Sayfa 27 Toplam 51 Sayfadan BirinciBirinci ... 17 25 26 27 28 29 37 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1257 adet sonuctan sayfa basi 651 ile 675 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: UEFA’dan Kulübümüze Avrupa Müsabakalarýndan Men Kararý | FFP

A. Aydýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Alýntý memozcan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    meselenin ustanýn borç meselesi olduðunu sanmýyorum.. bana asparagas haber gibi geldi.. eðer öyle ise tüm eski yöneticlere olan borçlar da kapsam içindedir ve biz onu uefa kriterleri içerisinde saymamýþýzdýr..

ama öyle deðilse de araya hatýrlý kiþiler girer ve ustadan bu muvafakatname alýnýr..
    Bence mantikli.
    Kulup zaten 2016 sonrasi ustaya borclandi. Giderken de o parayi gogus sponsorlugu sayalim demisti agaoglu kabul etmemisti. Olmadi bir tribun sponsorluguna sayarlar.
    Uefa da 2016 2019 arasi gelir gidere bakiyor.
    Haberde ilgili kisim 2 sorun var seklinde;

Karadeniz ekibinin önünde iki büyük zorluk var. Birincisi mali konularda daha önce yapýlan taahhütlerdeki bazý teminatlarýn kabul edilmemesi, ikincisi ise eski baþkanlardan Muharrem Usta ile kulüp arasýndaki alacak-verecek iliþkisine dair itilaflar. Mevcut Trabzonspor Yönetimi, göreve geldiðinde Baþkan Usta’nýn yaptýðý harcamalara mahsuben, kulüpten alacaðý olan 55 milyon TL’yi ödememe kararý aldý. Muharrem Usta ile Trabzonspor arasýnda itilaf meselesi olan bu alacak, UEFA’nýn hesaplarýna göre yasal faiziyle birlikte 83 milyon TL’ye denk geliyor.

Mert Oðuzlu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Alýntý A. Aydýn Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bence mantikli.
    Kulup zaten 2016 sonrasi ustaya borclandi. Giderken de o parayi gogus sponsorlugu sayalim demisti agaoglu kabul etmemisti. Olmadi bir tribun sponsorluguna sayarlar.
    Uefa da 2016 2019 arasi gelir gidere bakiyor.
    Haberde ilgili kisim 2 sorun var seklinde;

Karadeniz ekibinin önünde iki büyük zorluk var. Birincisi mali konularda daha önce yapýlan taahhütlerdeki bazý teminatlarýn kabul edilmemesi, ikincisi ise eski baþkanlardan Muharrem Usta ile kulüp arasýndaki alacak-verecek iliþkisine dair itilaflar. Mevcut Trabzonspor Yönetimi, göreve geldiðinde Baþkan Usta’nýn yaptýðý harcamalara mahsuben, kulüpten alacaðý olan 55 milyon TL’yi ödememe kararý aldý. Muharrem Usta ile Trabzonspor arasýnda itilaf meselesi olan bu alacak, UEFA’nýn hesaplarýna göre yasal faiziyle birlikte 83 milyon TL’ye denk geliyor.
    Adamlarla Mayis ayinda yaptigimiz ve Kap'a bildirdigimiz maddeler gayet acik ve net ortada. Tutturamadigimiz ve ceza sebebi olarak gosterilen madde, 31 Mayis 2019 a kadar 5m euro denklesmis butce ayarlama maddesi.

Adamlar acik ve net bir sekilde gelir gider arasindaki farki ayarlayacaksin yoksa cezayi yersin demis, bizim yonetim sözelcilerden olusmuyorsa bunu halletmeleri gerekirdi. Yanilmiyorsam Ekim ayina kadar da süre vermislerdi ama bu maddeyi kapsiyor muydu bilemem, detaylari onlar bilir. Eger Ekim'e kadar süre vermislerse ceza yememiz cok sacma, o arada bir suru sponsor anlasmasi, Yusuf'un satisi vs.. oldu. Muhtemelen 31 Mayis 2019 son tarihti, baktilar gelir gider dengesizligi var, maddeye uymadik diye ceza verdiler.

Yani bize gosterilen tabloya gore adamlar verdikleri cezada haklilar. Sozlesmeye uymadik ceza yedik, simdi de hesap kitapta yanlis var diye Cas a itiraz edecegiz. Dogruysa kurtulduk, degilse bir sey olacagi yok.

Muharrem Usta meselesini anlamadim, bana mantiksiz geldi ama dogruysa harika olur. Ayarlasinlar bir sekilde halletsinler.
    "Daðlardan yaðmur gibi geçtiler, çayýrlardan yel gibi estiler. Günler batýdan battý bile, tepelerin ardýndan gölgeler içine. Nasýl bu hale geldik?"

Oðuzhan Fidan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muðla

Alýntý outlaws61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bursasppor 2010da ligi aldý üstüne þampiyonlar ligine katýldý hangi oyuncusu zirve yaptý?

Adamlar oyuncu alýrken aa bu adam Türkiye ligini almýþ çok iyi referans diyip almýyor.

En basit örnek Sörloth için eski hocasý ne dedi tamam bu kadar atýyor ama Türkiye ligi kýyas yapýlcak bir lig deðil.

Yani istediðin kadar þampiyon ol þampiyonlar liginde iþ yapmadan oyuncularý piyasaya sunamazsýn.

Sunsan bile 3 yerine 1 lira anca alýrsýn
    Burasý Trabzonspor burasý bursa spor deðil sen kadronu bursa kadrosuyla kýyaslýyosan o telefonu elinden yavaþça býrak. Akýl alýr gibi deðil þu yorumlar bu takým þampiyon olsun ligi siler süpürür senin alacaðýn 1 þampiyonluk önündeki 10 seneye ambargo koyman resmen yeniden doðuþun demek. Kalkmýþ spontane bizim sayemizde þampiyon olmuþ sýradan bir kadrosu olan takýmla kýyaslýyosunya gerçekten sizin gibi zihniyetler þampiyonluðu haketmiyor.

Nereden
    Muðla

O þampiyon olmuþ bursayý biz 61bin taraftarla þov yaparak çimleri yedirdik 3 gömlek üstün kadro kalitemiz vardý adamlar top bile görmedi o maçta . Sýðýr sercanmý zirve yapacaktý güldürmeyin

yorumsuz6117 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Yöneticilerimiz kendilerinden çok emin cezanýn kalkacaðýna dair, bizde onlara inanýyoruz elimizde baþka birþey yok, ret yersek CAS'dan yönetimin iþi o saatten sonra çok zor olur..
    I am not in danger , I am the danger..

Mustafa YILMAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    41

ayrýntýlý bakamadým bu olaya ama çýkan yazýlara göre bunun sýradan bir ceza olduðunu düþünmüyorum.
    çok mu paranoyak olduk?

bildiðin tek þey, yapý kredi sponsorluðu ile þikenin uefa tarafýndan nasýl geçiþtirildiði, servet yardýmcý denen þahsýn uefa yönetim kurulunda olmasý. cezanýn pat diye ortaya çýkmasý yani öncesinden haberlerin düþmemesi. servet denen þahsa istinaden.

sonra bildiðim istanbul takýmlarýnýn ekonomik olarak çöküþte olmasý ve özellikle gs'nin þl geliri olmadan en erken çökecek takým olmasý.

bu ceza iþi ince ayar bana göre önceden bunun olabileceðine hiç ihtimal vermezdim ama þike mevzusunda gördük olanlarý uefa'nýn nasýl rüþvet yediðini.

bu cezanýn kalkmama þansý yok bana göre en kötü cas'tan döner ama bi denediler en azýndan moral bozarýz hesabý. lig baþlamak üzere ne tesadüf.
    sadece aþk bizimkisi

fanatikdevri - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Ne oldu þimdi Aðaoðlu çýkýp,eski baþkan yüzünden bu cezayý aldýk demedi mi,sürüyü gütmek zorlaþtýmý acaba.
    Aðaoðlu kulübü batýrsa ne güzel batýrýyor diyen yýlmaz savunucularý nerde,nasýl aldýk bu cezayý acýklamadýlarmý
    FORMANIN ÖNÜNDEKÝ ARMAN ÝÇÝN OYNA ARKASINDA YAZAN ÝSMÝ HATIRLAYACAKLARDIR.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý A. Aydýn Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    61saat yeni haber girdi.
    Muharrem ustanin 55 milyon tl alacagi var. Faiziyle birlikte 85 milyon tl.
    Muharrem usta borcum yoktur diye muvafakatname verirse ceza kalkar diyorlar.
    61 saat genelde doðru haberler yapar ama bu haberin doðru olduðuna inanmak zor ama eðer Muharrem Ustanýn kabul ettiði tazminatlarý ödeme konusunu yeterli görmeyip,Ustayý olmadýk þeyler üzerinden suçlayýp,onunla inatlaþanlar bu konuda açýklama yaparlar.

Muharrem Ustanýn böyle bir parayý hibe etmesini isteyen yönetime de taraftar olarak önerim o hibe kadar cebinizden para koyun,adam size Kucka ve Burak için 13 milyon € teklif ettiðinde kabul etmediniz,sonra Sturidge ve Obiye 5 milyon € kaptýrdýnýz.

KÝMÝN PARASINI SAÇIYORSUNUZ.

David_LuiZ4 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere

Zýrt pýrt uzatýlan her mikrofona konuþup yabancý serbestliðinin sýnýrlandýrýlmasýný isteyen Aðaoðlu Uefa'nýn verdiði ceza ile ilgili neden doyurucu bir açýklama yapmýyor doðrusu çok merak ediyorum..

Çýk ekranlarýn karþýsýna de ki Uefa þu þu gerekçelerle bize ceza verdi biz de þu þu gerekçelerle karara itiraz edeceðiz..Teknik izahat yap ki kamuoyu bilgilensin ortam yumuþasýn..Sonuçta iþin ucunda ÞL'den gelecek para ve futbolcularýn ÞL vitrinine çýkacak olmalarý hasebiyle piyasa deðerlerinin ikiye katlanmasý var..Þampiyon olamazsak hadi neyse de Þampiyon olup da Þampiyonlar ligine gidememek gibi bir durum olursa bu kulüp milyonlarca euro zarara uðrayacak..Ceza Cas'dan dönmezse Aðaoðlu bunun altýnda kalýr..

Ben bu cezada yönetim tarafýndan amatörce bir hata yapýldýðý bu yüzden ceza konusunda ayrýntýlý diþe dokunur açýklama yapýlamadýðý izlenimi alýyorum..

Çýkar kokusu yakýnda dur bakalým..
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

hanzale - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doðu
    Yaþ
    37

Alýntý fanatikdevri Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ne oldu þimdi Aðaoðlu çýkýp,eski baþkan yüzünden bu cezayý aldýk demedi mi,sürüyü gütmek zorlaþtýmý acaba.
    Aðaoðlu kulübü batýrsa ne güzel batýrýyor diyen yýlmaz savunucularý nerde,nasýl aldýk bu cezayý acýklamadýlarmý
    Baþkan hiç utanmýyor musun þunlarý yazarken canýný yediðim, yav Usta için canýný verecek adamsýn adam utanýr þunlarý yazarken

Tapatalk kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi
    trabzonspor

Kadir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskiþehir

Daha önce soruldu mu bilmiyorum ama arkadaþýn Usta ile yakýn akraba olduðunu ya da personeli olduðunu düþünmeye baþladým.. ben hiçbir yerde bir baþkana bu kadar körü körüne baðlý adam görmedim.

Nereden
    Muðla

cezanýn kalkacaðý haberleri dolaþýyor uefa kendinden baðýmsýz kurumun bu cezayý verdiðini belirtmiþ ve bizden memnun olduklarýný dile getirmiþler. cas dosyasýna eklenmiþ. muharrem ustanýn alacaðý mevzusuysa sorun çýkaracaðýný zaten düþünmek bile istemiyorum bu kulübün eski baþkaný adýnýn böyle birþeyle anýlmasýný istemez. sýradan yöneticiler deðil baþkan olarak seçilmiþ kiþiler bunlar kendi imajýda sözkonusu

Mert Oðuzlu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

M.Usta'ya olan borcun yonetim tarafindan silindi seklinde gosterildigi, bunun evrakta sahtecilige girdigi ve Cas'da cezamizi kaldirmayi birak arttirabilecegi de soyleniyor Mesela kargalari bu yuzden 1 yil men etmislerdi, Cas da onaylamisti.

Her kafadan bir ses, bazilari sacma bazilari mantikli. Agaoglu detaylar hakkinda hic konusmadi, dolayisiyla bu tarz dedikodulari cok duyacagiz. Beni korkutan Agaoglu'nun sessizligi.

Edit: Usta'nin da konusmasi lazim, ota b.ka twti atiyordu bu konuda niye susuyor, senin yuzunden mi ceza yedik konussana be adam ?
    Konu Mert Oðuzlu61 tarafýndan (06.06.2020 Saat 20:03 ) deðiþtirilmiþtir.
    "Daðlardan yaðmur gibi geçtiler, çayýrlardan yel gibi estiler. Günler batýdan battý bile, tepelerin ardýndan gölgeler içine. Nasýl bu hale geldik?"

Uður Ö. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

55 milyon Usta gibi biri için týrt bir para. Ama City sahipleride böyle para verebilir, FFP de biri gidipte þlaks diye alakasýz para verirse onu kaale almýyor diye biliyorum.
    Elektrikte Edison,futbolda Trabzon,Araplarda petrol ,Trabzon'da Futbol...

Beypba - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alýntý Mert Oðuzlu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    M.Usta'ya olan borcun yonetim tarafindan silindi seklinde gosterildigi, bunun evrakta sahtecilige girdigi ve Cas'da cezamizi kaldirmayi birak arttirabilecegi de soyleniyor Mesela kargalari bu yuzden 1 yil men etmislerdi, Cas da onaylamisti.

Her kafadan bir ses, bazilari sacma bazilari mantikli. Agaoglu detaylar hakkinda hic konusmadi, dolayisiyla bu tarz dedikodulari cok duyacagiz. Beni korkutan Agaoglu'nun sessizligi.

Edit: Usta'nin da konusmasi lazim, ota b.ka twti atiyordu bu konuda niye susuyor, senin yuzunden mi ceza yedik konussana be adam ?
    M.Usta alacaklarýnýn tahsili konusunda yargý yoluna baþ vurmadýysa bu konudan dolayý ceza almamamýz lazým.. Tüm takýmlarýn baþkanlarla borç alacak iliþkisi var zaten.. Dursun Özbek kaç defa çýkýp aðlamadýmý, batýyorum Kulüpten 20M€ alacaðým var diye..

Ya tablolarda fahiþ bir hata yaptýk, yada kendimizi ifade edemiyoruz.. Þu olayý düþündükçe sinirlerim geriliyor..

Beypba - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alýntý Oðuzhan Fidan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    cezanýn kalkacaðý haberleri dolaþýyor uefa kendinden baðýmsýz kurumun bu cezayý verdiðini belirtmiþ ve bizden memnun olduklarýný dile getirmiþler. cas dosyasýna eklenmiþ. muharrem ustanýn alacaðý mevzusuysa sorun çýkaracaðýný zaten düþünmek bile istemiyorum bu kulübün eski baþkaný adýnýn böyle birþeyle anýlmasýný istemez. sýradan yöneticiler deðil baþkan olarak seçilmiþ kiþiler bunlar kendi imajýda sözkonusu
    kaynak?

A. Aydýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Alýntý Mert Oðuzlu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Silemezler borcunu.
    Mahkeme karari olursa silerler.
    Karsilikli mutabakat olmasi lazim.
    Muharrem usta sponsorluk karsiliginda alacagimi almayayim demisti.
    Sanirim mehmet yigit alp in cok buyuk ofkesi var onceki yonetimden ve bu olaydan dolayi muharrem usta ile cikarimiza da olsa hic bir anlasmaya girmiyorlar. Burak, kucka ve sosa anlasmasina da bunun icin girmediler.

Muharrem usta ya talep gelecek ki ya kabul edecek ya reddecek.

Ceza alacaksak 2019 yilinda 5 milyon euro butce acigini yonetimin yanlis hesaplamasindan dolayi alacagiz.
    Yonetime gore biz 4 milyon euro aciktayiz uefaya gore 5 i gectik.

must61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Tamamen Türk iþ bilmezliðinden kaynaklandýðýný, basit bir usulsüzlük, yetersiz evrak veya hesap hatasý olduðunu düþünüyorum.

Hallederiz, sýkýntý olmaz seviyesinde bir amatörlükle verilen raporlarýn sebep olmasý çok muhtemel.

Ortada hiç böyle bir sorun yokken birden men cezasý çýkýyorsa sebebi beceriksizliktir.
    #Dik oyna

A.Gökhan AKIN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doðu
    Yaþ
    48

Aðaoðlu. bir kaç gündür çok keyifli ya da battýk zaten diye gülüyor ya da bi haber aldý ondan gülüyor. Bu iþin kokusu çok net olarak çýkar yakýnda ben çok amatör hatalar yaptýðýmýzý düþünüyorum.. cas ta haklý ýkarýz inþallah...

Nereden
    Ankara

merak etme dostum, usta batýrýrken ne güzel batýrýyor demedik, aðaoðlu batýrýrken de demeyiz. bu kulübün sahibi taraftardýr, kiþiler deðil. size tavsiyem kiþilerin deðil, kulübün taraftarý olunuz
    En büyük Trabzon

gurur6134 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Is ustanin bana borclari yok demesiyle bitiyorsa der onu muvakatname mi ne verecekse de verir, ihonun ustune gel tuy dik hem su kadar verdim para mi verin de o kadar uzun boylu degil yanlis yonetmekden verdigi zararin yaninda devede kulak kalir alacagi ..bakalim bu mu ama sorun

Nereden
    Muðla

Alýntý beypba_61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    kaynak?
    Google

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý hanzale Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Baþkan hiç utanmýyor musun þunlarý yazarken canýný yediðim, yav Usta için canýný verecek adamsýn adam utanýr þunlarý yazarken

Baþkan kulübe cebinden para vermiþ,sponsor olmuþ kaliteli bir kadro býrakmýþ,alt yapýdan çocuklarý takýma kazandýrmýþ,sosyal medya ekibini kurmuþ,Macron ile anlaþma yapmýþ adamý savunurum.

Aðaoðlu tam bir þovmen,söylediði her þey yalan dolan,takýma ceza aldýracak kadar sorumsuz,savunmam.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý serdaracýl Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    merak etme dostum, usta batýrýrken ne güzel batýrýyor demedik, aðaoðlu batýrýrken de demeyiz. bu kulübün sahibi taraftardýr, kiþiler deðil. size tavsiyem kiþilerin deðil, kulübün taraftarý olunuz
    Hani nerde alt yapýdan çýkan çocuklarý satýp,parayý Sturidge gömdü,Obi,Avdijaj,Andusiç,Amiri,Zargo ve Ivanildo çöplerine verdimi niye sesin çýkmýyor.Önceki baþkaný Ekiciyi þikecilere satmadý kulübe zarar verdi diye baðýmsýz denetimcilerle suçla,sonra adamýn her teklifine tavýr al,yok öyle yaðma.

hanzale - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doðu
    Yaþ
    37

Hani nerde alt yapýdan çýkan çocuklarý satýp,parayý Sturidge gömdü,Obi,Avdijaj,Andusiç,Amiri,Zargo ve Ivanildo çöplerine verdimi niye sesin çýkmýyor.Önceki baþkaný Ekiciyi þikecilere satmadý kulübe zarar verdi diye baðýmsýz denetimcilerle suçla,sonra adamýn her teklifine tavýr al,yok öyle yaðma.
    Hay yiðidim

trabzonspor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)