Sayfa 6 Toplam 15 Sayfadan BirinciBirinci ... 4 5 6 7 8 ... SonuncuSonuncu
Toplam 359 adet sonuctan sayfa basi 126 ile 150 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: COVID-19 (Yeni Koronavirüs Hastalýðý) Hakkýnda Önemli Bilgiler | DÝKKAT

Burak Býyýklý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    29

Þunca insanýn ölmesine raðmen hala burada da cahilce yorumlar görüyoruz. Alakasýz forumlara covidi abartýyorlar, gripten farký yok yazabiliyorlar hala. Bu aþý karþýtý, komplo teorisyenci kafalara ceza verilmesi gerekiyor. Bu fikir özgürlüðü deðildir. Bir sürü insan bu gibi þeyler söyleyenlere inanýp maskesiz, önlemsiz gezdiði için hasta oldu. Hastahanelerden bir haber insanlar çýkýp saçmalayabiliyor böyle rahat rahat. Yapmayýn etmeyin. Ýnsanlar ne þartlarda þu hastalýkla savaþýyorlar, böyle destek verilmez.
    Konu Burak Býyýklý tarafýndan (22.11.2020 Saat 10:15 ) deðiþtirilmiþtir.
    30 Nisan 2022 - Þampiyon TRABZONSPOR
    8.KUÞATMA

Fanatik34 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Karsisindaki insana cahilsin diyerek, kendi cahilligini örtemeyeceklerini, cahil insanlara anlatmak zaten imkansiz. Bosuna dememis Alimler "1 Delil ile 40 alimi yendim ama 40 delil ile bir Cahili yenemedim"diye.

Daha Gribin ne oldugunu bilmeyenlere kisa bir tarif getirelim. "Influenza Virüsleri siklikla mutasyona ugrar. Bu, bazen daha fazla, bazen daha az tehlikeli olduklari anlamina gelir. Bu nedenle ölümlerin sayisi büyük ölcüde dalganiyor. Ölüm nedeni genellikle grip Virüslerinin akcigerlere zarar vermesinden sonra ortaya cikan bakteriyel pnömidir.

ALmanya´da her hafta rapor yayinlanir, bizzat Corona ile ilgili. Bir RKI raporu
    https://www.google.de/url?sa=t&rct=j...4xfHp-ys1EzIj8
    Yaz aylarinda acil hasta sayisinin cok düsük oldugunu gösteren tablolar buradadir, arastirana bedava. Gecen hafta itibari ile pozitif-Oran %9´a cikmistir. Su anda Virüs cok daha aktiv durumda. Ama buna binaen symptom göstermeyenlerin sayisi, Bahar aylarina göre daha fazla. Bunda Insanlarin Virüs´e karsi az cok bagisiklik kazanmasinin payini da unutmamak gerek. (bunu söyleyen Virologlar)
    Virüs´ten ölenlerin %85´i, 70 yasüstü. %63´ü 80 yasüstü (kaynak yukarida). Zaten cogu Kalp, Tansiyon, Seker gibi hastaliklari olanlar.

Hayatinda gribe agir sekilde yakalanmayanlarin, Corona´yi tehlikeli görmesi, sadece basin tarafindan olusturulan korkunun bir nedeni. Ibni Sina´nin bunun üzerine cok güzel bir arastirmasi var misal.

Niye Kizamik, Tetanoz gibi hastaliklara karsi Asi oluruz? Cünkü Vücudumuz bu hastaliklara karsi gereken bagisikligi kazanamadigindan. Arti bu hastaliklar kat be kat ölümcül sonuclar dogurabilir. Corona ise (simdiye kadar görülen verilerde) daha cok 60-70 yasüstü icin tehlike arzeden bir hastalik, ya da yas farketmeksizin özellikle zayif bünyeleri olanlar icin.

Diger trajikomik durum ise, Kumastan yapilmis Maskeler ile kendini Virüs´ten koruyabileceklerini düsünenler.

Bir Uzman´in 28.04 bir Röportaji, su anda gelinen durumda yanilmadigini cok acik gösteriyor.

Rechtsmediziner Püschel: "Angst ist überflüssig" | NDR.de - Nachrichten - Hamburg

Ve su anda uzun süre Maske takmak zorunda kalanlarin, sagliklarinin Virüs´ten degilde, bizzat kendi soluduklari havayi tekrar soluduklarindan, ileride sorun yasayabilecekleri de kenarda dursun !
    “Bugün ki Dünya, Elit Kesimin, kendini akilli zannedenleri kullanarak olusturdugu bir Düzen maalesef "

Eski Kullanici Adi: Fanatik28

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Son yakalanan futbolcumuz kim olabilir acaba
    Bazý insanlar, seninle sadece boþ zamanlarýnda konuþurlar. Bazý insanlar ise seninle konuþmak için zamanýný ayýrýrlar.
    Elazýð'lý.

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    31

Alýntý Anýl C Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Son yakalanan futbolcumuz kim olabilir acaba
    Bana Uðurcan gibi geliyor.

Zaten oymuþ herkes yazmýþ ya
    " Ben, bir iþte nasýl baþarýlý olacaðýmý düþünmem; o iþe neler engel olur, diye düþünürüm. Engelleri kaldýrdým mý, iþ kendi kendine yürür. "
    Ýnce Zeka --> Sadri Þener --> Yýldýrým Demirören
    Ýnce Zeka --> Aðaoðlu --> Alt Yapý Fetiþizmi

Ýstanbul Ýl Temsilcisi Arda Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Yayýndayýz; ��

Covid Vakalarýný,

Gaziantep FK Galibiyetini,

Baþakþehir Maçýný Konuþacaðýz,

Yayýn Linki:

https://www.youtube.com/watch?v=YfCbJV9K84g&ab_channel=BordoMaviNet
    BÝZE HER YER TRABZON!!!

Twitter Hesabým
    Arda Yavuz / YTÜ

Forum Yöneticisi Cem Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Evet Uðurcan'ý kurban verdik bu illete þimdi de.Ýnþallah baþkasýna sýçramaz.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara týklayalým.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    41

Baþlýðýn yukarida kalmasi icin yaziyorum. Covid'li oyuncular kim diye teker teker baslik baslik gezdim.

Gorunen o ki: Serkan, Baker, Arda, Ugurcan, Erce covid.

Pcr ile pozitif tanisi koyulunca karantina 10 gun, izolasyon amacli karantina 15 gun diye biliyorum.

MI 6 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi

Sefaenes - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    52

Turkiye liginde þike yapilmis örtbas edilmis vir durum varken bu covid testlere þikebahce macindan önce çýkmasý bana güven vermiyor.
    Yardimci Hoca dan asla Td olmaz. (Tecrübesini cök yasadik)

Asbaskan dan da Baskan olmaz ( onu da yasiyoruz)

jairzinho - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

özellikle bize karþý en kritik 2 maç öncesi dýþarýdan bir operasyon yapýldý,gerisi hikaye aga

zirveden uzaklaþýrsak bu durumu tarihe not edin,

sezon sonu sezona dair yorumlar yapýlýr,bu yorumlarda bize yapýlan bu operasyonu unutmayýn

diðer hiçbir takýma yapýlmadý? neden?
    SPOR KULÜPLERÝ ÖZELLEÞTÝRÝLMELÝ

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Fanatik34 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Karsisindaki insana cahilsin diyerek, kendi cahilligini örtemeyeceklerini, cahil insanlara anlatmak zaten imkansiz. Bosuna dememis Alimler "1 Delil ile 40 alimi yendim ama 40 delil ile bir Cahili yenemedim"diye.

Daha Gribin ne oldugunu bilmeyenlere kisa bir tarif getirelim. "Influenza Virüsleri siklikla mutasyona ugrar. Bu, bazen daha fazla, bazen daha az tehlikeli olduklari anlamina gelir. Bu nedenle ölümlerin sayisi büyük ölcüde dalganiyor. Ölüm nedeni genellikle grip Virüslerinin akcigerlere zarar vermesinden sonra ortaya cikan bakteriyel pnömidir.

ALmanya´da her hafta rapor yayinlanir, bizzat Corona ile ilgili. Bir RKI raporu
    https://www.google.de/url?sa=t&rct=j...4xfHp-ys1EzIj8
    Yaz aylarinda acil hasta sayisinin cok düsük oldugunu gösteren tablolar buradadir, arastirana bedava. Gecen hafta itibari ile pozitif-Oran %9´a cikmistir. Su anda Virüs cok daha aktiv durumda. Ama buna binaen symptom göstermeyenlerin sayisi, Bahar aylarina göre daha fazla. Bunda Insanlarin Virüs´e karsi az cok bagisiklik kazanmasinin payini da unutmamak gerek. (bunu söyleyen Virologlar)
    Virüs´ten ölenlerin %85´i, 70 yasüstü. %63´ü 80 yasüstü (kaynak yukarida). Zaten cogu Kalp, Tansiyon, Seker gibi hastaliklari olanlar.

Hayatinda gribe agir sekilde yakalanmayanlarin, Corona´yi tehlikeli görmesi, sadece basin tarafindan olusturulan korkunun bir nedeni. Ibni Sina´nin bunun üzerine cok güzel bir arastirmasi var misal.

Niye Kizamik, Tetanoz gibi hastaliklara karsi Asi oluruz? Cünkü Vücudumuz bu hastaliklara karsi gereken bagisikligi kazanamadigindan. Arti bu hastaliklar kat be kat ölümcül sonuclar dogurabilir. Corona ise (simdiye kadar görülen verilerde) daha cok 60-70 yasüstü icin tehlike arzeden bir hastalik, ya da yas farketmeksizin özellikle zayif bünyeleri olanlar icin.

Diger trajikomik durum ise, Kumastan yapilmis Maskeler ile kendini Virüs´ten koruyabileceklerini düsünenler.

Bir Uzman´in 28.04 bir Röportaji, su anda gelinen durumda yanilmadigini cok acik gösteriyor.

Rechtsmediziner Püschel: "Angst ist überflüssig" | NDR.de - Nachrichten - Hamburg

Ve su anda uzun süre Maske takmak zorunda kalanlarin, sagliklarinin Virüs´ten degilde, bizzat kendi soluduklari havayi tekrar soluduklarindan, ileride sorun yasayabilecekleri de kenarda dursun !
    aynen katýlýyorum

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

koronasýnýn allah belasýný versin

biri bana açýk havada maske takmanýn mantýgýný anlatsýn

900 tl tehdidi ile co2 soluyoruz ya

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Alýntý alper* Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    koronasýnýn allah belasýný versin

biri bana açýk havada maske takmanýn mantýgýný anlatsýn

900 tl tehdidi ile co2 soluyoruz ya
    Kendi kendini yavaþ yavaþ zehirlemek iþte.
    Vallahi Rusya'da bazý toplu - kapalý alanlar dýþýnda Allah kulu maske takmýyor. Ne okullarda eðitim durduruldu nisan ayý dýþýnda ne birþey. Moskova'ya özel bazý önlemler vardý o kadar. Uzaktan çalýþma, üniversitelerin uzaktan eðitimi vs.

Yahu yolda yürürken maske takarsam ben o ciðerleri ne ile besleyeceðim?

Kapalý alaný, topluluk hallerini anladýk. Sokakta maske ile gezilir mi lan?
    Türkiye'den gelenler anlatýyorlar, artýk manyaklýða dönüþmüþ.
    Maskeyi býrak, maskeden burnun görünürse insanlar tepki veriyormuþ.
    Yuh...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kendi kendini yavaþ yavaþ zehirlemek iþte.
    Vallahi Rusya'da bazý toplu - kapalý alanlar dýþýnda Allah kulu maske takmýyor. Ne okullarda eðitim durduruldu nisan ayý dýþýnda ne birþey. Moskova'ya özel bazý önlemler vardý o kadar. Uzaktan çalýþma, üniversitelerin uzaktan eðitimi vs.

Yahu yolda yürürken maske takarsam ben o ciðerleri ne ile besleyeceðim?

Kapalý alaný, topluluk hallerini anladýk. Sokakta maske ile gezilir mi lan?
    Türkiye'den gelenler anlatýyorlar, artýk manyaklýða dönüþmüþ.
    Maskeyi býrak, maskeden burnun görünürse insanlar tepki veriyormuþ.
    Yuh...
    1) Rusya bu süreçte baþarýlý ülkeler arasýnda mý?

2) Ofiste mi çalýþýyorsunuz?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Alýntý Oðuz ZEYTÝN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    1) Rusya bu süreçte baþarýlý ülkeler arasýnda mý?

2) Ofiste mi çalýþýyorsunuz?
    Kapalý yönetim. Yani devletin verdiði verilere inanýrsanýz bu serbestliklere raðmen bence süper baþarýlý.
    150 milyon nüfus. Baþtan beri neredeyse kapama yapýlmadý, toplam 80 bin kiþi öldü bu hastalýktan. (nüfusun yaþ ortalamasý yüksek, ve ortalama yaþam ömrü de avrupa ve türkiye'ye göre normalde 5 yýl daha düþük olmasýna raðmen)

Bu mevzuda Uzak doðu dýþýnda baþarýlý sayýlacak ülke zaten var mý bilmiyorum.

Ofiste çalýþýyorum. Lakin kontrol amaçlý üretime de sýk sýk inerim. Ne ofiste ne üretimde maske kimsede yok!
    Bu sadece bizde deðil, gittiðim müþteri ve tedarikçilerde de böyle bir uygulama yok.

Uygulamanýn olduðu market AVM gibi yerlerde de söylediðim gibi burunlar açýktýr. Yani nefesi dýþardan alýrlar. Göstermelik sadece.
    Konu Mehmet Fatih Yavuz tarafýndan (17.02.2021 Saat 13:17 ) deðiþtirilmiþtir.

Sefer A. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

Alýntý jairzinho Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    aynen katýlýyorum
    reyis senin en güvendigin kaynak transfermarkt bile koronanin vâr oldugunu kabul ediyor, ayip ediyorsun bak =)
    Trabzon futbolunun kralý, Ahmet Suat Özyazýcý

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Vallahi dünyanýn çöp tenekelerinden ve nüfusun yarýsýný teþkil eden ülkelerden biri Çin'in bu iþten neredeyse hiç etkilenmemesi, diðeri Hindistan'ýn, o yaþam koþullarýna raðmen Avrupa ayarýnda bu olayý devam ettirmesi, mevzuya olan güvenimi kaybetmeme, komplo teorilerine inancýmýn artmasýna sebep oluyor.
    Disiplin misiplin...
    Ben Wuhan'da 2-3 ay önce havuz baþý partisi görüntüleri gördüm. Ne disiplini?

Ben pvc bazlý hammadde kullanarak üretim yapýyorum. Hammadde fiyatlarým %65 yükseldi geçen seneye göre. Sebep?
    Çünkü Amerika merkezli pvc üreticileri hastalýk sebebi ile üretim durdurdular. Arz yetmediði için malzeme oldu altýn.
    Çin'dekiler 2 ay durdurdular, sonra cayýr cayýr bu yüksek fiyatlardan mal satýyorlar tüm dünyaya.

Bak kendi sektörümden boktan bir örnek verdim. Paranýn nasýl Çin'e yönlendirildiðine dair küçük bir örnek bu!

Covidine çaktýklarým.

Nereden
    Ýstanbul

Pandemi kapitalizmin kendine yeni ufuklar açma derdinden baþka bir derdi ifade etmiyor. (þair ismet özel)

þairin son yazýsý ile durum gayet netleþti

http://www.istiklalmarsidernegi.org....?Id=60&KatId=3

Emre. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Yaþ
    25

Kapitalizm çoðu krizden kendine yeni fýrsatlar yarattýðý için güçlenmiþ bir sistemdir. Ýnsanlarýn faydasýna olsun olmasýn o dinamizme sahip. Bu baðlamda çoðu sektöre darbe vuran covid kapitalizmin yarattýðý bir senaryo deðil, milyonlarca insanýn hayatýna olumsuz etki eden, sonuçlarýndan yine sistemin istifade edeceði bir hastalýktýr.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Kapitalizm dediðim þeyin kalbi, yönetimi, jandarmasý , kýsacasý herþeyi Amerika.
    Sistem istifade etse ABD istifade eder.
    ABD küçülmeye baþladý. Avrupa küçülmeye baþladý.

Sistem istifade etmiyor. Sistem dönüþtürülüyor.
    Yeni sistemin merkezi de uzak doðuya kaydýrýlýyor.

Covid meselesi de bu iþte katalizör etkisi gösteriyor.
    Sadece rastlantý olduðuna inanmakta zorlanýyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Az önce yarýn için aþýya davet ettiler, þimdilik istemiyorum dedim.

Ýþin kötü tarafý, istisnalar hariç kimse istemiyor.

Ýnanýlmaz bir güven sorunu var meselede.

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

Yaptýklarý þey ölümleri yeniden kategorize etmek, sýnýflandýrmak.

Palavraya devam.

Burçak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Ben de çok mesafeliyim bu aþý olayýna. Ýnþallah bize sýra gelmez.
    Güvenemiyorum yani.
    2010 - 2011 Þampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Sefaenes - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    52

Alýntý Burçak Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben de çok mesafeliyim bu aþý olayýna. Ýnþallah bize sýra gelmez.
    Güvenemiyorum yani.
    aynen bende yillarca diger hastaliklara birsey bulamiyanlar corena 1 senede ai bulmalarina inanmiyorum. En son asi vurduranlardan olacam Allahin izniyle
    Yardimci Hoca dan asla Td olmaz. (Tecrübesini cök yasadik)

Asbaskan dan da Baskan olmaz ( onu da yasiyoruz)

Özkan Þentürk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Alýntý Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Vallahi dünyanýn çöp tenekelerinden ve nüfusun yarýsýný teþkil eden ülkelerden biri Çin'in bu iþten neredeyse hiç etkilenmemesi, diðeri Hindistan'ýn, o yaþam koþullarýna raðmen Avrupa ayarýnda bu olayý devam ettirmesi, mevzuya olan güvenimi kaybetmeme, komplo teorilerine inancýmýn artmasýna sebep oluyor.
    Disiplin misiplin...
    Ben Wuhan'da 2-3 ay önce havuz baþý partisi görüntüleri gördüm. Ne disiplini?

Ben pvc bazlý hammadde kullanarak üretim yapýyorum. Hammadde fiyatlarým %65 yükseldi geçen seneye göre. Sebep?
    Çünkü Amerika merkezli pvc üreticileri hastalýk sebebi ile üretim durdurdular. Arz yetmediði için malzeme oldu altýn.
    Çin'dekiler 2 ay durdurdular, sonra cayýr cayýr bu yüksek fiyatlardan mal satýyorlar tüm dünyaya.

Bak kendi sektörümden boktan bir örnek verdim. Paranýn nasýl Çin'e yönlendirildiðine dair küçük bir örnek bu!

Covidine çaktýklarým.
    Otomotiv sektöründe çalýþan birisi olarak ben de birkaç kelam edeyim.

Bu salgýn belasý nedeniyle Güney Amerika ve Afrika'daki madenlerin kapatýlmasý veya çok yavaþ çalýþmasý nedeniyle hammadde sýkýntýsý tavan yapmýþ durumda.

Çin ve Taiwanlý üreticiler dahil fiyatlara min. %10 gibi zamlar yapýldý/ yapýlýyor.

Bu yetmezmiþ gibi navlun fiyatlarý 8 kat arttý geçen yýldan bu yana. Geçen yýl Çinden 1000 dolar civarýna gelen konteyner için þimdi 8 bin dolar isteniyor, o da gemide yer bulabilirsen.

Millet kara yoluna döneyim dedi, oraya talep artýnca kara yolu da ayný þekilde zamlandý.

Hem hammadde hem nakliye fiyatlarýndaki sýkýntý sadece otomotiv deðil, beyaz eþya vs gibi sektörleri de yakýnda vuracak.

Anlayacaðýnýz winter is coming beyler...

Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    41

Bugun teste giren oyuncumuz var mi? Bildigim.kadariyla Uðurcan yarin giriyor.

MI 6 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)