildim. Ne de olsa seni bugünler için yetiþtirmiþtik. “Merak etme” diyordun, “Merak etme annem. Kalbini rahat tut!” Bir gün merakta býrakmadýn bizi, fýrsatýn oldukça sýk sýk aradýn, ayda bir mektubunu aldýk. Mektubunu dakikalarca kokladýðýmý bilirim. Gönderdiðin fotoðraflarý baþ ucumuza koyduk.

Son mektubunda “Ben þehit olursam, aðlamayýn sakýn! Düþmanlarý sevindirmeyin.” diyordun. Telefonda “O nasýl söz oðlum” dedim. Sustun, sanki içine doðmuþtu. “Hakkýný helal et, güzel annem” dedin. Nereden bilirdim bu konuþmanýn seninle son konuþmamýz olduðunu… Baban duymuþ önce, haberlerde söylemiþler. Söylemediler önce bana… Kardeþin de sakladý. Ana yüreði bu, hissettim ben… Sonra öðrendim ki, pusuya düþürmüþler, çýkan çatýþmada vurmuþlar seni… Elleri kýrýlsýn o zalimlerin… Sanki canýmý aldýlar, sanki dünyayý baþýma yýktýlar. Bir ateþ ki yüreðimin tam ortasýna oturdu. Komutanlarýnla görüþtük, seni çok övdüler. “Kahramanca çarpýþtý. Kaný yerde kalmayacak. Bizi de evladýnýz sayýn artýk.” dediler. “Vatan saðolsun” dedim. Oðlum seninle hep gurur duydum, saðlýðýnda bir gün olsun boynumuzu eðik gezdirmedin … Cenaze töreninde de baþýmýz dik, gururluyduk. Sana sözümüzü tuttuk, bir damla gözyaþý göstermedik, namertler sevinmesin diye… Hep içimize akýttýk gözyaþýmýzý… Bayraða sarýlý tabutunu öptüm. Ben senden bir saat, bir dakika ayrý kalamazdým, þimdi seni nasýl topraða koyacaktým a caným oðlum!

Aradan onca zaman geçti. Acýn, hasretin içimizde yavrum… Bir kerecik bile olsa kokunu alabilsem, saçlarýný okþayabilsem, öpsem gamzenden… Sevindirici bir haberim var sana… Komutanlarýn sözünü tuttu yavrucuðum, kanýn yerde kalmadý, sana kýyanlarý tez zamanda buldular, cezalarýný verdiler. Cenazene gelmeyenler, cenazene gelmeye utananlar, “senin gibi ana kuzularýný vuranlarý affettiler yavrum… Acýmýza, acý eklediler.” Onlarý affetmeyeceðim. Caným oðlum, fýrsat buldukça yanýna geliyorum, dertleþiyorum seninle… Saðolsunlar, komutanlarýn her fýrsatta gelip misafirimiz oluyor. Yokluðunu aratmýyorlar. Yakýnda kardeþin de askere gidiyor. Bu vatana bir arslan verdim, gerekirse ikincisini veririm. “Vatan Saðolsun”

Seni çok seven annen…

Arslan Oðlum,

Gözümün nuru oðlum… Doðumundan, ölümüne kadar bir gün beni üzdüðünü, kýrdýðýný hatýrlamam. Hep gurur kaynaðým oldun benim… Baþarýlarýnla övündüm. Hata yapsan bile telafi eder, gönlümüzü alýrdýn. Yaramazlýðýný, hýrçýnlýðýný görmedim. Hastalandýðýnda annenle baþ ucunda sabahladýðýmýzý bilirim. Ýlk konuþman, yürüyüþün dün gibi aklýmda… Geldiðimde beni kapýda karþýlar, boynuma atlardýn. Kýrda, bahçede seninle oyun oynar, eðlenirdik. Bazen elinden tutar, seni dýþarýda gezdirirdim. Öyle mutlu olurdun ki…

Annenle üzerine çok titrediðimizi söyleyebilirim. Ama seni hiç sýkmadýk. Pek ayrý kalmadýk seninle… Askerliðin geldi çattý. Sonuçta bu da bir kýsa ayrýlýktý iþte… Koca ömürde lafý mý olurdu? Hazýrlýklarýný beraberce yaptýk. Askere giderken gururlandým baban olarak.. Öyle mutluydun ki… Bilseydim geri dönmeyeceðini, saatlerce sarýlmaz mýydým sana… Güneydoðu’ya gittin, hep bu ülkenin evlatlarýnýn canýna kýyanlarla hesaplaþmak isterdin… Büyük deden de Çanakkale’de þehit düþmüþtü. “Bu vatan bizim” diyordun. Öyleydi, kanýmýzý akýtmýþtýk ailece... Sýk sýk görüþtük seninle, bir gün ‘of’ dediðini duymadým. Komutanlarýnýn ilgisinden bahsederdin, onlarý çok sevdiðinden… Bölgenin tehlikeli olduðunu söylerdin, sýk sýk göreve çýktýðýnýzdan… Sonra eklerdin “Sakýn anneme söyleme, üzülür, kaygýlanýr sonra… Sen de kaygýlanma baba, arslanlar gibi bu askerliði yapýp döneceðim size…”

Son mektubunda “Þehit olursam, aðlamayýn!” demiþtin. Ýçine doðmuþ herhalde… Oðlum, þehit olduðunun haberini aldým aðlamadým, komutanlarýn geldi aðlamadým, bayraða sarýlý tabutun geldi aðlamadým. Biz sana verdiðimiz sözü tuttuk oðlum… Sen bize verdiðin sözü tutamadýn oðlum, seni bizden aldý karanlýk eller… Biliyorum tutardýn sözünü, gelirdin… Yine geldin ama sana deðil, tabutuna sarýldýk oðlum! Hatýrlamazsýn, küçüktün, seninle evde oyun oynardýk, evde saklanýrdýn, biz de seni arardýk. Bulamazsak öyle mutlu olurdun ki… Birden ortaya çýkardýn gülerek… Yine saklandýn mý yoksa? Bütün bunlar bir oyun mu? Bir daha güzel yüzünü göremeyeceðim. Bir baba evladýný topraða vermemeli, beni sen topraða vermeliydin. En büyük acý, evlat acýsýymýþ onu anladým. “Yerine ben ölseydim” dedim kendi kendime, ama ne çare?… Yine de vatan saðolsun oðlum, yaþarken de gurur kaynaðýmýzdýn, hala öylesin… Komutanlarýn saðolsun, sýk sýk gelip halimizi hatýrýmýzý, bir ihtiyacýmýz olup olmadýðýný soruyorlar. Senin canýna kýyanlarý da bulup, cezalandýrdýlar oðlum.. Az da olsa rahatladýk oðlum, kanýn yerde kalmadý. Ama senin gibi arslan parçalarýna kýyan diðer zalimleri affettiler.. Kimler mi? Hani o senin cenazene gelmeye korkan, utanan kiþiler var ya, onlar… Geçenlerde farklý birkaç çiçek tohumu aldýk, mezarýna diktik, mezarýnýn baþýndaki bayraðý yeniledik. Yakýnda kardeþini de askere gönderiyoruz. Saðlýklý dönmesi dileðimiz ama, gerekirse o da bu vatana kurban olsun evladým… Ben zaten sizleri vatana kurban olasýnýz diye yetiþtirdim. “Vatan Saðolsun”

Seni çok seven baban…

Caným Aðabeyim;

Biliyor musun? Yakýnda ben de askere gidiyorum. Sana kýyanlarla hesaplaþmak istiyorum. Umarým isteðim gerçek olur. Seni çok özledim. Kaç yýl oldu, seni unutamadým. Hep bana öðütlerin kulaðýmda, beraber gülüþtüðümüz, eðlendiðimiz anlar geliyor aklýma… Üzülsem, aðlasam, huysuzluk yapsam, mahalleden çocuklarla kavga etsem hep yanýmdaydýn… Yataðýmýn baþucunda þimdi askerdeyken gönderdiðin bir fotoðrafýn var. Cüzdanýmda fotoðrafýný taþýyorum… Ara sýra bakýp, öpüyorum onu… Senin yokluðunda annem, babam çok üzgünler, ama bana belli etmemeye çalýþýyorlar. Sen gittikten sonra onlarý hiç üzmedim, yokluðunu hissettirmemeye çalýþtým. Ben de pek belli etmiyorum ama seni çok özlüyorum. Bazen birisi gelip yanaðýmý öpüyor gibi geliyor, uyanýyorum.

Bilirsin uzun uzun mektup yazamam. Sevdiðim kýza bile mektup yazacaktým da sen yazmýþtýn… O zaman “bu iyiliðimi unutma” diyordun… Caným aðabeyim, sadece seni çok sevdiðimi, özlediðimi, unutmadýðýmý, senin bir an olsun aklýmdan çýkmadýðýný bil… Sen yoksun ya, hiçbir þey eskisi gibi deðil, yine de “vatan saðolsun”

Seni çok seven kardeþin…

Þanlý Asker;

Kanýn yerde kalmadý, kalmaz!

Türk'ün döktüðü her gözyaþý acýlarla bilenen kinimize kin ekliyor. Türk analarýnýn döktüðü her gözyaþý yüreðimize akan alev..

Vatan için kan, vatan için can, vatan için mal, vatan için ne gerekiyorsa hepsini fedaya hazýr bir ruhla; mücadeleye yeni baþlamýþ gibi ayný hýz, azim ve kararlýlýkla düþmanlarýn üzerine demir bir yumruk gibi, yýldýrým gibi inmeye hazýrýz.

Hainlerle hesaplaþma gününe kadar acýmýz son bulmayacaktýr.

“Ürkekliðe yer yok yüreðimizde... Korkuya elveda… Bin caným olsa, bin kez veririm yoluna… Vatan sana caným feda…”

Her Türk asker doðar!
    ve þehit askerimizin çatýþmaya gitmeden þehit olmadan önce yazdýðý son þiiri

Olur ya, bir çatýþmada ölürsem,
    Arkamdan yas tutmayýn.
    Býrakýn topraðýmda rahat içinde yatayým.
    Bedenimden komandomu çýkarmayýn,
    Onlar benim onurumdur,
    Ölünce kefenim olacak...
    Baþýmdan mavi beremi çýkarmayýn,
    O benim þaným,þerefim olacak...
    Ayaðýmdan botlarýmý çýkarmayýn,
    Onlar nice yollar aþacak,
    Þehit olursam Sýrat köprüsünden geçecek...
    Elimden tüfeðimi almayýn,
    O benim mezarýma sembol olacak...
    Yaramýn kanýný silmeyin,
    Ahirette hesabý sorulacak...
    Göðsümden kör kurþunu çýkarmayýn,
    O benim madalyam olacak...

KONUÞUN HAÝNLER HEPÝMÝZ ERMENÝMÝYÝZZZ...!!!:bayrak:

http://www.youtube.com/watch?v=P-AjhDU2-aw
    Konu OYýlmaz tarafýndan (22.02.2007 Saat 22:10 ) deðiþtirilmiþtir.
    Kazimiþi gzas vorert

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    47

Herkesin atladigi bir nokta var: Türkiye Ermenilerinden bahsediyoruz!

Cok iyi hatirliyorum ki, 3-5 sene önce Ermenistan da düzenlenen Ermeni Olimpiyatlari`na katilan Türk Ermenilerine Türkiyeden geldikleri icin (Ermenistan`da) kötü muamele edilmis, onlar da adete bir Türk gibi davranmislardi.

Gecmis sayfalarda bir arkadas Almanya daki, ya da yurtdisindaki yerlesik Türklerden bahsedip empati yapmanizi önermis. Sanirim kimsenin dikkatinde degil. Almanya yi bir kenara birakip, yakin tarihimizde yasadigimiz bir olayi örnek alalim.

1980 lerin sonunda, 90 larin basinda Bulgaristan daki soydaslarimizin cektigi cileyi, iskenceyi kac kisi hatirliyor simdi? (Yasi müsait olmayipta hatirlamayan cikarsa, anlatiriz elbet) Sebep, Türk olmalariydi... O zaman Bulgar diktatör Todor Jivkov a lanet yagdiran Türkler, ayni durumda olan Türkiye Ermenileri icin ne düsünüyor acaba?
    Tomurcuk derdinde olmayan aðaç odundur!

N. F. Kýsakürek

#10 Fietra - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Yazýk yahu vallaha yazýk hain ilan edildik ya yazýk.
    keyif adamý ..

Ýskender66 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    48

Bu yazýyý bi asker arkadaþým yazýp bana yolladý...
    Konu Ýskender66 tarafýndan (27.02.2007 Saat 16:38 ) deðiþtirilmiþtir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)