Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 111 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Ermeniler Trk Bayra Yakt

Misina - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.07.2006
    Nereden
    Trabzon

Standart Ermeniler Trk Bayra Yakt

Ermeniler Trk Bayran Yakt
    26.01.2007 21:21
    Getiimiz hafta suikasta kurban gazeteci Hrant Dink iin Tahran'daki Ermeni kilisesinde dzenlenen ayin, Trkiye aleyhtar gsteriye dnt.
    Tahran'daki Kuzey ran Ermeni Kilisesi'nde dzenlenen yaklak 2 bin kiinin katld ilk tren kilisenin ierisinde gerekleti. Trende, ran Ermenileri lideri Serksyan, Ermenice yapt konuumada, Trkiye devletinin Ermenilere ynelik siyasetini knad. Serksyan konumasnda, Dink’in Ermeni davas ve Ermeni tarihini aratran bir gazeteci olduunu vurgulad.

Kilisenin avlusunda yaplan ikinci trende ise daha ok siyasi arlkl konumalara yer verildi. Konumaclar, Hrant Dink'in Trkiye’de sevilen zgrlk bir gazeteci olduunu ifade etti.

Kilise avlusunda yaplan trende Dink'in konumalar, hayat ve cenaze merasiminden grntlerden oluan bir sinevizyon da gsterildi. Konumalardan sonra kilisenin bahesindeki szde Ermeni soykrm antna iek koyan ve mumlar yakan Ermeni cemaat, Trk bayran da atee verdi. Ayine katlanlar, Farsa ve Ermenice sloganlar da att.

kaynak:aktifhaber

dnyorumda byler bir millet iin ermeni olmay slogan olarakta kabul eden Trkler siz trkle en byk dmanl yaptnz....
    Traktrlerle Trkler Gesin Alt Bamdan Mezarln,
    Seher Aydnlnda Taze nsan Yank Benzin Kokusu

caykarali_erdal
    Ziyareti

Alnt Misina Nickli yeden Alnt Mesaj gster

dnyorumda byler bir millet iin ermeni olmay slogan olarakta kabul eden Trkler siz Trkle en byk dmanl yaptnz....
    HEPMZ BR MEHMET'Cz.
    Ya Olacaz Ya leceiz LDKE DRLECEZ
    Ne Mutlu Trkm Diyene

Trabzonspor Kongre yesi
    Taner Gndodu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    35

geen gn bir mail geldi... diyordu ki gnderen
    "BR ERMEN LDRLDNDE HEPMZ ERMENYZ DYE BAIRANLAR, BNLERCE MEHMETK LDRLRKEN DE HEPMZ MEHMETZ HEPMZ TRKZ DYE BAIRDINIZ MI?"
    gnlerdir yazacam yazacam bir trl yazamyorum sanrm buraya yazmam uygun olacak...
    Ben Kuzeyin Olu, sen Bizans Torunu! Ben Asaletin Rengi, Sen Entrikann Bakenti! Ben TRABZONUM, BZ TRABZONSPORUZ!!!

Hattat - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.08.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    37

bu fotograf ben uzun seneler ncesinden hatrlyorum. provakasyona gelmeyin hemen. aktif haber nedir ne deildir. hi duymadm daha nce.
    mende mecnundan fuzun asklk istidadi var
    ak sadk menem mecnunun ancak ad var

Hattat - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.08.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    37

http://www.aktifhaber.com/read_news.php?nID=99233

sitedeki haberin linki bu. kaynak yazlmam. haberi kim yazm belli deil. ve ben fotograf ok iyi hatrlyorum seneler ncesinden..
    mende mecnundan fuzun asklk istidadi var
    ak sadk menem mecnunun ancak ad var

Trabzonspor Kongre yesi

Ynetim Kurulu
    Berat - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Yeni grntleri tv'den izledim,haber doru..
    Gllerin ktidarna Kar; Trabzonspor!

Trabzonspor Kongre yesi
    Mehdi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.07.2006
    Nereden
    Trabzon

hepimiz ermeniyiz die baranlar,birde 'Hepimiz Trk Bayra Yaktk'' diye barsnlar imdi.
    Konu Mehdi tarafndan (27.01.2007 Saat 13:17 ) deitirilmitir.
    T R A B Z O N S P O R

Trabzonspor Kongre yesi
    Erdem Keser - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.02.2005
    Nereden
    stanbul

hepimiz ermeniyiz die bagiran ..ler cikinda simdide bagirin

yelik tarihi
    12.05.2006
    Nereden
    stanbul

ALLAH belalarn versn!!!
    Gurbeti Genler.

yelik tarihi
    04.09.2005
    Nereden
    stanbul

nerde kardeilikten dem vuran hainler, nerde ka gnden beri hepimiz ermeniyiz diye manet atan gazeteler, satlm medya.nerdesiniz kn barn HEPMZ TRK' z diye.ama baramazlar ki batdaki abilerinden emir gelecek ilk bata yle yapn byle yapn diye

hepsinin ALLAH belasn versin..uyuma TRK MLLET vatanna toprana sahip k

onurkaradeniz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.12.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

hepiniz ermeniyseniz...HEPMZ OGN 'z HEPMZ MEHMETCZ
    Konu onurkaradeniz tarafndan (27.01.2007 Saat 12:30 ) deitirilmitir.

immortal_TS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    17.07.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

Hepimiz Trkz Mehmetiiz Ognz.
    Konu immortal_TS tarafndan (27.01.2007 Saat 13:14 ) deitirilmitir.
    nsanlar iaret ederek sularken, dier 3 parmanzn sizi gsterdiini unutmayn.

onurkaradeniz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.12.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Alnt AYYILDIZ YIKILMAYACAK!!! Nickli yeden Alnt
    bu resim hereyi anlatr heralde !!! akll olun ermeniler AKLINIZI ALIRIZ!

#10 Fietra - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

Cehalet ite.Ermenilerin Ogn Samastlar da bunlar.
    keyif adam ..

Trabzonspor Kongre yesi

Fatih - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.01.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    36

bu tip konullar ap da ortam germeye gerek yok bence daha dn kapatld benzer bi balk tartmay becermiyoruz ite
    Bordomavi.net

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    U.Sadkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.06.2004
    Nereden
    stanbul

resim harbiden gzel...
    ermenilerin kanna omak....
    "When you start supporting a football club, you don't support it because of the trophies, or a player, or history, you support it because you found yourself somewhere there; found a place where you belong.

tamu yamtar - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.02.2006
    Nereden
    ngiltere

Alnt griffin Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    bu tip konullar ap da ortam germeye gerek yok bence daha dn kapatld benzer bi balk tartmay becermiyoruz ite
    Bu balkta tartacak birey yok ki.

Baz yazlanlar bence de gereksiz.

Eletirelim ama olmayacak sloganlar yazmayalm...
    Bizim ektiimiz, adamln bedeli...

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    08.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    52

nce herkes bir sakin olsun, heyecanl mesajlar yazmaktan kansn ve benim mesajm beklesin... Hrant Dink cinayetiyle srklenmek istendiimiz nokta ite tam da ufukta grnen noktadr.

Emorfo - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul

Bu millet ne zaman kendinden fazla yabancya deer vermemeyi renir o zaman bir eyler dzeliyor demektir. Bizimkiler sahip kar ermeniye, ermeni yine ermenliini yapar.
    Bazen Sevin Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TRKZ Ulan!)

Adem Erdoan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.03.2005
    Nereden
    Orta Dou
    Ya
    36

Onlar iin ii bi gvde gsterisi oldu cenaze treni.Trene sadan soldan katlan binlerce cahil aptal mahlukatta alet oldular.
    Recep Onur KIVRAK

Forumdan Uzaklatrlmtr ebi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Ya
    35

Hrant Dink ile srklenmek istediimiz nokta ve Ermeniler'in uan geldii nokta ortak...Her iki lkede de milliyeti duygular harekete geirmek, insanlar galyana getirmek...

Dink'in herzaman bahsettii, zerinde durduu gibi neden Fransa bu konuyla bu kadar alakal, neden ngiltere, Almanya o, bu, u soykrm da soykrm diyip duruyorlar her sular durmaya ba gsterdiinde...ki lkeyi birbirine drmek iin her frsatta yeni kararlar olan bu 3. devletler neden tarih boyunca uzlatrma tercihini semediler...Neden bu lkelerin diyaloglar iin aba harcamadlar...

Bunlarn cevabn tahmin etmek okta zor deil...Bu iki lkeyi srekli kaos ortamnda tutmann cevabn tahmin etmek ok zor deil...

Dink'in cenazesindeki "Hepimiz Ermeniyiz" sloganna taklm kalmz oumuz...Bunu baranlar Ermeni mi oldu bardklarnda?...Cenazede yanllar vard elbet; Trk bayrann olmamas, +1 - 1500001 vb pankartlar onlarn da bu oyuna geldiklerinin gstergesiydi...

Biz bu lkeden Ermeniler'i atalm m? Peki Almanlar yarn topraklarndaki milyonlarca Trk' snrd m etsinler? Empati yapalm biraz...

Kardece yaamak ok mu zor, Anadolu tarih boyunca dinlerin, rklarn kardeliinin merkezi olmad m?...Anadolu'nun heryerinde kiliseler, sinagoglar camiler yanyana deil mi? Bu mozaii yllarca bozulmadan, blnmeden bugnlere tamaktan gurur duyarken bu fke neden?

Osman'n (#10 Fietra) da belirttii gibi bugn orada, Ermenistan'da Trk bayra yakanlar da Ermeniler'in Ogn Samastlar...Ogn Samas ile gurur duyanlar...

Vatan millet Sakarya diyip mesajma tepki gsterenler kacaktr elbet...
    Tam da birilerinin istedii gibi...
    Unutmayn ki hepiniz kadar Trk'm, Trabzonluyum...
    ...

Hrant Dink'in ilk kez yaynlanan rportaj ile bitireyim mesajm...

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    08.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    52

Standart "Becerememe"nin sonu Ogn Samast m?

Saduyulu yaklamn iin ok teekkrler Ahmet… Ben yazarken arada baktm ve senin yazy grdm, az kalsn “Benimkine gerek kalmad” diye vazgeecektim.

Arkadalar,

ki farkl, fakat birbirine bal konulardan bahsedeceim:

Birincisi, bu gibi adrenalin dozu yksek konularda BMN ahalisinin sara nbetine yakalanm bir hasta gibi davranmas… Gya tartmaya balyoruz, ancak perembenin gelii arambadan bellidir misali baln kapatlmas kanlmaz oluyor.

Birka gn nce de benzer bir bal Ahmet (Badalolu) kapatmak zorunda kalmt, hem de “Bu konular tartmay beceremiyoruz, amayn u balklar…” gibi ne yazk ki son derece hakl bir tespitle beraber…

Bu “becerememek” tanm sizlere ok ar gelmiyor mu? Neden beceremiyoruz? Hepimiz okumu yazm, htt okumakta yazmakta olan, akl banda insanlar deil miyiz? Yurt ve Dnya meselelerini neden salim kafayla, salkl analizler yaparak, medeni insanlar gibi tartamyoruz?

Burada sadece Trabzonspor konualm/konuulmal” anlay, u “becerememek” tespitinin (tekrar ediyorum, ne yazk ki hakl bir tespit bu) sonucu zerine bina edilmek zorunda kalnm bir anlaytr.

Bu ok byk bir eksikliktir, nk bir lkede birleik kaplar teorisi rneinde olduu gibi sanat, siyaset, ekonomi, kltr, spor gibi unsurlar birbirinden bamsz deildir. Hepsi karlkl etkileim iindedirler.

Velhasl, derdimiz zorumuz sadece Trabzonspor bile olsa, dier btn unsurlardan etkilenen bir derttir bu. Sonulardan ikayet edeceiz, onlarn olumsuz olanlarn bertaraf etmek iin kafa yoracaz, fakat sebepleri konumayacaz. nk “beceremiyoruz.” Ne kadar salkl zmlere ulaabiliriz?

Bir lkede uygulanan siyasi, iktisadi, ahlaki, kltrel politikalar yznden alk alm yrm, millet birbirinin karnn deme noktasna gelmi, bizse kaynatacamz orbann markasndan, cinsinden, ham maddesinden gayrsn konuamyoruz. “Hangi marka refah dzeyimizi istediimiz noktaya ykseltir?” diye hababam nefes tketiyoruz. Daha da acs, onu tartmay da beceremiyoruz. (Aslnda baka bir rnek verecektim ama bin trl yere ekilebilir diye vaz getim)

Gryorsunuz ite, malm cinayetin Trabzon ve Trabzonlular ile; ve dahi Trabzonspor ile dorudan ilgisi bulunuyor ama biz burada bunlar zerine kafa yoramyor, tartamyoruz. Sizce de bir yanllk yok mu bu durumda? Ne zaman, nerede, hangi platformda, hangi yatan sonra tartabileceiz?

Bir grup Ermeni fanatii bilmem nerede toplanm da Trk bayra yakmlar… Yahu Allah akna, bizim memlekette yaklmayan bayrak kald m? talyanndan, Franszndan, ngilizinden, Amerikasna kadar… Hangisinin itibarndan bir damla yere dt? Bizim itibarmz ne kadar ykseldi? Adamlar gzn bile krpmyor, bir telefonla Trkiye’den bir gecede birka milyar dolar dviz k yapyorlar, ertesi sabah bakyoruz ki cebimizdeki parann yars buhar olmu… Sen burada istediin kadar bayrak yak, istediin kadar kfret… Sonra da MF’nin bahedecei kuru sadakaya (o da kimbilir neler karlnda) krk takla at…

Hrant Dink’ten ve dahas btn bir Ermeni milletinden nefret edebilirsiniz. Ancak bu cinayetin Trkiye’nin etrafnda olup bitenlerle son zamanlarda biraz fazla ilgilenmeye balamas karsnda verilmi bir gz da olduunu grmyor musunuz? stne bir de zaten hayli zamandan beri piirilen “Trabzonlu” sosu eklendi, tadndan yenmez oldu. (Ki o da elbette oyunun ok ince bir parasdr) imdi iin yoksa tart babam tart, ne Musul kald ne de Kerkk… Ayrca Trabzonlu’nun itilmek istendii noktann tam da “Hepimiz Ogn Samast’z” noktas olduunu ltfen grn, anlayn… Silahsz bir adama arkadan kurun skan hasta ruhlu bir genle mi zdeletiriyorsunuz kendinizi? Bunun neresi mertliktir, delikanllktr?

Daha uzatmayaym, konunun derinlerine inmeyeyim.

zelde BMN, genelde Trabzon(spor)lu, daha da genelde Trk insan artk bu gibi konular tartabilecek olgunlua kavumaldr. Bata sylediim gibi, meselemiz srf Trabzonspor bile olsa, bu mesele lkedeki dier alanlardaki gelimelerden birebir etkilenmektedir, onlar salkl bir ekilde tartp analiz edemezsek, burada yaptmz iin havanda su dvmek kadar bile yararn gremeyiz.

Selam ve muhabbetle…

Kobalas61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    28.08.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

NE BEKLENRK BUNLARDAN BAKA
    hepimiz ermeniyiz die anranlar zil takp oynasn imdi
    Professional Unemployed

https://twitter.com/KobalasYakup

sancakbeyi_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.11.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    33

ya kardelik,beraber yasamak iyi gzelde..niye hep kars taraf bu bars bozuyor ve niye hep biz alttan almak zorunda kalyoruz,faturay nie hep biz dyoruz..ermenilerle yllarca kardece yasamsz,sonra arkadn vurdular bizi.yapmadklar serefszlk kalmad.rumlarla yasamsz en kk frsatta yaptklarn herkes biliyor.ve su an iimizde yasaypta bizi arkadan vuranlar yazmyorum,siz anlamssnzdr.yani sagduyu sagduyu da bi yere kadar.binlerce sehidimiz bize bu lkeyi be capulcuya demokrasi,zgrlk kisvesi altnda brakalm diye emanet etmedi.
    1461!

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    37

Baz olaylar grmezden gelemeyiz. Bayraa yaplan hareket terbiyesizliktir. Bizler, devletlerin bayraklarna sayg gsteren bir milletiz ve her zaman gstereceiz. Evet, yeri geldi Trkiye'de de bayraklar yakld ama bunu yapanlarn kim olduunu sorgulamak ve irdelemek gerekli. Ve unu sylyorum ki Trkiye'de baka devletlerin bayraklarn yakanlar bilinli bir ekilde Trkiye'nin karalanmasn isteyenlerdir. Yani, iinde gerek milli duygulara sahip insanlar deildirler. Trk milleti insancldr, duygusaldr. Hi bir zaman kinci olmamtr.

Kardee yaamak Trk milleti iin hi zor deildir. Trk milleti dnyada kardee yaamay en iyi bilen millettir. Maalesef evresinden ayn karl hi bir zaman bulamamtr. Herkese sayg gstermeyi bilmi ama kar taraftan ayn derecede sayg grememitir.

Mozaik lafndan hi holanmyorum ama byle birey varsa bozulmayan ve yklmayan kiliseler, sinagoglar Trkiye'dedir. Ya bizim yklan, yaklan camilerimizin ve ktphanelerimizin hesabn kim verecek. Elbet biz deil, kar taraf.

Bar ve huzur iinde yaamay Allah bize nasip etsin.
    Her kim kendini kymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.
    Malik bin Dinar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)