Sayfa 28 Toplam 51 Sayfadan BirinciBirinci ... 18 26 27 28 29 30 38 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1257 adet sonuctan sayfa basi 676 ile 700 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: UEFA’dan Kulübümüze Avrupa Müsabakalarýndan Men Kararý | FFP

fanatikdevri - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Kiþi kendinden bilir iþi,doðru bildiði þeyi söylemek için para almak akýl ve ahlak sahibi birine söylenebilecek en büyük küfürdür ama önünüze gelene istediðiniz gibi hakaret ediyorsunuz.
    Sonra ben ne kadar doðru ve iyi bir insaným diye tatlý vicdanýnýza sarýlýp,deliksiz uykulara giriyorsunuz.

Ahmet Aðaoðlu çýksýn açýklasýn bu cezanýn sebebini bizi sustursun.
    FORMANIN ÖNÜNDEKÝ ARMAN ÝÇÝN OYNA ARKASINDA YAZAN ÝSMÝ HATIRLAYACAKLARDIR.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Yahu insan tabi ki Aðaoðlu'nu eleþtirebilir. Ama eleþtirirken Usta'yý savunmak ne bileyim maðarada yaþýyo olmak lazým Usta'nýn yaptýklarýný bilmemek için. Ýkisini de eleþtirseniz tamam. O yüzden eleþtirilerin samimi gelmiyor bana. Dikkat çekmek için yazýyorsun bana göre.
    Bazý insanlar, seninle sadece boþ zamanlarýnda konuþurlar. Bazý insanlar ise seninle konuþmak için zamanýný ayýrýrlar.
    Elazýð'lý.

Furkan Tütüncü - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý fanatikdevri Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hani nerde alt yapýdan çýkan çocuklarý satýp,parayý Sturidge gömdü,Obi,Avdijaj,Andusiç,Amiri,Zargo ve Ivanildo çöplerine verdimi niye sesin çýkmýyor.Önceki baþkaný Ekiciyi þikecilere satmadý kulübe zarar verdi diye baðýmsýz denetimcilerle suçla,sonra adamýn her teklifine tavýr al,yok öyle yaðma.
    transfer risk iþi %100 baþarý imkansýz zaten. baþarýsýz transferleri olduðu kadar baþarýlý transferleri de var. kulübün kimseye borcu kalmadý, icralýk dosyamýz yok. ligde lideriz þampiyonluk düþünebiliyoruz. Bahsettiðin baþarýsýz transferlerin hepsini kolayca elden çýkardýk. eski yönetimler göndermek için de üstüne para veriyordu.

Nereden
    Ýstanbul

Ustayý neden eleþtireceðim adam çöp kadro almýþ,onu adam etmiþ,UEFAdan ceza gelmiþ onu kaldýrmýþ,alt yapýdan adam çýkarmýþ,kulübe kazandýrmýþ,borcu aldýðý miktarda býrakmýþ,kulübe sponsor olmuþ,cebinden para vermiþ,alacaðýmýzdan düþün demiþ,sen adama teþekkür edeceðine Ekici denen eziði þikeceilere vermedi diye adamý mahkeme ile tehdit etmiþ,sonra da suçlu olsun.

Aðaoðlu çok þanslý biri bu kesin,iyi bir kadro ve satýp gelir elde edeceði futbolcularý vardý,ona ve getirdiði acemi hocalara raðmen yürüdü.Daha kazandýðýmýz bir kupa yok aslýnda,UEFA 1 puanla kulüp rezaletini yaþattý.

Savunduðunuz kiþi kulübe zarar veriyor ama güzel algý yapabildiði için bu kadar rahat rahat takýlýyor.

hanzale - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doðu
    Yaþ
    37

Ustayý neden eleþtireceðim adam çöp kadro almýþ,onu adam etmiþ,UEFAdan ceza gelmiþ onu kaldýrmýþ,alt yapýdan adam çýkarmýþ,kulübe kazandýrmýþ,borcu aldýðý miktarda býrakmýþ,kulübe sponsor olmuþ,cebinden para vermiþ,alacaðýmýzdan düþün demiþ,sen adama teþekkür edeceðine Ekici denen eziði þikeceilere vermedi diye adamý mahkeme ile tehdit etmiþ,sonra da suçlu olsun.

Aðaoðlu çok þanslý biri bu kesin,iyi bir kadro ve satýp gelir elde edeceði futbolcularý vardý,ona ve getirdiði acemi hocalara raðmen yürüdü.Daha kazandýðýmýz bir kupa yok aslýnda,UEFA 1 puanla kulüp rezaletini yaþattý.

Savunduðunuz kiþi kulübe zarar veriyor ama güzel algý yapabildiði için bu kadar rahat rahat takýlýyor.
    Yani deðmi ama deðmi

Tapatalk kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi
    trabzonspor

yorumsuz6117 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Yattara Alex'e güzel ayar vermiþ Twitter'da..
    I am not in danger , I am the danger..

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Furkan Tütüncü Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    transfer risk iþi %100 baþarý imkansýz zaten. baþarýsýz transferleri olduðu kadar baþarýlý transferleri de var. kulübün kimseye borcu kalmadý, icralýk dosyamýz yok. ligde lideriz þampiyonluk düþünebiliyoruz. Bahsettiðin baþarýsýz transferlerin hepsini kolayca elden çýkardýk. eski yönetimler göndermek için de üstüne para veriyordu.
    Bu da güzel hikaye,kimseye borcu kalmadý dediðin þey devletin borçlarý yapýlandýrmasý,icralýk dosyamýzýn olmamasý önceki baþkanýn çabasý ile olan bir þey,Aðaoðlu ve yönetimi çok kolay yalan söylediði için inanýyorsunuz.
    Futbolcularý göndermek için üste para veren de Aðaoðlu,Burak,Kucka,Olcay nasýl gönderildi incelersen gerçeði görürsün.Zargo ve Amiri de alacaðýný aldý.

Kandýrýlmak istersen güzel kandýrýyor Aðaoðlu.

Nereden
    Ýstanbul

adam 3 senede altyapýda oyuncu yetiþtirebileceðini sanýyor. armut mu bu birader aðacýný dikip 3 sene sonra meyvesini topluyorsun?

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Furkan Tütüncü Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    adam 3 senede altyapýda oyuncu yetiþtirebileceðini sanýyor. armut mu bu birader aðacýný dikip 3 sene sonra meyvesini topluyorsun?
    3 senede eðer oynayacak adama doðru yatýrým yaparsan ve yanýna örnek olacak Sosa gibi futbolcular kazandýrýrsan olur.Sen olaný bile görmezden geliyorsun,A takýmla idmana çýkmasý,önünün açýlmasý lazým,doðru zamanda sahaya sürülmesi lazým.
    18 milyon€ kazandýran adamý tesadüfen yetiþtiremezsin.

Ufuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Anil Cevik Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yahu insan tabi ki Aðaoðlu'nu eleþtirebilir. Ama eleþtirirken Usta'yý savunmak ne bileyim maðarada yaþýyo olmak lazým Usta'nýn yaptýklarýný bilmemek için. Ýkisini de eleþtirseniz tamam. O yüzden eleþtirilerin samimi gelmiyor bana. Dikkat çekmek için yazýyorsun bana göre.

Tarafarýz bizzz çekeriz cefaaa Usta baþkan bizi býrakmaaaaa.

Yav bu adam nerdedir yav. Kurban olurum bu adama ne güzel konuþuyor yav /me üstünü baþýný yýrtar asjkdhbjkasdnlaksmdþa

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Atilla Dilaver Haber61’e deðerlendirdi: Trabzonspor'a verilen cezanýn sebepleri...

Avukat Atilla Dilaver Trabzonspor'un UEFA'dan aldýðý cezayý Haber61 TV'de ekranlara gelen Kýsa Pas programýnda deðerlendirdi.

Haber61 – Spor Servisi – Trabzonspor’un UEFA’dan Avrupa Kupalarýndan men cezasý almasý gündemdeki yerini koruyor.

Avukat Atilla Dilaver, Trabzonspor’un aldýðý cezayý ve en çok merak edilen konu olan cezanýn kaldýrýlýp kaldýrýlmayacaðýný Haber61 TV’de yayýnlanan Kýsa Pas programýnda deðerlendirdi. Dilaver verilen cezada UEFA'nýn 3 maddeyi göz önünde bulundurduðunu belirterek "UEFA’nýn burada 3 itirazý var. Vergi yapýlandýrmasý. Bir eski baþkana olan borç ve sermaye artýrýmýnýn borçtan mahsubu." dedi. Bilindiði üzere bordo mavili kulübün eski baþkan Muharrem Usta'ya borcu bulunurken yönetim bunun ödenmeyeceðini açýklamýþtý.

Dilaver, Trabzonspor’un men cezasýný usul eksiklerinden aldýðýný ve yapýlacak iyi bir çalýþma ile cezanýn kaldýrýlabileceðini söyledi.

Atilla Dilaver þu ifadeleri kullandý;

“UEFA KULÜPLERÝ ÇOK YAKINDAN TAKÝP EDÝYOR”
    UEFA futbol kulüplerinin borçlarýný belli nizamlar içinde götürmesi için kurallar yayýnladý ve bunlara uymayanlara ceza verdi. Türkiye’de daha önce Beþiktaþ ceza aldý. UEFA Beþiktaþ’ý 1 yýl ceza vermiþti. UEFA FFP’ye çok dikkat ediyor ve etmesi gerekiyor. Trabzonspor’da 2011’den sonra çok ciddi bir borçlanma politikasýyla bugünlere geldi ve sonunda deniz bitti. Deniz bittiði için saðduyu sahiplerinin bu transfer politikasýna son verin ucuz iþ gücüyle iþleri yürütün demelerine raðmen Trabzonspor borç bataðýna saðlandý. Böylelikle Trabzonspor UEFA’nýn FFP kurallarýna takýldý. UEFA bunlarý kontrol ediyor ve takip ediyor. Kulüpler u kurallara uymaya çalýþýyor. Trabzonspor’da UEFA’ya bu anlamda bir borç yapýlandýrma ve azaltma planý sunmuþtu. Bu plana bugüne kadar uyduðunu biliyorduk. Bu plan kulüpler tarafýndan UEFA’ya sunuyor, UEFA ya buna uyuyor yada ortak mutabakatla yeni bir plan ortaya çýkýyor ve UEFA bunu takip ediyor.

“TRABZONSPOR CEZAYI USUL EKSÝKLÝKLERÝNDEN ALDI”
    Trabzonspor aldýðý cezanýn nedenini açýklamama gibi bir politika izliyor. Ben bunun açýklanmasýnýn doðru olup olmadýðýný tartýþmayacaðým. Trabzonspor bu cezayý tamamen usul eksikliklerden dolayý aldý. Trabzonspor özellikle Türkiye’de büyük kulüpler içinde mali disiplin konusunda en iyi olaný. Usulü hatalar bazý noktalarda esasýn önüne geçer. Burada da böyle bir durum çar. Trabzonspor’a verilen ceza 3ana baþlýkta toplanmýþ ve bu 3 baþlýk tamamen usulle ilgili. Trabzonspor, sermaye artýrýmý yaptý UEFA bunu çok doðu bulmadý. Bir diðer konu da tartýþmalý bir borcun bor. Kalemine yazmadýðý için UEFA bunu kabul etmedi.

CEZA SEBEBÝ ÝÇÝN 3 MADDE
    Bu konular tamamen muhasebe usulü ile ilgili konular. Avrupa’da birçok kulüp þahýslarýn veya þirketlerin. Türkiye’de ise ucube bir kulüp yapýsý var. Kulüplerin sahip olduðu þirketler ticaret kanununa göre faaliyet gösteriyor. Derneklerle þirketlerin ne olarak sorumluluklarýný gösteren bir yasa yok. Trabzonspor’un genel olarak mali tablosu güzel ve UEFA’ya verdiði, disiplin planýna uygun. UEFA’nýn burada 3 itirazý var. Vergi yapýlandýrmasý. Bir eski baþkana olan borç ve sermaye artýrýmýnýn borçtan mahsubu. Bu 3 þart Türkiye’de futbol ekonomisinde uygulanan bilançolara yansýtýlan þeyler. Þahsa borç hariç. Þahsa borç ta tartýþmalý. Bu konuda kamuoyundan bildiðim kadarýyla þahýs bu borcu hibe edeceðini ifade ediyor hatta bununla ilgili belge imzaladýðý ifade ediliyor Ama ben görmedim. Kulüpte bunu borç hanesinde göstermiyor. UEFA diyor ki; bu senin borcun.

“ÝYÝ BÝR SAVUNMA ÝLE CEZA KALDIRILIR”
    Trabzonspor ciddi bir hazýrlýkla hiç vakit kaybetmeden, takým üzerinde bunun olumsuz etkisini ortadan kaldýrmak için konunun bir an önce netleþmesi lazým. Bir an önce çok ciddi bir hazýrlýkla CAS’a gidilmeli. Hýzlandýrýlmýþ bir yargýlama ve Ýyi bir savunma ile bu ceza kalkar. Çok ciddi bir hazýrlýk lazým. Þike davasý gibi sadece hukukçulara býrakýlacak gibi deðil. Daha önce yaþanýlanlarýn ýþýðýnda kimlerle nasýl temas kurulacaðýný bilmesi gerekir Trabzonspor gibi. Þikecilerden daha çok UEFA’ya gittik. Trabzonspor’un hukuk departmanýný tanýmýyorum ama eminim ki liyakatleri vardýr. Trabzonspor’un bu hukuk krizini aþar ve aþmasý lazým. Büyük kulüp olmak statta yüksek sesle baðýrmakla olmuyor. Masa baþýnda da hukuk içinde legal yollarla kazanmayý bilmek lazým. Ben Trabzonspor’un Beþiktaþ’ýn düþtüðü duruma düþmüþ olsa kahrolurdum. Ama þükürler olsun ki usul hatalarý var. Bunlarda esasa dikkat çekerek, amacýn esas olduðu esasýnda mali plana uygun olduðuna dikkat çekilerek bu ceza kaldýrýlýr. Bu ceza kolay aþýlacak bir ceza deðil ama aþýlabilecek bir ceza.

“BAÞKANA DA SÜRPRÝZ OLMUÞTUR”
    Taraftarlara katýlýyorum haklý da olabilir. Genel durum gayet iyi. UEFA’nýn bazý temrinleri var. Trabzonspor’un 19 Mayýs’a olmasý gereken mali tablosu 29 Mayýs’ta olmuþ. Bundan Trabzonspor yönetiminin de haberi yok. Bunlar muhasebecilerin, profesyonellerin iþi. Yönetim bir þey saklamýyordur ve bu yönetime de sürpriz olmuþtur. Yöneticilerin baþkan dahil bilanço okumasý gibi bir durum olamaz. Bu bilançolar teknik bir konudur.
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

Nereden
    Ýstanbul

Hani nerde alt yapýdan çýkan çocuklarý satýp,parayý Sturidge gömdü,Obi,Avdijaj,Andusiç,Amiri,Zargo ve Ivanildo çöplerine verdimi niye sesin çýkmýyor.Önceki baþkaný Ekiciyi þikecilere satmadý kulübe zarar verdi diye baðýmsýz denetimcilerle suçla,sonra adamýn her teklifine tavýr al,yok öyle yaðma.
    andusic - 150k
    zargo - 350 k
    sturridge - 2m (imza parasýný bonservisten sayalým)
    ivanildo - 300k (kira bedeli)
    obi - 0
    amiri - 0

toplam 2.8 milyon

muhammet demir - 2.75m

sadece sturridge muhammet demirin 25 maçta verdiði katkýdan fazlasýný verdi. sonra usta muhammet demirin parasýný ödeyemedi. 300 bin euro için tffye þikayet edildik falan. usta dönemi 30 sene önce deðildi. hepimiz yaþadýk gördük. sen burada kime neyi kanýtlamaya çalýþýyorsun.

Kadir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskiþehir

50 tane þey yazýyor ama Ahmet Aðaoðlu döneminde takýmýn þampiyonluk yarýþýna girdiðini yazamýyor. Bizde Usta kini yok sende Ahmet Aðaoðlu kini var.

AHMET AÐAOÐLU’da eleþtirilir Muharrem USTA’da. Ama þu bir gerçek önce Ýho sonra Usta kulübün anasýný aðlattý gittiler. Kör olan bunu görür, görmemek için kasýt lazýmdýr.

ÖmürKaradeniz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý Uður Ö. Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    55 milyon Usta gibi biri için týrt bir para. Ama City sahipleride böyle para verebilir, FFP de biri gidipte þlaks diye alakasýz para verirse onu kaale almýyor diye biliyorum.
    Ben olsam onun yerinde kesinlikle o borcu yoktur kaðýdýný vermem. Adamýn yemediði laf edilmeyen hakaret kalmadý ne anasý kaldý ne bacýsý. Takýmý iyi mi yönetti kesinlikle hayýr ama unutmayýn þuan takýmda banko oynayan önemli oyuncularýmýzý Usta getirdi. Biz iyi yapana da teþekkür etmeyi bilmiyoruz kötü yapana da. Ben Ýhonunda,Ustanýnda,Aðaoðlununda iyi niyetinden þüphe etmiyorum sadece Aðaoðlu lobi olarak daha þanslýydý hepsi bu.

Ali Ýhsan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Alýntý ÖmürKaradeniz61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben olsam onun yerinde kesinlikle o borcu yoktur kaðýdýný vermem. Adamýn yemediði laf edilmeyen hakaret kalmadý ne anasý kaldý ne bacýsý. Takýmý iyi mi yönetti kesinlikle hayýr ama unutmayýn þuan takýmda banko oynayan önemli oyuncularýmýzý Usta getirdi. Biz iyi yapana da teþekkür etmeyi bilmiyoruz kötü yapana da. Ben Ýhonunda,Ustanýnda,Aðaoðlununda iyi niyetinden þüphe etmiyorum sadece Aðaoðlu lobi olarak daha þanslýydý hepsi bu.
    Ben ÝHO'nun da Usta'nýn da kötü niyetinden eminim.

ÝHO bu kulübü batýrdý resmen. Hoca getirmeleri göndermeleri. Vahid olayý, öncesinde Hami'ye 20 transfer yapýp yarýsýný o yaz geri göndermesi vs orada yenilen paralar 10 senemize maloldu. Bu iyiniyet falan deðil resmen soygundu.

Usta geldiðinde bu batmýþ kulübü kurtarsýn diye teveccüh ettik, sonuçta o da UEFA ile 10m euro açýk verebilirim diye anlaþtýðý yýlda gidip 50M euro açýk verdi. O da Burak, Kucka ve Sosa'ya kulübün anahtarýný verdi, Ersun Yanal'a da geleceðini ipotek ettirdi. Aldýðý bu adamlarýn parasýný vermedi, mutsuz etti ve adamlar oynamadý. Usta gider gitmez Usta'nýn getirdiði Sosa oynamaya baþladý. Demek ki önemli olan bol sýfýrlý sözleþme imzalatmak deðil, o oyuncuyu oynatmakmýþ...

Aðaoðlu ile ilgili sýkýntýlarým var ama yine de adam baþarýlý (Ünal olayý, bu son olayý yönetemeyiþ þekli vs)

Bir kere Aðaoðlu henüz bunlar gibi kulübü soymadý, batýrmadý bitirmedi. Tek yanlýþ transfer hamlesi Sturridge oldu. O da taraftarýn çok istemesiyle gaza geldiler (ben bu transferi Aðaoðlu'na yakýþtýramadým o ayrý), yine de 2-3 tane kritik maçta (özellikle Rize deplasmaný - içerde Antep) katký verdi ama bir Kucka, Burak olmasa da zarar oldu. Mikel 1.5m yýllýk aldý, gayet verimli de oynadý, onu baþarýlý bir hamle sayarým.

Bu arada borç kaðýdý falan kim ortaya attý bilmiyorum ama Usta kaðýt verir biz kurtuluruz gibi bir durum olacaðýný sanmýyorum. Verince kurtulacak olunca da vereceðini sanmýyorum çünkü bir kere o parayý iyi niyetli verdiðini de düþünmüyorum. Kulübe borç vermek ve sonra o parayý menejerlerle çarçur etmekteki amaç o parayý katbekat geri almak içindir. Aðaoðlu'nun kulübe üç kuruþ verdiðini de sanmýyorum, vermesi de gerekmiyor zaten. Kulübün baþkanýnýn görevi kulübe para vermek deðil, kulübün parasýna sahip çýkmaktýr, Aðaoðlu þu ana kadar benim bu anlamda Özkan Sümer'den sonra gördüðüm en baþarýlý baþkanýdýr.
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceðim!

yorumsuz6117 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alýntý My Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Atilla Dilaver Haber61’e deðerlendirdi: Trabzonspor'a verilen cezanýn sebepleri...

Avukat Atilla Dilaver Trabzonspor'un UEFA'dan aldýðý cezayý Haber61 TV'de ekranlara gelen Kýsa Pas programýnda deðerlendirdi.

Haber61 – Spor Servisi – Trabzonspor’un UEFA’dan Avrupa Kupalarýndan men cezasý almasý gündemdeki yerini koruyor.

Avukat Atilla Dilaver, Trabzonspor’un aldýðý cezayý ve en çok merak edilen konu olan cezanýn kaldýrýlýp kaldýrýlmayacaðýný Haber61 TV’de yayýnlanan Kýsa Pas programýnda deðerlendirdi. Dilaver verilen cezada UEFA'nýn 3 maddeyi göz önünde bulundurduðunu belirterek "UEFA’nýn burada 3 itirazý var. Vergi yapýlandýrmasý. Bir eski baþkana olan borç ve sermaye artýrýmýnýn borçtan mahsubu." dedi. Bilindiði üzere bordo mavili kulübün eski baþkan Muharrem Usta'ya borcu bulunurken yönetim bunun ödenmeyeceðini açýklamýþtý.

Dilaver, Trabzonspor’un men cezasýný usul eksiklerinden aldýðýný ve yapýlacak iyi bir çalýþma ile cezanýn kaldýrýlabileceðini söyledi.

Atilla Dilaver þu ifadeleri kullandý;

“UEFA KULÜPLERÝ ÇOK YAKINDAN TAKÝP EDÝYOR”
    UEFA futbol kulüplerinin borçlarýný belli nizamlar içinde götürmesi için kurallar yayýnladý ve bunlara uymayanlara ceza verdi. Türkiye’de daha önce Beþiktaþ ceza aldý. UEFA Beþiktaþ’ý 1 yýl ceza vermiþti. UEFA FFP’ye çok dikkat ediyor ve etmesi gerekiyor. Trabzonspor’da 2011’den sonra çok ciddi bir borçlanma politikasýyla bugünlere geldi ve sonunda deniz bitti. Deniz bittiði için saðduyu sahiplerinin bu transfer politikasýna son verin ucuz iþ gücüyle iþleri yürütün demelerine raðmen Trabzonspor borç bataðýna saðlandý. Böylelikle Trabzonspor UEFA’nýn FFP kurallarýna takýldý. UEFA bunlarý kontrol ediyor ve takip ediyor. Kulüpler u kurallara uymaya çalýþýyor. Trabzonspor’da UEFA’ya bu anlamda bir borç yapýlandýrma ve azaltma planý sunmuþtu. Bu plana bugüne kadar uyduðunu biliyorduk. Bu plan kulüpler tarafýndan UEFA’ya sunuyor, UEFA ya buna uyuyor yada ortak mutabakatla yeni bir plan ortaya çýkýyor ve UEFA bunu takip ediyor.

“TRABZONSPOR CEZAYI USUL EKSÝKLÝKLERÝNDEN ALDI”
    Trabzonspor aldýðý cezanýn nedenini açýklamama gibi bir politika izliyor. Ben bunun açýklanmasýnýn doðru olup olmadýðýný tartýþmayacaðým. Trabzonspor bu cezayý tamamen usul eksikliklerden dolayý aldý. Trabzonspor özellikle Türkiye’de büyük kulüpler içinde mali disiplin konusunda en iyi olaný. Usulü hatalar bazý noktalarda esasýn önüne geçer. Burada da böyle bir durum çar. Trabzonspor’a verilen ceza 3ana baþlýkta toplanmýþ ve bu 3 baþlýk tamamen usulle ilgili. Trabzonspor, sermaye artýrýmý yaptý UEFA bunu çok doðu bulmadý. Bir diðer konu da tartýþmalý bir borcun bor. Kalemine yazmadýðý için UEFA bunu kabul etmedi.

CEZA SEBEBÝ ÝÇÝN 3 MADDE
    Bu konular tamamen muhasebe usulü ile ilgili konular. Avrupa’da birçok kulüp þahýslarýn veya þirketlerin. Türkiye’de ise ucube bir kulüp yapýsý var. Kulüplerin sahip olduðu þirketler ticaret kanununa göre faaliyet gösteriyor. Derneklerle þirketlerin ne olarak sorumluluklarýný gösteren bir yasa yok. Trabzonspor’un genel olarak mali tablosu güzel ve UEFA’ya verdiði, disiplin planýna uygun. UEFA’nýn burada 3 itirazý var. Vergi yapýlandýrmasý. Bir eski baþkana olan borç ve sermaye artýrýmýnýn borçtan mahsubu. Bu 3 þart Türkiye’de futbol ekonomisinde uygulanan bilançolara yansýtýlan þeyler. Þahsa borç hariç. Þahsa borç ta tartýþmalý. Bu konuda kamuoyundan bildiðim kadarýyla þahýs bu borcu hibe edeceðini ifade ediyor hatta bununla ilgili belge imzaladýðý ifade ediliyor Ama ben görmedim. Kulüpte bunu borç hanesinde göstermiyor. UEFA diyor ki; bu senin borcun.

“ÝYÝ BÝR SAVUNMA ÝLE CEZA KALDIRILIR”
    Trabzonspor ciddi bir hazýrlýkla hiç vakit kaybetmeden, takým üzerinde bunun olumsuz etkisini ortadan kaldýrmak için konunun bir an önce netleþmesi lazým. Bir an önce çok ciddi bir hazýrlýkla CAS’a gidilmeli. Hýzlandýrýlmýþ bir yargýlama ve Ýyi bir savunma ile bu ceza kalkar. Çok ciddi bir hazýrlýk lazým. Þike davasý gibi sadece hukukçulara býrakýlacak gibi deðil. Daha önce yaþanýlanlarýn ýþýðýnda kimlerle nasýl temas kurulacaðýný bilmesi gerekir Trabzonspor gibi. Þikecilerden daha çok UEFA’ya gittik. Trabzonspor’un hukuk departmanýný tanýmýyorum ama eminim ki liyakatleri vardýr. Trabzonspor’un bu hukuk krizini aþar ve aþmasý lazým. Büyük kulüp olmak statta yüksek sesle baðýrmakla olmuyor. Masa baþýnda da hukuk içinde legal yollarla kazanmayý bilmek lazým. Ben Trabzonspor’un Beþiktaþ’ýn düþtüðü duruma düþmüþ olsa kahrolurdum. Ama þükürler olsun ki usul hatalarý var. Bunlarda esasa dikkat çekerek, amacýn esas olduðu esasýnda mali plana uygun olduðuna dikkat çekilerek bu ceza kaldýrýlýr. Bu ceza kolay aþýlacak bir ceza deðil ama aþýlabilecek bir ceza.

“BAÞKANA DA SÜRPRÝZ OLMUÞTUR”
    Taraftarlara katýlýyorum haklý da olabilir. Genel durum gayet iyi. UEFA’nýn bazý temrinleri var. Trabzonspor’un 19 Mayýs’a olmasý gereken mali tablosu 29 Mayýs’ta olmuþ. Bundan Trabzonspor yönetiminin de haberi yok. Bunlar muhasebecilerin, profesyonellerin iþi. Yönetim bir þey saklamýyordur ve bu yönetime de sürpriz olmuþtur. Yöneticilerin baþkan dahil bilanço okumasý gibi bir durum olamaz. Bu bilançolar teknik bir konudur.
    Bu yoruma göre söyledikleri doðruysa iþimiz kolay deðil..
    I am not in danger , I am the danger..

Onur Akyüz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Söylediðin çoðu þey gülüp geçilecek þeyler ciddiye almak yersiz ancak sportif bir sonucu rezalet örneði olarak veriyorsan bu kulübün bana göre en büyük rezilliði kasýmpaþa’dan 6, Antalya’dan 7 yemektir.

edit: Akhisar’dan da bi 6 yemiþtik onu unutmuþum.

Konuþurken ölçüp tartmaný tavsiye ederim.
    Konu Onur Akyüz tarafýndan (07.06.2020 Saat 03:35 ) deðiþtirilmiþtir.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Enaldo61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diðer

Usta'yý savunmam da Ahmet Aðaoðlu nedense geldiðinden beri Ýho'dan çok Usta'ya giydirmiþti. Bu takýmýn çöküþünün en büyük sebeplerindendi iho. Rahatsýz olmuþtum bu durumdan ben.
    2010-2011 ÞAMPÝYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ÞAMPÝYON TRABZONSPOR!

gurur6134 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Aga su adami alintilamayin Allah askina burak haric 15 transferin maliyeti usta zamaninda 54 milyon avro burakla 60 i geciyor sadece ibanez gibi bir cop icin 1.800 avro bonservis odenmis kizilyildiza gelmis 100bin avro 150 bin avroluk adamlari yazip tutmadi diye yonetime saydiriyor ardamari catlamis adama hicbirsey anlatamazsin samimi degil hicbir sekilde isi gucu milletin sinirlerini hoplatmak akli basinda biri olsa gelip usta ile suanki durumu kiyasa bile girmez birakin takilsin kendi kendine.. sturidgeye obiyi ornek veriyor sadece ibanezin bonservisi 1.800 ayiptir ya insanda biraz utanma olur..

A. Aydýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Alýntý gurur6134 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Aga su adami alintilamayin Allah askina burak haric 15 transferin maliyeti usta zamaninda 54 milyon avro burakla 60 i geciyor sadece ibanez gibi bir cop icin 1.800 avro bonservis odenmis kizilyildiza gelmis 100bin avro 150 bin avroluk adamlari yazip tutmadi diye yonetime saydiriyor ardamari catlamis adama hicbirsey anlatamazsin samimi degil hicbir sekilde isi gucu milletin sinirlerini hoplatmak akli basinda biri olsa gelip usta ile suanki durumu kiyasa bile girmez birakin takilsin kendi kendine.. sturidgeye obiyi ornek veriyor sadece ibanezin bonservisi 1.800 ayiptir ya insanda biraz utanma olur..
    54 milyon euro diyorsun yillik maaslarda icinde.
    Transferlere 34 milyon euro harcamis ve aldigi oyunculardan 19.5 da transfer geliri elde etmis.
    En maliyetli oyuncularin sosa, kucka , burak ve castillo nun aldigi fiyata satma garantisini verdi.
    Ayrica maas butcesini de iho donemine gore yari yariya dusurmus.

Sosa , onazi, rodallega, novak , pereria hatta olcay sahan gibi takimin kilit oyuncularini birakti. Bu oyuncular olmasaydi agaoglu bugun basarili olamazdi.
    Muharrem usta geldiginde elinde oyuncu yoktu ve gonderdigi oyunculara para verip gondermek zorunda kaldi , ahmet agaoglu boyle bir sorun yasamadi.

Muharrem usta kulubu (kaynak agaoglu) 156 milyon euro ile aldi 180 milyon euro ile birakti. Borcumuzun bu seviyede olmasi sorumlusu 80 iho yuzde 10 sadri senerdir.
    Agaoglu ozer,ekici ,aykut ve ersun yanal fesih bedellerini (36 milyon lira o donem 9 milyon euro ya denk) odemesini istedi ve muharrem usta bunu kabul etti.
    Icerideki parayi da almazsa borc olarak aldigindan altinda vermis olacak.

Muharrem usta ile iho yu ayni kefeye koymak cok buyuk acimasizlik.

Agaoglu nu elestirebilecegim kisim muharrem usta ya elestiriler yaparken iho hakkinda bir cumle etmedi.

Agaoglu super ligde son 20 yilin en iyi baskanlarindan birisidir ve muharrem ustadan cok daha iyi bir baskandir. Transfer yuzdesi de cok iyi. Ahmet agaoglu muharrem usta doneminde gelse borcumuz cok farkli olmayacakti. Ama iho doneminde gelse bu seviyelere hic gelmeyecektik.

Bence muharrem usta nin elestirilecegi konu cok; ersun yanal israri, yonetimde fikir birligi almadan 2 kisi ile karar vermesi, farkli maglubiyetler gibi. Ama borc konusunda elestirilmesini sayilara gore dogru bulmuyorum.
    Konu A. Aydýn tarafýndan (07.06.2020 Saat 14:10 ) deðiþtirilmiþtir.

gurur6134 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Alýntý A. Aydýn Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    54 milyon euro diyorsun yillik maaslarda icinde.
    Transferlere 34 milyon euro harcamis ve aldigi oyunculardan 19.5 da transfer geliri elde etmis.
    En maliyetli oyuncularin sosa, kucka , burak ve castillo nun aldigi fiyata satma garantisini verdi.
    Ayrica maas butcesini de iho donemine gore yari yariya dusurmus.

Sosa , onazi, rodallega, novak , pereria hatta olcay sahan gibi takimin kilit oyuncularini birakti. Bu oyuncular olmasaydi agaoglu bugun basarili olamazdi.
    Muharrem usta geldiginde elinde oyuncu yoktu ve gonderdigi oyunculara para verip gondermek zorunda kaldi , ahmet agaoglu boyle bir sorun yasamadi.

Muharrem usta kulubu (kaynak agaoglu) 156 milyon euro ile aldi 180 milyon euro ile birakti. Borcumuzun bu seviyede olmasi yuzde sorumlusu 80 iho yuzde 10 sadri senerdir.
    Agaoglu ozer,ekici ,aykut ve ersun yanal fesih bedellerini (36 milyon lira o donem 9 milyon euro ya denk) odemesini istedi ve muharrem usta bunu kabul etti.
    Icerideki parayi da almazsa borc olarak aldigindan altinda vermis olacak.

Muharrem usta ile iho yu ayni kefeye koymak cok buyuk acimasizlik.

Agaoglu nu elestirebilecegim kisim muharrem usta ya elestiriler yaparken iho hakkinda bir cumle etmedi.

Agaoglu super ligde son 20 yilin en iyi baskanlarindan birisidir ve muharrem ustadan cok daha iyi bir baskandir. Transfer yuzdesi de cok iyi. Ahmet agaoglu muharrem usta doneminde gelse borcumuz cok farkli olmayacakti. Ama iho doneminde gelse bu seviyelere hic gelmeyecektik.

Bence muharrem usta nin elestirelecegi konu cok ersun yanal israri, yonetimde fikir birligi almadan 2 kisibile karar vermesi, farkli maglubiyetler gibi. Ama borc konusunda elestirilmesini sayilara gore dogru bulmuyorum.
    Iho elbetde basarisiz bir baskandi sportif olarak usta ondan da kat ve kat basarisiz var durumun garabetini sen dusun uzatmaya gerek yok projelerle geldi vizyon dedi ihonun gittigi yolda gitti tarihimizin sportif acidan en rezil donemini yasatdi bu lekeyi klup tarihine surup gitti.ersun israri oyunculari klubun ustunde tutmasi kokusmus menejer iliskileri astronomik bonservis ve oyuncu maaslari hatalari uzar gider guzellemesi yapilcak bir isim degil hele hele bu yonetimle kiyaslanacak asla.kiyaslanacaksa iho donemi ile kiyaslanir onda da iho sportif acidan daha basarililiysa vizyonsuzlukda zirvedir bu konuyu uzatmaya gerek yok.ayrica agaoglu burak ve onura para verip gondermek zorunda kaldi keza kuckanin parmadaki maasinin onemli bir kisminida verdi elmayla armutu karistirmayalim..
    Konu gurur6134 tarafýndan (07.06.2020 Saat 14:14 ) deðiþtirilmiþtir.

Karmam - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskiþehir

Usta'nýn 3 büyük hatasý vardý.

1. Ersun Yanal en büyük hatasý, her ne kadar sevilmese de Çalýmbay geç devralmasýna ve sezonu yönetim deðiþikliðiyle bitirmesine raðmen çok iyi puan topladý. Bir ara 10-11 maçlýk bir galibiyet serisi vardý sanýrým. Bence o dönemki kötü sonuçlar doðrudan oyuncularýn Ersun Yanal gitsin diye maç satmasýydý. Bunu da þu sebeple söylüyorum, Akhisar'a 6-1 yenildik, Rýza Çalýmbay geldi ve sonraki maç sezona 8'de 8 yaparak girmiþ GS'yi eze eze yendik.
    2. Nevzat Aydýn ve transfer komitesi, boþ iþler yapýldý. O komite daðýldýktan sonra Mas ve Pereira'yla baþlayan transferler çok iyi iþ yaptý, çok nokta atýþý oldu. Özelikle Pereira, Sosa ve Novak hala takýmýn bel kemiði.
    3. Yusuf ve Abdülkadir'i satmamak. O dönem Usta açýklama yapmýþtý, istesem bugün 40 milyon euroya ikisini satarým, fakat Yusuf ve Abdülkadir'i satan baþkan olarak tarihe geçmek istemiyorum demiþti. Halbuki Aðaoðlu bu satýþý gerçekleþtirdi ve 1 yýldýr aralýksýz prim yapýyor kâr açýkladýk diye. Usta da bu þekilde kâr açýklayabilirdi.

Benim üzüldüðüm ve fazlasýyla hakkýnýn yendiðine inandýðým bir adam, zaten biliniyor, fakat olan oldu. Þu anda takýmýn yakaladýðý hava çok iyi. Men kararý lige bizim açýmýzdan pozitif motivasyon verecektir. Þampiyonluk þampiyonlar ligi dahil her þeyden çok, çok, çok daha önemli. Kalmýþ 8 maç. Bu heyecaný yaþamak bile güzel.

TrabzonVictory - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

Þikeciler saha dýþýndan yine saldýrmýþ zamanlamaya bak tam lig baþlayacak bir hafta öncesinden Trabzonspor'umuzdaki birlik ve bareberliði bozmak için kaos oluþturmak için Trabzonspor'umuzun Þampiyon olmasýný engellemek için þikeciler tarafýndan yapýlan hamleye bakýn, bizim þu alýþkanlýðýmýz biraz kötü biz saldýrmak için düþmanýn saldýrmasýný bekliyoruz ama düþman öyle deðil hiç bir sebeb yokken bile durup dururken saldýrýyor UEFA'nýn iþi gücü yoktu da þu Trabzonspor'un ekonomik durumuna bakayým dedi, tamamen þikebahçenin hamlesi bu baþakþehir avantajlý duruma getirmek ve bize yine büyük düþmanlýðý yapmak için elinden gelen þerefsizliði yapýyorlar þikebahçeliler baþakþehir destekliyor ona göre hareket etmeliyiz ve Tam 3 TEMMUZ'DA ayný þekilde þikebahçeye UEFA'dan ayný cezayý aldýrmalýyýz þikebahçeli kuþ beyinli topluluðunu yenip Ýnþallah 8. Þampiyonluðu kazanacaðýz...

Arda' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    29

Usta deyince aklýma Burak Yýlmazýn sözleþmesindeki her puan için 12.500€ kazanýr maddesi geliyor

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Alýntý Arda' Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Usta deyince aklýma Burak Yýlmazýn sözleþmesindeki her puan için 12.500€ kazanýr maddesi geliyor
    Böyle birini öven kisiye de bu isten sanirim para kazaniyosun diyince de aliniyo
    Bazý insanlar, seninle sadece boþ zamanlarýnda konuþurlar. Bazý insanlar ise seninle konuþmak için zamanýný ayýrýrlar.
    Elazýð'lý.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)