Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu
Toplam 111 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ermeniler Türk Bayraðý Yaktý

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Alýntý oz_gur Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu bayrak yakma davasý dogruysa yazýklar olsun bu ýnsanlara..
    Beyazýt meydanýnda bayrak yakanlar kimlerdir? dünya görüþleri nedir? hangi hükümet zamanýnda sokaða dökülmüþlerdir? Hatta ve hatta hangi bayraklarý yaktýklarýný da göz önüne alalým.

Bunlarýn cevaplarýný önce bulmak gerekli.

Yaptýklarý bu hereketi genelleþtirmemek lazýmdýr.
    “Her kim kendini kýymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

sümela61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Alýntý Kaya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Beyazýt meydanýnda bayrak yakanlar kimlerdir? dünya görüþleri nedir? hangi hükümet zamanýnda sokaða dökülmüþlerdir? Hatta ve hatta hangi bayraklarý yaktýklarýný da göz önüne alalým.

Kaya'ya harfiyyen katýlýyor ve ekliyorum:

bize karþý yapýlan tahrik edici davranýþlarý da, ayný þekilde (bizim de karþýmýzdakinden beklediðimiz gibi) genelleþtirmemeliyiz...
    "7 tepeli þehir... bekle... son tepene de dikeceðiz bayraðýmýzý..."

Özsu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Alýntý Kaya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Genelleþtirmememk konusunda haklý olabilirsin . Ama Türk bayraðýnýn yanmasý bende olduðu gibi sizleride rahatsýz ediyordur. Ve Tum Türkleri deðilmi. Evet öyle biliyorum abi ve ben bunu dile getirmeye çalýþýyorum..
    Þampiyonluk için bekliyoruz..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Genelleþtirmememk konusunda haklý olabilirsin . Ama Türk bayraðýnýn yanmasý bende olduðu gibi sizleride rahatsýz ediyordur. Ve Tum Türkleri deðilmi. Evet öyle biliyorum abi ve ben bunu dile getirmeye çalýþýyorum..
    Ben genelleþtirilmemesini zeten kendimiz için söyledim.

Karþý tarafý yani Ermeniler'i bilemem. Hangi kesimdir bayrak yakan ya da var mý böyle bir kesim. Açýkçasý bayrak yakmak için bizden kat ve kat daha rahat ve kolay hareket ettikleri kesindir...
    Malik bin Dinar

Erkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    32

Dusundukce daha da sinirleniyorum, ama onlar yakti diye bizde mi cikip yakmamiz gerekiyor?
    Saldýrýn Seferoðullarý
    Bordo Mavi . Net

Tabiki gerekmiyor. Yakarsak onlardan farkýmýz kalmaz.. ama dediðim gibi çok üzülüyorum ..

Erkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda
    Yaþ
    32

Tabiki gerekmiyor. Yakarsak onlardan farkýmýz kalmaz.. ama dediðim gibi çok üzülüyorum ..
    üzülmemek elde degil , o bayrak ugruna canini herseyini ortaya koyanlari ve sehit olanlari dusundukce...
    Saldýrýn Seferoðullarý
    Bordo Mavi . Net

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Kaya zaten Türk Bayraðý'nýn yakýlmasýndan bahsetmiyordu ki... Beyazýt Meydaný'nda yakýlan diðer ülke bayraklarýndan bahsediyordu benim anladýðým kadarýyla...

bana sorarsan; ben hangi olumsuz davranýþ olursa olsun, bir þehre, bir ülkeye, bir ýrka mal edilmemesinden yanayým... çünkü bunlarýn amacý bu zaten, uluslarý topyekün düþman etmek birbirine...

elbette ki zorumuza gidiyor Bayraðýmýz'ýn yakýlmasý, ama bunu bütün bir millete mal edemeyiz... nasýl ki bu son olayý kimse bütün Trabzon'a mal edemezse...

ucu sadece bize dokunduðunda deðil, her zaman yanlýþlarýn karþýsýnda durmalýyýz ki; ucu bize dokunduðunda da ses edebilelim...

kutoz
    Ziyaretçi

Ermenin birisi, Ramazan ayýnda çilingir sofrasýný kurmuþ, kafayý çekiyor. Evinin önünden geçen Temel oruçlu haliyle, anason kokusunu alýnca dayanamamýþ ve lafý Ermeniye yapýþtýrmýþ.

- Dinunun gýymetini bil, gýymetini...

Ben "Ogün" deðilim...
    Ben "Fatih Sultan Mehmet"im...

Abi Kaya abinin neden bahsettiðini anladým.. Bende kendi görüþümü yazýyorum buraya..

sui misal emsal deðildir arkadaþlarým.bunu hiç unutmayalým..atamýz yunan bayraðýnýn býrakýn yakmayý üzerinden bile geçmemiþti..biz örnek olacak bi tarihin örnek olmasý gereken çocuklarý olmalýyýz.
    sevinelim diye sevmedik!!forza bordo mavi!!

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Abi Kaya abinin neden bahsettiðini anladým.. Bende kendi görüþümü yazýyorum buraya..
    tamam caným, yazacaksýn tabii ki... ben Kaya'yý yanlýþ anladýn sandým, düzelteyim dedim, kusuruma bakma...

tamuð yamtar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý oflee61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    turk dolmus soforu 13 yasinda kiza tecavuz etti diye tum turkler nasil tecavuzcu degilse tum ermeniler de sandiginiz kadar kotu degildir demek istiyorum ama sen anlamaya calismadikca ya da ilimli olmaya calismadikca olamazsin..
    Bu þekilde þerefsizce örnekler vermeyelim.

Bu þerefsizliði yapanýn yanýnda mýydýn?

Türk diye vurgulayýp duruyorsun.

Kendinizi haklý çýkarma adýna kendi milletine küfretmiþ olmuyor musunuz?

Yoksa sizde iþine gelince TÜRK olanlardan mýsýnýz?

Fikirlerinizi adam gibi savunun.

Bu örnek adý altýnda verilen þeyler silinsin.
    Konu tamuð yamtar tarafýndan (27.01.2007 Saat 23:13 ) deðiþtirilmiþtir.
    Bizim çektiðimiz, adamlýðýn bedeli...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Tamuð Yamtar,

Bu þekilde þerefsizce örnekler vermeyelim.
    Verilen örnek gayet mantýklý bir temel üzerine oturmuþtur ve yapýlan kýyaslama son derece yerindedir. "Þerefsizce örnekler" ne demektir? Bu cümledeki "þerefsiz" öznesi kimdir?

Bu þerefsizliði yapanýn yanýnda mýydýn?

Böyle bir mecburiyet mi vardýr? 1915'te sen neredeydin de "Soykýrým" diye bir þey olmadýðýndan bu kadar eminsin?

Türk diye vurgulayýp duruyorsun.
    Arkadaþýn Türk vurgusu olumlu istikamette bir vurgudur. Böyle bir insanýn Türk kavramýný lekeleyemeyeceðini ifade etme amacýna matuftur. Mantýk ve imlâ yapýsý itibariyle adý geçen þoförü Türk kavramýndan soyutlamaktadýr.

Kendinizi haklý çýkarma adýna kendi milletine küfretmiþ olmuyor musunuz?

Böyle bir anlam çýkarmak için ne kadar uðraþtýn? Arkadaþýn cümle dizisinde sonuç itibariyle "Türkler tecavüzcü deðildir, Ermenilerin hepsi de kötü deðildir"den baþka bir þey anlaþýlmýyor. Þu ana kadar yazan diðer arkadaþlardan hiçbiri de baþka bir þey anlamamýþ zaten. Neresi sana ters gelmiþtir?

Bunlar da kimdir? Ýþine gelince TÜRK olmak nasýl olmaktadýr? Bu istendiði zaman giyilen, istendiði zaman çýkarýlan bir giysi midir? BMN üyeleri arasýnda kimi böyle bir þey yapmakla suçluyorsun? Aramýzdaki bu hainler kimlerdir?

Fikirlerinizi adam gibi savunun.

Anlamadým. Bu da ne demek? Fikirlerini adam gibi savunmayan(lar) da kimdir? Bu arkadaþýn açýklamalarýna katýldýðýma göre?..

Bu örnek adý altýnda verilen þeyler silinsin.

Baþüstüne. Baþka emrin? Söyle de BMN Yönetimi olarak þan ve þerefle yerine getirelim.

Sanýrým üslûp ve ifadelerin hakkýnda makûl bir açýklama yapman gerekiyor.

Bekliyorum, buralardayým.

Adem Erdoðan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

ister türk olsun ister ermeni insan ilk önce insan olsun
    Özkan SÜMER

Hüseyin Çümen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Bu bayrak yakma davasý dogruysa yazýklar olsun bu ýnsanlara..
    Ayrýca Trabzonum hakkýnda atýp tutuyorlar ama þu konyalý arkadaþýmýza kulak verin: trabzon selam olsun sana vatan evlatlarýnýn çýktýðý yer trabzon.bir konyalý olarak trabzonlu kardeþlerimi selamlýyorum.

Gazeteokuda yorumda gördüm.. Birilerine kapak olur inþallah..
    kapak olsun özgürcüm helal olsun kardeþimize

tamuð yamtar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Bülent Þirin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Tamuð Yamtar,

Verilen örnek gayet mantýklý bir temel üzerine oturmuþtur ve yapýlan kýyaslama son derece yerindedir. "Þerefsizce örnekler" ne demektir? Bu cümledeki "þerefsiz" öznesi kimdir?

Böyle bir mecburiyet mi vardýr? 1915'te sen neredeydin de "Soykýrým" diye bir þey olmadýðýndan bu kadar eminsin?

Arkadaþýn Türk vurgusu olumlu istikamette bir vurgudur. Böyle bir insanýn Türk kavramýný lekeleyemeyeceðini ifade etme amacýna matuftur. Mantýk ve imlâ yapýsý itibariyle adý geçen þoförü Türk kavramýndan soyutlamaktadýr.

Böyle bir anlam çýkarmak için ne kadar uðraþtýn? Arkadaþýn cümle dizisinde sonuç itibariyle "Türkler tecavüzcü deðildir, Ermenilerin hepsi de kötü deðildir"den baþka bir þey anlaþýlmýyor. Þu ana kadar yazan diðer arkadaþlardan hiçbiri de baþka bir þey anlamamýþ zaten. Neresi sana ters gelmiþtir?

Bunlar da kimdir? Ýþine gelince TÜRK olmak nasýl olmaktadýr? Bu istendiði zaman giyilen, istendiði zaman çýkarýlan bir giysi midir? BMN üyeleri arasýnda kimi böyle bir þey yapmakla suçluyorsun? Aramýzdaki bu hainler kimlerdir?

Anlamadým. Bu da ne demek? Fikirlerini adam gibi savunmayan(lar) da kimdir? Bu arkadaþýn açýklamalarýna katýldýðýma göre?..

Baþüstüne. Baþka emrin? Söyle de BMN Yönetimi olarak þan ve þerefle yerine getirelim.

Sanýrým üslûp ve ifadelerin hakkýnda makûl bir açýklama yapman gerekiyor.

Bekliyorum, buralardayým.

Bunlarýn cevabýný vermek çok zor deðil.

Sýrayla verelim.

Bu tarz örnek verenler þerefsizdir.( Ceza almayýz herhalde. Madem iyi niyetliler. Kötü niyetliler için genelleme yaptýðýmý kabul edin.)

1915 neredeydim? Aslýnda bu sorunun cevabýný ben size özelden vereceðim.

Ayrýca zekice olduðunu düþünerek laf oyunu yapmýþsýnýz.

Kimin, neden bahsettiðini anladým zaten. Ama örnekleme de yanlýþlýk ve alakasýzlýk vardýr.

Ayrýca 1915 hakkýnda bir çok kitap bulmanýz mümkündür. Bu kitaplarda kimin ne olduðu bellidir.

Ama verilen örnekle alakalý olarak ýrki tarama yapýlmýþ mýdýr? O þüphelidir.

"Emrin" tarzý ifadeler pek hoþ olmamýþ. Ama anlayýþla karþýlýyorum.

Sizin birilerine katýlmanýz, herkezin size katýlacaðý anlamýna gelmez.

Takdir edersiniz ki burasý sadece sizin forumunuz deðil.

Haklý görünmek için kimse Türk'le, yapýlan þerefsizliði yanyana yazamaz.

Amacý iyi niyetli olsada.

Fikirlerini adam gibi savunmak konusuna gelince.

Bu tarz örnekler pek adam gibi olmuyor. Takdirinize býrakýyorum.

Türklük tabi ki istenildiði zaman giyilen, istenildiði zaman çýkarýlan bir giysi deðildir.

Hayatýnda sadece BMN den oluþmadýðýný hatýrlatýrým.

Nedir yani? Ýlla BMN den birilerini mi belirtmem lazým.

O soru genel bir sorudur. Ýma, Ýroni. Bu kavramlara uzak olduðunuzu zannetmiyorum. Bu da anlaþýlmýþtýr umarým.

Sanýrým sorularýnýza yeteri kadar cevap vermiþimdir.

Cevaplarým sizi tatmin etmezse, yeni sorularýnýzý beklerim.

Sorduðunuz ama cevap vermeyi unuttuðum sorularýnýz varsa, hatýrlatýrsanýz memnuniyetle cevap veririm.
    Bizim çektiðimiz, adamlýðýn bedeli...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Bir dakika, bir dakika... Sorumun cevabýný alamadým... "Bu tarz örnekler veren þerefsizdir" cümlesinin gizli öznesi bizatihî yukarýda örnek veren arkadaþ deðil midir? Deðilse kimdir? Ýyi niyet, kötü niyet sorgulamasý yapmýyoruz. Zaten aþaðýda "Haklý görünmek için kimse Türk'le, yapýlan þerefsizliði yanyana yazamaz. Amacý iyi niyetli olsa da" diyerek farkýnda olmadan genellemeyi yapmýþsýn. Yazdýðýný okumuyor musun yoksa?

Fikirlerini adam gibi savunmak konusuna gelince.

Bu tarz örnekler pek adam gibi olmuyor. Takdirinize býrakýyorum
    Aman Yarabbi... Ne kadar da rahat dile getirilen bir hakaret? O kadar rahat ki, þöyle bir okuyup geçsek farkýna bile varmayacaðýz. Takdirimi en sonda açýklayacaðým.

Hayatýnda sadece BMN den oluþmadýðýný hatýrlatýrým.

Nedir yani? Ýlla BMN den birilerini mi belirtmem lazým.
    Elbette BMN'den birilerini belirtmen lazým, çünkü þu anda BMN'deyiz ve soruyu buradakilere soruyorsun.

Sorusunu BMN dýþýndaki dünyaya mý yönelttin yoksa?

[quote]
    Ama verilen örnekle alakalý olarak ýrki tarama yapýlmýþ mýdýr? O þüphelidir.

[quote]

Malûm þahýs baþka bir ýrktan ise bütün mesele hallolacak anlaþýlan. Ulus (ya da millet) tanýmýný ýrk esasýna dayandýrmak adý üstünde ýrkçýlýða girer.

[quote]
    Sizin birilerine katýlmanýz, herkezin size katýlacaðý anlamýna gelmez./QUOTE]

Þüphesiz. Fakat ben birilerini "þerefsiz" yapan bir sebepten dolayý onlara katýlýyorsam, ben de þerefsiz tanýmý içine girerim.

"Emrin" tarzý ifadeler pek hoþ olmamýþ. Ama anlayýþla karþýlýyorum.
    Hoþ olmayan þey benim ifadelerim deðil de emir kipiyle dile getirilen bir cümle olmasýn sakýn? Buna çifte standart bile denemez. Fakat yine de anlayýþlý adamýn hali baþka oluyor.

Neyse, yeterince uzattým. Öyle birilerini "þerefsiz"likle tanýmlayýp, piþkin kelime oyunlarýyla iþin içinden bu kadar kolay çýkýlmýyor. Temyiz hakkýn mahfuz olmak kaydýyla bir hafta cezalýsýn. Ve umarým cezan bittikten sonra bir daha BMN Yönetimi'nden taleplerini daha münasip bir lisanla ifade edersin.

KUTADGU
    Ziyaretçi

konuya müdahil olmak açýsýndan deðil de bende þöyle bir yaklaþým sergilesem acaba...

Mesela Fransadaki hangi haber Fransýz otobüs þöförü öznesi kullanýlarak verilir. burada kullanýlan Türk dolmuþ þöförü ibaresi zannýmca çok yanlýþ durmaktadýr. takdirleri de okuyucuya býrakýrým. yalnýz arkadaþýn da bu vurguyu kötü niyetle yapmadýðýna eminim...

þerefsiz ibaresi ni kullanan arkadaþýn bunu açýk açýk o haberi veren ajans yada ne haltsa ona hitaben söylediðini düþündüm ben. yanlýþ mý düþünüyorum bilmiyorum ama heralde Türk ibaresini özellikle bu haberde belirten ajansa da layýkýyle bir cevap olmuþmudur? tartýþýlýr.

oflee61 arkadaþýmýzýn da siteye taþýdýðý bu haber zannýmca özellikle de bu baþlýkla hiç bir alakasý yoktur ve olmamalý da. silinsin tepkisi de bence bunun üzerine gelmiþtir.

kimseyi korumak ya da kollamak niyetim yok. ama siteyi uzun süre takib eden biri olarak özellikle tamuð yamtar arkadaþýmýzýn hep seviyeli tutumunu da göz önünde bulundurmakta fayda var. ve de deðiþik bakýþlardan olayý yorumlamak saygýlarýmla...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Bir sürü þey yazacaktým fakat baþlýktakileri okuyunca içimden tek bir þey söylemek geldi:
    "Tartýþmayý bile beceremiyoruz.Vesselam..."

Nereden
    Ýstanbul

benim ülkemde benim bayraðýma saygý duymayan bir millete ben hiç saygý duymam ve bundan sonrada saygý duymayacaðým.þunu unutmasýnlar bölücü mihraklar biz FATÝH in KANUNÝ nin ATATÜRK ün evlatlarýyýz.her þeyden ödün veririz fakat namusumuzdan, vatanýmýzdan, bayraðýmýzdan asla ve asla ödün vermeyiz

YA SEV YA TERKET

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Alýntý laz_hayri_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    benim ülkemde benim bayraðýma saygý duymayan bir millete ben hiç saygý duymam ve bundan sonrada saygý duymayacaðým.þunu unutmasýnlar bölücü mihraklar biz FATÝH in KANUNÝ nin ATATÜRK ün evlatlarýyýz.her þeyden ödün veririz fakat namusumuzdan, vatanýmýzdan, bayraðýmýzdan asla ve asla ödün vermeyiz

YA SEV YA TERKET
    Hani þu önüne Yunan bayraðý serildiðide basmayan Atatürk'ün mü?

Hani þu Ýstanbul'u fethettiðinde bütün gayri müslimlere ibadet özgürlüðü,can güvenliði veren Fatih mi?

Evet biz onlarýn torunlarýyýz fakat onlara yakýþýyor muyuz???Zannetmiyorum...

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    62

Bir Gazete manseti: (Hikaye tabiki)

"Papa Paul New Yorka indiginde ilk olarak Genelevi sordu"

Gercek yönü söyle. Bir Gazeteci Papa Paula: "New Yorkta da genel evler üzerinde ne düsünüyorsunuz?"...

Papa Paul: "Aaaa New Yorkta Genel evler varmiydi?"

Haberde elbette , yalan yok. Ama yönlendirme cok degisik.

Yazdigim olay gercek degil, sadece bir Hikaye , bir medya esprisi.

Türkiyede olsun diger Ülkelerde olsun, gerek Gazete , gerek TV de verilen haberlerin cogu gercek disidir.
    Bir gercek örnek daha vereyim. Türkiyeden Almanyaya ucak ile Zürih üzerinden geri dönmek isteyen genc bir Kiz, Gümrükte Uyusturucu ile yakalaniyor. Olay öyle bir yere geliyorki, Alman magazin haberlerinde bu Kiz , suclu degil , "Kurban" haline geliyor.
    Yaptigi hata anlatilmaktan kaciniliyor ve onun yerine 70 li yillarda bir amerikan yapimi olan gercek disi "Gece yarisi ekspresi" gösterilir.

Konu tamamem degisir ve Türkiyenin hapishanelerinin ne kadar igrenc olduguna götürülür...

Yukarda Topic baslangicinda bir resim sunulmus. Ne resimin , nede (eger görsel yayinda varsa) TV de gösterselr bile tam aktulelligi acaba dogrumudur?
    Onu arastiracagimiza burda fikir üretiliyor.
    Yani burda herhangi biriside burda degisik resimler getirip milleti gaza getirebilir....Dikkat edelim herseye. Sakin kalmakta her zaman fayda vardir....

Italyanin Apoyu vermedigi günü hatirlayan varmi?
    Bizim Medya ne yapti??? Gaz , gaz , gaz...
    Biz ne yaptik??? Gazi aldik ve degisik boyutlara vardik.
    Birisi itlayan makarnasini kamera önünde yere döküyor (o nimet degilmi?).
    Bayrak yakildi, Italyan ürünleri sadece boykot edilmesinin disinda her gün kamera önünde parcalandi....

Ne oldu?? Avrupa söyle bir baktiki, bu Ülke cabuk nefret duyan bir Ülkemi acaba dedi..

Daha sonrasi ne oldu, Futbol acisindan.
    Juventus maca gelmek istemedi, güvenlik acisindan.
    20.000 Polisi diktik oraya 20 tane italyanin "güvenligi icin"
    Ve UEFA Stadda her türlü olumsuz pankart ve tezahurati yasakladi.

Zarari kim gördü???? Hepimiz .....

Dikkat edelim, gaza gelmeyelim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Alýntý antagonist Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hani þu önüne Yunan bayraðý serildiðide basmayan Atatürk'ün mü?

Hani þu Ýstanbul'u fethettiðinde bütün gayri müslimlere ibadet özgürlüðü,can güvenliði veren Fatih mi?

Evet biz onlarýn torunlarýyýz fakat onlara yakýþýyor muyuz???Zannetmiyorum...
    Beyazýt meydanýnda bayrak yakanlarýn kimler olduðu ve yakýlan bayraklarýn hangi devletlere ait olduðu bellidir. O yüzden bu örneði anlamsýz ve geçersiz buluyorum.

Atatürk ve Fatih'ten verdiðin örneklerde olduðu gibi Türk Milleti tüm devletlerin bayraklarýna saygý gösterir.

Yunanistan ile uzun zamandýr sorun yaþayan bir devletiz. Bu milletin büyük bir çoðunluðu da bu devletten hiç hoþlanmaz. Fakat Türkiye'de Yunanistan bayraðý yakýlmamýþtýr. Þunu da belirteyim Beyazýt meydanýnda yakýlan bayraklarýn içinde Yunanistan bayraðý yoktur mesela. O yüzden þu Beyazýt'a takýlmayalým...
    Malik bin Dinar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

@Kaya,

Benim yazdýklarýmýn Beyazýt'ta yakýlan bayraklarla hiç ama hiç ilgisi yok.Beyazýt'ta yakýlan bayraklar da bellidir:Ýsrail,A.B.D. bayraklarý...

Benim dikkatleri çekmek istediðim konu þudur:Ülkedeki huzuru bozmaya yönelik bu türlü þeylere kanmayalým.Mesela dün gece televizyon izliyorum.Son haber:"Lapseki feribotu rehin alýndý."Eylemin nedeni:"Hrant Dink'in cenaze törenindeki slogalnlarý protesto"Eylemde rehin alýnanlar kim?Masum insanlar...Bu eylemi yapan amiyane tabirle "gaza gelerek",sonuçlarýnýn ne olacaðýný bilmeden,kendince haklý bir nedenle böyle bir þey yapmýþtýr.Bu cinayetin arkasýndakilerin de amacý bu deðil midir?Huzuru bozmak,karýþýklýk çýkarmak,dikkatleri baþka þeyler çekmek,o arada iþlerini daha rahat yürütmek...

Yarýn öbür gün memleketin X yerinde diyelim bir Ermeni bayraðý yakýldý.Sonuç:Güvenlik güçleriyle,halk karþý karþýya gelecek...Yani o yýllarý yaþamsam da anlatýlanlardan anladýðým kadarýyla;80'deki gibi kardeþi kardeþe vurdurmak,þucu bucu diye milleti ayýrmak;yine bu planlarýn amçlarýndan gibi görünüyor.

Velhasýl,oyuna gelmeyelim,itidalli davranalým.Yumruðu sokakta deðil,masada vuralým...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)