Sayfa 24 Toplam 51 Sayfadan BirinciBirinci ... 14 22 23 24 25 26 34 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1257 adet sonuctan sayfa basi 576 ile 600 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: UEFA’dan Kulübümüze Avrupa Müsabakalarýndan Men Kararý | FFP

fadigaTS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý CaptanBarbosa Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hem ligi hem kupayý alýnca süper kupa otomatik bize mi geliyordu ne oluyordu o durumda?

SM-A730F cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    Türkiye kupasý finalisti ile galiba.Emin deðilim.Otomatik gelme diye bir þey yok diye biliyorum
    Konu fadigaTS tarafýndan (04.06.2020 Saat 22:58 ) deðiþtirilmiþtir.

CaptanBarbosa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý fadigaTS Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Türkiye kupasý finalisti ile galiba.Emin deðilim.Otomatik gelme diye bir þey yok diye biliyorum
    Teþekkürler

SM-A730F cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi

outlaws61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alýntý Doðukan Uçan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    þampiyonlar ligine gitmesekte olur yeterki þu 2 kupayý alalým ben razýyým.
    Valla diðer takýmlara sorsan þampiyonluk mu þampiyonlar ligine gitmek mi diye hepsi þampiyonlar ligini seçer.

Kim kime kýlçýksýz 35 milyon euro veriyor bu devirde.

Zaten korona muhabbetinden sonra bu kadar sýzlanmanýn neden bu paradýr.

Yoksa þampiyonluk falan kimsenin umrunda deðil.

Açýkcasý þampiyonlar ligine gidelim ama þampiyon olmayalým deseler þu noktada ben fitim.

Ali Ýhsan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Alýntý outlaws61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Valla diðer takýmlara sorsan þampiyonluk mu þampiyonlar ligine gitmek mi diye hepsi þampiyonlar ligini seçer.

Kim kime kýlçýksýz 35 milyon euro veriyor bu devirde.

Zaten korona muhabbetinden sonra bu kadar sýzlanmanýn neden bu paradýr.

Yoksa þampiyonluk falan kimsenin umrunda deðil.

Açýkcasý þampiyonlar ligine gidelim ama þampiyon olmayalým deseler þu noktada ben fitim.
    Benim için öncelik þampiyonluk

ÞLnin seneye olacaðý bile meçhul, o paralar bile olmayabilir

Ama biz eðer hesaplarýmýzdan eminsek zaten her türlü ÞLye gitmek için þampiyon olmalýyýz, o yüzden olduktan sonra þlye gider miyiz gitmez miyiz kýsmýyla ilgileniriz.
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceðim!

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

saðlam durursak daha da güçlü çýkarýz bu beladan.

bizim insanýmýz için hayata tutunmak da zordur, baþarýlý olmak da. toprak bile engel dolu. ama en baþarýlý insanlar da bizden çýkar.

futbolda da kaderimiz ayný. hep bir engel çýkacak, biz hep alt edeceðiz. moral bozmak, daðýlmak yok. daha yüksek sesle destek vakti.

outlaws61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alýntý Ali Ýhsan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Benim için öncelik þampiyonluk

ÞLnin seneye olacaðý bile meçhul, o paralar bile olmayabilir

Ama biz eðer hesaplarýmýzdan eminsek zaten her türlü ÞLye gitmek için þampiyon olmalýyýz, o yüzden olduktan sonra þlye gider miyiz gitmez miyiz kýsmýyla ilgileniriz.
    Yok benim demek istediðim o deðil.

Klüpler þuan bu bataklýðýn içindeyken þampiyonlar ligi parasý herkesin gözünü diktiði bir para durumunda.

Zaten þampiyon olursan gidiyorsun ona tamam.

Ama asýl demek istediðim þey o para kimin kasasýna girerse önündeki 2 3 seneyi kurtarýr.

Ali Ýhsan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Alýntý outlaws61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yok benim demek istediðim o deðil.

Klüpler þuan bu bataklýðýn içindeyken þampiyonlar ligi parasý herkesin gözünü diktiði bir para durumunda.

Zaten þampiyon olursan gidiyorsun ona tamam.

Ama asýl demek istediðim þey o para kimin kasasýna girerse önündeki 2 3 seneyi kurtarýr.
    O para bizim kasamýza girerse (TR þampiyonluk geliri + ÞL geliri) ve yönetim çizgisini bozmazsa biz 4-5 seneye ambargo koyarýz

GS, FB veya BJK o parayý çerez parasý olarak yer

o takýmlar þlye gidince 4-5 m eurolar saçýyorlar oyunculara, örneðin gs bu sene aldýðý parayý komple kiralýk yabancý veya kartlaþmýþ anadolu yerlisi topçulara yedirdi

Daha önce biz ve Bursaspor birer kez clye gittik ama oradan alýnan paralar nasýl buhar oldu o da ayrý bir tez konusu
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceðim!

yorumsuz6117 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Nihat Özdemir bugün 10-11'de þike yapýldýðýný açýkça itiraf etti..
    I am not in danger , I am the danger..

ANAOKULU TERK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

düþünürken , bunlarý da es geçmeyelim .

- onaylayýp gönderdiðin bilançonun deðerlendirmesi , baþka bir kurumda nasýl farklý çýkabilir ?
    matematik , iþletme kurallarý , bilançolarýn hazýrlanmasý , evrensel deðil mi ?
    farzet ki evrensel deðil .
    peki senin veri hesaplama kriterlerin , neden uefa ile entegre deðil ?
    (verilerin deðerlendirilmesi konusunda ) uefa ile ayný frekansta olman gerekmez mi ?

- farzet ki uefa yanlýþ yaptý . hatalý karar verdi .

peki senin neden (sýradan vatandaþ gibi ) þimdi haberin oluyor ?
    gönderdiðin dosyanýn akibeti ne olmuþ , iþlemde mi , rafa mý kalktý ,
    incelenmeye mi alýnmýþ , bunu takip etmen gerekmez miydi ?
    karar çýkmadan çok önce , uefa ile neden istiþare kurulmamýþ ?
    neden iþ iþten geçtikten sonra , herþey karara baðlandýktan sonra ,
    senin haberin oluyor ?

- olasý ceza durumunda ( ki bence ceza olasýlýðý çok yüksek ) ,
    faturayý kim ödeyecek ?
    bilançoyu hazýrlayan kulüp çalýþanlarý mý ,
    yoksa uefa'daki lobi (!) faaliyetleri mi ?

eðer ihale kulüp çalýþanýna kalacaksa ,
    (sen baþkan ve yönetim olarak ) koordine ve kontrol görevini eksik yapmýþ , hatta yapmamýþ olmuyor musun ?

yok , ihale uefa'ya kalacaksa ,
    bu , taraftarýn gazýný almaya yönelik popülist bir söylem olmuyor mu ?

son olarak ,
    - borsaya açýk bir þirketin bilançolarýnýn ,
    uluslararasý geçerliliði olan bir kurum tarafýndan geçersiz sayýlmasý ,
    þirket itibarýný zedelemez mi ?
    eðer itibarýný zedeler ise ( ki an itibarýyla - 9.95 deðer kaybý var )
    hissedarlarýn zararýný kim, nasýl karþýlayacak ?
    Konu ANAOKULU TERK tarafýndan (05.06.2020 Saat 06:27 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ankara

Þu yazýyý okumak lazým;
    UEFA'ya göre Trabzonspor uzlaþma anlaþmasýnda "5 milyon Euro harcayacaðým" demiþ, ancak 17 milyon Euro harcamýþ...
    Baþkan Ahmet Aðaoðlu, basýn toplantýsýnda rakamlarla ilgili ayrýntýlý bir bilgi vermedi. "UEFA yanlýþ deðerlendirme yaptý" demekle yetindi.
    UEFA'nýn tespiti bu. Bu tespit doðru mu yanlýþ mý bilmiyoruz. CAS'taki yargýlamada her þey net olarak ortaya çýkacak.
    Trabzonspor "bütçeye uydum. 5 milyon Euro harcadým" diyecek.
    Bakalým hesabý kim doðru yaptý?
    Trabzonspor mu yoksa UEFA mý?
    Taraflar CAS’ta bütün belgeleri ortaya koyacak. Trabzonspor 5 milyon Euro harcadýðýný ispatlamaya çalýþacak. UEFA ise 17 milyon Euro harcadýðýný kanýtlama uðraþýnda olacak.
    UEFA'nýn önceden cezanýn geleceðini bildirmesi diye bir þey söz konusu deðil. Bir yýl önce uzlaþma anlaþmasý yapýlmýþ. Kulüp olarak söz verilmiþ. Ýnsan nasýl ki verdiði çeki, senedi ve sözü unutmamasý gerekiyorsa, Trabzonspor da uzlaþma anlaþmasýný unutamaz. Karþý taraftan uyarý bekleyemez. Hesabýný kitabýný iyi yapacak. UEFA da günü ve saati gelmiþ, Trabzonspor'un yaptýðý harcamalarý denetime tabi tutmuþ.
    Hani borcunuz olur, kapatýp cezayý ortadan kaldýrma ihtimaliniz vardýr, "bizi niye uyarmadýnýz" diyebilirsiniz. Böyle bir þey yok. Bir yýllýk harcamalarýnýzý kapsýyor. Sorun UEFA ile Trabzonspor arasýnda yapýlan planlamaya uyulmamasý.
    CAS'taki yargýlamada iki taraf da hesaplarýný ortaya koyacak...
    Benim merak ettiðim þu;
    Yapýlan harcamalar UEFA'ya nasýl bildiriliyor?
    Ki, Trabzonspor'un hesaplamada hata yapacaðýný düþünmüyorum. Mutlaka bütçeyi UEFA'ya yaptýðý taahhütlere göre denkleþtirerek bildirmiþtir.
    Acaba Trabzonspor haricinde bu iþi kurcalayanlar mý oldu? Örneðin TFF'den baþka belgeler mi sýzdýrýldý?
    Bence iþin can alýcý noktasý burasý...
    Trabzonspor'un hiç kimseye borcunun olmamasý baþka bir þey, uzlaþma anlaþmasýna uyulmamasý baþka bir þey.
    CAS'taki duruþmada finansal veriler ortaya konacak, hukuki savunma yapýlacak.
    Eðer UEFA'ya verilen söze uygun harcama yapýldýðý kanýtlanýrsa hiç bir sorun olmaz. Trabzonspor'un aldýðý Avrupa kupalarýndan 1 yýl men cezasý kaldýrýlýr...
    Aksi durumda 17 milyon Euro harcadýðý kalemler doðru kabul edilirse kimse Trabzonspor'un ceza almasýný önleyemez.
    Trabzonspor Hukuk Kurulu eski Üyesi Hakan Orhan; UEFA CFCB'nin Trabzonspor'a verdiði ceza þekli sebeplere dayanýyor. Amiyane tabirle elmayý gelir sayma, armutu da gider say denmiþ.TS aslýnda limitlere uydu ama UEFA elma ve armudu hesaba katarak limit ihlali saymýþ. Amacýný aþan bir ceza olmuþ. Umarým CAS'tan döner" diyor.
    Bekleyip göreceðiz...
    Hasan AL - Cumhuriyet

Varlýbaþ61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Bu kararý alanlara çok teþekkür ederiz. Þampiyonluðumuz kesinleþmiþ oldu böylece ..
    McLas was Here

Gökhan Uzun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Arkadaþlar herkes cerahatini atýp rahatladýysa þampiyonluða odaklanabilir miyiz tekrar?
    Ben Trabzonspor kaptanýyým . Baþka bir kaptanýn ardýndan sahaya cýkmam.
    (Dozer) Cemil Usta
    Trabzonspor amatör ruhtur... Trabzonlu deðil Trabzonsporlu olabilecek topçular istiyorum..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Alýntý Gökhan Uzun Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaþlar herkes cerahatini atýp rahatladýysa þampiyonluða odaklanabilir miyiz tekrar?
    Çok þükür...
    Þampiyonlar ligini ben þampiyonluktan çok önemsiyorum maddiyat açýsýndan.
    Ama yok diye de dünyayý durduracak halimiz yok.

Yönetim meþgul olsun o iþle.

Biz kalan elimizde kalan hedeflere odaklanalým.

Gökhan Uzun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Çok þükür...
    Þampiyonlar ligini ben þampiyonluktan çok önemsiyorum maddiyat açýsýndan.
    Ama yok diye de dünyayý durduracak halimiz yok.

Yönetim meþgul olsun o iþle.

Biz kalan elimizde kalan hedeflere odaklanalým.
    Aynen, bu idari bir süreç artýk. Düþünmeyi býraktýðýmýz ve sahaya odaklandýðýmýz an (son iki üç sezondur olduðu gibi) herkesin üzerinden amiyane tabirle tank gibi geçiyoruz ekseriyetin ahlaki ve sportif deðerlere pamuk ipliði ile baðlý olduðu bu lalettayin ligde.

Biz öyle de böyle de þampiyon olacaðýz. Gitsek de gidemesek de þampiyon olacaðýz. Belki bazý arkadaþlar farkýnda deðil ama yýllardýr bu ana hazýrlanýyoruz, bu aný bekliyoruz. Buraya gelmemiz hiç kolay olmadý. Þikelerden, borçlardan, saha dýþý olaylardan, hakemlerden, Fatih Atik'ten vs... geçip de geldik. Bu yüzden gönül ister ki hiçbir renktaþ umutsuzluða kapýlýp þampiyonluk kupasýna el atmaktan çekilmesin zira o kupayý kaldýrmak için herkesin desteðine ihtiyaç var. 3-5 kiþinin kaldýracaðý alelade bir yük deðil hayli aðýr bir sorumluluk. Hz Ýbrahim'e su taþýyan karýncalar misali olmak gerekiyor.

Güçlüyüz, hazýrýz, istekliyiz ve hak ediyoruz. Ýnþallah kupa Sosa'nýn ellerinde arz-ý endam eyleyecek. Ben yürekten inanýyorum. Meteor da düþse, korona da vursa, sözleþmeler de bitse biziz, biriz velhasýl kelam þampiyonuz...
    Ben Trabzonspor kaptanýyým . Baþka bir kaptanýn ardýndan sahaya cýkmam.
    (Dozer) Cemil Usta
    Trabzonspor amatör ruhtur... Trabzonlu deðil Trabzonsporlu olabilecek topçular istiyorum..

muratt - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    44

Alýntý ANAOKULU TERK Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    düþünürken , bunlarý da es geçmeyelim .

- onaylayýp gönderdiðin bilançonun deðerlendirmesi , baþka bir kurumda nasýl farklý çýkabilir ?
    matematik , iþletme kurallarý , bilançolarýn hazýrlanmasý , evrensel deðil mi ?
    farzet ki evrensel deðil .
    peki senin veri hesaplama kriterlerin , neden uefa ile entegre deðil ?
    (verilerin deðerlendirilmesi konusunda ) uefa ile ayný frekansta olman gerekmez mi ?

- farzet ki uefa yanlýþ yaptý . hatalý karar verdi .

peki senin neden (sýradan vatandaþ gibi ) þimdi haberin oluyor ?
    gönderdiðin dosyanýn akibeti ne olmuþ , iþlemde mi , rafa mý kalktý ,
    incelenmeye mi alýnmýþ , bunu takip etmen gerekmez miydi ?
    karar çýkmadan çok önce , uefa ile neden istiþare kurulmamýþ ?
    neden iþ iþten geçtikten sonra , herþey karara baðlandýktan sonra ,
    senin haberin oluyor ?

- olasý ceza durumunda ( ki bence ceza olasýlýðý çok yüksek ) ,
    faturayý kim ödeyecek ?
    bilançoyu hazýrlayan kulüp çalýþanlarý mý ,
    yoksa uefa'daki lobi (!) faaliyetleri mi ?

eðer ihale kulüp çalýþanýna kalacaksa ,
    (sen baþkan ve yönetim olarak ) koordine ve kontrol görevini eksik yapmýþ , hatta yapmamýþ olmuyor musun ?

yok , ihale uefa'ya kalacaksa ,
    bu , taraftarýn gazýný almaya yönelik popülist bir söylem olmuyor mu ?

son olarak ,
    - borsaya açýk bir þirketin bilançolarýnýn ,
    uluslararasý geçerliliði olan bir kurum tarafýndan geçersiz sayýlmasý ,
    þirket itibarýný zedelemez mi ?
    eðer itibarýný zedeler ise ( ki an itibarýyla - 9.95 deðer kaybý var )
    hissedarlarýn zararýný kim, nasýl karþýlayacak ?

Çok doðru tespitler ve malesef baþkanýn açýklamalarý tamamen taraftarýn gazýný almaya yönelik, içerik olarak bu konularýn hiçbirine cevap veremiyor. Yargýda olduðu için herþeyi söyleyemiyorum, gizlilik felan diyor ama (kaldý ki yargý ile tahkim farklý þeyler) ama net olarak biz anlaþmaya uyduk veya uymadýk da diyemiyor. Arkadaþýn da söylediði gibi anlaþmaya uyulduysa nasýl UEFA bu sonuca varmýþ onu da söylemiyor.

Arkadaþlar bakýn bu yoruma açýk bir konu deðil. Anlaþma anlaþmadýr, ve bu finansal kriterlere ya uymuþsunuzdur, ya da uymamýþsýnýzdýr. Bunun bana göresi sana göresi olmaz. Eðer anlaþmaya uyduysak, UEFA neye göre uymadýnýz diyor. Yok anlaþmaya uymadýysak, CAS'a gitmemizin mazereti ne? Ne diyeceðiz CAS'a, biz anlaþmaya uymadýk ama bu seferlik idare edin, tekrar yapýlandýk iyi yoldayýz felan diyeceksek eðer bu CAS için bir anlam ifade etmez. Bu esneklik talebinin adresi UEFA'dýr, CAS deðil. CAS bize esneklik yapmaz, anlaþmaya uyup uymadýðýna bakar ve UEFA'nýn kararýný onaylar eðer uymadýysak. Eðer derdiðimiz esneklikse, o zaman gideceðimiz yer, yapacaðýmýz lobi UEFA'dan baþkasý deðil.

Bakýn tekrar altýný çiziyorum. Önemli olan anlaþma. Anlaþma adil olmayabilir, keþke imzalamasaydýk diyebiliriz, diðer kulüplerin benzer anlaþmalarý olmayabilir, bunlar hep farklý konular. Karýþtýrmamak lazým. Biz anlaþma imzaladýk, ve bundan sorumluyuz. Burada cevap verilmesi gereken soru çok açýk. Biz bu anlaþmaya uyduk mu, uymadýk mý ? Baþkan buna kaçamak cevap veriyor, ki, ben bundan uymadýðýmýz sonucunu çýkartýyorum. CAS'a baþvuruyoruz vs., malesef þike olayýnda olduðu gibi, tamamen taraftarýn gazýný almak için yapýlan söylem gibi geliyor bana.

Yani malesef arkadaþlar, ben bu iþin sonunu iyi görmüyorum...

Burada bence tek çýkar yol olabilir, tek bir ümit veren konu var, o da UEFA baþkaný Ceferin'in covid nedeniyle kulüpler maðdur oldu destek olmak lazým açýklamasý. Burada bizi kurtaracak olan tek þey Caferin'in bu anlamda ikna edilmesi ve UEFA'nýn biraz esneklik göstermesini saðlamak. Ýkna etmek adýna elimiz kuvvetli bence, son bir senedeki yapýlanma çok baþarýlý, bence doðru yol izlenirse UEFA ikna edilebilir. Ama CAS bana sanki yanlýþ adres gibi geliyor. Yani tabi ki CAS'a gidilsin, gidilmesin deimiyorum, ama oradan sonuç çýkmazmýþs gibi geliyor bana.
    Ýnadýna Trabzonspor !

yorumsuz6117 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Ceza kalkmazsa þampiyon olursak yönetim istifa eder muhtemelen Trabzonspor'un geleceði çöpe atýlmýþ olacak yönetimin hatasý varsa anlaþmaya uyulmadýysa..
    I am not in danger , I am the danger..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Ceza kalksa da kalkmasa da yönetim devam etmelidir.
    Mevcut yönetimin anlayýþý Trabzonspor gerçeðine uygun olandýr.

El Cordobes - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    35

Baþkan rakamlarla ilgili detay vermediðinden spekülasyon olmasý normal. Yanlýþ deðerlendirme var dedi. Bundan ne anlamalýyýz. Bilanço okuma yönteminde mi bir hata oldu? Ya da bilançonu oluþtururken senin gelir kabul ettiðin bir kalemi uefa bu kalem gelir olarak yazýlamaz mý dedi? Veya senin gider kalemine iþlemediðin bir konuyu gider olarak yazmalýydýn mý dedi? Bilemiyoruz. Denetçi kuruluþ önüne gelen nihai bilançoya göre iþlem yapmýyordur. Gelir gider evraklarýna bakýp bunun bilançoya nasýl iþlendiðine de bakýyordur heralde. Usul hatasý var deniyor. Usulden anlamamýz gereken baþka ne var bilmiyorum. Biz anlaþmaya uyduðumuzu zaten bildirmiþtik. Buna raðmen açýk çýkýyorsa bilançoda makyajlama yoluna gitmiþizdir ki bu daha fecaat yaratýr. Ortalýk þuan bulanýk yani.

Anladýðým kadarýyla bu iþin daha 2 ayý var. En azýndan kendimizde bu mevzuyu bir süre gündemden uzaklaþtýrýp sahaya odaklanmak lazým. Haftaya yolculuk baþlýyor, yolun sonu þampiyonluk inþallah.
    There is no spoon...

Arda' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    29

Alýntý yorumsuz6117 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ceza kalkmazsa þampiyon olursak yönetim istifa eder muhtemelen Trabzonspor'un geleceði çöpe atýlmýþ olacak yönetimin hatasý varsa anlaþmaya uyulmadýysa..
    Aynen sonra ÝHO tekrar baþkan olur

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika
    Yaþ
    32

Alýntý Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ceza kalksa da kalkmasa da yönetim devam etmelidir.
    Mevcut yönetimin anlayýþý Trabzonspor gerçeðine uygun olandýr.
    +1
    Ey Türk Gençliði!
    Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafa etmektir.

cem1990 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize
    Yaþ
    33

CL istiyormuyum evet,hemde çok
    Ama þampiyonluk mu CL mi deseler %100 þampiyonluk derim.

Bizim o kupaya ihtiyacýmýz var. Bizim kupalara ihtiyacýmýz var.

iyattara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    40

Þampiyon olduk, oyuncularý þampiyonlar ligine gidicez durun kalýn gitmeyin diye nasýl ikna edicez? Adam þampiyonlar Ligi'nde oynayacaðýný bilse 1 sezon daha kalýr. Sortloth Abdulkadir vs. Kalýrsa çok daha iyi paralara satýþlarý olur. Bir çok fýrsatý tepmek üzereyiz. Karar lehimze olsa dahi geç aciklanmasi bile darbe vurmasýna yeterli. Transfer edeceðin adamlar içinde fazlasýyla geçerli bu durum. Umarým lehimize ve mümkün olduðunca erken karar çýkar.

Mi A1 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi

Bazen Sevinç Bazen Keder
    YATTARA Oynasýn Yeter!!!

ccd6167 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    35

Abi yemiþim cl ya

ligde þampiyonluk daha önemli. Evet cl den gelecek olan 30 milyon euro büyük para ama yapacak biþi yok sörlotu iyi fiyata satarsak onun yerine sayabiliriz. 2. Yýldýzý takmaya çalýþalým abi 6-7 yýl içinde hedef bu olsun.

Furkan Tütüncü - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý lugana Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Þu yazýyý okumak lazým;
    UEFA'ya göre Trabzonspor uzlaþma anlaþmasýnda "5 milyon Euro harcayacaðým" demiþ, ancak 17 milyon Euro harcamýþ...
    Baþkan Ahmet Aðaoðlu, basýn toplantýsýnda rakamlarla ilgili ayrýntýlý bir bilgi vermedi. "UEFA yanlýþ deðerlendirme yaptý" demekle yetindi.
    UEFA'nýn tespiti bu. Bu tespit doðru mu yanlýþ mý bilmiyoruz. CAS'taki yargýlamada her þey net olarak ortaya çýkacak.
    Trabzonspor "bütçeye uydum. 5 milyon Euro harcadým" diyecek.
    Bakalým hesabý kim doðru yaptý?
    Trabzonspor mu yoksa UEFA mý?
    Taraflar CAS’ta bütün belgeleri ortaya koyacak. Trabzonspor 5 milyon Euro harcadýðýný ispatlamaya çalýþacak. UEFA ise 17 milyon Euro harcadýðýný kanýtlama uðraþýnda olacak.
    UEFA'nýn önceden cezanýn geleceðini bildirmesi diye bir þey söz konusu deðil. Bir yýl önce uzlaþma anlaþmasý yapýlmýþ. Kulüp olarak söz verilmiþ. Ýnsan nasýl ki verdiði çeki, senedi ve sözü unutmamasý gerekiyorsa, Trabzonspor da uzlaþma anlaþmasýný unutamaz. Karþý taraftan uyarý bekleyemez. Hesabýný kitabýný iyi yapacak. UEFA da günü ve saati gelmiþ, Trabzonspor'un yaptýðý harcamalarý denetime tabi tutmuþ.
    Hani borcunuz olur, kapatýp cezayý ortadan kaldýrma ihtimaliniz vardýr, "bizi niye uyarmadýnýz" diyebilirsiniz. Böyle bir þey yok. Bir yýllýk harcamalarýnýzý kapsýyor. Sorun UEFA ile Trabzonspor arasýnda yapýlan planlamaya uyulmamasý.
    CAS'taki yargýlamada iki taraf da hesaplarýný ortaya koyacak...
    Benim merak ettiðim þu;
    Yapýlan harcamalar UEFA'ya nasýl bildiriliyor?
    Ki, Trabzonspor'un hesaplamada hata yapacaðýný düþünmüyorum. Mutlaka bütçeyi UEFA'ya yaptýðý taahhütlere göre denkleþtirerek bildirmiþtir.
    Acaba Trabzonspor haricinde bu iþi kurcalayanlar mý oldu? Örneðin TFF'den baþka belgeler mi sýzdýrýldý?
    Bence iþin can alýcý noktasý burasý...
    Trabzonspor'un hiç kimseye borcunun olmamasý baþka bir þey, uzlaþma anlaþmasýna uyulmamasý baþka bir þey.
    CAS'taki duruþmada finansal veriler ortaya konacak, hukuki savunma yapýlacak.
    Eðer UEFA'ya verilen söze uygun harcama yapýldýðý kanýtlanýrsa hiç bir sorun olmaz. Trabzonspor'un aldýðý Avrupa kupalarýndan 1 yýl men cezasý kaldýrýlýr...
    Aksi durumda 17 milyon Euro harcadýðý kalemler doðru kabul edilirse kimse Trabzonspor'un ceza almasýný önleyemez.
    Trabzonspor Hukuk Kurulu eski Üyesi Hakan Orhan; UEFA CFCB'nin Trabzonspor'a verdiði ceza þekli sebeplere dayanýyor. Amiyane tabirle elmayý gelir sayma, armutu da gider say denmiþ.TS aslýnda limitlere uydu ama UEFA elma ve armudu hesaba katarak limit ihlali saymýþ. Amacýný aþan bir ceza olmuþ. Umarým CAS'tan döner" diyor.
    Bekleyip göreceðiz...
    Hasan AL - Cumhuriyet
    5 milyon euro harcama ile kulüp mü döner ikinci lig kulübü mü bu. maaþ maliyetimiz zaten bunun üç katý. bu adamlar nasýl gazeteci oluyor. okumadan etmeden yazmýþ.

A. Aydýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Alýntý Furkan Tütüncü Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    5 milyon euro harcama ile kulüp mü döner ikinci lig kulübü mü bu. maaþ maliyetimiz zaten bunun üç katý. bu adamlar nasýl gazeteci oluyor. okumadan etmeden yazmýþ.
    5 milyon euro harcama degil.
    Gelir gider farkinda zarar limitimiz.
    30 milyon euro gelirimiz varsa 35 harcayabiliriz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)