Sayfa 101 Toplam 141 Sayfadan BirinciBirinci ... 51 91 99 100 101 102 103 111 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3525 adet sonuctan sayfa basi 2,501 ile 2,525 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2019-2020 Cemil Usta Sezonu Ertelendi | 12 Haziran 2020 Tarihinde Tekrar Başlıyor...

nakzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Abicim güllük gülistanlık birşey yok bence hala çok vaka var herkes gidip tes yaptırmıyor.Her doktora gidenede test yapmıyorlar millet rica millet test yaptırıyor kendine bu işi salarlarsa sonunu hiç begenmiyorum.
    Ayşema yan göz ilen kimseler bakmayacak
    O yaylaya çıkmadan çiçekler açmayacak
    Atın beni ateşe cayir cayir yanayim
    Koyun beni mezara ayşemla uyuyayim ......

Nereden
    Samsun

şahsi fikrim;
    uğurcan 30, sörloth 30, ömür 25 milyon euro altına satılmamalı.

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Almanya, İtalya ve İspanya'da oynanırsa bizde hayli hayli oynanır Covid var biz oynamayız gibi bir söylemi asla ama asla kullanmamalıyız. Yoksa Fatih Terim ve Muslera'dan farkımız kalmaz. Bırakın onlar omurgasızlıklarıyla hatırlansın hep. Futbolcuların virüse yakalanması da açıkçası zerre umrumda değil. Asgari ücretli ekmeğini kazanmak için işe gidiyorsa futbolcu da sahaya çıkıp oynayacak. Aile falan vs. bunların önlemlerini de kendileri alsın bir zahmet.

Maddi olarak fedakarlık yapan tek bir futbolcu ismi bile duymadık şu ana kadar, o yüzden bir zahmet çıkıp oynasınlar.

Ben bu takıma inanıyorum, kalan sekiz maçta da şampiyonluk için gerekli skorları elde ederek şampiyon olacak.
    Konu Murat' tarafından (14.05.2020 Saat 03:41 ) değiştirilmiştir.

ANAOKULU TERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

- bu saatten sonra , bu lig ne iptal olur , ne de tescil .
    covid movid vız gelir tırıs gider .
    artık bu saatten sonra , tescil ve iptal ile alakalı yazdıklarınızın hiç bir önemi yok .
    o maçlara çıkılacak , o topa tepilecek .

- bizi bekleyen asıl tehlike covid değil . başakşehir futbol takımı .
    cimbom da değil . kesinlikle başakşehir . beni acayip tedirgin ediyor .
    (kendileri ile oynamış olsak bile ) bu takım bize sıkıntı çıkaracak net .
    bu işten temiz bir şekilde sıyrılmak için ,
    bu adamların bir yerlerde mutlaka puan değil , puanlar kaybetmesi lazım .
    yoksa an itibarıyle bizden daha konsantre bu takımı geçmemiz zor .
    ayrıca ben (kısmen) sivas'ın bile zirve mücadelesi içinde olacağını düşünüyorum ki ,
    adamların zor maçları kalmadı gibi bir şey .
    iki takımın da fikstürleri , bizim fikstürümüzden daha kolay .

- "geri kalan orta sıra takımları yatışta , konsantre olmazlar " gibi safsatalara inanmayın .
    işin ucunda galibiyet , galibiyete verilecek , en az 500 bin yuro para var ortada .
    sana "gel geç yiğidim " diyeceklerini mi zannediyorsun ?
    senin nasıl bir amacın varsa , her takımın da kendine göre bir amacı var .
    sakat , serseri mayın gibi olan takımlarla daha oynamadın .
    burun büktüğün takımlarla , can derdine düşmüş takımlarla ,
    daha oynayacağın en az 6 maç daha var . ( cimbom maçını ve son maç kayseriyi saymıyorum bile )

- lig başından beri süregelen (evlere şenlik ) defans anlayışı aynen devam edecekse ,
    oyunu yine 70-80 metrede oynayıp , sahanı yol geçen hanına çevireceksen ,
    bulduğun pozisyonları salak salak cömertçe harcayacaksan ,
    korkarım ki bu sene de hasrete son veremezsin .

-kabul edelim . ensendeki başakşehir , senden iyi top oynuyor .
    en azından (defans anlamında ) yapması gerekenleri senden iyi yapıyor .
    bir şekilde sonuca gidiyor . (en önemlisi ) giderken de gol yemiyor .
    maçları bizimki gibi rus ruleti oynar gibi geçmiyor .
    keza sivas'ın oynadığı topta öyle . hadlerini bilerek oynuyorlar .

- düşünsene . tarihe geçme şansın var . ve sadece 8 maç uzaktasın .
    ama aynı şeyler başakşehir ve sivas içinde geçerli .
    onlar da adlarını tarihe altın harflerle yazdırmak istiyorlar .
    ve bence planları da ( pandemiye kadar ) iyi kötü işledi .
    hesabı kitabı bizden daha iyi yaptılar .
    ve önlerindeki maçlarına baktığımızda , bizden daha az efor sarf edecekleri de bir gerçek .

bence biz avantajımızı kaybettik .
    arkadan kovalayan her zaman avantajlıdır . hem de son viraja girerken .
    strese giren , eli ayağı dolaşan , yapabileceklerini yapamayan ,
    baskıyı iliklerinde hisseden , her zaman hata yapmaya müsaittir .

ve biz bu duruma en uygun takımız .
    bu gerçeğin , inşallah teknik heyet ve futbolcular , umarım farkındadır .

yol ayrımındayız .
    ve bizim ( şu an ) birşeyler yapıp , oyun anlamında , rutinin dışına çıkmamız gerekiyor .
    farklı bir şeyler denemeliyiz ki , sonuca kısa sürede gidebilelim .
    bu kısa sürede hücum varyasyonları , defans anlayışı komple elden geçmeli .

şuradan ,
    elindekini kaptırırsan ,
    bırak elaleme maskara olmayı ,
    tarihe , maziye , hatta geleceğine bile ( bir kere daha !) maskara olursun .

aman dikkat !
    Konu ANAOKULU TERK tarafından (14.05.2020 Saat 01:38 ) değiştirilmiştir.

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ya yasanirsa... ?

Suan Lider Trabzonspor, Lig basladi 2 Mac akabinde Basaksehir bizi gecti. O hafta icinde 30-40 tane Vaka oldu.
    Futbolcular oynamayacagiz dediler.

TFF'nin nasil karar alacagini sanirim herkes biliyor.

Iste bu yüzden bizim yönetim maclar baslamadan herseyi garantiye almali.
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alıntı Onur Erçetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açık ve net olarak tekrar ifade ediyorum.Bu ülkede Akp,Chp ve Mhp gibi ülkede ki en önemli partiler birleşip 2011 de şampiyonluğumuzu ve kupamızı çalanları kurtardılar,bizim hakkımızı çatır çatır yediler.

2020 de neden aynısı olmasın.Hiçbir konuda anlaşamayan Akp,Chp ve Mhp yine tekrardan bir araya gelirler,bu sefer 2020 de muhtemel şampiyonluğumuzun elimizden alınması noktasında Gs ye yardımcı olurlar.

Lig oynanmazsa iptal mantıklıdır deyip gerekçe sunanlar var neymiş efendim puanlar yakınmış.Sizin aklınız başınızda mı beyler.Trabzonspor eğer en yakın rakibine 5 puan,üçüncü rakibine ise 7-8 puan fark atamadıysa bu hakemler sayesindedir.Ligde şuan önümüzde bulunan puan tablosu adil bir tablo olsaydı o zaman size hak verirdim ama sanki herşey adilmiş gibi diğer takımlara haksızlık olacak demeniz trajikomik bir davranış.Senin hakkını çatır çatır yediler bilader son maçlarda.

Tekrar ifade ediyorum.Bu ülkenin Trabzonspora bir şampiyonluk borcu vardır.Burada bakıyorum da boş boş konuşma,edebiyat yapma konusunda uzmanlaşmış arkadaşlarımız var.Neymiş efendim duygusal davranıyormuşuz,hocam adama sorarlar hakkı defalarca yenilmiş bir kulübün taraftarı duygusal olmayacak da kim duygusal olacak.Burada hak hukuk hikayesi anlatmayın.Madem o kadar hak hukuk biliyosunuz şurada cesaretiniz varsa siyasi eleştirilerinizi de yaparsınız.Boş konuşup hikaye anlatmanın bir anlamı yok.Bakın ben gayet açık ve net eleştirilerimi yapıyorum.

İstanbulun tek derdi belli.Trabzonspor şampiyon olmasın.Cl gelirlerini Trabzonspor almasın.Bunların başka bir derdi yok.Lobileri güçlü,medya arkalarında.Siyasette her zaman güçlü olanın yanında durduğuna göre bu filmin sonu pek iyi görünmüyor.Siyasiler belki bizi şaşırtır da 40 yılda bir güçsüz olandan yani Trabzonspordan yana olurlar.
    Sevgili Onur,

Tüm yorumlarınızı çok değerli buluyorum. Helal olsun.

İlave olarak şunları söylemek isterim:

Dün Erzurumspor'da 11 kişide pozitif vaka çıktı. (4'ü futbolcu)

Süper Ligi 12 Haziran, TFF 1. Ligi 19 Haziran, 3.lig ve BAL'ı 18 Temmuz'da başlatacaklarını açıkladı Nihat Efendi.

Ankaragücü, FB, BJK, Sancaktepe, İnegölspor, Erzurumspor derken korona yayılmaya devam ediyor futbol ailesine

Buna rağmen sırf bizi şampiyon ilan etmemek için ligi oynatmakta kararlılar, bunun başka açıklaması yok

Son 2 maçta doğradıkları gibi yine allem edip kallem edip bizi liderlikten indirme peşindeler.

Dün bilim insanlarını dinledim. Futbol maçlarının oynanmasında büyük risk var, ya ileri bir ileri tarihe ertelensin ya da mevcut haliyle tescil edilsin diyenler oldu.

NE BÜYÜK BİR CAMİAYIZ Kİ
    SAĞLIK GİBİ YARADAN TARAFINDAN İNSANA BAHŞEDİLEN EN KUTSAL DEĞER OLAN CAN'I HİÇE SAYARAK
    SIRF TRABZONSPOR'UMUZU ŞAMPİYON İLAN ETMEMEK İÇİN
    FUTBOLU BAŞLATMA PEŞİNDELER.

Tüh sizin insanlığınıza
    Allah size bildiği gibi muamele eylesin.
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Nereden
    Zonguldak

Alıntı Enes Başkaya60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    25 milyon euro nedir la en az 60 milyon euro...
    25 çok az
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Onur Erçetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı nakzo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abicim güllük gülistanlık birşey yok bence hala çok vaka var herkes gidip tes yaptırmıyor.Her doktora gidenede test yapmıyorlar millet rica millet test yaptırıyor kendine bu işi salarlarsa sonunu hiç begenmiyorum.
    Sağlıkçılara test yapılsa çok vaka çıkar ama çok ekstra durumlar olmadığı müddetçe test yapmaktan kesinlikle kaçınılıyor.

Akciğer filmi çekiliyor temiz deniliyor ama hastalığının başında akciğerde ekstra bir durumun olmaması gayet normal.Ateş desen her hastada her an görülen birşey değil.Halk sağlığı genel müdürlüğünün algoritmasına göre ateş yoksa öksürük veya nefes darlığı gibi solunumla ilgili şikayetler aranır.Bazı hastalarda sadece öksürük veya sadece nefes darlığı olabiliyor.Sağlık camiasında dediğim gibi test yapmaktan genel olarak kaçınılıyor.

Ben sağlıkçıyım.Filyasyon ekiplerinden birindeyim doğrudan temaslılara gidiyorum.1 ay önce rahatsız edici bir nefes darlığıyla hastaneye gittim.Psikolojik olmadığına kesin olarak emindim çünkü hafif bir iç sıkıntısı gibi bir durum değildi.Ateşim ve öksürüğüm yoktu ama nefesim gerçekten daralıyordu kendimi zorluyordum baya.Hastaneye gittim akciğer filmin temiz dediler.Hepsi tanıdığım kişilerdi.İsteseydim test yaptırırdım ama ben sadece oksijen maskesi ile ilaç alarak ayrıldım hastaneden sonrasında ise en az iki hafta her an her dakika maske taktım.Bakın ben hepsini tanıdığım halde bana bile test yapmaktan kaçındılar halbuki akciğer filmi önemli değil bir hastanın nefesim daralıyor kendimi çok zorluyorum nefes almak için demesi yeterli.Panik atak ve anksiyete hastalarını ayırarak söylüyorum çünkü onlarda nefes darlığı zaten normalde de var.Bunların haricinde Oksijen saturasyonuna bakıyorlar o da başlangıçta çok mantıklı değil,hastalık hemen akciğerin anasını bellemiyor sonuçta,ilk etapta oksijen saturasyonunda bir sıkıntı görünmemesi normal.

Sonuç olarak ; ülkede belirtisi olduğu halde ciddi görülmeyip test yapılmayanlar ve asemptomatik(belirtisi olmayan) olduğu için bilinmeyen binlerce pozitifli hasta vardır.Bu kesin ve net bir durum.
    Konu Onur Erçetin tarafından (14.05.2020 Saat 08:03 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Zonguldak

Bilim insanları,

Hastalığı ağır geçirenlerde akciğerlerde deformasyon olma ihtimali, orta veya az şiddette geçirenlere göre çok yüksek dediler.

Dolayısıyla Erzurumspor örneğinden yola çıkarak,

Eğer o oyunculardan ağır geçirenler olursa tekrar futbola döndüklerinde sıkıntılar doğabilir dediler.
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Nereden
    Zonguldak

Diyelim ki frikik oldu.
    Baraj nasıl kurulacak?
    Sosyal mesafe kuralı uygulanacak mı? (2 m-3 adım)
    O esnada bilim kuruluna telefon mu açılacak?

Cevap ver hadi Nihat Bey?
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

doctorsurgeon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Dün açıklanan tarihlerde kendilerini ele verdiler, amaç futbol oynatmak değil, süper ligi yeniden dizayn edip bu işe son vermek. Ne kıymetli şampiyonlukları varmış adamların, milyon tane şampiyonlukları olsa birini Trabzonspora bırakmayacak adamlar.
    İSTANBULU EZE EZE ,
    EL ELE ZİRVEYE.

Nereden
    Zonguldak

Alıntı doctorsurgeon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün açıklanan tarihlerde kendilerini ele verdiler, amaç futbol oynatmak değil, süper ligi yeniden dizayn edip bu işe son vermek. Ne kıymetli şampiyonlukları varmış adamların, milyon tane şampiyonlukları olsa birini Trabzonspora bırakmayacak adamlar.
    Aynen öyle
    Niyetleri kötü
    Bizi liderlikten indirip ligi tescil etmek
    BU ÜLKEYE ÇOK FAZLASIN TRABZONSPOR

Allah büyük
    Her hafta birkaç takımda vaka çıkıyor
    Yaradan da bizim önümüzü kesmek isteyenlerin önünü kesecek
    Bu süreç sonunda er geç yüzümüz gülecek
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Gökhan Uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Önümüzdeki senenin klişeleri belli.

1) Uğurcan ucuza gitti. X kaleci o paraya gittiyse Uğurcan en azından 5X+75 eder.

2) Uğurcan'ı erken sattık, 1 sene şampiyonlar liginde parlatıp bilmem kaç milyon euro daha fazlaya satardık.

2) Uğurcan olsa bilmem kaç puan fazla alırdık.
    Ben Trabzonspor kaptanıyım . Başka bir kaptanın ardından sahaya cıkmam.
    (Dozer) Cemil Usta
    Trabzonspor amatör ruhtur... Trabzonlu değil Trabzonsporlu olabilecek topçular istiyorum..

Nereden
    Bursa

Alıntı Onur Erçetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağlıkçılara test yapılsa çok vaka çıkar ama çok ekstra durumlar olmadığı müddetçe test yapmaktan kesinlikle kaçınılıyor.

Akciğer filmi çekiliyor temiz deniliyor ama hastalığının başında akciğerde ekstra bir durumun olmaması gayet normal.Ateş desen her hastada her an görülen birşey değil.Halk sağlığı genel müdürlüğünün algoritmasına göre ateş yoksa öksürük veya nefes darlığı gibi solunumla ilgili şikayetler aranır.Bazı hastalarda sadece öksürük veya sadece nefes darlığı olabiliyor.Sağlık camiasında dediğim gibi test yapmaktan genel olarak kaçınılıyor.

Ben sağlıkçıyım.Filyasyon ekiplerinden birindeyim doğrudan temaslılara gidiyorum.1 ay önce rahatsız edici bir nefes darlığıyla hastaneye gittim.Psikolojik olmadığına kesin olarak emindim çünkü hafif bir iç sıkıntısı gibi bir durum değildi.Ateşim ve öksürüğüm yoktu ama nefesim gerçekten daralıyordu kendimi zorluyordum baya.Hastaneye gittim akciğer filmin temiz dediler.Hepsi tanıdığım kişilerdi.İsteseydim test yaptırırdım ama ben sadece oksijen maskesi ile ilaç alarak ayrıldım hastaneden sonrasında ise en az iki hafta her an her dakika maske taktım.Bakın ben hepsini tanıdığım halde bana bile test yapmaktan kaçındılar halbuki akciğer filmi önemli değil bir hastanın nefesim daralıyor kendimi çok zorluyorum nefes almak için demesi yeterli.Panik atak ve anksiyete hastalarını ayırarak söylüyorum çünkü onlarda nefes darlığı zaten normalde de var.Bunların haricinde Oksijen saturasyonuna bakıyorlar o da başlangıçta çok mantıklı değil,hastalık hemen akciğerin anasını bellemiyor sonuçta,ilk etapta oksijen saturasyonunda bir sıkıntı görünmemesi normal.

Sonuç olarak ; ülkede belirtisi olduğu halde ciddi görülmeyip test yapılmayanlar ve asemptomatik(belirtisi olmayan) olduğu için bilinmeyen binlerce pozitifli hasta vardır.Bu kesin ve net bir durum.
    Bilmiyorum sizin gittiğiniz hastane neden böyle bir yol.secti ancak saglik çalışanları da dahil olmak üzere test yapılmaktan kaçınılmıyor(bizim hastane hatta test sayılarını daha da arttıralım diye telkinde bulundu.
    Daha dünki nöbetimde hicbir semptomu olmayan sadece psikolojik olarak kendimi rahat hissetmiyorum diyen bir hastane çalışanından bizzat kendim örnek aldim algoritmaya uymamasına ragmen)
    2.durum ise bu hastalığın en ilginç tarafi testi negatif hicbir semptomu olmayan kişiye es kaza suphelenilip acaba diyerek bt istenildiğinde akciğer bulgulu cok vaka saptadık.o yüzden testten önce bt isteminde bulunuluyor.
    Sonuç olarak test isteminden özellikle kaçınmak gibi bir durum yok.surec başladığından beri yayınlanan algoritmalara göre hareket ediliyor.
    Ama şunu da belirtmek lazim.suan vaka 150.000 ise gerçek pozitif veya geçirmiş vaka sayisi 300.000_500.000 civarıdır.hastaneye gelmeyen veya semptomu olmayıp veya hafifi semptomlu geçirenler oluyor hastalığı.
    Konu emre6117 tarafından (14.05.2020 Saat 11:04 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Erzurum

Erzurumspor da 4 futbolcu bir teknik heyet testi pozitif çıkmış Ayrıca 12 futbolcu da şüpheli tesleri bir daha yapılacak nasıl oynatacaksın bu Ligi bazı arkadaşlar çok boş yapıyor bu lig oynanamazzzzzzzzzzz.

Nereden
    Erzurum

Simdi bu manzaradan ülkedeki durum anlaşılabilir bu adamların hiçbirinde belirti yoktu vede test yapılmasaydı kimbilir daha kaç kişiye bulaştıracaklardı belkide 14 gün sonra erzurumsporun bütün futbolcularına bulaşmış olacak.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Alıntı nakzo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Simdi bu manzaradan ülkedeki durum anlaşılabilir bu adamların hiçbirinde belirti yoktu vede test yapılmasaydı kimbilir daha kaç kişiye bulaştıracaklardı belkide 14 gün sonra erzurumsporun bütün futbolcularına bulaşmış olacak.
    Şu anda hepsinde kuluçkada olabilir virüs.
    Sonuçta 14 güne kadar hiçbir testle ortaya çıkmadan kuluçkads kalabiliyor. Hem de aynı anda bulaşacak şekilde.

Nereden
    Ankara

Beşiktaş Futbol Takımı'nda sekiz kişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı açıklandı.
    En büyük Trabzon

Nereden
    Ankara

Bitti bence bu iş
    En büyük Trabzon

Nereden
    Erzurum

Alıntı serdaracıl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beşiktaş Futbol Takımı'nda sekiz kişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı açıklandı.
    Bu iş bitti.

Nereden
    Ankara

düşünsene futbolcusun ve virüsü kapıyorsun. ciğerlerin bir daha eskisi kadar güçlü olamayacak ve futbol yaşamın bundan etkilenecek. normal insan için zor, futbolcu için daha da zor bir süreç. insan sağlığı hiçbir şeyden üstün değil. genç bir insanın futbol yaşamını bitirmek çok büyük bir vicdani sorumluluk.
    En büyük Trabzon

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Alıntı serdaracıl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu da nokta olmuş oldu.
    Bundan sonra boşuna tereddüt etmeye gerek yok.
    Oynanmaz.

Samet Berber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

Bu iş bitmiştir artık, nasıl karar çıkar bilmiyorum (tescil, beyaz sezon vs) ama bu sezon için futbol bitmiştir.

Nereden
    Erzurum

En bastan söylediğim gibi bu lig oynanmayacak. Şimdi asıl sınavı başlıyor Trabzonsporun her fırsatta 2011 yılındaki Trabzonspor yok karşınızda diyen yöneticilerimizin sahne alma vakti nihatın gık demesine müsade ederseniz bu işi bırakın.

A. Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Samet Berber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu iş bitmiştir artık, nasıl karar çıkar bilmiyorum (tescil, beyaz sezon vs) ama bu sezon için futbol bitmiştir.
    Beyaz sezon cikar.
    Kuluplerin cogunlugu bunu ister.
    Tff zaten istemiyor.
    Tescili cok ama cok ufak ihtimal olarak goruyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)