Sayfa 20 Toplam 141 Sayfadan BirinciBirinci ... 10 18 19 20 21 22 30 70 120 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3525 adet sonuctan sayfa basi 476 ile 500 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2019-2020 Cemil Usta Sezonu Ertelendi | 12 Haziran 2020 Tarihinde Tekrar Başlıyor...

İskender Çakmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı MehmeTS_ADANA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah izin verirse sende burdasın bende sadece türkiye değil italya ve ispanyayı bilemem ama tüm avrupada ligler mayıs ayında yavaş yavaş oynanmaya başlayacak
    Zaten genel olarak talebimiz de oynamadan yana değil mi? Oynansın ve sonucu görelim.
    Fakat hem oynatmayacaksın hem de koca sezonu oynanmamış kabul edeceksin gibi bir durum olursa ortalık karışır. En azından biz ortalığı karıştırmalıyız.
    Bu noktada @nakzo 'nun yazdıkları sonuna kadar doğru.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Mustafa Cengiz "Maçlar oynanmasın diye yalvardım" mı demiş cidden?

LağusKusteli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı İskender Çakmak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten genel olarak talebimiz de oynamadan yana değil mi? Oynansın ve sonucu görelim.
    Fakat hem oynatmayacaksın hem de koca sezonu oynanmamış kabul edeceksin gibi bir durum olursa ortalık karışır. En azından biz ortalığı karıştırmalıyız.
    Bu noktada @nakzo'nun yazdıkları sonuna kadar doğru.
    Zaten gidişat olduğu haliyle Tescil olacağı yönünde

Virüs belasından Orta vadede kurtulursak kalan maçları önümüzdeki sene ile birleştirirler
    SPOR SOSYOLOJİSİ...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa Cengiz "Maçlar oynanmasın diye yalvardım" mı demiş cidden?
    Sonuçta yalan söyleyene bişi yapmıyolar. Utanmasa sene başı Corona virüsü uyarısı yaptım diyecek bunak herif.
    Bazı insanlar, seninle sadece boş zamanlarında konuşurlar. Bazı insanlar ise seninle konuşmak için zamanını ayırırlar.
    Elazığ'lı.

redbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı yazıkoldu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başka yolu yok ve en adil olan ligleri tescil etmek, neticede bu puan durumu bu takımlara ait ve mücbir sebep nedeniyle kalan maçlar oynanamıyor. Yani ben bugüne kadar başarısız oldum ama kalan maçlara istinaden ligler iptal edilsin demek olacak iş değil.
    kardeşim tabiki tek arzumuz tabzonsporun şampiyon olması ama şöyle düşün başakşehir le aynı puanda olsan ikli averajın eşit olsa ama başakşehir senin önünde gol farkıyla olsa başakşehir şampiyon ilan edilmesi adaletli olurmuydu veya kabul edebilirmiydin veya sivasın yerindesin tüm zor maçalrı oynamışsın ve ayrıca ts-gs ve gs-başakşehir maçları var kabul edermiydin veya g.saray taraftarısın tarabzonsporla içerde maçın var kabul edermiydin örnekler çoğaltılabilir ama emin olki lig tescil edilmesi mümkn değil çünkü kimse kabul etmez bu sadece türkiyede değil avrupanın tüm ülkelerinde böyle olur ya maçları oynatırlar bir şekilde çarşamba - pazar yada bu sezonu yok sayarlar ama tescili kimse kabul etmez.
    Konu redbul tarafından (25.03.2020 Saat 21:17 ) değiştirilmiştir.

Faruk UYSAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

Alıntı redbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim tabiki tek arzumuz tabzonsporun şampiyon olması ama şöyle düşün başakşehir le aynı puanda olsan ikli averajın eşit olsa ama başakşehir senin önünde gol farkıyla olsa başakşehir şampiyon ilan edilmesi adaletli olurmuydu veya kabul edebilirmiydin veya sivasın yerindesin tüm zor maçalrı oynamışsın ve ayrıca ts-gs ve gs-başakşehir maçları var kabul edermiydin veya g.saray taraftarısın tarabzonsporla içerde maçın var kabul edermiydin örnekler çoğaltılabilir ama emin olki lig tescil edilmesi mümkn değil çünkü kimse kabul etmez bu sadece türkiyede değil avrupanın tüm ülkelerinde böyle olur ya maçları oynatırlar bir şekilde çarşamba - pazar yada bu sezonu yok sayarlar ama tescili kimse kabul etmez.
    Virüsün tüm dünyaya yayılacağı gün gibi belliydi. Tabloyu değiştirmek için Antep ve Başakşehir maçlarında alenen operasyon yapıldı ama Skrtel yetişti imdadımıza. Bu maçlarımıza mimli olan hakemlerin atanmış olması bile doğranmanın habercisiydi.

Bu virüs sadece ülkemizde görülüp sadece biz ligleri ertelemiş olsaydık hiçbir beklentim olmazdı. Fakat bilindiği gibi etkilenmeyen ülke yok gibi. Dolayısıyla Avrupa ülkelerinin alacakları kararlar bize yön verecek kanaatindeyim.

memozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

sonuçta gerçek olan bir durum var.. avrupa başta olmak üzere tüm dünyada ligler ertelendi.. dolayısıyla avrupada neredeyse tüm liglerde emsal kararlar alınacaktır..

ben özellikle ingiltereyi merak ediyorum.. eğer liverpolun şampiyonluğu tescil edilmezse büyük yıkım olur adamlar için..

bu yıl düşme olmadan ve şampiyonsuz tescil edilse bile avrupa kupaları katılımı ve sıralama primleri mevcut sıralamaya göre yapılacaktır..
    Attan inip eşeğe bindik!

Nereden
    İstanbul

nasıl bir yaklaşımın var kardeşim. daha önce de averajla bu ligde şampiyon çıktı, coronayı trabzonspor mu getirdi, herkes aynı sayıda maç oynamış ve trabzonspor lider. Kalan maçlar mücbir sebeple tamamlanamıyor. sana laf mı anlatacağım, bir kere yazdım, bir kere daha yazdırdın.

fanatikdevri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

FIFA VE UEFA ne yapacak,ne karar alacak ona göre durumu tekrar yorumlamak gerekiyor.
    İki seçenek var devam ve tescil.
    Tescil olacaksa küme düşme dışında bir sıkıntı olacak durum da yok aslında.
    FORMANIN ÖNÜNDEKİ ARMAN İÇİN OYNA ARKASINDA YAZAN İSMİ HATIRLAYACAKLARDIR.

Nereden
    Balıkesir

ne yani averajla şampiyon olunmuyor mu?avrupa ligleri alsın bakalım tescil kararlarını göreceğiz ne yapacaklar.

Tahir61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

ya sezonun geri kalan haftaları tümüyle oynanır ya da bu haliyle tescil edilir (avrupa kupaları için sıralama esas alınır şampiyon belirlenmez)

normal şartlarda bu iki seçenek tartışılmalı

maç oynanma durumu ortaya çıkarsa -ki sanmıyorum- tüm maçlar oynatılmalı seyircili-seyircisiz her ne gerekiyorsa.

öyle play off ile kimseyi kandırmaya çalışmasınlar.

hele hele son beş yılın ortalaması veya geçen senenin sıralaması diye hiç havlamasınlar

avrupada alınan kararlar bize etki eder.

ben avrupa sıralamaları için bu haliyle tescil edileceğini herhangi bir şampiyonun belirlenmeyeceğini düşünüyorum. malesef böyle bir durumda da bunca emeğin ardından yine sampiyonluk yaşayamadan bir şampiyonlar ligi macerası yaşarız gibi.

oynanmamış saymak da asla çözüm değil.

burda en büyük problem tüm ligler için küme düşenler ve Türkiye kupası.

kupayı salla düşme meselesi nasıl çözülür?

bütün hepsi bir tarafa sanki önümüzde uzun bir zaman futbol felan da düşünemeyecez gibi

sonumuz hayrolsun..
    https://www.youtube.com/watch?v=2EAE...nnel=haydevira
    Eze eze 2021-2022.
    #Rahatsızlık vermeye devam. #Dik Oyna. #Kazım Gibi Sev.

kayseriliyiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Vallah oynanamayacagini düsünüyorum.
    Ama insallah su virüs belasini def ederizde oynanir maçlar.

Envoyé de mon Redmi Note 7 en utilisant Tapatalk
    son basamagi ölüm olan bir merdivendir hayat

nakzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Alıntı tahir61ayas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya sezonun geri kalan haftaları tümüyle oynanır ya da bu haliyle tescil edilir (avrupa kupaları için sıralama esas alınır şampiyon belirlenmez)

maç oynanma durumu ortaya çıkarsa -ki sanmıyorum- tüm maçlar oynatılmalı seyircili-seyircisiz her ne gerekiyorsa.

hele hele son beş yılın ortalaması veya geçen senenin sıralaması diye hiç havlamasınlar

ben avrupa sıralamaları için bu haliyle tescil edileceğini herhangi bir şampiyonun belirlenmeyeceğini düşünüyorum. malesef böyle bir durumda da bunca emeğin ardından yine sampiyonluk yaşayamadan bir şampiyonlar ligi macerası yaşarız gibi.

bütün hepsi bir tarafa sanki önümüzde uzun bir zaman futbol felan da düşünemeyecez gibi

sonumuz hayrolsun..
    Şampiyonsuz tescil diye birseyi kim uydurdu dünyada böyle birşey hicbir zaman olmadı birisinin fantazisi seçenek oldu böyle birşey duyulmamış görüşmemişken neden hala gündemde ligi iptal etmeyle şampiyonsuz tescilin ne farkı var.Birseyi tescil etmek demek mevcut durumu oynaylamak yani sıralamayı onaylamaktır.
    Ayşema yan göz ilen kimseler bakmayacak
    O yaylaya çıkmadan çiçekler açmayacak
    Atın beni ateşe cayir cayir yanayim
    Koyun beni mezara ayşemla uyuyayim ......

mekatronik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı prisonbreak2020 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne yani averajla şampiyon olunmuyor mu?avrupa ligleri alsın bakalım tescil kararlarını göreceğiz ne yapacaklar.
    Bütün Avrupa tescil etsin, sadece Belarus ligi iptal edilsin, emsal karar diye Belarus ligini alır bu şeref yoksunları
    Cehalet ne güzel şey, her şeyi biliyorsun.

Enaldo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Hızlandırılmış fikstür olması lazım.
    2010-2011 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ŞAMPİYON TRABZONSPOR!

A.Gökhan AKIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doğu

Alıntı 14TS61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ligi bu şekilde tescil ediyoruz deseler ne olacak. Şampiyonsuz. İtiraz bile edemeyiz. Kime edicez bu durumda
    Eğer avrupa kupaları olmasa çoktan etmişlerdi bunu..

Nereden
    Rize

Bidahki sene bile oynanmaz. Birçok uzman 2 sene sürer diyor

ffırtına - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu salgın ivme olarak yükselme gösteriyor daha stabil hale bile gelmedi.. Yükselme stabil olacak sonrasında düşüş olacak ki virüs tehdidi ortadan kalksın.. Bu da şunu gösteriyor bu sene imkansız bu liglerin başlaması, ben de seneye bile zor olduğunu düşünüyorum olursa da muhtemelen ligler geç başlar..
    Erişir menzil-i maksuduna aheste giden..

Onur Erçetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı tahir61ayas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

sonumuz hayrolsun..
    34 haftalık lig periyodunun 26 haftası oynanmış bu da % 76.4 yapıyor.Düz hesap ligin yüzde 76 lık kısmı tamamlanmış.Ekstra nedenlerden ötürü de oynatılamıyor.Bu şartlar altında 26 haftalık emekleri boşa sayıp ligi şampiyonsuz tescil etme çok mantıksız olur.Şampiyonlar ligine göndermek demek birinci bitirene sen şampiyonsun demektir mantıken.Adı üstünde şampiyonlar ligi.2011 de bambaşka bir durum vardı o yüzden oraya girmicem.

Liglerin oynanması ihtimali ile de ilgili konuşacam.2 ay top oynamamış Ekubanın ne halde olduğunu,onlarca antrenman yapmasına rağmen sezon başında ki seviyesine çıkamadığını görüyoruz.Kondüsyon genel ve maç kondüsyonu olmak üzere ikiye ayrılır.Sen sürekli koşu ve fitness yapsan bile çok az maça çıkıyorsan maçta istediğin hiçbir şeyi yapamazsın.Örnek olarak Sturridgeyi verebilirsin.Sadece antrenmanla bu işler olmaz.Halısahada da bu böyledir.Maç yaptıkça açılırsın,vücudunun koordinasyonunu daha rahat sağlarsın.

Söylemek istediğim şey şu.Ligin en erken mayıs sonuna kadar oynanma ihtimali sıfır.Bunu futbolculara kabul ettirme şansın sıfır.Vaka sayısı azaldı diye buna basit bir grip muamelesi yapamazsın.Bilim kurulu başkanı profesör futbolcularda akciğerlerde hasar bırakma ihtimalinin uzun vadede sıkıntı yaratacağını söyledi.Futbolcular konuyu sürekli takip ediyor.Nisana yeni girdik,vakalar ülkemizde yeni artıyor.

Haziranda seyircisiz oynanma ihtimaline bakacak olursak şunu diyebilirim.Bunun da mantıksız olduğunu düşünüyorum.Risk tamamen ortadan kalkmış olmayacak hadi onu geçtim aylarca top oynamamış futbolcular nasıl bir daha top oynamaya başlayacak.Form düzeyleri dibe vurmuş futbolcular kalan 8 haftada nasıl iyi bir performans gösterecek.Oynansa bile seyir zevki olmayacak.Sahada ayakta durmakta zorlanan,performansı dibe vurmuş futbolcular göreceksiniz.Aynı Ekubanda olduğu gibi.
    Konu Onur Erçetin tarafından (26.03.2020 Saat 13:16 ) değiştirilmiştir.

emrahtuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kaysei ankaragücü rize gibi takımların başkanları açıklamalar yapıyor bu ligin artık oynanma ihtimali kalmamıştır falan diye...bi bakıyosun hepsi kümede kalma mücadelesi veren takımlar ne tesadüf..herkes uyanık maşallah..

iki ihtimal var bence birincisi virüsün etkisi geçtiğinde atıyorum 2 ay sonra haftada 2 maç oynatarak mayıs haziran arası belki temmuz o aralar oynatıp ligi bitirmek..
    ikinci ihtimalde virüsün etkisi geçmeyecek ve aylar geçmiş olacak o durumda da mevcut sıralamayı tescil edeceksin lider kimse şampiyon olacak..küme düşme olmayabilir bir sezonluk için..bu şekilde olmalıdır..

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Salgın geçse bile bence artık liglerin yeni sezona kadar seyircili oynanma ihtimali yok.

Yusuf BALCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı emrahtuna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaysei ankaragücü rize gibi takımların başkanları açıklamalar yapıyor bu ligin artık oynanma ihtimali kalmamıştır falan diye...bi bakıyosun hepsi kümede kalma mücadelesi veren takımlar ne tesadüf..herkes uyanık maşallah..

iki ihtimal var bence birincisi virüsün etkisi geçtiğinde atıyorum 2 ay sonra haftada 2 maç oynatarak mayıs haziran arası belki temmuz o aralar oynatıp ligi bitirmek..
    ikinci ihtimalde virüsün etkisi geçmeyecek ve aylar geçmiş olacak o durumda da mevcut sıralamayı tescil edeceksin lider kimse şampiyon olacak..küme düşme olmayabilir bir sezonluk için..bu şekilde olmalıdır..
    bence oynanan futbola göre konuşursak kayseri de ankaragücü de düşmeyecekti bu sezon.

Onur Erçetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Virüs basit gribe yol açan influenza virüsü ile aynı değil.Kronik rahatsızlıkların varsa genç bile olsan kurtulamayabiliyorsun.Dün 33 yaşında bir hemşire koronavirüsten hayatını kaybetti.Evet kendisinin önemli kronik rahatsızlıkları vardı ama sonuç olarak ölümüne yol açan virüsün adı koronavirüs.Basit bir gripten hayatını kaybetmedi kadıncağız.Bulaşıcı hastalıkları basite indirgemeyelim.Ben bir sağlık(hemşir) personeliyim.Her gün solunum yoluyla bulaşan birçok hastalık riskiyle karşı karşıyayız.Örnek olarak tüberkülozu yani veremi verebilirim.Tbc mikrobu öksürükle etrafa yayılıyor,solunum yoluyla bulaşan bir hastalık.Enfekte oluyorsun,bağışıklık sistemin ilerleyen zamanlarda zayıfladığında verem hastalığı ortaya çıkabiliyor.

Sonuç olarak ortada çok da hafife alınamayacak bir durum var.Bunun için sağlık sisteminin çökmemesi adına vaka artış hızının önümüzde ki 2-3 ay içinde kontrol altında tutulması,virüsün mutasyon(yaşayabilmesi için konakçısını öldürmemesi gerektiğini anlaması) geçirerek öldürücü etkisini kaybetmesi veya bir an önce aşıyla hastalığın hafifletilmesi düşüncesi var.Virüs akciğerlerde ilerlediğinde oksijen-kardondioksit değişiminin yapıldığı alveollerde ciddi hasar bırakabiliyor ve bu da nefes alamamaya ve vücudun ihtiyacı olan oksijenin(atp,yakıt,enerji) dokulara iletilememesine bağlı olarak tüm vücutta şok etkisi yaratabiliyor,organların işleyişini sıkıntıya sokuyor.

Bunlar tabiki herkeste bu seviyede olmuyor,genel olarak immün sistem(bağışıklık) buna karşı direnç oluşturup bir noktada virüsü durduruyor ve savaşarak yeniyor ama kronik rahatsızlığı(böbrek,diyabet,kalp,koah vb.) olan insanlarda genç ve yaşlı farketmeksizin hastalık ilerleyebiliyor akciğerin kritik noktalarında ciddi hasarlara yol açarak ölüme neden olabiliyor.Yoğun bakımda ki cihazlarla sürekli oksijen desteği yapsan bile hasarı engellemek mümkün olmayabiliyor.Virüsün doğrudan bir tedavisi yok,virüsü yenen asıl şey bağışıklık sisteminin ta kendisidir.

İngilterede hiçbir rahatsızlığı olmadığı belirtilen 21 yaşında genç bir kız hayatını kaybetti bu virüsten dolayı.

http://www.gazetevatan.com/hastalik-...usu-haberleri/

Mustafa YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

geçen biride son 5 yıl alınsın diyordu yakında forumda bunuda savunacak insanlar türer.

ligi yok saymak nedir yahu dalga mı geçiyorsunuz? bu kadar maç yapılmış bunun için bu kadar emek harcanmış ne demek yok saymak? tescili kabul etmezlermiş onlar etmeyecek zaten şuan 40 takla atıyorlar bize vermemek için sen alacaksın o şampiyonluğu ama senin taraftarın böyle düşünürse nah alırsın hakkını.

fenerli,bjkli olan yok saymak ister ayrıca.

ligi oynatamazlarsa tescilden başka alternatif yok oğlu yok!

burada ligi yok sayalım diyen varsa ist. takım taraftardır Trabzonspor taraftarı olma şansı yok, sıfır.
    sadece aşk bizimkisi

emrahtuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

konumuz oynanan futbol falan değil hocam..ligi iptal ettirmek için ön almaya etki etmeye çalışıyorlar...
    Alıntı Yusuf BALCI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence oynanan futbola göre konuşursak kayseri de ankaragücü de düşmeyecekti bu sezon.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)