Sayfa 3 Toplam 15 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 ... SonuncuSonuncu
Toplam 359 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: COVID-19 (Yeni Koronavirüs Hastalýðý) Hakkýnda Önemli Bilgiler | DÝKKAT

Manu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Kore ve Japonya bu virüsü baþarýlý bir þekilde durdurdu. Kabul etmek gerekiyor bizim insanýmýz hiç disiplinli deðil. Bugün balkondan etrafý seyrettim insanlar gezmeye devam ediyor. Ýstanbul bu uyarýlarý biraz daha dikkate almýþ gibi.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Þu ana kadar hastahaneden çýkan 180 bin kiþinin 33 bini hayatýný kaybetti.
    Yani %18.
    Baþlangýçta %9 þu, ardýndan %13 e yükseldi. Þu anda %18.

Saðlýk sistemleri zorlandýkça oran artýyor.
    Böyle giderse çok sert ölüm oranlarýna ulaþacak.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Zafer Fidan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

Alýntý Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yani %18.

Bu oranlar ile biraz dikkat etmekde fayda var. Gercegi yansitmaya bilir her istatistik gibi. En büyük faktör nekadar test yapildi. sadece agir hasta olanlar ve ölenlerde test edilirse oran yüksek gözükebilir. Almanya mesela cok test yapiyor. Oran cok daha düsük gözüküyor. demek istedigim aciklanan pozitif sayilar cok daha yüksek oldugu.
    TRABZONSPOR 1967

memozcan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

istanbulun göbeðinde boþta duran bir havaalaný var.. neden orasý karantina hastanesi yapýlmýyor anlamakta güçlük çekiyorum..
    Attan inip eþeðe bindik!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Alýntý memozcan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    istanbulun göbeðinde boþta duran bir havaalaný var.. neden orasý karantina hastanesi yapýlmýyor anlamakta güçlük çekiyorum..
    Dýþarýda kalan biri mi var?
    Ýhtiyaç olursa her yer yapýlýr. Henüz böyle bir ihtiyaç duyulmadý.

Nazim Can - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alýntý memozcan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Nerden biliyorsun bosta oldugunu bakalim hangi yandasa peskes cekildi orasi.
    No one wins. One side just loses more slowly.

Doðukan Uçan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika
    Yaþ
    30

bu virüs türkiye ye martta gelmedi bal gibi ortada duran bir gerçek.

GencTurk6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

Alýntý Doðukan Uçan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Allah'tan WHO (dünya saðlýk örgütü ) para yardýmý yapacam dedi. Yoksa hala dinazor proflar TV ye çýkýp Türk genine bu virüs iþlemiyor Türkiye de hastalýk yok derlerdi.
    ***GeNÇ***

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

Alýntý Doðukan Uçan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Engin bilgilerinize sýðýnarak soruyorum.sizce ne zaman geldi.2019.da mi.hatta ilk vaka.turkiye de çýktý.ama saklandý herhalde dünyaya rezil olmamak icin.bu virüs hakkýnda ne kadar bilginiz var merak ettim.oncelikle bu virüs mart ortasýnda geldi ve þuan pozitif vaka 20.000 oldu.zaten bu virüsün farký cok hýzlý bulaþýyor.yani ocak veya þubat gelmiþ olsa þuan pozitif vaka 200.000 filan olmasý lazýmdý.yani saklama þansýn yok.ki mart sonrasý kýsýtlamalara raðmen 20 günde 20.000 oldu.ocak veya þubat gelse kýsýtlama olmadan belkide milyonlarý bulmuþ olmalýydý.biraz okumak araþtýrmak þart iþte.her okuduðunu duydugunu kabul etmemek þart.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Yani %18.

Bu mesajdan 1 hafta geçti .
    Þu anda mevcut taburcu sayýsý 253.626.
    Toplam ölüm ise 65.608.

Dosyasý kapanan hasta sayýsý 319.234.

Ölüm oraný þu anda %20,5 oldu

9 dan 13 e, 13 ten , 18 e, 18 den 20,5 e.

Hastahane kapasiteleri doldukça artýyor...

Allah dünyanýn yardýmcýsý olsun diyeceðim.
    Rahatken bunca mezalimi dünyaya layýk gören insanoðlu layýðýný buluyor diyecek gönlüm.

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

Bu mesajdan 1 hafta geçti .
    Þu anda mevcut taburcu sayýsý 253.626.
    Toplam ölüm ise 65.608.

Dosyasý kapanan hasta sayýsý 319.234.

Ölüm oraný þu anda %20,5 oldu

9 dan 13 e, 13 ten , 18 e, 18 den 20,5 e.

Hastahane kapasiteleri doldukça artýyor...

Allah dünyanýn yardýmcýsý olsun diyeceðim.
    Rahatken bunca mezalimi dünyaya layýk gören insanoðlu layýðýný buluyor diyecek gönlüm.
    Istatistiginiz yanlýþ.sizin istatistiðe göre en basit hastalýðýn bile ölüm oraný yüzde 20lerde çýkar.mesela.dogum.istatistigi tutsanýz yine çok yüksek ölüm oranlarý tutulur.bu virüsten ölüm oraný en fazla yüzde 5 olur.o da hastanede pozitif vaka uzerinden.tum virüse yaralananlarýn istatistiði tutulabilir (asemptomatik veya hastaneye baþvurmayýp corona pozitifler) ölüm oraný yüzde 1lere kadar iner.gercekci olmak lazým.
    Konu emre6117 tarafýndan (06.04.2020 Saat 22:14 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Alýntý emre6117 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Istatistiginiz yanlýþ.sizin istatistiðe göre en basit hastalýðýn bile ölüm oraný yüzde 20lerde çýkar.mesela.dogum.istatistigi tutsanýz yine çok yüksek ölüm oranlarý tutulur.bu virüsten ölüm oraný en fazla yüzde 5 olur.o da hastanede pozitif vaka uzerinden.tum virüse yaralananlarýn istatistiði tutulabilir (asemptomatik veya hastaneye baþvurmayýp corona pozitifler) ölüm oraný yüzde 1lere kadar iner.gercekci olmak lazým.
    Vay arkadaþ herkes istatistikçi ...
    Veriler her siteden elde edilebilecek kadar basit. Kapanan vakalarýn %21 i öldü.
    Elimizdeki tek veri, 1.300.000 toplam vaka.
    Bunlar hastahaneye yatmýþ toplam vaka. Bugüne kadar yatanlarýn hastaneden 4 ü saðlam çýkarken, 1 i ölüyor.

Asemptomatiklerin adedine dair bir veri mi var elinde de ona göre istatistik tutacaksýn?
    Hastahaneye düþen hastalar net veridir.
    Kapanan vaka sayýsý da net veri.
    Bunlarýn içinden ölenlerin sayýsý ve oraný da net veri.

Benim elimde asemptomatik hasta adedi diye bir rakam yok. Olmadan kaba etimden rakam da uyduramiyorum.
    Hastahane verileri ortada.

Ýstatistik yanlýþ diye de enteresan matematik yaklaþýmý. Toplama çýkarma ,çarpma bölme. Çok zor deðil.
    Adedini bilmediðiniz asemptomatik vakalarýn oranýný hesaplama þansýmýz olmadýðý için henüz konusulabilecek mevzu deðil..

Vesselam, net hastahane verileri üzerinden hastahanelerde kapanan vakalarýn %21 i öldü.
    Þu anda da aktif 1 milyona yakýn insan hastahanelerde yatýyor.

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

Vay arkadaş herkes istatistikçi ...
    Veriler her siteden elde edilebilecek kadar basit. Kapanan vakaların %21 i öldü.
    Bunlar hastahaneye yatmış toplam vaka. Bugüne kadar yatanların hastaneden 4 ü sağlam çıkarken, 1 i ölüyor.

Asemptomatiklerin adedine dair bir veri mi var elinde de ona göre istatistik tutacaksın?
    Hastahaneye düşen hastalar net veridir.
    Kapanan vaka sayısı da net veri.
    Bunların içinden ölenlerin sayısı ve oranı da net veri.

Benim elimde asemptomatik hasta adedi diye bir rakam yok. Olmadan kaba etimden rakam da uyduramiyorum.

İstatistik yanlış diye de enteresan matematik yaklaşımı. Toplama çıkarma ,çarpma bölme. Çok zor değil.
    Adedini bilmediğiniz asemptomatik vakaların oranını hesaplama şansımız olmadığı için henüz konusulabilecek mevzu değil..

Vesselam, net hastahane verileri üzerinden hastahanelerde kapanan vakaların %21 i öldü.
    Şu anda da aktif 1 milyona yakın insan hastahanelerde yatıyor.
    Iste bnm bahsettigim de bu .olum rakamlari toplam vaka uzerinden yapilir.taburcu uzerinden degil.ciddi sekilde yanlis yuksek cikar.corona olum orani yuzde 3_4 arasi.asemptomatik bireylerde eklenebilse yani test asemptomatiklere de yapilsa bu oran yuzde 2lere belkide daha asagilara bile iner.yuzde 20 olum rakami olsa kaos olur dunyada.bu yazdiklarimi bir saglikci ve istatistik bilimine de kismen hakim biri olarak yaziyorum inanabilirsiniz.son yapýlan yayinlar da ölüm rakamlarýnýn asemptomatik veya hafif semptomlu bireyler de eklendiðinde yüzde 0.66 kadar indiði görülmüþ.bu hastalýðýn ana sorunu hýzlý bulaþmasý.normal.gribe göre 10 kata kadar artan ölüm oraný ve saglik sistemini kýsa süre içinde kilitleyebilmesi.
    Konu emre6117 tarafýndan (07.04.2020 Saat 04:19 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

Vay arkadaþ herkes istatistikçi ...
    Veriler her siteden elde edilebilecek kadar basit. Kapanan vakalarýn %21 i öldü.
    Bunlar hastahaneye yatmýþ toplam vaka. Bugüne kadar yatanlarýn hastaneden 4 ü saðlam çýkarken, 1 i ölüyor.

Asemptomatiklerin adedine dair bir veri mi var elinde de ona göre istatistik tutacaksýn?
    Hastahaneye düþen hastalar net veridir.
    Kapanan vaka sayýsý da net veri.
    Bunlarýn içinden ölenlerin sayýsý ve oraný da net veri.

Ýstatistik yanlýþ diye de enteresan matematik yaklaþýmý. Toplama çýkarma ,çarpma bölme. Çok zor deðil.
    Adedini bilmediðiniz asemptomatik vakalarýn oranýný hesaplama þansýmýz olmadýðý için henüz konusulabilecek mevzu deðil..

Vesselam, net hastahane verileri üzerinden hastahanelerde kapanan vakalarýn %21 i öldü.
    Þu anda da aktif 1 milyona yakýn insan hastahanelerde yatýyor.
    Son tavsiyem biraz gerçekçi ýstatistik istiyorsan kýsmen sureci atlatan cinin verilerine bakarsan gerçek bir istatistikçi gibi davranmýþ olursun.devma eden ülkelerdeki rakamlar adýna ýstatistik yanýltýcý ve yanlýþ çýkar.sonucta sürekli yeni vaka geliyor.ve taburcu etme iþi 2 negatif sonuç görene kadar olduðu icin uzun sürüyor.yani devam eden süreçte cok kiþi var.yine 3 ay sonra türkiye ve diðer ülkelerdeki daha net ölüm rakamlarý ortaya çýkacaktýr.o zaman kimin haklinoldugu ortaya çýkacaktýr.ancak tekrar hatýrlatýyorum bir hastalýðýn ölüm oraný heap formülü ölen kiþi sayisi/hastalýk pozitif kiþi (malesef.burada güney kore biraz da alamanya hariç yanlýþ rakam cikiyor.cunku biz de dahil diðer ulkeler.testi hastaneye gelen ve semptomu olanlara yapiyoruz.bu asla gerçek deðer olarak kullanýlamaz.sizin kullandýðýnýz formülün istatistikte hicbir karþýlýðý yok.)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Alýntý emre6117 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Iste bnm bahsettigim de bu .olum rakamlari toplam vaka uzerinden yapilir.taburcu uzerinden degil.ciddi sekilde yanlis yuksek cikar.corona olum orani yuzde 3_4 arasi.asemptomatik bireylerde eklenebilse yani test asemptomatiklere de yapilsa bu oran yuzde 2lere belkide daha asagilara bile iner.yuzde 20 olum rakami olsa kaos olur dunyada.bu yazdiklarimi bir saglikci ve istatistik bilimine de kismen hakim biri olarak yaziyorum inanabilirsiniz.son yapýlan yayinlar da ölüm rakamlarýnýn asemptomatik veya hafif semptomlu bireyler de eklendiðinde yüzde 0.66 kadar indiði görülmüþ.bu hastalýðýn ana sorunu hýzlý bulaþmasý.normal.gribe göre 10 kata kadar artan ölüm oraný ve saglik sistemini kýsa süre içinde kilitleyebilmesi.
    Hastahaneye dün yatmýþ 100 küsür bin kiþiyi, hatta son 1 haftada yatmýþ 600 bin kiþiyi hastahaneden saðlam çýkmýþ gibi istatistiðe sokamazsýn.
    Saðlýk sistemleri henüz kilitlenmedi birkaç ülke dýþýnda. Kilitlendikçe zaten oran artýyor. %8-13-18-21 . Giderek artýyor kapanan vakalardaki ölüm oraný.
    Emin olun, eðitimini olasýlýk - istatistik üzerine almýþ biri olarak yazýyorum, hastahanelerdeki 1 milyon kiþinin akýbetini, hastahanedeki kapanmýþ vakalar üzerinden tahmin edebilirsiniz.
    Ve emin olun bunu deðiþtirebilecek tek þey bulunacak yeni bir tedavi yöntemi veya aþýdýr.

Asemptomatik veya hafif semptomlu bireyler hastahaneye yatýrýlmýyor.

Ben sadece tek bir istatistik üzerinden yürümedim, 1 aydýr devam eden ve her hafta artan bir oran var. Kapanan vakalarýn ölüm oraný artýyor.
    Çin dediðin ülkenin verilerine göre virüsün yayýlma hýzý 2,6. Dünyada gerçekleþen bunun çok üzerinde.
    Çin gibi kapalý sistemlerin verilerini çok ciddiye almýyorlar benim yaþadýðým Rusya'da bile.
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafýndan (07.04.2020 Saat 09:25 ) deðiþtirilmiþtir.

Nazim Can - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Bugun Ankradan bir ölüm haberi aldim Amcanin esi vefat etmis, kendisinin kronik böbrek hastaligi vardi ve Umreden gelmisti, sanirim karantinadaydi(Karantinada olup olmadigina dair kesin bir veri yok elimde), dün gece Hastaneden aramislar, Böbrek yetmezliginden yakininizi kaybettik demisler, olay kisaca bu, Türkiyede Koronadan ölen kisilerin istatistigine burdan yola cikarak bir yorum yapilabilir.
    No one wins. One side just loses more slowly.

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

Alýntý Nazim Can Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bugun Ankradan bir ölüm haberi aldim Amcanin esi vefat etmis, kendisinin kronik böbrek hastaligi vardi ve Umreden gelmisti, sanirim karantinadaydi(Karantinada olup olmadigina dair kesin bir veri yok elimde), dün gece Hastaneden aramislar, Böbrek yetmezliginden yakininizi kaybettik demisler, olay kisaca bu, Türkiyede Koronadan ölen kisilerin istatistigine burdan yola cikarak bir yorum yapilabilir.
    Yahu sýzýn derdiniz ve amacýnýz ne.tekrar tekrar yazýyorum bir saðlýklýyým ve konulara gayet hakimim.kisinin pcr.test sonucu negatifse kiþi corona açýsýndan negatif kabul ediliyor.ve bu konu tüm dünyada da ayný.konu bilimsel.yani.oyle rivayet yorum.uzerine degil.yani normalde.insanlar.bobrek yetmezliðinden olmuyordu bu virüs öncesi.umredrn gelip öldüyse sakin test yapýlmasýn hemen corona tanýsý koyulsun ölürse de kiþi koranadan oldu denilsin.birazcik güvenin devletinize zararlý çýkmayacaksýnýz ve rahatlayacaksýnýz.saglik bakaný konuyu gayet bilimsel açýklayýcý ve de cok doðru olarak yönetiyor.olum rakamalri da vaka sayýlarý da doðru.ah keþke bilseniz vakadan þüphelenince yapýlan isimleri sisteme kiþiyi girme.zorunlulugunu filan.istatistik konusunda da yüzde yirmide ýsrar eden kiþiyle 3.ay sonra tekrar konuyu konuþmak istiyorum.israrinda nasil hata yaptýðýný anlayacak.tabi ki de temennimiz ölüm oranýnýn düþük seyretmesi.ama virüs.mutasyon geçirip baþka bir seviyeye ulaþýr o baþka konu.bu arada asi ve ilaç tedavisinden cok da emin olmayýn.diger grip ilaçlarýna kullanýlan asi ve ilaçlar.ne kadar etkili ise bu virüse karþý üretilen asi ve ilaçlar da o kadar etkili olacaktýr.

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

Korona ile enfekte olmuþ ya da bu hastalýktan ölenlerin sayýsýnýn saklanmasýnýn kime ne faydasý olabilir?

Allah'tan gelen bir þey, saðlýk yönetimi de elinden geleni yapýyor. Gayet þeffaflar.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Forum Yöneticisi Cem Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ülkede olan her þeyin altýnda bir þey arama zihniyeti . . .

Her yerdeler vay halimize.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara týklayalým.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

Hastahaneye dün yatmýþ 100 küsür bin kiþiyi, hatta son 1 haftada yatmýþ 600 bin kiþiyi hastahaneden saðlam çýkmýþ gibi istatistiðe sokamazsýn.
    Saðlýk sistemleri henüz kilitlenmedi birkaç ülke dýþýnda. Kilitlendikçe zaten oran artýyor. %8-13-18-21 . Giderek artýyor kapanan vakalardaki ölüm oraný.
    Emin olun, eðitimini olasýlýk - istatistik üzerine almýþ biri olarak yazýyorum, hastahanelerdeki 1 milyon kiþinin akýbetini, hastahanedeki kapanmýþ vakalar üzerinden tahmin edebilirsiniz.
    Ve emin olun bunu deðiþtirebilecek tek þey bulunacak yeni bir tedavi yöntemi veya aþýdýr.

Asemptomatik veya hafif semptomlu bireyler hastahaneye yatýrýlmýyor.

Ben sadece tek bir istatistik üzerinden yürümedim, 1 aydýr devam eden ve her hafta artan bir oran var. Kapanan vakalarýn ölüm oraný artýyor.
    Çin dediðin ülkenin verilerine göre virüsün yayýlma hýzý 2,6. Dünyada gerçekleþen bunun çok üzerinde.
    Çin gibi kapalý sistemlerin verilerini çok ciddiye almýyorlar benim yaþadýðým Rusya'da bile.
    3 ay sonra tekrar ýstatistik konuþmak üzere diyelim o zmaan.bnm tahminim ulkemizdeki ve dunyadaki oranin yuzde 3 civari olacagi.o da testi pozitif çýkanlar uzerinden gerçek oran yüzde 1lerde olacak.(birçok kiþi asemptomatik atlatýyor veya hafif seyrediyor hastaneye gitmediði icin test yapýlmýyor ve istatistiðe eklenemiyor).asi ve ilaç iþi karýþýk.sonucta virüsten bahsediyoruz.virusler bakteriler.gibi degil cok az virüsün ektik aþýsý var.tedavileri ise virüslerin yok gibi birsey.genelde virus enfeksiyonlarinda semptomatik tedavi uygulanir.asi icin ise grip aþýsindan hesap edin etkinliðini.

Manu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

2 saat kala sokaða çýkma yasaðý ilan edip insanlarý sokaða dökmek mi? Neyse.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

Binlerce insan toplu, týkýþ týkýþ geziyor dýþarýda.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Fanatik34 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Almanya´da vaka sayisi 100bini gecti..bu test edilen sayi, tespit edilemeyenlerle birlikte, bu sayinin 1 milyon civari oldugu düsünülüyor.

Testi pozitif cikanlarin %15´i hastaneye sevk edilmis, bunlarin %17´si ölmüs..Yani vakaya yakalanip ölenlerin orani %0,3 gibi. Burda Eyaletler arasi giris/cikis yasaginin önemi büyük tabi. Ama Virus´ün yine de insanlara bulasmasi sart, bunu kontrol altinda tutarak, yani mesafeli hayat sekli ile yapilabilirse, bu Pandemi´den bir o Kadar Cabuk kurtulunulur.

Burda en önemlisi Virüs´e karsi bagisiklik kazanmis kesim. Bu sayi arttikca, Virüs yavas yavas etkisini kaybetmeye baslayacak.

Türkiye´de ki oranlara baktigimizda da cok olagan bir durum görünmüyor...Yalniz sik görülen Illerde, kurallara uymayanlara gercekten agir yaptirimlar gelmeli..sokaga cikma yasagi cözümden cok, süreci uzatir ancak!
    “Bugün ki Dünya, Elit Kesimin, kendini akilli zannedenleri kullanarak olusturdugu bir Düzen maalesef "

Eski Kullanici Adi: Fanatik28

Cezalý Üye
    Nereden
    Uzak Doðu

Ooohooo Trabzon'da firin kuyrugunda tekme tokat kavgalar baslamis. Bizim insanimiz neden boyle? Onu gectim 2 saat onceden sokaga cikma yasagi aciklamak hangi akla hizmet o da ayri soru isareti. Bugune kadar alinan butun onlemler cope atilmamis olmadi mi?
    Konu Oxychen tarafýndan (11.04.2020 Saat 00:01 ) deðiþtirilmiþtir.

GencTurk6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

2 günlük sokaða çýkma yasaðý mý olur? Aptallýk. 2 günde ne deðiþebilir ki. 15 gün kuluçka süresi var bu virüsün. 2 günle hiçbir þey olmaz. Dostlar alýþveriþte görsün...
    ***GeNÇ***

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)